[ markofpi @ 11.02.2014. 21:16 ] @
Nije hitno ali ako naidjem bas na ono sto mi treba i odgovara zamenicu svoj postojeci frizider nekim kombinovanim. U kuhinji imam prostora za frizider visine 185cm i sirine 60cm. Ono sto mi je bitno jeste garancija i takav kvalitet da ne bih uzimao nista ispod Gorenja ali ni davao novce za Liebherr, ako me razumete sta zelim reci. trenutno koristim Gorenje frizider star 10-tak godina i prakticno nemam nikakvih zamerki na njegov rad, odnosno njegovou osnovnu funkciju, a to je hladjenje. Takodje, bitna mi je sto bolja organizacija unutrasnjosti odnosno da ta zapremina bude max iskoristljiva u realnosti. Za pocetak bih hteo da cujem neko misljenje ili iskustvo o ovom modelu:
http://www.tehnomanija.rs/komb...der-kombinovani-nrk6191tw.html

Na koju foru, ovaj frizider trosi osetno manje struje!??
http://www.tehnomanija.rs/komb...frizider-komb-nrk-6193-tx.html
[ joojant200 @ 12.02.2014. 09:02 ] @
Ja sam skoro kupovao, budzet mi je bio oko 40k.
TW/TX mi je bio preskup.
JW/JX nisam mogao naci uzivo da vidim, mada sam njega prvo hteo da kupim.
CW/CX i CG/GX su uzivo dosta losiji od TX, pogotovo plasticne ruckice.

Na kraju sam kupio NRK61JSY2W, koji je ista generacija, lepo izgleda uzivo i usao je u budzet.
Radi ok, ali nije proslo puno vremena pa ne mogu da tvrdim.
Vise se cuje u radu nego sto sam ocekivao, ali nisam nikada imao kombinovani frizider pa ne znam kako se drugi takvi cuju.
I mozda mu je malo bezveze led svetlo - a mozda je i pitanje navike.

TX ima gore metalnu stanglu za stavljanje pica, a 61JSY2W ima sundjer na koji se stavi kad treba, a kad ne treba moze nesto drugo da se stavi.
I jedno i drugo ima svoje prednosti.

Imas na sajtu Gorenja katalog, pa otkacinjes stavku po stavku sta koji ima, a koji nema. Pa onda odes da vidis uzivo.
Pa onda uzmes prevodioc da prevedes mambo-dzambo - u cemu to (mozda) stvarno sluzi (a mozda je i reklama): IonAir, AdaptCool, MultiFlow 360, SuperCool, SpaceBox, posuda za jaja/sir, MultiBox, XtremeFreeze, Zero zone, CrispZone... :)))

npr. Fresh/Zero zone fioka, je po katalogu idealna za drzanje mesa, ali po uputstvu radi samo kada se "napanji" hladjenje, sto su "zaboravili" da napisu u katalog i sumnjam da ce iko to raditi.

Mislim da nije velika razlika izmedju TX i JX, a jeste u ceni. Ali nisam mogao naci JX uzivo, a nisam hteo da kupim naslepo, pogotovo kad sam video GX i CX uzivo.

Uglavnom taj ko je pravio katalog, i mambo-dzambo opise - treba mu trajno oduzeti dozvolu za rad :)
[ markofpi @ 12.02.2014. 18:33 ] @
A koja je razlika ako neko zna izmedju No Frost i No Frost Plus!?
Sto se tice drzaca za flase i to onog metalnog mislim da zauzima mnogo prostora, a led osvetljenje se i meni ne svidja, vise sam za klasicnu sijalicu.
[ gti2 @ 12.02.2014. 19:17 ] @
To za "plus" zna samo proizvodjac
Meni je nesto drugo zapalo za oko...Pise ono 360 stepeni 3D bla bla sto aludira na tzv total no frost sistem medjutim pise da je frizider samootapajuci.
Po tome ispada da je zapravo samootapajuci sa ventilatorom,a opet spominje se i UDUVAVANJE vazduha sto se ne slaze sa prethodnom konstatacijom
[ joojant200 @ 12.02.2014. 20:08 ] @
Ja samo ovako razumeo:

Total no frost - kao LG Total no frost - npr NRS85728BK
No frost plus - no frost sa kombinaciojom Ion Air i multifllow 360 (uduvavanje sa ventilatorom na vise mesta) - 6191/6193: TX JX; GX, CX,; NRK61JSY2W
(CX nema fresh/zero zone).
No frost - je klasican no frost
Frostles - samootapajuci - KX, EX, AX
No frost dual advance - ???

[ gti2 @ 12.02.2014. 20:14 ] @
Pazi,pod uduvavanjem bi trebalo da se smatra ulaz spoljnjeg vazduha (sto sigurno nije) ili vazduha iz zamrzivaca sto bi ga cinilo total no frost-om.Malo je opis ofrlje napisan...
99% sam siguran da je samootapajuci jer em tako pise em ja nisam jos video Gorenje sa total no frost-om.
[ markofpi @ 13.02.2014. 22:41 ] @
Raspitacu se ja kod zvanicnog prodavca pa cu javiti sta su mi rekli.
[ markofpi @ 14.02.2014. 20:21 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=42sn1I_6SlU
[ TotalitariuM @ 16.02.2014. 17:06 ] @

Koji je ovo model Frizidera i gde mogu da ga najpovoljnije kupim. Imali neko iskustva sa njim. Mene privlaci ova polica na kojoj pise Zero cool, to mu dodje kao produzetak zamrzivaca.... Tu mogu namirnice od mesa i mleka da se prakticno zamrznu?
[ gti2 @ 16.02.2014. 18:02 ] @
Tesko.Pre ce biti da se Zero Cool odnosi na nula stepeni.
[ markofpi @ 19.02.2014. 20:30 ] @
Upravo tako, a sto se tice najskupljeg gorenje aparata u A+++ energetskom razredu, u pitanju je inverter motor, pretpostavljam nesto slicno kao kod Samsunga.
[ markofpi @ 02.10.2014. 22:46 ] @
Samo da javim da sam kupio sledeci model kombinovanog frizidera: http://www.gorenje.rs/frizider...zideri_sa_zamrzivacem?c=419610
Prvi utisci su veoma pozitivni, kako na izgled aparata, tako i na sam rad, a i funkcije koje ima: jonizator, ventilator, alarm za otvorena vrata, prikaz temperature u zamrzivackom i rashladnom delu itd. Cini mi se da j emozda malo plici od mog starog ali pretpostavljam da je to boljka svih novijih frizidera. Organizacija poloca i pregrada unutar aparata je manje vise slicna kao kod svih ostalih i generalno sam zadovoljan iskoriscenoscu prostora. Videcemo kako ce se kvalitet pokazati kroz nastupajuce godine exploatacije. E sad, ono sto mi nije jasno, a sto je mozda normalno ili nije. Tacno umem da prepoznam rad kompresora ali i ventilatora koji frizider poseduje. Medjutim, u toku rad akompresora javljaju se jos neki cudni zvuci, ne umem ih objasniti, nekada se cuje kao neko pretakanje tecnosti, nekada frizider bukvarno zavija (zvuk slican kada nam zeludac vari hranu pa se na momente cuje). U uputstvu pise da su zvukovi normalni ali ne i koji!?
Drugo pitanje se odnosi na sledece slike. Da li su ovako oksidirali spojevi normalni ili ne!? Da li je normalno da deo koji ide od kompresora strci van ravni zadnje strane frizidera!?

[ Armadilo73 @ 19.05.2017. 11:35 ] @
Da li ste i dalje zadovoljni tim friziderom?