[ Branko.R @ 15.06.2014. 08:08 ] @
Temu sam postavio u kontekstu skorijih dešavanja, poseta predsednika Belorusije A.Lukašenka Srbiji i onoga što mi stvarno znamo o toj državi.
Pre dve godine, moj dobar drug je preko firme proveo par meseci u Minsku i pričao mi je potpuno drugu priču u odnosu na priču sa zapada o toj državi.
Juče čitam članak u Politici iz pera M.Lazanskog i pitam, šta je prava istina kada je reč o Belorusiji?
[ vladd @ 15.06.2014. 09:15 ] @
Postavlja se pitanje cemu bi uopste sluzile "istinite" informacije...

Ne samo o Belorusiji, vec uopste o stanju u bilo kojoj drzavi..kada vec i stanje u Srbiji imamo obavijeno "maglom"...

[ Branko.R @ 15.06.2014. 10:39 ] @
Pa, verovatno, da sa nama ne manipulišu baš....?!
Evo, sinoć gledam vesti iz Ukrajine na zapadnim medijima, našim i ruskim i sve me je to vratilo u period nesrećnog građanskog rata na našim prostorima.
Ako se bukvalno prevede, mediji su ti koji su počinili najveći zločin.
[ Otto23 @ 15.06.2014. 11:16 ] @
"Evropa" ne laze i nema alteranitivu. Tacka.
Lukasenko je "diktator", dok je ekipa ratnih zlocinaca na tkz. Kosovu, sa Haradinajom na samom celu -> predvodnik "jedne mlade evropske demokratije". Tacka.
I tisina tamo, dok baronica Keti cita direktivu centralnog komiteteta... ovaj, Evropske komisije. :)

...
Meni je samo "cudno" kako USA & Co. nemaju "ostrih primedbi" i zasto ne uvedu sankcije zbog diktature i ugrozavanja sloboda recimo - Saudiskoj Arabiji...
Sreca je sto Lukasenko ima malo jacu drzavu od recimo Ukrajine, inace bi i njemu zapatili neku sarenu revoluciju i gradjanski rat. Onako, slobodno, sto narod vole da kaze, demokratski...

...
Nego ako je bilo je na CNN-u i BBC-ju - nema dalje rasprave, u pitanju je 100% destilovana istina. Svaki komentar je suvishan, jer ili ste sa nama ili protiv nas... sto rece gos'n Bush.

[ Branko.R @ 15.06.2014. 11:35 ] @
Istinu sa zapadnih medija osetili smo na svojoj koži.
Mene interesuje konkretno, da li je neko bio u Belorusiji, video svojim očima kako se tamo živi. Prelistavam net i uglavnom je uopšteno sem po neki komentar nekog čitaoca kao na sajtu RTS-a:
Citat:
Belorusija

Ko nije bio u Belorusiji, ne zna sta je propustio!
Kada bi Vas neko helikopterom spustio u bilo koji grad Belorusije, covek bi pomislio da je negde u Nemackoj, Austriji.. Po uredjenjenosti gradova, manjih mesta i sela Belorusija moze da stane rame uz rame sa bilo kojim evropskim gradom.Infrastruktura odlicna, uredjeni trgovi, parkovi puni zelenila i cveca, nigde da vidite nijednog grafita na zidovima, fasade uvek sveze obojene.Narod tih, kulturan i gostoprimiv kao nasi narodi u staroj Jugi.
Kriminala gotovo da i nema, jer policija i sudstvo sa velikom predanoscu i odgovornoscu rade svoj posao.Svako svoje obaveze ispunjava sa velikom profesionalnoscu.
Ja sam Srbin iz Srbije ali najtoplije preporucujem POSETITE BELORUSIJU

ali ne vidim kako živi prosečan građanin u Belorusiji?
I u Severnoj Koreji nema grafita, kriminala, svuda zelenilo ali...?
[ Tyler Durden @ 15.06.2014. 12:00 ] @
Je l' se fino zabavljate u pijesku? :D
[ Branko.R @ 15.06.2014. 12:21 ] @
Citat:
Tyler Durden: Je l' se fino zabavljate u pijesku? :D

Miroslav Krleža, kao i Henri Kinaski tvrde da je ljudsko biće stoka. Ljudi zavide jedan drugom, iskopali bi jedni drugima oči. Ipak, vole da budu u gomili. “Prijatno je ali i smrdi”, tvrdi gosopdin Krleža dok Kinaski jadikuje o tome kako bi rado živeo bez prisustva ljudi, ali oni su neophodni kad boli zub, kad se pokvari bojler i slično.
[ hotchimney @ 15.06.2014. 13:37 ] @
Citat:
Otto23:

Meni je samo "cudno" kako USA & Co. nemaju "ostrih primedbi" i zasto ne uvedu sankcije zbog diktature i ugrozavanja sloboda recimo - Saudiskoj Arabiji...

Valjda zato što se premalo njih buni "zbog diktature i ugrozavanja sloboda recimo - Saudiskoj Arabiji".
Uz njihove plate i standarde ni ja ne bih baš gundjao što šeik vozi 20 audija.
Ali tamo gde šeici isto tako imaju po 20 audija na raspolaganju a da ni pare iz svog džepa nisu za to izdvojili, a gradjani imaju plate i penzije kao na prinudnom radu tada ima razloga da se ljudi osećaju ugroženo.
Citat:
Otto23:

ako je bilo je na CNN-u i BBC-ju

Bilo je. Samo na CNN-u i BBC-ju (za razliku od RT) možeš da čuješ obe strane pa si slobodan da se privoliš na stranu koju hoćeš.
[ Branko.R @ 15.06.2014. 14:01 ] @
Citat:
hotchimney: Ali tamo gde šeici isto tako imaju po 20 audija na raspolaganju a da ni pare iz svog džepa nisu za to izdvojili, a gradjani imaju plate i penzije kao na prinudnom radu tada ima razloga da se ljudi osećaju ugroženo.

Jel možeš nešto konkretnije, kakve su plate, penzije, cene, jednom reči kako se živi od plate?
Da, jesi tamo bio turistički ili si imao priliku da tamo radiš i upoznaš i njihove ljude pa si mogao čuti šta oni kažu o svom životu?
[ hotchimney @ 15.06.2014. 14:24 ] @
Evo ovde imaš britanski izvor. Ti nadji beloruski.
[ Branko.R @ 15.06.2014. 14:31 ] @
Citat:
hotchimney: Evo ovde imaš britanski izvor. Ti nadji beloruski.

Očigledno je da se nismo razumeli?
Ja sam mislio da si u rečenici, koju sam citirao u prethodnom postu, mislio na Belorusiju?
O Saudijskoj Arabiji nije reč a aršini o "razumevanju" tog režima poznati su i nezaintresovanim ljudima.
[ hotchimney @ 15.06.2014. 15:08 ] @
Ako nisam nikoga naznačio to je onda uopšteno.
[ 3way @ 15.06.2014. 15:25 ] @
Citat:
hotchimney:
Ali tamo gde šeici isto tako imaju po 20 audija na raspolaganju a da ni pare iz svog džepa nisu za to izdvojili, a gradjani imaju plate i penzije kao na prinudnom radu tada ima razloga da se ljudi osećaju ugroženo.


Ah, pa oduvek sam se pitao zasto se ne uvodi demokratija po SKoreji ili tako nekim zemljama...Kad ono, svi zadovoljni, ko u Saudijskoj Arabiji...A vidim, usrase se i od uvodjenja sankcija Rusiji..
[ bojan_bozovic @ 15.06.2014. 16:36 ] @
U principu, na bliskom istoku demokratija ne radi, tamo je moguć ili islamski fundamentalistički režim, ili sekularna vojna diktatura. Što se tiče Rusije i Belorusije, manje više ista stvar jer nikada Rusi i Belorusi nisu živeli u demokratiji pa su tamo gde je bila i Nemačka pod Hindenburgom pre no što je Hitler došao na vlast, demokratija samo na papiru.
[ Otto23 @ 15.06.2014. 17:25 ] @
Citat:
Valjda zato što se premalo njih buni "zbog diktature i ugrozavanja sloboda recimo - Saudiskoj Arabiji".

Bice da je to... upravu si.

Zasto bi npr. cirka 50% pupulacije (zenski pol) imalo problema sa: da recimo nema pravo da vozi kola, da se slobodno krece (tj. napusti kucu) bez dozvole "zastitinika" muskog pola (oca, kasnije muza), da studira bez dozvole, da ide napolje bez da izgleda kao nindza... itd. Realno, slazem se sve je na svom mestu, nema im se sta zameriti... bice da se premalo njih buni - pitam se zasto? Verovatno oni koji se bune, ne mogu to da ponove dvaput.

Citat:
Samo na CNN-u i BBC-ju (za razliku od RT) možeš da čuješ obe strane pa si slobodan da se privoliš na stranu koju hoćeš.

Da znam, totalno si upravu - kao npr. za vreme bombardovanja Srbije (Jugoslavije), sve je bilo bas tako objektivno prezentovano - ja gledao svojim ocima. 100% destilovana istina. Hvala im.

Pa jos kad ona moralna gromada, CNN-ova Christiane Amanpour, izlozi svoje novinarsko stavnoviste - sve sa "baby killer" retorikom, tu nema kraja objektivnosti. Prosto sam o svemu mozes objektivno da odlucis, jer su "obe" strane prezentovane. LOL :)

Mada i ne moras, jer nema svrhe, kao sto rekoh sve je to 100% destilovana istina - made in US of A...

Citat:
demokratija samo na papiru.

Da, definitivno bi trebali da se ugledaju na USA "demokratiju" - tj. korporokratiju...

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 16.06.2014. u 03:45 GMT+1]
[ hotchimney @ 15.06.2014. 17:40 ] @
Citat:
Otto23:

Zasto bi npr. cirka 50% pupulacije (zenski pol) imalo problema...

Priča se da su žene u Saudijskoj Arabiji u boljem položaju od onih kojima muževi maljem lome pogaču na glavi.
[ HeYoo @ 15.06.2014. 18:04 ] @
Citat:
Priča se da su žene u Saudijskoj Arabiji u boljem položaju od onih kojima muževi maljem lome pogaču na glavi.


Na kom mestu se u danasnje vreme sa zenama postupa na tako svirep nacin?
[ SlobaBgd @ 15.06.2014. 18:44 ] @
Ma pusti hotchimney-a, gledao je film pre neki dan pa se uznemirio, misli da je sve što vidi na TV izistinski... Još ako je film u boji, mora da je tačno!
[ Java Beograd @ 15.06.2014. 18:46 ] @
Ekspanzija NATO je zaustavljena u Belorusiji. Samim tim, beloruski predsednik je diktator, nema demokratije i ne poštujju se ljudska prava.

Što se Saudi Arabije tiče, ona je pod pokroviteljstvom NATO, pa je stoga jasno da je to zemlja sa visokim stepenom demokratije, vladavinom zakona i poštovanjem ljudskih prava.

Da li je kome još nešto nejasno ?!
[ Branko.R @ 15.06.2014. 19:07 ] @
Citat:
Java Beograd: Ekspanzija NATO je zaustavljena u Belorusiji. Samim tim, beloruski predsednik je diktator, nema demokratije i ne poštujju se ljudska prava.

Što se Saudi Arabije tiče, ona je pod pokroviteljstvom NATO, pa je stoga jasno da je to zemlja sa visokim stepenom demokratije, vladavinom zakona i poštovanjem ljudskih prava.

Da li je kome još nešto nejasno ?!

Sa ovim se i ja slažem, kada je u pitanju zapadno shvatanje demokratije.
Mene intreresuje konkretno kako živi narod u Belorusiji za koju zapad tvrdi da nema slobode. Drug mi je pričao pre dve godine, ali je to već bajata informacija, da imaju veći BDP od Srbije a da smo tu negde po broju stanovnika. Takođe, a to piše i Lazanski, ništa nisu prodali zapadnim kompanijama i ostavili ljude bez posla.
Koliko vidim, oni hoće da pokrenu proizvodnju traktora i ostalih poljoprivrednih mašina u Srbiji, onoga što je nekad Srbija, pre uvođenja demokratije i slobode, prodavala gotovo na svim kontinentima?!
Možda je stoga Lukašenko diktator i ugnjetavač prava i slobode zapada da u bezscenje kupi sve, ostavi narod bez posla a zemlju zaduži?
Da to nije i uzrok stradanja naroda u Ukrajini?
[ Braksi @ 15.06.2014. 20:14 ] @
Idealno bi bilo da zemlja ima demokratski razvijen sistem i jaku privredu. To je najbolja kombinacija i u praksi to su i top zemlje sveta.

Ostatak sveta se uglavnom muci i krpi kraj s krajem.

Imate tako demokratskih zemalja i delova planete recimo SRB, BG, RO, Juzna Amerika, ali sto se tice ekonomije krpe kraj s krajem, a imate i ekonomski sasvim solidnih zemalja (Belorusija), pa cak i veoma bogatih Rusija, SA, Katar koje nemaju demokratski tradicija...



[ optimizator @ 15.06.2014. 20:17 ] @
Sajt sa fotografijama Beloruskih gradova http://gandliar.com/foto/belarus/molodechno/
[ Aleksandar Đokić @ 15.06.2014. 20:19 ] @
Mozes to isto i za Srbiju da uradis. Uzmi slikaj Beograd, ili neko je vec postavljao klipove nesto "Happy ovo ono", ali to ne znaci apsolutno nista.
[ Branko.R @ 15.06.2014. 20:34 ] @

Citat:

„Uoči svoje posete Srbiji ja sam se samo raspitivao a kako reaguju komšije i drugi, EU i SAD na to što ja dolazim u posetu. Znate da ja odavno nemam ružičaste naočare ali mene je zaista iznenadio njihov stav. Oni su bili spremni na sve da ne dođe do ove posete ili da ona prođe neprmetno. Ja sam razmišljao – zašto?

Mi dolazimo kao ljudi dobre volje. Dolazimo kod naše braće. Želimo da pomognemo u onoj meri koliko je moguće danas da uradimo za našu braću. I šta ako, kao rezultat ove posete, Srbija postane bar malo bogatija i jača? Zašto se neko tome protivi? Onda se postavlja pitanje – šta u stvari žele vaši zapadni partneri sa kojima vodite dojalog, pregovore? Da li oni žele dobro Srbiji ili da ona bude slabija? Ako vam žele dobro – zašto se protive našoj saradnji? Mi nismo došli ovde protiv nekoga – došli smo da postignemo maksimum da izgradimo naše bilateralne odnose na našu obostranu korist ali ne na štetu naših komšija.

Time hoću da kažem gospodine Predsedniče, da ako sami ne rešimo svoje probleme, ne treba da tražimo sa strane pomoć. I ne treba oni da nas se boje. Mi zaista možemo da uradimo maksimum…“ (zatim je TV ekipa udaljena sa sastanka)
[ Tyler Durden @ 15.06.2014. 21:21 ] @
Citat:
Uoči svoje posete Srbiji ja sam se samo raspitivao a kako reaguju komšije i drugi, EU i SAD na to što ja dolazim u posetu. Znate da ja odavno nemam ružičaste naočare ali mene je zaista iznenadio njihov stav. Oni su bili spremni na sve da ne dođe do ove posete ili da ona prođe neprmetno. Ja sam razmišljao – zašto?

Mi dolazimo kao ljudi dobre volje. Dolazimo kod naše braće. Želimo da pomognemo u onoj meri koliko je moguće danas da uradimo za našu braću. I šta ako, kao rezultat ove posete, Srbija postane bar malo bogatija i jača? Zašto se neko tome protivi? Onda se postavlja pitanje – šta u stvari žele vaši zapadni partneri sa kojima vodite dojalog, pregovore? Da li oni žele dobro Srbiji ili da ona bude slabija? Ako vam žele dobro – zašto se protive našoj saradnji? Mi nismo došli ovde protiv nekoga – došli smo da postignemo maksimum da izgradimo naše bilateralne odnose na našu obostranu korist ali ne na štetu naših komšija.

Time hoću da kažem gospodine Predsedniče, da ako sami ne rešimo svoje probleme, ne treba da tražimo sa strane pomoć. I ne treba oni da nas se boje. Mi zaista možemo da uradimo maksimum…“ (zatim je TV ekipa udaljena sa sastanka)


LOL
[ hotchimney @ 15.06.2014. 22:57 ] @
Shvatio sam da je ovo u stvari tema za hvalospev njegovom veličanstvu Lukiju.
Prosto mi greota da vam smetam.

Odo da se dezinformišem na Al Jazeera i CNN.

Samo da ne zaboravim, kad već pominjete traktore. Da ne planirate neku novu seobu?
[ mr. ako @ 15.06.2014. 23:29 ] @
Citat:
Braksi:
Idealno bi bilo da zemlja ima demokratski razvijen sistem i jaku privredu. To je najbolja kombinacija i u praksi to su i top zemlje sveta.

Idealno bi bilo da je zemlja kolonijalna sila da moze legalno da pljacka i krade i da ima bilo kakav sistem. To je najbolja kombinacija i u praksi to su i top zemlje sveta.
[ mr. ako @ 15.06.2014. 23:33 ] @
Citat:
hotchimney:
Bilo je. Samo na CNN-u i BBC-ju (za razliku od RT) možeš da čuješ obe strane pa si slobodan da se privoliš na stranu koju hoćeš.

LOL
[ hotchimney @ 16.06.2014. 06:06 ] @
Citat:
mr. ako:

Idealno bi bilo da je zemlja kolonijalna sila da moze legalno da pljacka i krade

Tokom istorije mnogi su bili kolonijalne sile. Neki danas još uvek upadaju u susedne države. Ali i pored krvoprolića koje izazivaju nisu i neće postati nikakva kolonijalna sila osim što će nanositi zlo susedima.

Neke bivše kolonijalne sile su pametnom politikom očuvali svoje kraljevstvo. Na više kontinenata su očuvali bliske veze sa svojim bivšim kolonijama i to na korist svih strana.

Opet, neke bivše kolonijalne sile, vodeći besmislenu strategiju, su danas svedene na nivo pašaluka, sa tendencijom sukcesivnog propadanja.
[ Java Beograd @ 16.06.2014. 07:22 ] @
Kako se živi ?
Otprilike kao u SFRJ osamdesetih, naravno, uz savremenu tehniku i tehnologiju.

- Nema kriminala na ulicama (u fudbalu, na univerzitetu, u bolnicama ...) Mislim, ima, ali to je 2% onoga šta se kod nas dešava
- Nezaposlenosti ima, ali opet, svako ko stvarno hoće da radi - za njega ima posla
- Nema tajkuna i masovnog prelivanja profita u njihove džepove
- Ljudi se, u principu, ne pribojavaju masovnih otpuštanja i sličnih gluposti
- Živi se skromnije, ali smirenije, i stresa
[ Branko.R @ 16.06.2014. 07:59 ] @
Citat:
Java Beograd: Kako se živi ?
Otprilike kao u SFRJ osamdesetih, naravno, uz savremenu tehniku i tehnologiju.

- Nema kriminala na ulicama (u fudbalu, na univerzitetu, u bolnicama ...) Mislim, ima, ali to je 2% onoga šta se kod nas dešava
- Nezaposlenosti ima, ali opet, svako ko stvarno hoće da radi - za njega ima posla
- Nema tajkuna i masovnog prelivanja profita u njihove džepove
- Ljudi se, u principu, ne pribojavaju masovnih otpuštanja i sličnih gluposti
- Živi se skromnije, ali smirenije, i stresa

Bojim se da se ovo neće dopasti hotchimney-u?
Prosto je neverovatno kako neko može da bude tako maliciozan? Prvo, u pitanju koje sam postavio, kako se živi u Belorusiji on trpa Saudijsku Arabiju a potom kači linkove koji nemaju blage veze sa temom?
U onome što se da pročitati u štampi:
Citat:
Potpredsednik Privredne komore Srbije Mihailo Vesović rekao je da su izuzetno važna zajednička preduzeća u građevinarstvu, proizvodnji traktora i mašina i autobusa na gas, ali i da je važno povećanje plasmana srpske robe na beloruskom tržištu, pre svega lekova, medicinske opreme, boja i lakova, opreme za energetiku, svežeg voha i povrća.

Na Poslovnom forumu u PKS danas je potpisano nekoliko ugovora kompanija iz Belorusije Srbije, među kojima su ugovori o isporukama soli, o isporukama delova za sklapanje traktora male snage i ugovor o isporuci teretnih vozila.

Njegov komentar je:
Citat:
hotchimney: Shvatio sam da je ovo u stvari tema za hvalospev njegovom veličanstvu Lukiju.
Prosto mi greota da vam smetam.

Odo da se dezinformišem na Al Jazeera i CNN.

Samo da ne zaboravim, kad već pominjete traktore. Da ne planirate neku novu seobu?

I šta reći? Očigledno je da nije u opšte informisan a da na CNN-u i Al Jazeera neće naći bilo koju informaciju o razgovorima između predstavnika Republika Srbije i Belorusije.
Tema nije da li volite ili ne Lukašenka ili da li ga podržavate?
Tema je Belorusija i probaj da se držiš teme. To što si, očigleno je, ostrašćen nema veze ni sa temom kao ni sa ostalim učesnicima. Pusti nas da razmenimo informacije i to je sve. Ako ti se ne dopada, samo zaobiđi, nema potrebe za ovakvom vrstom komentara.
Nadam se da mi ovo nećeš uzeti za zlo?
[ hotchimney @ 16.06.2014. 08:50 ] @
Prvo ja uopšte nisam ni pročitao taj tekst koji pripisuješ da sam komentarisao. Pa kako tekst nisam pročitao nisam ni komentarisao, logično zar ne? Niti sam dužan da komentarišem sve što piše. Zar ne?

Drugo, to što si napisao da "trpa Saudijsku Arabiju" obrati se onome ko je utrpao Saudijsku Arabiju.

Treće, ništa ti ja ne uzimam za zlo. Čak i da obožavaš Lukija.

Četvrto, nisam je pokrenuo traktore već samo komentarisao ono što se ovde piše.


Najzad, baš mi je zanimljivo da pročitam kako se negde živi kao 80-tih. Uz, naravno, unapredjenu tehnologiju. Naročito je nostalgično za evociranje uspomena na "par-nepar" regulisanje saobraćaja. Pitam se kakve bi to sve imalo pozitivne efekte kad bi se opet uvelo. Šta vredi kad je narod neuk i brzo zaboravlja tako divne uspomene.

Ali dobro, prepusti ću vas nostalgiji.
[ HeYoo @ 16.06.2014. 09:47 ] @
Fora je u odsustvu odgovornosti. Daj coveku anonimnost i po pisanju ces videti kakav je.
Cak i da je u pitanju trolanje (verovatno i jeste), izuzetno je ljigavo spominjanje "traktora" i "pogaca" u kontekstu koji ovaj gore cini.

Moderacija na ovom forumu ima neke svoje apstraktne crvene linije. Osim ljih trebala bi da ima i neke jasne granice za stvari kao sto su provociranje na nacionalnoj i rasnoj osnovi, sirenje mrznje i ostalo djubre.
[ payge @ 16.06.2014. 12:22 ] @
^

Ne budi naivan, sto bi modernisali sopstvene stavove.
Chimpy je samo dezurni portparol.

Skupis sa ES-a na kamaru sto vise "pozdrava i zelja" > to sto si skupio posaljes likovima zeljnim svezeg mesa npr Kurir, BIA,
raspalis pricu tipa: Cemu sluzi najveci IT Forum ? i tako to.


I ... vodi racuna da ti ES ne udje u komjuKter.
[ Branko.R @ 16.06.2014. 13:08 ] @
Citat:
hotchimney:
Prvo ja uopšte nisam ni pročitao taj tekst koji pripisuješ da sam komentarisao. Pa kako tekst nisam pročitao nisam ni komentarisao, logično zar ne? Niti sam dužan da komentarišem sve što piše. Zar ne?

Ne, traktori su ti slučajno pali na pamet i nemaju veze sa pregovorima o proizvodnji istih nego o egzodusu srba iz Hrvatske?!
Citat:
Ostrašćenost je naša druga priroda

Ne možete u svakome ko drugačije misli videti neprijatelja! Pored toga, odavno smo prestali da vodimo ozbiljne polemike o bilo čemu. Umesto argumenata, imate diskreditacije, uvrede ad hominem… Zašto? Čemu uopšte služi prosipanje takvog otrova po hartiji i po ekranima? Zašto bismo se morali obračunavati na taj način?
Imate drugačiji stav, u redu, iznesite ga argumentovano, bez cinizma i raznih epiteta i uvreda.
Probajte, nije teško.








[ hotchimney @ 16.06.2014. 15:49 ] @
Pa šta sad? Treba da nekom crtam? Na ES forumu nsam obavezan da čitam šta piše štampa. Takodje ne odgovaram za ono što piše štampa.

Neki tu pominju argument "ad hominem". Pa ako to nešto insuinira na moje komentare bilo bi lepo da citira tekst u kome sam ja bilo koga "ad-homineovao".
[ Branko.R @ 16.06.2014. 16:04 ] @
Zajedljiv čovek grize i sebe i onog kojem pakosti.

Pokušaj da pročitaš naslov teme i ako ti se ista ne sviđa, slobodno je zaobiđi. Mudrovanje traktorima iz 95, lomljenjem pogača na glavi ne doprinosiš temi.
Koliko vidim, moderatori ti tolerišu trolovanje i to nam je što nam je.
Ja te samo mogu zamoliti da probaš da učestvuješ u temi na način da to nikoga ne omalovažava i ne vređa.
Ako baš ne možeš da se uzdržiš,bar smanji doživljaj.
Jel se to može od tebe očekivati?
[ Braksi @ 16.06.2014. 16:07 ] @
Belorusija je nesto modifikovan postsovjetski model. Lukasenko sebe vidi kao generalnog direktora drzave, a posto mu je sistem unikatan on pored te objedinjuje i funkciju vrhovnog komandanta i obavestajnih sluzbi da bi jel mogao tako da nastavi.

Pa dobro sta je onda problem ?

Pa problema su dva. Prvo EU ne trpi sebi nekompatibilne drzave pogotovo ako granici sa njima. Cak i zapadne drzave koje bi da teraju po svome, tipa CH ili N ponekad, EU itekako opomene. Belorusija i Turska su knjiski primeri drzava koje teraju ocin Evropi tj ne zarezuju je ni 2%, a to se u Bruxellesu vidi kao akt neprijateljstva i trazi hitan odgovor i akciju.

Drugi problem je odnos Lukasenka i Putina. Lukasenkov sistem strahovito smeta Putinu jer je posle raspada Lukasenko pobedio Suskevica i otad je Belorusija krenula da reformise i popravlja Sovjetski sitema, a Rusija je pak sve rasturila u divljackoj tranziciji. Znaci Lukasenko je pokazao da nije moralo tako kako prica Putinova ekipa i da se sistem privrede SSSR takodje mogao pazljivom strategijom i planiranjem transformisati. I zaista, Rusija danas izvozi energente i tu i tamo nesto visoke tehnologije (iz SSSR sto jos nije rasturilo), a Belorusija redovno dobija certifikate iz EU i izvozi u Nemacku, Francusku, Italiju...

Ruska KP redovno pravi izvestaje iz Belorusije pokazuje je kao primer da nije tacno da nije moglo bolje. RKP inace veoma je jako i da Putin nije uzurpirao medije mozda bi i pobedila jer i ovako ima 30% glasova. RKP tj Zjuganov sada kaze ovako. Nema povratka na komunizam, znaci oni podrzavaju biznis, ali svaki eksploatacija prirodnih resursa mora biti iskljucivo u rukama drzave i nikoga vise. Ne mozete biti tajkun od prodaje resursa, ali mozete ako izmislite auto na vodu ili iphone7 ....

S obzirom da je Belorusija jedini saveznik Rusije, Putin je zato umesto da skloni Lukasenka i dobije neki majdan i u Minsku, pokusao da od Lukasenka napravi Putina ! Tj sebe. Jednostavno pre nekoliko meseci Lukasenko je objavio da je odbio mito od ruskih tajkuna u iznosu od oko 5 MILIJARDE (ne milona !) dolara samo da dozvoli privatizaciju nekih giganata u Belorusiji. Ovo nije moglo proci bez znanja Putina jer Putin je ustvari na celu ruske oligarhije !

U sustini Putin je prirodni naslednik Jeljcina samo malo zaodenut u nacionalizam i povremeno vadi iz naftalina neke Sovjetske fore ne bi li oteo koji glas Zjuganovu. Npr ona njegova cuvena dicenja devetomasjkom paradom, da bi odmah za deset dana kritikovao sovjetsko vreme. Sta jos radi Putin ? Putin tvrdi da je raspad SSSR najveca tragedija u istoriji ruskog naroda, a Gorbacov mu se slobodno seta, a i sam Jeljcin je ziveo u njavecim pocastima i enormnom bogatstvu dok nije umro. Dalje, Putin je drzao Surdjakova nekoliko godina kao ministra odbrane i Surdjakov je potpuno urnisao vojsku Rusije organizaciono i tehnoloski, do te mere da ja nisam siguran da su Rusi uopste i mogli da intervenisu u Ukrajini. Surdjakov je na kraju smenjen i uhapsen i to samo po dojavi tasta Zubkova (Putinovog premijera) jer je poceo da vara njegovu cerku. A inace dugogodinja plajcka preko liferacija i nestrucnost nisu bili problem. I sad je taj Surdjakov pardoniran i slobodan je kao ptica i verovatno ce odleteti na neki debeli zapad da uziva u teskos tecenim parama.

Ovo je samo jedan primer neopisivog haosa u Rusiji.






[ Branko.R @ 16.06.2014. 17:54 ] @
Citat:
BELORUSIJA: Za prvo dete pomoć 10.000, za treće čak 40.000 dolara

Predsednik Belorusije predložio je paket mera za podsticanje rađanja u zemlji i naveo da će država svakoj porodici za prvo dete obezbedi 10.000 dolara.

Aleksandar Lukašenko je inicirao i da svaka porodica za drugo dete dobija 20.000 dolara, a za treće 40.ooo. Pored novca, višečlane porodice dobijaće i stanove.

- Novac ćemo naći, to je najmanji problem. Jer, ako ne budemo imali dovoljno stanovnika – džaba nam priča o nezavisnosti - istakao je predsednik Belorusije Aleksandar Grigorjevič Lukašenko.

Eksperti su izračunali da će za ovaj projekat Belorusiji biti potrebne dve milijarde dolara.

Izvor


Citat:
Lukašenko: Nudio sam Srbiji S-300

Lukašenko je ''Politici'' rekao i da je tačno da je devedesetih godina nudio Slobodanu Miloševiću da Srbiji isporuči protivavionski sistem S-300, kao i pomoć u vazduhoplovima i da su već bile razrađene maršrute.

'Našli smo i heroje pilote koji su bili spremni da pokušaju da neprimećeno prelete do Srbije, što je bio veoma rizičan zadatak'', rekao je Lukašenko.

Prema rečima Lukašenka, to na kraju nije ostvareno, jer Milošević nije verovao da NATO može da izvrši takvu agresiju, a kasnije je već bilo kasno, S-300 nije mogao da se prebaci, jer je uvedena blokada.

Izvor



[ mr. ako @ 17.06.2014. 02:22 ] @
Cak i da je ovo istina... samo nam je jos falio S-300, pa da nas gaze tenkovima umesto gadjaju avionima... :/

[ Branko.R @ 17.06.2014. 08:00 ] @
Citat:
mr. ako: Cak i da je ovo istina... samo nam je jos falio S-300, pa da nas gaze tenkovima umesto gadjaju avionima... :/

Čisto sumnjam, gledajući njihovu vojnu doktrinu. Napadaju samo one zemlje za koje znaju da nemaju najsavremenije oružje.
No, da ne vodimo temu u pogrešnom smeru, šta bi bilo kad bi bilo.
Važno je da je Belorusija nudila a time i želela da nam pomogne u odbrani zemlje. Na kraju, oni nisu ni priznali tzv Republiku Kosovo.
Uzgred, vlada pod vođstvom Cvetkovića je uvela sankcije Belorusiji?! Zašto? Šta je to Belorusija uradila Srbiji ili bilo kome? Nisu nikoga napali, bombardovali, otimali teritoriju ili bilo šta drugo što bi se moglo tretirati agresivnim ili neprijateljskim aktom prema bilo kome!
I pored sankcija, od njih kupujemo jeftine a odlične traktore "Belarus" ili gradske autobuse "MAZ" (Minski autozavod), trolejbuse. Širok je spektar kvalitetnih proizvoda koje nam oni nude po pristupačnim cenama a koji ne zaostaju po kvalitetu za zapadnoevropskim!

[ hotchimney @ 17.06.2014. 10:05 ] @
Citat:
'Našli smo i heroje pilote koji su bili spremni da pokušaju da neprimećeno prelete do Srbije, što je bio veoma rizičan zadatak'', rekao je Lukašenko.

Heroji piloti? Ha, ha, pre će biti "heroji" jer kakvi su to Heroji ako se plaše blokade:
Citat:
S-300 nije mogao da se prebaci, jer je uvedena blokada.


Hvala im što "nisu mogli da se prebace". Jer bi sada u Beogradu ključalo kao u Bagdadu.


Da li je moguće da je Lukašenko iz doba Slobodana Miloševića?
Večnost kao kod krokodila.
[ Branko.R @ 17.06.2014. 10:18 ] @
Citat:
hotchimney:Heroji piloti? Ha, ha, pre će biti "heroji" jer kakvi su to Heroji ako se plaše blokade:

 Hvala im što "nisu mogli da se prebace". Jer bi sada u Beogradu ključalo kao u Bagdadu.


Da li je moguće da je Lukašenko iz doba Slobodana Miloševića?
Večnost kao kod krokodila.

Da li ti je ostrašćenost tolika da nisi u stanju da pročitaš pravilno tekst?
Rekao je da Sloba nije verovao u mogućnost napada i da je on odbio tu vrstu pomoći?!
Možeš da izraziš sumnju u navedene reči Lukašenka ali nema potrebe za tvojim zajedljivim komentarima.
Da li ti u opšte umeš da napišeš tekst bez sarkazma, ismevanja, prozivki, blaćenja i ostalog rečnika koji ne doprinosi kvalitetu pisanja?
Po drugi put te molim, pokušaj da pišeš argumentovano, sa minimum pristojnosti i tolerancije.
[ Marko83 @ 17.06.2014. 10:21 ] @
Citat:
Branko.R:Da li ti u opšte umeš da napišeš tekst bez sarkazma, ismevanja, prozivki, blaćenja i ostalog rečnika koji ne doprinosi kvalitetu pisanja?


Nema šanse
[ Java Beograd @ 17.06.2014. 10:23 ] @
Citat:
hotchimney:Hvala im što "nisu mogli da se prebace". Jer bi sada u Beogradu ključalo kao u Bagdadu.
Misliš da bi Šiiti postavljali bombe u sunitske džamije ?
[ Shadowed @ 17.06.2014. 10:28 ] @
Identican intenzitet kljucanja ne mora biti izazvan identicnim metodima.
[ hotchimney @ 17.06.2014. 10:45 ] @
Pa vidi, Lukašenko kaže
Citat:
S-300 nije mogao da se prebaci, jer je uvedena blokada.

Iz toga ne sledi da je Milošević odbio ponudu onda kad je shvatio da će dobiti batine. Baš naprotiv, S-300 bi dobrodošao, pa su "heroji" mogi da se potrude.
Samo prenosim ono što je naveo Branko.R.
Dakle, ja sam tekst pročitao pravilno. A što sad neki pokušavaju da mi pripišu nešto što nisam napisao i to tako što istrgnu iz konteksta delove komentara - nisam ja odgovoran.



Ali kad sam već tu.

10000 omrženih američkih dolara? Hm, za 10 000 000 malih Belorusića to je 100 000 000 000 (slovima 100 milijardi) bezvrednih američkih dolara.

Eto i ja obećavam more do Beograda i to tako da se prokopa sve do Egeja. Pa će Beograd biti ne samo grad na vodi već pomorska (a što i ne prekookeanska) luka.
[ Branko.R @ 17.06.2014. 11:01 ] @
Citat:
Lukašenko nudio rakete S-300 Miloševiću



Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko nudio Miloševiću da pošalje protivraketni sistem S-300 Srbiji, ali u Beogradu nisu verovali da će NATO napasti.

Lukašenko je u intervjuu za RTS naveo da je nudio vazduhoplove i druge vidove pomoći i da su bile razrađene i maršute.




"Našli smo i heroje pilote u Belorusiji koji su bili spremni da pokušaju da neprimećeno prelete do Srbije. To je bio veoma rizičan zadatak jer vojni avioni, lovci, nisu kao civilni avioni. Oni imaju ograničen dolet, pogotovo kad zbog naoružanja pod krilima ne mogu da zakače dodatne rezervoare s gorivom", objasnio je Lukašenko.

Naveo je da se on zatim sastao s pilotima i predočio im rizike. Kako je istakao, oni su rekli da su svejedno spremni da lete i da su uvereni da će uspeti neprimećeni da pređu preko Ukrajine jer, kako su rekli "poznaju tamošnje staze".

Na kraju nismo to uspeli da ostvarimo jer je postojao problem sa vaše strane. On se ogledao u stavu gospodina Miloševića i vašeg rukovodstva koje nije verovalo da NATO može da izvrši takvu agresiju. Kasnije je već bilo kasno, S-300 nije mogao da se prebaci jer je počela blokada. Ja sam ih upozoravao. Bilo agresije ili ne bilo morate mnogo pre nje da se pripremite, naveo je Lukašenko.

"Zamolite Rusiju a ako Rusija ne bude mogla...Znate kakve su tada bile prilike u Rusiji i u kakvoj je situaciji bila i koji su ljudi odlučivali, osim Jeljcina. Sam Jeljcin je bio odlučan po tom pitanju ali nije sve sam odlučivao. Dakle, ako Rusije ne odgoori na zahtev mi smo u Belorusiji spremni. U svakom slučaju, ponavljam, smatram da je vaše rukovodstvo u to vreme sebi dozvolilo ozbiljne propuste jer se nije pripremilo", istakao je beloruski predsednik.

Kako je rekao, kada je za vreme bombardovanja dolazio u Srbiju, video je iz aviona da su vojni avioni izmešteni s aerodroma po putevima, ali ističe da se tada nije moglo suprotstaviti bombarderima NATO.

"Tada mi je Slobodan Milošević govorio - Da nam je samo jedan vaš S300, sve bi bilo gotovo. Ja sam mu odgvorio da je o tome trebalo da razmišlja ranije, tim pre što smo mi to predlagali. Osim toga, ko zna šta bi bilo. On je bio uveren da bi NATO odustao ako bi izgubio dva, tri aviona. A možda i ne bi", rekao je Lukašenko.

Ipak, kaže da u svakom slučaju, tada nije bilo najvažnije oružje koje je Belorusija mogla da donese već odlučnost, organizacija i pripremljenost.

"A niste bili pripremljeni. Vojska vam je bila slaba. Niste imali ozbiljne PVO sisteme", ponovio je Lukašenko.


Evo ti integralni tekst iz intervjua RTS-u!
Ako opet nisi u stanju da shvatiš suštinu od ostrašćenosti, nemoj da daviš i gnjaviš besmislenim komentarima uvijenim u tvoj, svima prepoznatljiv, rečnik.
Ne mogu da shvatim da i dalje troluješ i ako sam te par puta zamolio da pokušaš da učestvuješ u temi na pristojan i argumentovan način?
Zašto ne otvoriš temu sa, recimo, naslovom "Moje viđenje sveta i politike"?
Ja ti javno obećavam da neću ni slovo napisati u istoj!!!!
[ hotchimney @ 17.06.2014. 11:09 ] @
Evo, ja te javno pozivam, ako otvorim neku temu da je i ti uveličaš svojim komentarima.

Nije mi jasno šta je tu "trolovanje, nepristojno, davljenje-gnjavljenje" i šta već.

Jesam li ja dao naslov temi "Belorusija-istina i laži"?

Prema tome pišemo o istinama i lažima.

E sad, ako si hteo mogao si otvoriti temu "Ulepšana i uglancana strana brkova znamenitih beloruskih brkajlija". Onda bi se samo pisalo o tome da li brkovi namazani imalinom šljašte pored ćele ili obratno.

A što se tiče ostrašćenosti evo pogledaj:







[ Branko.R @ 17.06.2014. 11:28 ] @
Pod „ciničnom“osobom podrazumeva se osoba koja zauzima negativni stav prema vrednostima grupe kojoj pripada, koja to stalno naglašava, uz zanemarivanje dobrih strana, i ima tendencije stalnog omalovažavanja i kritikovanja.

Ljudi postaju cinični kada prođu kroz veći broj razočarenja u životu. Onda cinizam postaje jedan vid odbrane od daljih razočarenja.

Cinizam se razvija kod ljudi kao vid samoodbrane, zaštite od budućih negativnih iskustva. Ovo se često odnosi na ljude koji su brzo i lako sticali poverenje u druge ljude, a zatim pokušali da promene stil, zauzimajući oštar i kritikujući stav prema njima.

Neki psiholozi veruju da će se cinizam razviti kod većine ljudi ukoliko se nađu u situacijama u kojima se vrednosti pojedinca ne poklapaju sa važećim vrednostima. Ako su primorani da se ponašaju u skladu sa nametnutim vrednostima, koje se ne poklapaju sa njenim ličnim, ljudi će postati cinični.

Cinizam predstavlja svojevrstan vid barijere između osobe i spoljašnje sredine. Cinik ne samo da smanjuje mogućnost da bude povređen i iznenada razočaran, nego i smanjuje mogućnost da bude ugodno iznenađen od strane ljudi koji ga vole.

Ljudi koji su cinični prema različitim i brojnim stvarima u životu, posebno oni koji su prihvatili „cinizam kao način života“, obično su usamljeni.


Iz svega navedenog, jedini zaključak je da tebi treba pomoć?!

Institut za mentalno zdravlje Palmotićeva
Beograd, Stari grad
Palmotićeva 37
011 3240 526
www.imh.org.rs
[ hotchimney @ 17.06.2014. 11:42 ] @
Misliš da je brkajlija cinik?
[ Branko.R @ 17.06.2014. 12:04 ] @
Quisque suorum verborum optimus,interpres-Svako je najbolji tumač svojih reči!
[ Braksi @ 17.06.2014. 15:24 ] @
Lukasenko nije cinik.

Lukasenko je covek koji uporno tera po svome, a to je u globalnom svetu jedan od najtezih grehova...
[ Odin D. @ 17.06.2014. 16:08 ] @
Citat:
Braksi: Lukasenko je covek koji uporno tera po svome, a to je u globalnom svetu jedan od najtezih grehova...

I treba da bude.
Predsjednik ne treba da tjera po svome, nego po narodnome.
[ Boris Tadić @ 17.06.2014. 21:17 ] @
Sve je to jedna bedna predstava za vernike u čist račun i dugu ljubav, mi smo jedan običan suterenski prozor Rusije na zapad, sa nadom da jednog dana postanemo čak i šalter.
[ Branko.R @ 17.06.2014. 21:24 ] @
Citat:
Boris Tadić: Sve je to jedna bedna predstava za vernike u čist račun i dugu ljubav, mi smo jedan običan suterenski prozor Rusije na zapad, sa nadom da jednog dana postanemo čak i šalter.

Na osnovu čega iznosiš takve tvrdnje?
Ako sam te dobro shvatio, onda bi u takvom kontekstu moglo da se kaže da smo mi americi deponija za osiromašeni uranijum kao i reketaška žrtva?
Da, sa tom razlikom što je moja "tvrdnja" već sprovedena u delo a tvoja je hipotetičke prirode?
[ hotchimney @ 17.06.2014. 21:35 ] @
Kad se već pominju Rusko-Srpski odnosi.

Rusi su prvo proterali Srbe na Balkan.
Tokom istorije Rusi su stalno huškali Srbe na sukobe i ratove da bi za Rusiju izvukli neku korist. Kakva mizerija!
Prvo sa Turcima. Iako bi Rusija iza ledja Srbije potpisivala separatne ugovore sa Turcima, Srbi bi ostajali na na milost i nemilost Otomanskom carstvu.
Preko komunista Rusija je uvukla Srbe u rat sa Hitlerom a istovremeno potpisala pakt sa tim istim Hitlerom.
Tokom staljinističko-komunističke ere Rusija je bila stalna pretnja vojnom upadu u tadašnju Jugoslaviju.
Za vreme ratova 1990-tih Rusija je huškala na rat i prepustila Srbe na milost i nemilost stranim vojnim silama, a Rusi su se zadovoljili teatralnim vozanjem do Bonstila da Amerikancima pokažu "gde im je (Amerikancima) mesto".
Najzad ni to im nije bilo dovoljno. U toku ovih 15 godina postbombarderske ere Rusija je stalno podpirivala destabilizaciju odnosa Srbije sa susedima, destabilizaciju odnosa Srbije sa Evropskom Unijom i svima onima koji su mogli da doprinesu napretku Srbije. I zašto se Rusija tako ponaša? Da bi bila "velika i moćna" u očima zbunjenog, isprepadanog i naivnog Srbina.
[ Branko.R @ 17.06.2014. 21:44 ] @
Citat:
hotchimney: Kad se već pominju Rusko-Srpski odnosi.

Rusi su prvo proterali Srbe na Balkan.
Tokom istorije Rusi su stalno huškali Srbe na sukobe i ratove da bi za Rusiju izvukli neku korist. Kakva mizerija.
Prvo sa Turcima. Iako bi Rusija iza ledja Srbije potpisivala ugovore separatne sa Turcima, Srbi bi ostajali na na milost i nemilost Otomanskom carstvu.
Preko komunista Rusija je uvukla Srbe u rat sa Hitlerom a istovremeno potpisala pakt sa tim istim Hitlerom.
Tokom staljinističko-komunističke ere Rusija je bila stalna pretnja vojnom upadu u tadašnju Jugoslaviju.
Za vreme ratova 1990-tih Rusija huškala na rat i prepustila Srbe na milost i nemilost stranim vojnim silama, a Rusi su se zadovoljili teatralnim vozanjem do Bonstila da Amerikancima pokažu "gde im je (Amerikancima) mesto".
Najzad ni to im nije bilo dovoljno. U toku ovih 15 godina postbombarderske ere Rusija je stalno podpirivala destabilizaciju odnosa Srbije sa susedima, destabilizaciju odnosa Srbije sa Evropskom Unijom i svima onima koji su mogli da doprinesu napretku Srbije. I zašto se Rusija tako ponaša? Da bi bila "velika i moćna" u očima zbunjenog, isprepadanog i naivnog Srbina.

Samo su dve stvari beskrajne — svemir i ljudska glupost, mada za ovo prvo nisam siguran.
Albert Ajnštajn
[ Hank @ 18.06.2014. 03:43 ] @
Koja je poenta ove teme?

Jel poenta da na primeru Belorusije pokažemo kako je neki "treći put" objektivno moguć i kako Srbija treba da krene baš tim putem?

Malo vam je bio jedan Slobodan Milošević, nego da izmislimo nekako još jednog?

Možemo se mi složiti oko većine stvari vezano za Belorusiju, podaci su tu, oko jedne stvari se nikada nećemo složiti - vama su demokratija, pluralizam mišljenja i sloboda govora štetne budalaštine, a meni suštinski važne stvari, vama ne smeta kada ljude ili čitave grupe ljudi bivaju hapšene, maltretirane ili pojedene od strane mraka samo zato što misle kako misle i pričaju kako pričaju dok meni sve to jako smeta, ali ostavimo sada i ovo po strani...

Srbija može biti kao Belorusija onog momenta kada se bude graničila sa Rusijom, pronađe svoje mesto u ruskoj interesnoj zoni (odnosi Rusije i Belorusije nisu bili tako idilični, imali su uspone i padove), a po uspostavljanju originalnog sistema kakvog nema niti jedna zemlja u bližem okruženju uspe da plaća svoje račune i obezbedi hleb stanovništvu.

Kada će se ispuniti ova tri uslova u Srbiji?

Paaaaaaaaaaaaaa... najverovatnije nikad. Mi ne znamo ni gde su nam granice, Bog je visoko, Rusija je daleko.

Dakle, iz našeg ugla postojanja gledajući, isto nam je da li razmatramo slučaj Belorusije, Mongolije ili Novog Zelanda.

Srbija je u potpunom okruženju EU/NATO članica, ekonomija joj najdirektnije zavisi od EU/CEFTAe, nije bilo kakav faktor po bilo kom osnovu i ne znam čemu onanisanje na Belorusiju pored toliko lepih žena...

Nemam ni ideju u kom to trenutku prirodnu skeptičnost odmenjuje neprirodno oduševljenje sistemom u kom je jedan lik na najbitnijoj funkciji 20 godina? Već sam ovaj podatak nameće stotine pitanja prevashodno vezanih za stabilnost takvog sistema...

šta ćemo da radimo ako Lukašenku pukne slepo crevo, eskalira situacija sa hemoroidima ili padne avion sa njim unutra? Možda će vlast preuzeti Lukašenkov sin ili će Rusi zavesti "red", a možda će ta zemlja biti na korak od totalnog haosa nalik haosu u Ukrajini?

Sve opcije su otvorene osim jedne opcije koja je zatvorena - ne bih nešto voleo da budem tamo kad se tako nešto dogodi, a ne bih voleo ni moja deca da budu tamo... a vi?

Obzirom da niste u Belorusiji sada kada je "dobro" uslovno rečeno, nego onanišete iz Srbije, ne verujem ni da ćete biti tamo kada eksplodira ono što se decenijama sabija...

i ta priča će proći kao priče sa Gadafijem i Huseinom koji su veću podršku imali u Srbiji nego u selima u kojima su rođeni... samo kad se setim tih priča... jaoj, Gospode... Gadafi može da preživi u pustinji 50 godina, Irak će u kontraofanzivi osloboditi Njujork, laseri, sateliti, rakete, Rusi, krema za nevidljivost...

Kad ćete se umoriti od tih budalaština, ljudi?



Pozdrav.
[ Boris Tadić @ 18.06.2014. 07:37 ] @
Citat:
moja "tvrdnja" već sprovedena u delo a tvoja je hipotetičke prirode?

Čim se izgovori Putin -svi staju u stav mirno, niko ne trepće, ne diše. Šta je jasnije od toga?
Citat:
Nemam ni ideju u kom to trenutku prirodnu skeptičnost odmenjuje neprirodno oduševljenje sistemom u kom je jedan lik na najbitnijoj funkciji 20 godina? Već sam ovaj podatak nameće stotine pitanja prevashodno vezanih za stabilnost takvog sistema...

To se zove podanički gen. On je uvek tu, nema odložene reakcije, samo se kamuflira zavisno od procene.
Citat:
Gadafi može da preživi u pustinji 50 godina, Irak će u kontraofanzivi osloboditi Njujork, laseri, sateliti, rakete, Rusi, krema za nevidljivost...
Kad ćete se umoriti od tih budalaština, ljudi?

Kada gazda TV kuće kaže da je vreme.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 18.06.2014. u 08:53 GMT+1]
[ Branko.R @ 18.06.2014. 07:46 ] @
@:hotchimney, Hank, Boris Tadić:

Tema je:
Citat:
Temu sam postavio u kontekstu skorijih dešavanja, poseta predsednika Belorusije A.Lukašenka Srbiji i onoga što mi stvarno znamo o toj državi.
Pre dve godine, moj dobar drug je preko firme proveo par meseci u Minsku i pričao mi je potpuno drugu priču u odnosu na priču sa zapada o toj državi.
Juče čitam članak u Politici iz pera M.Lazanskog i pitam, šta je prava istina kada je reč o Belorusiji?

Koja je svrha vašeg pisanja ako niste napisali ni reč o Ukrajini, narodu u ukrajini, kako se tamo živi... i sve to argumentovano bez uplitanja Putina, Gadafija, Saudijske Arabije, Iraka, šiita, sunita, alkaide, Miloševića, filmova Živka Nikolića, egzodusa srba iz Hrvatske i ostalih, relevantnih, činjenica.
[ Boris Tadić @ 18.06.2014. 08:02 ] @
Živi se potpuno isto kao i svuda u "bivšem" Istočnom Bloku, 1000 ljudi poseduje sve, ostali jedu paštete za rođendan.

Biološki se ništa ne menja za 20-30 godina.
[ hotchimney @ 18.06.2014. 08:06 ] @
Pazi šta si stavio kao temu:
Citat:
Branko.R:

poseta predsednika Belorusije A.Lukašenka Srbiji
...
šta je prava istina kada je reč o Belorusiji?

Dakle, Belorusija, A.Lukašenko, Srbija. O tome sam pisao. Naslov teme sam napred već prokomentarisao. Čak sam priložio i nekoliko ilustrativnih fotografija brkajlije. Šta je problem?

Medjutim, ti sada pomeraš fokus na Ukrajinu:
Citat:
Branko.R:

Koja je svrha vašeg pisanja ako niste napisali ni reč o Ukrajini, narodu u ukrajini, kako se tamo živi...

No dobro, evo ću pripremim par tekstova i o Ukrajini. Valjda se onda nećeš ljutiti.
[ Branko.R @ 18.06.2014. 08:31 ] @
Citat:
Boris Tadić:
Živi se potpuno isto kao i svuda u "bivšem" Istočnom Bloku, 1000 ljudi poseduje sve, ostali jedu paštete za rođendan.

Biološki se ništa ne menja za 20-30 godina.

Daj neki relevantni dokaz za tvoju tvrdnju, nešto konkretno.
Da li si bio u toj zemlji i video kako se tamo živi, upoznao beloruse, pričao sa njima a oni te pozvali na čaj i paštetu?
[ Branko.R @ 18.06.2014. 08:35 ] @
Citat:
hotchimney: Dakle, Belorusija, A.Lukašenko, Srbija. O tome sam pisao. Naslov teme sam napred već prokomentarisao. Čak sam priložio i nekoliko ilustrativnih fotografija brkajlije. Šta je problem?

Citat:
Trolovanje se može definisati kao namerno pokušavanje ometanja normalnog funkcionisanja foruma i njenih urednika, administratora, razvijača i drugih ljudi koji rade na stvaranju njenih sadržaja i pomažu u njenom održavanju. Trolovanje je kršenje nepisanih pravila koja postoje u internet zajednicama i obično se preduzima s ciljem da se stvore novi sukobi ili da se rasplamte već postojeći. Obično sadrži komentar jednog korisnika na račun kvaliteta izmene drugog korisnika. Ne treba ga mešati sa dlakavim čudovištima koja obično žive ispod mostova, u pećinama itd.

Trolovanje nije uvek isto što i vandalizam, iako se i vandalizam može upotrebiti u svrhu trolovanja. Vandal može biti neko ko jednostavno uživa u unošenju lažnih podataka, u vređanju slučajnih korisnika ili širenju ličnih shvatanja na neodgovarajući način. Trol namerno zloupotrebljava slabosti ljudske prirode ili onlajn zajednice kako bi iznervirao druge korisnike.

Ima mnogo vrsta korisnika-štetočina koji se ipak ne mogu svrstati u trolove. Korisnici koji vole da ulaze u rat izmenama, ili u ratove oko neutralne tačke gledišta, nevaspitani korisnici, korisnici koji stalno kritikuju Vikipedijinu strukturu i procese ne mogu se uvek svrstati i u trolove.

Osnovna karakteristika trolova jeste u tome što ih daleko više interesuju reakcije drugih korisnika na njihove izmene nego ono što obično interesuje Vikipedijance: tačnost, proverljivost, razumljivost i opšti kvalitet članaka. Ako trol ne dobije odgovor na svoje izazivačke izmene, onda teško da se može smatrati trolom.

Osnovna politika u vezi sa trolovanjem je vrlo jednostavna: molimo vas, uzdržite se.


[ Marko83 @ 18.06.2014. 08:35 ] @
Citat:
Boris Tadić:Živi se potpuno isto kao i svuda u "bivšem" Istočnom Bloku, 1000 ljudi poseduje sve, ostali jedu paštete za rođendan.


Bio si u Belorusiji? Možeš da nam preneseš neke detaljnije utiske, gde si bio, koliko dugo...neke slike sa lica mesta. Verujem da bi to bilo korisno za temu
Ili kao i obično prdis u prazno? Hoće to od mnogo pašteta

[ Marko83 @ 18.06.2014. 08:43 ] @
Citat:
Branko.R:


Nema šanse da apelom uspeš da promeniš njegovo ponašanje. On da je razuman ne bi ni trovao svaku temu na koju dodje. Pogledaj samo njegovih 50 poslednjih postova.
Sve besmislica do besmislice a ni jedan nema veze sa temom. (ajd da se ogradim jedino logično pisanje ima za SP2014)

Samo ga ignoriši a chimpy će vremenom odustati kad mu niko ne bude obraćao pažnju. Kad već ima podršku moderacije
Ispravio je grešku od prethodnih banovanja - sad se ne raspravlja sa @Nedeljkom
[ SlobaBgd @ 18.06.2014. 08:45 ] @
Ne mora da ide u Belorusiju. Zna se kako se tmo živi. CNN bruji o tome, valjda oni znaju. Doduše, nisu ni oni bili, ali čim se tamo piše ćirilicom, zna se da je to despotija.
[ hotchimney @ 18.06.2014. 08:59 ] @
I u Bugarskoj se piše ćirilicom. Pa šta?
[ SlobaBgd @ 18.06.2014. 09:16 ] @
Pa šta? Ništa. Osim činjenice da je Bugarska po pitanju korupcije, kriminala i socijalnih raslojavanja daleko gora od Belorusije. Ali, ona je članica EU, pa je to valjda OK, ne zamera im se. Još da imaju izvore nafte, bili bi stub demokratije i uređenosti u regionu. A ne ko Belorusija, sita, čista, uređena, bogata zemlja, sve odlike tiranije, zar ne?
[ hotchimney @ 18.06.2014. 09:24 ] @
Pih, meni je simptomatično to što brkajlija sa slike ne može da "sjaše" 20 godina. U Bugarskoj je jedino baba Vanga aktivna toliko ali ista nije deo državnog aparata. Ne može se porediti, zar ne?
[ SlobaBgd @ 18.06.2014. 09:35 ] @
Može se porediti, recimo sa Saudijskom Arabijom. Brka je bar izabran (kako, nećemo da nagađamo, nismo bili posmatrači ni ti ni ja). A u S. Arabiji jedna (takođe brkata) dinastija vlada zemljom, prirodnim bogatstvima i ljudima već decenijama, pa niko ne dovodi u pitanje legitimitet i stepen demokratije.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 18.06.2014. u 10:47 GMT+1]
[ Branko.R @ 18.06.2014. 09:39 ] @
Prema shvatanjima pojedinaca, takve kao Lukašenko, treba ukloniti?!
Setimo se samo sličnih tirana, Huseina u Iraku ili Gadafija u Libiji. Evo, narod bIraka i Libije sada uživa u slobodi. Toliko su slobodni da se svakodnevno slobodno ubijaju. Narod puca od sreće, oslobodio se mračnih tirana koji su ih zakovali u visoke plate, besplatno školovanje, zagarantovan posao u...ma razne nedemokratske okove.
Oni sada prosto luduju od sreće!
Znači, obavezno ubiti Lukašenka demokratski a, takođe, demokratski razvaliti Belorusiju bombardovanjem, oduzeti im sve i zadužiti za narednih deset generacija!
[ hotchimney @ 18.06.2014. 11:06 ] @
A što trolujete? Jeste rekli o Lukašenku i Belorusiji? Otkud sad Arabija, Irak i šta sve? Ovde se neki drže date reči ko babe.
[ Braksi @ 18.06.2014. 11:06 ] @
Saudijska Arabija je Saudijska Arabija, americki protektorat, naftna paltforma na kopnu i sta nije jasno ?

A Bugarska i Srbija su u EU. Tj jedna je de jure a druga de facto clanica. Hocete da uvedemo serijat u Evropi, da (opet) nabijamo ljude na kolac na Kalisu i secemo sabljom glave.

Belorusija je pak u interesnoj zoni Rusija i to je tako bar dok je Luki na vlasti. Da se Lukasenko geografski ne naslanja na Rusiju popusio bi kao Slobica. I kraj price...
[ Branko.R @ 18.06.2014. 11:13 ] @
Četiri strane teksta a gotovo ni slova na moje pitanje: "Mene interesuje konkretno, da li je neko bio u Belorusiji, video svojim očima kako se tamo živi."
Najbolje bi bilo da se tema zaključa jer je pojedinci uporno vode u pravcu koji nema veze sa onim zašto sam je pokrenuo!
Ne mogu da verujem da mogu biti toliko maliciozni?!
[ hotchimney @ 18.06.2014. 11:55 ] @
Citat:
Branko.R:

Četiri strane teksta a gotovo ni slova na moje pitanje

Kako da ti se odgovori na pitanje kad stalno troluješ:
Citat:
Branko.R:

Setimo se samo sličnih tirana, Huseina u Iraku ili Gadafija u Libiji.

Misliš sličnih tirana kao što je brkajlija tiran?
[ Braksi @ 18.06.2014. 11:58 ] @
Bio je jedan korisnik bas iz Belorusije mozda se i javi.

I otkad to covek ne sme da prokomentarise nesto ?
[ Branko.R @ 18.06.2014. 12:18 ] @
Citat:
Braksi:I otkad to covek ne sme da prokomentarise nesto ?

Niko nigde nije zabranio komentarisanje. Poenta je da bude u okviru teme a ne, narodski rečeno, mlaćenje prazne slame.
Citat:
Mlaćenje prazne slame
Nepovezano filozofiranje i blebetanje, sa žestokim elementima idiotizma, koje često nema nikakve veze sa temom.
[ Hank @ 18.06.2014. 14:38 ] @
Citat:
Marko83:

Bio si u Belorusiji? Možeš da nam preneseš neke detaljnije utiske, gde si bio, koliko dugo...neke slike sa lica mesta. Verujem da bi to bilo korisno za temu
Ili kao i obično prdis u prazno? Hoće to od mnogo pašteta


Nisam bio ni na Mesecu, ali znam kakvi uslovi vladaju na mesečevoj kori. Kakav je to argument "da li si bio tamo?". Većina vas je što se SADa tiče najbliže bila u Šidu, pa ste, po pravilu, neviđeni eksperti što se tiče kršenja ljudskih prava u Teksasu i Gvantanamo beju i geopolitičkih kretanja, globalno.

Ajde da probamo da rešimo temu. Imamo podatke:

1. Ekonomija Belorusije ne samo da ne može da se poredi sa Bugarskom ili Rumunijom, već se BDP Belorusije opasno približava BDPu jedne Austrije.

2. Demokratija, slobode i vladavina prava koje postoje u Belorusiji samo zlonamernik ometen u razvoju može da pokuša da uporedi sa bilo kojom drugom zemljom osim Australijom, Novim Zelandom, Švajcarskom i Kanadom.

3. Ugovori sa Rusijom omogućavaju građanima Belorusije besplatne gas, struju i benzin - skuplje je napraviti bazu podataka svih potrošača i štampati račune nego vršiti isporuku navedenog besplatno.

4. Belorusija je jedna toliko čista zemlja, da u njoj ne postoje operacione sale - operacije se vrše po trotoarima. Poslednja infekcija je zabeležena 1847. godine, ali i danas postoje žustre rasprave u akademskim krugovima da li je ovaj slučaj infekcije povezan uopšte sa Belorusijom i da li ga treba uzeti kao poslednji obzirom da je inficirani pet dana ranije došao iz Praga.

5. Vojska Belorusije je toliko za*ebana da je Vlada Portugalije odobrila trošenje 10 milijardi evra na izgradnju nasipa, betonskih prepreka, minskih polja i ostalog duž granice sa Španijom - u strahu od Belorusije.

6. U Minsku od januara do decembra sunce sija, a vetar ćarlija... toliko je lepo da Belorusi nemaju ni potrebu da napuštaju svoju zemlju, a ukoliko se za to ukaže potreba (prevashodno usled posla i investicija u druge zemlje) - nije im potrebna viza za ulazak u bilo koju zemlju, jer im uopšte nije potreban ni pasoš: dovoljno je samo na bilo kojoj granici izjaviti da si državljanin Belorusije i horizonti se automatski otvaraju pred tvojim superiornim telom vođenim još superiornijim umom.

7. Prosečan životni vek u Belorusiji je 154 godine (za muškarce) i 169 godina (za žene) dok je moguće otići u penziju po navršetku 7. meseca života (za muške bebe) i 5. meseca života (za ženske bebe).

Jel postoji neki zaključak koji bi mogli izvesti iz ovih podataka, a koji bi nas se mogao ticati bilo kako (kao državljane Republike Srbije)?

U čemu se to diskusija o Belorusiji, što se nas tiče, razlikuje od diskusija o Venecueli, Moldaviji, Gruziji, Brazilu, Singapuru ili Atlantidi?

Ja ovde vidim samo bolesnu ambiciju nepismenog Tome Nikolića da izigrava Tita pred Dragicom i posreduje po svaku cenu - nema veze da li pokušava da posreduje između Belorusije i EU ili između Prištine i Beograda ili između Sremske Mitrovice i beogradske opštine Zvezdara sutra... mada meni najviše liči da će on uskoro u ludačkoj košulji posredovati unutar sebe samog...

važno je da smo mi zapadno od ovih na istoku i istočno od ovih na zapadu.



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 18.06.2014. u 16:07 GMT+1]
[ Boris Tadić @ 18.06.2014. 15:11 ] @
-Ja sam živeo u "slobodarskoj" Moskvi nepunih godinu dana i upoznao brdo Rusa, Belorusa, Ukrajinaca, Jermena, Gruzina, Čečena, Kazahstanaca, Mongola i bog zna više kojih, kakvih, kolikih i svuda je isti čabar +/-10%, identična matrica dece komunizma, svuda vladaju jednakiji -stradaju natprosečni, svuda obećaju autoput pa naprave trotoar, zgrade od 300mil.€ ispred kojih ljudi umiru od gladi i zime, mostovi na ravnom, putevi do nigde...
Čim tu ima predstavništvo za Porsche i Apple = odmah je demokratija, mlada i neshvaćena ;) Kako da ne.
-Svaki prometniji grad Evrope ima čitava predgrađa naseljena ljudima iz Istočnog Bloka(Nica, Pariz, Roterdam, Frankfurt, Dizeldorf, Hamburg, Kopenhagen, Malme), uđeš u prodavnicu i pričaš "ćirilicu" opušteno, verovatno jer im je bilo mnogo dobro kod kuće.
-U Legiji stranaca zadnjih pola veka je 3/4 regruta iz tih "prosperitetnih" država između Rusije i Nemačke.
[ Braksi @ 18.06.2014. 15:12 ] @
Belorusija bi ako se ovako nastavi kroz koju godinu mogla postati model razvoja i zapadnih ekonomija jer jednostavno nista drugo nece preostati.

Divljacka privatizacija, dugovi i ekonomska pustos istoka se zapravo desavaju i na zapadu kontinenta, jedino sto je zapad bogatiji i razvijeniji pa se gledano sa istoka to mozda ne primecuje. Ali ljudi koji zive na zapadu znaju da je stanje sve gore i gore. Nezaposlenost mladih je na dramaticnom nivou, mladi se ne bune samo zato sto su bogati, a nemaju gde ni da imigriraju jer vec zive na zapadu (!).

Sa druge strane u tom ludilu gramzivog i hedonistickog kapitala, nekompetentih i korumpiranih politicara, javio se eto Lukasenko koji verovali ili ne brine o narodu i ekonomiji.

Bice tumbanja po Evropi, zivi bili pa videli !
[ Branko.R @ 18.06.2014. 15:40 ] @


Izvor Wikipedia.

[ hotchimney @ 18.06.2014. 15:46 ] @
Citat:
Braksi:

Divljacka privatizacija, dugovi i ekonomska pustos istoka se zapravo desavaju i na zapadu kontinenta, jedino sto je zapad bogatiji i razvijeniji pa se gledano sa istoka to mozda ne primecuje. Ali ljudi koji zive na zapadu znaju da je stanje sve gore i gore. Nezaposlenost mladih je na dramaticnom nivou, mladi se ne bune samo zato sto su bogati, a nemaju gde ni da imigriraju jer vec zive na zapadu (!).

Pa hajde, nemojmo preterivati. Nije u Srbiji baš sve tako crno.
[ Hank @ 18.06.2014. 16:32 ] @
Citat:
Branko.R:
Izvor Wikipedia.

Već sam ja elaborirao da je Belorusija superiorna u odnosu i na Nemačku, a ne Rumuniju i Bugarsku, OK, shvatili smo, šta dalje radimo sa tim podatkom? Jel je tema zaključena ili postoji neki zaključak?

Pozdrav.
[ Branko.R @ 18.06.2014. 16:39 ] @
Odakle ti pomisao da si vredan pisanja?
Slobodno troluj, ne mogu te sprečiti a vidim da ti se toleriše.
Prema tome, navali.....
[ Hank @ 18.06.2014. 16:48 ] @
Nije reč o trolovanju, pokušavaš da dokažeš nešto što je već dokazano - OK je, stvarno smo dokazali da je Belorusija primer razvijene i organizovane države...

šta sa tim podatkom? Jel to epilog ove teme ili postoji još nešto o čemu možemo diskutovati u tom pravcu - šta misliš ti kao pokretač teme?

Pozdrav.
[ Braksi @ 18.06.2014. 17:12 ] @
Srbin se ruga Belorusiji !

HA HA HA...
[ Hank @ 18.06.2014. 17:24 ] @
Ukoliko se ovo odnosilo na mene, moraću da te razočaram: ne osećam potrebu da se rugam bilo čemu ili bilo kome.

Samo postavljam pitanje da li smo stigli do epiloga teme ili nismo, to je sve.

Ovo je kao da pokrenemo temu, na primer: u Venecueli se napuni rezervoar automobila za 1-2 dolara, šta mislite o tome?

Ja mislim da je to stvarno super, nema tog vozača na belome svetu (osim vozača u Saudijskoj Arabiji, Kataru, UAE i tako nekim zemljama) kome se ovaj podatak ne sviđa do granice ludila.

I šta sada mi radimo sa tim podatkom dalje? Jel bi iskazivanje oduševljenja bilo epilog te teme ili hoćemo i u Srbiji da punimo rezervoare za 1-2 dolara ili da svi vozači emigriraju u Venecuelu?

Zaključili smo da je Belorusija razvijena država - ljubomorom mučene zapadne sile rade sve da sruše ovu državu, ali mogu samo da joj pljunu pod prozor što i rade preko medija lažući i obmanjujući.

Mi smo to provalili i šta sada? Jel da emigriramo u Belorusiju, da uvedemo sličan sistem u Srbiji ili ništa od toga - tema je završena samim zaključivanjem prethodno navedenog?

Zašto je toliko teško pokretaču teme ili bilo kom drugom da odgovori na ovo pitanje?

Pozdrav.
[ Dzoni_m @ 18.06.2014. 18:11 ] @
Koga interesuju detalji moze da me pita posto sam u BY vec 3 godine (nazalost). Sta vas interesuje?

Kako zivi običan narod? Isto kao i narod u Srbiji u gradovima van Beograda. Beograd je izuzetak kao i Minsk
Negde procitah kako su gradovi uređeni kao Nemački hahahha smesno. Jesu cisti, ali nemaju nikakav sadrzaj. Nema prodavnica, nema kafea, nema pekara itd. Naravno, Minsk je izuzetak, ali i on je skroz siromasan u odnosu na Varsavu npr. Uglavnom, ljudi zivi siromasno, od danas do sutra, i piju kao nenormalni. Ubijeni u pojam i bez pokusaja da nesto promene jer znaju da ce im država dati povoljan kredit za stan, posao kojim otplacujete taj stan (efikasnost je 0, dolaze na posao a ne rade) i novcanu pomoc da naprave sto više dece kako bi ih držali u šaci. Nemaju prilike da putuju, ceo izlazak im se svodi da se što pre i što više napiju. Iskreno, zatucani su i zaslepljeni glupostima.
Komunalije su jevtine, hrana je skupa. Cini se da ima svega ali ako malo bolje pogledate, nema mnogih stvari da se kupe (npr kvalitetno govedje meso), ili su cene abnormalne. Zato mnogi zive od sverca iz Poljske.

Pitajte jos rado cu odgovoriti.
[ Hank @ 18.06.2014. 18:15 ] @
Auuuuuuuuuuuuuuuuuu... šta ćemo sad da radimo, majku mu?

Banujte Džonija odmah, sigurno piše iz Požarevca, a ne Pinska.

Ne može biti... ne verujem ništa. Neću, ne želim, ne mogu i ne smem ništa. :-D

Pozdrav.
[ Boris Tadić @ 18.06.2014. 18:28 ] @
https://www.youtube.com/watch?v=PbLV0zK7y28
[ Odin D. @ 18.06.2014. 18:31 ] @
Citat:
Dzoni_m: Pitajte jos rado cu odgovoriti.

Voliš li predsjednika?
[ Branko.R @ 18.06.2014. 18:35 ] @
Citat:
Dzoni_m:
Koga interesuju detalji moze da me pita posto sam u BY vec 3 godine (nazalost). Sta vas interesuje?

Kako zivi običan narod? Isto kao i narod u Srbiji u gradovima van Beograda. Beograd je izuzetak kao i Minsk
Negde procitah kako su gradovi uređeni kao Nemački hahahha smesno. Jesu cisti, ali nemaju nikakav sadrzaj. Nema prodavnica, nema kafea, nema pekara itd. Naravno, Minsk je izuzetak, ali i on je skroz siromasan u odnosu na Varsavu npr. Uglavnom, ljudi zivi siromasno, od danas do sutra, i piju kao nenormalni. Ubijeni u pojam i bez pokusaja da nesto promene jer znaju da ce im država dati povoljan kredit za stan, posao kojim otplacujete taj stan (efikasnost je 0, dolaze na posao a ne rade) i novcanu pomoc da naprave sto više dece kako bi ih držali u šaci. Nemaju prilike da putuju, ceo izlazak im se svodi da se što pre i što više napiju. Iskreno, zatucani su i zaslepljeni glupostima.
Komunalije su jevtine, hrana je skupa. Cini se da ima svega ali ako malo bolje pogledate, nema mnogih stvari da se kupe (npr kvalitetno govedje meso), ili su cene abnormalne. Zato mnogi zive od sverca iz Poljske.

Pitajte jos rado cu odgovoriti.

Konačno neko nešto i konkretno, sa "terena".
[ Hank @ 18.06.2014. 18:38 ] @
Ništa, Branko... hoćemo da se "prešaltujemo" na Severnu Koreju? :-D

Pozdrav.
[ Branko.R @ 18.06.2014. 18:50 ] @
Citat:
Hank: Ništa, Branko... hoćemo da se "prešaltujemo" na Severnu Koreju? :-D

Pozdrav.

Na kratko sam pogledao tvoje pisanje po raznim temama i svuda se svodi na neverovatnu količinu provokacija, prozivki, pametovanja i slično?
Ako misliš da si zabavan, možda jesi moderatorima, meni nisi.
Slobodno nastavi sa takvim pisanjem dok ti to dozvoljavaju moderatori.
Već si pokupio sve moguće epitete na forumu pa sve i da želim da ti nalepim i ja neki, morao bi da razmislim koji jer su svi navedeni?

[ Odin D. @ 18.06.2014. 19:09 ] @
Ma šta se sekiraš, imaš još Mujicu, ne može ti niko ništa dok god se neki Srb ne odseli u Urugvaj i registruje na ES-u.
A vjerovatnoća za takvo nešto je praktično nikakva.
[ Braksi @ 18.06.2014. 19:22 ] @
znaci Dzoniju ne valja Belorusija, znaci Belorusija ne valja nista ?!

[ Hank @ 18.06.2014. 19:34 ] @
Ne, znači tebi valja Belorusija - Belorusija je savršena i jedini put.

Pozdrav.
[ Odin D. @ 18.06.2014. 19:40 ] @
Džoni nije rekao da valja ili ne valja već je naveo neka svoja zapažanja iz prve ruke.
Da li to navedeno nekom valja ili ne valja - stvar je sasvim lična i subjektivna.

A da li to valja ili ne valja objektivno - potrebna su objektivna mjerila valjanosti, oko kojih se prvo treba usaglasiti.

Kako će se voditi rasprava između broja učesnika većeg od jedan, o npr. valjanosti Lukašenka kao predsjednika, ako se učesnici ne slažu ni oko toga da li diktatura kao oblik vladavine valja - ili ne valja?!

Takođe, čak i kad se takve kvalitativne stvari prethodno dogovore, potrebno je nivo tog kvaliteta ipak opisati nekim kvantitativnim mjerama.
Tako npr. misliti iz Srbije da je Kim Jong-Il dobar nije isto što i misliti iz S. Koreje da je Kim Jong-Il dobar.
Kvalitet i relevantnost nečijeg mišljenja o nečemu opada (najmanje) sa kvadratom rastojanja tog mislioca od objekta koji je predmet njegovog mišljenja.
[ Boris Tadić @ 18.06.2014. 19:51 ] @
Tamo se radi za 1$/1h u proseku, kao u Srbiji, dobro je tek toliko da se uštekaš od Interpola dok ti ne izdaju novi pasoš da kreneš u nove poslovne poduhvate po EU.

Sve se lepo vidi na YT snimcima, od infrastrukture, preko godišta voznog parka, saobraćajne kulture, ako ste primetili u bogatijim državama da ljudi relativno brzo hodaju, dok u ovim soc-realističkim rupčagama kretanje je u ritmu moždanog udara i vrat obavezno u nekom grču.
[ Hank @ 18.06.2014. 20:47 ] @
Pošto nisam dobio odgovore na pitanja koja sam postavio... probaću sam da rekonstruišem nacrt teorija koje vladaju u pojedinim srpskim lobanjama.

Ovako...

1. U Belorusiji je standard bolji nego u Bugarskoj i Rumuniji koje su članice EU, znači Belorusija je bolja od EU.

2. Do takvog standarda su stigli zahvaljujući svom trudu i svojoj pameti, bez saradnje sa NATO paktom i zlom EU (koji su bombardovali Srbiju) - a još su nezavisni koliko i dostojanstveni.

3. Belorusija i Belorusi vole Srbiju i Srbe, hteli su i da nam pomognu tokom bombardovanja, a na zapadu nas ne vole.

Zaključak:

Srbija mora pokušati da bude kao Belorusija.

Kako?

1. Uvođenje "čvrste ruke", da se zna ko vozi traktor - ko otvara kapiju, ne mora baš otvoreno da se uruši demokratski sistem, mogu da ostanu ti izbori kao neka ikebana - ukoliko ne menjaju bilo šta i mogu da postoje političke partije - ako ne talasaju mnogo... nešto vrlo slično slobizmu - sve ti je dozvoljeno dok te ne ubijemo, ako mnogo jedeš vnago kao đubre izdajničko.

2. Obustavljanje evrointegracija, uvođenje sankcija prema EU/SADu/NATOu i svim zemljama koje su priznale nezavisnost Kosova i "okretanje" "tradicionalnim" "prijateljima" - Rusiji, Kini, Indiji, Brazilu, Singapuru, Severnoj Koreji, Bangladešu i ostalima.

3. "Magično" stvaranje moćne vojske - magija je jedini put, pošto niko neće da da sina, brata ili sebe u vojsku, niti da plati 1 evro za tu vojsku, a voleo bi 200 SU-37, 50 S-400 i 3 miliona obučenih i opremljenih ljudi tako da mogu da nalupaju Izrael za 15ak minuta iz čiste za*ebancije.

4. "Magična" ekonomija - magija je opet jedini put, nekako da ne postoje te mrske stvari poput stranih kompanija, banaka, privatnog vlasništva, napornog rada i školovanja, vraćanja uzetih kredita, izmirivanja obaveza i tako tih gluposti, nego sve da bude državno, a efikasno i bogato i ono... da posle tone prasetine i jagnjetine budu (normalno) i krempita i šampita sa šlagom na bazi maline - naše srpske maline, naravno, pošto je ona najbolja na svetu.

To da je ovde reč o sumnji na neke teže oblike psihičkih oboljenja navodi i činjenica da godinama ne uspevam da sprovedem ni jednostavnu LEAPS tehniku (Listen, Empathize, Ask, Paraphrase, Summarize) sa sagovornicima ove vrste, jer već u koraku Listen, a maksimalno u koracima Empathize i Ask dolazimo do nerešivih problema - sa druge strane se obično javljaju nasilje, omalovažavanje, vređanje, bes uzrokovan time što želim da razgovaramo o kompleksnim i na prvi pogled vrlo diskutabilnim teorijama koje mi se iznose, imam brdo pitanja i nemam nameru da te teorije prihvatam za aksiome i dogme što se obavezno shvata kao provociranje itd.

Ono što je ipak najžalosnije jeste to da, nekako, prirodni zakoni koji vladaju na ovoj planeti, pre ili kasnije, uspevaju da satru u svakom smislu nosioce ovakvih ideja - ukoliko su se pokazali kao tvrdoglavi i dovoljno istrajni u tome da održavaju svoj mali intimni svet po svaku cenu ne uključujući se u realni, objektivni svet.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 18.06.2014. u 22:12 GMT+1]
[ hotchimney @ 18.06.2014. 20:49 ] @
Dzoni_m se "javlja" iz Belorusije ali mu je domen Srbija.
A posumnjao sam kad sam pročitao da je hrana skupa u Belorusiji. To ne može biti u soc-realizmu. Zato sam pogledao sa kog se domena javlja.
[ jablan @ 18.06.2014. 21:24 ] @
http://www.elitemadzone.org/p3387301



http://whois.domaintools.com/194.158.204.1

[ hotchimney @ 18.06.2014. 21:36 ] @
Hm, može biti ali ne mora da znači.
Napisao je
Citat:
posto sam u BY vec 3 godine

Dakle, to nije tačno jer se očigledno javlja iz Srbije.
Zato sumnjam i u ostalo što je napisao da je baš verodostojno.
[ Braksi @ 18.06.2014. 21:51 ] @
ne vredi porediti Belorusiju sa zapadnom Evropom koja je uvek bila razvijenija. Ali zato mozemo porediti Belorusiju sa slicnim drzavama tj exSSSR i ona je ubedljivo bolja od Baltickih republika, o kavkazu da i ne govorim i onim silnim stanima...

Sto se tice Ukrajine, Belorusija je za nju feritejl,,, i pre rata, a tek sada.

Sa Rusijom ne vredi da se poredi jer je Rusija specificna zemlja kao i svaka velesila. Naravno Rusija je jaca drzava, ali u Belorusiji nema takvih razlika.

Lukasenko je samo izvukao maksimum iz situacije.
[ Branko.R @ 18.06.2014. 21:57 ] @
http://www.elitemadzone.org/p3299633
[ Dzoni_m @ 18.06.2014. 22:10 ] @
Stvarno, domen iz Srbije? Ne smem da odem na godisnji odmor? Jel treba mozda scan boravisne dozvole iz pasosa? Eto tu sam do subote jutro pa putujem nazad. Neki problem?

Koji mozgovi, ne diraj im ubedjenje da je "prijatelj" Lukasenko mocan, da je Belorusija mala Svajcarska i slicne gluposti. Umesto da pitate sta vam treba vi se bavite tako glupim i lako proverljivim stvarima, sreca pa ima pametnih ljudi koji su to vec uradili.

Da sta se cudite da je hrana skupa? Skupa je. 800 din je kilogram svinjskog mesa (but), uostalom: http://www.euroopt.by/tovary-v-magazinakh evo vam "akcijskih" cena (razgrabi se u roku od odmah a i ovo su vecinom domaci proizvodi koji ne vrede nicemu). Takodje, nemate "hipermarketa" u svakom gradu (smesno je uopste upotrebiti izraz hipermarket). Euro je (trenutno) 13890 beloruskih rubalja pa racunajte. Pijaca je takodje skupa. Tresnje su nekih 900 din kilogram, jagode oko 600. Veci problem je sto ne mozete da kupite 1kg pasulja npr. Jok, oni to prodaju na case i opet je skupo. Ako hocete u ponedeljak mogu da fotkam par cena cisto za poredjenje, nekih proizvoda koji imaju da se kupe i tamo i ovde.

Neko je pitao da li volim predsednika :) znate koliko me briga :) Takodje te price kako oni ne zele strani kapital, pogotovu sa zapada su cist bulls*it jer ja radim za americku kompaniju koja ima fabrike tamo, i bez problema daju povlastice, e sada sto im je administracija GORA od nase (da ima gore i od nas) je sasvim druga prica.

Kvalitet zivota je daleko na strani Srbije. Tamo je sivilo i mucno je ziveti pod birokratijom koja te sputava na svakom cosku, ubija svaku kreativnost i zelju za promenom. Ja, da bih ostao normalan, putujem cesto u Poljsku. Samo prelaz izmedju dve drzave u nekih 20 km vam jasno pokaze gde su jedni a gde drugi.

Za dve stvari skidam kapu: nema sitnog kriminala (krupan je dobro razradjen i vodi ga drzava) i briga o deci (dete mi je tamo rodjeno) u smislu medicinske pomoci. Sva ostalo je........
[ hotchimney @ 18.06.2014. 22:23 ] @
Smeš da odeš na godišnji. Ali onda tako i napiši. Jer ono kako si napisao sledi da si sada u BY što nije tačno. A onda se sumnja i u sve ostalo.
[ Branko.R @ 18.06.2014. 22:24 ] @
@Dzoni_m:

Jel hoćeš da kažeš da ti bolje znaš od hotchimney-a gde si bio?
Nemoj molim te, ako on kaže da nisi, onda nisi!
[ Dzoni_m @ 18.06.2014. 22:29 ] @
Citat:
hotchimney:
Smeš da odeš na godišnji. Ali onda tako i napiši. Jer ono kako si napisao sledi da si sada u BY što nije tačno. A onda se sumnja i u sve ostalo.


I razlika je u cemu? Sta hoce se nesto (osim kursa EUR i USD) promeniti za 2 nedelje? Nece. Sta ima veze odakle pisem. Mogu i sa Marsa to ne menja pricu.

[ Hank @ 18.06.2014. 22:47 ] @
Citat:
Branko.R:
@Dzoni_m:

Jel hoćeš da kažeš da ti bolje znaš od hotchimney-a gde si bio?
Nemoj molim te, ako on kaže da nisi, onda nisi!


Ma dobro, pusti ti to, nego što ne objasniš čoveku kako je u Belorusiji? Ili da posle Libije, Iraka, Belorusije potražimo novog junaka od države?

Ne poklapaju mi se nešto vaša onanisanja sa Džonijevim postovima i drugim informacijama koje imam o Belorusiji... nešto se tu ne poklapa...

Pozdrav.
[ Windows2 @ 18.06.2014. 23:00 ] @
Citat:
Branko.R:

I pored sankcija, od njih kupujemo jeftine a odlične traktore "Belarus" ili gradske autobuse "MAZ" (Minski autozavod), trolejbuse. Širok je spektar kvalitetnih proizvoda koje nam oni nude po pristupačnim cenama a koji ne zaostaju po kvalitetu za zapadnoevropskim!


Hmm, gmaz vs man, volvo, mecedes...Ne znam bas.
[ Odin D. @ 18.06.2014. 23:25 ] @
Citat:
hotchimney
Citat:

Dzoni_m:

posto sam u BY vec 3 godine


izvodi se zaključak da si sada u BY. A to nije tačno.

Nije tačno.
Kad nekog na Kalemegdanu pitaš "Gdje živiš", a on ti kaže "Živim na Karaburmi već 3 godine" to se nikako ne izvodi zaključak da je on tada, tog trenutka dok priča sa tobom - na Karaburmi.

Kada želiš nekom objasniti gdje si u baš u sadašnjem trenutku dok objašnjavaš, onda se služiš vremenskim odrednicama kao što su "upravo sad", "evo ovog momenta", "evo baš sad", "ovog trenutka"...

Kad kažeš nekom da si "već 3 godine" negdje, ne misli se baš tog momenta, nego uopšteno u poslednjih 3 godine.
[ El Muhamed @ 18.06.2014. 23:49 ] @

Kada Luki tempira izbore tako da zvanični rezultati budu objavljeni 21. decembra, na rođendan velikog Staljina, pa na njima satre "prodemokratske" kandidate sa 80-90% ... pa to je melem na dušu!
Pa ondak ova desetorica "prodemokrata", koji su skupa osvojili 3-4% glasova, odu u američku ambasadu po instrukcije, skupe par 'iljada ljudi u Minsku i izađu na ulicu da traže "pravdu" ... a Luki ih pohapsi i nabije u prdekanu na po par godina.
Pa jaoooooj miline!
Sve mi toplo oko srca.
Pa se ondak pojavi na TV-u sa onim staljinističkim brkovima ... ih! A evrounijati prate fabulu situacije iz TV sale u prdekani.

Ma idi bre begaj, baš me briga što nema goveđeg mesa.

[ Dzoni_m @ 19.06.2014. 07:53 ] @
Hotch, za sve razumne je dovoljno sta je napisano. Ti mozes da teras mak na konac do sutra, nista to ne menja srz teme. Ako neko zelis da nastavis pricu, moze, ali ti to izbegavas, vec zelis da zatrujes temu kako do informacija niko ne bi mogao da dodje.

Poceo da sam da pricam kako je hrana skupa. Ja i supruga smo prerecunali dosta cena i jednostavno to jeste tako. Tamo je jevtino gorivo (samo sto je eurodisel sran*e od kvaliteta, verovatno i benzin ali su benzinci manje osetljivi pa su kvarovi prikriveni), i komunalije. Ja za stan od 60 kvadrata, placam struju, vodu, toplu vodu, gas, grejanje, iznosecenj smeca i ciscenje zgrade, nekih 50-tak eur zimi i oko 30 eur leti (leti se grejanje ne placa). E to sto je jevtino vam iskija na nos zbog skupe hrane, i ostalih usluga. Sve gde je angazovana usluga (pogotovu privatnih lica) je PRESKUPO. Pranje automobila je preko 1000 din. Frizer (muski) 700 din pa na vise, zenski od 1500 pa na vise. Usluge u servisu vozila npr su jako skupe i najgore od svega sto su ocajne. Restorani em su skupi em su katastrofa. Kafu nosim iz PL i SRB jer tamo nema da se kupi za neke normalne pare, uglavnom su Illy, Lavaza itd sverc roba. Supruga kaze da je zenska kozmetika takodje jevtina. I da cigare su dzabaka. Odmah da se ogradim, uporedjujem cene osrednjih gradova (Pinsk sa oko 100 000 ljudi i Kraljeva sa isto toliko), dakle ne Beograd sa Minskom.

Osnovni problem sa Belorusijom je sto vi nemate nikakvih sadrzaja. Ne racunam raznorazne priredbe za dan borca, sovjetske vojske, dan pobede nad ovim i onim. Gradovi su uvece avetinjski pusti, nema baste da mozes da sednes i popijes pice, jednom reciju smoris se k'o plovak. Za psihu lose. Ko god misli da to nije vazno (bio sam u toj grupi) jako brzo premeni misljenje. Da sam samo ja, bilo bi mi lakse, ali vidim i kolege iz Italije, Francuske, sa kojima radim, imaju isto misljenje i cim vikend, pravac granica sa PL makar malo civilizacije da uhvatimo. Oko "sloboda" uglavnom je tacno sto ste nalazili po internetu. Cim neko nesto pocne da se buni, "objasne mu" da krsi ustavni poredak i pravac bajbok, naravno na svim kanalima on je strani placenik i domaci izdajnik. Vec vidjen sablon.

To da nas oni vole, slovenska braca i sl, zaboravite. Vecina uopste ne zna nista o Srbiji a Jugoslavije se secaju kroz maglu. Nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa nama. Vise nekih slicnosti sam video medju nama i Slovacima i Poljacima nego sa Belorusima i Rusima. Jedino ko voli da sljoka e tu se odmah uklapate, ali to nije moj svet.

[ hotchimney @ 19.06.2014. 08:46 ] @
Citat:
Hank:

Kada sumnjaš u verodostojnost nečega što je neko izjavio - jel to znači da smatraš da laže ili da priča istinu?

A da li bi mogao biti neobavešten, pogrešno obavešten, neinformisan, nedovoljno upoznat, površan u prikupljanju informacija ili nešto deseto?
Zašto odmah mora da laže?
[ hotchimney @ 19.06.2014. 08:47 ] @
Citat:
Dzoni_m:
Tamo je jevtino gorivo

E dobro, pretpostavio sam da u soc-realizmu ne može sve biti užasno skupo.
Citat:
Dzoni_m:
samo sto je eurodisel sran*e od kvaliteta, verovatno i benzin

Čekaj jel sad govoriš o Srbiji?
Citat:
Dzoni_m:
Ja za stan od 60 kvadrata, placam struju, vodu, toplu vodu, gas, grejanje, iznosecenj smeca i ciscenje zgrade, nekih 50-tak eur zimi i oko 30 eur leti (leti se grejanje ne placa)

Po tim cenama, imajući na umu da je Belorusija hladnija od Srbije, uopšte nije skupo. Nas ovde odraše.
Citat:
Average temperatures in Belarus

Average temperatures vary across Belarus. In January, temperatures average from -4.5°C to -8°C. In July the average temperature is +17°C to +18.5°C.


Na republičkom sajtu postoji dokumet o klimi u Srbiji iz koga nije teŠko uočiti da je Opseg srednjih i apsolutnih mesečnih maksimalnih temperatura u Beogradu nešto topliji. Recimo za januar srednji je [-1, +4] °C.
Citat:
Dzoni_m:
Restorani em su skupi em su katastrofa.

Opet mi nije jasno da li govoriš o Srbiji? Ja recimo uopšte ništa ne pijem po srbijanskim restoranima jer to po pravilu znači dobijanje žvala. No, dobro, alkoholna pića mogu da izvrše dezinfekciju. Ali ja se ne drogiram tako da na dezinfekciju ne mogu da računam.

[ Ulfsaar @ 19.06.2014. 09:26 ] @
@Dzoni_m
Kakve su im zene? Ti si ozenjen pa nam prenesi sta kazu kolege:)

Sto se losih stvari tice koje si naveo, nadam se da ce vremenom ici na bolje. Ostaje da se vidi hoce li pri tome one dobre ostati kakve jesu...
[ Marko83 @ 19.06.2014. 11:10 ] @
Citat:
Dzoni_m:Poceo da sam da pricam kako je hrana skupa. Ja i supruga smo prerecunali dosta cena i jednostavno to jeste tako. Tamo je jevtino gorivo (samo sto je eurodisel sran*e od kvaliteta, verovatno i benzin ali su benzinci manje osetljivi pa su kvarovi prikriveni), i komunalije. Ja za stan od 60 kvadrata, placam struju, vodu, toplu vodu, gas, grejanje, iznosecenj smeca i ciscenje zgrade, nekih 50-tak eur zimi i oko 30 eur leti (leti se grejanje ne placa). E to sto je jevtino vam iskija na nos zbog skupe hrane, i ostalih usluga. Sve gde je angazovana usluga (pogotovu privatnih lica) je PRESKUPO. Pranje automobila je preko 1000 din. Frizer (muski) 700 din pa na vise, zenski od 1500 pa na vise. Usluge u servisu vozila npr su jako skupe i najgore od svega sto su ocajne. Restorani em su skupi em su katastrofa. Kafu nosim iz PL i SRB jer tamo nema da se kupi za neke normalne pare, uglavnom su Illy, Lavaza itd sverc roba. Supruga kaze da je zenska kozmetika takodje jevtina. I da cigare su dzabaka. Odmah da se ogradim, uporedjujem cene osrednjih gradova (Pinsk sa oko 100 000 ljudi i Kraljeva sa isto toliko), dakle ne Beograd sa Minskom.


Mene bi zanimalo više detalja vezano za Belorusiju. Mislim da je ovo jedinstvena prilika da se više sazna o nekoj zemlji od nekoga ko je tamo.
Možeš slobodno kačiti i neke slike kad se vratiš tamo. Eto i od grada od 100.000 stanovnika.

Ali mi nije jasna jedna stvar. Kažeš da su usluge preskupe. "Skupe" usluge su odlika razvijenijih država. Eto recimo pranje automobila. Niti je potrebno neko veliko predznanje niti neka velika početna investicija da bi neko recimo počeo da pere automobile za 300din. Taj neko bi se namlatio od para jer bi imao nenormalno posla. Jedini logičan zaključak je da to i jeste održiva cena.
Ovo nisam rekao da bi popovao ili što smatram da su neistinite cene, već je neko moje naglas izrečeno razmišljanje

Bilo bi dobro kad bi pisao sa što više detalja, bar je meni interesantna tema.

Citat:
Hank:Nisam bio ni na Mesecu, ali znam kakvi uslovi vladaju na mesečevoj kori. Kakav je to argument "da li si bio tamo?". Većina vas je što se SADa tiče najbliže bila u Šidu, pa ste, po pravilu, neviđeni eksperti što se tiče kršenja ljudskih prava u Teksasu i Gvantanamo beju i geopolitičkih kretanja, globalno.


Nisam ni ja bio u Lazi pa opet mogu da prepoznam ispisnike iste ustanove.
Bitno i vezano za temu čak i više nego tvoj Mesec

Ostatak posta samo neko baljezganje....e da a ko je Dragica?

[ DaliborP @ 19.06.2014. 11:18 ] @
Citat:
Marko83:"Skupe" usluge su odlika razvijenijih država.

To je prilicno daleko od istine, tj pravilo tog tipa ne postoji.
[ Branko.R @ 19.06.2014. 11:24 ] @
Citat:
Marko83: Mene bi zanimalo više detalja vezano za Belorusiju. Mislim da je ovo jedinstvena prilika da se više sazna o nekoj zemlji od nekoga ko je tamo.
Možeš slobodno kačiti i neke slike kad se vratiš tamo. Eto i od grada od 100.000 stanovnika.

Upravo to!
Na samom početku teme sam i napisao: "Mene interesuje konkretno, da li je neko bio u Belorusiji, video svojim očima kako se tamo živi."
Na žalost, od količine đubreta u temi do takve informacije nije moguće doći?!

Ne znam zašto ovakvu količinu đubreta administracija toleriše?
Još je interesantnije da to uglavnom dolazi od istih likova i nikome ništa?!
Da, primetio sam da isti nemaju ni IP adrese što je puka slučajnost ili nešto drugo?
[ Marko83 @ 19.06.2014. 12:11 ] @
Citat:
DaliborP:
Citat:
Marko83:"Skupe" usluge su odlika razvijenijih država.

To je prilicno daleko od istine, tj pravilo tog tipa ne postoji.


Zašto tako misliš? Može li dodatno pojašnjenje?

Donja granica rada zavisi od razvijenosti države. Što je razvijenija država to je viša ta neka osnovna zarada

[ DaliborP @ 19.06.2014. 12:18 ] @
Citat:
Marko83: Zašto tako misliš? Može li dodatno pojašnjenje?

Donja granica rada zavisi od razvijenosti države. Što je razvijenija država to je viša ta neka osnovna zarada

Sto se tice zarade to je tacno, ali visoke cene usluga nisu odlika razvijenih drzava, jer ima bezbroj primera gde je usluga skuplja u nerazvijenim drzavama, ili dosta jeftinija u razvijenim. To je rezultat trzista, ponude i potraznje a ne koliko je neka drzava razvijenija.
[ DaliborP @ 19.06.2014. 12:30 ] @
Citat:
Branko.R:Na samom početku teme sam i napisao: "Mene interesuje konkretno, da li je neko bio u Belorusiji, video svojim očima kako se tamo živi."
Na žalost, od količine đubreta u temi do takve informacije nije moguće doći?!

A sta si ti ocekivao, da ce se javiti ne znam koji broj ljudi koji tamo zivi? Imas srece sto se javio i jedan covek, i evo, dao nam je informacije iz prve ruke.

Meni je iskreno stvarno bilo tesko poverovati da je drugacije od toga sto je on dzoni opisao. Klasika, kao i vecina bivskih sovjetskih republika, osim sto je Belorusija odlucila da nastavi sa odredjenom dozom izolacije od zapadnog sveta.

A osim toga, ne vidim ko je tacno toliko ocrnio zivot u Belorusiji nekakvim lazima. Strani mediji uglavnom izvestavaju o ljudskim pravima, a ne o svakodnevnom zivotu i koliko ima parkova i uredjenih ulica.
[ Marko83 @ 19.06.2014. 12:45 ] @
Citat:
DaliborP:Sto se tice zarade to je tacno, ali visoke cene usluga nisu odlika razvijenih drzava, jer ima bezbroj primera gde je usluga skuplja u nerazvijenim drzavama, ili dosta jeftinija u razvijenim. To je rezultat trzista, ponude i potraznje a ne koliko je neka drzava razvijenija.


Ovde pričamo o uslugama pranja vozila i frizeraja?
Ceniš da su ove usluge skuplje u nerazvijenim zemljama gde je niža prosečna plata i veća nezaposlenost?
Nema logike
[ Branko.R @ 19.06.2014. 13:06 ] @
Citat:
DaliborP: A sta si ti ocekivao, da ce se javiti ne znam koji broj ljudi koji tamo zivi? Imas srece sto se javio i jedan covek, i evo, dao nam je informacije iz prve ruke.

Meni je iskreno stvarno bilo tesko poverovati da je drugacije od toga sto je on dzoni opisao. Klasika, kao i vecina bivskih sovjetskih republika, osim sto je Belorusija odlucila da nastavi sa odredjenom dozom izolacije od zapadnog sveta.

A osim toga, ne vidim ko je tacno toliko ocrnio zivot u Belorusiji nekakvim lazima. Strani mediji uglavnom izvestavaju o ljudskim pravima, a ne o svakodnevnom zivotu i koliko ima parkova i uredjenih ulica.

Da li si pročitao prvi post u temi?
Čisto sumnjam posle ovakvog komentara. U prvom postu navodim da sam pročitao članak u Politici iz pera M.Lazanskog koji je nahvalio Belorusiju. Pitao sam šta je laž a šta istina, pošto on hvali a u zapadnim medijima je potpuno drugačija slika.
I šta je sporno?
Javio se jedan i rekao iz prve ruke što je bacilo senku na pisanje Lazanskog. Kome više verovati, novinarima ili običnim građanima?
Da sam verovao novinarima, ne bi pokrenuo temu!!!
[ DaliborP @ 19.06.2014. 13:24 ] @
Citat:
Branko.R: Pitao sam šta je laž a šta istina, pošto on hvali a u zapadnim medijima je potpuno drugačija slika.

Da, procitao sam post, video sam tekst Lazanskog ali kao sto rekog ne vidim tacno gde zapadni mediji pisu o svakodnevnici zivota u Belorusiji, parkovima, uredjenim ulicama itd. Pise su uvek o ljudskim pravima i diktaturi a ne o tome o cemu ti pricas.
Imas li neke primere da vidimo gde se pise o tome u zapadnim medijima?
[ Hank @ 19.06.2014. 13:26 ] @
Citat:
hotchimney:
Citat:
Hank:

Kada sumnjaš u verodostojnost nečega što je neko izjavio - jel to znači da smatraš da laže ili da priča istinu?

A da li bi mogao biti neobavešten, pogrešno obavešten, neinformisan, nedovoljno upoznat, površan u prikupljanju informacija ili nešto deseto?
Zašto odmah mora da laže?


Sad već počinjem da mislim da nešto nije u redu sa tobom... čovek da bude neobavešten, pogrešno obavešten, neinformisan, nedovoljno upoznat u kojoj zemlji živi poslednje tri godine??? Ne, vezano za iznošenje ovog podatka na forumu - može samo da laže ili priča istinu, a ti si mislio da laže.

Vezano za temu, Lazanski veli: "Pitanja o opoziciji u Belorusiji? Kada god dođe do nekih demonstracija opozicije u Minsku, šefovi KGB-a, koji se nalaze u jednoj velikoj sivosmeđoj zgradi u gradu, pozovu lidere opozicije na čaj i kafu. Onda tim liderima daju po dve, ili tri hiljade evrića i demonstracije se odmah smire. Čudno je kako opozicija u svetu pada na pare koje joj daje vlast! No, pre četiri godine došlo je do velike eksplozije i bilo je mrtvih u metrou u Minsku, a istraga je otkrila dvojicu atentatora. Priznali su veze s opozicijom. Onda je vlast rekla: niste više opozicija, sada ste teroristi."

Zar je samo meni toliko čudno da neki čovek upozna bilo koju državu baš ovoliko detaljno tokom posete od nekoliko dana - uključujući i tačne cifre "evrića" koje šefovi obaveštajnih službi daju liderima opozicije?

"Čudno je kako opozicija u svetu pada na pare koje joj daje vlast!" - sramno onanisanje na tiraniju. A šta ako posle sledećih izbora u Belorusiji, Lukašenko pređe u opoziciju, a neko drugi na vlast, hoće li ovo "pravilo" Lazanskog i dalje važiti?

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 19.06.2014. u 14:37 GMT+1]
[ Boris Tadić @ 19.06.2014. 13:44 ] @
Citat:
Zar je samo meni toliko čudno da neki čovek upozna bilo koju državu baš ovoliko detaljno tokom posete od nekoliko dana - uključujući i tačne cifre "evrića" koje šefovi obaveštajnih službi daju liderima opozicije?

Obrasci ponašanja su praktično identični svuda gde je prošao asfalt, razlikuje se jedino ta šaka dolara proporcionalno broju grla u toru.
Svet nije baš toliko raznolik, vedar i spontan koliko vole da nam ga predstave mediji.
[ Hank @ 19.06.2014. 13:53 ] @
Ne, obrasci ponašanja se poprilično razlikuju: porediti politički sistem u Belorusiji sa političkim sistemima u SADu, Švajcarskoj, Velikoj Britaniji ili Austriji je nebulozno, a još pomisliti da je politički sistem u Belorusiji superiorniji, jer eto, oni imaju svemoćan KGB da opoziciji uz čaj i kafu razdeli "po dve ili tri" hiljade "evrića" - po meni je bolesno...

uz onu izjavu o opoziciji "u svetu" - znači nijednoj zemlji opozicija uopšte nije potrebna, to je suvišna pojava? Izvršna vlast će da tumači ko je opozicija, a ko je terorista, sudovi takođe nisu potrebni?

Mislim da je Srbiji potreban neki vid borbene demokratije po ugledu na Nemačku.

Pozdrav.
[ Lavlja_Jazbina @ 19.06.2014. 13:59 ] @
Bas naprotiv.Svetu je potreban model Belorusije,tako im ne bi bio vrhunac izjave (idiotluka) da svetsku ekonomiju jedino moze da iscupa

svetski rat.Covek ima radikalne mere kakve su jedino (zivotinji)coveku i razumljive,sve ostalo ide u propast.Ono sa vracanjem Kmetstva mu je fora do dzadze.:).
[ Hank @ 19.06.2014. 14:10 ] @
A što ne emigriraš onda u Belorusiju? Ako je to model savršen za čitav svet, za tebe će takođe biti savršen.

Pozdrav.
[ Lavlja_Jazbina @ 19.06.2014. 14:16 ] @
Ne radi se o idealnom ali je pozeljno ako necemo da oformljujemo nove islamisticke grupe koje ce povuci nove grupe i mesta gde se moze uvaljivati oruzije.

Druga stvar je sto bi selio zivot,mozda sam mazohista pa mi se svidja ovde.:).Evo jednog modela i garantujem da bi zivot na planeti bio produzen ko zna za koliko duugooo.

Svi se udruze i pre*jebu tu jbn ameriku,kloniramo indijance i bizone i ostavimo ih da poprave istoriju.
[ Hank @ 19.06.2014. 14:55 ] @
Kažem ja borbena demokratija koja će onemogućavati zloupotrebu datih prava.

Ti bi da pre*ebavaš Ameriku, smatraš da su opozicija i sudovi nepotrebni, voleo bi "čvrstu ruku" da procenjuje šta može, a šta ne može, malo bi nešto demolirao i neke ljude ubijao kad te u'vati sevdah...

ajde lepo kod sudije, pa da vidimo da li ćeš proći sa novčanom kaznom ili ćeš besplatno svakodnevno 6 meseci ribati neku sudnicu truleksom ili mora psihijatrijsko veštačenje.

Pa posle par godina tog sistema ne bi bili baš u ovolikoj septičkoj jami da se onaniše na idiotski članak o nekoj tamo Belorusiji.

Pozdrav.
[ Lavlja_Jazbina @ 19.06.2014. 15:11 ] @
Pristao bi na svako ribanje,a zar se to i sada u demokratskom celofanu ne radi?Izvini,samo sto taj sistem koji namece brkati (klon staljina)

odlukom ako imas zemlju moraces da je obradjujes a jurenje starleti po gradu ces ostaviti u odmoru i odluci da trosis pare.

Mene je neko trebao da ubedi bombama da milosevic nije u vinklu.Ma pusti me svetske demokratije.Da vidimo druge tekstove oko onanisanja kao

da je jedini nacin izlaska iz svetske krize rat.Pa da podelimo one mazohisticke biceve pa da pocnemo da se mlatimo.I nemoj da mesas i povezujes

zakone koji su jedna civilizacijska farsa sa razlicitim arsinima.Nije sve kako mislis.Pazi ovo.The warriors 79a a dve 6 pod plombom.;).


[ Hank @ 19.06.2014. 15:27 ] @
To što je NATO pakt demokratski ili nedemokratski bombardovao (a kako bombardovanje može biti demokratsko ili nedemokratsko?) Srbiju, pa ti sada želiš da odsečeš sebi m*da i sve nas vratiš u 12. vek u znak protesta - ovo prvo može, a ovo drugo neće tako lako ići, jer je mnogo nas koji nećemo u 12. vek samo zato što ste ti i tebi slični nešto ljuti.

Da Britanci "razmišljaju" poput srpskih onanista na tiraniju, ne da ne bi bilo EU, nego UK i Nemačka ne bi imale diplomatske odnose ni danas, 70 godina od kraja II Svetskog rata, posle onoga što su Nemci radili Londonu i drugim gradovima na ostrvu (a tragovi tih užasnih bombardovanja se mogu bez većih problema uočiti i dan-danas!).

Citat:
Branko.R:
Ne znam zašto ovakvu količinu đubreta administracija toleriše?
Još je interesantnije da to uglavnom dolazi od istih likova i nikome ništa?!
Da, primetio sam da isti nemaju ni IP adrese što je puka slučajnost ili nešto drugo?


Možeš izabrati drugi forum (na kom si zadovoljan radom moderatora), možeš na ovom forumu postati moderator, možeš napraviti svoj forum... više je izbora na raspolaganju koji logično dolaze pre pomisli da čitava planeta treba bespogovorno da prihvati tvoju definiciju "đubreta".

Što se IP adrese tiče... baš sam mislio da skeniram izvod iz matične knjige rođenih, ličnu kartu, pasoš, popis imovine, rodoslov i zdravstveni karton i da ti pošaljem na mejl da prolistaš dok se spremaš za inspekcijsku posetu mom stanu - da se ti meni malo odobrovoljiš pre donošenja odluke da li smem da mislim, pišem, govorim, dišem...

Kakve lobanje, sunce ti poljubim, da mi je neko rekao da je "Balkanski špijun" dokumentarac - napao bih ga da lupa gluposti...

ni krivog, ni dužnog.



Pozdrav. :-D

[Ovu poruku je menjao Hank dana 19.06.2014. u 16:40 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 19.06.2014. 15:41 ] @
Citat:
Da Britanci "razmišljaju" poput srpskih onanista na tiraniju, ne da ne bi bilo EU, nego UK i Nemačka ne bi imale diplomatske odnose ni danas, 70 godina od kraja II Svetskog rata, posle onoga što su Nemci radili Londonu i drugim gradovima na ostrvu (a tragovi tih užasnih bombardovanja se mogu bez većih problema uočiti i dan-danas!).

Britanci su se davno trpali medjusobno pa su i dan danas olicenje lepote ali brkas ocigledno od prikrivenog.Prikriveno to ispolji na civilizacijski nacin pa se pokolju izmedju sebe
na nekoj zamisli,fudbalskoj utakmici.Pamte i Francuzi Engleze kao i Nemce samo sto su to prekaljeni kurvari pa nisu tako kao mi (necivilizovani)da se oDma otkriju.:).
Pazi,ako neka severna Koreja ima gradjane koji misle da je to o.k da imaju lika koji je za njih sve,sta ima Amerika da im to objasnjava ili bilo ko drugi.A.da.Zaboravio sam.
Treba zaposliti i prodavati tablete,telefone,wc solje koji ceskaju egze.Pa da.U pravu si_:).
[ hotchimney @ 19.06.2014. 15:43 ] @
Citat:
Hank:

Sad već počinjem da mislim

To nije dovoljno, treba da razmišljaš.
Iz razlogs što si tek počeo da misliš ne čudi tvoj stav da čovek
Citat:
Hank:

može samo da laže ili priča istinu

Jer za shvatanje varijeteta i gradacija istinitnosnih vrednosti kod čoveka je potreban složeniji stepen razvoja od nivoa mišljenja. I malo dete može da misli ali još uvek ne razume medjuljudske odnose. Zato i malo dete svet gleda crno/belo i izvodilo bi pogrešne zaključke poput zaključka da
Citat:
Hank:

ti si mislio da laže.

Takav pogrešan zaključak samo upućuje na nerazvijenu sposobnost razlaganja naizgled bezbojnog na složeni spektar boja.
[ Dzoni_m @ 19.06.2014. 15:53 ] @
Nisam citao tekst Lazanskog pa ne znam sta se nalupetao (po obicaju) pa ja pisem ono sto vidim.

Sto se tice demonstracija: tokom 2011-te bilo je nekoliko pokusaja organizovanja masovnih demonstracija. Videli ste kako su to ugusili u Minsku. U mestu gde sam ja jednostavno su ogradili gradski trg metalnim barijerama, postavili policiju i sprecili okupljanje a 300 metara od metalnih barijera je bio nevidljivi obruc od KGB agenata koji nisu dozvoljavali da stojis na ulici vec samo da se kreces. Kasnije su uklonili barijere (jer su ih proizvali po internetu) a povecali broj KGB-ovaca koji su se setali i ako slucajno stanes na trgu (zavezes pertlu, detetu da stavis kapu i sl) odmah te uklanjaju i pozuruju. Naravno, aplaudiranje je bilo strogo zabranjeno bilo gde :) Samo je majstor zaboravio da ukine to pred vojnu paradu za dan republike pa su po zavrsenom govoru brkatog svi bili zbunjeni i aplauz je izostao.

Neko je pitao za zene: iskreno, ja ne znam sta ljudi vide u Ruskinjama. Niti su lepe, niti su doterane niti imaju ukusa.

Sto se tice onoga oko usluga. Neko rece da je skupo zato sto je odrziva cena, to mozda u slobodnoj trzisnoj utakmici. Ovde nije tako. Jednostavno, nema konkurencije, jer ne moze svako da otvori sta hoce. Za dozvole morate biti podobni pa tek onda. Mislim da je to jedan od razloga. Takodje imaju jedno glupo pravilo da ne moze neko tek tako da se preseli za Minsk. Npr. iz Grodna hoce da ide i zivi u Minsku. Ne moze. Ne legalno. Samo ako se uda/ozeni za nekog iz Minska i par jos nekih izuzetaka. Naravno, to ne sprecava da postoji jedan bilbord na ulasku u grad gde se covek opusteno reklamira da sredjuje taj problem za "sitnu nadoknadu". Da li treba da vam kazem da je to tip iz okruznja bliskom politickom vrhu?

Ceo sistem je vestacki. Ima tu dobrih sitnica (plata npr je 10-tog u mesecu i NE SME da bude 11-tog, ako je vikend onda je dan ili dva pre) ali to je sve putem represije, kao i celokupna ekonomija. Naravno, svakog trenutka (ako imate privatni posao koji dobro ide) mozete biti proglaseni za "nepozeljni element" i imate dve opcije: zatvor i oduzimanje svega ili % brkatom i zastitu. Moderni reket. Procitajte pricu o hapsenju direktora kompanije za prizivodnju vestackog djubriva iz Rusije. Nije hteo da plati reket, i uhapse ga na aerodromu kada je odlazio sa sastanka sa ministrom gde su mu poredocili sta hoce.

EDIT: prcitao sam tekst Lazanskog, tipicno svrsavanje na sve sto je kontra zapadu. Minski aerodrom je krs. Lazanski ken*a o terminalu za prijateljske drzave. TO je terminal renoviran za potrebe svetskog sampionata u hokeju kojem je BY bila domacin u maju ove godine. Napravljen kretenski sa gomilom nebuloza. Niti je moderan niti veliki, vec samo nov. Sto se tice "savrsenog auto-puta od aerodroma do Minska" to ne cudi. Sve da ostave dobar utisak. Kao sto rekoh, Minsk jeste cist i lepo uredjen u centru, ali je to glavni grad i ocekivano je da bude koliko-toliko moderan. Ali je siromasan jer samo to i imaju. Nema nekih atrakcija kao stari grad u Varsavi npr ili tvrdjava neka i sl. Zgradurine sa ogromnim trgovima. Zamislite Novi Beograd uvecan. Eto to je to. Bulevari, park, trg, velelepni predsednicki dvor, gomila spomenika iz doba komunizma, lepo uredjeno jezero i to je to. Ovo za papiric je glupost, posto su svi veliki gradovi danas cisti. Nisam primetio ni neku prljavstinu u centru Beograda. Ovo za trzne centre je cista glupost da su "nekoliko puta veci" ne da nisu veci, nego nemaju shopping mall. Ne postoji. Imaju trzne centre kao TC Piramida npr. Eto to ima. Tajkuna i oligarha ima, samo su malo siromasniji jer moraju da daju onaj % brkatom. Za automobile je tacno. Kada je najavljeno da ce uskladiti carinske stope sa Rusijom uvezeno je mnogo vozila iz EU i vozni park je podmladjen, ali sada ne uvoze jer im je skupo pa ce za par godina opet voziti krseve.
Kao sto sam i mislio Lazanski prica gluposti.

[Ovu poruku je menjao Dzoni_m dana 19.06.2014. u 17:10 GMT+1]
[ Hank @ 19.06.2014. 16:11 ] @
@Džoni, ajde, molim te, pročitaj članak Lazanskog i daj nam svoje mišljenje o njegovim impresijama, neće ti oduzeti puno vremena: članak

Citat:
hotchimney:
Iz razlogs što si tek počeo da misliš ne čudi tvoj stav da čovek
Citat:
Hank:

može samo da laže ili priča istinu

Jer za shvatanje varijeteta i gradacija istinitnosnih vrednosti kod čoveka je potreban složeniji stepen razvoja od nivoa mišljenja. I malo dete može da misli ali još uvek ne razume medjuljudske odnose.


Gospodine Varijetetu, čovek može samo da laže ili priča istinu, ne generalno, nego u kontekstu u kom pišemo ovde: ako ja napišem "u BYu sam već tri godine" - mogu ili da lažem da živim u BY već tri godine ili da pričam istinu da živim u BY već tri godine, ne mogu biti "nedovoljno informisan", "pogrešno informisan" ili "nedovoljno upoznat" gradacijski ili sa varijetetima sa time gde živim poslednje tri godine, a javljam se da pišem na forumu i očigledno nisam kidnapovan ili psihički oboleo da ne razlikujem državu u kojoj živim od pegle, mašine za pranje veša i Atlanskog okeana...

Čovek ti je uostalom lepo rekao:

Citat:
Dzoni_m:
Hotch, za sve razumne je dovoljno sta je napisano. Ti mozes da teras mak na konac do sutra, nista to ne menja srz teme. Ako neko zelis da nastavis pricu, moze, ali ti to izbegavas, vec zelis da zatrujes temu kako do informacija niko ne bi mogao da dodje.


Poenta je samo da si ti jedini pomislio da Džoni laže, jer si se fokusirao na domen sa kog je pisao (opak si haker...), a ne na ono što čovek priča.

Mogu ja biti idiot koji nije u stanju da razmišlja, dete ili dvoglava aždaja, sasvim svejedno, ali ti sada možeš ili da pokušaš da se izvadiš izvinjenjem ili da nastaviš da unedogled lupaš nebuloze dokazujući da si stvarno mešavina Šerloka Holmsa, Alberta Ajnštajna, Vladete Jerotića i Stivena Hokinga - kom je mozak slomio podatak (kompleksno za*ebano neočekivan zaplet okolnosti i događaja začinjen varijetetima i gradacijama koji se graniče sa onostranim) da je neko otišao na godišnji odmor.

Nemoj da si pajser, lupio si, ostao živ, ajde sada da vidimo šta dalje, pusti nas varijeteta, gradacijskih istinitosti tvrđenja, polupokušaja bavljenja pedagogijom, spektra boja i najjeftinijih pokušaja najbanalnijih vređanja na ličnoj osnovi, molim te.

Ukoliko je tebi potrebno 280 stranica teksta da provališ da neko živi u Belorusiji 3 godine i da to konstatuje iz Srbije gde je na godišnjem odmoru - propagiraj svoju genijalnost negde drugde, zamaraš ostale prisutne, ne tako genijalne poput tebe, opasno.

Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pazi,ako neka severna Koreja ima gradjane koji misle da je to o.k da imaju lika koji je za njih sve,sta ima Amerika da im to objasnjava ili bilo ko drugi.A.da.Zaboravio sam.
Treba zaposliti i prodavati tablete,telefone,wc solje koji ceskaju egze.Pa da.U pravu si_:).


Ne, treba zaštititi građane drugih zemalja od nuklearnih raketa ispaljenih iz nekih zemalja u kojima građani misle da je O.K. ispaljivati rakete na susede ili trpati svoje građane u hladnjače ili visoke peći... i tako te "sitnice"...

Belorusija nema tripove da ratuje sa susedima - i ne vidim da joj preti neka opasnost od EU/NATOa u vojnom smislu. Verovatno da ima tu malo progona na političkoj osnovi i diktaturice - zato ne može računati na ogromno oduševljenje EU, ali ako njima to ne smeta, EU još manje.

Svi srećni, zar ne?

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 19.06.2014. u 19:10 GMT+1]
[ Dzoni_m @ 19.06.2014. 16:21 ] @
Vec sam ispravio post sa osvrtom na clanak Lazanskog.
[ Hank @ 19.06.2014. 16:26 ] @
Da li i ti lično misliš da je Lazanski sitnom kintom (ili nekako drugačije) motivisan da piše ovakve tekstove - spojeve pogrešnih informacija i krivih interpretacija - da bi ložio pajsere po Srbiji da je demokratija glupa, EU fašistička tvorevina, a Rusija, Belorusija, Severna Koreja i druge zemlje "oaze slobode, normalnosti i napretka"?

Meni nešto sve smrdi na tu varijantu.

Možda grešim, ali proširimo mogućnosti: šta može motivisati čoveka iz Srbije da se ovoliko nalupeta o Belorusiji posle svega par dana boravka u Minsku - iz ugla našeg čoveka koji živi tamo godinama, šta misliš?

Pazi, ipak ovo nije članak Trećeg oka, već Politike.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 19.06.2014. u 17:41 GMT+1]
[ hotchimney @ 19.06.2014. 18:06 ] @
Citat:
Hank:

čovek može samo da laže ili priča istinu, ne generalno, nego u kontekstu

To što ti zastupaš je

Crno-bijeli svijet, crno-bijeli svijet
Crno-bijeli svijet, crno-bijeli svijet
Crno-bijeli svijet, crno-bijeli svijet
.

Zato nije čudo da izvodiš pogrešne zaključke kao što je ovaj da je neko
Citat:
Hank:

pomislio da Džoni laže

Pa još lepiš i besmislene etikete:
Citat:
Hank:

opak si haker

Tamo gde hakera nema.

Citat:
Hank:

Mogu ja biti idiot

Možeš, vidiš da ti niko ne brani.

Citat:
Hank:

Šerloka Holmsa, Alberta Ajnštajna, Vladete Jerotića i Stivena Hokinga

Što se tiče Šerloka Holmsa tu je sve već vidjeno, štivo je zabavno ali se ne treba previše vraćati da ne dosadi.
Albert Ajnštajn je imao svoje zasluge i za to je nagradjen.
Vladeta Jerotić je opet sa real-psihologije se izvitoperio u verskog fanatika tako da danas sve manje pratim šta radi.
A Stiven Hoking može da se nosi sa svojom vražjom česticom u tri crne Kine materine.


Imaš još nešto?
[ hotchimney @ 19.06.2014. 18:09 ] @
Citat:
Hank:

Pazi, ipak ovo nije članak Trećeg oka, već Politike.

A u čemu je razlika?
[ Hank @ 19.06.2014. 18:19 ] @
Čemu sada ovo primitivno zagađivanje teme?

Jesi li ti shvatio da Džoni živi u Belorusiji već tri godine i da je poruku pisao iz Srbije sa svog godišnjeg odmora ili da potrošimo još milion stranica teksta, 12 tastatura i pola veka dok to ne shvatiš?

Jel toliko teško reći "izvini" čoveku što si očigledno ispao pajserčina?

Trudiš se da odgonetneš neke komplikovane zagonetke ovog sveta, a očigledno ne bi prošao testove ni da radiš kao pozornik u SUP Ćićevac.

Čovek kaže da živi u Belorusiji već tri godine, a domen mu je iz Srbije, njegov iskaz nije verodostojan! (PIIIIIIP) Pogrešan odgovor: možda je na godišnjem odmoru...

Pazi, ako tebi tvoje blamiranje "ne ljuti se majka na sina što se kockao, nego što se vadio" ne smeta, meni još manje: pitanje je samo koliko si spreman daleko da ideš sa dokazivanjima da si pajser koji ne ume ni da konstatuje očiglednu idijotiju koje je autor, niti da se za postojanje iste izvini.

Pozdrav.
[ hotchimney @ 19.06.2014. 18:24 ] @
Vozdra.
[ Hank @ 19.06.2014. 18:28 ] @
Neću da ti diram sujeticu, pa prihvatam "vozdra" kao delimično priznanje i izvinjenje... nisi ti baš toliko nepismen koliko se trudiš da pokažeš da jesi.

Pozdrav.
[ hotchimney @ 19.06.2014. 18:34 ] @
Citat:
Hank:

prihvatam

Pazi šta "prihvataš". Možeš da se iznenadiš.
[ Hank @ 19.06.2014. 18:44 ] @
Ja volim iznenađenja, ne baš toliko koliko obožavam pajserima da dižem pritisak ukazujući im nedvosmisleno, a vrlo jednostavno-razumljivo na činjenicu da su pajseri... ali i iznenađenja su cool.

E sad...

Citat:
Pazi šta "prihvataš". Možeš da se iznenadiš.


1. Ovo može da bude nešto seksualnim aluzijama opremljeno, ne smeta mi, ne bi baš ti bio prvi homoseksualac koji mi je udelio kompliment da sam super.

2. Možda je ovde prisutna neka pretnja, takođe mi ne smeta - vrlo je simpatično.

3. Opet se javljaš posle "vozdra" - u tvojoj ličnosti nastaje dilema: kako da dokažem da nisam ovoliki pajser kakvim se trudim da dokažem da jesam protekla 2 dana? Odgovor je jednostavan: nema tu dileme, ili jesi pajser (pa ćeš nastaviti u ovom smeru) ili nisi pajser (pa ćeš to konstatovati i izviniti se - Džoniju, ne meni). Postoji, doduše, i podopcija da ti stvarno nisi opremljen mentalnim kapacitetima da shvatiš da neko živi u Belorusiji 3 godine, a da to konstatuje na forumu iz Srbije tokom svog godišnjeg odmora - i to je OK, kakva god da je situacija... sigurno se uz rad, želju, stručnu asistenciju i napore može poboljšati stanje.

Pozdrav.
[ Otto23 @ 19.06.2014. 18:52 ] @
Nemate par dana, i onda zateknes temu zabljuvanu sa jos 4 strane prepucavanja (izraz sa jedne druge teme to plasticnije opisuje -> analnog alpinizma), sa max ~5% konkretne materije - sa kakvim god argumentima.
Nije ni cudo sto je sa ovog foruma otishao gotovo svako ko je imao nesto argumentovano da kaze.


[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 19.06.2014. u 20:10 GMT+1]
[ Hank @ 19.06.2014. 18:53 ] @
Po mom skromnom mišljenju, tema ne samo da nije zabljuvana - nego je razrešena, doduše ne baš na najefikasniji mogući način, ali ipak je epilog tu: Lazanski lupa gluposti, Belorusija je daleko od prikaza koji je izneo u Politici - ko ne veruje, neka se zapakuje sa porodicom i preseli tamo, uvek može da se vrati u Srbiju, ali nemoj da pokušavamo od Srbije da pravimo Belorusiju nošeni oduševljenošću nebulozama navedenog autora - to bi trebalo da je ilegalna rabota.

To oduševljavanje nebulozama da šefovi obaveštajnih službi dele "evriće" opoziciji da "ćuti" (?), da izvršna vlast preuzima ingerencije sudske vlasti tumačeći ko je opozicija, a ko terorista (??), loženje na tiraniju i diktaturu u 21. veku (???) i ostale bljuvotine i čitavi nizovi netačnih podataka...

Ne vidim ja na šta ovde psihički zdrava osoba ima da onaniše, pogotovo ne psihički zdrava osoba u Srbiji - imali smo sve ovo i još više od toga devedesetih godina prošlog veka i nećemo moći da se naotkopavamo grobova i narešavamo najtežih zločina sledećih 30 godina.

A neki od vas bi još i reprizu, koliko vidim?

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 19.06.2014. u 20:17 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 19.06.2014. 19:31 ] @
Mislim da treba uvaziti dzonijevo misljenje (argumente) a sto se tice lazanjskog.On je jedan sarlatan koji godinama opstaje sa takvim pisanjem.

Neka Dzoni kaze,ima li vecine koja bi menjala ceo taj sistem?
[ Hank @ 19.06.2014. 19:42 ] @
Kada zajašu dinastija, obaveštajne službe, mafija, policija, vojska, potkupljeni novinari, šverceri, "administracija" i ostali u nekoj sredini koja je u stanju totalne izolacije (Severna Koreja) ili poluizolacije (Belorusija) - pa prođe nekoliko godina ili decenija... onda je vrlo teško razgovarati na temu postoji li većina ili manjina raspoložena za promene: pošto je u takvim sredinama vrlo diskutabilno šta pojmovi "većina", "manjina" i "promene" znače uopšte - to su ipak neki termini koji se razumeju u demokratskim sistemima.

Nama je trebalo 10 punih godina da provalimo da nas je Slobodan Milošević silovao, a mnogi to ne provaljuju ni dan-danas i ti sada razmišljaš da li u Belorusiji postoji većina za promene - a tamo se kontroliše sve od vršenja aplauza do zastajkivanja na gradskom trgu... odakle oni uopšte imaju pojma da li postoji većina raspoložena za promene ili ne, kako bi to mogli saznati?

U demokratijama poput EU zemalja, gle' čuda, to je vrlo lako ustanoviti: potrebno je samo da proanaliziraš rezultate izbora dok se tužilac, sudija i advokat svađaju oko toga da li si terorista ili nisi - to nije posao predsednika da određuje. U banana diktaturama preostaje samo opcija - revolucije i nasilja... i možemo da se d*kamo na zapadne sile do nakosutra što obično vrlo uspešno pronalaze način da u tim procesima isfuraju svoj interes - pa prodaju rashodovanu vojnu opremu ili angažuju svoje vojske. Nije NATO bombardovao Dansku, Švajcarsku i Kanadu nego SRJ, Irak, Avganistan i Libiju...

a što nisu bombardovali Saudijsku Arabiju, pitaju se neki? Pa kada Srbija smeni SAD sa pozicije velesile broj 1 - onda bombardujte vi Saudijsku Arabiju.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 19.06.2014. u 20:54 GMT+1]
[ El Muhamed @ 19.06.2014. 19:46 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Mislim da treba uvaziti dzonijevo misljenje (argumente) a sto se tice lazanjskog.On je jedan sarlatan koji godinama opstaje sa takvim pisanjem.

Neka Dzoni kaze,ima li vecine koja bi menjala ceo taj sistem?



Naravno da ima, pa gde normalan čovek može da živi bez kafića i šoping molova.
Većinu predvodi prodemokrata Andrej Sanikov. Na prošlim izborima je dobio preko 2% glasova.

[ Lavlja_Jazbina @ 19.06.2014. 19:53 ] @
Citat:
šta pojmovi "većina", "manjina" i "promene" znače uopšte - to su ipak neki termini koji se razumeju u demokratskim sistemima.


Pa bilo i u Rumuniji,isto to.Znamo kako je proslo.A sto pitam za vecinu,pa ima li svrhe menjati.Mozda drugi bolje misle umesto njih samih

pa da se intervenise u njihovo ime.Ti si odlican primer kako pricati drugome kako ce mu biti bolje.Da,i u Ukraini to bolje se zove smrt.

Svako u svom dvoristu neka sprema,ja dobrovoljno za svoje trazim savet zidanje kamenom.Da se odmah ogradim,kamenom ogradom.:).


p.s.Sve zainteresovane molim da predju u temu /zidanje plocastim kamenom,hvala.
[ Hank @ 19.06.2014. 19:58 ] @
Ne, baš naprotiv, mene totalno ne zanimaju tuđa dvorišta i šta će Belorusi da rade, mene zanima moje dvorište (Srbija) koje je unakaženo i dalje se unakažava, samo zato što ludaci nisu po ludnicama, nego na najbitnijim funkcijama i što su ljudi većinom glupi kao k*rac (možemo videti po rezultatima poslednjih izbora) pa se trkamo sa Albanijom i subsaharskom Afrikom ko će prvi da stigne do dna - možda ne učestvujemo na SP u Brazilu, možda FK i KK Crvena Zvezda nemaju pare da učestvuju u evropskim takmičenjima... ali evo jednog takmičenja u kom lako možemo da budemo apsolutni šampioni.

Pozdrav.
[ morihei ueshiba @ 19.06.2014. 20:04 ] @
Bio sam pre nesto vise od tri godine u Minsku na tri dana poslom. Naravno da za tri dana ne moze da se stekne neki validan utisak, ali mogu da potvrdim ono sto prica Dzoni - to je otprilike to.
Ja cu samo par kratkih crtica koje mogu biti zanimljive:

- Moj vodic je bio prilicno otvoren, nazalost njegovo znanje engleskog je bilo na nivou mog znanja ruskog, pa nismo bas raspredali nasiroko, ali smo se uglavnom razumeli. Pitao sam ga gde izlaze mladi uvece, diskoteke, tako nesto - odgovorio mi je da je Lukasenko zatvorio sve diskoteke i nocne klubove ili im ogranicio rad do besmisla, tako da prakticno nemaju gde da izadju u provod. Navodno je to uradio onog trenutka kad je cuo da se narkotici valjaju na tim mestima, pa je resio da im jednostavno zabrani ili ogranici rad. Problem resen

- Pitao sam ga jel imaju problema sa kriminalom, nesigurnost, neke bande i tako to - on mi je rekao doslovce da uopste nemaju kriminalce, osim jednog. U tom trenutku smo se vozili pored kompleksa predsednicke palate i on je samo pokazao u tom pravcu..... Tako da - i tu problema prakticno nema

- Izasli smo na klopu jedno vece u centar Minska, postoji neki restoran sa nacionalnom kuhinjom, rece mi da je vlasnik valjda amerikanac ili tako nesto. Restoran je dobar, klopa odlicna, a cene....pa, nisam ja placao, ne znam. Mislim da je bila prilicno jaka cena za njihove uslove, sudeci po klijenteli koja mi je izgledala onako kako bi izgledao neki krem drustva u jednoj takvoj zemlji. Restoran pominjem zato sto sam tu video jedinu relativno nedopadljivu devojku sa viskom kilograma. Sve ostale koje sam video za ta tri dana po ulicama i restoranima - pa, tu se ne slazem sa Dzonijem da nisu nesto narocito, bas naprotiv. Ali dobro, verovatno je taj moj dozivljaj relevantan kao i dozivljaj nekog stranca koji provede tri dana u knez-mihajlovoj....

- Vodic mi je rekao da su im prosecne plate 300-400 evra. Sudeci po cenama u prodavnicama u kojima sam bio, sa tim prosecnim platama imaju za par nijansi veci standard od prosecne srpske srednje klase. ne znam za ostale pogodnosti ili otezavajuce okolnosti koje im izbijaju pare iz dzepa.

- U firmi u kojoj sam obavljao taj poslic zbog koga sam dosao,za svaku sitnicu koja mi je trebala morao sam da cekam da se obavesti nadlezni drug da da svoj blagoslov, sto je znalo da potraje, cak i za glupe sitnice. Recimo, trebao sam da instaliram masinu koja treba da pakuje taj njihov proizvod, trazio sam da mi daju odredjenu kolicinu za probu, foliju itd. Nisu imali nista spremno, cak nisu znali ni dimenzije pakovanja koje hoce....na kraju su mi doneli 200 gr tog praska koji prave, a meni samo da napunim dozer treba 2 kg.Onda zovi rukovodioca, ovaj direktora, ovaj nekog gore.... Sve u svemu, niko bas zainteresovan da radi svoj posao i da se mrdne malo. Nesto kao dobra stara SFRJ 70-tih

- Za kraj, kad sam odlazio, policijska sluzbenica na aerodromu mi je trazila dokumenta na ruskom. Ni po koju cenu nije htela da proovori engleski, dok ja nisam ukapirao sta hoce i dao joj pasos. Na kraju je rekla (sto sam razumeo): ovo je belorusija i ovde se prica ruski ! Pa dobro, nisam hteo da se bunim, ipak smo mi neka braca

Uglavnom, kao sto rekoh - SFRJ 70-tih.Moj utisak bar. Samo sto mislim da je Lukasenko odande izvukao sta se izvuci moglo i da neki drugi sistem s obzirom na blizinu Rusije i navike u ispijanju alkohola, tamo jednostavno ne bi uspeo. Pa sad sta im je-to im je, mislim da ne moze bolje u datim okolnostima. Tamo zapadni modeli demokratije ne uspevaju bas tako lako.

I da - Lazanski po obicaju lupeta gluposti, ali za to je i placen. Nije obavezno da mu se veruje....
[ Lavlja_Jazbina @ 19.06.2014. 20:12 ] @
Citat:
samo zato što ludaci nisu po ludnicama,

Realno,to je veliki procenat a ostatak pod ansetezijom.Emocije (kome su ostale)obavezno trkom do apoteke da se kao bradavice spale.

Cim udjes u srbiju,punim gasom (trkom) sa rukama preko usiju trcati do svoje jazbine sa poznatim ( la,la,la,lala),a naocare sa staklom

Ray Charles-a proci pored vapaja izgubljenih.Hm,nesto dok sam pisao pade mi na pamet oni albanski bunkeri na granici sa bivsom sfrj.

Cc,moracu do psihijatra pa cu vam javiti.Neko mi je ovde preneo ludilo.;).
[ Hank @ 19.06.2014. 20:15 ] @
Pih, definitivno odustajem od toga da budem emigrant u Belorusiji, ali ako bi moglo nekako da Srbija postane Belorusija, a ja da budem Lukašenko ili bar taj neki direktor ili baja što lupa pečate, da imam pare i budem simpatisan od diktatora i njegovih analnih podstanara i da jedem u tom mega restoranu, to bi bilo jako zgodno... još kada bi mi darovali neki monopolčić - raj na zemlji.

Ko će da se dr*a sa ovim fašističkim zapadnjačkim demokratijama, da se školuje, radi i dobija samo ono što zaradi?

Pozdrav.
[ hotchimney @ 19.06.2014. 23:34 ] @
^Hank

Kad sam napisao 'Pazi šta "prihvataš". Možeš da se iznenadiš.' nisam mislio na neku moju akciju/reakciju. U stvari, siguran sam da ne bih ništa preduzeo čak i da sad sedimo za istim stolom. Osim naravno, besmislenog naklapanja sa takvim kao što si ti.
A da li sam pajser? Pa sad, da bi smo razrešili to pitanje možemo pogledati ko šta piše.

Dakle, na susednoj temi "Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika" si (ničim izazvan) počeo da troluješ. Mnogim gradjanima Srbije ta stavka uopšte nije mala. Nije čudo, jer kao što znaš Srbija je veoma siromašna zemlja (još uvek nije država). Zato je od značaja da se u toj temi nalaze isključivo korisni komentari. I to da bi ljudi mogli da na pravilan način reaguju i sačuvaju nešto novaca za važnije stvari od zevanja u "babe koje se češljaju". Na poslednji prilično glupav komentar ti nisam odgovorio samo da ne bih zbunjivao očajnike koji pokušavaju da se spasu od bezobrazluka RTS pljačke.

Tvoje trolovanje na ovoj temi ne smatram bitnim, ni štetnim jer koga briga u Srbiji što u tamo nekoj Belorusiji koja se graniči sa Obalom Slonovače vlada glad, beda i neimaština, besni tihi gradjanski rat a državni establišment svako malo ubija nelojalne gradjane. Sve smo to već videli u Srbiji pa se niko oko toga nije posebno uzbudjivao. A oni koji su se uzbudjivali ili su ubijani ili su marginalizovani (znaš ono - taj je glup, pajser ili tako nešto). U svakom slučaju perjanice društva su ostajali "mudri", "ugladjeni" kao gospoda iz Zemuna, "nepajseri" poput Legije i Arkana i njima slični.


Šta hoću da kažem?

Pokušavaš da se predstaviš kao nekakva avangarda, prozapadno orjentisan, prodemokratski, kao neko ko je davno izlečen od soc-realističkih boleština, kao neko ko nema nikakve dileme kuda treba krenuti, i sve ostalo sve samo pozitiva.

Medjutim, i pored sve te pozitive kojom zračiš, u pojedinim situacijama se spuštaš na prilično niske grane.
Osim ovde pomenutog i veoma ružnog trolovanja na susednoj i ozbiljnoj temi, već sam ti nekoliko puta napomenuo
- da ja razlikujem laž, poluistinu, neistinu, istinu i ostali spektar istinitosnih vrednosti u rasponu od laži do istine.
Medjutim, ti i dalje neumereno i nekulturno navaljuješ i optužujuš druge da su pajseri, jer eto ti sve vidiš crno-belo i ne može biti drukčije nego onako kako ti (koji nisi pajser) lupiš "šakom o sto".

Istovremeno si i despot i nevidjeni demokrata.

Još samo čekamo momenat kad ćeš nam poručiti "Niko ne sme da vas bije!".
[ Hank @ 20.06.2014. 00:20 ] @
Stvarno te molim da prestaneš da nepotrebno truješ temu mešanjem drugih tema, obrazlaganjem svojih impresija mojim postovima, pokušajima tumačenja moga lika i dela ili donošenjem "visokoumnih" zaključaka na osnovu domena sa kog pišu pojedini diskutanti.

Ukoliko ti ova tema nije bitna, nemoj se javljati na istoj simple as that - tema je odgovorila na postavljena pitanja, čini mi se, a cela diskusija bi, sasvim sigurno, bila daleko kvalitetnija da nije bilo tvojih ničim izazvanih dijareja ovde. Ne stičeš ti status nosioca ordena pajsera prvog reda sa zlatnim mačevima zato što misliš različito od mene ili bilo kako - nego zato što X strana unazad uništavaš diskusiju iako te je Y diskutanata na direktan ili indirektan način, među njima i ja, obavestilo da nema potrebe to da radiš - ti, evo, nastavljaš iako je od tvog "vozdra" prošlo 5-6 sati.

Srceparajuća ti je ta priča da je Srbija jedna siromašna zemlja i da ti pokušavaš da zaštitiš kućne budžete građana boreći se protiv RTS pretplate metodom kopiranja konfuznih tekstova prepunih slovnih i ostalih grešaka sa www.uperiprstom.wordpress.com-a. Vrlo srceparajuća priča...

pored toga što je i veoma glupa.

Otvori novu temu "Kako da shvatim da neko na forumu sa srpskog domena tokom svog godišnjeg odmora konstatuje da živi u Belorusiji već tri godine - a sa tim imam problem samo ja i niko drugi", pa da vidimo da li se tu ima šta pametno reći, gradacijski ili ne, sa varijetetima ili bez, ali sjaši sa ove teme, ponizno te preklinjem.

Pozdrav.
[ hotchimney @ 20.06.2014. 00:51 ] @
Citat:
Hank:

tumačenja moga lika i dela ili donošenjem "visokoumnih" zaključaka

Šta se ljutiš? Samo sam kopirao tvoje ponašanje - simple as that.
Citat:
Hank:

Ukoliko ti ova tema nije bitna, nemoj se javljati na istoj

Kao što vidiš već duže vreme na ovoj temi ja samo odgovaram na prozivke.
Citat:
Hank:

ti pokušavaš da zaštitiš kućne budžete građana

Možda je bolje reći "pokušavam da budem konstruktivan".
Citat:
Hank:

metodom kopiranja konfuznih tekstova

Tekst ni malo nije konfuzan već neki imaju problema sa čitanjem i razumevanjem pročitanog.
Citat:
Hank:

sa tim imam problem samo ja i niko drugi

Primetio sam. Slobodan si da izneseš svoje probleme pa čak i one koje nema niko drugi osim tebe.
Citat:
Hank:

sjaši sa ove teme, ponizno te preklinjem

Toliko puta si me prozivao pa time i pozivao na ovu temu. I gle, odjednom me "ponizno" moljakaš da se isključim sa teme.

U tom smislu mogu da ti odgovorim isto ono što si i ti već na neki način mnogima odgovorio: uopšte nisi obavezan da čitaš ono što ja pišem.
[ Hank @ 20.06.2014. 01:15 ] @
Citat:
hotchimney:
Šta se ljutiš? Samo sam kopirao tvoje ponašanje - simple as that.

Daleko je to od ljutnje, samo taj neki osećaj da uništavaš temu koja će najverovatnije uskoro biti zaključana samo zato što ti ne uspevaš da se iskontrolišeš, a ima se šta još ispričati - no, tako ti je to obično sa pajserima.

Citat:
hotchimney:
Kao što vidiš već duže vreme na ovoj temi ja samo odgovaram na prozivke.


Ti si i jedini koji sebe proziva, pa dalje odgovaraš na te prozivke na taj način stvarajući beskonačnu petlju koja uništava diskusiju.

Citat:
hotchimney:
Možda je bolje reći "pokušavam da budem konstruktivan".


Bićeš konstruktivan onda kada iskeniraš rešenje, zatamniš ime i prezime, objaviš to na temi, uzmeš Odinu pare, daš javnosti konkretnu informaciju, a ne tračeve iz pete ruke.

Citat:
hotchimney:
U tom smislu mogu da ti odgovorim isto ono što si i ti već na neki način mnogima odgovorio: uopšte nisi obavezan da čitaš ono što ja pišem.

Tvoje postove - ne propuštam. Obične pajsere i mogu da propustim, ali postove nosioca ordena pajsera prvog reda sa zlatnim mačevima - ne volim da propustim, jer me kopka da li ta glupost ima kraja ili upravo prisustvujem ispoljavanju beskonačnosti.

Citat:
hotchimney:
Šta hoću da kažem?


Ukoliko ti imaš odgovor na ovo pitanje - ja sam prezadovoljan, ne moraš se mučiti sa obrazlaganjem ovde. :-)

Pozdrav.
[ hotchimney @ 20.06.2014. 07:45 ] @
Pokušavaš da kopiraš moj metod pisanja ali ti nedostaje originalnost. Da li bi mogao nešto da izmeniš po tom pitanju ili ćeš samo nastaviti sa odavanjem divljenja?

Originalanost nećeš obezbediti deljenjem "ordena pajsera prvog reda sa zlatnim mačevima" samo zato što ja na forumu nikoga ne nazivam na taj način. Takvo pisanje ništa ne govori o tzv. "pajseru" ali je nepogrešiv indikator mentalnog sklopa onog ko deli "ordena pajsera prvog reda sa zlatnim mačevima".

Pre bi se reklo da je reč o osećaju inferiornosti koji se kompenzuje samoproklamovanjem u zvanje dodeljivača "ordena pajsera prvog reda sa zlatnim mačevima".


Citat:
Hank:

Bićeš konstruktivan onda kada iskeniraš rešenje

Već sam napisao da ja to neću uraditi, niti imam bilo kakvu obavezu po tom pitanju. Tako da ti i Odin možete da podelite ono što bi on "refundirao".

Citat:
Hank:

Ti si i jedini koji sebe proziva, pa dalje odgovaraš na te prozivke

Hoćeš da kažeš da je "Hank" moj klon?

Citat:
Hank:

Tvoje postove - ne propuštam.

Reklo bi se da jedva čekaš da ja nešto napišem. Čak žudiš. Kako ćeš nas ubediti da nisi konfuzan jer si malopre napisao:
Citat:
Hank:

sjaši sa ove teme, ponizno te preklinjem

Da li ćeš se odlučiti šta želiš?
[ Dzoni_m @ 20.06.2014. 13:55 ] @
Citat:
morihei ueshiba:
- Pitao sam ga jel imaju problema sa kriminalom, nesigurnost, neke bande i tako to - on mi je rekao doslovce da uopste nemaju kriminalce, osim jednog. U tom trenutku smo se vozili pored kompleksa predsednicke palate i on je samo pokazao u tom pravcu..... Tako da - i tu problema prakticno nema :)

- Izasli smo na klopu jedno vece u centar Minska, postoji neki restoran sa nacionalnom kuhinjom, rece mi da je vlasnik valjda amerikanac ili tako nesto. Restoran je dobar, klopa odlicna, a cene....pa, nisam ja placao, ne znam. Mislim da je bila prilicno jaka cena za njihove uslove, sudeci po klijenteli koja mi je izgledala onako kako bi izgledao neki krem drustva u jednoj takvoj zemlji. Restoran pominjem zato sto sam tu video jedinu relativno nedopadljivu devojku sa viskom kilograma. Sve ostale koje sam video za ta tri dana po ulicama i restoranima - pa, tu se ne slazem sa Dzonijem da nisu nesto narocito, bas naprotiv. Ali dobro, verovatno je taj moj dozivljaj relevantan kao i dozivljaj nekog stranca koji provede tri dana u knez-mihajlovoj....

- Vodic mi je rekao da su im prosecne plate 300-400 evra. Sudeci po cenama u prodavnicama u kojima sam bio, sa tim prosecnim platama imaju za par nijansi veci standard od prosecne srpske srednje klase. ne znam za ostale pogodnosti ili otezavajuce okolnosti koje im izbijaju pare iz dzepa.

- U firmi u kojoj sam obavljao taj poslic zbog koga sam dosao,za svaku sitnicu koja mi je trebala morao sam da cekam da se obavesti nadlezni drug da da svoj blagoslov, sto je znalo da potraje, cak i za glupe sitnice. Recimo, trebao sam da instaliram masinu koja treba da pakuje taj njihov proizvod, trazio sam da mi daju odredjenu kolicinu za probu, foliju itd. Nisu imali nista spremno, cak nisu znali ni dimenzije pakovanja koje hoce....na kraju su mi doneli 200 gr tog praska koji prave, a meni samo da napunim dozer treba 2 kg.Onda zovi rukovodioca, ovaj direktora, ovaj nekog gore.... Sve u svemu, niko bas zainteresovan da radi svoj posao i da se mrdne malo. Nesto kao dobra stara SFRJ 70-tih :)

- Za kraj, kad sam odlazio, policijska sluzbenica na aerodromu mi je trazila dokumenta na ruskom. Ni po koju cenu nije htela da proovori engleski, dok ja nisam ukapirao sta hoce i dao joj pasos. Na kraju je rekla (sto sam razumeo): ovo je belorusija i ovde se prica ruski ! Pa dobro, nisam hteo da se bunim, ipak smo mi neka braca :)

Uglavnom, kao sto rekoh - SFRJ 70-tih.Moj utisak bar. Samo sto mislim da je Lukasenko odande izvukao sta se izvuci moglo i da neki drugi sistem s obzirom na blizinu Rusije i navike u ispijanju alkohola, tamo jednostavno ne bi uspeo. Pa sad sta im je-to im je, mislim da ne moze bolje u datim okolnostima. Tamo zapadni modeli demokratije ne uspevaju bas tako lako.


Kao sto rekoh imaju jednog kriminalca :) Ne trpi konkurenciju.

Ha, predpostavljam i u koji restoran si isao :) U taj idu svi :) Sto se tice zena, ne znam mozda je moj ukus cudan, ali meni su sve iste, blajhane plavuse u dopicn*acima. MIslim, zanimljivo mozda 2-3 dana ali posle toga.......Doduse tek kada progoviris sa njima ukapiras da bi trebao da ih izbegavas.

Sto se tice cena, sada su mnogo vece. Bas cu da fotkam i posaljem. Sta vise, do pre mesec dana cene su bile i OK, samo su jedan dan osvanuli sa 20-30% vecim cenama. Ja sam ostao zabazeknut.

E, dolazimo do glavne karateristike koju si ti tako dobro opisao! Ja sam u nervnom rastrojstvu kada god treba da radim sa bilo kojom firmom iz BY. IT je jos i sareno, ovi ostali su crni bez imalo belog. Ma to je lenjo i nemotivisano do bezobraznosti. Ja zovem firmu i teram ih da mi PRODAJU nesto, oni kazu e aj zovi sutra?!!?!? WTF?! Ja moram da JURIM dobavljace??! Zemlja cuda. Zasto bi radio ako i u slucaju otkaza moze da nadje posao odmah? Iako se trudi, opet ce imati istu platu, tako da su svi u sistemu "lezi lebe da te jedem".

Sto se tice tog "stava" da treba da pricaju Ruski i te fore, mogu da se dure do sutra, ne rade oni to sto hoce da cuvaju jezik (da hoce da ga cuvaju cuvali bi beloruski, ne pricali ruski i gledali belo starije kada progovore njihov jezik), nego su nepismeni pa niko ne zna nista drugo osim Ruskog. Naci coveka koji prica Engleski je nemoguca mislija, a neki drugi jezik je NEMOGUCE. Ja sam za ovlascenog prevodioca sa Srpskog na Ruski kontakirao nasu ambasadu i postoji samo JEDNA osoba koja to radi. Uzas.
[ El Muhamed @ 20.06.2014. 14:10 ] @

^

Što li se ta tvoja američka firma toliko zlopati u Belorusiji?!
Uopšte mi nije jasno?
Što se ne preselite negde gde su svi poslovni, znaju engleski, imaju izbeljene zube itd? Npr. u Ameriku?
Jel' vam brani Lukašenko?

Elem ...

Bez ikakve sumnje Belorusija je komunistička diktatura u kojoj se narod zamajava sitnicama kao što su redovna plata, stopa nezaposlenosti 1%, odsustvo kriminala, besplatno i svima dostupno zdravstvo i školstvo, grejanje za 5% plate, jeftine komunalne usluge, jeftin benzin ... dok na drugoj strani, po pitanju egzistencijalno bitnih stvari kao što su šoping molovi, kafići, kladionice, mek donaldsi, poker aparati, diskoteke u kojima bi mladi mogli da se drogiraju itd. nema ni d od demokratije.

Ne bih se složio sa ovde iznetim mišljenjem da se kod njih ne može zapatiti demokratija, a najbolji primer je susedna Ukrajina u kojoj živi, može se reći, skoro isti narod koji je toliko razvio demokratiju da čak više ne koriste ni papiriće za glasanje, već direktno na ulici mirnim demonstracijama biraju sebi vladu koja je sastavljena u Vašingtonu, i koji (narod) je toliko razvio slobodno tržište da su njihovi sposobni milijarderi među najbogatijima na kontinentu.
Ali džaba kad Belorusi neće da izvuku glavu iz ramena i bace pogled preko tarabe u susedno dvorište. Mogao je i Lukašenko, sad kad je bio u poseti Srbiji, da obiđe naše šoping molove i sam se uveri u tržišnu ponudu patika, mobilnih telefona, grafičkih kartica ... al' ko mu je kriv.

Uglavnom ... nas to ne treba da zanima, mi smo se rešili diktature i sad treba da uživamo. Evo ja svaku noć uživam dok mi bas sa nekog savskog splava pomera želudac i krevet svaku noć do zore, iako sam udaljen 5 km. od Save.

[ Hank @ 20.06.2014. 14:25 ] @
Ta firma može da posluje na teritoriji Belorusije iz milijardu i jednog razloga koji se ne moraju ticati same Belorusije i njenog uređenja - koliko njene geografske pozicije ili odnosa sa Rusijom, na primer. Što se ti ne preseliš sa tog mesta 5 km od Save na kom ti bas pomera želudac u Švajcarsku gde se naplaćuje puštanje vode noću?

Ostatak tvog posta se svodi na stara srpska trabunjanja: pošto postoje neuspešne demokratije - ukinimo demokratiju i uvedimo diktaturu.

Zašto je susedna Ukrajina najbolji primer, a nisu najbolji primer susedne Poljska, Letonija i Litvanija? Čak su Estonija, Finska i Švedska bliži Belorusiji od Krima, recimo.

A da, zaboravio sam, mrske EU zemlje nećemo uzimati u razmatranje za poređenje: mekdonaldsi, kladionice, prostitucija, narkomanija i plate što kasne... i što Srbinu, po pravilu, najteže pada - nema, bre čvrste ruke da to malo protalambasa, samo neki zakoni, procedure, institucije... rsmo. :-D

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 20.06.2014. u 16:58 GMT+1]
[ Dzoni_m @ 20.06.2014. 16:05 ] @
Citat:
El Muhamed:

^

Što li se ta tvoja američka firma toliko zlopati u Belorusiji?!
Uopšte mi nije jasno?
Što se ne preselite negde gde su svi poslovni, znaju engleski, imaju izbeljene zube itd? Npr. u Ameriku?
Jel' vam brani Lukašenko?



Zasto sto koriste mozak pa zele da osvoje nova trzista, nesto sto ljudi sa podneblja tamo nemaju ili nece da koriste. Koliko je isplativo, videcemo.


Citat:
El Muhamed:
Bez ikakve sumnje Belorusija je komunistička diktatura u kojoj se narod zamajava sitnicama kao što su redovna plata, stopa nezaposlenosti 1%, odsustvo kriminala, besplatno i svima dostupno zdravstvo i školstvo, grejanje za 5% plate, jeftine komunalne usluge, jeftin benzin ... dok na drugoj strani, po pitanju egzistencijalno bitnih stvari kao što su šoping molovi, kafići, kladionice, mek donaldsi, poker aparati, diskoteke u kojima bi mladi mogli da se drogiraju itd. nema ni d od demokratije.


Mozes da budes cinican koliko god zelis, Belorusija JESTE dikatura. To sto imaju platu (bednu) na vreme i svi su zaposleni (neefikasni radnici i bedno placeni) su jedna od sredstava manupulacije. Citaj malo bolje sta se pise, sitan kriminal je na niskom nivou, ali onaj krupni (ukljucujuci i narkotike) je veoma dobro razvijen. Komunalne usluge im jesu jevtine, u diktaturi uvek subvencionisano i krpi se. Nisam napisao da je kvalitet tih usluga (topla voda napr, i odnosenje smeca uzas).

Niko nije rekao da je soping mol egzistencijalna stvar, vec je to lupetao Lazanski ja sam samo rekao da toga nema. Ali nema ni bilo kakavih kvalitetnijih prodavnica (bilo kojeg brenda) da mozes normalnu stvar da kupis. Sve je ocajnog (kineskog) ili domaceg kvaliteta. Poker aparata, kladionica i kasina IMA i drze ih "podobni" tako da o tome ne brini.

Lepo su ti rekli, dodji da zivis ovde.
[ Hank @ 20.06.2014. 17:09 ] @
Nije to poenta, Džoni...

poenta je da su Belorusi pod vođstvom mudre dirigentske i bejzbol palice svog diktatora rekli "NE!" SADu i EU, da nema otvorenog tržišta - već su sve monopoli i komandna privreda, da ih zakoni i institucije ne zanimaju - već samo ono što tog dana misle Veliki Vođa, članovi dinastije i njihovi analni podstanari koji drže šape na svemu: od prava na vršenje aplauza do uvoza nafte i gasa, da je ruski službeni jezik i da ne znaju reč engleskog, da nas mnoooogo vole ovako lepe, bleskaste i šaškaste i ostale trivijalnosti na koje onanišu Srbi...

e, sad, kad se ukaže šansa za napuštanjem ovakvim onanijama unakažene Srbije, onda nekako uvek na red dođu SAD, EU, Švajcarska, Kanada, Australija i Novi Zeland pre Belorusije, Severne Koreje, Rusije, Kazahstana i Somalije.

Džabe ih ti zoveš u Belorusiju, ako su glupi i ludi - nisu suicidni.

U vremenskom intervalu koji je toliko kratak da teži nepostojanju - Srbi, toliko često da je to postalo pravilo, menjaju svoje stavove o svetu iz korena i kreću put mrskog Zapada...

glad za slobodom makar po cenu umiranja od gladi odmenjuje shvatanje da je sloboda još bolja kad na raspolaganju imaš kvalitetnu hranu, normalne škole, bolnice, saobraćaj, ekonomiju, politički sistem... "pravoslavna" stremljenja ka uništavanju svega različitog odmenjuje podatak da ćeš u bilo kojoj od navedenih mrskih zemalja pronaći veći broj pravoslavnih crkava u koje možeš da odlaziš svakodnevno i postaneš svetac, a ima i manastira u kojima možeš da se zamonašiš - svakako da ne moraš nikoga da ubijaš i bilo šta da uništavaš da bi dokazao da si Srbin i pravoslavac... menja se i pogled na mrske zapadnjačke korporacije koje urušavaju države i ubijaju decu širom sveta - čim neka od istih ponudi radno mesto, finu platu, perspektivu... podela ljudi na patriote i izdajnike odjednom dobije još oko 1000-2000 kategorija... a nekako brzo otpadnu i verovanja da je najbolje letovanje u Budvi, najbolji šoping u Segedinu, a najbolja hrana pečena lešina praseta polivana pivom...

U Srbiji uglavnom ostaju oni najžešći koji se nikada ne bi "prodali" - ustvari, "prodali" i prodali bi se oni vrlo rado i brzo za smešno male pare, nego im niko ništa ne nudi, a nisu sposobni da organizuju bilo šta i bilo kako, pa onda koriste jedinu raspoloživu opciju: parazitiranje i dalje insistiranje na tome da Srbija ostane u srednjem veku...

razmatranje problematika Kosova, Belorusije, Rusije, Severne Koreje i Parade ponosa nisu suštinski važne stvari - to su samo kratki predasi na kozjoj stazi do provalije kroz vukojebine po kojima se akaju nepotrebno.



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 20.06.2014. u 18:50 GMT+1]
[ Odin D. @ 20.06.2014. 18:17 ] @
Svako lično (svjesno ili podsvjesno (pametniji uglavnom svjesno, gluplji uglavnom podsvjesno)) teži ka onom sistemu u kome bi njegov lični položaj - u skladu sa njegovim kvalitetima i mogućnostima - bio najbolji mogući.

Sjećam se dobro početka ovih naših poslednjih balkanskih ratova i kako su preko noći - kad se civilizacija vratila na nivo horde - najednom u prvi plan isplivali likovi koji su dotad bili za sprdnju u društvu, stalni gosti na prenoćištu u policijskoj stanici, oni za čijeg su prisilnog školovanja u osnovnoj školi više vremena u školi proveli njihovi roditelji nego oni sami, a i ono što su proveli uglavnom je bilo u ćošku, sitni lopovi, prevaranti i mućkaroši koji se nikad nisu mogli oženiti nekom iz svog sela... I odjednom takvi postanu neki viđeniji faktori na čelu horde.

Tako i ovi što iz daljine obožavaju kojekakve dikatore - ne bi oni da idu tamo da žive kao mirni građani Belorusije ili S. Koreje koji ujutro ustaje u 6, ide na posao, primi neku žalosnu platicu i uveče dođe mirno da sjedi kući čitavu večer i čita dubokoumne knjige koje je vođa napisao, dok mu žena veze šal sa natpisom "Živio naš dragi Vođa".
Jok, ne bi oni da idu tamo u tom svojstvu. Oni bi da tamo budu oni u kožnim mantilima što noću upadaju nemotivisanim građanima u kuću, a onda ih odvode u nepoznatom pravcu, a usput im malo isprobavaju žene. I uopšte, oni bi tamo da budu takvi neki viđeniji i zaslužniji građani, ne onaj obični glupi proleterijat koji ionako ništa ne razumije, a kamoli zašto je dobro da baš oni budu u kožnim mantilima, a ne oni da budu radnici, a kožne mantile da nose neki drugi.

Čim vidim za šta se ko zalaže - u 98% slučajeva tačno mogu da kažem koliko je (ne)pametan, (ne)sposoban, (ne)pošten i uopšte kakvi su mu svjetonazori, što bi rekla braća Hrvatskovljani. Preostalih 2% čine autentične budale s kojima nikad nisi načisto.
[ Hank @ 20.06.2014. 18:58 ] @
Imaš tu i opciju iznenadno-neplaniranih događaja - na primer, neočekivano nasledstvo ili telefonski poziv prijatelja iz inostranstva "hitno nam je potreban keramičar/parketar/električar/(bilo koje zanimanje) poput tebe, da li bi krenuo odmah za San Francisko? - plata da se onesvestiš, obezbeđeni papiri, plaćeni smeštaj i karta".

I onda dobijaš vrlo komične situacije da se do danas proleter koji se kleo u najjeftiniji parizer ispred slike diktatora već od sutra jako dobro snalazi u ulozi buržoazije i novopečenog monarhiste sa vidno umanjenim žarom za revoluciju i otimanje od bogatih u ime snadbevanja sirotinje dok neki drugi pajser, koji je sinoć palio američku ambasadu u Beogradu, već narednog jutra "uranio zoru prevario", pa krenuo put američke ambasade u Budimpešti - ovog puta ne da bi je zapalio, nego da bi započeo proces dobijanja vize uz nekontrolisane podrhtaje ruku i nogu motivisane strahom od mogućnosti da ga je neka kamera sinoć negde snimila dok "bije boj za narod svoj"...

postoje pajseri ovog tipa u svakoj zemlji i u svakom sistemu - razlika je samo što postoje različiti sistemi.

U Srbiji su svi protiv korupcije i dobijanja posla preko veze - kada je u pitanju neobavezno ćaskanje za astalom u trpezariji, ali kada se ukaže prilika u realnosti da se za 100 "evrića" (što bi rek'o Lazanski) reši neki problem ili kad je kum postao faktor u političkoj partiji X sa jako dobrim vezama u Telekomu, a "vidi ovog mog klipana od sina, konju rep da isčupa"...

onda otpadaju đonovi sa cipela i požute pete - od trčanja.



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 20.06.2014. u 20:20 GMT+1]
[ El Muhamed @ 20.06.2014. 19:52 ] @
Citat:
Dzoni_m: Mozes da budes cinican koliko god zelis, Belorusija JESTE dikatura.



Pa jeste, ali tako je kako je. Diktator na izborima redovno dobija po 80% glasova, a prodemokrata po 2%.

I šta sad tu čovek da radi?

Da NATO šalje svoje liberalne bombardere da uvode demokratiju kao u Iraku, Libiji itd?
Ne ide. Em Rusija tu blizu, em su dobro naoružani, em nisu Belorusi baš oni Arapi na tojotama.

Da im instaliraš mirne, prodemokratske demonstrante, otporaše, narandžaste, NVO-e ...?
Ne ide ni to. Luki stari staljinista, odmah to našutira nogom u doope i istera iz zemlje.
Nemaju nešto ni onih mirnih i prodemokratskih neistomišljenika sa istetoviranim kukastim krstovima po telu, kao u Ukrajini.

Da im sposobni investitori privatizuju školstvo, zdravstvo, velike privredne sisteme na kojima počiva država itd, pa da onda oni biraju demokratski vlast?
Ne vredi ni to, opet ne da Luki.

I šta, to su svi modeli za uspostavljanje demokratije?

... Jedino da se vi, prosvećena elita, sa ovog, B-92 isl. foruma skupite, pa da odete na beloruske forume i počnete da im menjate svest?
Polako, korak po korak?
I onako ovo što ovde pišete niko više ne čita, osim vi sami međusobno, pa vam je u suštini sve jedno?
Hank, hotchimney ... šta mislite?

Jedina barijera bi bila to njihovo neznanje engleskog, ali i to se da rešiti sa Google translate isl.

Da im objasnite da njihov suverenitet ništa ne vredi, nego da vlast treba da im bira Vašington, Brisel i MMF, jer oni bolje znaju šta je demokratija?
Da im objasnite da prava sloboda nije odsustvo straha da pošelješ dete u vrtić ili školu, bez bojazni da će neko da ga prebije i opljčka, ili odsustvo straha da sutra ujutru ne dobiješ email sa uručenim otkazom sa posla, pa prekosutra zbog toga ostaneš bez krova nad glavom ...i tako dalje ... nego da je prava sloboda kada uđeš u šoping mol da biraš koju marku istog telefona ćeš da kupiš?

Šta mislite?


Citat:
Odin D.: Tako i ovi što iz daljine obožavaju kojekakve dikatore - ne bi oni da idu tamo da žive kao mirni građani Belorusije ili S. Koreje koji ujutro ustaje u 6, ide na posao ...



A još manje bi da ode na demokratski Zapad, 10 sati rinta za gazdu, 8 sati spava, 2 sata potroši na higijenu i obedovanje i preostala 4 visi po srpskim forumima hvaleći se kako je uspeo u životu jer je u novootvorenom šoping molu kupio laptop sa 4 megapixela i 8 gigabajta.
Čekajući tako penziju, pa da se vrati nazad u Jugu i priključi na njen zdravstveni sistem zaostao iz relikta prošlosti, nadajući se da će sistem da preživi do tada, jer mu tamo penzija nije baš dovoljna.

[ Ivan Dimkovic @ 20.06.2014. 19:58 ] @
Citat:
El Muhamed
I šta sad tu čovek da radi?


Apsolutno nista.

Puca celom svetu ona stvar za feudalne satrapije post-sovjetskog tipa kakvih ima gomila na teritoriji ex-SSSRa.

Eventualno tu i tamo nekad dospeju do novina u bizarnim rubrikama "jesta li znali da..." i tu pocinje i zavrsava se sva njihova bitnost u globalnom stanju stvari.

Nit nesto bitno proizvode, niti su po necemu specijalnom poznati, niti ima bilo sta sto bi ih stavilo u fokus osim brkatog autokrate.

U 2 reci prosto: saka jada.

Ni na ovom forumu ih niko ne bi pominjao da nemaju diktatora koji neke podseca na stara vremena koja se nikad nece vratiti. Da nemaju to, jedini trenutci kada bi neko o toj zemlji razmisljao je kada u korpu strpa pakovanje pecurki koje su dosle sa nekog polja u Belorusiji i to je to.
[ Hank @ 20.06.2014. 20:12 ] @
@El Muhamed

Juga ne postoji, postoji Srbija, ako si na to mislio, a gledajući cene nekretnina i uslove za život - mislim da će se naši ljudi iz inostranstva pre vratiti kući u Španiju, Grčku i Italiju, nego u tvoj soliter da im bas pomera želudac svake noći.

Šta treba raditi Belorusiji? Baš ovo što im se i sada radi - ama baš ništa. Ako se ljudima tamo sviđa tako - tako će i da bude sve dok Lukašenko ne krene putem Gadafija (malo da organizuje obaranje putničkih aviona), Huseina i Miloševića (malo tu da se organizuje neki rat u kom se ne učestvuje sa desetinama i stotinama hiljada mrtvih) ili talibana u Avganistanu (malo da se biva zločestim)...

Druge stvari su ovde meni interesantne - pusti onaniju na Belorusiju, nego sam uočio prilikom poslednje posete Srbiji, a to se može uočiti već i na ovom forumu, majku mu: jednostavnije je i jeftinije u Beogradu i Vojvodini pohađati kurs (pronaći raspoloživog profesora za privatne časove) za učenje nuklearne fizike i jezika plemena ZULU nego mađarskog jezika, zašto?

Kako to da nam se dese poplave - a ne požari izazvani žarkom željom desetina hiljada ljudi u Srbiji da dokažu da imaju pretke rođene na teritoriji ex Austrougarske i to baš u godini u kojoj obeležavamo 100 godina od početka Prvog svetskog rata?

Biće da je Odin 100% u pravu: potrebno je analizirati ko se na šta loži, to je vrlo važno. Izgleda da u Srbiji od svih onih koji se lože na Rusiju, Belorusiju, Severnu Koreju, totalitarne režime, velikosrpstvo i ostale trice i kučine samo 2% otpada na one koji imaju neki interes u tome (SPS, Bajatović, NIS...) - dok se preostalih 98% loži...

jer nema na šta drugo da se loži.

Pa ni ti ne bi baš izabrao Belorusiju za život pre neke zemlje članice NATOa ili EU... jel da?

Pozdrav.
[ Odin D. @ 20.06.2014. 20:42 ] @
Citat:
El Muhamed: A još manje bi da ode na demokratski Zapad

Pa nisam baš siguran u tu tvoju statistiku.
Javno dostupni rezultati anketa i ispitivanja, kao i emigracionih činjenica, pokazuju neki sasvim drugi rezultat.
Ne moram ja da ti googlam, valjda si i sam dovoljno pametan za toliko.
[ Otto23 @ 20.06.2014. 20:47 ] @
Citat:
Pa ni ti ne bi baš izabrao Belorusiju za život pre neke zemlje članice NATOa ili EU... jel da?

Pre Srbije (ovakve kakva jeste danas i kakva ce najverovatnije biti u buducnosti - kao: Meksiko, Gvatemala, Honduras, Rumunija... ), sigurno bi.

Jer uvek bolje je ziveti u nezavisnoj zemlji, nego trecerazrednoj zapadnoj koloniji -> sa njihovim shatrpima na celu, gde od 3 ista lika, shatro, imas "izbor" - gde se to naziva, cuj, demokratija. Kakav god da je Lukasenko, ipak je to njegova zemlja i njegov narod, nikog nije bombardovao/osvajao, niti nekome podrivao i rasturao drzavu gradjanskim ratovima zbog "svojih interesa". Ono sto je najbolje, sto o boducnosti tog stanovnistva tamo ne odlucuje neka jajara ili komesar iz Brisela - vec neko ko tamo zaista i zivi i ko nema rezervnu zemlju...
[ jablan @ 20.06.2014. 21:04 ] @
Citat:
Otto23:  neko ko tamo zaista i zivi i ko nema rezervnu zemlju...

Neko kao Mira Marković npr? Oh wait
[ Braksi @ 20.06.2014. 21:16 ] @
Hank, non cagare !
[ El Muhamed @ 20.06.2014. 21:20 ] @

Citat:
Odin D.: Pa nisam baš siguran u tu tvoju statistiku.
Javno dostupni rezultati anketa i ispitivanja, kao i emigracionih činjenica, pokazuju neki sasvim drugi rezultat.
Ne moram ja da ti googlam, valjda si i sam dovoljno pametan za toliko.



Guglaj malo bolje, pa ćeš da vidiš da statistika pokazuje da preko 80% Belorusa živi u Belorusiji.
Kao i da im je najveća nesreća u čitavoj istoriji bila kada su im došle horde sa demokratskog Zapada, popljačkale sve živo što se dalo popljačkati, ostalo sravnili sa zemljom i pobili im preko 20% stanovništva.

[ DaliborP @ 20.06.2014. 23:37 ] @
Citat:
El Muhamed:
... Jedino da se vi, prosvećena elita, sa ovog, B-92 isl. foruma skupite, pa da odete na beloruske forume i počnete da im menjate svest

Ja cisto sumnjam da ikoga zanima ovde da menja sistem u Belorusiji...ljudi diskusuju kako se zivi tamo, a ono sto dzoni prepricava iz svog iskustva meni licno deluje kao i sto sam pretpostavljao.
[ Odin D. @ 21.06.2014. 00:04 ] @
Citat:
El Muhamed: Guglaj malo bolje, pa ćeš da vidiš da statistika pokazuje da preko 80% Belorusa živi u Belorusiji.
Kao i da im je najveća nesreća u čitavoj istoriji bila kada su im došle horde sa demokratskog Zapada, popljačkale sve živo što se dalo popljačkati, ostalo sravnili sa zemljom i pobili im preko 20% stanovništva.

Nešto se tu ti brojevi ne slažu.
Ako su onih 20 otišli malo ulijevo kao što se priča da nisu, kako su ostali mogli izglasati Lukošenka kad je on, kako sam kaže, bio kap koji je prelio flašu?
To što oni pričaju otkači mački o rep, ja ne vidim šta je tu nesporno.
[ El Muhamed @ 21.06.2014. 00:27 ] @

^

Pojma nemam o čemu pričaš.

Više od 80% Belorusa živi u Belorusiji.
Nešto manje od 20% u bivšim sovjetskim republikama - Rusiji, Ukrajini, Kazahstanu itd.
Između 1-2% u Poljskoj i kojekude po belom svetu.

[ Odin D. @ 21.06.2014. 03:54 ] @
To je tačno, ali samo kada se gleda sveukupno.
Kada se gleda pojedinačno onda nije tako, pogotovo ako se uzmu međuljudski odnosi iz drugog svjetskog rata, a da ne spominjem prvi, a on je još važniji od drugog.
Uostalom, Likvašenku je odzvonilo, samo što nije pandrkno. Nema šanse da sastavi još 20-25 godina.
Tako da o njemu nema smisla više raspravljati, nego se okrenuti budućnosti i predmet seksualne fiksacije
prebaciti sa njega na njegovog nasljednika Kolju, koji je već odavno počeo sa pripremama za krunisanje.
Narod mu je već smislio vladarski naziv: Balavac sa zlatnim pištoljem .
Ovo 'balavac' je ustvari kompliment jer se odnosi na to da ima potencijala da izaziva balavljenje kod svojih obožavatelja,
a zlatni pištolj mu je poklonio Medvedev, pa ga nosa svuda sa sobom.
Šta vi mislite, jel' vredan balavljenja?


[ Hank @ 21.06.2014. 08:42 ] @
Predmet seksualne fiksacije :-D :-D :-D

Mislim da Kolja predstavlja sasvim solidnu investiciju za masu srpskih pajsera, mada moramo da sačekamo malo da stasa i pokaže svoje kvalitete i odlučnost, da li kao naš sin Marko opremanjem nezaljubljenih u diktaturu tatice teškim telesnim povredama ili onaj moron iz Severne Koreje streljanjem pripadnika familije i bacanjem leševa psima ili onaj čuveni sin Sadama Huseina čija bi skraćena lista samo najvećih zločina momentalno blokirala server na kom je ES ili sinovi Gadafija koji bi na dušama, da ih imaju, nosili poveće gužve ljudi..

videćemo, ali neće Kolji manjkati oduševljenja i onanija u Srbiji - koga god i kako god nišanio, samo da mali ne bude pič*ast i da bude krvavo...

Diktature se hrane gomilama leševa, pitanje je veliko gde bi Belorusi mogli pronaći kandidate za pretvaranje u iste - jedino neko uzgajanje opozicije, pa šibanje po istoj, pošto u okruženju pored Rusije i Ukrajine imaju samo NATO/EU zemlje usled čega im izmišljanje nekih teritorijalnih konflikata i istorijskih prava uporno ne pada na pamet... jedino što je realno ovde u slučaju većih nestabilnosti jeste da se Belorusija samoproglasi, odnosno da je Rusi proglase, republikom u sastavu Rusije i ćao, đaci. NATO i EU su već toliko prišli Rusiji da običnim dvogledom mogu da snime šta je u Putinovom tanjiru za ručak, pa im je dr*anje sa Belorusijom nepotrebno, a skupo (glavni posao je tu odrađen sa Letonijom, Litvanijom i Estonijom) dok je Rusima u interesu da bar odlože apliciranje predgrađa Moskve za članstvo u NATO i EU.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 21.06.2014. u 11:30 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 21.06.2014. 10:06 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
El Muhamed
I šta sad tu čovek da radi?


Apsolutno nista.

Puca celom svetu ona stvar za feudalne satrapije post-sovjetskog tipa kakvih ima gomila na teritoriji ex-SSSRa.

Eventualno tu i tamo nekad dospeju do novina u bizarnim rubrikama "jesta li znali da..." i tu pocinje i zavrsava se sva njihova bitnost u globalnom stanju stvari.

Nit nesto bitno proizvode, niti su po necemu specijalnom poznati, niti ima bilo sta sto bi ih stavilo u fokus osim brkatog autokrate.

U 2 reci prosto: saka jada.

Ni na ovom forumu ih niko ne bi pominjao da nemaju diktatora koji neke podseca na stara vremena koja se nikad nece vratiti. Da nemaju to, jedini trenutci kada bi neko o toj zemlji razmisljao je kada u korpu strpa pakovanje pecurki koje su dosle sa nekog polja u Belorusiji i to je to.

Pravi si evropski (svetski)covek.

Apsolutno nista onda i po pitanju Ukrajine.A,da.Tu se naslo gomila poltrona i poprilican broj kukastih krstova.Znaci negde im puca a negde bi da se omaste.
Ovo sto sam stavio pod red je ono za sta se ta demokratska ekipa i bori da otme(domacinu unisti).
Shvatite da se neko rodio bogat,neko siromasan,crn,siv sa 4 noge a neko vuce kraljevsku lozu vekovima.Pa hajde da arapima otmemo sve izvore nafte sto imaju a
ne da voze vejrone za potrebu policijskog paradiranja gradom.

HANk..ajde malo o tom sjajnom Brazilu,posto si u materiji pa nam opisi tu represiju 5-6 ekonomske sile u svetu,nad svojim siromasnim ako je uopste moguce u tako bogatoj zemlji.
Mala digresija,mislim da ce biti interesantna sa paralelom belorusije (satrape kako Ivan kaze).Brazil,tu je brkati policija,zar ne?
[ hotchimney @ 21.06.2014. 10:21 ] @
Iza glamura i sjaja svetskog prvenstva u Brazilu su masovne demonstracije i neredi. A uzrok nereda su beda i siromaštvo potkovani izmedju ostalog i organizacijom svetskog prvenstva. Cifre koje se pominju a koje će otplaćivati generacije Brazilaca su ogromne.
[ Hank @ 21.06.2014. 10:52 ] @
@Lavlja Jazbina

Otvori novu temu o Brazilu, pa ćemo diskutovati detaljno. Mislim da se u suštini vlada Brazila tu "malo" preračunala oko troškova, a "malo" im je i zinulo dupe da budu organizatori...

Nešto slično se dogodilo i Srbiji sa Kosovom, zinulo dupe za teritorijom, ali uporno ignorisanje troškova - naravno da će onda biti i nasilja na ulicama.

Bitno je reći da nasilje u Brazilu nije ni približno takvog obima na koji vi onanišete da jeste - ne preti im građanski rat, a tek ni približno obimu nasilja koji bi se u Srbiji dogodio da počnu da ruše sve nelegalno sagrađene objekte, na primer ili isplaćuju (pošteno zarađene) penzije Albancima na Kosovu.

To je sve klasičan spin UDBE u Srbiji: razmatrajmo Boj na Kosovu, Belorusiju, Brazil, Severnu Koreju, Grčku, Gavrila Principa, Anu Bekutu, Prokop, Beograd na vodi, NATO pakt, Kinu, prodaju Aljaske i bilo šta drugo što vam može skrenuti pažnju sa objektivnog sagledavanja septičke jame u kojoj živite.

Pozdrav.
[ hotchimney @ 21.06.2014. 11:14 ] @
Citat:
Hank:

Otvori novu temu o Brazilu, pa ćemo diskutovati detaljno.
...
razmatrajmo Boj na Kosovu

Veoma prikladno na temi o Belorusiji.


Inače demonstracije protiv Word-Cup 2014 se u Brazilu odvijaju kontinualno unazad nekoliko godina. I sada se redovno održavaju iako je takmičenje daleko odmaklo.

Čim počne okupljanje gradjana tajna policija Brazila ubacuje maskirane agente medju demonstrante. Maskirani agenti bacaju molotovljeve koktele i izazivaju požare. Policija "postupa po naredjenju", rasteruje demonstrante ni krive ni dužne, i na taj način se kontroliše obim protesta.

Da se zaista radi o većim demonstracijama vidi se i po tome što se demonstracioje održavaju u desetinama gradova širom Brazila.

Medjutim ne tvrdim da će u Brazilu izbiti gradjanski rat jer prema informacijama kojima raspolažem tamo nema mnogo Srba.
[ Hank @ 21.06.2014. 11:25 ] @
U Brazilu je sasvim normalna i najšire rasprostranjena pojava da porodice u šteku imaju nekoliko hiljada dolara koje se nikada, ali baš nikada ne diraju, čak ni za lečenje, ma nikada ni pod kakvim okolnostima ne dolazi u obzir da bilo ko ni na 24 sata pozajmi pare iz ovog fonda da "premosti" bilo šta - to su pare čija pravovremena isplata spašava život kidnapovanog člana porodice.

I sad se našao nosilac ordena platinijumskog pajsera sa lovorovim vencem i dijamantima iz Srbije da objašnjava Brazilcima sta je nasilje šireg, a šta užeg obima...

Pozdrav.
[ hotchimney @ 21.06.2014. 11:33 ] @
Ko o čemu ti opet o pajserima. Ti stvarno imaš neki problem.
[ hotchimney @ 21.06.2014. 11:36 ] @
Citat:
Hank:

U Brazilu je sasvim normalna i najšire rasprostranjena pojava da porodice u šteku imaju nekoliko hiljada dolara
...
to su pare čija pravovremena isplata spašava život kidnapovanog člana porodice.

Ne ulazeći u tačnost te tvrdnje samo me zanima kakve to ima veze sa demonstracijama protiv organizacije svetskog prvenstva.
To ti je neki argument da Brazilci nisu siromašni?
[ deedee6 @ 21.06.2014. 11:48 ] @
Svetsko prvenstvo skupo?

[ Hank @ 21.06.2014. 11:51 ] @
@hotchimney

Ne, to je argument da nisi kompetentan ni da pokažeš gde je levo, a ne da se upustiš u tumačenje pojava u Brazilu i obrazlaganje akcija javne i tajne policije tamo koja decenijama nije u stanju ni da priđe teritorijama veličine Beograda, a ne da kontroliše demonstracije velikog obima.

Da stvarno postoje demonstracije velikog obima u Brazilu - dim bi se video i sa Kalemegdana.

I uopšte ne razumem što se baviš Brazilom sada umesto da vežbaš da hodaš trotoarom, na primer, daleko ti je to važnije da uvežbaš od Brazila, Argentine i Paragvaja zajedno.

Pozdrav.
[ hotchimney @ 21.06.2014. 11:57 ] @
Tvoje bavljenje ličnostima umesto temom dobija odlike patologije.
[ Hank @ 21.06.2014. 12:05 ] @
Opet brkaš termine, nije patologija, nego pedagogija. Ne smeju se petogodišnjem detetu predavati matrice i determinante, nego se sa njim treba igrati, zezati, proučavati ovaj svet, ali i ozbiljno zapretiti kada pokuša da dodirne vrelu ringlu ili peglu...

Pozdrav.
[ hotchimney @ 21.06.2014. 12:10 ] @
Nisi se informisao.
Pedagogija i patologija su dve različite oblasti.
Patologija se vezuje za bolesna stanja.
[ hotchimney @ 21.06.2014. 12:11 ] @
Vezano za demonstracije u Brazilu.
Na primer, u Sao Paolu su se 19-og održale demonstracija. Demonstracije su zvanično vezane za nekretnine. Mada je teško objasniti da su se demonstracije odigrale nakon završetka utakmice Urugvaj-Engleska u večernjim satima. Ako je reč o demonstracijama povodom nekretnina bilo bi logično da se održe tokom dana jer bi tada skrenule više pažnje na problem povodom koga se organizuje protest.
[ Hank @ 21.06.2014. 12:13 ] @
Patologija, napokon smo se vratili na temu. Ajde vozdra, prošetaj malo orden i po drugim temama, ovde nam je sve jasno u vezi toga... nemam nameru da diskutujem sa tobom na temu SP i demonstracija dok ne dokažeš da znaš razliku između države Brazil i kafea Brazil u Marinkovoj bari.

Pozdrav.
[ hotchimney @ 21.06.2014. 12:14 ] @
Ne treba ordenima proglašavati patološka stanja onoga ko deli "ordenje".
[ Dzoni_m @ 23.06.2014. 10:28 ] @
Ne razumem zasto se vodi polemika oko toga da li iko hoce da menja sistem u BY? Niko nece i zabole bilo koga da menjaju isti. Belorusija (osim neke geo-politicke lokacije) nema nista sto bi zainteresovalo bilo koga da je menjanju. Jedva velika mocvarna livada, bez savremene infrastrukture, zaostala i siromasna. Briga nekog za BY.

To se najbolje vidi iz toga sto im samo uvedu reciprocne mere. Primer: Ceo taj ex SSSR npr ima debilan nacin ulaska vozila u drzavu. Svaki put carinite (privremeno) vozilo za sva vozila registrovana van BY i RUS. Debilna procedura setnje od saltera do saltera koja oduzme 45 min. E sada zamislite kada se naredja 6-7 vozila. Cekanja od par sati. Ne pominjem kada ih ima 20-tak. Jednom sam cekao 16 sati. 3 sata je normalna procedura. Zasto to rade, pojma nemaju. Jos su bezobrazni pa smenu zavrse po 30 min pre i odu sa radnog mesta i dok ne dodje drugi ti cekas ko budala. Dakle na vec obaveznih 45 (da nema nikog) dodaju ti jos 30 min.

Sta se desava? Litvanci i Poljaci su im uveli isto tako glupu proceduru (prvo pasoska kontrola e onda carina gde on kao nesto piskara cisto da ih nervira) gde i oni cekaju satima. EU gradjani ne cekaju jer imaju EU kanal, jedino Rusi i BY i ko na krasni ja kao koleteralna steta. Granicni prelaz izmedju 2 sveta.

Juce je bio red ne pitaj na terminalu gde Belorusi uzimaju VAT povracaj za robu koji su kupili u PL. Ne znam samo zasto to rade kada je u BY blagostanje........
[ Hank @ 25.06.2014. 11:56 ] @
Ma dobro, bio je Lukašenko u Srbiji, ta tema je prošlost, sada je aktuelno svetsko prvenstvo u Brazilu, pa ćemo onda da vidimo šta će da se servira Srbima sa ciljem skretanja pažnje sa očiglednog...

neka ostane tema - postaće ona opet aktuelna u bližoj ili daljoj budućnosti, svakako.

Pozdrav.