[ mugi junuzovic @ 12.03.2015. 09:50 ] @
Radi se o tom da ova mašina za pranje suđa krene da prima vodu, primi nešto vode i kada treba da se aktivira visokotlačna pumpa, pumpa počne da bruji onako kao da nema snage. Prvo sam pomislio na kondenzator ali nije do njega. Motor radi kada ga direktno prikopčam. Motor ide preko nekakve špule za koju ne znam za šta služi. Špuča je ispravna nekih 5Kohma i kad je uključim direktno jezgro ide prema naprijed. Evo i fotka špule . Sumnjam da je do elektronike nedovoljno napajanje....




[ test1234 @ 12.03.2015. 13:07 ] @
Ne sme pumpa da ide preko te spulne, spulna mora da ide sa svog napajanja a pumpa preko svog. Ta spulna sluzi za 1/2 pranja odnosno da blokira vodu za jednu od prskalicu. Kada blokira onda voda ide samo na jednu prskalicu.
[ mugi junuzovic @ 12.03.2015. 13:26 ] @
Pogrešno sma se izrazio jedan vod sa pumpe mosti se i na tu špulu. Probao sam da jednim dijelom napajam mašinu sa elektronike a drugim dijelom samo pumpu direktno i mašina nastavlja da radi i počinju brizgaljke da rade -sve normalno. Poslije sam mjerio napon koji dolazi sa elektronike na pumpu i on je 230V. Izgleda da je u pitanju amperaža koju ploča ne daje dovoljno da bi je pokrenuo. Moraću do iskusnijeg elektroničara da je odnesem da je pogleda..
Postaviću kasnije i sliku elektronike možda nekom zatreba..
Ne upita te šta je to što blokira vodu da ne ide u jednu od prskalica jer ovaj limić ???
[ test1234 @ 12.03.2015. 17:13 ] @
Ne limcic, on je samo poluga, imaš plasticnu klapnu, ona zatvara/otvara protok vode uz pomoć elektro ventila.
[ mugi junuzovic @ 12.03.2015. 18:43 ] @
U redu, ali na ovoj drugoj slici nigdje se nevidi da ima ikakva klapna. U vezi ovog kvara izgleda da je jedna žila od VP u prekidu negdje u vratima. Sutra provjerim...
[ mugi junuzovic @ 14.03.2015. 09:06 ] @
Problem je bio na elektronici, slab lem na konektroru od VP. Riješeno.....