[ Sljivic @ 21.09.2014. 18:27 ] @
Pozdrav,
Da li se neko od vas susretao sa problemom da se žmigavci na golfu 2 starije generacije (do 1989) slabo vide, tačnije oni rade ali ne maksimalnim kapacitetom sijalice, jednostavno nema dovoljno struje na sijalicama iz ne znam kog razloga. Pošto sam malo detaljnije to analizirao uočio sam da svi golfovi dvojke generacija posle 1988 godine nemaju taj problem i žmigavci im odlično rade čak i kada se priključi prikolica ali ne znam šta im je modifikovano u odnosu na prethodne serije golfova.
Pokušao sam sa pojačavanjem mase sa akumulatora direktno na sijalice ali to ne mijenja stanje i dalje se slabo vide i to svaki žmigavac podjednako slabo. Nešto su jači kada rade pojedinačno samo lijeva ili samo desna strana i odnosu na sva četiri ali i pojedinačno strane ne rade maksimalnim kapacitetom. Imaju identične releje koje sam mijenjao sa golfa 1986 na 1989 ali i dalje se na golfu 1989 odlično vide na na 1986 slabo.
Jedina razlika laički uočljiva je da golf 1989 ima "debele" ručice žmigavaca ( ne znam da li ima i jače kontakte u njima) i dugme za sva 4 žmigavca kod 1989 serije je na volanu dok je kod starijih serija ovaj prekidač na kontrolnoj tabli.

Da li je neko uspio riješiti ovaj problem? Da li možda serija posle 1988 ima nešto kao dodatne releje ili nešto slično?

Kod svih električara kojima sam se obraćao svi kažu "pa eto rade, dobro se vide" ali nije to to, oni se vide u garaži i po noći ali po danu mi sviraju drugi jer zaista kada otvorim žmigavac i posmatram sijalica radi nekih 50-60% kapaciteta, ne pali se maksimalno kao što je to slučaj kada je povežem na akumulator, dok kad naidejm na golfa 2 bez leptir stakala (novija serija) žmigavci se odlično vide.
Unaprijed hvala na odgovorima! :)

Na tabli sa osiguračima situacija je ovakva (golf je dizel 40KW):

[ Lavlja_Jazbina @ 21.09.2014. 19:01 ] @
Koliko se ja secam relej migavca je 24 (ILI JE IPAK 21) a ti ga nemas u dozni !
[ Lavlja_Jazbina @ 22.09.2014. 05:50 ] @
hm,pitao komsiju jutros i rece mi da je 21 relej migavca.Hoce relej da zeza,ili kontakti ispod.

Zna i slucaj da je cuo da ako se stavi greskom sijalica od 24v hoce da prouzrokuje to brzo "miganje" .

Prekontrolisi i kontakte svih kucista migavca kao i masu istih.
[ Sljivic @ 13.10.2014. 21:59 ] @
Hvala na prethodnim odgovorima, danas sam očistio kontakte na releju i pregledao ostale sijalice i njihove kontakte ali i dalje nisam dobio efekat da se sijalice upale do 100% nego prilikom miganja se pale do nekih oko 60% svaka što je preko dana jako slabo uočljivo.
E sad na samom releju imaju 3 kontakta 49, 49a i 31. Prema onom što sam našao na netu trebalo bi da je 31 masa, 49 dovod struje na relej a 49a odvod struje sa releja na migavce, neka me neko ispravi ako grijesim?
Razmišljam da skinem relej i da direktno prespojim kontakte 49 i 49a i upalim sva 4 migavca, trebalo bi prema nekoj računici da se upale svi migavci i da rade bez treptanja. Ukoliko tad sijalice budu sijale maksimalno onda sam razmišljao da bi problem mogao riješiti podešavanjem sporijeg takta migavaca gdje bi imali dovoljno vremena da zasvijetle do kraja prije nego se ugase, a za to sam mislio ugraditi LED relej sa Ebay-a (oko 5 dolara sa dostavom) koji ima varijabilni broj treptaja pa bih mogao podesiti da sporije blinkaju migavci tj. duže se zadržavaju upaljene sijalice :) E sad pitanje je da li može raditi ovakav LED relej sa običnim sijalicama kao i to da li LED relej ima zvuk "kuckanja" za vrijeme rada migavaca. Evo na slici koji je relej u pitanju, prema ovome što vidim slično izgleda kao ovaj originalni samo što umjesto 31, 49, 49a ima oznake +, - i L gdje smatram da je L valjda 49a.
Sta mislite o ovome, da li je izvodljivo i da li smijem za probu migavaca prespojiti 49 i 49A direktno tj. da li su 49 struja a 49a odvod struje ka migavcima i da li bi prilikom prespajanja nešto pregorilo?
Unaprijed hvala za odgovore. :)


Car LED Flasher Relay for Turn Signal Light Blinker E.L.B Type 3 Pin Adjustable

[ Lavlja_Jazbina @ 14.10.2014. 05:32 ] @
Sto se tice ekperimentisanja sa prespajanjem,ja bih odustao.Ne zato sto sam siguran da ce biti slusa nego vise preventivno.

Elektricar bi sigurno znao problematiku i moze da ekspermentise,sve ostalo je rizik.Tebi migavci rade kao da je slaba masa,mozda i do samog releja.

Probaj da zicu od mase sa akumulatora dovedes direktno do releja za migavce!
[ Java Beograd @ 14.10.2014. 07:52 ] @
Masa, garant.
[ Sljivic @ 14.10.2014. 20:29 ] @
Danas sam detaljno testirao migavce, skidao relej i kačio direktno na bateriju a sa releja vezao na dvije sijalice od 21W i na kraju posle svega pronašao da je problem što na mjestu na kojem je relej nakačen na tabli sa osiguračima nema dovoljno struje da bi migavci mogli adekvatno, brzo i 100% zasvijetliti kada se uključe. E sad u prilog ovome da nema dovoljno struje ide i to da kada rade samo dvije sijalice migavaca tj. ili lijevi ili desni tada rade jače nego kada uključim sva četiri. Ako pridodam i prikolicu pa ukupno bude 6 sijalica onda je skoro nikako i ne vide. Još nešto što ide u prilog ovom da nema dovoljno struje je i to da kada rade sva četiri migavca a istovremeno su uključeni i farovi i sijalica u kabini u trenutku kada se migavci uključe farovi i unutrašnje osvjetljenje malo smanje intenzitet rada jer su očito svi na istom kablu koji je doveo struju sa baterije na instalaciju u kabini.
Masa je dodatno pojačana sa akumulatora na motor i na šasiju dodatnim kablom, a zadnje štopke su uvezane svaka sa po dva kabla dodatne mase koju uzimaju sa šasije a na štopke su ovi dodatni kablovi prikačeni preko konektora koji je na štopkama ostavljen da se masa uzme za prikolicu i sl. tako da mislim da masu ne treba više pojačavati.

E sad kako je moguće pojačati struju sa baterije prema kabini, možda dodatni kabal mada ne znam ni gdje dolazi ta živa struja i kako se dalje raspoređuje?? Šta bi sve trebalo pojačati da se dobije bolji presjek kablova i više struje?
[ vladd @ 15.10.2014. 12:21 ] @
Nedostatak struje je problem kontakata, i eventualne trulezi kablova.

Nemoj previse zica da dodatno vezujes, na kraju neces imati nikakvu evidenciju haosa.

Pregledaj kontakte, konektore sa zadnje strane relejne ploce, a moguce je i da treba promeniti relejnu plocu, posto vodovi unutar ploce(od konektora do podnozja relea) mogu biti problematicni.

Probaj da rele 21 zamenis sa releom 191
[ pedja bekich @ 25.04.2018. 20:26 ] @
posto sam imao ovaj problem slabo uocljivi zadnji zmigavci na suncu i nisam mogao proci na tehnickom ove godine
posto su sijalice ispravne prekidaci , vodovi , masa ,etc. , vjerovatno zato sto je sve staro kao Grcka
najeftinije je bilo da otvorim rele 21 i samo dodam na elektrolit 10 uf pararelno jos 2,2uF i na taj nacin malo usporim blinkanje sto za rezultat daje pun sjaj sijalica u stopovima
kod mene je bio ovaj elektrolit mozda je u nekom drugom neki drugi

vidim da je tema stara ali posto nisam nasao resenje po netu, rekoh da napisem , mozda nekom zatreba

[ vladd @ 28.04.2018. 11:42 ] @
Propis je 60-90 blinkanja u sekundi. Cisto da ne bi bilo placanja kazne i odlaska na vanredni tehnicki.