[ R1A1 @ 27.04.2015. 09:12 ] @
Prvo sam mislio da temu stavim u podforum "Ekonomija"ali, sumirajući uspeh Vučićeve politike, javni dug i dalje raste i dostigao je 23,7 miliona evra na kraju februara 2015. godine. Za tri godine javni dug je povećan za 7 milijardi evra. Servisiranje rasipničke politike Aleksandra Vučića u poslednje tri godine košta Srbiju 137 milijardi dinara samo u 2015. nisam imao izbora i tema je u ovom podforumu.
Radeći poslove koje radim, nije mi jasno ovo trčanje grlom u jagode.
Zašto to kažem?
Treba imati u vidu da trideesetak godina nije izgrađena ni jedna trafo stanica za napajanje Beograda el.energijom. Ovo što imamo, toliko je opterećeno da sve može da pukne samo tako.
Ista je situacija i sa vodosnabdevanjem.
U normalnom svetu se prvo radi infrastruktura, saobraćajnice, vodovod, električna mreža a tek posle toga se pristupa gradnji.
Meni ovo liči na operaciju krajnika kroz zadnjicu ili na žešće pranje novca.
Ugovor je potpisan a vreme će pokazati šta je zaista u pitanju.
[ Ivan Dimkovic @ 27.04.2015. 19:08 ] @
Citat:
R1A1
U normalnom svetu se prvo radi infrastruktura, saobraćajnice, vodovod, električna mreža a tek posle toga se pristupa gradnji.


Ne bih da ulazim u ostatak posta posto nemam informacije niti mi je ta tema u domenu interesovanja.

Sto se saobracajnica tice, situacija nije bas ruzicasta i u ostatku naseg kontinenta - pogotovu oko urbanih centara.

Izuzetak je Kina gde postoji enormna kolicina slobodnog kesa i jeftina radna snaga / materijali - pa Kinezi grade puteve i pre nego sto su neophodni. U Evropi je, na zalost, situacija daleko grdja i stvari se rade daleko "reaktivnije" nego "proaktivnije".

Mali primer - u EU regionu gde zivim, godinama je vecano oko prosirenja auto puta sa 2 na 3 trake i radovi su poceli tek kada je situacija postala skoro nepodnosljiva. Zapravo, delta izmedju zavrsetka izgradnje i procene kada bi doslo do potpunog kolapsa je bila 5 godina, a to ce se u praksi smanjiti na 3. Da stvar bude jos ludja - prosirenje je samo sa 2 na 3 trake, iako se zna da ce za 10-tak godina opet biti ista prica.
[ cika dacha @ 27.04.2015. 21:26 ] @
R1A1@ napisao si ''Servisiranje rasipničke politike Aleksandra Vučića'' pa me zanima gde su te pare otisle, jer cim znas da kritikujes imas neke podatke pa ih podeli sa nama!
[ test1234 @ 28.04.2015. 08:43 ] @
Skupa je država prijatelju. Samo štete od poplava su oko 3 milijarde evra a gde je ostalo. Ovde da dođje ko oce na vlast ima da vazi ona "u praznoj kući domacica uvek luda".
[ R1A1 @ 28.04.2015. 09:10 ] @
Citat:
cika dacha: R1A1@ napisao si ''Servisiranje rasipničke politike Aleksandra Vučića'' pa me zanima gde su te pare otisle, jer cim znas da kritikujes imas neke podatke pa ih podeli sa nama!

Citat:
test1234: Skupa je država prijatelju.

Samo mali primer rasipništva:http://www.google.rs/url?sa=t&...gpCw&bvm=bv.91665533,d.ZWU !
Setite se da su naprednjaci upirali u Bajatovića dok je na vlasti bila koalicija DS-SPS.
Ni po jada da je on usamljen primer. Koliko je raznoraznih agencija sa silnim primanjima a da niko ne zna koja je njihova svrha?
http://www.teleprompter.rs/bra...uzenja-osiguravaca-srbije.html
http://www.elitemadzone.org/t483959-1#3568986
[ cika dacha @ 28.04.2015. 10:33 ] @
R1A1@ znaci 4(cetiri) terenca + plata za brata u agenciji + plate za krkobabice = ''7 milijardi evra''

Mnogo na ovu skupocu :-)

[ R1A1 @ 28.04.2015. 10:51 ] @
Citat:
cika dacha: R1A1@ znaci 4(cetiri) terenca + plata za brata u agenciji + plate za krkobabice = ''7 milijardi evra''

Mnogo na ovu skupocu :-)

Ako živiš u Srbiji, da li je potrebno da taksativno navodim sve da bi ti manje bio sarkastičan?
Koliko je koštao samo odlazak Nikolića sa svitom i njegovom princezom u SAD?
Ko je platio odmor na Tajlandu ekipi....?
Muka mi je da nabrajam kako se budžetski novac krčmi a kako se budžet puni.
[ SlobaBgd @ 28.04.2015. 10:57 ] @
Citat:
R1A1: 
Ko je platio odmor na Tajlandu ekipi....?

Platili su iz svog džepa.
Sad, koliko je to primereno sadašnjem trenutku, koliko bode oči prosečnom građaninu, koliko je sve to spinovano, i kolike su im plate, ne znam.
Ali ljudi su na Tajland išli o svom trošku. Kao i mnogi drugi odavde koji su išli na Tajland.
[ cika dacha @ 28.04.2015. 13:00 ] @
R1A1@ evo na racunici dodajem i tajland i nikoliceva putovanja!

Nisam sarkastican, nego kad si vec poceo da navodis kritiku za trosenje para onda sigurno imas neke podatke koje i mi zelimo da znamo! Nemoj biti sebican nego nam podeli informacije!

E sad ti meni reci da li je bilo koji vladar neke zemlje na ovom evropskom kontinetu pa i Srbije, kad ide u zvanicnoj poseti nekoj drugoj zemlji ide sam samcat npr autom od 1400cm3 sa pogonom na metan !?


[ DaliborP @ 28.04.2015. 14:14 ] @
Tomin izlazak iz zemlje kosta nas mnogo vise od samog novca, treba mu oduzeti pasos.

http://www.blic.rs/Vesti/Polit...eiku-hteli-da-poklone-tomovacu

[ cika dacha @ 28.04.2015. 20:24 ] @
DaliborP@ ''priča naš izvor iz diplomatskih krugova''

Cim sam procitao ''NAŠ" a nigde nije navedeno IME i PREZIME u ovu vest ne mogu da poverujem.


[ plus_minus @ 28.04.2015. 20:33 ] @
A tonibler? Jel' znate koliko samo -to- košta? A gde je tu onda još minimum hiljadu preko potrebnih komunalnih pandura + sendviči i lilihipi za degenes IT stručnjake? Pa onda free struja za šipce na jugu države.. i to da se uzme u obzir.
[ SASA M. @ 28.04.2015. 23:43 ] @
Ne bih da cepidlacim, ali mi se cini da za trafo stanice nije tacno, koliko se secam citava suma je izgradjena po bezaniji.
[ DaliborP @ 29.04.2015. 07:26 ] @
Citat:
cika dacha:
DaliborP@ ''priča naš izvor iz diplomatskih krugova''

Cim sam procitao ''NAŠ" a nigde nije navedeno IME i PREZIME u ovu vest ne mogu da poverujem.

Ja mogu bez problema da poverujem, jer je to covek koji prica o "zutim" ljudima. Nista me ne moze iznenaditi od njega, ako moze uvrediti kineze, moze i arape.
[ R1A1 @ 29.04.2015. 07:51 ] @
Citat:
SASA M.:
Ne bih da cepidlacim, ali mi se cini da za trafo stanice nije tacno, koliko se secam citava suma je izgradjena po bezaniji.

To što si ti video su trafo stanice 10/04kV.
Ja govorim o trafo stanicama od TS 110/35 kV, TS 110/10 kV i TS 35/X kV



[ branko tod @ 29.04.2015. 10:30 ] @
Citat:
R1A1: To što si ti video su trafo stanice 10/04kV.
Ja govorim o trafo stanicama od TS 110/35 kV, TS 110/10 kV i TS 35/X kV


O kakvim trafo stanicama je reč?
[ R1A1 @ 29.04.2015. 10:32 ] @
Citat:
branko tod: O kakvim trafo stanicama je reč?

O TS za snabdevanje Beograda električnom energijom.
[ test1234 @ 29.04.2015. 10:40 ] @
Evo poslednja 110/10 KV 2X16 MWA se radi pored bivse JAT ove zgrade u ulici Bul. Umetnosti, N.Bgd.

Inace projektovanje i izgradnja ovakvih objekata se planira po 10-15 godina i sredstva se planiraju sasvim drugačije. Gotovo da nikakve veze nema sa dnevnom politikom.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 29.04.2015. u 11:51 GMT+1]
[ branko tod @ 29.04.2015. 10:41 ] @
r1a1
Opet mi ništa to ne govori. Beograd ima gomilu primarnih TS.
[ SASA M. @ 29.04.2015. 20:13 ] @
Citat:
R1A1:
Citat:
SASA M.:
Ne bih da cepidlacim, ali mi se cini da za trafo stanice nije tacno, koliko se secam citava suma je izgradjena po bezaniji.

To što si ti video su trafo stanice 10/04kV.
Ja govorim o trafo stanicama od TS 110/35 kV, TS 110/10 kV i TS 35/X kV



Naravno da ne mislim na te, kao sto mozes da vidis iz ova dva linka dole, vecina postrojenja je sredjena 2007 a 2011 preostali deo. Centralni delovi Beograda su nezgodni za postavljanje snazijih trafo stanica zbog postojece infrastrukture, ne zaboravi da se moraju postaviti i novi vodovi koji ce preneti tu snagu do manjih trafostanica.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=5668
http://www.ekapija.com/website...-na-Be%C5%BEanijskoj-kosi-2012

deo planova do 2025:
http://www.ieent.org/prototip/datoteke/20124/2704121039409180.pdf

i deo referenci izgradjenih postrojenja i mreza. Mada se ne navodi datum izgradnje, po imenima stanica verovatno se moze naci kada je koja izgradjena remontovana itd.
http://www.elektroizgradnja.rs/?page_id=5205
[ Tajmija @ 29.04.2015. 21:57 ] @
Citat:
cika dacha:
R1A1@ napisao si ''Servisiranje rasipničke politike Aleksandra Vučića'' pa me zanima gde su te pare otisle, jer cim znas da kritikujes imas neke podatke pa ih podeli sa nama!


Ne treba da budeš previše pametan da shvatiš.

uzmes predhodnu vlast(koju su skinuli zato sto je rasipnička) i izračunaš koliko su se oni zaduzivali u proseku godisnje. S obzirom da su 2000. preuzeli dug od 14.167,000,000eura, a 2012. ostavili dug od 16.253,000,000* dolazimo do cifre od 173 000 000e godišnje.


*posto su vlast preuzeli u maju 2012. a javni dug na kraju 2012. je bio: 17.717,000,000 a na kraju 2011. 14.789,000,000 uzeta je razlika izmenju te dve cifre, pa podeljena na dva(6meseci) i dobijen je manje vise tačan podatak.


onda uzmes period od 2012 do 2015 a to izgleda ovako:

preuzet dug 2012: 16.253,000,000eur

trenutni dug 2015: 24.613.467.539eur

prosek godinjeg zaduživanja: 2,786,822,513EUR

Onda dodaš da je predhodna vlast od tih 173.000.000 godišnje napravila dva mosta(most na adi i pupinov most), kupila nove španske tramvaje, nove solaris autobuse od krupnih i opipljivih stvari.


Nova vlast je zadnjih tri godina sazidala jednu nastrešnicu, parking za bicike, i naravno da ne zaboravim lift koji je bio svečano otvoren. Jos kada se tome doda da su penzije i plate smanjene, rezultati su jos gori.

Pa vi procenite gde su te pare otišle. Da li su ih strpali u svoje džepove, ili su ih jednostavno prokockali zbog svoje nesposobnosti bojim se da nikada nećemo saznati.
[ test1234 @ 30.04.2015. 00:25 ] @
Od 2000 g do 2010 g po raznim osnovama je u Srbiju uslo oko 90 milijardi dolara. Plus otpis Londonskog i Pariskog kluba.
[ branko tod @ 30.04.2015. 00:41 ] @
Zašto se projekat zove Beograd na vodi?
Zato što će Beograđani kada krene projekat
da poste samo na vodi, neće da bidne ni za
zejtin.
[ R1A1 @ 30.04.2015. 08:20 ] @
@SASA M.

Radeći posao koji radim, imam saznanja o sistemu za prenos i snabdevanje Beograda el.energijom.
Prenosnom mrežom 400 kV povezuju se veliki gradovi – potrošački centri, Beograd, Niš, Kragujevac, Novi Sad....
TS 400/110 kV za snabdevanje beograda nije izgrađena odavno. Prošle godine krenulo se u izgradnju jedne: http://www.ems.rs/zavrsna-faza...v-dalekovoda-za-ts-beograd-20/
U prethodne dve decenije je razmatrano više varijanti lokacije ove TS. Između 1980. i 1981. vršena je analiza lokacija Ada Huja, Mirijevski potok i Zvezdara. Prva potencijalna lokacija je bila Zvezdara 1981. godine. Iz poznatih razloga, lokacija je pomerana, 1991. godine na Mirijevo, a zatim, na postojeću lokaciju Opština Zvezdara, sa desne strane spoljne magistralne tangente, Slanački put – lokacija Deonice, 2006. godine.
Predmetna TS još nije u pogonu.
[ SASA M. @ 02.05.2015. 19:45 ] @
Moja poenta je bila da nije nuzno da se izgradi novo postrojenje da bi se povecala snabdevenost i stabilnost u isporuci el. en. Dovoljno je da se promeni trafo sa npr 100 na 200kv ako mreza to moze da podrzi. U tom smislu sam i naveo primere ovih remonta od 2007 do danas, kao i primer projekta mreze do 2025. Da li je to dovoljno ili ne, ne mogu da sudim, ali ne mogu da se slozim da se nista nije uradilo.
[ R1A1 @ 03.05.2015. 21:43 ] @
Beograd na vodi: Jednačina sa mnogo nepoznatih

Projekat Beograd na vodi pun je pravnih nejasnoća, kaže Nemanja Nenadić, direktor Transparentnosti Srbija. U intervjuu za DW on nabraja niz nedoumica: kakva su prava, obaveze i rizici Srbije i zašto nije bilo tendera?

http://www.dw.de/beograd-na-vo...sa-mnogo-nepoznatih/a-18317872
[ SASA M. @ 05.05.2015. 21:20 ] @
Meni od svega ovog smeta krajnji rok za izgradnju, logicno bi bilo da prva faza traje 3-5godina, a druga jos 3-5. Ne mogu da zamislim nekog ko ce kupiti stan ili poslovni prostor dok oko njega jos 30god traje gradnja.
[ niki212 @ 12.08.2015. 17:43 ] @
Kompanija Belgrejd voterfront kepital investments iz Abu Dabija zvanično je postala vlasnik 68 odsto preduzeća Beograd na vodi uplatom 22.000 evra kapitala.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...8&dd=11&nav_id=1025994
[ Lavlja_Jazbina @ 12.08.2015. 18:01 ] @
Staro saznanje.

Inace totalna neistina.Hoce oni da uloze ali tek kada se pocnu prodavati stanovi i ostalo.Zarobiti zemljiste na 30 godina na takvom

mestu je cista glupost.
[ član @ 12.08.2015. 19:31 ] @
ja glasam da azilante iz onog buduceg sabirnog centra na jugu Srbije ipak nasele u BG na vodi!
time bi Beograd postao prava multikulturalna metropola od 3 miliona stanovnika! :)
[ biciklista @ 12.08.2015. 22:55 ] @
Citat:
član: ja glasam da azilante iz onog buduceg sabirnog centra na jugu Srbije ipak nasele u BG na vodi!
time bi Beograd postao prava multikulturalna metropola od 3 miliona stanovnika! :)


Ovo vise uopste nije za salu, cudne se stvari dogadjaju.
[ biciklista @ 13.08.2015. 00:38 ] @
Što se teme tiče, ko kaže da je avova ekonomska politika racionalna, mada ruku na srce ni oni pre njega nisu bili ništa bolji.

Voleo bih slikovito da opišem kako ja to vidim, kako se vodi ekonomska politika u ovoj zemlji poslednjih najmanje desetak godina. Imate neko seosko domaćinstvo, neku kuću koja se raspada, fasada je propala, zidovi pucaju, stolarija je načeta, krov prokišnjava, a u podrumu je voda. Gume na autu, koji troši više ulja nego goriva su skroz ćelave, a traktor neće ni da upali. U toj velikoj kući živi nekoliko generacija, od male i nešto veće dece, preko odraslih do onih najstarijih. Sad, to što je kuća propala ni po jada, nego se nema ni za odeću i obuću. Ove godine su se dosetili da deo nameštaja iseku i iskoriste za zimu(grejnu sezonu), pošto su šumu prodali da bi otplatili letovanje i ekskurzije. Neko je predložio da se preostale dve krave prodaju pošto se uopšte ne isplati držati ih, jer moraju da kupuju travu. Naime, pre nekoliko godina su prodali livade komšiji da bi unuci imali sportska kola. Jeste da su ih kasnije slupali, ali je važno da su preživeli. Od tih para će moći da kupuju mleko i mlečne proizvode narednih godinu dve. Slično važi i za svinje u oboru, uopšte se ne isplati držati ni njih, prodaće ih i kupovati meso. Pošto zemlju više nemaju, ne isplati se imati ni traktor, a i za njegovu popravku bi trebalo dosta para. Neko se dosetio, a predlog je jednoglasno prihvaćen, da se traktor proda, a od tih para plati advokat za ovog malog što je slupao auto, jer je optužen za nasilničku vožnju. Pošto su svi primetili da im ne ide kako su očekivali, prihvatili su predlog jednog humanog čoveka, kućnog prijatelja, da ih on savetuje po nekoj simboličnoj ceni, kako bi domaćinstvo izvukli iz začaranog kruga u kome su se našli. Prijatelj je prihvatio da umesto novca, kojeg nemaju, uzme veliku kućnu biblioteku u kojoj je bilo dosta antikvarnih i retkih naslova. Knjige im ionako više nisu bile potrebne, jer su stariji već pročitali ono što su želeli, a mlađi su ionako čitali samo ono što nađu na internetu. Za početak, savetnik je predložio da prodaju nakit, a našao je i kupca koji je spreman da sve otkupi po veoma povoljnoj ceni. Taj predlog je prihvaćen sa oduševljenjem jer cena zlatu pada i sada je pravo vreme za prodaju. Od tih para će moći da finansiraju kupovinu najnovije garderobe za sledeću sezonu, a možda od toga ostane nešto i za izlaske i društveni život. Pošto su penzije male, a sredovečni su bez posla, savetnik je predložio da se pod povoljnim uslovima zaduže, kako bi mogli da tim novcem finansiraju kurseve i obuke za mlađariju koja je bez posla. Nadaju se uspehu, jeste da kursevi nisu nimalo jeftini, ali komšija koji je od njih kupio livadu proširio je farmu i sada traži dodatnu radnu snagu, ali i posebne kvalifikacije. Takođe su se svi saglasili sa predlogom jednog čoveka iz susednog sela, investitora koji je spreman da uloži značajna sredstva u sređivanje jednog dela kuće, fasade i krova. Međutim pošto nemaju više novca, a i niko ne želi da pozajmi, investitor je spreman da u zamenu uzme preostala pčelinja društva koja su imali. Kako ni to nije dovoljno, dogovor je da deo kuće koji investitor bude renovirao on i koristi narednih 99 godina, posle čega ukućani mogu koristiti i taj deo kuće.

Sve u svemu, za sada im ide sasvim fino.
[ biciklista @ 13.08.2015. 00:47 ] @
Što se teme tiče, ko kaže da je avova ekonomska politika racionalna, mada ruku na srce ni oni pre njega nisu bili ništa bolji.

Voleo bih slikovito da opišem kako ja to vidim, kako se vodi ekonomska politika u ovoj zemlji poslednjih najmanje desetak godina. Imate neko seosko domaćinstvo, neku kuću koja se raspada, fasada je propala, zidovi pucaju, stolarija je načeta, krov prokišnjava, a u podrumu je voda. Gume na autu, koji troši više ulja nego goriva su skroz ćelave, a traktor neće ni da upali. U toj velikoj kući živi nekoliko generacija, od male i nešto veće dece, preko odraslih do onih najstarijih. Sad, to što je kuća propala ni po jada, nego se nema ni za odeću i obuću. Ove godine su se dosetili da deo nameštaja iseku i iskoriste za zimu(grejnu sezonu), pošto su šumu prodali da bi otplatili letovanje i ekskurzije. Neko je predložio da se preostale dve krave prodaju pošto se uopšte ne isplati držati ih, jer moraju da kupuju travu. Naime, pre nekoliko godina su prodali livade komšiji da bi unuci imali sportska kola. Jeste da su ih kasnije slupali, ali je važno da su preživeli. Od tih para će moći da kupuju mleko i mlečne proizvode narednih godinu dve. Slično važi i za svinje u oboru, uopšte se ne isplati držati ni njih, prodaće ih i kupovati meso. Pošto zemlju više nemaju, ne isplati se imati ni traktor, a i za njegovu popravku bi trebalo dosta para. Neko se dosetio, a predlog je jednoglasno prihvaćen, da se traktor proda, a od tih para plati advokat za ovog malog što je slupao auto, jer je optužen za nasilničku vožnju. Pošto su svi primetili da im ne ide kako su očekivali, prihvatili su predlog jednog humanog čoveka, kućnog prijatelja, da ih on savetuje po nekoj simboličnoj ceni, kako bi domaćinstvo izvukli iz začaranog kruga u kome su se našli. Prijatelj je prihvatio da umesto novca, kojeg nemaju, uzme veliku kućnu biblioteku u kojoj je bilo dosta antikvarnih i retkih naslova. Knjige im ionako više nisu bile potrebne, jer su stariji već pročitali ono što su želeli, a mlađi su ionako čitali samo ono što nađu na internetu. Za početak, savetnik je predložio da prodaju nakit, a našao je i kupca koji je spreman da sve otkupi po veoma povoljnoj ceni. Taj predlog je prihvaćen sa oduševljenjem jer cena zlatu pada i sada je pravo vreme za prodaju. Od tih para će moći da finansiraju kupovinu najnovije garderobe za sledeću sezonu, a možda od toga ostane nešto i za izlaske i društveni život. Pošto su penzije male, a sredovečni su bez posla, savetnik je predložio da se pod povoljnim uslovima zaduže, kako bi mogli da tim novcem finansiraju kurseve i obuke za mlađariju koja je bez posla. Nadaju se uspehu, jeste da kursevi nisu nimalo jeftini, ali komšija koji je od njih kupio livadu proširio je farmu i sada traži dodatnu radnu snagu, ali i posebne kvalifikacije. Takođe su se svi saglasili sa predlogom jednog čoveka iz susednog sela, investitora koji je spreman da uloži značajna sredstva u sređivanje jednog dela kuće, fasade i krova. Međutim pošto nemaju više novca, a i niko ne želi da pozajmi, investitor je spreman da u zamenu uzme preostala pčelinja društva koja su imali. Kako ni to nije dovoljno, dogovor je da deo kuće koji investitor bude renovirao on i koristi narednih 99 godina, posle čega ukućani mogu koristiti i taj deo kuće.

Sve u svemu, za sada im ide sasvim fino.

Edit: internet veza mi prekida, pa sam slučajno/nenamerno duplirao post.

[Ovu poruku je menjao biciklista dana 13.08.2015. u 02:08 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 21.09.2015. 21:09 ] @
Citat:
biciklista:
Citat:
član: ja glasam da azilante iz onog buduceg sabirnog centra na jugu Srbije ipak nasele u BG na vodi!
time bi Beograd postao prava multikulturalna metropola od 3 miliona stanovnika! :)


Ovo vise uopste nije za salu, cudne se stvari dogadjaju.

I nije,i dogadjaju se.
[ branko tod @ 21.09.2015. 21:52 ] @
Vidite da nije prevara. Već su se naselili Arapi na poziciji Beograda na vodi.
[ jnk @ 23.09.2015. 12:04 ] @
Realno ovakvo otimanje nije vidjeno ni u doba slobe i svih vlasti od 5. oktobra na ovamo. Stvarno treba odati veliki respect gosn. premijeru jer je uspeo da napravi posao kakav niko pre njega nije smeo ni da pomisli. Poklanjanje NISa je mala beba za ovo. Svaka cast Vucicu!

https://nedavimobeograd.wordpr...govorazaprojekatbeogradnavodi/
[ vladd @ 23.09.2015. 13:34 ] @
Nis nije poklonjen vec SPASEN od partijske orojle. Istina, spasen je polovicno, pola vlasnistva se rastikava udomljavanjem nesposobnih. Inace je od svakogodisnjeg gubitasa od po 200 miliona dolara, dospeo do firme koja svake godine UBACI u Srbiju preko 100 miliona evra u budzet.

E sad, sto je nekome milosluhna prostacka propaganda prirasla za srce, da be se zamaglilo stanje, to je jedno, cinjenice su drugo, ali je NIS jako los primer za negativno poredjenje.
Razumem ja ove VLASNE, sto kukaju i lupetaju, oni bi da jos malo muzu, da jos koju hiljadu "dana" uvale na 700000 din apanazu...ali ne razumem neinteresno povezane...

Ima znacajnijih primera unistavanja. I tek ce i biti...
[ član @ 23.09.2015. 15:37 ] @
Citat:
vladd: Nis nije poklonjen vec SPASEN od partijske orojle. Istina, spasen je polovicno, pola vlasnistva se rastikava udomljavanjem nesposobnih. Inace je od svakogodisnjeg gubitasa od po 200 miliona dolara, dospeo do firme koja svake godine UBACI u Srbiju preko 100 miliona evra u budzet.

POKLONJEN! vec smo diskutovali mnogo puta o tome... NIS je otisao u sklopu dogovora oko Juznog toka, za koji su nas "nasa pravoslavna braca" iz*ebala ko majmune, tako da smo ostali i bez NISa i bez Juznog toka a i bez nalazista nafte/gasa u Vojvodini! Ovo oko profita, sve i da jeste tacno (u sta nisam ubedjen), daleko je nize od vrednosti energenata koji se izvade za 1 godinu, a koje su dobili gratis uz NIS!
[ anon142305 @ 23.09.2015. 18:05 ] @
Citat:
član:
NIS je otisao u sklopu dogovora oko Juznog toka, za koji su nas "nasa pravoslavna braca" iz*ebala ko majmune

Ako cemo pravo, za propast Juznog toka je kriva EU, a ne "nasa pravoslavna braca".
[ R1A1 @ 23.09.2015. 18:11 ] @
Citat:
IUOP_1: Ako cemo pravo, za propast Juznog toka je kriva EU, a ne "nasa pravoslavna braca".

Kad već spomenu južni tok da pitam kako to da za severni tok 2 ne važe pravila kao za južni tok?
[ anon142305 @ 23.09.2015. 18:18 ] @
^ Nisam ga ja spomenuo, vec sam se nadovezao, a odgovor na tvoje pitanje imas kod zvanicnika EU :)
[ R1A1 @ 23.09.2015. 18:21 ] @
Ok, mislio sam kad se već spominje.
Takođe, ima ovde na es-u izuzetno informisanih članova, možda oni znaju odgovor zašto ST2 može a JT i TT ne može?
[ cika dacha @ 23.09.2015. 20:46 ] @
NIS je pretplacen !!! Pravio je olovna goriva, partijski kadar natalozen, svaka bez.stanica je bila u ocajnom stanju, radio je na pozitivnoj NULI !!!

Hvala Bogu sto se privatizovao !!!
[ KrkaCiC @ 23.09.2015. 21:21 ] @
Citat:
cika dacha: NIS je pretplacen


Mislim da je ovo t visak
[ Miroslav Jeftić @ 24.09.2015. 08:09 ] @
Citat:
cika dacha: NIS je pretplacen !!! Pravio je olovna goriva, partijski kadar natalozen, svaka bez.stanica je bila u ocajnom stanju, radio je na pozitivnoj NULI !!!

Hvala Bogu sto se privatizovao !!!


Tuga je ipak što ispada da niko u Srbiji nije sposoban da vodi takvu kompaniju i onda nam se više isplati i da se dâ za kikiriki, samo da ne pravi gubitke.
[ anon70939 @ 24.09.2015. 08:35 ] @
Ništa za nepoverovati...
Pa kad Lutrija Srbije posluje u ogromnim gubicima, gde je fond za nagrade procentualno određen u odnosu na uplate, šta onda tek reći za ostale državne firme.
[ la.linea @ 24.09.2015. 08:39 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Tuga je ipak što ispada da niko u Srbiji nije sposoban da vodi takvu kompaniju i onda nam se više isplati i da se dâ za kikiriki, samo da ne pravi gubitke. :)

Mislim da je problem u mentalitetu što društveno vlasništvo svi svojataju.
Recimo telekom, sigurno je da ima više od 40% zaposlenih koji primaju platu a ne bi mogli da opišu svoj radni dan.
Državne kampanije su partijske jasle. Tek da ne govorimo o državnim institucijama. Državna administracija je veća nego nekada da saberemo zajedno i saveznu i republičku.
Pogledajte zgradu NBS na Slaviji. Puna je kao šibica partijskog kadra a ekonomija nam dno dna. Naravno, oni redovno primaju platu za razliku od onih koji pune budžet.
[ Miroslav Jeftić @ 24.09.2015. 08:49 ] @
Naravno, dok se namire i udome silni rođački i partijski kadrovi i rukovodilac kupi flotu džipova da bi mogao udobno i bezbedno da stigne do najbližeg restorana, ne ostane bog zna šta.
[ la.linea @ 24.09.2015. 09:04 ] @
Ne znam koliko vas je imalo "privilegiju" da uđe u skupštinski restoran u kome su cene niže nego nama običnim smrtnicima i na pijaci. Tek o zatvorenom restoranu na Senjaku da ne pričam. Sve u svemu, sve su podredili ličnim potrebama sve do rotacionog svetla na automobilima jer su oni Bogom dani i može im se sve.
Da ne nabrajam mnogo, da neko ne povraća, kako je Tomin sin po kratkom postupku postao gradonačelnik a tata akademski obrazovan. O prvoj dami ne mogu, već me proteralo i moram na jedno mesto.
[ anon142305 @ 24.09.2015. 09:12 ] @
Zanimljivo, svim puna usta kritike vlasti, a oni sa svakim izborima sve jaci :)
[ član @ 24.09.2015. 09:37 ] @
Citat:
la.linea:Mislim da je problem u mentalitetu što društveno vlasništvo svi svojataju.
Recimo telekom, sigurno je da ima više od 40% zaposlenih koji primaju platu a ne bi mogli da opišu svoj radni dan.
Državne kampanije su partijske jasle. Tek da ne govorimo o državnim institucijama. Državna administracija je veća nego nekada da saberemo zajedno i saveznu i republičku.

blizi se tome kraj! funkcionisanje drzave je potpuno zavisno od MMFa i sto god da budu uslovi za naredne kredite Srbija ce to morati da i ispuni. raspustanje javnog sektora ce uvek narednih mnogo godina biti jedan od najbitnijih uslova. jedina losa strana cele price je sto ce bez posla ostati ne oni koji sto kazes "ne bi mogli da opišu svoj radni dan", nego oni koji nisu partiji toliko bitni ili koji se nisu pretpostavljenima dovoljno uvukli u rektalni trakt!
[ Miroslav Jeftić @ 24.09.2015. 09:50 ] @
Citat:
IUOP_1: Zanimljivo, svim puna usta kritike vlasti, a oni sa svakim izborima sve jaci


Nešto sumnjam da je ES stecište partijskih vojnika.

Citat:
član: blizi se tome kraj! funkcionisanje drzave je potpuno zavisno od MMFa i sto god da budu uslovi za naredne kredite Srbija ce to morati da i ispuni. raspustanje javnog sektora ce uvek narednih mnogo godina biti jedan od najbitnijih uslova. jedina losa strana cele price je sto ce bez posla ostati ne oni koji sto kazes "ne bi mogli da opišu svoj radni dan", nego oni koji nisu partiji toliko bitni ili koji se nisu pretpostavljenima dovoljno uvukli u rektalni trakt!


Zavisno je već godinama, pa nikom ništa, nemoj se zavaravati.
[ anon142305 @ 24.09.2015. 10:04 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Nešto sumnjam da je ES stecište partijskih vojnika.

Hteo sam da kazem da gde god se okrenem, svuda pljuvanje po aktuelnoj vlasti, a onda na izborima ista vlast pokida rezultate.
[ Miroslav Jeftić @ 24.09.2015. 10:07 ] @
Citat:
IUOP_1: Hteo sam da kazem da gde god se okrenem, svuda pljuvanje po aktuelnoj vlasti, a onda na izborima ista vlast pokida rezultate.


Isto važi, zavisi gde se krećeš.
[ anon142305 @ 24.09.2015. 10:11 ] @
^ Mislio sam na on-line okupljalista, drustvene mreze i tako to :)
[ član @ 24.09.2015. 10:48 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:Zavisno je već godinama, pa nikom ništa, nemoj se zavaravati.

hoces da kazes da ce MMF davati nove kredite Srbiji a da ih Srbija trosi na plate i penzije drzavnih (ne)radnika? tesko!
to sto je do sad "nikom/nista" je jer je bilo drugih politickih/ekonomskih uslova koji su im bili prioritetniji. drzavni sektor polako dolazi na red...
[ Miroslav Jeftić @ 24.09.2015. 11:24 ] @
Citat:
IUOP_1: ^ Mislio sam na on-line okupljalista, drustvene mreze i tako to


Drugo je to... Tviter i slična mesta su u velikoj manjini kod nas, ovde još uvek rulaju Dnevnik 2 RTS i Pink.

Citat:
član: hoces da kazes da ce MMF davati nove kredite Srbiji a da ih Srbija trosi na plate i penzije drzavnih (ne)radnika? tesko!
to sto je do sad "nikom/nista" je jer je bilo drugih politickih/ekonomskih uslova koji su im bili prioritetniji. drzavni sektor polako dolazi na red...


Nijedna stranka nije luda da seče granu na kojoj sedi, ti radnici ili neradnici kako kažeš su najjača glasačka mašina... ako se na kraju i otpusti na jednom mestu 10, zaposliće se na drugom mestu 15 i slično.
[ la.linea @ 24.09.2015. 12:21 ] @
[ član @ 24.09.2015. 14:45 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:Nijedna stranka nije luda da seče granu na kojoj sedi, ti radnici ili neradnici kako kažeš su najjača glasačka mašina... ako se na kraju i otpusti na jednom mestu 10, zaposliće se na drugom mestu 15 i slično.

to jeste naravno da ce taj kome je partija dala posao da uvek glasa za istu, ali ne radi se o slobodnoj volji jedne/vise partija koje su na vlasti, pa da one sad mogu slobodno da odlucuju da li ce da smanjuju plate, otpustaju radnike i sl. kad si zavistan od nekoga ko treba da ti da pare radices tacno ono sto ti se kaze! Eto primer Ciprasa i Grcke, dosao na vlast prevarom, busao se dve nedelje, OXI i sl. i onda... sve do poslednje stavke potpisao sto se od njega trazilo! isti scenario je i u Srbiji, samo sto mi preskacemo taj deo sa ku*cenjem!
[ vladd @ 24.09.2015. 19:05 ] @
Pusti sada opste price, partija ovo pa partija ono.

Kako je ta "partija" samo uspela da ti ispere mozak da je NIS "poklonjen", a relano preplacen.

Lose je samo partijskoj orojli, koja nema vise apsolutni uticaj na "odlivanje" kapitala, vec se moraju zadovoljiti koalicionim mrvicama, i 30% lasnistva.

Koliko bi to trebalo da kosta "kompanija" sa laziranim knjigovodstvom, prepuna nesposobnih da vode kompaniju a dovoljnih lopina da je perusaju, koliko bi to kostala kompanija koja UVOZI sirovine, neisplatljivo joj da eksploatise sopstvene izvore, posto su sve pokrali, pa nemaju ni opremu, kompanija koja je u tom trenutku bila u sakrivenom a realnom minusu od 230 miliona dolara(evra, cega god)..

I koliko bi to trebalo platiti za 70% vlasnistva kompanije?

Mislim da je cena od 400 miliona previse(kao sto se sada Sartid nudi za dolar, ili da drzava DOPLATI stratesko partnerstvo sa jedno 200 miliona dolara), plus anuliranje dubioze od 340 miliona(trajalo je dve godine), uz investicije od dodatnih 600 miliona...dolazimo do cifre 400+340+600..za nekoliko godina..a NIS je poceo da uplacuje, poprilicno dobrovoljno, deo profita u budzet(mada su mogli da "ulazu" u razvoj i investicije, kao i srpski manageri) i da Srbija krene da uvecava budzet za desetine milijardi dinara...

Iz minusa 200 miliona dolara, stiglo se do plusa od 4-5 miliona dolara? NIS vraca pare? Koja to kompanija u Srbiji radi???

Da nije neko rasprodao placeve i postrojenja isa, na kilo ili na kvadrat..

Pa sto im Petrohemija ne funkcionise?

Sta god da se diskutovalo, NIS je jedna od par kompanija koja ozbiljno i posteno funkcionise na tlu Srbije..taman da smo PLATILI da je preuzmu, to bi bilo odlicno..

Kuknjava onih kojima ne pristizu apanaze iz partijske sinekure NIS je ostala samo kuknjava, nikakva cinjenica nije da je NIS "poklonjen", NIS je prodat kao sto nijedna gubitaska i ocerupana firma nikada nije prodata..otrgnuta iz ruku partijskih lesinara, energetskom strategijom Rusa, nikakvim "bratstvom"..

Juzni tok nema blage veze sa NIS-om, ni operativno ni korporativno, NIS i Juzni tok su samo deo energetske strategije, bez ikakve medjuveze..ili medjuzavisnosti..
[ Java Beograd @ 24.09.2015. 19:22 ] @
Citat:
vladd: ...taman da smo PLATILI da je preuzmu, to bi bilo odlicno..
Kuknjava onih kojima ne pristizu apanaze iz partijske sinekure NIS je ostala samo kuknjava, nikakva cinjenica nije da je NIS "poklonjen", NIS je prodat kao sto nijedna gubitaska i ocerupana firma nikada nije prodata..otrgnuta iz ruku partijskih lesinara, energetskom strategijom Rusa, nikakvim "bratstvom"..
Potpuno ista logika kao i za prodaju banaka. Svaka domaća - državna banka (kako to gordo zvuči) koja nije prodata / privatizovana služila je samo jednoj svrsi - bogaćenje partijskih tajkuna. Ništa drugo. Razni Perčevići i ostala vnago se bogate - ceh plaća narod. Dubioza do dubioze.

Bogu hvala, po svemu sudeći, sve državne banke su gotove. Propalo ! Napokon. Brže bolje su osnovali RBV, ali, toliko je krokodila bilo, da da ovaj akrep nije sastavio pristojnu godinu dana rada. Čuje se kuknjava pojedinih kako nije trebalo da "prepuštamo bankarski sektor strancima" slično kao i za pomenuti NIS. Jok, trebalo je da ostavimo što više banaka tajkunima i Perčevićima.
[ djordje1979 @ 25.09.2015. 00:42 ] @
Citat:
vladd
Kako je ta "partija" samo uspela da ti ispere mozak da je NIS "poklonjen", a relano preplacen.

NIS je mogao biti prodat na javnom tenderu i u najgorem slucaju na tom tenderu bi pobedili rusi sa ponudom od 400 miliona. Vrlo verovatno bi se dobilo vise od neke druge strane. Naravno, tendera nije bilo, sve je odradjeno ispod zita. Direktnom pogodbom.
Sta je logicnije nego pretpostaviti da je tadasnja vlast imala licni interes da to uradi?

Naravno i ovako losa privatizacija je bolja od nikakve.

I btw mislim da se tuzni jok nigde nije spominjao u kupo-prodajnom ugovoru NIS-a (nisam skroz siguran). To je vise bila fora da se smiri javnost...
[ član @ 25.09.2015. 07:16 ] @
Citat:
vladd:Kako je ta "partija" samo uspela da ti ispere mozak da je NIS "poklonjen", a relano preplacen.

Meni partija isprala mozak?!! :) hahahahahahhha pa ovo jesto najsmesnije sto je neko mogao da mi kaze!
ako mozes samo da mi kazes o kojoj se partiji radi?
Citat:
vladd:Mislim da je cena od 400 miliona previse(kao sto se sada Sartid nudi za dolar, ili da drzava DOPLATI stratesko partnerstvo sa jedno 200 miliona dolara), plus anuliranje dubioze od 340 miliona(trajalo je dve godine), uz investicije od dodatnih 600 miliona...dolazimo do cifre 400+340+600..za nekoliko godina..a NIS je poceo da uplacuje, poprilicno dobrovoljno, deo profita u budzet(mada su mogli da "ulazu" u razvoj i investicije, kao i srpski manageri) i da Srbija krene da uvecava budzet za desetine milijardi dinara...

Iz minusa 200 miliona dolara, stiglo se do plusa od 4-5 miliona dolara? NIS vraca pare? Koja to kompanija u Srbiji radi???


plus od cak 4-5 miliona dolara?! bravo za NIS! bravo za Ruse!

ti ili se pravis lud ili si jednostavno ogranicen pa neke stvari ne mozes da ukapiras!?

jel je tebi poznato da su uz NIS otisla i nalazista na teritoriji Vojvodine koja su pripadala NISu? Rudna renta u Srbiji je 3%, a npr. 2012 je NIS platio za eksploataciju 1,36 milijardi RSD. Znaci, samo te godine su izvadili sirovine za oko 400 miliona EUR. Tacne podatke koliko je koje godine placena rudna renta ces lako pronaci na netu.

OBJASNI MI kako mislis da ako nekome prodas kompaniju koja poseduje nalazista nafte/gasa i u toku SAMO JEDNE GODINE izvadi energenata u UKUPNOJ VREDNOSTI placenog iznosa, da to nije poklon?!

NIS jeste bio gubitas i trebalo ga je privatizovati i tu nema diskusije, ali nema sanse neko da me ubedi da NIS nije otisao po toj poklon-ceni zbog nekog sireg ekonomsko-politickog dogovora sa Rusima od kog pravoslavna braca, osim preuzimanja NISa, drugo nista nisu ispunila.
[ dlalic @ 25.09.2015. 09:08 ] @
Citat:
Rudna renta u Srbiji je 3%


Jos gore!

Rudna renta u Srbiji, po zakonu je 7%, a kupoprodajnim ugovorom je definisano ovih 3%
Inace, u Rusiji je 22%.
[ dule_ns @ 25.09.2015. 09:28 ] @
Citat:
IUOP_1:
Citat:
član:
NIS je otisao u sklopu dogovora oko Juznog toka, za koji su nas "nasa pravoslavna braca" iz*ebala ko majmune

Ako cemo pravo, za propast Juznog toka je kriva EU, a ne "nasa pravoslavna braca".

Ako ćemo pravo, propao je posao i oko onih nosača helikoptera zbog EU pa ako se ne varam Rusija je itekako naplatila i ono što je platila Francuzima i što je potrošila za obuku vojnika. Ukoliko zaustavljanje Južnog toka nije krivica Srbije (a nije) ja stvarno ne vidim zašto Srbija ne bi dobila neku kompenzaciju ili da se ugovor raskine (al ne ono posle 20 godina kad izvuku i poslednju kap nafte i gasa iz zemlje).
[ dule_ns @ 25.09.2015. 09:31 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
IUOP_1: ^ Mislio sam na on-line okupljalista, drustvene mreze i tako to :)


Drugo je to... Tviter i slična mesta su u velikoj manjini kod nas, ovde još uvek rulaju Dnevnik 2 RTS i Pink. :)

Citat:
član: hoces da kazes da ce MMF davati nove kredite Srbiji a da ih Srbija trosi na plate i penzije drzavnih (ne)radnika? tesko!
to sto je do sad "nikom/nista" je jer je bilo drugih politickih/ekonomskih uslova koji su im bili prioritetniji. drzavni sektor polako dolazi na red...


Nijedna stranka nije luda da seče granu na kojoj sedi, ti radnici ili neradnici kako kažeš su najjača glasačka mašina... ako se na kraju i otpusti na jednom mestu 10, zaposliće se na drugom mestu 15 i slično.

Ja mislim da su tu glasovi od sekundarnog značaja a da je glavna lova - mi vama apanažu a vi nama procenat od te apanaže.
[ la.linea @ 25.09.2015. 11:15 ] @
Citat:
dule_ns:
Citat:
IUOP_1:
Citat:
član:
NIS je otisao u sklopu dogovora oko Juznog toka, za koji su nas "nasa pravoslavna braca" iz*ebala ko majmune

Ako cemo pravo, za propast Juznog toka je kriva EU, a ne "nasa pravoslavna braca".

Ako ćemo pravo, propao je posao i oko onih nosača helikoptera zbog EU pa ako se ne varam Rusija je itekako naplatila i ono što je platila Francuzima i što je potrošila za obuku vojnika. Ukoliko zaustavljanje Južnog toka nije krivica Srbije (a nije) ja stvarno ne vidim zašto Srbija ne bi dobila neku kompenzaciju ili da se ugovor raskine (al ne ono posle 20 godina kad izvuku i poslednju kap nafte i gasa iz zemlje).

Bože, gde vi živite?
Kakve veze ima Rusija sa time što je Južni tok propao?
Zar ste stvarno toliko slepi da ne vidite istinu?
EU i USA stoje iza "sabotiranja" južnog toka. Na pritisak EU a posebno USA, Bugarska je otkazala gradnju južnog toka preko njene teritorije.
Kakve veze ima Rusija sa tim otkazivanjem i kakve kompezacije da očekujemo od Rusije ako je krivac na drugoj strani?
Da li ste se upitali kako to da ni jedan uslov koji je važio za južni tok ne važi za severni tok 2?
Pišete neosnovane stvari, posebno član sa komentarom:"nasa pravoslavna braca" iz*ebala ko majmune"?

P.S. IOUP, na tebe se ne odnosi komentar.

[ anon142305 @ 25.09.2015. 12:48 ] @
Citat:
la.linea:
Bože, gde vi živite?
Kakve veze ima Rusija sa time što je Južni tok propao?

P.S. IOUP, na tebe se ne odnosi komentar.

Znam, shvatio sam.

Stvar je u tome sto kao da postoji jaka emocionalna kompomenta u distinkciji zapad - Rusija.
Neke ljude, a bojim se da ih ima dosta ne mozes ubediti da sa obe strene dolaze i dobre i lose stvari, cist interes.
Ali dzabe, neki ce misliti da cim je sa zapada, apsolutno sve je dobro i za sve je kriva Rusija.
Nista manji broj je onih koji na zapadu ne vide nista dobro po sebe i drzavu.
Stvari su isprepletane, nista nije crno-belo.

No, da ne skrecemo vise sa teme.
Po objavi ugovora, obavljeno je i prvo, kako bih rekao, pravnicko vidjenje tog posla.
Zanimljivo je da su u emisiju pozvani i predstavnici vlasti, ali su svi redom odbili da gostuju.

[ Shadowed @ 25.09.2015. 12:57 ] @
Citat:
la.linea:
EU i USA stoje iza "sabotiranja" južnog toka. Na pritisak EU a posebno USA, Bugarska je otkazala gradnju južnog toka preko njene teritorije.
Kakve veze ima Rusija sa time što je Južni tok propao?

Mozda je veza Rusije u razlogu za taj pritisak EU.
[ dule_ns @ 25.09.2015. 13:29 ] @
Citat:
la.linea:
Citat:
dule_ns:
Citat:
IUOP_1:
Citat:
član:
NIS je otisao u sklopu dogovora oko Juznog toka, za koji su nas "nasa pravoslavna braca" iz*ebala ko majmune

Ako cemo pravo, za propast Juznog toka je kriva EU, a ne "nasa pravoslavna braca".

Ako ćemo pravo, propao je posao i oko onih nosača helikoptera zbog EU pa ako se ne varam Rusija je itekako naplatila i ono što je platila Francuzima i što je potrošila za obuku vojnika. Ukoliko zaustavljanje Južnog toka nije krivica Srbije (a nije) ja stvarno ne vidim zašto Srbija ne bi dobila neku kompenzaciju ili da se ugovor raskine (al ne ono posle 20 godina kad izvuku i poslednju kap nafte i gasa iz zemlje).

Bože, gde vi živite?
Kakve veze ima Rusija sa time što je Južni tok propao?
Zar ste stvarno toliko slepi da ne vidite istinu?
EU i USA stoje iza "sabotiranja" južnog toka. Na pritisak EU a posebno USA, Bugarska je otkazala gradnju južnog toka preko njene teritorije.
Kakve veze ima Rusija sa tim otkazivanjem i kakve kompezacije da očekujemo od Rusije ako je krivac na drugoj strani?
Da li ste se upitali kako to da ni jedan uslov koji je važio za južni tok ne važi za severni tok 2?
Pišete neosnovane stvari, posebno član sa komentarom:"nasa pravoslavna braca" iz*ebala ko majmune"?

P.S. IOUP, na tebe se ne odnosi komentar.



Ja nikad nisam tvrdio da EU nije umešala prste, čak šta više. Međutim, radi se o sledećem:

Napravljen je dogovor 2 strane. Strana A je ispunila dogovor i to "platila" (tako što je dala NIS bez tendera). Strana B nije ispunila dogovor, a za to je kriv D, C, ... ko god. Strana A nije kriva za to što strana B nije u stanju da ispuni dogovor i prema tome apsolutno zaslužuje kompenzaciju ili raskidanje dogovora.

Naravno, o tome nema ni govora. Verovatno zato što su ugovori tako pisani da su naše obaveze unete u ugovor, a njihove obaveze su ostale da vise i potom su se rasplinule u vidu toplog gasa. I nemam ja neke iluzije da nije tako manje više isto i sa bilo kojom drugom zemljom ali onda to svodi na naše odnose sa Rusijom na isključivo ekonomske. A tu nam je recimo BiH podjednako značajan partner, pa im nismo baš dali naftnu industriju na izvolte.
[ anon142305 @ 25.09.2015. 15:24 ] @
Citat:
Novinarki i snimateljima sajta Istinomer Komunalna policija zabranila je danas snimanje ispred restorana “Savanova” i napisala im prekršajne prijave uz obrazloženje da su “ulaskom na gradilište ometali službeno lice u obavljanju dužnosti”.

http://www.istinomer.rs/bonus/...snimanja-na-savskom-setalistu/




Intervencija komunalne policije ide od 9:44 min.
[ la.linea @ 25.09.2015. 15:41 ] @
Citat:
dule_ns: Ja nikad nisam tvrdio da EU nije umešala prste, čak šta više. Međutim, radi se o sledećem:

Napravljen je dogovor 2 strane. Strana A je ispunila dogovor i to "platila" (tako što je dala NIS bez tendera). Strana B nije ispunila dogovor, a za to je kriv D, C, ... ko god. Strana A nije kriva za to što strana B nije u stanju da ispuni dogovor i prema tome apsolutno zaslužuje kompenzaciju ili raskidanje dogovora.

Naravno, o tome nema ni govora. Verovatno zato što su ugovori tako pisani da su naše obaveze unete u ugovor, a njihove obaveze su ostale da vise i potom su se rasplinule u vidu toplog gasa. I nemam ja neke iluzije da nije tako manje više isto i sa bilo kojom drugom zemljom ali onda to svodi na naše odnose sa Rusijom na isključivo ekonomske. A tu nam je recimo BiH podjednako značajan partner, pa im nismo baš dali naftnu industriju na izvolte.

Ako me pamćenje ne vara, Srbija je tražila da južni tok ide preko Srbije a da će zauzvrat prodaja NIS-a ići direktnom pogodbom dok je EU insistirala da se Srbija zaobiđe.
Rusija je prema dogovoru sa Srbijom odlučila da JT ide preko Srbije i onda je na scenu stupila EU i USA i epilog znamo.
Nekome se ne sviđa da male zemlje budu koliko toliko energetski nezavisne od velikuh? Ja to tako vidim, možda grešim ali, pitam opet, kako može ST2 bez ikakvih uslova? Gde su sada EU dušebrižnici sa svojim razlozima zašto ne JT?
Jedan od najvećih cinizma je izjava evropskog komesara za energetiku Gintera Etingera Frankfurter algemajne cajtungu, koji je izjavio da političkog dogovora oko „Južnog toka“ ne može biti sve dok Rusija ne prizna vladu u Kijevu?!
Takođe, pročitajte izjavu Gerharda Mangota: Evropska komisija je, makar u pojedinim izjavama svojih predstavnika, povezala napredak u pregovorima oko Južnog toka sa razvojem u Ukrajini. To je novost. Do sada je Brisel samo podsećao Gasprom na odredbe Trećeg energetskog paketa koje su dobro poznate, a sada se materija uslovljava ponašanjem Rusije prema Ukrajini. To je čista politizacija ovog gasovoda. Otvara se pitanje da li Evropska komisija sada uklapa energetsku politiku u prizmu ukupne spoljne politike? To je zabrinjavajući razvoj jer Komisija treba da se stara o energetskoj bezbednosti Evrope, a ne da vodi spoljnu politiku.
Evropa se uporno pozivala na treći energetski paket koji je tražio da JT mogu koristiti Azerbejdžan kao i druge zemlje koje prodaju gas.
Kako sad da iz tog paketa ništa ne važi za ST2, čak do te mere da se o njemu gotovo i ne govori sve dok misnistar spljnih poslova Slovačke, Robert Fico, kao i piuni u Ukrajini nisu shvatili da EU ima dvostruke standarde.
[ la.linea @ 25.09.2015. 16:05 ] @
Malopre, u vestima na B92, gost je bio Siniša Mali. Bože koja arogancija?
Znači, u opšte nije hteo da odgovori na konkretno pitanje novinarke nego je kao školarac recitovao naučen tekst i pozivao se na objavljen tender za koga Srpsko pravosuđe nije nadležno?
Ne mogu da verujem dokle arogancija i bezobrazluk mogu ići?
[ jnk @ 25.09.2015. 23:10 ] @
Kao i obicno, vladd ponovo nema veze sa realnoscu. NIS sam naveo bez namere da se o tome dalje raspravlja tako da si temu pogresio totalno. Kad bi se razumeo u ekonomiju na nivou jednog trgovca sa pijace, mozda bi imalo smisla da ti objasnjavam zasto je potplacen, al ja shvatam da tebi to ne vredi objasnjavati jer tvoja rusofilija tebi nikad ne bi dozvolila.

Al ajd ovako ukratko za druge koji nisu zaslepljeni, NIS je i pored svih lopovluka od tocioca, preko kamiondzija, do direktora, skoro 10 godina pre prodaje bio preduzece koje se sa iskazanom dobiti klalo medju prvih 5 u zemlji a i prodat je sa poslednjom godinom od 120m u plusu. Naravno to nije zahvaljujuci izuzetnim menadzerima vec monopolskim polozajem. Medjutim dolaskom gazproma doslo je i drugacije primenjivanje racunovodstvenih standarda pa je finansijski izvestaj izmenjen i umesto dobiti uknjizen je gubitak zbog starih potrazivanja(ka drzavi naravno) koja su se knjizila kao rashod. To koliko NIS nije pretplacen govori i to sto se sama investicija isplatila kroz dobit u sledece 3-4 godine a da si se u zivotu bavio nekim poslom znao bi kakav je to posao koji ti isplati ulozeno u roku od 3-4 godine i da li si ti tu dobro ili lose prosao.

A sto se tice teme, ne cudi me da ne uvidjas razmere koliki je ovde kriminal u pitanju, to je i bio cilj vodje, da mu se evridz podanik zanima rusofilijom i pljuvanjem amera i krvata, dok mu on ispred nosa uzima 100 hektara javne svojine u centru grada pored reke i poklanja privatnoj firmi.
[ R1A1 @ 26.09.2015. 00:02 ] @
^^Uobičajen način komuniciranja sa neistomišljenicima.
Čim neko pomisli da brani neki potez sa istoka odmah je proglašen rusofiličarem?
Moram priznati, to je ubedljivo najjači argument na es-u.
Ajde da pogledamo istini u oči. NIS je do prodaje bio partijska kuhinja sa xy zaposlenih u administraciji i sa dve rasturene rafinerije od strane USA i NATO pakta (i sad će i mene proglasiti rusofiličarem a captain america možda i banovati)?
Za razliku od mnogih velikih privatizacija koje su završene katastrofom (setimo se samo Železare Smederevo) NIS je kupila kompanija zainteresovana da ulaže u naše kapacitete - rafinerije, naftovod, vetroelektrane i da se širi i u susednim državama, i koja ima sredstava i interes da uloži u istraživanje i crpljenje nafte u našoj zemlji i susedstvu. Strateški plan NIS-a je da zauzme centalno mesto u regionu u snabdevanju tržiša gorivom iz rafinerije u Pančevu, zbog čea su kupljene pumpe OMV-a u Bosni, u Bugarskoj radi 35 pumpi. NIS Petrol je kupio i skladišni kapacitet u Kostinbrodu kod Sofije, čime je otvorio mogućnost za razvoj distribucije goriva iz Srbije na sopstvene maloprodajne objekte, kao i za početak veleprodajnih aktivnosti. Mreža benzinskih stanica u Rumuniji ima 18 objekata.
Tu su još ulaganja u istraživanja u raznim zemljama što se sve može pročitati na njihovom sajtu.
Daj bože da su nam sve prodaje prošle kao prodaja 51% NIS-a!
Setite se prodaje Pančevačke azotare, Trayal-a, Paraćinske staklare, Pančevačke pivare (najstarija na Balkanu), BiP-a.....mogao bi sat vremena da nabrajam.
Sve to nije važno jer kupci nisu bili Rusi!
[ branko tod @ 26.09.2015. 01:38 ] @
Predivan primer je prodaja gvožđare Smederevo. Prodata je Amerima po direktivi,
a Srbija je prihvatila da bezmalo milijardu dolara duga otplaćuje sama. Kada je postala
neprofitna i istopila svo vojno i drugo kvalitetno gvožće po regionu velikodušno je za
1 dolar prodata Srbiji, normalo sa svim dugovima koje je napravila, a koje je opet Srbija
prihvatila. Ali to je normalno, valjda što su u pitanju znate već ko.
[ vladd @ 26.09.2015. 06:52 ] @
Citat:
član:
Citat:
vladd:Kako je ta "partija" samo uspela da ti ispere mozak da je NIS "poklonjen", a relano preplacen.

Meni partija isprala mozak?!! hahahahahahhha pa ovo jesto najsmesnije sto je neko mogao da mi kaze!
ako mozes samo da mi kazes o kojoj se partiji radi?
Citat:
vladd:Mislim da je cena od 400 miliona previse(kao sto se sada Sartid nudi za dolar, ili da drzava DOPLATI stratesko partnerstvo sa jedno 200 miliona dolara), plus anuliranje dubioze od 340 miliona(trajalo je dve godine), uz investicije od dodatnih 600 miliona...dolazimo do cifre 400+340+600..za nekoliko godina..a NIS je poceo da uplacuje, poprilicno dobrovoljno, deo profita u budzet(mada su mogli da "ulazu" u razvoj i investicije, kao i srpski manageri) i da Srbija krene da uvecava budzet za desetine milijardi dinara...

Iz minusa 200 miliona dolara, stiglo se do plusa od 4-5 miliona dolara? NIS vraca pare? Koja to kompanija u Srbiji radi???


plus od cak 4-5 miliona dolara?! bravo za NIS! bravo za Ruse!

ti ili se pravis lud ili si jednostavno ogranicen pa neke stvari ne mozes da ukapiras!?

jel je tebi poznato da su uz NIS otisla i nalazista na teritoriji Vojvodine koja su pripadala NISu? Rudna renta u Srbiji je 3%, a npr. 2012 je NIS platio za eksploataciju 1,36 milijardi RSD. Znaci, samo te godine su izvadili sirovine za oko 400 miliona EUR. Tacne podatke koliko je koje godine placena rudna renta ces lako pronaci na netu.

OBJASNI MI kako mislis da ako nekome prodas kompaniju koja poseduje nalazista nafte/gasa i u toku SAMO JEDNE GODINE izvadi energenata u UKUPNOJ VREDNOSTI placenog iznosa, da to nije poklon?!

NIS jeste bio gubitas i trebalo ga je privatizovati i tu nema diskusije, ali nema sanse neko da me ubedi da NIS nije otisao po toj poklon-ceni zbog nekog sireg ekonomsko-politickog dogovora sa Rusima od kog pravoslavna braca, osim preuzimanja NISa, drugo nista nisu ispunila.



Da odgovorim i tebi o ovima sto su te lajkovali


MAlo je plus 4 miliona u odnosu na ranijih -220, ili jednostavnije preko 200miliona deviza?


I kakav bi to "tender" bio? Kao za ostale fabrike, Zmaj, IMT, IMR? Evo, Nicovic je "pobedio na tenderu" i pazario Teleoptik...proslo 10 godina i Teleoptik radi punom parom????...ili bese zvrji kao ruglo..i izdaje se magacinski prostor? Zmaj je prodat "na kilo" od strane "transparentnog" vlasnika..pobednika TENDERA???

I da cujem, KOJA bi to "kompanija" prisla takvom "tenderu", a da se recimo "bavi" naftom, ili SNABDEVA EVROPU GASOM???
Aneks maneks interkontinental, sa sedistem na devicanskim ostrvima, i magacinima punim serpi???

O kakvim "tenderima" i bajkovitim "ponudama" se prica??? Bas bih voleo da cujem kakve su se kompanije "pojavljivaci na tenderu" zamislili?

Prodato je evropskom gigantu koji je imao ekonomski i strateski interes!!! I bio voljan da posao obavi uz placanje..da ne zaboravimo da smo zbog uspesnih managera, doticnima DUZNI neke milione...i nadalje..mogao je recimo dug da bude presudan..da prodamo nekome skulje NIS, pa da sada uredno placamo gas bez dugova..ili bi to bilo politicko ekonomski neizvodljivo...kako bi se odrzavalo 50 gubitasa kojima je gas neophodan? Placali bi iz budzeta???


Sto se "rudne rente" tice, to je tek smejurija...pa sto Miskovici i Percevici nisu "kopali rudu"..nego su kopali banke..istina, Misko se pokazao kao najodgovorniji medu ovima sto im je POKLONJENO bogatstvo i kvadratura Srbije.


RUdna renta se moze pausalno naplacivati na aktuelno ekonomski isplatljiva ekploataciona mesta...ako nekome NIJE jasno, to je vadjenje nafte recimo do 3-4km..nadalje je po "zapadnim" merilima prosto NEISPLATLJIVO..

To sto rusi imaju pomeren limit tehnologije, i vade naftu sa preko 11km, to NE MOZE da ima isti tretman...barel je barel, daj 10%...zato su "procenti" rudne rente MANJI, odnosno PODLOZNI RACIONALNOM dogovoru.

I kada se gleda sa tehnicke, operativne i ekonomske strane, jasno se vidi sta su propagandno- partijska, ili glupacko-novinarska bulaznjenja, koja neki prezentuju kao "bibliju" privatizacije i ekonomije...
[ vladd @ 26.09.2015. 09:07 ] @
JA se izvinjavam sto je moja opaska na prvi pogled off topic. Previse je svinjca u BGDNV, ali botovi vole da spominju jedinu medjunarodno racionalnu transformaciju industrijskog gigantcica, koji je neophodan posto prodaje AKCIZNU robu, siroke potrosnje, koji je i pored beneficiranog poslovanja i prostog bakaluka sa berzansko placenom robom pravio gubitke?

Sto sa Beogradom na vodi ima udaljenu vezu PRAVDANJA ocigledne manipulacije, laganja i poklanjanja drzavnih resursa, i od tog posla sa nekretninama ce drzava Srbija imati visedecenijsku STETU i TROSKOVE..
Slabo ce da bude i poredjenje i "pravdanje"...

Cisto da repliciram onima koji su nasli za shodno da spominju (nakazno porede) "makakoprodati" NIS, koji je u kratkom roku(nedostizno za aktuelnu kamarilu) sjahao sa drzavne grbace, i krenuo da doliva pare u budzet..kolike tolike..mozda je onih 30% vlasnistva srbije presudno da ne bude MNOGO VISE, posto smo mali ljudi a velike stetocine. Sto se privrede tice, naravno...
[ la.linea @ 26.09.2015. 10:42 ] @
Mislim da je priča o prodaji NIS-a besmislena u okviru same teme kao i u ukupnoj sprovedenoj privatizaciji. Nestali su mnogi nekadašnji giganti, potpuno, ne postoje, ne rade, nema zaposlenih, nema dohodka, nema punjenja budžeta i to nikome ne smeta a NIS je uvek na tapetu po sistemu, da ga nisu kupili oni sa istoka sada bi u Srbiji tekao med i mleko?!
I sam Beograd na vodi je po sistemu NIS-a, direktna pogodba samo što još ne znamo epilog?
Ne znam šta reći. JAT je otišao pod led, a tamo mu je i bilo mesto, osnovana je AirSerbia, takođe dogovorom i koliko mogu da vidim kao putnik a i po podacima koji su dostupni, AirSerbia nema gubitke. Nudi komfor koji prevazilazi sve avio prevoznike sličnog ranga u okolini, povećava broj putnika i broj destinacija pa u kontekstu toga, bez obzira na sve nejasnoće oko Beograda na vodi, držim se stare narodne mudrosti: "Vreme je najbolji sudija!"
[ anon142305 @ 26.09.2015. 11:42 ] @
Citat:
la.linea:
po podacima koji su dostupni, AirSerbia nema gubitke

Zar nije bila neka prica da je po naredbi drzave uradjeno da AirSerbia ne placa aerodromu NT neke takse, dok druge aviokompanije nisu toga postedjene?
[ la.linea @ 26.09.2015. 13:52 ] @
Citat:
IUOP_1: Zar nije bila neka prica da je po naredbi drzave uradjeno da AirSerbia ne placa aerodromu NT neke takse, dok druge aviokompanije nisu toga postedjene?

Priče postoje a šta je istina....?
Činjenica da se broj putnika povećao na aerodromu i da se na ime taksi slivaju velike pare ali gde idu...?!
Da li je samom aerodromu, AirSerbii ili državi, možda i nije tako važnjo ako se beleži rast prometa pa tako i profita i broj zaposlenih.
Možda grešim ali činjenica je da se promenio na bolje i prevoznik i aerodrom.
[ anon142305 @ 26.09.2015. 13:59 ] @
Citat:
la.linea:
Priče postoje a šta je istina....?

Pa to je istina: http://www.b92.net/biz/vesti/s...9&dd=02&nav_id=1034181

Citat:
la.linea:
Činjenica da se broj putnika povećao na aerodromu i da se na ime taksi slivaju velike pare ali gde idu...?!
Da li je samom aerodromu, AirSerbii ili državi, možda i nije tako važnjo ako se beleži rast prometa pa tako i profita i broj zaposlenih.
Možda grešim ali činjenica je da se promenio na bolje i prevoznik i aerodrom.

Sve dok drzava krije ugovore koje potpisuje, dok se pare gradjana bacaju na subvencije, nikako ne mogu da se slozim sa tobom.
[ la.linea @ 26.09.2015. 14:09 ] @

Citat:
Beogradski aerodrom “Nikola Tesla” ne daje olakšice samo Er Srbiji, veći svakoj kompaniji koja ispuni određene kriterijume, kaže Zorana Mihajlović.


Citat:
IUOP_1:Sve dok drzava krije ugovore koje potpisuje, dok se pare gradjana bacaju na subvencije, nikako ne mogu da se slozim sa tobom.

Ja sam samo rekao da je činjenica da se aerodrom promenio na bolje kao i nacionalni avioprevoznik, da se povećao broj putnika a time i profit.
Jel se sa time ne slažeš?
Takođe, napisao sam da ne znam gde pare idu i ne vidim zašto se i sa time ne slažeš?
Da li država krije ugovore između aerodroma Nikola Tesal i AirSerbia, to ne znam jer me to baš nešto nije ni interesovalo niti sam ugovor spominjao pa ne vidim u čemu je tvoje neslaganje?
[ anon142305 @ 26.09.2015. 14:23 ] @
Nemam pojma dal se promenio na bolje.
Ono sto vidim je da avio prevozik posluje u plusu, zato sto drzava (tj. svi gradjani) pokrivaju deo troskova.

A ne slazem se sa tim da nije bitno gde idu pare.
[ vladd @ 26.09.2015. 14:27 ] @
Ti prijatelju linea, "izrices" kojesta, kao najobicniji BOT.

I kao prvo, treba spominjati sve privatizacije, da i botovi vide sta je bilo i sta se desava, a ne samo da se "vidi" ono sto GAZDA kaze da se vidi. I kada se prave nakazne paralele, da se malo obratimo cinjenicama, makar i onima iz medija, posto su teze cinjenice ocigledno prelivene drzavnom tajnom.

I bas lepo sto se povecao broj putnika, kada se oprastaju dugovi za usluge, sto moze nekome da donese profit a nekoga da zakopa pod led, dobro je za primetiti..
Ali nije zgoreg primetiti i ono sto nije primetno u holovima aerodroma
http://pescanik.net/aerodrom-opet-prasta-dugove-air-serbia/
[ anon142305 @ 26.09.2015. 14:34 ] @
Nego, jel to Ugovor o Beogradu na vodi jaci od domacih zakona i pravnog sistema...? :)

[ NapredniBot @ 26.09.2015. 14:53 ] @
Mrzi me da čitam ceo ugovor, a na osnovu priloženog isečka čini mi se da se samo konstatuje stanje u trenutku zaključivanja ugovora.
[ anon142305 @ 26.09.2015. 14:55 ] @
Moguce, nisam pravnik, otud smajli.
[ vladd @ 26.09.2015. 15:12 ] @
To je konstatacija da ne postoje ni trenutni ni potencijalni pravni tereti koji mogu da opterete izvrsenje ugovora. Nista znacajno, prakticno "formular" za takvu izjavu.

Problem su konverzije prava zemljista , nivo finansiranja i poklanjanje drzavnih vrednosti, sto je vec vidjeno i sa Uscem i sa Lukom, pa se nekako "navikavamo"...na izuzetno postenje politickih kamarila...identicnih ponasanja
[ anon142305 @ 26.09.2015. 15:22 ] @
Jasno, jasno...
[ la.linea @ 26.09.2015. 18:53 ] @
Citat:
vladd:
Ti prijatelju linea, "izrices" kojesta, kao najobicniji BOT.

I kao prvo, treba spominjati sve privatizacije, da i botovi vide sta je bilo i sta se desava, a ne samo da se "vidi" ono sto GAZDA kaze da se vidi. I kada se prave nakazne paralele, da se malo obratimo cinjenicama, makar i onima iz medija, posto su teze cinjenice ocigledno prelivene drzavnom tajnom.

I bas lepo sto se povecao broj putnika, kada se oprastaju dugovi za usluge, sto moze nekome da donese profit a nekoga da zakopa pod led, dobro je za primetiti..
Ali nije zgoreg primetiti i ono sto nije primetno u holovima aerodroma:)
http://pescanik.net/aerodrom-opet-prasta-dugove-air-serbia/

Kakve veze imaju putnici, posebno broj putnika, sa praštanjem dugova i gde idu pare? Stvarno ne kapiram šta si to hteo reći pa još pametno?
Kao putnik moram da platim kartu i aerodromsku taksu. Nadam se da ćeš to shvatiti na pravi način a ne da me nazivaš botom?
Za razliku od ranije, za te pare sada letim u novim avionima sa aerodroma koji konačno liči na nešto. Znači, taksu i prevoz moram platiti s tim što sada za te pare imam i uslugu koja je mnogo mnogo bolja..
Objasni ti sad, kakve veze ja imam sa time gde ide novac ako sam rekao da to ne znam ali vidim broj letova, gužvu na aerodromu, nove avione, nove fingere, novi imidž i aerodroma i prevoznika.
Šta je tebi u tome sporno?
[ anon142305 @ 26.09.2015. 19:03 ] @
Citat:
la.linea:
Nadam se da ćeš to shvatiti na pravi način a ne da me nazivaš botom?

Sam si kriv sto si nazvan botom :)
Tvoji postovi na ovoj temi (na drugim ne, koliko sam video) mnogo podsecaju na botovske komentare sa Blica, a tu onda nema kvalitetne rasprave.
[ la.linea @ 26.09.2015. 19:28 ] @
Citat:
IUOP_1: Sam si kriv sto si nazvan botom :)
Tvoji postovi na ovoj temi (na drugim ne, koliko sam video) mnogo podsecaju na botovske komentare sa Blica, a tu onda nema kvalitetne rasprave.

Tvoje je pravo da misliš šta hoćeš ali ne i da me bez osnova optužuješ.
Izneo sam samo svoja zapažanja, bez ikakvh direktnih osuda jer za iste sem glasina nemam ništa validno.
Očigledno je da ti imaš informacije iz prve ruke pa bi voleo da ovde postaviš neku validnu, dokumentovanu, da ne ostanem(o) slep(i) kod očiju.
Unapred hvala.
[ anon142305 @ 26.09.2015. 19:38 ] @
Opusti se bre :)
Niko te optuzuje, lepo sam rekao podsecaju i samo na ovoj temi.
Sto se informacija tice, linkovi se kace, diskusija se vodi, pa ko god hoce da cita, nece ostati slep kod ociju.
[ član @ 26.09.2015. 21:08 ] @
Citat:
vladd:Sto se "rudne rente" tice, to je tek smejurija...pa sto Miskovici i Percevici nisu "kopali rudu"..nego su kopali banke..istina, Misko se pokazao kao najodgovorniji medu ovima sto im je POKLONJENO bogatstvo i kvadratura Srbije.

RUdna renta se moze pausalno naplacivati na aktuelno ekonomski isplatljiva ekploataciona mesta...ako nekome NIJE jasno, to je vadjenje nafte recimo do 3-4km..nadalje je po "zapadnim" merilima prosto NEISPLATLJIVO..

To sto rusi imaju pomeren limit tehnologije, i vade naftu sa preko 11km, to NE MOZE da ima isti tretman...barel je barel, daj 10%...zato su "procenti" rudne rente MANJI, odnosno PODLOZNI RACIONALNOM dogovoru.

I kada se gleda sa tehnicke, operativne i ekonomske strane, jasno se vidi sta su propagandno- partijska, ili glupacko-novinarska bulaznjenja, koja neki prezentuju kao "bibliju" privatizacije i ekonomije...

ah ti svemocni Rusi! :)
gluplje opravdanje za pljačku Vojvodine/Srbije kroz eksploataciju sirovina nisi mogao da das!
bolje da nisi nista napisao za rudnu rentu, nego to sto si napisao!
[ la.linea @ 26.09.2015. 21:19 ] @
Analiza efekata privatizacije u Srbiji
[ vladd @ 26.09.2015. 23:05 ] @
Citat:
gluplje opravdanje za pljačku Vojvodine/Srbije


Ako ti magacin Percevicevih serpi nije gluplji svaka ti cast...

Da ne svodimo vodu na "rusofilstvo", predaleko sam od dripacko-navijackih podela, ali su rusi zbog sopstvene strategije i interesa(i tadasnje situacije) odigrali kako su odigrali. Da smo Nemci, bili bi nam veca "braca" i "prijatelji"...sa nekim severoistocno juznim tokom...

Cinjenice su jasne, Vojvodina je ocito bila puna pljackasa, koji su radje cistili banke nego nesto konkretno radili(kopali rude i naftu..secam se i da je Sloba iskopao i plasirao neka neverovatna nalazista nafte), vidim da je pola Vojvodine pod Agrokorom, jel' to vojvodjanima smrdi djubrivo..ili im je lepse da kuluce za inostranog gazdu?
[ vladd @ 27.09.2015. 09:31 ] @
Elem, ne oisem ja ovo da hvalim bratstvo(nepostojece) izmedu belih i zelenih.

Partijsko bulaznjenje u dnevnopolitickom prepucavanju treba da izbegavamo.

Prenemaganja da smo "mogli bolje" da prodamo su lupetanja, sto se i dokazalo nakon manje od decenije. Cinjenica je da smo prodali svetskom naftnom gigantu koji ima svoje resurse, koji je prakticno, bar geografsko evropski i koji ima svoje poslove po evropi, recimo veliko snabdevanje evrope gasom.
Nismo dobili svih pet beneficija, juzni tok je politicki miniran, ostalo je zaduzenje, profit i (dobrovoljna) upata profita u budzet, sto ne rade ni domaci tajkuni..povlascena cena gasa..sto su dugorocni benefiti koje partijski babuni ne mogu da spiskaju za vreme mandata.

I poredjenje sa NIS-om je apsolutno botovsko razmisljanje, bez logike i cinjenica. Svaka privatizacija ima svoje karakteristike, ima jos uspesnih privatizacija, ali je NIS jedna od malobrojnih izuzetno povoljnih za Srbiju. I kratkorocno i dugorocno..

Cak i da smo dobili znacajno vise novca u nekoj teoriji, a to sigurno ne bi bilo vise od milijarde plus, mogu samo da zamislim nacine na koji bi se spiskale pare, napraavile fondacije, pozaposljavale strine i konkubine..dok se ne pojede..a pojelo se preko 50 milijardi..jedna vise ili manje..tja..

Ovako imamo 30% stabilnog vlasnistva u stabilnoj kompaniji, koja pravi profit. I ne zdere budzetske subvencije, i nema oslobadjanje poreza, i nema placanje 10k€ po zaposlenom radniku subvencija...itd...

BGD na vodi ima puno spornih detalja. Ono sto je surova cinjenica da su i nasi zakoni i pravila sporni i pravljeni za odredjenu manjinu beneficiranih pojedinaca, izniklih u tajkune, pa ostaje da posmatramo kako ce teci doticne izuzetno dugoricne aktivnosti, uz veliki trosak i zaduzenje drzave Srbije.


I ono na sta reagujem je "duplo golo", botovsko "branjenje" ove Vodene katastrofe, uzgrednim neargumentovanim prenemaganjem(laganjem, izmisljanjem i lupetanjem) o NIS-u..DVE partijske floskule i "akcijske lagarije" u JEDNOJ recenici!!!!
[ la.linea @ 27.09.2015. 15:27 ] @
Kordoni policije sprečavaju protest protiv gradnje „Beograda na vodi”

Građani okupljeni oko građanske inicijative "Ne da(vi)mo Beograd" okupili su se danas nedaleko od Glavne autobuske stanice u Beogradu kako bi izrazili protest zbog početka realizacije projekta "Beograd na vodi".
[ cika dacha @ 27.09.2015. 16:43 ] @
la.linea@ Bas me zanima iz koje stranke su ti gradjani ?!
[ la.linea @ 27.09.2015. 17:01 ] @
Citat:
cika dacha: la.linea@ Bas me zanima iz koje stranke su ti gradjani ?!

Ne znam i suštinski nije ni bitno. Zašto bi neko morao biti u bilo kojoj stranci da bi protestovao protiv nečega što smatra prevarom?
Recimo, ja nikada nisam bio u bilo kojoj stranci i neću ni biti a protestovao sa par puta kada sam smatrao da treba glasno izneti neslaganje sa odeređenim činjenjem.

[ Java Beograd @ 27.09.2015. 17:46 ] @
Svi svakako znaju da ja nikako ne mogu biti partijski bot, niti sam neko ko podržava trenutni režim.

Ali, dajte ljudi, bar trunke realnosti:

Dakle na stranu ugovor i politika. Samo realnost.

1. Na najlepšem delu reke Save, neposredno pre ušća, geometrijski u centru grada (između Beograda i Novog Beograda) više od 50 godina stoji i taloži se đubre, olupine, krš, lom. Em je ružno, em zagađuje em opasno. Niko se za tih 50 godina nije setio da očisti reku, makar samo radi ekologije. Jok. Ni jedna vlast to nije videla. Od Tite, preko Zlobe, do Koštunice i Tadića.
Ali, ne samo to, nego niko od ovih sadašnjih dušebrižnika koliko juče nije demonstrirao nešto kao "očistite reku" ili štagod slično. Jok.

2. Na ogromnoj površini, opet u geometrijskom centru grada, mnogo decenija bili su magacini, betonjerke (ej !?), gomile šuta, đubreta. Legalnih i nelegalnih objekata. Svašta ! Em je ružno, em zagađuje.. Niko se za tih 50 godina nije setio da to raščisti, da kaže "majkumu, pa ne može betonjerka u centru grada". Ne mora soliteri, ovoono. Makar da se neko setio da očisti, pa, eto, neka je makar park napravio. Ono - za šetnju.
Ali, ne samo to, nego niko od ovih sadašnjih dušebrižnika koliko juče nije demonstrirao nešto kao "očistite ruglo" "hoćemo park", "hoćemo šetalište" ili štagod slično. Jok. Svima je bilo potaman.

I sad, pojavio se neko ko je rešio da očisti vnago, da očisti reku, da betonjerku premesti tamo gde logično može da posluje.

Eeeeee... Ali nećemo mi to. Zato masa demonstrira danas "vrati nam našu žabokrečinu" "Vrati nam olupine na ušću reke, hoćemo da trunemo zajedno sa olupinama !"

Povod ? Nebitan. Šatro ugovor loš. "Neko će da zaradi, a mi hoćemo da svi zajedno trunemo u bedi. "
[ jnk @ 27.09.2015. 17:54 ] @
Bravo javo covece iz naroda. Ispostovao si sablon prosecnog vodjinog podanika.
[ cika dacha @ 27.09.2015. 18:00 ] @
Java@ U pravu si!

la.linea@ Iz aviona se vidi clanska karta zute boje tih ''slucajno'' okupljenih gradjana !
[ la.linea @ 27.09.2015. 18:23 ] @
Citat:
cika dacha: la.linea@ Iz aviona se vidi clanska karta zute boje tih ''slucajno'' okupljenih gradjana !

Možda si u pravu, ja to ne znam. Već sam rekao, vreme je najbolji sudija. Ja nemam ni jednu pouzdanu informaciju da bi mogao reći da je sve velika prevara ili da je posao veka.
Svako ima svoje interese i svoje argumente.
Ono što čujem, i pre tendera, sigurno je da će glavni za elektro radove biti "Energotehnika Južna Bačka!, firma kojoj se nameštaju tenderi poput poslova u RB "Kolubara" i RTB "Bor". Znači milionski poslovi a sve zbog.....?
Rekoh, vreme je najbolji sudija pa da sačekamo.
[ Java Beograd @ 27.09.2015. 18:25 ] @
Citat:
jnk:Bravo javo covece iz naroda. Ispostovao si sablon prosecnog vodjinog podanika.
I to je sve šta umeš da kažeš ?
Ništa konkretno ? Tipa: "bravar je bio bolji" ? Ili "I Tadić je 'teo da to sredi ali nije imao vremena". Ili bilo šta drugo.

Samo ovo "Java podanik" "Javi smrde noge a guz'ca mu slana".

Evo malo da se prisetimo olupina i fizičke i mentalne žabokrečine.

Edit:
Samo mala napomena za one koji nisu iz Beograda, ili jesu ali nisu šetali desnom obalom Save (samo bi lud tu šetao) Ovako je bilo na samo 100m od sajma.





[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 27.09.2015. u 19:37 GMT+1]
[ Miroslav Jeftić @ 27.09.2015. 18:37 ] @
Citat:
Java Beograd: I to je sve šta umeš da kažeš ?
Ništa konkretno ? Tipa: "bravar je bio bolji" ? Ili "I Tadić je 'teo da to sredi ali nije imao vremena". Ili bilo šta drugo.

Samo ovo "Java podanik" "Javi smrde noge a guz'ca mu slana".


Bojim se da su i tvoji argumenti slabi. Samo zato što nešto nije sređeno, ne znači automatski da se mora sređivati po svaku cenu. Mislim, ja nisam iz Beograda, sasvim mi je svejedno ako će vam na svakom ćošku biti po jedan 300-metarski hipermarket, daj pet što kaže onaj iz filma. Evo šta su pre neki mesec izjavile arhtekte na primer: http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...aviti-projekat-Beograd-na-vodi
[ Sceka @ 27.09.2015. 18:57 ] @
A ima li neko od tih arhitekata sa linka resenje? Mislim, ne bolje nego resenje uopste. Ali da nije bazirano na standardnoj varijanti cekanja od po nekoliko decenija za obican potpis pa cak i paraf - sto je bila praksa do sada.

Tako se pricalo i o Mostu na Adi pa se sad vidi sva benefit tog istog mosta. Ja licno ne verujem da ce Beograd Na Vodi moci da se ostvari onako kako se reklamira, a narocito u okviru bilo kog roka koji se pominje ali resavanje onoga sto Java pominje, koje izgleda da pocinje (bar tako su neke naznake i interne informacije), je nesto sto je ok .


Pozdrav!
[ Homer J. Simpson @ 27.09.2015. 19:01 ] @
Citat:
Java Beograd:
Ali, dajte ljudi, bar trunke realnosti:

Dakle na stranu ugovor i politika. Samo realnost.

To tako moze s privatnom imovinom , s drzavnom jok.

I mojne te price o ciscenju otpada kad je jedini motiv dizanje spomenika.
Djilas sebi podigao

pa 'oce i Vucic sebi jedan

[ Java Beograd @ 27.09.2015. 19:04 ] @
@ Miroslav Jeftić
Slučajno znam za tu grupu arhitekata. Pola od navedenog sa linka nije tačno, od ostatka, polovina je poluistina, od ostatka polovina se svodi na ličnu percepciju i mišljenje. Ostaje ponešto što je smisleno.

Sa tobom se slažem: ne mora i ne sme "po svaku cenu". Ali, nekako osećam da bi se gomila današnjih dušebrižnika našla da protestuje ma šta da je zamišljeno, ma šta da je urađeno. Uostalom, veovao ili ne, naši zakoni o gradnji su takvi da NIKAD ne bi mogao sve da ih ispoštuješ, makar angažovao 200 advokata.

A kad bi se čekali urbanisti, GARANT se ništa ne bi desilo narednih 100 godina. GARANT ! Pa ja živim u naselju, koje je sagrađeno ranih sedamdesetih, a još uvek ga nema u urbanističkom planu. I to je sagrađeno lagalno, od državnih firmi. Nije divlje naselje.

Ajde evo pitanje za diskusiju: da si kao ti neko ko je na vlasti, i da si pokrenuo nešto slično, i da znaš da će urbanstima trebati min 20 godina da naprave neki prostorni plan, šta bi ti radio? Dakle, sasvim kobajagi, sasvim hipotetički. Da li bi krenuo u nekakvu akciju, ili bi rekao "čekaćemo još 20 godina"
[ Java Beograd @ 27.09.2015. 19:07 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:Djilas sebi podigao



Pa šta fali mostu ? Hvala bogu da se neko setio (opet posle oko 40 - 50 godina) da napravi most. Ne da je potreban nego je ekstra, ekstra neophodan. Lep, veliki funkcionalan most. Sa velikom funkcionalnom petljom. Još treba da se produži UMS prema Tošinom Bunaru, ali dobro, biće i toga.

Pitaj one sa Banovog Brda da li im se sviđa sad kad im ulica pored sajma nije jedina veza sa gradom. Pitaj da li im se sviđa što ne moraju da čekaju da se podigne rampa kod Careve Ćuprije. Pitaj stanovnike NBg da li im se sviđa što mogu da stignu do sajma za 10 min, kao i do Banovog Brda.. ....

Prelep most, dominantan na panorami grada, kao i avalski toranj.
[ Java Beograd @ 27.09.2015. 19:09 ] @
Citat:
Sceka:A ima li neko od tih arhitekata sa linka resenje? Mislim, ne bolje nego resenje uopste.
Pa nema. Žive ljudi u žabokrečini, i uživaju.
[ Homer J. Simpson @ 27.09.2015. 19:10 ] @
Ti ili si glup ili trolujes , trece nema.
Nije poenta most nego sto se umesto spomenika moglo napraviti 3 mosta , koji su jos vise 'ekstra , ekstra neophodni'.
[ vladd @ 27.09.2015. 19:31 ] @
I most i bgd na vodi su nekakvi projekti. Most je bi preskup, arcene su pare, ali u banana Srbiji je ocigledno da se ne moze funkconisati normalno, vec sve mora da se preplati tri puta, da bi lopine bile zadovoljne i namirene u jednoj etapi.

Slicno je sa Bgd na vodi. Lepo je sto se gradi i uredjuje krs. Ono sto nije lepo je sto je pokriveno pljackom imovine drzave, sto je povecano zaduzenje za projekat vodjinog "spomenika", zaduzbine, i sto se nije radilo po planu.

I sto je drzava Srbija i dalje nenormalna..narocito po pitanju kompetentnosti i sklonosti ka korpupciji.

Potpuno je neboitno ko je u kojoj partiji, ako se ima ili nema mozga..ili ako je covek lopov ili posten..a ocito je da su nase "stranke" steciste raznog olosa i polusveta.
[ Sceka @ 27.09.2015. 20:07 ] @
Stalno se ima potreba da se nekako spinuje ono sto je vazno. Most na Adi je doneo toliko dobrog da je prosto neverovatno da nekome to nije bitno u vreme kad nista dobro nema u svakodnevnom zivotu. Nije rec o "po svaku cenu" nego je rec da treba postovati i pozdraviti bilo koju stvar koja pomera na bolje - ma ko da je uradio. Toliko ruznih i gadnih desavanja je bilo da generacije i generacije to osecaju i osecace je. Svaki boljitak je dragocen, ali jok! Bitno je da se pokaze ideja da se "pametno zbori" tako sto ce sve sto bar malo lici na dobro biti isprljano i oblaceno nekim stvarima koje su uobicajene za ceo svet i koje su apsolutno neizbezne.

Mislim, koliko je kostao Most Na Adi - ma potpuno nebitno po svakom osnovu jer da se nije napravio nije se moglo ici na posao. Vec godinama pre zavrsetka Mosta je bilo ne kriticno nego ravno katastrofi najmanje dva puta dnevno - i vec se osecalo to nedolazenje na posao (pisalo se i o tome ali su nadjacavani onima kojima je bitno da pokazu "svoje znanje" o parama datim tamo i ovamo umesto...). I tada je neka grupa arhitekata kritikovala ne dajuci resenje...

Kako god, niko nije prstom mrdnuo do sada ni za Most na Adi (ako je to spomenik Djilasu neka je, svaka mu cast sto je resio to veliko pitanje ma sta ja licno mislio o njemu) ni za taj potez u vezi Beograda na vodi - pa ja podrzavam to sto ce se desiti. Ne podrzavam ni trunku onoga sto ce to uraditi ali samo delo podrzavam maximalno.


Pozdrav!
[ Homer J. Simpson @ 27.09.2015. 20:47 ] @
Znaci ili 1 skup most ili nista. Nema 3 jeftinija (ili 1 jeftiniji + neki drugi projekti) ni slucajno , to ne dolazi u obzir.
Ili BG na vodi ili nista od ciscenja otpada. Naravno neki drugi (daleko potrebniji i korisniji) projekti takodje ne dolaze u obzir.

Pa vas bre treba ebati i pljackati 100x vise nego (do) sada i jos lomiti ako se tokom pomenutog ne smejete i zadovoljno tapsete...takve ludake planeta ne pamti
[ R1A1 @ 27.09.2015. 21:04 ] @
Ne znam šta reći, prešao sam taj most (na Adi) priličan broj puta i nikada na njemu nisam video više od desetak automobila u jednom smeru?
Još uvek se ne zna tačna cena tog mosta?
Kineski most na Dunavu, kažu da je jeftiniji a duži je od mosta na Adi i na njemu baš ima vozila.
Ne treba previše biti pametan pa iz toga izvući zaključak.
[ bachi @ 27.09.2015. 21:09 ] @
Šćeko, šta je konkretno most na Adi doneo? Da su napravili jeftiniji most, a za tu razliku od novca sredili prilaznice, renovirali Rakovački put i proširili trake, e to bi ličilo na nešto i imalo pravi efekat, ovako mrka kapa...

Ovu pljačku za Beograd na velikoj usni nije potrebno ni komentarisati.
[ Sceka @ 27.09.2015. 21:31 ] @
Tebi je sve jedno (u principu) jer ne moras pored Sajma a i ne zanima te desavanje pre Sajma iz pravca Banovog Brda, Zeleznika, Sremcice, Barajeva, Obrenovca... jer ti nije bila svakodnevica da se samo do podvoznjaka (pre Sajma, prakticno do Ruske, ti si i ranije to izbegavao ideci iznad Sajma pa sidjes kog BIGZ-a...) stoji u kolonama po sat i vise vremena u spicevima "na posao ujutru" i "sa posla popondne". Pazi godinama kolone koje su nepregledne prema Obrenovcu, na Banovom Brdu je znalo da kolona stoji jos u Pozeskoj!

Sada tih kolona nema, do grada se stize kao pre vise od 25 godina. A ceo saobracaj prema Novom Beogradu, Zemunu i dalje je opet preusmeren preko Mosta i ne mora da se ide do Petlje pa Auto Put pa guzva zbog toga...

Kazem, ja od kuce do Delte, Belvila stizem za desetak minuta - bez guzve i drame pored Sajma ili jos gore kad se vidi guzva na Petlji pa se produzi do Zeleznicke Stanice pa i tamo guzva (obicno u svako doba dana) pa onda na Brankov Most...

Prilaznice, same prilaznice su zavrsene a sad sledi ono sire. Bice i to ali je pomereno radi ovog na vodi... merenja su vec uradjena, jedan deo..., a nastavak je valjda sledece godine (od ortaka koji je radio na tome pa je premesten da meri za ovo na vodi, rekli mu samo da zavrsi pa se vraca...).

Renoviranje Rakovickog puta je nesto sto je "rak rana" odavno ali to ne spada u deo koji je pokrio Most na Adi, cesto idem tuda u povratku iz grada ali odem pored Hajducke cesme... bas radi loseg puta po svim kriterijumima.


Pozdrav!

EDIT
Izvinjavam se na Off-u ali sam bio pitan, konkretno.
[ bachi @ 27.09.2015. 21:35 ] @
To baš spada u deo koji treba da pokrije most na Adi, odakle ti to da nije deo?

Samo znam da je gazela i dalje prepuna, dok na mostu na Adi ima 5 - 10 vozila u jednom pravcu i to kada je špic.

Dakle, nešto tu nije u redu debelo...

Uostalom, uporedite i sami: http://www.naxi.rs/kamere

[ la.linea @ 27.09.2015. 21:40 ] @
U četvrtak mi se desilo da sam prešao i jedan i drugi most. Znači, išao sam iz Teodora Drajzera ka mostu i gužva je do skretanja ka Banovom brdu, onda nešto manje automobila skreće ka sajmu a preko mosta je iz cele kolone krenulo nekih 5-6. Na mostu M.Pupin slika potpuno drugačija. Veliki broj i kamiona i automobila.
[ Sceka @ 27.09.2015. 21:43 ] @
@bachi

Od ljudi koji su radili na tome. To sto je do sada uradjeno je po projektu primarno, prva faza i direktno vezano za Most. Ovo ostalo (kao, recimo, tunel...) je druga i treca faza a radi se na tome.

Pazi, najmanje tri puta nedeljno vozim zenu na posao (do Palmoticeve) tako da jako dobro znam koliko je sada rasterecenije u odnosu na ranije, a rasterecenije je drasticno. Bukvalno 35 minuta kasnije krecem od kuce.

Ortak iz Sremcice i drugi iz Barajeva su prvi put u zivotu poceli da dolaze na vreme na posao od kada je pusten Most. Mislim, primera kol'ko 'oces.

Jos kad se bude resila petlja kod Orlovace... Ma isto kao i Rakovicki put...


Pozdrav!
[ Sceka @ 27.09.2015. 21:52 ] @
@la.linea

Nije samo poenta Mosta prema Novom Beogradu (jeste ali nije primarno, nije samo to iako je resenje savrseno po tom pravcu...), samo resenje petlje i elimisanje cuvenog podvoznjaka je resilo mnogo toga sto se guzve tice. A problem podvoznjaka je star od kad postoji sto znaci vise od 35 godina to niko nije resio, a broj vozila se uvecavao nenormalnom brzinom i brojem!

Ovo na vodi ce doneti izmestanje Zeleznicke stanice i dobar deo "kamionskog saobracaja" mada ne vidim kako i gde ce svi ti silni kamioni biti preusmereni. Bar ce autobusi biti reseni...

Autobuska i Zeleznicka varijanta se "resavaju" decenijama pa ako ovaj put uspe - ne zanima me sto ce se to pripisivati Vrelim Usnama!


Pozdrav!

Ako je mnogo Off ovaj deo o "pored Sajma" neka administracija sugerise prestanak.
[ jnk @ 27.09.2015. 21:56 ] @
Raduj se Srbijo!

http://rs.n1info.com/a95847/Vesti/Vucic-o-protestima.html


[ payge @ 27.09.2015. 21:59 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Ti ili si glup ili trolujes , trece nema.


Vidi, vidi, konacno si naslutio resenje za sve svoje muke na ovom forumu.

'ladno si proglasio za glupane sve one koji misle i pisu drukcije od tebe i tvojih patrona.

I to je to: Glupani.

Ostavite sad Glupane na miru da sa novim mostovima,
novim gradilistima i akcijom bilo koje vrste "uniste" svoj Beograd,svoju Srbijicu i svoje zivote do kraja.

Vi, gnjila jalova inteligencija, petokolonasi i ostala uvazena i uobrazena gamad, zaista ste vise nego dovoljno pomogli.
Odmorite se od briga malo, prepustite sad stvar glupanima da sve to dovrse vise jednom.

[ la.linea @ 27.09.2015. 22:11 ] @
Citat:
Sceka:
@la.linea

Nije samo poenta Mosta prema Novom Beogradu (jeste ali nije primarno, nije samo to iako je resenje savrseno po tom pravcu...), samo resenje petlje i elimisanje cuvenog podvoznjaka je resilo mnogo toga sto se guzve tice. A problem podvoznjaka je star od kad postoji sto znaci vise od 35 godina to niko nije resio, a broj vozila se uvecavao nenormalnom brzinom i brojem!

Ovo na vodi ce doneti izmestanje Zeleznicke stanice i dobar deo "kamionskog saobracaja" mada ne vidim kako i gde ce svi ti silni kamioni biti preusmereni. Bar ce autobusi biti reseni...

Autobuska i Zeleznicka varijanta se "resavaju" decenijama pa ako ovaj put uspe - ne zanima me sto ce se to pripisivati Vrelim Usnama!


Pozdrav!

Ako je mnogo Off ovaj deo o "pored Sajma" neka administracija sugerise prestanak.

Nije reč o samom mostu nego o njegovoj konačnoj ceni. Moraš priznati da su to dva sasvim različita pitanja.
U Energoprojektu sam video sliku (idejni plan) iz 70-ih, iz vremena Branka Pešića, kada je planirana izgradnja više mostova i obilaznica oko Beograda. U sklopu toga, tada je planirano da se izmeste autobska i željeznička stanica (čak su projektanti primili oktobarsku nagradu za projekat autobuske stanice "Leptirova krila" i stanice prokop). Kao što znamo, prokop se gradi kao Skadar na Bojani a autobuska stanica je ostala na ideji.
Voleo bi da Vučić tu ideju, o savskom platou, završi ali iz svega što smo doživeli u srpskoj varijanti tranzicije, i pored najbolje volje ne mogu da verujem srpskim političarima jer lažu za medalju!
Most na Adi je potreban ali to ne opravdava i njegovu cenu.

[ Sceka @ 27.09.2015. 23:07 ] @
Pa ja uvek odvajam ta dva pojma. Ne ulazim u pitanje oko finansija jer ono sto se dobilo > za mene, po meni < potiskuje pitanje cifre u neki daleki plan, ne drugi nego nebitan plan.

A u ostatku texta si rekao isto ono sto i ja - sedamdesetih godina je neko imao idejni plan, neko dobio oktobarsku nagradu... i sve je to beznacajno jer nista od toga nije realizovano. Ja zivim jako dugo na Banovom Brdu i dobro znam koliko je planova bilo, i projekte i novce koji su za to dobijani (neverovatno visoke sume novca!!!) pa se pre vise od dve decenije opet uzelo brdo para pa i poceta gradnja u Makisu... sve ukupno uzevsi u obzir i inflaciju i DEM u odnosu na € i sve moguce neuporedivo vise novca je spiskano na raznorazne varijante koje nista nisu koristile nikome - sve dok nije dosao Djilas i "napravivsi sebi spomenik" resio mnoga pitanja za beznacajnu sumu u odnosu na svotu bacenu do tada po istim pitanjima.

Ne podnosim Vrele Usne ni po cemu - ali ako zavrsi ili bar deo odradi u vezi ovoga na vodi, skidam kapu i ne podnosim ga i dalje. Ali za ucinjeno, ako bude ucinjeno, skidam kapu ma ko to bio i sta ja mislio o tome generalno.

A koliko kosta... mlacenje prazne slame dokonih forumasa koji nemaju sta drugo da kazu jer je najlakse tracariti o kinti, pa to kao svakoga pogadja.

Krade se nemilice (kao i svuda na svetu, negde ocitije a negde prikrivenije, HINT Vagenova mucka/prevara/laganje/trpanje kinte u dzep, najnovije...) i krasce se - uspesno ili manje uspesno. Bitnije od toga je ono sto se desava svakodnevno.


Pozdrav!
[ Miroslav Jeftić @ 28.09.2015. 00:23 ] @
Citat:
Sceka: A u ostatku texta si rekao isto ono sto i ja - sedamdesetih godina je neko imao idejni plan, neko dobio oktobarsku nagradu... i sve je to beznacajno jer nista od toga nije realizovano. Ja zivim jako dugo na Banovom Brdu i dobro znam koliko je planova bilo, i projekte i novce koji su za to dobijani (neverovatno visoke sume novca!!!) pa se pre vise od dve decenije opet uzelo brdo para pa i poceta gradnja u Makisu... sve ukupno uzevsi u obzir i inflaciju i DEM u odnosu na € i sve moguce neuporedivo vise novca je spiskano na raznorazne varijante koje nista nisu koristile nikome - sve dok nije dosao Djilas i "napravivsi sebi spomenik" resio mnoga pitanja za beznacajnu sumu u odnosu na svotu bacenu do tada po istim pitanjima.

A koliko kosta... mlacenje prazne slame dokonih forumasa koji nemaju sta drugo da kazu jer je najlakse tracariti o kinti, pa to kao svakoga pogadja.


Znači nema veze koliko je para bačeno, pošto je moglo biti bačeno i mnogo više. Stvarno utešno.
[ Otto23 @ 28.09.2015. 02:17 ] @
^ Pa to je logika... uh, dobro je - jes' da su se masno (da masnije ne moze) ugradili -> al' barem je nesto ostalo posle njih. :)
A moglo je, isto tako, nista da ne ostane... dakle, cuti, dobro je :)
[ la.linea @ 28.09.2015. 07:00 ] @
@Sćeka:
Oprosti mi, biću malo grub. Tvoje reči me navode na pomisao, ludak sa pištoljem upao u tvoj komšiluk, pobio komšije, ti ostao živ i kažeš, dobro je ja sam živ?
Tako i o mostu, nije bitno koliko košta ako ti imaš koristi? Prema nekim informacijama, košta toliko da bi bez ugrađivanja raznih političara mogla da se izgrade tri mosta? Ne moraju tri, dovoljno je i jedan ali po realnoj ceni. Sve dok bude ljudi koji misle kao i ti, biće i afera.
Koliko sam ja shvatio temu i učesnike, niko nije protiv gradnje nego protiv načina i alavih političara. Moraš priznati da je to bitna razlika u odnosu na tvoje razmišljanje.
[ Java Beograd @ 28.09.2015. 07:40 ] @
Oko cene mosta:

Niko nikad na ovom forumu nije zapravo ni naslutio kolika je cena mosta. Sve prazne priče, laži i floskule oko cene mosta započeli su napredni radikali u predizornoj kampanji, zajedno sa pričom da će da se ukine BUS Plus, tj. plaćanje GSP Beograd, i sa onim džakovima izbornog materijala.

Samo su ekstra glupi mogli da poveruju u ta lupetanja i da smisle floskulu da se moglo sagraditi 3 jeftinija mosta ?! Mislim, moglo se kupiti i nekoliko skela i zaposliš skeledžije pa je to isto, jelda ?
A samo još mnogo gluplji od ovih prvih i dalje lupetaju o ceni mosta.

Jedina je istina da je EBRD kreditirala most, da su svi tenderi, sve nabavke i sva plaćanja išla isključivo preko njihovih agencija. Izvođače radova je birala EBRD. Keš, sve i da je 'teo, niko od tadašnje vlasti nije ni mogao da vidi.

Aman ljudi pa čak i napredni radikali, koji su smislili čitavu Gebelsovsku laž oko cene mosta, više ni reč ne spominju. (kao ni za Bus plus, niti za one džakove izbornog materijala)

Samo pojedinci ovde na [es] i dalje isto pa isto. Neverovatno ! Alo !!!! Tito je umro. I Krleža. Ni Dinkić nije ministar finansija.
[ Java Beograd @ 28.09.2015. 07:48 ] @
U vezi "gužve na mostu".

Ne kapiram otkud nekima ideja da na mostu treba da bude gužva i zakrčenje ?! WTF ? Jel to nešto kao obavezno ?
Most je deo prilično velike saobraćajnice koja se zove "Unutrašnji magistralni poluprsten". Saobraćajnica se u narednom periodu gradi dalje prema Tošinom Bunaru. Kad se sagradi i to i tunel most će doći do izražaja u punom obimu.

- Da je ovih dana gužva na mostu, neki bi rekli "kako li će da izdrži saobraćaj za deset-dvadeset godina ako je sad ovolika gužva"
- Pošto ovih dana nije gužva na mostu (mada je saobraćaj intenzivan) onda ovi isti baksuzi kažu: "što li su gradili ovoliki most, sa tri trake, kad je jedna dovoljna".

Svetu se ne može ugoditi. Posebno se ne može ugoditi gomili koja živi život u žabokrečini i ne želi da iz nje izađe.
[ R1A1 @ 28.09.2015. 08:15 ] @
Citat:
Java Beograd: Jedina je istina da je EBRD kreditirala most, da su svi tenderi, sve nabavke i sva plaćanja išla isključivo preko njihovih agencija. Izvođače radova je birala EBRD. Keš, sve i da je 'teo, niko od tadašnje vlasti nije ni mogao da vidi.

Naravno, određene su strane kompanije za skidanje kajmaka a naše su angažovene kao podizvođači. Sve čisto da čistije ne može biti. O aneksima da ne govorimo. Zašto bi EBRD brinula, sve ide na naš teret, sve čisto i transparentno!
Isto tako i kupovina španskih tramvaja. EBRD je odobrila kredit ali uz uslov kupovine KAF, španskih, tramvaja koji su se pokazali vrlo loše. Iskorišćenost istih je oko 30% a na ulicama beograda su pune četiri godine. Takođe, visok procenat kvarova i potreba da se kompletna tramvajska mreža rekonstruiše da bi se prilagodila njima.
Sve čisto da čistije ne može biti. Recimo, za rekonstrukciju pruge do Banovog brda (2009), EBRD je odredila austrijsku kompaniju "Switelsky" po oprobanom receptu.
[ Miroslav Jeftić @ 28.09.2015. 08:19 ] @
Citat:
Java Beograd: Oko cene mosta:

Niko nikad na ovom forumu nije zapravo ni naslutio kolika je cena mosta.


Naravno da nije kad nije ni objavljen ugovor, ali to je već odavno praksa u nas.


Citat:
Java Beograd:

Aman ljudi pa čak i napredni radikali, koji su smislili čitavu Gebelsovsku laž oko cene mosta, više ni reč ne spominju. (kao ni za Bus plus, niti za one džakove izbornog materijala)

Samo pojedinci ovde na [es] i dalje isto pa isto. Neverovatno ! Alo !!!! Tito je umro. I Krleža. Ni Dinkić nije ministar finansija.


Ne pominje se zato što većina u Beogradu (one van Beograda tek nije briga) slično rezonuje, "bitno da ja idem preko mosta i baš me briga koliko košta" - to je politička suva drenovina i tu se više ništa ne može iscediti.
[ bachi @ 28.09.2015. 08:51 ] @
Citat:
Java Beograd:
U vezi "gužve na mostu".
Ne kapiram otkud nekima ideja da na mostu treba da bude gužva i zakrčenje ?! WTF ? Jel to nešto kao obavezno ?

Nisam napisao da očekujem sakrčenje, samo sam dao link do kamera da uporedite saobraćaj na mostu na Adi i Gazeli.

Ono kur*enje sa the Pilonom je bilo potpuno nepotrebno i za te pare koje su bačene na the Pilon se mogla proširiti Patrijarha Dimitrija (Rakovački put) ulica kako bi taj most imao nekog potpunog smisla.

Još da su sredili prugu i da puste i BG voz ka Rakovici i malo pomerili žel. stanicu bliže raskrsnici gde se vata 47, 37 i 42, pa gde bi nam kraj bio.
[ Sceka @ 28.09.2015. 12:39 ] @
Citat:
la.linea:
@Sćeka:
Oprosti mi, biću malo grub. Tvoje reči me navode na pomisao, ludak sa pištoljem upao u tvoj komšiluk, pobio komšije, ti ostao živ i kažeš, dobro je ja sam živ?

A ti bi drugacije pomislio i rekao? Alo, kakve veze ima i zasto se mora navesti potpuno neadekvatan a pri tom i zverski negativan primer - da bi se dalo na tezini napisanog???
Citat:
Tako i o mostu, nije bitno koliko košta ako ti imaš koristi?

Pa nije bitno ako se ima koristi. Ne procitas sve nego letimicno, ocigledno. Da ne navodim (a i postoji tema konretno o tome, pretraga...) sve jer sam mnogo puta vec na[pisao ali da razjasnim tebi licno - nije rec o mojoj licnoj koristi nego ogromnoj koristi svima sa poteza ka Sajmu, sto znaci celo Banovo Brdo, Zarkovo, Bele Vode, Vidikovac pa dalje preko Sremcice i Barajeva, Zeleznik i cela linija do Obrenovca i tako dalje (ovo je onako grubo) => svima je Most doneo veliku korist. I potvrdio licnim iskustvom.

Jel' vidis razliku izmedju licne koristi i sveukupne koristi?

Citat:
Prema nekim informacijama, košta toliko da bi bez ugrađivanja raznih političara mogla da se izgrade tri mosta? Ne moraju tri, dovoljno je i jedan ali po realnoj ceni. Sve dok bude ljudi koji misle kao i ti, biće i afera.
Koliko sam ja shvatio temu i učesnike, niko nije protiv gradnje nego protiv načina i alavih političara. Moraš priznati da je to bitna razlika u odnosu na tvoje razmišljanje.

Kao sto rece Java a ti ovim potvrdjujes - samo mlacenje prazne slame bazirano na "Prema nekim informacijama"...

Nacin i alavi politicari su uvek postojali i postojace. Na svim vecim radovima neko trpa pare u dzep nezakonito i iz licnog interesa. Pa i sami radovi se pocinju iz licnog interesa. Sta je tu cudno i kakve veze ima forumska postavka toga sa tim da se to uvek desava i desavace se? Osim da bi se nesto napisalo a kao nesto sto moze da se žvace neprekidno, uvek, beskrajno, "nikad dosadno" (nekima, normalnima je smor zesci)...


Pozdrav!
[ Java Beograd @ 28.09.2015. 12:44 ] @
Citat:
R1A1:Isto tako i kupovina španskih tramvaja. EBRD je odobrila kredit ali uz uslov kupovine KAF, španskih, tramvaja koji su se pokazali vrlo loše. Iskorišćenost istih je oko 30% a na ulicama beograda su pune četiri godine. Takođe, visok procenat kvarova i potreba da se kompletna tramvajska mreža rekonstruiše da bi se prilagodila njima.


Ti mora da nisi iz Beograda, čim pričaš o kompletnoj rekonstrukciji tramvajske mreže zarad novih tramvaja.

I ostali navodi u tvom postu su totalno besmisleni, tako da je jasno da bi ti sve to isto napisao koji god da su tramvaji kupljeni: francuski, nemački, ruski, mongolski, bangladežanski ili burmanski.

I ajd, sve bih izmišljotine još i nekako skapirao, ("pokazali se loše" ?!?) samo mi nije jasno kako si izmislio "30% iskorišćenosti novih tramvaja" ? WTF ? 'Oćeš da kažeš da samo 30% Beograđana ulazi u novi tramvaj, a u 70% slučajeva propuste španca, i više vole da sačekaju onaj češki star 50 godina. Nekako im tamo toplo oko srca, šta li ?

Kažem, nekima je najbolje da se ništa ne radi, ništa ne unapređuje, da cela žabokrečina ostane nedirnuta.
[ Sceka @ 28.09.2015. 12:45 ] @
@bachi

Rakovicki put je na redu vec sada ali je problem pruga sa jedne strane i Rakovicka reka sa druge strane. Neko je vec uradio "predprojekt" gde je reka (ono sto se tako naziva) eliminisana pa je to odbaceno kao apsolutno neprihvatljivo. Pa je bio neki "inovativni" nacrt sa tri trake ukupno sto je opet suludo jer bi moralo da se uradi i obelezavanje svetlosnim znacima kao u Milosevoj (menja namena srednje trake u zavisnosti od doba dana/spiceva...) sto je nenormalno skupo pa je i to odbaceno. Da... i onaj zel. most je problem jer su stubovi radjeni nevezano u odnosu na kolovozne potrebe ispod... Ima tu mnogo problema a nema dobrog resenja.

Ja sam i za to bio i ostao da se od postojecih izabere "najmanje zlo" i da se pocne ali ne pitam se ja.


Pozdrav!
[ la.linea @ 28.09.2015. 13:37 ] @
@Šćeka:

Vidiš, ako počnem da rezonujem kao i ti onda, ja sam sa Karaburme i taj most mi ne treba, ali baš, i shodno tome kao žitelj Beograda interesuje me njegova cena. To što ti imaš koristi ne može biti opravdanje za cenu koja je, kako mnogi tvrde, previsoka. Ja je ne znam ali znam druge stvari iza koje stoji "društvo" i kako se nasviravaju cene raznim ugradnjama.
Za primer sa ubistvom komšija oprosti, možda sam preterao.

Da se vratimo Beogradu na vodi.
Danas sam bio u jednoj građevinskoj firmi i tamo čuo, podvlačim čuo, znači da ništa ne tvrdim, da je cela priča oko Beograda na vodi u stvari pranje "Slobinih" para sa Kipra?!
Navodno, radi se o nekih 5mld $ koje arapi peru za 15% i zato je Vučić tako samouveren oko izgradnje. Ima tu još nekih detalja ali, i ovo što sam izneo je mnogo.

[ Java Beograd @ 28.09.2015. 13:52 ] @
Ma da. A svi detalji su poznati sam pojedincima iz te građevinske kompanije.
Fale: iluminati, jevreji, Vatikan, naftni lobi i naravno farmacutski lobi.
[ R1A1 @ 28.09.2015. 14:32 ] @
Citat:
Java Beograd:Ti mora da nisi iz Beograda, čim pričaš o kompletnoj rekonstrukciji tramvajske mreže zarad novih tramvaja.

I ostali navodi u tvom postu su totalno besmisleni, tako da je jasno da bi ti sve to isto napisao koji god da su tramvaji kupljeni: francuski, nemački, ruski, mongolski, bangladežanski ili burmanski.

I ajd, sve bih izmišljotine još i nekako skapirao, ("pokazali se loše" ?!?) samo mi nije jasno kako si izmislio "30% iskorišćenosti novih tramvaja" ? WTF ? 'Oćeš da kažeš da samo 30% Beograđana ulazi u novi tramvaj, a u 70% slučajeva propuste španca, i više vole da sačekaju onaj češki star 50 godina. Nekako im tamo toplo oko srca, šta li ?

Kažem, nekima je najbolje da se ništa ne radi, ništa ne unapređuje, da cela žabokrečina ostane nedirnuta.

Prvo probaj da učestvuješ u temi ali bez toliko žuči i uvreda.
Iz Beograda sam i lično sam učestvovao u rekonstrukciji tramvajske pruge i ka Banovom brdu i Bul.K.Aleksandra.
Tebi dajem zadatak da saznaš zašto španci nikada nisu bili na Slaviji, V.Stepe, Cara Dušana.
Ajde da te ne mučim:
"Španac" ne može preko Slavije?
Da nisi u pravu, evo i malo informacija:
"Španci" se raspadaju: Tramvaj se prepolovio usred vožnje, srećom nije bilo putnika
Pokvario se novi španski tramvaj
Brojanje putnika pokazalo da je iskorišćenost šinskog podsistema samo 17 odsto.

Potrudi se da ne upotrebljavaš previše nekorektne epitete. To što si umislio da si mnogo informisan i pametan ne može biti opravdanje za takav bezobrazluk i vređanje!
[ Sceka @ 28.09.2015. 14:45 ] @
Citat:
la.linea:
@Šćeka:

...To što ti imaš koristi ne može biti opravdanje za cenu koja je, kako mnogi tvrde, previsoka. Ja je ne znam ali znam druge stvari iza koje stoji "društvo" i kako se nasviravaju cene raznim ugradnjama.

Pa opet isto a kao odgovor na to da nije samo moja korist nego jednog dela od par stotina hiljada zitelja (sve ukupno i sa Obrenovcem ciji je jedini put tuda!). Pa jesi li uopste procitao ista od onoga na sta odgovaras?

"kako mnogi tvrde" - i opet isto... A koje to stvari iza kojih stoji drustvo? Stalno i uporno se na svim drustvanim mrezama i forumima nesto proizvoljno pise a vezano za neku kintu za koju se culo da je neko nekako uz'o za sebe.

Vlast je losa, i ova trenutna i ona pre i ona jos ranije. Potkupljiva, lukava, sklona kradji, mahinacijama, trpanju para u svoj dzep - - - pa to svako normalan zna jer je to nesto sto je svakodnevica zivljenja. Sto ne znaci da ne treba osudjivati sve devijacije drustva i pojedinaca. Ali isto tako ne znaci da se to uzima za svako polaziste u svakoj, bas svakoj diskusiji.

Ostalo ne bih komentarisao jer je smorno a i Java je objasnio, vise puta.


Pozdrav!
[ la.linea @ 28.09.2015. 15:04 ] @
U jednom od prethodnih postova napisao si:
Citat:
Sceka: Ne ulazim u pitanje oko finansija jer ono sto se dobilo > za mene, po meni < potiskuje pitanje cifre u neki daleki plan, ne drugi nego nebitan plan.

Vidiš, ja ne razmišljam tako.
Već sam rekao, potreban je ne jedan nego još nekoliko mostova ali ne na način kako ti to iznosiš.
Most na Adi, dugačak je 996m, širok 45,5m i visok 200m (pilon).
Cena:
Most na Adi koštao 360 miliona evra!
Citat:
Bacićemo 2,4 milijarde evra na Đilasov Most na Adi!
Urbanista Branislav Jovin tvrdi da će ogromna svota novca biti potrošena na tunel i pristupne puteve. Bez preskupih pristupnih puteva Most na Adi je praktično neupotrebljiva gomila gvožđa. Đilas je pokrenuo gradnju tog mosta iako je, kao inženjer, znao da je sve to pogrešno

Pupinov most, dugačak 1482m, širok 29,1m i visok 22,8m.
Cena:
Ukupna vrednost mosta sa pristupnim saobraćajnicama je oko 260 miliona dolara, a od tog iznosa 85 odsto kreditira kineska Eksim banka, dok preostalih 15 odsto obezbeđuju država Srbija i Grad Beograd.
Da li treba još podataka?
[ Sceka @ 28.09.2015. 17:47 ] @
U jednom postu i to sa naglaskom da je to za mene licno tako a sve ostalo, nekoliko postova, je napisano koliko je doneto benefita tolikim naseljima i tolikom broju ljudi - a ti se zakacio za nesto van kontexta?! :) Neverovatno.

A i dalje navodis nesto sto veze nema a u vezi kinte je.




U vezi projekta na vodi - sta je alternativa? Ima li neko resenje, da li je neko nekada dao resenje za "savski plato" koji je problem sa svakog aspekta decenijama? Ili je i to suplja prica koja se bazira na frazama u vezi pljacke na drzavnom nivou i netrpeljivosti prema Vrelim Usnama? Bice da je ovo drugo.

I samo radi predupredjenja... da ponovim jos jednom. Ne podnosim ni Vucka ni celu tu bulumentu prebega iz Radikala (sve isto samo promenili ime) niti podrzavam bilo sta sto uradise ili nastoje da urade kao ni bilo sta sto dodje od njih.

Poenta je resavanje nekog problema - pa da je crni djavo u pitanju pozdravio bih to ako je dobrobit u pitanju. I nije to samo moje misljenje. Koliko se moze videti, a evidentno je, svima je vise pun q supljih prica (kao sto je ovo sa kintom forumsko) a da se nista ne dogadja. Dok se mi nadgornjavamo i filozofiramo o tome ko je uz'o kintu i koliko je moglo mostova zivot prolazi, neminovno.


Pozdrav!
[ la.linea @ 28.09.2015. 17:56 ] @
Citat:
Sceka: U jednom postu i to sa naglaskom da je to za mene licno tako a sve ostalo, nekoliko postova, je napisano koliko je doneto benefita tolikim naseljima i tolikom broju ljudi - a ti se zakacio za nesto van kontexta?! :) Neverovatno.

U čemu je problem da ti jednostavno ne vidiš suštinu rasprave?
Lično, nisam nikada bio protiv lepšeg, udobnijeg, funkcionalnijeg Beograda. Protiv sam alavih političara, političara čija arogancija nema granica.
U čemu je problem ako se zalažem da građani imaju pravo da znaju gde i kome idu njihove pare.
Pa osnov demokratije je i da se čuje druga strana.
Ti imaš svoje poglede i stavove a ja svoje. Koliko vidim, sa stavovima u ovoj temi, rekao bi da si u manjini?
[ Homer J. Simpson @ 28.09.2015. 17:59 ] @
Problem je u srBskom mentalitetu - iako nema za hranu i lekove , radije ce kupiti novi Mercedes na kredit nego polovnog Punta.
Da komsije crknu od muke i zavisti
[ anon142305 @ 28.09.2015. 18:08 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Problem je u srBskom mentalitetu - iako nema za hranu i lekove , radije ce kupiti novi Mercedes na kredit nego polovnog Punta.
Da komsije crknu od muke i zavisti

E jeste, mentalitet, kako da ne...
[ R1A1 @ 28.09.2015. 18:20 ] @
Citat:
la.linea: Protiv sam alavih političara, političara čija arogancija nema granica.

Sa ovim se slažem.
Nađoh članak iz 2011. gde ja tada naš sadašnji premijer govorio:
"Zamenik predsednika Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić izjavio je da će most preko reke Save kod Ade Ciganlije u Beogradu, i pristupne saobraćajnice, koštati više od 600 miliona evra. Vučić je gradsku vlast i gradonačelnika Dragana Đilasa optužio za obmanjivanje građana.
„Kakve su to pristupne saobraćajnice koje koštaju tri puta više od mosta? Zbog izgradnje novog mosta svaki građanin je zadužen za 300 evra više. Dragan Đilas saopštava javnosti da je to najjeftiniji most koji košta 2.500 evra po kvadratnom metru, da bi samo dva dana posle toga, odgovarajući na naše optužbe, preko jedne radio stanice, gospodin Hajdin izjavio da je to veoma jeftin most koji košta 3.000 evra po kvadratnom metru. Izvinite što konstatujem da je samo razlika u tome 25 milion evra. Predlažem da se prvo njih dvojica velikih prijatelja, i u biznisu i u svemu drugom, dogovore pošto mislim da 25 miliona evra prosto nije sitnica. Nije u pitanju 25 miliona dinara, već 25 miliona evra, a na kraju će se ispostaviti da je mnogo, mnogo više od toga. Ipak, prvo neka nam saopšte, neka nam samo kažu kolika je cena mosta sa pristupnim saobraćajnicama. Mi taj most mnogo volimo. I ne postoji most na svetu koji možemo više da volimo, u njega smo toliko uložili, a o pristupnim saobraćajnicama i da ne pričam. Ali vas molim da proverite u vašoj arhivi i uporedite izjavu Đilasa koji je rekao da most po kvadratu vredi 2.500 evra i Hajdina koji se opredelio za 3.000 evra. To je gađanje sa parama narodnim kao da su njihove, iako od svojih para nisu uložili ništa“, rekao je Vučić."
http://www.pecat.co.rs/2011/08...de-je-nestalo-stotine-miliona/
Sad se pitam, zašto ništa nije preduzeo kada je preuzeo kormilo države?
[ Homer J. Simpson @ 28.09.2015. 18:38 ] @
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Homer J. Simpson:
Problem je u srBskom mentalitetu - iako nema za hranu i lekove , radije ce kupiti novi Mercedes na kredit nego polovnog Punta.
Da komsije crknu od muke i zavisti

E jeste, mentalitet, kako da ne...

Pa sta drugo moze biti toliko rasireno , zarazna bolest ?
[ Sceka @ 28.09.2015. 19:18 ] @
Citat:
la.linea: U čemu je problem da ti jednostavno ne vidiš suštinu rasprave?

Vidim ja nego se ti uvek vracas na licno obracanje pa ti objasnjavam.
Citat:
Lično, nisam nikada bio protiv lepšeg, udobnijeg, funkcionalnijeg Beograda. Protiv sam alavih političara, političara čija arogancija nema granica.
U čemu je problem ako se zalažem da građani imaju pravo da znaju gde i kome idu njihove pare.

Znaci slazemo se u necemu. Odlicno mada nebitno.

Problem je u tome sto imati pravo u praksi ne znaci da ce tako i da bude. Sto je slucaj ne samo kod nas nego nigde u svetu nemaju gradjani potpunu evidenciju gde, kako, kome, kada, zasto... idu pare. I tako mora biti i tako je i tako ce uvek biti. Problem je u tome sto ta tvoja (i sve slicne) "borba sa vetrenjacama" nema efekta, niti ce ikada imati jer nikada nije ni imalo efekta. Pa shodno tome nema potrebe za stalno i uvek istim potezanjem istog.

Citat:
Pa osnov demokratije je i da se čuje druga strana.
Ti imaš svoje poglede i stavove a ja svoje. Koliko vidim, sa stavovima u ovoj temi, rekao bi da si u manjini?

Osnov demokratije je da svako moze da iskaze svoje misljenje - i tu se zavrsava sve u vezi toga (u praksi, do sada a i od sada). Nicije to i takvo iskazano misljenje nikome nije obavezujuce po nicemu pa tako i spada u nesto sto je... recimo uzaludno, "dzaba ste krecili" i to je bas tako.

Nije bitno da li sam u manjini ili vecini. Kao sto ti sam rece, iskazujem svoje misljenje i stav i stojim iza toga. Isto tako, ako se sa nekim slazem to i pokazem, sa onim sto se ne slazem nekada precutim (najcesce) a nekada se izjasnim. Naravno, kad sam licno pitan ili je licno obracanje prema meni uglavnom odgovorim (znam da bi trebalo da ignorisem, sugerisano mi je mnogo puta od ljudi koje cenim ovde na forumu i zahvaljujem na tome, ali jednostavno "brza tastatura od pameti"!).

Evo sad cu pokusati da ignorisem cak i licno obracanje, nadam se uspehu (na zadovoljstvo mnogih, znam)!



Pozdrav!
[ anon142305 @ 28.09.2015. 19:26 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Pa sta drugo moze biti toliko rasireno , zarazna bolest ?

Ja nesto ne vidim da je rasireno :)
Mada, sve i da jeste, to bi bio problem tih ljudi, a ne neki drustveni.
Zapravo, kladim se da ti ljudi (ako postoje) to ne vide kao problem, vec kao izraz svog racionalnog ponasanja.
[ Sarastro @ 29.09.2015. 06:25 ] @
Citat:
R1A1:
Sad se pitam, zašto ništa nije preduzeo kada je preuzeo kormilo države?

Nerealno je ocekivati da neko moze da razresi 12 godina D(O)S kradja i marifetluka za samo jedan mandat. Mozda bi i bilo moguce kada bi se samo time bavio. Jedino da cekamo i vidimo da li ce nesto preduzeti u sledecem mandatu
[ jnk @ 29.09.2015. 07:29 ] @
http://pescanik.net/beograd-na-vodi-zabranjeni-grad/
http://www.cenzolovka.rs/mislj...a-udvoricka-novinarska-vecina/
http://www.tarzanija.com/revol...protiv-beograda-na-vodi-propo/
[ Java Beograd @ 29.09.2015. 07:57 ] @
Evo i botovi se uključiše !
Nema sendviča bez forumašenja ? A ?

Sarastro, ajde, beži sa ovog foruma. Nije ovo mesto za tebe.
[ dukanizi @ 29.09.2015. 08:52 ] @
^Ima botova na ovom forumu odavno;)
[ Sarastro @ 29.09.2015. 13:48 ] @
Citat:
Java Beograd:
Evo i botovi se uključiše !
Nema sendviča bez forumašenja ? A ?

Nisi svestan onoga sto govoris, nemam drugo objasnjenje za tvoj post.
Citat:
Sarastro, ajde, beži sa ovog foruma. Nije ovo mesto za tebe.

I ja to polako uvidjam.
[ entero11 @ 29.09.2015. 22:18 ] @
Nego jel neko prosao ovih dana?Moze li da se seta ili su i dalje zice?
[ anon70939 @ 04.10.2015. 09:38 ] @
Izgleda se ipak nisam jos probudio. A ES bi trebao da vrati mogucnost brisanja poruke. Ovo je maloumno poput Nebojse

Lici mi kao da je njegova ideja
[ Shadowed @ 04.10.2015. 12:42 ] @
Test.
Edit: Test gotov, mozete obrisati poruku :)
[ hotchirnney @ 04.10.2015. 18:28 ] @
Od svega što čovek u životnom nagonu podiže i gradi, ništa nije u mojim očima bolje i vrednije od mostova. Oni su važniji od kuća, svetiji, opštiji od hramova. Svačiji i prema svakom jednaki, korisni, podignuti uvek smisleno, na mestu na kome se ukršta najveći broj ljudskih potreba, istrajniji su od drugih građevina i ne služe ničem što je tajno i zlo.

Znači, u svakom slučaju su posao veka.
[ iculibrk @ 04.10.2015. 19:14 ] @
Ali nije bilo slučajno to što je današnji dan, dan vrhunca projekta, veliki dan otkrivanja tajne, dan kada je 'Zlatno srce' trebalo konačno da bude predstavljeno zadivljenoj Galaksiji, bio i dan vrhunca za Zaphoda Biblbroksa. Zbog ovog dana on se prvobitno i kandidovao za predsednika, što je predstavljalo odluku koja je izazvala buru zaprepašćenja širom carske Galaksije. Zaphod Biblbroks? Predsednik? Nije valjda onaj Zaphod Biblbroks? Nije valjda za tog predsednika?
Mnogi su to primili kao konačan i neoboriv dokaz da je čitava poznata Vaseljena konačno pošašavila.

Zaphod se nasmeši i još malo poveća brzinu čamca.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 04.10.2015. u 20:28 GMT+1]
[ R1A1 @ 04.10.2015. 19:17 ] @
Citat:
hotchirnney: Od svega što čovek u životnom nagonu podiže i gradi, ništa nije u mojim očima bolje i vrednije od mostova. Oni su važniji od kuća, svetiji, opštiji od hramova. Svačiji i prema svakom jednaki, korisni, podignuti uvek smisleno, na mestu na kome se ukršta najveći broj ljudskih potreba, istrajniji su od drugih građevina i ne služe ničem što je tajno i zlo.

Znači, u svakom slučaju su posao veka.

Ne znam zašto se svaki put, posle čitanja nekog tvog posta, pitam jel tebi dobro?
[ hotchirnney @ 04.10.2015. 19:27 ] @
^Možda zato što misliš na mene i zato što si dobar čovek i brineš o drugima. Moram da priznam i da ja često mislim na tebe ;)
[ kaćunčica @ 05.10.2015. 05:54 ] @
Povratak na temu:

http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...aparisana-skoro-cela-prva-kula

Ovo ko sajam automobila u Beogradu - skorojevići se otimaju za najskuplji model.
[ R1A1 @ 05.10.2015. 09:39 ] @
Citat:
hotchirnney:
^Možda zato što misliš na mene i zato što si dobar čovek i brineš o drugima. Moram da priznam i da ja često mislim na tebe ;)

Tek sada vidim da je to nov nalog?
Kakva li je tek kopija ako je original katastrofalan?!
Bljaks!
[ Viewer @ 05.10.2015. 09:40 ] @
^^

Gopodjo, odakle vam mooda da sebi nepoznate ljude nazivate skorojevicima?


[ Java Beograd @ 05.10.2015. 09:52 ] @
Lepo sam ga ubacio u Tapermonkey user skriptu, kad ono vidim, opet se javio. A on otvorio novi nalog sa jednim promenjenim slovom.
[ Shadowed @ 05.10.2015. 09:59 ] @
Mozda bi trebalo prepraviti skriptu da se moze koristiti regex
[ hotchirnney @ 05.10.2015. 18:15 ] @
^To je mnogo jednostavnije nego što se na prvi pogled čini. Nema potrebe pisati komplikovane regularne izraze.

Pogledaj ovu biblioteku: https://github.com/Glench/fuzzyset.js

Code:

a = FuzzySet(['hotchimney']);
m = a.get("hotcimney"); //m==[[0.615385, 'hotchimney']]



[ entero11 @ 06.12.2015. 21:13 ] @
Ima li sta novo po pitanju ove teme?
[ član @ 07.12.2015. 07:18 ] @
Citat:
entero11: Ima li sta novo po pitanju ove teme?

mislim da ces na SkyscraperCity uvek naci najsvezije informacije o tome!
[ Lavlja_Jazbina @ 29.01.2017. 20:23 ] @
Nije za ovu temu ali je vezano po pitanju saobracaja.Ovi ljudi definitivno nisu normalni zarad provizije.

Pa gde ce ona gazela koja je vec opterecena da primi jos ovo cudo.

http://www.politika.rs/scc/cla...-tri-kule-u-Ulici-kneza-Milosa

[ test1234 @ 30.01.2017. 07:36 ] @
Prolazio sinoć, baš sam se iznenadio, obe zgrade na 12-om spratu.
[ HoT_Steppa @ 30.01.2017. 09:01 ] @
Kad izađeš iz zemlje idu ploče vrlo brzo, taman koliko treba da se skloni horizontalna oplata, ako su idealni vremenski uslovi može na 8-10 dana sledeća ploča, ako ima radnika da isprate sa oplatom i armaturom. I zavisi koliko serija vertikalnih podupirača imaju da cirkulišu.
[ Lavlja_Jazbina @ 15.08.2018. 19:21 ] @
Meni nije jasna reklama za te gradnje gde god se okrenes a nemamo ni postenu kanalizaciju.

Muljograd prvo na to mora da se fokusira,mada g()vana na povrsini koliko hoces.

http://www.telegraf.rs/vesti/b...ista-se-slivaju-vodopadi-video
[ Living Light @ 15.08.2018. 20:29 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: Muljograd prvo na to mora da se fokusira,
mada g()vana na povrsini koliko hoces

Gde, ne sehhrinjaj, da ne bi još nočas išao na informativni razgovor.

Polako sa tim kritikama...
[ Bradzorf012 @ 16.08.2018. 00:21 ] @
Lavlja_Jazbina

Citat:

Meni nije jasna reklama za te gradnje gde god se okrenes a nemamo ni postenu kanalizaciju.


Kako ti nije jasno? Zašto bi privatnog investirora bolelo pedu za kanalizaciju, napon struje, vodovodnu mrežu i asfaltirane ulice. Njega zanima da gradnjom x kvadrata ostvari profit od y evra po kvadratu. Dakle, x puta y, prilično jednostavan račun.

Citat:

Muljograd prvo na to mora da se fokusira,mada g()vana na povrsini koliko hoces.


Da, grad i država bi trebalo da brinu za javni interes, ali gle čuda, oni ovde brinu za privatni interes nekolicine pojedinaca. Zamisli da kupiš nov auto, opština ti pokloni 20% novca za kupovinu, a predsednik mesne zajednice izjavi kako je to interesu tvoje ulice i naselja da ti voziš nov auto. Eto, to je otprilike to.
[ Java Beograd @ 16.08.2018. 07:32 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:Muljograd prvo na to mora da se fokusira,mada g()vana na povrsini koliko hoces.

http://www.telegraf.rs/vesti/b...ista-se-slivaju-vodopadi-video

Nijedan grad na svetu, pa ni najbogatiji kao što su London, Pariz i bilo koji drugi nemaju kišnu kanalizaciju koja može da primi količinu vode letnjeg pljuska / oluje / provale oblaka. Jednostavno, to se tako ne projektuje i ne pravi.

Bujične poplave po strmim ulicama posle letnje provale oblaka su nešto najnormalnije. Pljusak prođe, i za najviše sat vremena ili čak i ranije, sva voda ode. Takav pljusak se desi jednom u par godina.

Mogao bih sad da tražim i linkujem YT klipove bujičnih poplava po bogatim svetskim metropolama, ali koga interesuje može i sam da nađe.
[ dipintodiverde @ 16.08.2018. 12:32 ] @
Citat:
Bradzorf012

Zašto bi privatnog investirora bolelo pedu za kanalizaciju, napon struje, vodovodnu mrežu i asfaltirane ulice.

Da mu ne smrdi od fekalija, da reklame šljašte kilometrima daleko, da mu se ne uruši oblakoder, asfalt da bi potencijalni konzument što lagodnije i udobnije došao do njegovog objekta i u što boljem raspoloženju potrošio što više novaca.

I sve ostalo što ide uz tržišnu ekonomiju.
[ Bradzorf012 @ 16.08.2018. 13:22 ] @
Ne razumem, zar investitor živi u zgradama koje gradi i prodaje?
[ dipintodiverde @ 16.08.2018. 17:01 ] @
Citat:
Bradzorf012

Ne razumem, zar investitor živi u zgradama koje gradi i prodaje?

Otkud bi da živi u full HD fekalijama?
Nadje budalu ups. kupca proda i bež u Dominikanu.

To može u Džamahiriji.

Medjutim, u prethodnoj poruci sam napiso "uz tržišnu ekonomiju".
Tu su pravila drugačija i mangupluci se ne tolerišu.
Onaj ko zavisi od tržišta dobro će paziti da ne isprovocira tržište protiv sebe.

[ mjanjic @ 16.08.2018. 18:14 ] @
Ne, ali plaća gradu/opštini "naknadu za komunalno opremanje građevinskog zemljišta", a ta naknada je tolika po kvadratnom metru da se njome može, pored asfaltiranja ulica i uređenja pešačkih staza i zelenih površina, isfinansirati i prečišćavanje otpadnih voda.
Druga je stvar kako se taj novac u Srbiji potroši, a posebna priča je što neko prihvata da po takvim cenama plaća stanove iz kojih se otpadne vode neprečišćene ulivaju u reke pored kojih se i nalaze ti stanovi.

Mi u Srbiji, a i ostale zemlje na Istoku, još uvek smo na nivou onih "gradova" iz filma "The Man Who Would Be King (1975)", kad se u svakom "gradu" pored neke rečice žale kako, kad njihove žene izađu na tu reku da peru odeću, oni iz "grada" uzvodno namerno pišaju u reku... onda ih Šon Koneri povede u uosvajanje tog grada uzvodno, i kad ih pobede, on ih pita imaju li neki problem, a ovi odgovaraju potpuno isto kao ovi prethodni. Dakle, njima nije problem što su onima nizvodno radili isto što su i njima radili ovi koji su uzvodno niti im je palo na pamet da usvoje princip "ne čini drugima ono što ne želiš da drugi čine tebi".
[ Bradzorf012 @ 17.08.2018. 01:32 ] @
Citat:
dipintodiverde:
Onaj ko zavisi od tržišta dobro će paziti da ne isprovocira tržište protiv sebe.


Izgleda da ovi ne zavise od tržišta.

https://www.b92.net/biz/vesti/...8&dd=16&nav_id=1431821