[ Kovacevic Vladimir @ 28.04.2015. 03:07 ] @
http://bulevar.b92.net/srpska-...04&dd=27&nav_id=985474

Dva pitanja:
- da li postoje prostori za igranku, kao vid masovne zabave i za publiku i za muzičare;
- da li ima šanse da se vrati na scenu ova kulturna manifestacija?

Lično:
vrlo teško da će ponovo "zaživeti" igranka, kao i (između ostalog) bioskopi, jer je današnja mladež preokupirana novim zabavama, a srednja generacija velikim egzistencijalnim problemima.

Pozdrav
[ plus_minus @ 28.04.2015. 03:53 ] @
Postoje i danas.. Uslov je da učesnici budu napunjeni korektnom dozom hemije kako bi mogli da igraju uz inače, vrrlo komplikovan 'ritam'. A igranke inače više nisu kao nekada, zbog mnogo razloga. Jedan od tih razloga je taj što suknja preko kolena danas deluje seljački, a mladunčići koji treba da obrate pažnju na što šta i da se poteraju na dens, nekako nisu u fazonu, jer kad padne kiša, mladunke više nemaju obve .... pa onda nisu ni zanimljive. Nemaju leukemiju, ali izgledaju tako - ukoliko su dočekale kišu na otvorenom.
[ anon142305 @ 28.04.2015. 06:50 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir:
kao i (između ostalog) bioskopi, jer je današnja mladež

Ah, cuvena recenica "Ove danasnje generacije...", stara samo par hiljada godina.

Citat:
Kovacevic Vladimir:
vrlo teško da će ponovo "zaživeti" igranka


Ako podjemo od toga da je moderna igranka = zurka, naravno da postoje i danas,
a komentar @plus_minus da je potrebna hemija, apsolutno ne stoji.

Mislim, kapiram ja zal za mladost, al dajte si malo objektivnosti... :)
[ Java Beograd @ 28.04.2015. 07:30 ] @
Kao prvo, igranke postoje. Kao drugo: nisu kao one iz 60-tih godina prošlog veka.
Ali, otkriću ti jednu tajnu: one igranke koje su bile 60-tih godina prošlog veka nisu iste (verovao ili ne) kao one iz 20-tih godina prošlog veka !!!


Igranke uvek postoje, i nikad nisu iste kao pre.

(Case closed)
[ R1A1 @ 28.04.2015. 07:49 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir:vrlo teško da će ponovo "zaživeti" igranka, kao i (između ostalog) bioskopi, jer je današnja mladež preokupirana novim zabavama, a srednja generacija velikim egzistencijalnim problemima.

Svako vreme ima svoje obeležje. Današnje obeležava FB. Kompjuteri i telefoni su nas umesto zbližili udaljili.
Evo i ovaj forum, kao i ostali, služe za virtuelno druženje i potpuno izmenjenu sliku svega.
Najgrlatiji, najratnoborniji forumaši u realnom životu su obično nezapaženi ljudi.
Nekada se išlo na igranku radi upoznavanja a sada se za to koriste sajtovi.
Mogu da razumem starije i razvedene ali kada na sajtu za upoznavanje vidite osobe od 18 do 30 godina, šta reći?
Na žalost, to je naša stvarnost.
[ Java Beograd @ 28.04.2015. 07:54 ] @
^ Ovako su slično mislili ljudi kad je izmišljen telefon. I radio.
[ anon142305 @ 28.04.2015. 08:04 ] @
Citat:
R1A1:
Kompjuteri i telefoni su nas umesto zbližili udaljili.

Ma kako da ne...



Citat:
R1A1
i ovaj forum, kao i ostali, služe za virtuelno druženje i potpuno izmenjenu sliku svega.

Ne znam za sta tebi sluzi forum, meni sluzi za razmenu misljenja i informacija,
pa ne znam kakve to veze ima sa "izmenjenom slikom svega".

Citat:
R1A1:
Nekada se išlo na igranku radi upoznavanja a sada se za to koriste sajtovi.
Mogu da razumem starije i razvedene ali kada na sajtu za upoznavanje vidite osobe od 18 do 30 godina, šta reći?

Znam samo za dva para koji su se upoznali on-line,
svi ostali, u mom najsirem okruzenju, upoznali su se uzivo.
Sve i da je ovaj prvi broj vec, to je lose zbog...?
Cini mi se da svaka zenska osoba za koju znam da izlazi na nocne svirke, da joj tipovi prilaze.

Citat:
R1A1:
Na žalost, to je naša stvarnost.

Ne, to je tvoja iskrivljena slika stvarnosti, u koju bezrezervno verujes samo zato sto ti se svideo stav koji si negde procitao.
Kakvo je ovo vreme, danasnja deca, nekad je to bilo bolje, ovo sad... moz' misliti.
[ Braksi @ 28.04.2015. 08:06 ] @
nekad su ljudi bili vise okrenuti drugim ljudima, a danas samo bulje u razna sokocala.

Secam se 80tih kad sam bio decak, dolazak onih video igrica sa dva dugmeta gde skupljas razne stvari sto padaju uticao je da se broj sati provedenih u fudbalu smanji za oko 60%.
[ R1A1 @ 28.04.2015. 08:10 ] @
@IUOP_1,
odgovor ti je dao:
Citat:
Braksi: nekad su ljudi bili vise okrenuti drugim ljudima, a danas samo bulje u razna sokocala.

Secam se 80tih kad sam bio decak, dolazak onih video igrica sa dva dugmeta gde skupljas razne stvari sto padaju uticao je da se broj sati provedenih u fudbalu smanji za oko 60%.
[ anon142305 @ 28.04.2015. 08:12 ] @
^ Polazeci od onog sto vidim u svom okruzenju i onog sto cujem, odgovor ne smatram ispravnim.
[ R1A1 @ 28.04.2015. 08:21 ] @
^Polazeći od okruženja i svega što je danas realnost, tvoj odgovor kao i pisanje Jave Beograd ne smatram ispravnim.
Odmah ste napali moje pisanje. To što ti ili on ne spadate u tu većinu ne znači da današnja mladež nije u većini debelo u virtuelnom svetu. To je stvarnost svidelo se to tebi ili ne.
Pogledaj terene za basket i fudbal. Što reče Braksi, do pojave virtuelnog sveta, teško je bilo izboriti se za mesto u timu i na terenu i igrati basket ili fudbal. Danas se fudbal igra na kompjuteru!
Pošto se prilično razumem u telefone i pišem o njima na nekim forumima, najveći broj pitanja je vezan za igrice?!
[ Braksi @ 28.04.2015. 08:28 ] @
deca su nekada vise vremena provodila u fizickoj igri, to je stoposto tacno jer je mene kao dete zakacio dolazak videoigrica i dilema da li da buljim u igricu ili igram fudbal, odem na grudvanje, igram zmurke i sl...

Danas je to jos drasticnije zbog veceg izbora.
[ Java Beograd @ 28.04.2015. 08:30 ] @
Da se vratimo na originalno pitanje, pokretača teme Vladimira Kovačevića. Uz kratak osvrt na ono šta piše na priloženom linku.

- Dakle, na linku kaže "... oni stariji verovatno i dan-danas prepričavaju provode sa igranki ... "
- Kad su ovi, danas stariji, onda bili mladi, slušali su tada starije kako prepričavaju događaje sa igraniki iz "ludih 20-tih".
- Ovi koji su sada mladi, kad ostare, prepričavaće provode sa rejv žurki. I verovatno će se čuditi kako se provodi tadašnja mladež.

Činjenica je da mladost uvek postoji, uvek će je biti, ali uvek će biti različita. I uvek postoji "žal' za mlados'".

Ali, samo sebičan i ograničen može da tvrdi da je baš u vreme njegove mladosti, dakle tada i samo tada, sve bilo najbolje i najlepše i da je samo to ono pravo.

[ Shadowed @ 28.04.2015. 08:32 ] @
Citat:
Java Beograd: Ali, samo sebičan i ograničen može da tvrdi da je baš u vreme njegove mladosti, dakle tada i samo tada, sve bilo najbolje i najlepše i da je samo to ono pravo.

To je zato sto je tom nekom tada bilo najbolje i najelpse i "ono pravo" :)
A ljudi vecinom imaju obicaj da generalizuju.
[ anon142305 @ 28.04.2015. 08:45 ] @
Citat:
R1A1:
Odmah ste napali moje pisanje.

Kad nesto javno kazes, onda ocekuj i kritiku.
Forumi, narocito ovaj, nisu mesta gde se okupljaju klimoglavci i takojevici.

Citat:
R1A1:
Pogledaj terene za basket i fudbal.

Da su mi malo blize, ne bih mogao poslepodne da dremnem od udaranja lopte :)
A ovo pominjanje fudbala me podseti na balone za isti.
Kao da ih ranije nije bilo, a eto, sad ih ima... Cudno!
Pa za ocekivati bi bilo da se svi redom pozatvaraju, jer niko ne igra fudbal, svi bulje u monitore, jel tako?

Citat:
R1A1:
Pošto se prilično razumem u telefone i pišem o njima na nekim forumima, najveći broj pitanja je vezan za igrice?!

A to nije zbog toga sto se ljudi najmanje razumeju u to?
Koja pitanja ti ocekujes? "Kako da se povezem na net, kako da otvorim sajt?"

Citat:
Shadowed:
To je zato sto je tom nekom tada bilo najbolje i najelpse i "ono pravo" :)

Uf, eto ideje za biznis!
Otvoriti mesta sa zivom svirkom, gde bi bio zabranjen ulaz mladjima od 30 ili 40 god.
[ R1A1 @ 28.04.2015. 08:56 ] @
Citat:
IUOP_1:Forumi, narocito ovaj, nisu mesta gde se okupljaju klimoglavci i takojevici. 

Slatko si me nasmejao! Ovaj forum je pun, kao i ostali forumi, "klimoglavaca i takojevaca".
Naravno, tvoje pravo je da ih ne primećuješ.
[ Braksi @ 28.04.2015. 09:02 ] @
"takojevac" haha, smesan izraz. Nikad cuo.
[ anon142305 @ 28.04.2015. 09:04 ] @
To su oni koji na sve sto cuju klimaju glavom gore-dole i vicu "tako je!" :)
[ Shadowed @ 28.04.2015. 10:13 ] @
Tako je!
[ anon142305 @ 28.04.2015. 10:21 ] @
@ Shadowed
http://vukajlija.com/tako-je/29663 :D
[ Java Beograd @ 28.04.2015. 12:19 ] @
Citat:
R1A1:Slatko si me nasmejao! Ovaj forum je pun, kao i ostali forumi, "klimoglavaca i takojevaca". Naravno, tvoje pravo je da ih ne primećuješ.
Baš lepo da si nam se ti pridružio na forumu. Da malo podigneš kvalitet diskusije.
[ Braksi @ 28.04.2015. 12:59 ] @
da, ja sam citao tvoje postove i tako sam naucio da lepo i kvalitetno diskutujem.
[ Windows2 @ 28.04.2015. 13:20 ] @
Setih se onog clanka o liku koji sedi na svom jedrenjaku zabuljen u ekran svoje prepametne sprave, verovatno opsesivno kompulzivno proverava koliko ima novih "lajkova" i "followera" na fb, a na nekoliko metara od njega izranja kit, velicanstven prizor. A on ga ni ne primecuje. To bi mozda mogla biti dobra ilustracija danasnjeg vremena, i mog misljenja na tu temu.
U gradskom prevozu, na ulicama, bastama, klupama su slicni prizori.
[ anon142305 @ 28.04.2015. 13:52 ] @
^ Kapiram logiku, ali...

- Otkud znas da to nije njegov brod i da je 100 puta video kitove?
- Otkud znas da to nije nemesten snimak, cudno je da mu ne reaguje periferni vid?
- Otkud znas da li gleda FB ili nesto bitno (vremensku prognozu, npr)?
- Sto je bitno sta on radi, sve dok to ne ugrozava druge? Npr. da kuca poruku dok upravlja vozilom?
- Da li je ovo isto ako bi vecina ljudi citala knjigu u prevozu, bastama, klupicama?

Dakle, savrseno mi je jasna logika "gledate tamo nesto bzvz, a lep zivot prolazi pored vas", ali... sta to dodjavola znaci!?
Ako neko vise uziva u tome da gleda u neka sokocala, a ne oko sebe, ako on to vise voli, cemu onda napad na njega?
Ljudi bi trebali da se ponasaju onako kako neki drugi misle da treba?
[ Windows2 @ 28.04.2015. 14:07 ] @
Polako spusti koplja i stitove. Ko te bre napada? Ili bilo koga drugog? Slobodno se uloguj na svih svojih 358 naloga po tviterima i fejsbucima i zaboravi da stvarni svet postoji, niko te nece dirati ni napadati. A kad odes na neki koncert umesto da gledas ocima i uzivas u trenutku koji je neponovljiv ti izvadi android ili sta vec imas pa snimaj ceo dogadjaj i posle seruj sa kime god hoces. I bices slobodan da to radis dokle hoces i koliko hoces. Samo ne panici to ne valja.
[ DaliborP @ 28.04.2015. 14:11 ] @
Citat:
Windows2: Setih se onog clanka o liku koji sedi na svom jedrenjaku zabuljen u ekran svoje prepametne sprave, verovatno opsesivno kompulzivno proverava koliko ima novih "lajkova" i "followera" na fb, a na nekoliko metara od njega izranja kit, velicanstven prizor.

Mozda gleda igranku na youtube.
[ anon142305 @ 28.04.2015. 14:15 ] @
@ Windows2

Sorry ako sam zvucao preostro.

Kao sto sam na jednoj temi rekao, android nemam, drustvenim mrezama nisam opterecen,
ali sta cu kad mi je zanimljivije da u autobusu gledam neki sajt na mobilnom, nego ljude oko sebe.

Takodje, meni bliski ljudi se ponasaju na slican nacin.
Ne mogu ni da zamislim da sedim sa nekim negde i da buljimo u mobilne ne pricajuci nista.

Vidim da se neki tako ponasaju, kao da im je zivotni cilj da naprave sto bolju sliku obroka koji jedu,
ali mi se cini da se preteralo u kritici - kao da je razvoj tehnologije doneo samo negativne stvari.
To nikako ne mogu da prihvatim.

U svakom slucaju, imas u mojoj poruci na ovoj temi sliku kako je izgledalo pre nego sto se ta losa tehnologija razvila.
Da, bas je bilo drugacije, tad je bre bilo dobro, ljudi su se druzili i voleli :)
[ DaliborP @ 28.04.2015. 14:17 ] @
Citat:
Windows2:Slobodno se uloguj na svih svojih 358 naloga po tviterima i fejsbucima i zaboravi da stvarni svet postoji, niko te nece dirati ni napadati.

Zar ne mislis da je malo licemerno deliti savete ljudima o provodjenju vremena na internetu direktno sa internet foruma :)
[ Windows2 @ 28.04.2015. 14:39 ] @
Citat:
IUOP_1:
@ Windows2

Sorry ako sam zvucao preostro.

Kao sto sam na jednoj temi rekao, android nemam, drustvenim mrezama nisam opterecen,
ali sta cu kad mi je zanimljivije da u autobusu gledam neki sajt na mobilnom, nego ljude oko sebe.

Takodje, meni bliski ljudi se ponasaju na slican nacin.
Ne mogu ni da zamislim da sedim sa nekim negde i da buljimo u mobilne ne pricajuci nista.

Vidim da se neki tako ponasaju, kao da im je zivotni cilj da naprave sto bolju sliku obroka koji jedu,
ali mi se cini da se preteralo u kritici - kao da je razvoj tehnologije doneo samo negativne stvari.
To nikako ne mogu da prihvatim.

U svakom slucaju, imas u mojoj poruci na ovoj temi sliku kako je izgledalo pre nego sto se ta losa tehnologija razvila.
Da, bas je bilo drugacije, tad je bre bilo dobro, ljudi su se druzili i voleli :)

Np sorry ako sam odreagovao preostro.
Ja internet koristim kao sto narkoman koristi svoju dozu. Da se sutra ukine ne bi me previse potreslo jer mislim da je svet bio pristojnije i prijatnije mesto za zivot dok ga nije bilo. I kad si pomenuo tehnologiju tako u sustini i gledam na njen razvoj, tu i tamo nesto korisno, mnogo vise stete. Da upravo sam to napisao na jednom internet forumu koristeci kompjuter.
Citat:
DaliborP:Zar ne mislis da je malo licemerno deliti savete ljudima o provodjenju vremena na internetu direktno sa internet foruma :)

Gledaj na mene kao na virus koji je usao u tvoj matriks da ti kaze da zivis u svetu snova i da se diskonektujes.


[ DaliborP @ 28.04.2015. 14:44 ] @
Citat:
Windows2: Gledaj na mene kao na virus koji je usao u tvoj matriks da ti kaze da zivis u svetu snova i da se diskonektujes.

Dobar vic, super za izbegavanje odgovora.
[ Windows2 @ 28.04.2015. 15:46 ] @
Nista ne izbegavam. Ne mislim da je licemerno, mozda paradoksalno.

Sto se tice vremena provedenog na internetu, pre neki dan odem na jedan forum koji ima brojac dana provedenih na njemu. Tamo stoji da sam od datuma registracije proveo 12 dana tamo. To je forum na koji svratim jednom u nekoliko dana.
Ne mogu ni da zamislim koliko svog vremena sam utrosio na aktivnosti po drugim forumima na kojima sam bio aktivniji 10 godina unazad. A ja sam jos medju onima koji su ispod proseka po vremenu provedenom na internetu, jer vidim da su mnogi drugi daleko vise aktivni na raznim lokacijama. Ja recimo ni nemam fb nalog. Ustvari imam samo neki sklepan bzv namenski jer sam nekoliko puta bio na sajtu "malwaretips" koji deli besplatne licencirane programe pa je uslov za ucestvovanje serovanje linka na fb ili tviteru.

Sto se tice interneta, toliko je sve postalo preplavljeno mrznjom i netrpeljivoscu da mi je dovoljno da samo otvorim neku forumsku stranu na kojoj se "raspravlja" o bilo cemu pa da me zapljusne zuc i podigne mi pritisak. A ne daj boze da i sam uzmem ucesce u raspravi. Meni forumi vise lice na svadjaonice i pljuvaonice, i iz tih razloga u zadnje vreme gledam da aktivnost zvanu forumasenje svedem na najmanju mogucu meru. Evo trenutno kuckam nesto a ni sam ne znam zbog cega. Bolje bi mi bilo da ustanem i da se protegnem, malo izadjem napolje na prijatno sunce i prosetam.
Trenutno mi pada napamet bar deset stvari koje su korisniji i lepsi nacin da se utrosi vreme od buljenja u bljestavi ekran i nabadanja po tastaturi i tamanjenja vanzemaljaca i mutiranih zombija.
[ plus_minus @ 28.04.2015. 16:01 ] @
^^ To je zato što je horda degenes-bot idiota nekako naučila kako se koristi gugl. Znaš ono, s' vremena na vreme, dosadi da stalno obitavaš isključivo po šiptarskim portalima na srpskom jeziku i daješ plusiće ..
[ DaliborP @ 28.04.2015. 16:17 ] @
Citat:
Windows2:Sto se tice interneta, toliko je sve postalo preplavljeno mrznjom i netrpeljivoscu da mi je dovoljno da samo otvorim neku forumsku stranu na kojoj se "raspravlja" o bilo cemu pa da me zapljusne zuc i podigne mi pritisak.

Internet nisu samo forumi, ne znam cemu izjednacavanje istog sa forumima. Sam kazes, koristis nekoliko foruma, zasto ako te toliko nervira ucesce na istim?

Internet je danas nepresusan izvor informacija, i danas moze stosta da se nauci na istom, ali naravno treba covek da zna sta hoce i sta trazi.
[ plus_minus @ 28.04.2015. 16:34 ] @
^^ A povrh svega, na šta mnoštvo nezadovoljnih nikako da bace osvrt.. EliteSecurity jeste izmišljen da bude nešto kao - StackOverflow danas, s' tom razlikom da se na ES-u može i diskutovati, ćaskati o nečemu, ići u dubinu i nakon rešene dileme, gde na SO to i nije baš primarno (logično, sama razlika između dva pojma: Forum i Q&A zajednica). Uporedio sam Stack (exchange) Overflow branšu jer je i ovde i tamo PRIMARNO - programmer/developer is banging his head due to some problem he can't solve by him self, he needs help, hint, direction.. where are those people willing to help a little bit? ...

Svi koji vide ES kao "rekBu" forum ili serbian forum ili ko zna koji plejs for pipl, zbog vas i jeste otvoren MadZone - Ultra. Tako da što više nezadovoljstva od strane onih koji primećuju da ima netrpeljivosti, mržnje, itd.. tim bolje. Ovo je inače moje zapažanje i mišljenje. A svako može da provali isto, ako ga ne mrzi, onda kada klikne na naslovnu stranicu ES foruma pa pogleda šta se sve nalazi sa leve strane. Koje su to kategorije i pod forumi .. ?
[ Windows2 @ 28.04.2015. 17:32 ] @
Citat:
DaliborP:
Citat:
Windows2:Sto se tice interneta, toliko je sve postalo preplavljeno mrznjom i netrpeljivoscu da mi je dovoljno da samo otvorim neku forumsku stranu na kojoj se "raspravlja" o bilo cemu pa da me zapljusne zuc i podigne mi pritisak.

Internet nisu samo forumi, ne znam cemu izjednacavanje istog sa forumima. Sam kazes, koristis nekoliko foruma, zasto ako te toliko nervira ucesce na istim?

Internet je danas nepresusan izvor informacija, i danas moze stosta da se nauci na istom, ali naravno treba covek da zna sta hoce i sta trazi.

Cuj naravno da ne ocekujem da preko interneta na forumu kazem nesto lose u vezi istih i da takva "jeres" naidje na razumevanje. Jeste ima i puno toga sto nisu forumi. Evo na sta ti najvise trosis vremena na internetu? A da nije "drustvena mreza", ili forum? Na edukaciju?
A vec sam ti napisao da ih sve manje koristim i posecujem.
[ R1A1 @ 30.04.2015. 14:38 ] @
Citat:
Braksi:da, ja sam citao tvoje postove i tako sam naucio da lepo i kvalitetno diskutujem.

ovo sigurno nisi video u mojim postovima:
Citat:
Braksi: Mozes slobodno da popusis kyratz Putinu, ja te necu zaustavljati !

tako da pre nego uperiš prstom u drugog, pogledaj se u ogledalu!