[ cerebrum981 @ 19.02.2015. 16:47 ] @
Pozdrav,
ne mogu nista da nadjem na ovu temu.

saradjujem sa covekom iz inostranstva koj mi salje mobilne telefone na servis.
dok mi je slao postom ploce od telefona nije bilo problema sa drzavom i carinom.

e sad mi je poslao robu DHL-om i to cele telefone, i ja to ne mogu da primim kao fizicko lice posto ima 50tak telefona.
takodje ne mogu da primim ni na firmu zato sto mi traze neki RATEL sertifikat ili sta vec.
Tako da je sad paket vracen nazad.

Inace telefoni posle odradjenog servisa se vracaju nazad(i porpravljeni i ne popravljeni).

pitanje je kako ovo najlakse izvesti da bude legalno i najmanje bolno?

kakvu firmu treba da otvorim, mogu li da otvorim offshore servis mobilnih telefona

svaka ideja dobrodosla.

Hvala
[ Darko Nedeljković @ 19.02.2015. 17:15 ] @
Neispravni telefoni se tretiraju kao opasan elektronski otpad, znaci na tabeli proizvoda za uvoz nesto izmedju nemoguce i ekstremno komplikovano.
Uvoz opasnog otpada može se dozvoliti pod uslovom da postoji postrojenje za preradu tog otpada za čiji rad je izdata dozvola, u skladu sa zakonom.
Evo ti pravilnici pa citaj:
http://www.carina.rs/lat/Zakoni/NaOsnovuClana57.pdf
http://www.pks.rs/SADRZAJ/File...%20%20izvoz%20otpad%202009.pdf

Ako je svaka ideja dobrodosla - predlazem da bezis od ideje uvoza kao djavo od krsta vec da ti da ti odes tamo, popravis to i vratis se kad zavrsis.
[ cerebrum981 @ 19.02.2015. 17:49 ] @
to mi jeste jedna od opcija, ali onda se ne bih vracao. vise bih voleo da ostanem ovde :)


[ Homer J. Simpson @ 19.02.2015. 20:36 ] @
Najlakse je kako se radi i 'uvoz' ispravnih (novih) telefona - puna torba u gepek , bus , voz i eto.
[ shadow-bg @ 20.02.2015. 16:00 ] @
Ima jos laksa varijanta od svercovanja, a to je da stupis u kontakt sa par firmi u Srbiji koje imaju dozvolu da to uvoze, i koje to uvoze na veliko, i da se dogovoris sa njima.
[ branko tod @ 20.02.2015. 21:59 ] @
Mislim da je pogrešna tvrdnja da se to uvozi kao otpad. Možeš da ih uvezeš na doradu,
i zatim izvezeš kao dorađene. Za to ti treba dobar špediter, i registrovana firma. Normalno
i pare jer to sve košta. Moraš da imaš i ugovor sa ino partnerom i profakturu.Ja sam uvozio
prilično materijala i kada se našao modus to je išlo savršeno.
Ako ti treba kontakt prema špediteru da porazgovaraš bez obaveze javi se na PP.