[ Aminchee @ 21.04.2014. 15:04 ] @
Pozdrav drustvo, moze li pomoc? :/
Kada ukljucim masinu, odaberem program koji recimo traje 2 sata, masina pocne da pere normalno i na displeju vreme tece kako treba, e sada, kada npr stigne do 1h30min masina stane nista se ne desava, sem sto vreme na displeju i dalje otkucava, sve tako dok ne dodje do Jednog Minuta, onda kada taj minut istekne masina prebacuje i na displeju se javlja ponovo 2 sata kao na startu i tako stoji sve dok se ne iskljuci rucno a pritom pranje nije zavrseno jer je stala na 1h i 30min.
A da napomenem da posle rucnog iskljucivanja programiram ponovo masinu na ispiranje, ona apsolutno zavrsi program kako treba, uzme vodu, ispere ves, centrifuga radi isto kako treba, i masina ovaj program zavrsi bas onako kako bi trebalo..
Zna li neko od prisutnih forumasa u cemu bi mogao biti problem, inace masina je kratko koriscena i ne znam koji bi mogao biti razlog kvara?
[ gti2 @ 21.04.2014. 17:35 ] @
Novije AEG masine ne izbacuju gresku u toku pranja vec mora da se udje u servisni mod da bi se iscitala.Da li greje vodu u tih pola sata?
[ Aminchee @ 21.04.2014. 19:10 ] @
Ne ugreje dovoljno vodu, da li zbog malo vremena ili iz nekog drugog razloga ne znam..
Voda je topla, ali sigurno nije zagrejana do 90 stepeni kako je programom predvidjeno..
[ gti2 @ 21.04.2014. 19:18 ] @
Moraces da zoves nekog iskusnog da pogleda to.
[ mugi junuzovic @ 21.04.2014. 20:22 ] @
Ako ne ugrije do temp. predviđene za taj program za početak provjeriti NC senzor.
[ Aminchee @ 21.04.2014. 20:50 ] @
Citat:
mugi junuzovic: Ako ne ugrije do temp. predviđene za taj program za početak provjeriti NC senzor.


Sta je NC Senzor i mogu li sam to proveriti?
[ mugi junuzovic @ 23.04.2014. 21:57 ] @
To je senzor temperature, regulira visinu temperature vode u mašini slično kao termostat. Nalazi se pozada na kadi negdje kod grijača. Treba ti instrument da bi ga ispitao.
[ test1234 @ 25.04.2014. 07:32 ] @
Evo ovo u grejacu ti je NTC senzor i trba da ima 5-6 K Oma.