[ balavi @ 25.11.2014. 09:35 ] @
zanima me da li neko ima iskustva sa zimskom gumom StarFire Tires W200 i da li moze da mi ih prenese ... ?
[ botr @ 25.11.2014. 09:56 ] @
Tek se pojavila, ne verujem da bilo ko ima bilo kakvo iskustvo. Jeste da je iz Trajala, ali Cooper stoji iza te gume, verujem da je bolja od svih dosadasnjih Trajalovih.


Citat:
Cooper Tire Europe launches Starfire W200 winter tyre
September 2, 2014 Brands, cooper, News

Starfire Tires, engineered by Cooper Tires, is to launch a new winter tyre – the Starfire W200 – aimed at the compact car market and developed using the latest manufacturing techniques.

Starfire-W200-Branded-(T)Tested in Alpine winter conditions and manufactured in Serbia, the newest member of the Starfire winter tyre family delivers exceptional grip in snow, slush and wet conditions, thanks to state-of-the-art computer technology and increased sipe density.

It also meets current and future EU tyre regulations for wet grip, clean oil and rolling resistance, with the entire size range registering a ‘C’ rating for wet grip.

The W200 benefits from Tapered Alternating Groove Technology; forward-facing shoulder grooves and V-Slots enhance braking, while the backward-facing centre groove improves traction.

A highly-loaded silica tread compound enhances grip in snow, slush and wet conditions by remaining flexible at low temperatures without sacrificing treadwear, making the W200 ideal for driving in low temperatures.

H and T speed rated, the W200 tyre offering ranges from 13 to 16-inch diameter fitments.
[ vladd @ 26.11.2014. 14:06 ] @
Samim tim sto ima male brzinske oznake, i sto joj je gornja granica na 16", sto nije mnogo lose, svodi gumu pretezno u "low cost", jeftinu sa tendencjom ka srednjoj kategoriji gume.
[ botr @ 27.11.2014. 13:33 ] @
Dobra stvar je prilicno dobra ocena za kisne uslove, tu nasi proizvodjaci tradicionalno nemaju dobar rezultat.
[ vladd @ 27.11.2014. 18:07 ] @
Ti kosni uslovi nisu nesto pokazali autenticnost.

Pogotovo na low level gumama. Koje slabo drza asvalt i kada se brzina priblizi 100km/h..i po suvom.

Mislim da je doticna "silica" postala standard, i to je dobro za jeftine gume, da nije samo privilegija skupih, ali pri svakoj nezgodnoj podlozi, nekvalitetan asvalt, makar i suv, treba smanjiti brzinu i imati na umu T brzinski faktor gume.
[ Zarko Silic @ 28.11.2014. 17:47 ] @
Male brzinske kategorije ukazuju na nedovoljno savladanu tehnologiju u proizvodnji pneumatika.
Da li je to slucaj sa konkretno spomenutim pneumaticima, ili je nekakav drugi razlog tome, tesko je reci. Ne mora da znaci da su gume lose.
Zimski pneumatici imaju neka svoja pravila pa ovo sa maili brzinskim indeksom, moze da znaci i suprotno.
[ vladd @ 29.11.2014. 10:02 ] @
Silica je ta koja odredjuje mekocu i zimsku podobnost, nizak brzinski faktor vise znaci da je povecano trosenje meke gume po suvom.
Po snegu je ionako nebulozno dostizati granice, makar bila i T(190km/h)..
[ Zarko Silic @ 29.11.2014. 12:02 ] @
Komponente koje se dodaju zimskim pneumaticima kako bi povecale elasticnos pri niskim temperaturama smanjuju koheziono svojstvo gume pri vecim brzinama okretanja.

To je jedan od glavnih razloga manjem brzinskom indeksu.

Proizvodjaci koji su se izborili sa ovim problemom svoje proizvode naplacuju vise.
Pitanje koje se samo namece je: da li je uopste potrebna veca brzina kada su meteoroloski uslovi losi?
[ 7.scena @ 12.12.2015. 12:23 ] @
Da oživim malo temu, maločas u Tempu videh Starfire gume, mislim da je u toku neka akcija, jer su cene ovih guma najniže na tržištu za ponuđene dimenzije.

Neko kaže da su ovo rebrendirane Trajal gume, neko kaže da veze nemaju sa Trajalom, da je Starfire presilo proizvodni pogon iz Kine u Kruševac...

Na netu su ove gume okarakterisan kao kineski low cost brend američke kompanije Cooper.

Ima li ličnih iskustava sa ovim gumama, pre svega zimskim ?
[ sasa022 @ 12.12.2015. 13:03 ] @
@7.scena

Pitanje je da li zbog 10€ razlike po setu ( 4 gume ) vredi eksperimentisati sa W200 ???



Odnos akcijskih cena Tigar / Cooper

155/70 R13 Winter 601 - 2960 / StarFire W200 - 2690
165/70 R13 Winter 601 - 3230 / StarFire W200 - 2990
185/60 R14 Winter 601 - 3860 / StarFire W200 - 3690
195/65 R15 Winter 601 - 4370 / StarFire W200 - 4090


[ botr @ 12.12.2015. 13:13 ] @
Proizvodi se u Trayalu, sara je neka stara Cooper zimska. Pod pretpostavkom da je konstrukcija solidna, pitanje je kakva je smesa. Koliko para toliko muzike.
[ 7.scena @ 12.12.2015. 17:01 ] @
@sasa022

Gde si nasao Tigar gume po toj ceni ?
Da li se Michelin Alpin guma proizvodi u Pirotu ?
[ sasa022 @ 12.12.2015. 21:43 ] @
@7.scena

www.gumamax.com
Ako lazu , lazem i ja vas....

[Ovu poruku je menjao sasa022 dana 12.12.2015. u 23:39 GMT+1]
[ letic @ 17.12.2015. 14:30 ] @
Mislim da je gumamax prodavnica mrtva ... neažurne cene
[ sasa022 @ 18.12.2015. 13:11 ] @
@letic

Dovoljan je jedan poziv telefonom :) - GumaMax radi......

Vredi spomenuti i beo-car.rs

[ letic @ 21.12.2015. 13:20 ] @
Druže daj mi broj da ih pozovem, jer na onaj na sajtu se ne javljaju 4 dana. Kupio sam 4 gume kod njih ni confirmation email mi nije stigao, nit su me pozvali da potvrde kupovinu.

Ili ti baronišeš narod da rade ili im je usluga raspad.

edit: evo pozvali su me i potvrdili kupovinu :), ipak rade

[Ovu poruku je menjao letic dana 21.12.2015. u 15:14 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 21.12.2015. 20:24 ] @
StarFire Tires W200 je odlicna guma,ide uz masnu banderu a u tempu je bila 3900 rsd za 195/65/15-

Za winteru je zakon,i mnogo bolja sara.
[ sasa022 @ 21.12.2015. 21:08 ] @
Citat:
StarFire Tires W200 je odlicna guma,ide uz masnu banderu


@Lavlja_Jazbina

Isao je i komsija sa starim Trayal T-200 uz banderu :(

Na kom autu si probao W200 ?

Kako se ponasa na mokrom kolovozu i kad je poledica ?

[ Lavlja_Jazbina @ 22.12.2015. 04:44 ] @
Stari trajal sa kocka sarom je bio odlican za sneg ali za suvo je bio pravi smor po pitanju zvuka.

Wintera je njesra ( pisao na esu kako sam prosao pri samom montiranju) prvo od finalne obrade pa posle po pitanju tih masnih bandera.

Moze 180 km/h tvrdja je ali je to budalastina (ali probao).Za travu isto budalastina.

Ove sam stavio 4 na setrin pezo 206 i na zenin ( zimski auto ) focusa ( za koji opisujem ).Elem.


StarFire Tires W200 JE SVEZA GUMA ( uparili 4 sa 38.nedelja i 4 sa 36.)

Za blato i travu,zakon.Bez proklizavanja !!!.I to kakvo blato i mokra trava.Po meni previsok krampon pa avantura da probam na 180 je

bilo,vuna kico.Oseti se da auto pliva.To smo zavrsili za bilo kad.Vozite do 140.Na mokrom,mm.Pa nije losa ali je vozim tek od novembra pa cu pisati

jos kada bude snega i malo vise leda.

P.s.Iz iskusta,po meni,alipin 4 je TAKVO NJESTRA da je to bruka.Pricam bas po snegu.




[ Lavlja_Jazbina @ 29.12.2015. 06:41 ] @
Bolja slika.




[ botr @ 29.12.2015. 08:34 ] @
Sama sara nije presudna za osobine koje ce pokazati guma, vec je bitna i smesa, a ja sa Trayalom nemam dobra iskustva. Ko mora, neka kupuje domace, jbg. nuzno zlo, ko ne mora, nek kupi nesto bolje, nisu dovoljno dobre i ne mogu da pariraju ozbiljnim gumama.
[ Lavlja_Jazbina @ 29.12.2015. 10:26 ] @
Sama sara JESTE presudna ako hoces da se vozis po dubokom snegu ili uopste savladavanje uzbrdica.Blato cu zanemariti u ovom zimskom delu.

A sto se tice kupovine,vec napisao.Vece njesra od alpin 4 koji sam platio skoro 10k po gumi pre par godina nisam video.

Gume sam posle jedne sezone POKLONIO bratu .Neka on uziva u imenu.Meni vise prodavati mooda za bubrege nece.

Ali stvar ukusa.Meni je Kleber isto dobra guma,ali racunajuci da sam sklon busenju ( nenamernom) bolje jeftinija.


Sto se tice letnjih,i tu preferiram kleber ali leto je sasvim druga prica.Tu se domace ne kupuju.
[ botr @ 29.12.2015. 16:29 ] @
Da, ali igra ulogu samo u voznji kroz dubok sneg i duboku vodu, za drzanje po vlaznom, suvom, vek trajanja, tu je bitan kvalitet smese. Recimo, doziveo sam sa Trayalom da se guma posle jedne sezone stegne, kao da je od kamena, a da posle 2 godine guma ispuca.

Jeftine gume samo kao nuzno zlo, ako imas uslova, kupi kvalitetnije. Dosta se oslanjam i na ADAC testove pri izboru gume.
[ Lavlja_Jazbina @ 29.12.2015. 17:20 ] @
Citat:
sa Trayalom da se guma posle jedne sezone stegne, kao da je od kamena, a da posle 2 godine guma ispuca.

To mogu prokomentarisati tek sledece godine,a posto sam kupio gumu maltene juce proizvedenu nadam se da necu biti te srece.
[ bojanmarkovic @ 20.02.2016. 23:28 ] @
Kao radnik Cooper Tire Srbija (ne kao BOTINA), mogu da kažem sledeće:

1. Cooper Tire Srbija NEMA veze sa Trayal-om
2. Mašine koje je Cooper nasledio od trayal-a su razmontirane i prodate, dakle, gume se prave na drugim mašinama koje su stigle iz SAD/UK i na novim mašinama.
3. Recepture po kojima se rade gume nisu nasleđene iz Trayala već iz fabrika Cooper Tires širom sveta
4. Dobavljači kaučuka, prirodne gume i svega ostalog su isti na globalnom nivou (dakle ponovo različiti od Trayala).
5. Guma StarFire je razvijena u Kini (Cooper Tire China - CKT) i proizvodi se širom sveta, nije naslednik gume T200. Naslednik gume T200 je M200 Mentor koji je bio pravljen na nasleđenim trayalovim mašinama prvih godinu dana dok nisu prodate.

Cenim vaše mišljenje o perfomansama StarFire gume ali vas molim da ne dovodite ni u kakvu vezu sa Trayalom.

Sve najbolje Pozz
[ Lavlja_Jazbina @ 23.02.2016. 19:40 ] @
Hm,novi momenat.Trava i mokro nikako.Hteo sam da je zapalim pre 2 sata.Za blato da ali razocaran za mokru travu.

A sto se tice prolaska kroz kolotrag pun vode ili baru,kao da je prosla kroz suvo.Ostaje da gumi ne verujem za malo vecu brzinu.
[ djmillanium @ 14.10.2016. 15:17 ] @
Ima li još neko iskustva sa Starfire W200 gumama? Dvoumim se između njih i austrijskih Kelly Winter ST... Ove prve imaju bolju ocenu za prijanjanje na mokru podlogu(ako te ocene igraju neku ulogu uopšte). Cena po komadu za oba modela je 3700rsd sa montažom, tako da mi je po tome svejedno, pa bih voleo da neko sa iskustvom pomogne.
[ sasa022 @ 14.10.2016. 15:32 ] @
@djmillanium

Koja dimenzija i za koji auto ?
[ djmillanium @ 14.10.2016. 16:49 ] @
Citat:
sasa022: @djmillanium

Koja dimenzija i za koji auto ?

165/70/14 Fiat Punto mk2
[ sasa022 @ 14.10.2016. 21:56 ] @
Za te pare imas i StarFire AS2000 - gumu za sve sezone

Ako ne prelazis puno km po nasemu Sremu za Puntica su i one sasvim pristojan izbor

http://www.kemoimpex.com/Novos...RE-AS2000-ALLSEASON-GUMA.shtml
[ djmillanium @ 25.10.2016. 08:20 ] @
Ipak sam kupio Kelly Winter ST za 3800rsd(montaža ide u tu cenu). Šara mi izgleda dobro, međutim pri nagloj promeni pravca na oko 70-80kmh, auto proklizava i na suvom, a kamoli na mokrom. Nisam tako nešto pokušavao ranije, pa ne znam da li bi bolje trebao da odreaguje ili previše očekujem od gume za te pare.
[ cozmo_im @ 25.10.2016. 08:32 ] @
Bolje da si uzeo Tigar Winter1 (ili vec kako se sad zove). To se s njom ne desava ni na mnogo tezim i brzim automobilima. Iz iskustva pricam. Inace imam s Winterama jako pozitivno iskustvo i na laksem i na tezem automobilu, za neku normalnu voznju po zimskom periodu. Trenutno koristim neke druge na Picassi, ali su se i Winter1 sasvim lepo pokazale, kao nove kad su stavljenje. Cak i na takvom autu koji je poznat kao "zvaka" na krivinima nije proklizavala kao sto ti kazes, na tim brzinama.
[ sasa022 @ 25.10.2016. 12:04 ] @
Da li imas dva seta felni ili si skinuo stare gume i montirao nove zimske ?
Ako imas u rezervi stare tockove probaj u istim uslovima i jedne i druge...

Ja licno nisam bas preterano odusevljen ni sa Winterom kada su u pitanju malo ekstremnije situacije.
[ Lavlja_Jazbina @ 25.10.2016. 18:23 ] @

djmillanium.jbg,po ocenama ispada full guma.

http://www.mytyres.co.uk/cgi-b...3&language=EN&dsco=110
[ botr @ 26.10.2016. 16:57 ] @
Na tom sajtu gumu mogu da ocenim i ja, i Pera i Djoka, kome god se prohte. Tesko da cemo moci da ocenimo gumu kako treba. Neko nije vozio bolje gume, neko je zadovoljan, ne vozi agresivno, nema velika ocekivanja, pa daje visoke ocene. Potpuno nepouzdana ocena.
[ Lavlja_Jazbina @ 26.10.2016. 19:11 ] @
Pa koliko je to njih neobavesteno pa dadose takve ocene?Izgleda svi<?!
[ bakara @ 26.10.2016. 19:58 ] @
Kako dodjete do toga da kupite potpuno anonimne gume, pored sasvim korektne i dovoljno poznate domace?
[ Java Beograd @ 26.10.2016. 20:02 ] @
Citat:
djmillanium:
Ipak sam kupio Kelly Winter ST za 3800rsd(montaža ide u tu cenu). Šara mi izgleda dobro, međutim pri nagloj promeni pravca na oko 70-80kmh, auto proklizava i na suvom, a kamoli na mokrom. Nisam tako nešto pokušavao ranije, pa ne znam da li bi bolje trebao da odreaguje ili previše očekujem od gume za te pare.

Najmanje što može da se očekuje, čak i od najjeftinije gume je da nikako ne proklizava na suvom. Na 70-80 kmh ! Čak, verujem da si nekako, nekim slučajem stekao pogrešan utisak o proklizavanju. Ako ipak nije to pogrešan utisak, već pravo stanje stvari, trebalo bi ozbiljno da se zabrineš za ponašanje guma na zimskim mokrim kolovozima. Da ne spominjem poledicu, i nedajbože sneg i led.
[ Nebojsa Milanovic @ 26.10.2016. 21:35 ] @
Na isti auto sam posle Tigar Sigure montirao najjeftiniju Fuldu.

Razlika u korist Fulde je ogromna, a razlika u ceni je oko 1000 dinara. Wintera mi se ne cini toliko losom kao Sigura, ali krs gume nikad vise.
[ Lavlja_Jazbina @ 27.10.2016. 06:30 ] @
KRISTALL MONTERO 3 ili neka druga?

Ja cu ove W200 opet staviti da vidim kakva je za drugu sezonu.Mada me vise zanima mud.Za mokru travu i brzinu sam vec pisao.
[ bakara @ 27.10.2016. 12:33 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Wintera mi se ne cini toliko losom kao Sigura, ali krs gume nikad vise.

Sigura je letnja a wintera zimska guma... kako si ih to uporedio?
[ Nebojsa Milanovic @ 27.10.2016. 12:55 ] @
Svaku u svojoj nameni. Sigura je očajna letnja, a Wintera solidna zimska.
[ cozmo_im @ 27.10.2016. 14:05 ] @
Ja sam sad na Picasso stavio Dayton DW 510 gume (brend Bridgestona) i ponasa se bolje od Wintere a nije puno skuplja guma. Nekako je malo bolji osecaj u autu pri naglom kocenju i nagloj promeni pravca (kao da je za malo cvrsci), ali sa Winterom nisam imao problema isto da proklizava i slicno. Videcemo kad dodje do aktivacije ABS/a ili slicno ako bude nekog zesceg snega ili bljuzge. Inace je Picasso model bez ESP pa mi cudno da na Puntu neka guma prokliza na 70 80 kmh kad se ovde to ne desava.

Videcemo kako ce se ponasati. Na Corollu sam ostavio Wintere mada se verovatno nece ni voziti na zimu.
[ botr @ 27.10.2016. 20:59 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pa koliko je to njih neobavesteno pa dadose takve ocene?Izgleda svi<?!


PA ajde ti pokusaj da objektivno i precizno ocenis gume, koja je dobra na mokrom, na suvom, itd. Naglasak je na ovom PRECIZNO. Znaci neko npr. vozi lagano neku krs gumu, i nema nikakvih problema, dace joj visoku ocenu. Neko vozi potpuno suprotno, od njega ce dobiti najgoru ocenu. Osim toga, takav vozac nece ni da razmatra kupovinu takve gume.

Ne mozes da ocenis gumu kako treba, bez merenja nekih realnih parametara, npr. brzine u krivini koja je pod vodom, duzinom kocenja od 100-0, itd. Da li mozes ti kao vozac da procenis da li si se zasutavio za 40 ili 45 metra? Nema sanse.

Citat:
Nebojsa Milanovic:
Na isti auto sam posle Tigar Sigure montirao najjeftiniju Fuldu.

Razlika u korist Fulde je ogromna, a razlika u ceni je oko 1000 dinara. Wintera mi se ne cini toliko losom kao Sigura, ali krs gume nikad vise.



Fulda je prilicno ozbiljan proizvodjac. Na oba auta imam Fuldu i zadovoljan sam. Na testovima se cesto visoko kotira. Prosle godine sam uzeo Zimski Hankook w452 u 195 65 15, i sta znam, za te pare je dobra kupovina, ali mislim da vredi doplatiti jos 500 dinara do Fulde.

[ Lavlja_Jazbina @ 27.10.2016. 22:49 ] @

botr..O tome i pricam.Po tebi niko nije imao suprotno misljenje nego su svi slabi vozaci koji ne znaju da procene.

Nije ni bitno.Zimska guma je bitna kako se ponasa na kolotragu punom vode,prelazak preko njih,kocenje i ta nagla promena

pravca koja bi trebalo biti izbegnuta u opreznoj voznji.Mislim na preblizu drugom autu pa on naglo koci i nagla promena pravca

pri izbegavanju.

Tema je W200, pa videcu kakva je elasticnost posle godinu dana starosti i da li je slicnog kvaliteta kao sto je bila nova ( par nedelja).
[ Vlada1001 @ 10.11.2016. 00:28 ] @
Kupio sam ove gume u Tempu, pomalo skeptičan. Pratio sam komentare i na drugim mestima, nema baš mnogo.
Dimenzija 185/65/15 sa popustom oko 4000, nije bilo problema kod balansiranja. Za sada deluje ok, mislim da će biti dobra i kad padne sneg-
[ Lavlja_Jazbina @ 18.11.2016. 16:33 ] @
Da,ali samo ove godine.Ova godina ( kod mene ) posto je bila na autu od prosle zime dobila je pravac VULKANIZER-PA PA.

Vec nema elasticnost,deluje plasticno.Ne bi je stavio ni na prikolicu.
[ mex2c @ 03.01.2017. 08:28 ] @
Evo pao je sneg, pa sad da kompletiram iskustva povodom bačenih para za 2 komada smeća pod nazivom teme.
Ponašanje na suvom = 1 od 10
Ponašanje na mokrom = -2 od 10 - pogibija čista -moj stil vožnje je oštriji, ali imao sam 1989. Danubiana rumunske gume bolje od ovih. Imao sam i Trayal T10 1990. plastika letnja ali opet bolja po snegu...

Eeee danas su ove konačno završile karijeru kod mene, ponašanja na snegu nema - klizanje, vrtenje na malim uzbrdicama, dobro je da nije neki sneg - najgora letnja polućelava guma će vam biti bolja, a polovna bilo koja je moj savet u odnosu na ovo đubre nad đubretom .

Danas skidam Save od 4 mm sa zadnjih i prebacujem napred.

Nemojte više ni sa Trajalom da ih poredite - oni su pravili bolje. Ovo je neviđeno plastično smeće, čisto da ispunite zakonske uslove, a auto da ne vozite iz bezbednosnih razloga.

Ja ću ih staviti zasad nazad dok ne kupim druge, mada je i to opasno......kakav bre Cooper, Kanada, nove mašine ...tehnologija, lopovi i lažovi sramota, vožnja sa njihovim gumama je izazivanje opšte opasnosti - ne vrede apsolutno ništa -idu u đubre, a fabrici u Novoj Godini želim katanac.