[ machiavelli @ 14.10.2014. 19:38 ] @
Gameri, treba mi pomoc...

Hocu decu da iznenadim i da im kupim konzolu za igranje. Cini mi se da je XBOX360 moja odluka, ali imam neke nedoumice oko cele stvari. Evo ih:

1. Gde kupiti novu XBOX 360 konzolu, sa garancijom servisa?
2. Sta od opreme moze da se kupi uz konzolu? Onaj Kinect i dva kontrolera bih uzeo svakako, ali zanima me da li ima da se kupi puska, pistolj, ili nekakav motion senzor, tj, sta mi treba da bi se igrale pucacine bez kontrolera.
3. Citam da se za XBOX placa koriscnje online servisa. Da li se to odnosi samo na multiplayer igrice ili i na koriscenje YouTube? I da li moze da se plati iz SRB, kako i koliko kosta?
4. Po oglasima je brdo cipovanih konzola u ponudi. Kontam da su cipovane kako bi podrzale "narodske" igrice, ali zanima me kakvi su limiti tih konzola (npr, online igranje ili koriscenje YouTube, mogucnost da se konzola zakljuca ako je povezana online i pusten upgrade, i slicno)?

Hvala svima...
[ ivmilicevic @ 14.10.2014. 21:22 ] @
1.Za novu konzolu nisam siguran gdje kupiti, iz BiH sam
2. Od opreme znam da ima volan, ali to nije toliko korisno za pucačine.Ako hoćeš razne senzore, dodatke nabavi Wii
3. Plaća se online premium članstvo, ti i bez njega možeš koristiti youtube, browser, ali nemožeš igrati online multiplayer
4. Postoje dvije vrste modifikacije: LT+(3.0) i RGH. LT je češći, te omogućuje igranje kopija igara sa DVD-a. Multiplayer je prilično siguran(mislim da nije bilo velikih banova u zadnjih godinu dana), imaš sve mogućnosti kao originalna konzola. RGH je druga priča. RGH je hardverska modifikacija, te ćeš sigurno dobiti ban za multiplayer ako samo pokušaš otići na Xbox Live sa tom konzolom(zato se blokira pristup internetu i nemaš problema). RGH je puno bolji od LT-a, prvenstveno radi dugotrajne isplativosti(nema kupovanja dual-layer dvd-ova za prženje ili kupovanje prženih igara, samo postaviš igru na hard disk ili usb memoriju i to je to). Ako ti treba još detalja, javi se u pm ili ovdje
[ machiavelli @ 15.10.2014. 18:54 ] @
Hvala. Ako može još odgovora...

1. Ima konzola sa 4gb hdd. Da li se na njih može preko usb prikaciti veći hdd?
2. Xbox360 ima 512 ram memorije. Da li se može dodati još ram memorije?
3. Da li se u originalnom pakovanju dobijaju dva ili jedan kontroler (dzojstik ili kako se već zove)
4. Da li su kontroleri bežični?
5. Da li se na xbox može povezati tastatura i miš?
6. Da li se sa RGH može koristiti youtube bez rizika od banovanja?