[ Homer J. Simpson @ 17.07.2014. 23:20 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=78&nav_id=878049
[ pctel @ 17.07.2014. 23:26 ] @
Pa linkovao si na vest koja kaze da nisu separatisti nego ovi iz protivnicke ekipe.
[ Homer J. Simpson @ 17.07.2014. 23:43 ] @
Pise:
Citat:
Ova tragedija se ne bi dogodila da je na tom području vladao mir ili makar da vojne operacije na jugoistoku Ukrajine nisu ponovo pokrenute

Citat:
Nema sumnje da vlada zemlje nad kojom se to desilo (pad aviona) snosi odgovornost za ovu strašnu tragediju

a to znaci:
Citat:
vi ste krivi , da ih niste napali , ne bi srusili avion

[ hotchimney @ 18.07.2014. 00:30 ] @
Jedna spekulacija koja se pojavila je da se malezijski avion greškom detektovao kao vojni avion. Avioni se detektuju kao civilni ili vojni. Ako se avion detektovao kao vojni postao je meta.

Izgleda da je delimično skrenuo sa kursa usled nevremena. Navodno je leteo 350 km severnije nego normalna ruta.
[ hotchimney @ 18.07.2014. 04:28 ] @
Na sledećem snimku su navodno presretnuti razgovori izmedju terorista u ukrajini i ruskih vojnih oficira. Teroristi su prvo javili da su oborili ukrajinski vojni avion. Kasnije su javili da je u stvari oboren putnički avion kod mesta Torez.

http://www.youtube.com/watch?v=kTxgcWClDv4

https://au.news.yahoo.com/worl...-rebel-leader-in-leaked-audio/
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 06:35 ] @
Prvo su rekli da su oborili An-26 i zakacili snimak oborenog B777. Brze bolje su povukli i pobrisali sve statuse, ali postoji history kao i screenshotovi:



[ Braksi @ 18.07.2014. 07:05 ] @
Citat:
cozmo_im: Prvo su rekli da su oborili An-26 i zakacili snimak oborenog B777. Brze bolje su povukli i pobrisali sve statuse, ali postoji history kao i screenshotovi:


kakav epic fail.

Ali pazi ti, pa oni se dakle i hvale kako skidaju avione. Le-le...
[ hotchimney @ 18.07.2014. 07:08 ] @
Let MH-17, datum 17. Jul. Slučajnost?
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 08:12 ] @
Takodje je "creepy" fact da je ovaj B777 poleteo prvi put 17. jula 1997, pre 17 godina.

Morbidno.
[ dejanet @ 18.07.2014. 08:19 ] @
Nema sta, ruje su ga oborile 1/1, desava se kada je ruta planirana za obilazak SAM baterija.
Zao mi je ljudi ni krivih ni duznih.
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 08:41 ] @
Da pojasnim samo da se NO FLY ZONE odnosilo na visine do 10km, dok je preko 10km bilo dozvoljeno letenje. Znaci vertikalna zabrana do odredjenog nivoa leta ali ne i - lateralna, znaci mogao je da odstupa od rute, kao sto i jeste zbog losih vremenskih uslova. U isto vreme su u neposrednoj blizini leteli i Singapore Airlines 777 kao i Indian Airlines 787, tako da je mogao biti oboren bilo koji od tih aviona... sto odmah eliminise ove teoreticare zavere kako je sve to zla CIA isplanirala.

Jok. Ovde su ruski separatisti imali pogresnu procenu i na njihovu (a i Rusku) nesrecu oborili su avion pun putnika.
[ Braksi @ 18.07.2014. 08:45 ] @
mozda su ga oborili i Ukrajinci ?
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 09:05 ] @
I da sami sebi pucaju u nogu? Tesko.
[ Lavlja_Jazbina @ 18.07.2014. 09:10 ] @
Jedno je sigurno,oborili su ga gradjani (drzavljani) Ukrajine.
[ dejanet @ 18.07.2014. 09:14 ] @
Racionalno gledajuci, tamo se vrse desetine borbenih letova dnevno od strane ukra, tako da ne verujem. Sa druge strane ruje pucaju na sve sto leti, racunajuci i mesecinu. Nesretnom rus artiljercu je dogorela cigara bas za ovaj nesretni avion, da nije ovaj bio bi neki drugi.
[ Braksi @ 18.07.2014. 09:15 ] @
Citat:
cozmo_im:
I da sami sebi pucaju u nogu? Tesko.


naprotiv.

Zapad (jaca strana) ih podrzava kakogod. To smo vec videli. Spale ljude u Odesi - nikom nista, ali zato kad Novorusi puknu njih onda je to strasan zlocin. Svaljivanjem krivice na proruse oni ce hteti da dobiju medjunarodnu podrsku, a niko nikad na zapadu nece prihvatiti izvestaj da su ga oni srusili, jer kao sto vidimo, 15min posle nesrece vec su se oglasili jastrebovi i krenuli da spinuju javnost.

A cak i da se nepobitno utvrdi, well, bice ono: no no nevaljalci to da vise niste uradili. I idemo dalje.

Sa jedne strane imamo amatersku vojsku u ocaju, a sa druge vlast spremnu na sve.

Nikom nista ne verujem.

naravoucenije: nije vazna tema rada, vec ko ti je mentor !
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 09:17 ] @
Nisu ukrajinci. Nema spinovanja. Onaj proruski komandant je sam sebe upucao u nogu kad je objavio slike i status i onda kad je video sta su uradili brze bolje su sve pobrisali.

BUK ima IFF* sistem, ali taj sistem nije pouzdan, zato sto ima nekoliko modova, a na civilnim transponderima ne fukncionisu svi. Tako da ako su gadjali avion, verovatno nisu ni obracali paznju na IFF identifikaciju.

Isti problem je bio i kad su Ameri oborili Iranski avion. Samo sto su priznali i dopustili istragu (iako se nisu nikad bas zvanicno izvinili Irancima, ali su platili nekoliko stotina miliona dolara odstete). Za razliku od Amera, Ruje su 10 godina skrivale dokumentaciju, crne kutije i sve ostalo od oborenog KAL 007 i izmenili su masu dokaza. I tu lezi velika razlika u ove dve zemlje, i licno mislim da ce Rusi mnogo vise na podmukli nacin nesto odrade.

*IFF - Identify Friend or Foe

https://twitter.com/lennutraje...tus/490016463772975104/photo/1
[ Lavlja_Jazbina @ 18.07.2014. 09:23 ] @
Citat:
I tu lezi velika razlika u ove dve zemlje, i licno mislim da ce Rusi mnogo vise na podmukli nacin nesto odrade.


Neverovatna kolicina gluposti i pretpostavki koje iznosis a 90% nisu tacne.Ti si vojni analiticar ? Ajde da te covek poslusa

o tehnickim stvarima o kontroli letenja ali ti iznosis neke tvrdnje za koje ni ti niti bilo ko drugi moze da tvrdi sem da nagadja.

p.s.Mora da se druzis sa Selakom iz porsea kada si pun filozofije.
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 09:27 ] @
Evo, procitaj sam i zakljuci:

http://en.wikipedia.org/wiki/Korean_Air_Lines_Flight_007

http://en.wikipedia.org/wiki/Iran_Air_Flight_655
[ Braksi @ 18.07.2014. 09:38 ] @
Korejski avion nisu oborili Rui vec Sovjeti, a Rusija ima veze sa SSSR otprilike kao i Srbija sa SFRJ !

To je bilo sasvim drugo vreme, hladni rat na vrhuncu i imas jedan neprijateljski avion koji leti van koridora i jos se oglusuje na opomene presretaca.

Uglavnom Rusi gube medijski rat (kao sto je bilo i ocekivano) i u svakom slucaju ce biti krivi. Meni je mislim poodavno jasno da se ide na rat protiv Rusije tako da me vise nista ne shokira.
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 09:45 ] @
Citat:
Braksi: Korejski avion nisu oborili Rui vec Sovjeti


U cemu je razlika? Rusi su Rusi. Ja sam ziveo u SFRJ pa sam isti kao tad? Ili mozda nisam? Kakve veze to ima.

Dakle:

a) Rusi obore avion i pored vizuelne identifikacije i zataskavaju i menjaju dokaze 10 godina, pri tom pokupe sve sa mesta nesrece
b) Ameri obore avion, priznaju gresku, puste istragu, plate odstetu

I jedni i drugi su napravili s...., ali ovi prvi, kazem, to rade podmuklo.

Ne volim ni jedne ni druge, ali cinjenice kod obaranja civilnih aviona su jasne i Rusi su tu mnogo gore se poneli nego Ameri.

Za ostalo moze da se razglaba do sutra, ja sam ovde fokusiran samo na temu obaranja civilnih aviona.

[ Lavlja_Jazbina @ 18.07.2014. 09:52 ] @
Citat:
Nisu ukrajinci. Nema spinovanja. Onaj proruski komandant je sam sebe upucao u nogu kad je objavio slike i status i onda kad je video sta su uradili brze bolje su sve pobrisali.


cozmo_im..ja mislim ciljano na ove pretpostavke i zakljucke.Pa zar mislis da je taj profil od tog tupsona koji objavljuje kada je i sta oborio.

Ta nesreca koja je zadesila taj narod ( mada ekipa koja napada nije bila u sukobu sa nacistima ni za vreme WWII ) koristi sva

sretstva za manipulaciju novinarskog tipa. A posle neke godine,ponovo ce biti pisanja o tome ko je bio kriv.Dokument na fejsitu naslo neko dete

pretragom za kupovinu avionskih maketa.
[ Braksi @ 18.07.2014. 09:58 ] @
Citat:
cozmo_im:
Citat:
Braksi: Korejski avion nisu oborili Rui vec Sovjeti


U cemu je razlika? Rusi su Rusi. Ja sam ziveo u SFRJ pa sam isti kao tad? Ili mozda nisam? Kakve veze to ima.



razlika je velika, to ti je kao da kažeš u čemu je razlika između nacističke Nemačke i Adenauerove Nemačke kad su to sve isti Nemci. Da, Nemci jesu isti, ali ih sada vodi druga ideologija. Dakle nisu isti mentalno.

U suštini i ja oko 80% mislim da su ga s3.14kali novorusi, sve mi to liči na amatersku vojsku, koja se još pri tom i hvali šta je sve uradila ne hajući za PR. Ali isto tako ne isključujem ni ovu drugu mogućnost.
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 10:05 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:

cozmo_im..ja mislim ciljano na ove pretpostavke i zakljucke.Pa zar mislis da je taj profil od tog tupsona koji objavljuje kada je i sta oborio.


Naravno da jeste. Ludak se vec hvalio kako obara avione.
[ Lavlja_Jazbina @ 18.07.2014. 10:21 ] @
Predajem se.
[ hotchimney @ 18.07.2014. 10:21 ] @
Činjenica je da Rusi organizovani u ratu sa Ukrajinom kontrolišu oblast u kojoj je avion oboren.
Činjenica je da su Rusi objavili sve postojeće snimke o obaranju avione. Ima jedan snimak boinga kad pada sa zapaljenim nosom neposerdno pre pada i drugi snimak eksplozije pri padu.
Scene sa lica mesta, intervenciju vatrogasaca, snimke krhotina i zgarište, snimci pasošs i ostalo su iz ruskih izvora.
Činjenica je da pristup mestu nesreće imaju samo Rusi.
Rusi su pokupili crnu kutiju.
Niko osim Rusa trenutno nije u toj oblasti.
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 10:25 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Predajem se.


Rusima ili Ukrajincima?

@hotchimney:

Novi snimak:

http://www.liveleak.com/view?i=ffc_1405644832


Doduse ne lici na MH17.
[ Lavlja_Jazbina @ 18.07.2014. 10:35 ] @
Citat:
Rusima ili Ukrajincima?

Tebi.Niko te ne moze savladati,jedino sam sebe kao sa ovim snimkom.Gde su delovi koji padaju odvojeno i to na mnogo vecoj

visini.Ovaj avion ima pogodjen motor(krilo).Raketa samo toliko osteti ili je pak nesto drugo.
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 10:38 ] @
Meni snimak lici na obaranje onog Ukrajinskog spijunskog aviona od pre mesec dana ili tako nesto.

Nije proveren.
[ djoka_l @ 18.07.2014. 10:39 ] @
Video je od pre mesec dana:

[ Shadowed @ 18.07.2014. 10:58 ] @
Citat:
cozmo_im: U isto vreme su u neposrednoj blizini leteli i Singapore Airlines 777 kao i Indian Airlines 787

Kako se mogu videti ovi i ovakvi podaci? Da li je to javno dostupno?
[ kristi1 @ 18.07.2014. 11:07 ] @
Citat:
cozmo_im:
Citat:
Lavlja_Jazbina:

cozmo_im..ja mislim ciljano na ove pretpostavke i zakljucke.Pa zar mislis da je taj profil od tog tupsona koji objavljuje kada je i sta oborio.


Naravno da jeste. Ludak se vec hvalio kako obara avione.



Danas je najlakse otvoriti lazni profil i na njemu lupetati gluposti. Pogotovo u ovakvom "You Tube" ratu.
[ Java Beograd @ 18.07.2014. 11:23 ] @
Citat:
cozmo_im: ... Nema spinovanja.
Isti problem je bio i kad su Ameri oborili Iranski avion. Samo sto su priznali i dopustili istragu (iako se nisu nikad bas zvanicno izvinili Irancima, ali su platili nekoliko stotina miliona dolara odstete). Za razliku od Amera, Ruje su 10 godina skrivale dokumentaciju, crne kutije i sve ostalo od oborenog KAL 007 i izmenili su masu dokaza. I tu lezi velika razlika u ove dve zemlje, i licno mislim da ce Rusi mnogo vise na podmukli nacin nesto odrade.


Čitam i ne mogu da verujem, šta si u stanju da upoređuješ, i da na kraju, čak daš prednost Amerima. Neverovatno ! Mada su oba slučaja već daleka istorija, daj da malo osvetlimo događaje:

1. Amerikanci naguraju svoj nosač aviona, na sasvim drugi kraj planete od svoje zemlje , bez ikakve realne potrebe, osim zarad ratnih dejstava i svetske dominacije, i ruše civilni avion koji nikako, ali nikako nikako nije mogao da zapreti USA teritoriji. Po meni - čista obest i demonstracija sile.

2. SSSR je srušio avion koji je povredio vazdušni prostor SSSR, u doba hladnog rata. I ako je više puta opomenut, taj avion nije napustio SSSR vazdušni prostor. Bio je to putnički avion, ali, mogao je biti i vojni, ofarban kao puntički.
[ Java Beograd @ 18.07.2014. 11:27 ] @
Ovo šta se juče desilo je logična posledica kad lokalne bande dobiju sofisticirano i opasno oruđe. Bez prave komandne odgovornosti, bez vojne - subordinisane komande, bez prave logističke i informacione pokrivenosti.

Dobio harambaša rakete za gađanje aviona - pa gađa avione. Šta drugo reći ?
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 11:30 ] @
Citat:
Shadowed:
Kako se mogu videti ovi i ovakvi podaci? Da li je to javno dostupno?


Singapurac je ovaj zuti odmah iza, a ovaj u blizini sto leti u suprotnom smeru je Indijac:



https://twitter.com/flightrada...tus/489843415002001408/photo/1

http://indiatoday.intoday.in/s...m-away-from-mh17/1/372960.html
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 11:38 ] @
Citat:
Java Beograd:
1. Amerikanci naguraju svoj nosač aviona, na sasvim drugi kraj planete od svoje zemlje , bez ikakve realne potrebe, osim zarad ratnih dejstava i svetske dominacije, i ruše civilni avion koji nikako, ali nikako nikako nije mogao da zapreti USA teritoriji. Po meni - čista obest i demonstracija sile.
2. SSSR je srušio avion koji je povredio vazdušni prostor SSSR, u doba hladnog rata. I ako je više puta opomenut, taj avion nije napustio SSSR vazdušni prostor. Bio je to putnički avion, ali, mogao je biti i vojni, ofarban kao puntički.


1. Amerikanci obore - priznaju, daju potpunu istragu, daju odstetu. Oboren greskom:

"The official ICAO report stated that ten attempts were made to contact Iran Air flight 655: seven on military frequencies and three on commercial frequencies, addressed to an "unidentified Iranian aircraft" and giving its speed as 350 knots (650 km/h), which was the ground speed of the aircraft their radar reported. The crew of the Iran Air 655, however, would have seen a speed of 300 knots (560 km/h) on their controls, which was their indicated airspeed, possibly leading them to conclude that the Vincennes was talking to another aircraft. Both Sides and Vincennes tried contacting flight 655 on several civilian and military frequencies.[6]

International investigations concluded that the crew of IR655 assumed that the three calls that they received before the missiles struck must have been directed at an Iranian P-3 Orion"

2. Rusi ZNAJU sta obaraju, ne daju istragu, ne daju odstetu, zamajavaju dokaze 10 godina, drze crne kutije. Osipovic je znao koji je avion u pitanju, ali naredjenje je naredjenje. Da li je oboren greskom? Mislim da nije. Pri tom nije ispostovana nijedna ICAO procedura za identifikovanje aviona.

""We shot down the plane legally... Later we began to lie about small details: the plane was supposedly flying without running lights or strobe light, that tracer bullets were fired, or that I had radio contact with them on the emergency frequency of 121.5 megahertz."

Navodno ga legalno oborili a onda lagali o svemu? Postenjacinje teske! Nisu cak ni pokusali da ga kontaktiraju, niti da ispostuju proceduru za presretanje. I lagali su da nije bilo navigacionih svetala (koji bi spijunski avion palio ta svetla - nijedan)...

Ni jedni ni drugi nisu cvecke, samo su Rusi uvek gore cvecke.
[ Marko83 @ 18.07.2014. 12:05 ] @
@cozmo_im

Imaš li informaciju koliko je civilnih aviona zalutalo na teritoriju Rusije i koliko je aviona oboreno?
Zanima me zašto su oborili BAŠ ovaj avion ako su znali šta obaraju?

Iz tvog dugogodišnjeg iskustva šta se radi sa letilicom koja je u tudjem vazdušnom prostoru i ne sprovodi naredjenja izdata od vojnih letilica?
edit:
"On September 5, 1983, U.S. President Ronald Reagan condemned the shooting down of the airplane as the "Korean airline massacre", a "crime against humanity [that] must never be forgotten" and an "act of barbarism... [and] inhuman brutality". The following day, the US ambassador to the UN Jeane Kirkpatrick commissioned an audio-visual presentation in the United Nations Security Council, using audio tapes of the Soviet pilots' radio conversations and a map of Flight 007's path in depicting its shooting down. Following this presentation, TASS acknowledged for the first time that the aircraft had indeed been shot down after warnings were ignored. The Soviets challenged many of the facts presented by the U.S., and for the first time, mentioned the presence of a USAF RC-135 surveillance aircraft whose path had crossed that of KAL 007."

Kako to Rusi ZNAJU šta obaraju a recimo Ameri ne znaju šta obaraju?

[Ovu poruku je menjao Marko83 dana 18.07.2014. u 13:31 GMT+1]
[ Java Beograd @ 18.07.2014. 12:07 ] @
@cozmo_im

Ti očigledno ne vidiš razliku:

a) "ubiti uljeza u sopstvenoj kući - greškom" i
b) "otići na drugi kraj planete i ubiti nekoga - greškom"

Kad uljeza u sopstvenoj kući ubijem (greškom) niti želim da se pravdam niti ima potrebe. Uljez je uljez.

U opciji b) sufix "greškom" postaje tragikomičan. Nema logičkog smisla. Ali, dobro, očigledno ne želiš da skapiraš, pa nema ni veze.

[ Nika Matejic @ 18.07.2014. 12:08 ] @
U radarskoj senci južnokorejskog putničkog aviona je leteo američki špijunski EC-130 hercules.
Zato se korejanska posada i oglušavala o sovjetske instrukcije i naređenja.
Samo kompletan idiot može da poveruje kako su Sovjeti, od milion putničkih aviona koji su preletali njihovu teritoriju, eto tako izabrali jedan nasumično i oborili ga iz čistog mira.

[ Homer J. Simpson @ 18.07.2014. 12:12 ] @
A ko je leteo u radarskoj senci iranskog aviona koji su oborili ameri ?
[ Nika Matejic @ 18.07.2014. 12:17 ] @
^

Pokušavaš da budeš duhovit, a ispadneš glup?
[ Braksi @ 18.07.2014. 12:17 ] @
Ova nesreca jeste stravicna po razmerama, ali ako se gleda u jednom sirem kontekstu ona mu dodje kao normalno i ocekivano.

Jednostavno radi se o ratu koji se vodi protiv Rusije i taj rat je vec poceo i odvija se na ocigled sveta. Rusko stanovnistvo se masovno masakrira, Rusiji se uvode sankcije itd. Evo ja pitam Amerikance, sta bi oni uradili da u Meksiku neko spali 100 Amerikanaca ili da im iz Kostarike upadne projektil ?! Naravno, oni bi reagovali i ocekivali bi podrsku sveta. Pa kako onda ocekuju da Rusija gleda nemo na ono sto se desava u Ukrajini.

Medjutim, ono sto mene zabrinjava je ponajvise to i kakvi ljudi danas vode planetu. Imam utisak da se radi o ljudima koji uopste ne mare za mir i za cenu rata. Kao da je popularno biti jastreb i prizivati na sukobe. Evo npr slusam onog Mekkejna. To je realno deda, jednom nogom u grobu, a veoma je krvozderan. Boli ga d. koliko ce ljudi pa i njegovih Amerikanaca stradati ! Kao da je Rusija neka mala zemlja kojoj mozes pretiti bez posledica.

Npr izjave Rasmunsena mene duboko onespokojavaju. Taj covek je toliko optuzio i obrusio se na Rusiju da ja moram da se zapitam, da li nama uopste treba rat protiv Rusije ? Znaci on samo kao navijen vrti istu pricu i niko da mu se suprotstavi vec svi nesto gledaju u zemlju i vrte prste.

Nazalost, nailaze nevolje velike kao Monteverest.





[ Homer J. Simpson @ 18.07.2014. 12:20 ] @
Problem u Ukrajini je sto su na obe strane debili (ove separatiste vode isti debili kao onaj Muzicko i ostali sa suprotne strane) i sto ih takvi MekKejnovi (i americki i ruski) podrzavaju.
Meni to vise lici na test verziju nekog novog tipa rata (lokalni , regionalni) nego na nesto vece i ozbiljnije

Citat:
Nika Matejic:
^

Pokušavaš da budeš duhovit, a ispadneš glup?

Ne , ozbiljno pitam i ocekujem ozbiljan odgovor
[ djoka_l @ 18.07.2014. 12:38 ] @
Ako ozbiljno pitaš, evo i ozbiljnog odgovora.
Za obaranje Iranskog aviona sklopilo se toliko slučajnosti da je to strašno. Prvo i osnovno, amerikanci su zveckali oružjem u Persijskom zalivu. Kada je iranski avion trebao da poleti, na istom aerodromu se nalazio i iranski lovac sa uključenim transponderom. Operator je pogrešno shvatio da je avion koji uzleće vojni. U operativi na američkom brodu nisu dobro namestili sat na lokalno vreme (ili nisu dobro proračunali), Iran je u vremenskoj zoni UTC+3:30. Imali su tačan red letenja, ali su napravili grešku od pola sata zbog loše podešene vremenske zone. Zvali su na pogrešnoj frekvenciji putnički avion. Pogrešno su protumačili da se avion spušta u poniranje umesto da su videli da avion POVEĆAVA visinu.
Ispalili raketu.
Sada, ovo je rezultat njihove zvanične istrage, možda su nešto sakrili, ali je to stvarno bio grozan skup slučajnosti i očajno reagovanje. Nažalost, ko maše punim oružjem uvek je u situaciji da napravi neku glupost.
[ Homer J. Simpson @ 18.07.2014. 12:43 ] @
To je ok , ali nesto mislim da Nika ima drugacije objasnjenje
[ cozmo_im @ 18.07.2014. 13:01 ] @
Citat:
Nika Matejic:
U radarskoj senci južnokorejskog putničkog aviona je leteo američki špijunski EC-130 hercules.


Ma letelo je trideset Herkulesa... manite se tih smesnih teorija zavere.

Diglo se nekom Rusu i oborio avion bez ikakve provere ili pokusaja da se uspostavi komunikacija.
[ Ivan Dimkovic @ 18.07.2014. 13:08 ] @
Po drugi put: molim clanove ovog foruma da se suzdrze od politiziranja i potpuno neprimerenih komentara.

Desila se tragedija, poginulo je skoro 300 neduznih ljudi, necijih muzeva, zena i dece.

Koristiti tu tragediju za isterivanje svojih politickih stavova je degutantno i nece biti dozvoljeno ovde.

Ako neko zeli, moze otvoriti temu gde ce biti iskljucivo prenosene vesti o tragediji. Nesuvisli politicki komentari nisu dobrodosli i bice moderisani.

Visestruko nepridrzavanje ce biti tretirano kao trolovanje i biti podlozno banovanju.

Hvala na razumevanju.