[ Java Beograd @ 22.03.2015. 08:09 ] @
Dakle, Candy veš mašina, obična. Valjda oko 800 obrtaja. Običan, kavezni rotor.

Par puta je dosada crkavao kondenzator. Simptomi - neće da okreće. Krene, pa se muči, pa odustane. Dvaput kupovao novi kondenzator, i onda bude sve u redu.

Sad se dešava sledeće: 99% vremena lepo okreće, samo i jedino kad se baš baš napuni vodom, zarad ispiranja, ne može da okrene. Dakle, kad je pun vodom i vešom. Krene, ali nema snage da zavrti. Čim počne da izbacuje vodu, pa je ima malo manje u bubnu, motor uspe da okrene bubanj.

Ako je kondenzator - nema frke, kupiću i zameniću, još jednom. Ali, ranije, kad je crkavao kondenzator, simptomi su bili drugačiji.
Šta još može da bude uzrok umanjene snage motora ?
[ gti2 @ 22.03.2015. 08:26 ] @
Moze da bude programator,motor,ozicenje...
Posto je kondenzator najjeftinija stavka,kreni od njega ili nabavi unimer pa ga izmeri da ne kupujes ako nije do njega.
[ mugi junuzovic @ 23.03.2015. 08:20 ] @
Provjeri remen i remenicu da možda ne proklizava. Ako si stavljao nove kondenzatore sa odgovarajućom snagom problem je u motoru, moguće je da je u međuvremenu dok se je patio došlo do pregrijavanja te skraćenje u namotajima. Potraži drugi motor nisu ti nešto skupi 15-20 Eura (mislim na polovan). Ovako ti je brže i jednostavnije...
[ boree @ 23.03.2015. 09:06 ] @
Al uzrok mučenja treba otkriti, ležajevi kakvi su?
[ Java Beograd @ 23.03.2015. 09:47 ] @
Ma sve je OK. Kažem, lepo vrti, normalno centrifugira, samo kad je pun bubanj vešom, i pun vode, onda neće.

Kad krene to ispranje, voda polako puni bubanj. Dok voda puni bubanj, ovaj, već prema programatoru, okrene tri-četiri kruga levo, pa tri-četiri kruga desno. Odstoji desetak sekundi, pa opet levo-desno. Za to vreme, voda polako i neprestano ulazi. Bubanj funkcioniše OK kažem, ali kako je sve više vode, na samom kraju uzimanja vode, kad je maksimalno vode, ovaj više nema snage za to "bućkanje levo-desno" nego, 'teo bi, al' ne može.

To ne traje dugo, svega par minuta, jer već posle tog vremena, krene izbacivanje vode, opet uz bućkanje levo - desno, i čim nivo vode malo opadne, motor opet ima dovoljno snage.

Dakle, u tom jednom periodu sa maksimalno vode, motor nema snage.

Ranije kad je riknjavao kondenzator, motor je pokazivao takvu "nemoć" u svim režimima rada.

Misliio sam ako neko ima iskustva i tako to ...
[ bakara @ 23.03.2015. 12:49 ] @
Citat:
Java Beograd

Misliio sam ako neko ima iskustva i tako to ...

E bre kolega, pa zar ne znas za ovu temu
http://www.elitemadzone.org/p653483

jedino sto su slike vremenom isparile... a sreca pa sam se te masine na vreme resio.

Kondenzator 100%!
[ mugi junuzovic @ 23.03.2015. 18:00 ] @
Citat:
boree:
Al uzrok mučenja treba otkriti, ležajevi kakvi su?


Pa ako su ležajevi dobri, a kolega kaže da jesu uzrok mučenja je dotrajao i istrošen kondezator. Eh sad koliko dugo su mu trajali ti novi kondenzatori to nam nije rećeno, ako je par godina pa hajdmo reći da je to u redu mada je i to kratko vrijeme da bi se mjenjali ali ako je par mjeseci ili kupuješ ne kvalitetne kondenzatore ili je problem u namotaju motora.
[ Java Beograd @ 05.04.2015. 17:46 ] @
Kondenzator je.
Kupio, zamenio. Motor je sada pun snage, vrti ko sumanut !
[ test1234 @ 05.04.2015. 19:12 ] @
Kondezatori:

Kineski noname traju 6-12 meseci
Italijanski Ikar 2-3 god.
Slovenacki Iskra metalni 15-20 god.
[ Java Beograd @ 05.04.2015. 19:16 ] @
Meni je originalni trajao, neznamnija, oko deset godina, a onda, ovi zamenski, kineski valjda, oko godinu - dve.
Doduše, i cena je niska 220 din.