[ Trick Fix @ 16.03.2015. 16:11 ] @
Imate li saznanje ili ideju gde u Srbiji kupiti kvatitetan trotinet za odrasle ?

Čerka ima ideju da hoće to da vozi, ali na oglasima nalazim samo one dečje, skoro pa "plastikanere" sa malim točkovima.

Koja je uopšte ponuda kod nas za tako nešto a da bude po mogučstvu sklopiv, da bi se poneo na sprat,
jer je "biciklarnica" u sklopu zgrade više puta poharana, obijena i sve vredno pokradeno.

Svaki savet i komentar je dobrodošao !

pOz

[ Lacika.1991 @ 16.03.2015. 18:23 ] @
Ne znam tačno kako izgleda trotinet za odrasle,s obzirom da su mi svi manje više po dizajnu isti i imanju tu negde obim točkova..ali vidim da je nosivost pojedinih do 100kg,siguran sam da ti ćerka nema 100kg,a možda bi i tebi odgovarao :D Nisam siguran da li smem da stavljam link,ali cena je reda 13,14 000.
[ Lacika.1991 @ 16.03.2015. 18:25 ] @
Ima naravno i jeftinijih sa istom nosivosti..ali ja se ne razumem u trotinete :D
[ Trick Fix @ 16.03.2015. 18:31 ] @
Ni ja se ne razumem, zbog toga i pitam,
čera je pola od tih 100 kg, ali nije detence :-)
[ Lacika.1991 @ 16.03.2015. 19:28 ] @
nemam pojma stvarno,gledam tu po netu svašta nešto ima..svi imaju solidnu nosivost..njoj je dobar onda i onaj do 80kg..ima neki sa većim točkovima..a šta ja znam,možda se javi neko ko ima nešto u tom fazonu :D
[ Trick Fix @ 18.03.2015. 17:41 ] @
Voleo bih, da neko pomogne, makar sa bilo kakvim komentarom,

pošto se stvarno ne doznajem u "Rolere" --kako ih nazivaju u EU,

Tamo ima svašta da se kupi, ali ovde je ponuda baš siromašna i bez dovoljno podataka.

Svačija praxa je dobrodošla, ---makar To bila negativna kritika

pOz
[ bakara @ 18.03.2015. 19:05 ] @
Ni ja se ne razumem, ali naidjoh na ovaj:
http://www.2bike.rs/cikloberza...9/trotinet-guralica-za-odrasle
[ deki77 @ 18.03.2015. 20:37 ] @
Na zapadu često srećem klince ujutro kako idu u školu sa trotinetima.Imaju čak i posebno mesto pored bicikala samo za njih.Kod škole
Takođe dosta ljudi odraslih čak u odelima gledam kako rolaju...Nizbrdo je prava fora.Ulaze u tramvaje,metro..Baš su uvežbani
Ranije sam se pitao zašto to rade...ali daleko se brže stiže.Naravno samo u slučajevima kada nema dosta prepreka pa je trotoar i staza,ivičnjak uređen.
To po našim gradovima baš i nije neka sreća.
To što tražiš...najbolje pogledaj u nekoj specializovanoj prodavnici za bicikle..
[ Trick Fix @ 18.03.2015. 21:03 ] @
bakara, (znao sam da si je***tar koji hoče da pomogne,samo je pitanje kad :-) , zahvaljujem se !


deki77, --hvala na INFO !

[Ovu poruku je menjao Trick Fix dana 18.03.2015. u 22:13 GMT+1]
[ bakara @ 19.03.2015. 13:41 ] @
`vaki da kupis
http://www.mibo.cz/
http://www.kickbike.at/



[ bordzija @ 22.04.2020. 04:53 ] @
Bajata tema ali da ne otvaram novu:
Razmišljam se o trotinetu. Treba mi za more (sve ravno u lokalu) i za bg da odem do pijace. Mrzi me da idem prvo do auta u susednoj ulici pa da isparkiram (kapija) pa dok stignem pa da rodim parking kad nađem 45 ili više din)

Uglavnom za nabavku. Pijaca na nekih 3-4-5 km udaljenosti. Ni da sednem u auto ni da vučem ko konj. U veliku nabavku idem jednom mesečno ili u 15 dana autom ali zelenjava, sir pečenica, slanina, kafa u zrnu i još ponešto mora sa pijace.

Elem našao sam neki colossus q34 trotinet:
8,5" pune gume
120 kg nosi
25 kmh juri
20 km domet
Litijumska baterija
Ako ne lažu za podatke.
23.000 din
https://www.colossus.rs/product/elektricni-trotinet-css-34q/

Drugar je prošlo leto kupio ksiaomi trotinet za neku sumanutu cifru i odmah imao problema sa baterijom tj punjenjem.
Zašto trotinet a ne recimo motor? Kineski motori mi izgledaju jezivo. A za to jezivo traže sumanuto puno para. Trotinet mogu da promuvam svuda gde idem idržim ga na oku, može u gepek pa na more ili vikendicu. Mogu da tovarim u njega dok ga guram po pijaci (okačen ranac). Po meni daleko funkcionalnija sprava.
Što se same marke tiče ne uliva mi neko poverenje, verovatno preprodaju neki kineski trotinet nižeg donjeg...

Šta mislite?



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 22.04.2020. u 06:25 GMT+1]
[ mjanjic @ 22.04.2020. 07:22 ] @
Pa, ako ima nazivno opterećenje 120kg kao one kancelarijske stolice, onda zaboravi da će to da ti izdrži duže vreme. Problem su naši putevi i trotoari koji su neravni, pa je pitanje koliko će dugo izdržati točkići i osovine čak i da može da izdrži duže vreme 120kg na normalnim putevima.

Alternativa su električni bicikli, prvenstveno zbog većeg obima točkova, pa je manja briga oko neravnina. Ali nije baš da može u gepek - postoje sklopivi, ali nemaju tu ergonomiju kao klasični bicikli, a postoje i oni na baterije koji jesu skuplji od trotineta, ali one skuplje imaju veći domet i maksimalnu brzinu.

Najvažnije je da postoji relacija na kojoj može da se vozi - po kolovozu ne znam koliko je bezbedno, ako postoje biciklističke staze, onda OK. Kako ide, i kod nas će zabraniti da se voze trotoarom i trgovima, ako već nisu (nisam pratio), tako da po tom pitanju gube prednost. Jeidno što može u gepek :)
[ bordzija @ 22.04.2020. 07:34 ] @
Samo trotinet dolazi u obzir, treba mi i da lako stane u gepek auta. Da ne ostavljam u garaži odakle dobija noge, da stane u lift a ne da ga nosim na četvrti sprat itd. Trotinet se uklapa u sve i cenom naravno. Jeftin bicikl na struju ne liči ninašta, ima sto kila itd. Da dajem lovu ko za manji novi auto ne dolazi u obzir.

120 kg nosivosti, uglavnom su svi 100-110 za odrasle. Ja sam 75-80. Uostalom 2 godine garancije je tu valjda da pokrije kvarove? Jeste ima tu puno vitalnih delova koje ovaj proizvođač miksera i usisivača...

Štaznam deluje kao jeftin blender
[ Predrag Supurovic @ 22.04.2020. 13:04 ] @
Za ta rastoanja i običan bicikl na dvonožni pogon bi trebalo da je sasvim dovljan. Ima i onih malih sklopivih.

Trotinet opgotovo ako na leđima imaš ranac pun stvari mi ne izgleda stabilno. Previsoko je tu težište. Malo nepažnje i ima da skupljaš svu robu po trotoaru.
[ Darko Nedeljković @ 22.04.2020. 14:17 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
Trotinet opgotovo ako na leđima imaš ranac pun stvari mi ne izgleda stabilno. Previsoko je tu težište. Malo nepažnje i ima da skupljaš svu robu po trotoaru.

Mislim da se to vremenom uvezba - naviknu ljudi da voze i monocikl.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 22.04.2020. u 15:34 GMT+1]
[ bordzija @ 22.04.2020. 14:44 ] @
Sad čitam samo na ovlašćenom sajtu piše da je domet 20 km, kod preprodavaca stoji domet 12 km... Onda i neki drugi do 200 evra ulaze u igru. Nebih sa gumama na pumpanje, tako male dimenzije ne traju dugo. Znači bitna mi je mobilnost i da staje u lift. Bicikl mi nije za po gradu tj po centru bg je jako smrtonosan. Nije to neka velika količina u rancu, možda 10 kg.
Dajte neke modele.
Našao sam još i ovaj:
https://www.kupujemprodajem.co...t-RIDE-80AE-82429296-oglas.htm

[ bakara @ 22.04.2020. 16:32 ] @
Citat:
bordzija:Jeftin bicikl na struju ne liči ninašta...

isto kao sto nece ni na sta, da lici jeftini trotinet

Ponovo imas pogresan pogled na stvari... da ti pomognem
Evo postavio si dve slike takvih elektricnih trotineta;

da li sa slika vidis zasto su jeftiniji?


[Ovu poruku je menjao bakara dana 22.04.2020. u 17:44 GMT+1]
[ bordzija @ 22.04.2020. 17:22 ] @
Ne vidim, lepo izgledaju na prvi pogled. Čak sam i gledao ove kineske kao na prvoj slici ovaj kolosus i izgleda mi fantastično uživo. I osoba prezadovoljna stranac na moru. Opet znam da i najsitniji deo može da sabotira ceo uređaj. Drugar je kupio ksiaomi nov i baterija je bila felerična, nije mogao da se dopuni više od 10-20% koliko se sećam, prošlo leto. Pa ti sad budi pametan. A treba mi za zujanje. Na moru isto imam 1-2 km ravnog i ne isplati mi se da sedamu auto, izlazimiz garaže, idem do prodavnice... Ajde tamo mogu i bicikl ali po centru bg nikako.

U parizu sam video stotine ljudi koji u odelima i sa akt tašnama bukvalno lete po trotoarima na ovim sokoćalima. Malo falilo u lidlu tamo da kupim običan sa većim točkovima kao što je ovaj sa druge fotke, možda i većim ali nije mogao da mi stane u kofer.
[ bakara @ 22.04.2020. 17:32 ] @
Necemo ovde diskutovani o prakticnoj primeni niti je ovaj forum tome namenjen.
Ovde mozemo diskutovati samo o tehnickom delu.
Citat:

Drugar je kupio ksiaomi nov i baterija je bila felerična, nije mogao da se dopuni više od 10-20% koliko se sećam, prošlo leto.

Desava se,
predpostavljam da je to reseno garancijom sigurno mu nisu ostavili neispravan...ili necim jos nije zadovoljan?

[ bordzija @ 22.04.2020. 17:54 ] @
Sigurno je rešeno taj drugar kupuje samo skupe gedžete. Sećam se jednom davno kada sam ga vozio da odnese bajs na popravku, kada sam čuo cifru bilo je otprilike koliko sam ja platio mtb tada nov 200 evra koji je imao shimano menjače valjda ona neka donja klasa, vozim ga i dan danas na moru gume originalne trayal :P

Znam i ja da su ti svi kineski uređaji može da bude ali i ne mora. Mislio sam da neko ima iskustva sa ovim, vidim da su i podaci potpuno različiti, skriva se koja je baterija... App. Najverovatnije neću uzeti ništa u tom slučaju nego da eksperimentišem na svojoj koži i novčaniku.
[ SlobaBgd @ 22.04.2020. 18:04 ] @
Ma kupi koji hoćeš trotinet, ionako ćeš posle mesec dana da otvaraš temu u kojoj ćeš da ga kudiš i da nalaziš mane i da se žališ kako trotinet ne ispunjava tvoje želje.
Kao što je slučaj sa svakom stvari koju imaš.
[ bordzija @ 22.04.2020. 18:32 ] @
Pa čekaj nije valjda forum mesto gde se samo hvale proizvodi?!?? Mislio sam da je za to zadužen samo ana.rs forum. Otkud toliko negativne energije danas?
Tražim savet, izvagam, kupim ili ne. Svoje iskustvo podelim sa drugima i ispadnem grbav? Zbog čega?
[ deedee6 @ 22.04.2020. 20:24 ] @
"Posejano" po Minhenu.
Skupo ali ako izdrži turiste onda je verovatno nepoderivo :)

My Tier :)

[ bordzija @ 22.04.2020. 21:43 ] @
Deluju robusno nema šta, bila je slična fora sa biciklima i propalo dosta brzo. Posle sam video te bicikle da se masovno prodaju na oglasima 50e komad bez motora i zaključavanja.

Evo na francuskom ovaj drugi trotinet:
http://e-storex.com/urban/444-urbnride-80xl-3700092655658.html

Ima litijumsku bateriju?!?? Valja li to nešto?
[ bakara @ 22.04.2020. 22:50 ] @
Nije mi jasno da ne uocavas razliku u velicini baterije na tim trotinetima?

U onim jeftinim kineskim su verovatno stavili 5-6 18650 baterija i to ti je sve, a ti ocekujes da se odrastao covek vozi po gradu sa tim?

Stvarno ne znam sta ocekujes i za koju lovu, majke mi...pa dobra baterija kosta vise od tih 200eur koliko ti ocekujes da platis ceo trotinet.

I dalje mislis da je sve to isto...?
Nije boga mi.
[ bordzija @ 23.04.2020. 01:27 ] @
Očekujem asistenciju prilikom vožnje, da manje nogatam sa motorom/baterijom? Vidim izvesne razlike naravno ali se ne bavim time pa zato i pitam ovde na forumu. Ovi skuplji što imaju domet 25-35 km koliko sam zaključio imaju veće baterije pa čak i rekuperaciju energije prilikom kočenja/nizbrdice. Malo mi nerealno da danas u 21 veku sve mora da košta 500+ evra inače nema zarade. I to još pravljeno u kini.


Valjda mogu na ravnom da drže neku malu brzinu kada već pominju nekoliko različitih?!??
[ bordzija @ 23.04.2020. 03:36 ] @
Koliko sam ukapirao, jedan isti proizvođač pravi i za xiaomi i ostale kineze?!??



Onda mi se ovaj najviše isplati? Jedino mi se ne sviđa što ima gumu koja se pumpa.
https://www.colossus.rs/product/elektricni-trotinet-css-35q/



[Ovu poruku je menjao bordzija dana 23.04.2020. u 05:23 GMT+1]
[ deedee6 @ 23.04.2020. 21:35 ] @
Baci pogled na ovaj video i kupuj ne razmišljaj!
Aldi Maginon 199e



Probao na dve minute, u firmi u hodniku, to leti :)
Devojka ( 180 x 60-70 ) dolazi svaki dan na posao sa njim, veoma zadovoljna.
[ gilopile @ 23.04.2020. 22:02 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ma kupi koji hoćeš trotinet, ionako ćeš posle mesec dana da otvaraš temu u kojoj ćeš da ga kudiš i da nalaziš mane i da se žališ kako trotinet ne ispunjava tvoje želje.
Kao što je slučaj sa svakom stvari koju imaš.



:D :D :D

Nema sanse da bude zadovoljan kako god da okrene.
Eeee moj Bordzi.

Uzmi bre obicno bicikolo, sa 2 korpice, nazad i napred, malo kavalitetniji polovan za 100 euric i uzivaj.
Dosli smo do toga da cemo za koju godinu da imamo virtual kacige i ko roboti da vilenimo okolo na tockicima. Ako ne daj Boze, treba da potrcis iz nekog razloga, udarice te srcka od prenapora.

Dobar bajs ti je mama. Ne moze nista da ga zameni. Par km ides s njim, ne 100.
Na auto mozes da ga sibnes na nosac za bajs, na krovni nosac...u gepek ako se rasklapa na pola...

Sa tim sokocalom ces se samo napatiti...za mesec dana ce da ti crknu celije ( kineske najgore koje stavljaju ) i mozes da se slikas. Bacene pare.
Pedalu je izumea maher i nikada nece izaci iz upotrebe i mode.
[ bordzija @ 23.04.2020. 22:03 ] @
Ništa ga nisam razumeo... Jedino što sam našao da negde tamo košta 279 ewra. doduše sa onim dvonožnim sokoćalom balans skuterom kao gratis... Verovatno im ne ide. Ma ja sam nešto razmislio bolje ja da uvatim aparat za varenje i napravim trotinet :)

Ma ne može bicikl po Beogradu, ne staje mi u lift, neću da ga vučem, neću da ga držim na ulici, kabast mi je za manipulisanje, beogradske ulice su smrtonosne itd. Mora trotinet, da može u gepek... Sve sam lepo objasnio. Biće neki kinez najverovatnije nonejm. Ionako svi prave to isto samo dodaju svoje neke gedžete ili bolje baterije. Nek radi par godina isplatio se.
[ gilopile @ 23.04.2020. 22:15 ] @
Kako su do sada ljudi vozili biciklo po gradu, nosi li ga u stan, u lift...pesaka na 10. sprat...:D
Danas alu bajs ti je bukvalno tezak koliko i taj trotinet sa 10kg celija koje su najgori krs, jer da vrede, te celije bi kostale bar 200eur. Kapacitet je verovatno 300mA po celiji, stvarnih. Nisu valjda ludi da stavljaju kvalitetne celije, pa x jedno 100 kom od 2eur po celiji, pa racunaj.

Ja moj krs bajs mogu sa jednom rukom da podignem i da ga nosim 1 kilometar. A bajs krsina neka, najobicniji sa alu felnama.
[ bordzija @ 23.04.2020. 22:29 ] @
E ja ne mogu, smor mi je i užasno nepraktičan po centru grada. Na moru imam bajs i vozim stalno nije mi nikakav problem. Al po beogradu neka hvala. Ovo se sklopi i rasklopi, videću nisam još ništa odlučio koji jedino što sam siguran da nedam 500e

Imam ovde u bg italijanski retro drumaš, to što je tek veliko pa one gumičice sa francuskim ventilima... Ma preselo mi.
[ gilopile @ 23.04.2020. 22:32 ] @
E pa onda se cujemo u nekoj od narednih tema :D

Inace, i dan danas vozim ovakve rosule, doduse samo do prodavnice, nista daleko...1km plafon. Kajiseve sam ofarbao u crno.
Razmilsli i o toj varijanti. Ne moras bas ovakve, ima sada modernijih.

[ ademare @ 23.04.2020. 23:17 ] @
Ja sam danas video dve devojcice 10-12 godina voze ovakve masine :

https://www.kupujemprodajem.co...svetla-zvucnici/oglas/46217587

E sad ne znam koliko je Bordzija sposoban za ovako nesto , trotinet je nekako penzionerski prema ovome .

[ bordzija @ 24.04.2020. 00:49 ] @
Danas tj već juče vidim na slaviji doleće suvonjavi čičica na električnom trotinetu, sve u odelu. Staje tamo kod onih kućica gde je pre bio parking servis, sad nemam pojma šta se tu nalazi. Vrlo zanimljivo prevozno sredstvo je taj hoverbord ali težak za nošenje. Baš je ko teg. I nekako mi je za decu, trotinet je više za nas gospodu, za laganicu :P
Sve sam ja to opipao svojevremeno i probao, nekako mi trotinet najviše paše.
[ bordzija @ 24.04.2020. 01:52 ] @
Ring 34.000 din
https://www.ringsport.rs/ring-...icni-trotinet-rx1-black/p-2327

[ dejanet @ 24.04.2020. 06:29 ] @
Lozio sam se proslih godina na e-tronitete i e-skateboard, ali sam odustao.

Evo ti link od jedne ceske firme/sajta koje sam razmatrao:
https://www.bluetouch-kolobezky.cz/en


[ bordzija @ 24.04.2020. 13:33 ] @
Dada čim nema cene znaš kako love samo naivne...

Ovaj je do 30 km lik traži 55.000 din


[ bordzija @ 28.04.2020. 19:08 ] @
Lidl prodaje po 300 evra ovaj po meni isti ksiaomi koji se kod nas valjka za "samo"500 evra.

https://www.elektormagazine.com/articles/inexpensive-escooter


[ gilopile @ 28.04.2020. 19:12 ] @
300eur?
Nisu bre normalni.
Evo za 2500 din sasvim ok sprava:

https://www.kupujemprodajem.co...trotinet-akcija/oglas/59088868
[ bordzija @ 28.04.2020. 19:16 ] @
Ovaj je 250 evra isto u lidlu kupljen:

[ Living Light @ 28.04.2020. 19:20 ] @
Draganče, ti mora da se zahhebajjješ.
Reset.

Nemo da uporedjuješ babe i žabe.
Citat:
bordzija: Ovaj je 250 evra isto u lidlu kupljen

Pa tebi garaža puna razno-raznih skutera.
[ dejanet @ 28.04.2020. 19:35 ] @
Ja sam zavrsio(zastranio :)) sa gledanjem bajseva, tj. kompleta za ugradnju, sa instaliranih 5000W snage u piku, sto je ozbiljno vise od skutera sa 50 cm3 benzinskim motorom i baterijama od 1600+ Wh. Sa tim baterijama bi mogao od prilike da imam 50-100km autonomije, ako stedim. Nisam 100% odustao, ali trentno pedalam bajs do posla i nazad i dosta mi znaci posle 4 dana isforsiranog pidzama partija.

Za ove kilometraze koje se reklamiraju, oduzmi 30% i uracunaj da ta cifra vazi za 0 stepeni nagiba. Ako imas uzbrdice, cela racunica je mnogo losa i moze da pije vodu za zene od 50 kg. Vidim da fit momci i devojke prave serpentine uz uzbrdicu, da bi ustekali neki km autonomije i da ne bi sprzili makinu.
[ bordzija @ 28.04.2020. 19:47 ] @
Za 250-300 evra i da ga odgurnem koji put, trasa mi je 5-6-7 km sveukupno nisam baš u metar računao. Kao blaga fiskultura rekao bih a opet sigurnije po beogradu od bajsa (koji više nikada nebi vozio)
[ dejanet @ 28.04.2020. 19:53 ] @
Ako se odlucis, pazi se prvih nekoliko dana, dok ne naucis gde su rupe i koja je najbolja putanja u smislu, gde je spusten trotoar i slicno.
[ Living Light @ 28.04.2020. 19:54 ] @
Citat:
dejanet: trentno pedalam bajs do posla i nazad i dosta mi znaci posle 4 dana isforsiranog pidzama partija.

Deki, Bravo!
[ bordzija @ 28.04.2020. 20:15 ] @
Ništa ne može bez očiju da se vozi, nauči se brzo hehe naročito one kocke na trotoarima što danas nema a sutra viri :P
[ iculibrk @ 28.04.2020. 23:13 ] @
romobil
Evo ga jedan, nije bas nesto skup:
@dejanet ti dao super savet. Kako li ti od 250 jura amortizuju?
Evo ti dva zanimljiva linka:
paragraf.rs
i
zakon u pripremi
pa sad odluci. Verovatno ce biti prilagodjen ostalima, ti das 250 eura za lidl trotinet, a onda jos ko zna sta. Kaciga, ogranicen si npr. do 15 km/h...
Po meni bicikl zakon, u tu svrhu citiram tebe:
Citat:
Ništa ne može bez očiju da se vozi, nauči se brzo hehe
[ bordzija @ 29.04.2020. 00:57 ] @
Pročitaš početak ovog populističkog članka gde kažu da će ograničenje brzine biti 10-20 kmh i moraće da nose kacige. Koliko idu bicikli i niko ne mora da nosi kacigu? Ja mog drumaša na ravnom raspalim 50kmh. Teške gluposti i nebuloze valjaju novinari danas. Da treba odrediti kuda može i kako, kojom brzinom... Evo recimo bezvezna francuska to ništa nije regulisala. Trotinetom do metroa, iz metroa juriš do busa, iz busa juriš na posao i tamo ga sklopiš u ćošku da se puni ceo dan.

Nego nazadne zemlje brine pad prodaje karata za autobus i za gorivo, jeste dao je 25% pdv državi a vidi ove lijon baterije se ne kvare ni tu da ga zakoljemo barem! Hajde da uvedemo kacige, ograničenje, ovde može tamo ne može, tehnički pregled, dozvola, osiguranje... Sutra ćemo i za hodanje ulicom već da te sankcionišemo NEMA TRČANJA! Može nekoga da povredi hehe

Trot je super korisna stvarčica ako se ja pitam, valjda to praviti i voziti. Masa delova id bicikla može da se iskoristi, i el pogon ako se ja pitam, malo veći točkovi, amorti, sve!

Šta smo iz ovg svega zaključili? Nema trčanja bez kacige!
[ mjanjic @ 29.04.2020. 01:07 ] @
Pa imaš i ono da sad na tehničkom mere snagu bicikala sa motorom i skutera do 50ccm, pa je pun internet pitanja kako elektronski ograničiti snagu dok se ne prođe tehnički!

Mada, kako se pojedini biciklisti ponašaju u saobraćaju, ja im ne bih uveo samo polaganje saobraćajnih propisa, nego i vožnje.
[ bordzija @ 29.04.2020. 01:22 ] @
ALDI 199 evra trorinet juri 20 kmh!



Ovaj iz lidla juri isto 20 kmh!



Ovo se kod nas prodaje duplo skuplje.

Definitivno je moj favorit lidl xiaomi!

[ bordzija @ 29.04.2020. 03:08 ] @
Najelegantnije ograničenje brzine skutera do 49 ccm je staro dobro zapušavanje auspuha
Ja kada sam u Hr još pre više od 10 godina gledao mini tehnički pregled za skutere nisam verovao, mini valjak, mini dijagnostika neka, mini štampač sve mini... Neki jadnici sa skuterima samo kolutaju oči, ne prolaze test.
Mislio sam se u sebi jbg koji ludaci i manijaci, vidi ne možeš ni veće felne da staviš, ništa spojler... Kaaaad dođe i kod nas ta kultivizacija. U švici ti se zavuče u auspuh i ako nađe rđu gotov si!

Nego da mi uživamo ovo još malo bedne slobode što je ostalo! Gledam ove trotinete, već imaju pripremljeno mesto na blatobranu za TABLICU! A to se zna šta je - 100 evra osiguranje godišnje.
Opet sa druge strane, ne možeš ti bogzna kakvu štetu da napraviš sa trotinetom pa da ti treba polisa?!?? Za fizičke povrede svejedno odgovaraš! Ali osiguranje nema ama baš nikakvog smisla...
[ bordzija @ 01.05.2020. 00:10 ] @
Pančevo IT centar Srbije, xiaomi trotineti 200 evra komad
Valja li ovo nešto?

https://www.kupujemprodajem.co...s/94229996?filter_id=110419535

https://www.kupujemprodajem.co...ktricni-scooter/oglas/93499877

[ bakara @ 01.05.2020. 10:08 ] @
Kakav crni xiaomi, ovo ti je nekrsteni kinez, i vec sam ti objasnio da skuter skupim cine baterije...a i gile je to objasnio na prethodnoj strani.

Citat:
gilopile:... jer da vrede, te celije bi kostale bar 200eur. Kapacitet je verovatno 300mA po celiji, stvarnih. Nisu valjda ludi da stavljaju kvalitetne celije, pa x jedno 100 kom od 2eur po celiji, pa racunaj.


Matematicki je nemoguce da ga napravi da bude jeftin a dobar.
I sam xiaomi ima dva skutera jeftiniji i skuplji, zakljuci zasto.
[ bordzija @ 01.05.2020. 16:42 ] @
Pa ovaj je dometa jeftinijeg ksiaomi a vizuelno izgleda identično zar ne? Ima i iste mogućnosti, kočenje motorom, aplikacija za kontrolu i otključavanje? Što mi govori da je to jedna ista štanc fabrika? Isto kao i vivax midea klima uređaji i još milijardu sličnih sa raznoraznim imenima. Ista fabrika drugo ime na kutiji.
Meni je ovaj domet od 20-30 km zadovoljavajući.
[ bakara @ 01.05.2020. 19:58 ] @
istog dometa al na papiru

Davno sam naucio da kineske fabrike koje prave kvalitetnu robu obavezno stave svoje ime i potrude se da ih ne pomesaju sa drugim kinezima.

A xiaomi se vec godinama trudi da niko ne moze da napravi jeftiniji prozivod istog kvaliteta kao oni i to u bukvalno svakom segmentu bilo koje robe da proizvode.

Ako nadjes jos nekog proizvodjaca koji to nudi i da je dostupan ovde siguran sam da bi odmah bio prepoznat i veoma popularan
[ bordzija @ 01.05.2020. 23:29 ] @
Pa sad, niko nije savršen, evo ga i ovaj sa oglasa iz Pančeva za 200 evra. Onda svi oni lažu? Uostalom ovaj trotinet poručiš online i ako ne odgovara opisu, vratiš ga u roku od 14 dana. Po zakonu pa zar bi se ovi zezali?

https://www.bcgroup-online.com...otineti/iline-es-8-black-58606

ILine ES 8 Black

Tehničke karakteristike:
 Materijal kućišta: Aluminijum Alloy
 Motor: 250W
 Baterija: 36V 7.8Ah LG litijumska baterija
 Vreme punjenja: 0%-100% 3-4 sata
 Domet: 22 km
 Maksimalna brzina: 25 km/h
 Težina: 12 kg
 Kočnice: Prednja eABS sistem, zadnja mehanička disk kočnica
 Uspon: nagib do 20°
 Dimenzije: 107×110×43cm (u uspravnom položaju) / 107×43×54 (tri sekunde za sklapanje)
 Točkovi: 8.5 inča prednji i zadnji, sa pneumatskim gumama
 Nosivost: 120kg
 Svetla: LED
 Dodatna oprema: Aplikacija za telefon, kruzer
[ ademare @ 02.05.2020. 00:49 ] @
Ako narucis online tj. kupovina na daljinu po zakonu imas pravo da vratis proizvod Bez objasnjenja .

Nisi uopste obavezan da navedes bilo sta kao razlog . Tako da moze da odgovara opisu i da ga ipak vratis .

Naravno zakon vazi samo za legalne prodavnice koje izdaju fiskalne racune .
[ Living Light @ 02.05.2020. 03:01 ] @
bordzija, odluči se, hočeš za 200, 300 ili više evra?
Ovde kažeš:
https://www.elitemadzone.org/t483194-0#3945951
Citat:
bordzija: Drugar je kupio ksiaomi nov i baterija je bila felerična, nije mogao da se dopuni više od 10-20% koliko se sećam

Onda,
Citat:
bordzija: ima tu puno vitalnih delova koje ovaj proizvođač miksera i usisivača... kao jeftin blender


Na kraju kačiš link gde daju popust, na popust na popust, pa spadnu na 300 evra,
i onda ove teh. podatke:

 Motor: 250W
 Baterija: 36V 7.8Ah LG litijumska baterija
 Vreme punjenja: 0%-100% 3-4 sata
 Domet: 22 km
 Maksimalna brzina: 25 km/h
 Uspon: nagib do 20°
 Nosivost: 120kg

I pogrešno misliš da su ti rekli:

-Da če taj mlin "za kafu" od 250W da te odnese na put od 22km, brzinom 25km/h,
a ti natovaren sa pijace/radnje do ukupno 120kg.
______________________________________
Motor od 250W (koju čupa iz AKU, a ne daje na točkovima)
sa akumulatora od 36V vuče oko 7 Ampera.

To če da isprazni AKU od 7.8Ah za oko ~1h.
(sa 100% na nula %, ako se ne zapali motor, o usponu da ne pričamo)

Ako AKU prazniš sa onoliko ampera koliko ima Ah, on jako brzo propada.

To mu dodje skoro kao auto koji ima aku od 50Ah,
verglaš leti (toplo ulje) anlaser koji vuče oko 100 Ampera = POLA SATA.

To neče da može.
[ bordzija @ 02.05.2020. 03:21 ] @
Ništa onda ako pojačamo nogatanje na najjače onda će i bateriji da se produži vek trajanja? 🤔

I štobih nosio 40 kila sa pijace? 🤔
[ Living Light @ 02.05.2020. 03:44 ] @
kad možeš i iz prodavnice :)
da poneseš 4 lubenice po 10 kila,
pošto dolazi najtoplije leto u poslednjih 100 godina.

Možeš ti da pazariš bilo šta od elektro trotineta, pa i za 200 evra,
ali nije to "Warburg limuzina, 4 metra lima + 5 meteri dima",

ti jeftini, sve je to plastikanerija.
[ gilopile @ 02.05.2020. 03:54 ] @
Prvo sto ce lipse je baterija.
Naravno, tempirano do isteka garancije.
Kupovinom nove batt ( 85% cene skalamerije ), sledece je digitalija, punjac i ostalo...Na kraju namotaj u motoru koji je isto tako tempiran da ne moze da vrti u nedogled, vec je jadna izolacija toliko tnaka da znaju datum kada ce popustiti. :)
Onda ce ipak da sedne na pedale i ode ko covek na pijac.
A za tih 250eur moze dve godine da uposli nekog taksistu da mu donosi te namirnice. Ako je usput, 100 din mu uzme ladno da mu doturi...sica.
200 din me voze i vrate 8km :)
Kola sa odavno poklonio. Vecito ostanem bez goriva...ma bezi :) Vise sa pesacio i gurao :D
[ bordzija @ 02.05.2020. 03:58 ] @
Ništa kad rikne onda ću da zujim iz stomaka da ljudi misle kako je električni trotinet mijaui od 500 evra? 🤟😁🎃
[ gilopile @ 02.05.2020. 04:08 ] @
Uvek mozes da se odguravas kao da nema motor :) Ko ga sisa, tocak je tocak. Bolje nego pesaka.
Odguras se do auta i cao, posle lako.
[ bakara @ 02.05.2020. 10:27 ] @
Pa onda se odguravaj nogom besplatno nema potrebe da nesto placas
Cicija sve placa skuplje.
[ ademare @ 02.05.2020. 11:08 ] @
Kad je obnavljana tema pre 10 dana gledao sam bila neka akcija ovakvi mehanicki bili po 20 Eur . Bez motora i baterija .

Sada ne vidim da ih vise ima ?

Ima onih decijih , mozda bila lazna reklama ?

Evo nasao sam , digli cenu 5 Eur .

https://www.drtechno.rs/razor-trotinet-s-scooter-green.html


[Ovu poruku je menjao ademare dana 02.05.2020. u 12:18 GMT+1]
[ Living Light @ 02.05.2020. 11:51 ] @
Onda smo se vratili na početak.

U vreme kad sam otvarao temu (pre ~5 god.)
čerka je kupila neki bez elektro delova za 110 evra, znači mehanički.

Ne znam koji je model,
samo znam da nema "X" u nazivu, niti uputstvo na kineskom :)

ali, izgleda baš močno!

Pod mišku ga spusti iz zgrade, pa u autobus, i pravac BG,
a kroz BG kaže da milina sa njim, o čas posla obidje to što joj treba.

To se kotrlja lako ko perce, sklopljiv je, lak za nošenje,
konstrukcija jaka i lepog je izgleda.

Možeš da skačeš po njemu, ne možeš da ga slomiš.



[ bordzija @ 02.05.2020. 15:09 ] @
Sad su ti sa malo većim točkovima obični alu 50 evra. Poskupeo aluminijum :p

Neloša je stvar za zujanje ali sa malo većim točkom, ja kao davno vivši skejter.
Nešto ću valjda da uzmem oni prevaranti sa kp ne odgovaraju na pp poruke, tu odma znaš šemu.

@living kolko para? Koliko kg? Neki link?
[ mjanjic @ 02.05.2020. 20:04 ] @
Ono, da budžet nema ograničenja :)
https://electrek.co/2019/05/14...tning-review-electric-scooter/
https://electrek.co/2019/09/30...lectric-scooter-review-50-mph/
https://www.myinmotion.com/products/electric-scooter-scooterboard
[ Living Light @ 02.05.2020. 20:15 ] @
Bordji, ne sehhrinjaj,
ja sam sa Foruma Elektronike, F-51,
i Ponosim se time!

..a ti možeš kako hočeš
[ Living Light @ 02.05.2020. 20:24 ] @
mjanjic,
Veliki pozdrav, i dužno poštovanje,
Da li je neko u životu napisao ovakav post:

-Sad više ni ne znam šta želim da pitam!

..da ehhbe Oca..
[ Living Light @ 02.05.2020. 20:59 ] @
3.















[Ovu poruku je menjao Living Light dana 03.05.2020. u 00:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Living Light dana 03.05.2020. u 00:31 GMT+1]
[ bordzija @ 02.05.2020. 22:51 ] @
40 mph, 50 mph pa ovo idealno da saviješ negde vrat oko bandere, ovo opasnije od motora maloletniku hahaha :D

Meni je 10-15 kmh idealno za grad i laganica vamo tamo kakve su rupe po ulicama nedaj bože. Uostalom sve brže od 15 ugrožava pešake a teko decu koja lete?!??
[ Living Light @ 02.05.2020. 23:51 ] @
Citat:
bordzija: kolko para? Koliko kg? Neki link?

Za sada ovo:

Biče još detalja, ako je potrebno, Ne brigaj.
pOz
[ bordzija @ 03.05.2020. 00:24 ] @
U rvackoj je sve jeftinije 10-20% naročito hrana jer su u eu baciću i tamo pogled kakve su cene. Hvala za info :-)