[ anon115774 @ 22.05.2015. 15:28 ] @
http://www.teleprompter.rs/otk...koji-samarao-mladica-foto.html

Nevezano za celu pricu, jel moze neko da mi objasni kakva je fora sa tim nepotpisivnjem zapisnika? Primetio sam da je ta vrsta mangupiranja masovna pojava. Pa i ovde na forumu kad se pojavi neko sa svojim problemom obavezno potencira cinjenicu da nije hteo da potpise zapisnik. Ne kapiram cemu to...
[ boba511 @ 22.05.2015. 15:49 ] @
To da li ti potpises zapisnik ili ne, nema nikakve veze. Kaznu ces dobiti svakako, ako ne platis ides kod sudije za prekrsaje, pa kazes njemu eto ja se nisam slozio sa tom kaznom, pa nisam potpisao zapisnik. I onda sudija ispita slucaj, ali uglavnom si kriv. Ja nisam potpisao x puta zapisnik, ali svaki put sam bio kriv, ali covek proba nesto da izmulja da ne plati, jel da? Niko ne bere novce na drvetu! Ali nikad nisam dobio samar za to, pita me policajac oces da potpisete gospodine, ja kazem necu da potpisem gospodine, on kaze u redu i kraj. Ali ovaj na snimku nije dobio slucajno samar, nego ko zna sta je pricao, mozda je vikao na policajca, mozda ga je gurnuo, pljunuo, pocepao kaznu, psovao, lupao po kamionu!? Jel da?? Ne vidimo ceo snimak. Dok ne okace ceo snimak ja sam za to da je policajac u pravu!!
[ bakara @ 22.05.2015. 16:14 ] @
Citat:
Informer:
Nevezano za celu pricu, jel moze neko da mi objasni kakva je fora sa tim nepotpisivnjem zapisnika?

Nepotpisivanje zapisnika je u stvari neslaganje sa zapisnikom.

U praksi okrivljeni bi trebao da stavi primedbu u zapisnik (naravno ako ima primedbu) ali je policajcima ispod casti da primedbu unesu pa najcesce napisu odbio da potpise ukoliko se ne slazes sa zapisnikom.

U svakom slucaju potpisivanje zapisnika nije nikakva obaveza ukoliko se ne slazes sa istim, niti je to nekakvo mangupiranje. (ako je to ovde u opste razlog samaranja)
Citat:
Ali ovaj na snimku nije dobio slucajno samar, nego ko zna sta je pricao, mozda je vikao na policajca, mozda ga je gurnuo, pljunuo, pocepao kaznu, psovao, lupao po kamionu!? Jel da?? Ne vidimo ceo snimak.

Sta god da je ovaj radio, policajac ne sme da samara nikoga, on je to sluzbeno na zadatku u koji ne sme da unosi emocije, niti da dozvoli da ga neko izvede iz takta.
Ocigledno obuka policije nije nikakva posto vec vise puta vidimo neprofesionalnost.
[ anon142305 @ 22.05.2015. 16:44 ] @
Citat:
boba511:
Ali ovaj na snimku nije dobio slucajno samar, nego ko zna sta je pricao, mozda je vikao na policajca, mozda ga je gurnuo, pljunuo, pocepao kaznu, psovao, lupao po kamionu!? Jel da?? Ne vidimo ceo snimak. Dok ne okace ceo snimak ja sam za to da je policajac u pravu!!

Tacno sam znao da ce neko ovo da napise.
Pa dobro, bre, ljudi, majku mu, zar ste toliko...
E u kurac onda!
Ma i treba da nas mlate pa i nek zapucaju, sta ima veze...
[ anon115774 @ 22.05.2015. 17:50 ] @
Citat:
boba511: To da li ti potpises zapisnik ili ne, nema nikakve veze.


Odatle moje pitanje :)

Citat:
bakara: Nepotpisivanje zapisnika je u stvari neslaganje sa zapisnikom.


Jel? Gde to pise?

Moja percepcija je bila da potpisivanje zapisnika znaci da si bio tu prisutan i da si dobio primerak i ni na koji nacin ne utice na to da li se ti slazes ili ne.

Citat:
IUOP_1: Tacno sam znao da ce neko ovo da napise.
Pa dobro, bre, ljudi, majku mu, zar ste toliko...
E u kurac onda!
Ma i treba da nas mlate pa i nek zapucaju, sta ima veze...


Ali moras da priznas da je indikativno to da vidimo samo onaj deo gde ovaj njega udara. Mislim da ce biti vrlo zanimljivo videti pocetak snimka.
[ hotchimney @ 22.05.2015. 17:52 ] @
Prodjem ulicom, dasa sedi ispred ulaza i huška kera na komšije.
Prodjem pored škole, maturanti se dernjaju "nema više učenja" - da znaju šta ih čeka u životu ponavljali bi I razred sto puta.
Prodjem pored kafane, neko ostavio eksplozivnu napravu, prijavim policiji - "nemoj da nas smaraš".
Prodjem pored apoteke, neko istresao čoveku 5 kila šita pred vrata, još se puši na jutarnjem povetarcu.

Revnosni pandur šamara ko neće da se potpiše.

Hebiga, objašnjenje je jednostavno - Srbija u akciji!

[ Count Zero @ 22.05.2015. 17:57 ] @
Ne treba prenagljivati dok se ne vidi ceo snimak. Npr. šta ako je lik potegao štap čajne na policajca? U njihovom priručniku nema decidno napisano šta se radi u tom slučaju, već stoji "u svim drugim slučajevima odalamiti vaspitni forhend po licu subjekta" i to je taj drugi slučaj.
Dakle, sačekajmo ceo snimak, ovo je samo tizer.
[ anon142305 @ 22.05.2015. 18:16 ] @
Citat:
Informer:
Ali moras da priznas da je indikativno to da vidimo samo onaj deo gde ovaj njega udara. Mislim da ce biti vrlo zanimljivo videti pocetak snimka.

Citat:
Count Zero:
Ne treba prenagljivati dok se ne vidi ceo snimak.


Apsolutno mi je nebitno sta je na pocetku snimka.
Sve i ako je ovaj lik pisao po pandurskom autu, psovao majku, napao policajca - regulisano je zakonom i pravilnicima sta raditi u tim situacijama.
Lik se privede, podnese se prijava i kaznjava sud!
Sud, ljudi, a ne policajac!
STA GOD da je ovaj uradio, policajac ne sme da ga udara.
Shvatate li vi to?!

Policija je svuda ista, ali negde se zakone postuju, a negde ne.
Mrzi me sad da guglujem, ali u Engleskoj je dozvoljeno psovanje bobija,
a skoro je neki grad u Americi uveo obavezne mini kamere prilikom intervencije.
Zamislite cuda, procenat prituzbi na rad policije pao za skoro 90%

Citat:
hotchimney:
Srbija u akciji!


Mene najvise nervira sto su svima puna usta kako Srbija nise pravna drzava i kako to treba da se promeni,
a kad se desi ovako nesto, pokaze se kako ljudi nemaju pojma sta to znaci.
Znate kad ce se ovo promeniti? Nikad.
A znate sto? Pa zato sto gradjani to nece.
Evo vam dokaz u komentarima za ovu vest na portalima.
"Ko zna sta je ovaj radio na pocetku snimka? Ma mozda je i zasluzio."

Batali, ne mogu vise da se nerviram.
[ Count Zero @ 22.05.2015. 18:22 ] @
Nema razloga da ti skače pritisak, IUOPe, bio sam ironičan.
[ llux @ 22.05.2015. 18:24 ] @
A kako bi ti resio problem anarhije koja se budi, a koja je posledica tih pravnih pravila i ljudskih sloboda?

U Americi je u pojedinim mestima pravo ratiste, policija i ne zalazi na ta mesta, i to je posledica tih sloboda.

Da li ste svesni da ljudi ne odgovaraju ni za mnogo teza dela, a mislite da ce ovoga sud da kazni. Moraju se upotrebiti ovakva sredstva za bahate, jer za te sitne prestupe nema kazni nikakvih.
[ anon142305 @ 22.05.2015. 18:25 ] @
Sorry, Count Zero-e, uvek se iznerviram kad vidim da zakon krse oni koji prvi treba da ga postuju.
Setih se slucaja onog fudbalera, onog sto je dzogirao itd...
[ Count Zero @ 22.05.2015. 18:27 ] @
>> Moraju se upotrebiti ovakva sredstva za bahate, jer za te sitne prestupe nema kazni nikakvih.
Nema tu posledica pravila, nego treba pravila da se poštuju. Ako sprečava policajca u vršenju dužnosti, ima tamo lepo piše šta se radi. Opomena, privođenje, piše se prijava itd. Ako se opire hapšenju, onda se primenjuje sila, zove pojačanje itd, ima sve napisano. Ako izvadi pištolj, opet ima "postupak".
E, sad, što bi neko da bude Sudija Dred, to je drugo. Možda i to bude jednom: izabere se stari čika, sudija i žandar u jednom, pa rokaj.
Ali, ovaj lik to nije. Ne sme to da radi.
"Sitan prestup" je upravo to - sitan prestup. Možda i nije prestup, ako u zakonu ne piše da je prestup.
Ako službe ne rade striktno po zakonu, nego svako procenjuje po nekom svom internom moralno-sadističko-srednjevekovnom merilu šta je prestup, a šta nije, ode sve u 3pm
[ llux @ 22.05.2015. 18:32 ] @
Bas zato sto ne sme, imamo i ovakvu situaciju sa bahatoscu na svim poljima. Dozvoljeno nam je da radimo sta god pozelimo. Kazne su blage ili ih nema uopste.
[ Count Zero @ 22.05.2015. 18:37 ] @
Koliko li ima tih "brižnih vaspitača" sa željom da "upristoje" bezobrazne vozače/pešake/bicikliste/alpiniste, a koliko ima onih koji bi da zloupotrebe uniformu i pokažu se jakim facama? Sad je on iznerviran i rešio je da ne dozvoli okolnim prolaznicima da mu se naruši ugled opasnog pandura, pa je rešio da malo talambasa po glavi? Ili je to uradio u afektu? Još gore.
[ scoolptor @ 22.05.2015. 18:55 ] @
@Informer, kao izvor si naveo Teleprompter.

Prvi je vest objavio Blic, i to juce : BAHATO Policajac šamarao mladića zbog nepropisnog parkiranja.

Teleprompter je kasnije preuzeo vest : Policajac šamarao mladića zbog nepropisnog parkiranja!.

Nevezano za pricu, ako uporedis video zapise sa ove dve vesti, jasno se primecuje sledece:

-Teleprompterov video je ocigleno nastao tako sto je odsecen donji deo Blicovog videa, koji sadrzi "Blic TV" pecat. Spica je takodje zamenjena. Sve ostalo se slaze, cak i ponovljen usporeni snimak.
-Teleprompterov video je losijeg kvaliteta, sto je i logicno, jer je obradjen video ponovo kompresovan.

Da li je ovde doslo do kradje intelektualne svojine?

Upitao sam ih, komentarom, ali je isti odbacen:

[att_img]

Ocekivano.





[ Braksi @ 22.05.2015. 19:26 ] @
kada potpisete zapisnik onda cete sigurno dobiti kaznu, a ako ga ne potpisete, policajac na sudu mora da dokaze da ste krivi. Ako je bio sam nece uspeti i onda policija najcesce ni ne salje prijave sudiji.

Nikad ne potpisujem zapisnik.

Ovaj policajac je konkretno majmuncina. Toliko je glup da ga ne treba ni kazniti. Ima drzavni posao i sta ga kojiq boli sto neki klinac nesto ne potpisuje.
[ bakara @ 22.05.2015. 19:37 ] @
Citat:
Informer:

Citat:
bakara: Nepotpisivanje zapisnika je u stvari neslaganje sa zapisnikom.


Jel? Gde to pise?

Moja percepcija je bila da potpisivanje zapisnika znaci da si bio tu prisutan i da si dobio primerak i ni na koji nacin ne utice na to da li se ti slazes ili ne.

Pise na kraju zapisnika da se slazes, i da nemas primedbe na isti, i to je tvoje pismeno priznanje na sudu.
Ako imas bilo kakvu primedbu policajac po pravilu nece to da unese u zapisnik (i ako je duzan) vec po defaultu pise "odbio da potpise".
Njima je to smaranje i nece sebi da dozvole da im neko diktira da unesu primedbu u zapisnik.

To "odbio da potpise" nije nista cudno i neobicno vec svakodnevna rutina sa kojom se susrece policajac na duznosti.

Stvarno ne znam sta bi moglo da bude na prvom delu snimka da opravda samar.
Realno covek koji nema takta ne sme da bude policajac.


[ boba511 @ 22.05.2015. 19:47 ] @
Ja Vas stvarno ne razumem sta hocete?? Pre mesec dana, mladi bahati momcic pregazio momka kao kera na kolovozu i nije ni stao, a pokojni momak morao na kolovoz jer je na trotoar bio nepropisno parkiran, drugi mladi bahati momcic, kao ovaj sto je dobio samarcic! I onda po svim novinama i forumima, drvlje i kamenje na policiju, sto to ne resava, nego ljudi ginu, zbog bahatih momaka. Evo policija to resava i opet ne valja??? Pa onda nek vas gaze i ubijaju po ulici ovakvi!


Po vasem scenariju je trebalo sve da izgleda ovako:

Policajac: Gospodine parkirali ste na nedozvoljeno mesto, morate platiti kaznu!
Gospodin: Sta ti meni kaznu, znas ti ko sam ja, da ja tebi ebem bre....piiiip, piiip, piiip... (i tako 15 minuta kulturne recenice)!
Policajac: Joj izvinite, ali morate gospodine, nemojte psovati, molim Vas!
Gospodin: Sta ti meni izvinite, ma ebem ja tebi....piiiip, piiip, piiip... (i tako 15 minuta kulturne recenice)!
Policajac: Gospodine moracu da vas privedem, mlim Vas pruzite ruke da vam stavim lisice!
Gospodin: Ma kakve bre lisice u d*pe ti ih tu....piiiip, piiip, piiip... (i tako 15 minuta kulturne recenice)!
Policajac: Ali molim Vas, nemojte da vas slucajno srusim na zemlju da pocepate vase farmerice ili ogrebete ajfon 11, molim vas pruzite rukice!
Gospodin: Ma sta je bre stoko.(skine mu sapku i gazi po njoj i urinira po kolima)!
Policajac: Izvinite, evo idem, necu vam vise smetati, oprostite sto sam hteo da vam napisem kaznu i oduzeo vase dragoceno vreme za dalje bahacenje!


Ili je sve trebalo po ovom scenariju:
Policajac: Molim vas dajte isprave da vam napisem kaznu za nepropisno parkiranje!
Gospodin: Sta ti meni kaznu, znas ti ko sam ja, da ja tebi ebem bre....piiiip, piiip, piiip... (i tako 15 minuta kulturne recenice)!
Policajac: Ne psuj, privescu te!
Gospodin: Sta ti meni privodjenje, ma ebem ja tebi....piiiip, piiip, piiip... (i tako 15 minuta kulturne recenice)!
Policajac: Shljasssssssss, puce ga kao "Sveti Ilija"
Gospodin: Evo dokumenta, pisite, kriv sam, platicu, ocete da operem ulicu i posadim cvece, obrisem sajbnu na pauk kamionu, sta god kazete uradicu. Molim Vas oprostite sto sam glumio m*do, ja sam ustvari pikica!
[ jovajovic100 @ 22.05.2015. 19:54 ] @


Eto kako treba da se ponaša policajac, bez šamara

________________________________________________________

Ona životinja u Kanjiži je pobila sve one ljude jer je načelnik policije bio njegov ortak!

________________________________________________________

boba511 . a može i ovako:

Momak: nisam bio parkiran na nedozvoljenom mestu, nema znak, hoću da to uđe u zapisnik

Organ: pljass! šta se ti mangupiraš
[ anon142305 @ 22.05.2015. 20:14 ] @
Citat:
llux:
A kako bi ti resio problem anarhije koja se budi

Ja ovde ne vidim anarhiju (ako sam te dobro razumeo),
vec samo da se zakon krsi od strane predstavnika zakona.

Citat:
Count Zero:
Ako službe ne rade striktno po zakonu, nego svako procenjuje po nekom svom internom moralno-sadističko-srednjevekovnom merilu šta je prestup, a šta nije, ode sve u 3pm

Nismo otisli u 3pm, vec smo tu i ne mrdamo odatle.

[ llux @ 22.05.2015. 20:15 ] @
A sta imam ja od toga ako se policajac pristojno ponasa?
Po mom misljenju, ponasanje sa snimka donosi vise koristi od pristojnog ponasanja, ukoliko se onaj tip stvarno bahato ponasao.

Da li je po zakonu, to je nebitno. I onaj sto je ubio provalnika nije postupao po zakonu, pa su ga neki branili, nisu slepo verovali u zakon.
[ bakara @ 22.05.2015. 20:15 ] @
Citat:
boba511:
Ja Vas stvarno ne razumem sta hocete?? Pre mesec dana, mladi bahati momcic pregazio momka kao kera na kolovozu i nije ni stao, a pokojni momak morao na kolovoz jer je na trotoar bio nepropisno parkiran, drugi mladi bahati momcic, kao ovaj sto je dobio samarcic! I onda po svim novinama i forumima, drvlje i kamenje na policiju, sto to ne resava, nego ljudi ginu, zbog bahatih momaka. Evo policija to resava i opet ne valja??? Pa onda nek vas gaze i ubijaju po ulici ovakvi!

A kako ti to zamisljas policijski posao, da moze da bije kako hoce?

Policijski posao je da radi sa olosem i sljamom, koji ne zna za lepe manire, i treba da ume da se nosi sa tim, a ne da se spusta na isti nivo.
[ llux @ 22.05.2015. 20:18 ] @
Olos i sljam se mnogo opustio i nakotio, i mislim da su potrebne drasticne mere kao sto je ova. Da li je to delotvorno, ne znam, ja mislim da jeste.
[ BluesRocker @ 22.05.2015. 20:56 ] @
Citat:
boba511:Po vasem scenariju je trebalo sve da izgleda ovako:

Policajac: Gospodine parkirali ste na nedozvoljeno mesto, morate platiti kaznu!
Gospodin: Sta ti meni kaznu, znas ti ko sam ja, da ja tebi ebem bre....piiiip, piiip, piiip... (i tako 15 minuta kulturne recenice)!
Policajac: Joj izvinite, ali morate gospodine, nemojte psovati, molim Vas!
Gospodin: Sta ti meni izvinite, ma ebem ja tebi....piiiip, piiip, piiip... (i tako 15 minuta kulturne recenice)!
Policajac: Gospodine moracu da vas privedem, mlim Vas pruzite ruke da vam stavim lisice!
Gospodin: Ma kakve bre lisice u d*pe ti ih tu....piiiip, piiip, piiip... (i tako 15 minuta kulturne recenice)!
Policajac: Ali molim Vas, nemojte da vas slucajno srusim na zemlju da pocepate vase farmerice ili ogrebete ajfon 11, molim vas pruzite rukice!
Gospodin: Ma sta je bre stoko.(skine mu sapku i gazi po njoj i urinira po kolima)!
Policajac: Izvinite, evo idem, necu vam vise smetati, oprostite sto sam hteo da vam napisem kaznu i oduzeo vase dragoceno vreme za dalje bahacenje!

Ne nego se na kaznu za pogrešno parkiranje doda i napad na službeno lice i opiranje hapšenju, pa Gospodin odleži minimum godinu-dve na državnom hlebu i vodi koje zaradi čisteći kanale za odvodnjavanje i navodnjavanje. Sve je u sprovođenju zakona.

Ako se primenjuje nasilje, on će te iste metode preneti na svoje vršnjake ili ženu i decu.
[ bakara @ 22.05.2015. 21:09 ] @
Citat:
llux:
Olos i sljam se mnogo opustio i nakotio, i mislim da su potrebne drasticne mere kao sto je ova. Da li je to delotvorno, ne znam, ja mislim da jeste.

Pa i taj policajac je isti takav olos i sljam.
[ vilil1 @ 22.05.2015. 21:12 ] @
Koliko vidim na snimku, gulanfer je verovatno bacio na zemlju zapisnik, jer ga je policajac na kraju snimka naterao da podigne nesto. Ruku na srce, steta sto je samo kresavac bio, trebao je da mu zavali takvu dandaru da mu usi tri dana zuje.

Stvarno smo cudan narod. Kada ovakvi i slicni bahati vozaci gaze gde i koga stignu, kada parkiraju po sred trotoara da ne moze pesak da prodje...onda svi redom kukamo na policiju, te ovakvi su, te onakvi, gledaju kroz prste bahatim vozacima...a kada baraba dobije zasluzeno po tamburi, ni to ne valja. Pa sta mi hocemo?

[ bakara @ 22.05.2015. 21:18 ] @
Ma u pravu si, nego se mi bunimo sto ga je osamario, trebao je da ga upuca, pa posle nek se parkira gde `oce
[ dule_ns @ 22.05.2015. 21:19 ] @
Citat:
vilil1: Koliko vidim na snimku, gulanfer je verovatno bacio na zemlju zapisnik, jer ga je policajac na kraju snimka naterao da podigne nesto. Ruku na srce, steta sto je samo kresavac bio, trebao je da mu zavali takvu dandaru da mu usi tri dana zuje.

Stvarno smo cudan narod. Kada ovakvi i slicni bahati vozaci gaze gde i koga stignu, kada parkiraju po sred trotoara da ne moze pesak da prodje...onda svi redom kukamo na policiju, te ovakvi su, te onakvi, gledaju kroz prste bahatim vozacima...a kada baraba dobije zasluzeno po tamburi, ni to ne valja. Pa sta mi hocemo?


Možda zato što očekujemo da policija protiv takvih koji krše zakon podnosi prekršajne/krivične prijave i da im se potom u sudovima sudi. Teško mi je da prihvatim da između 2 krajnosti (1. policija ne kažnjava nikog, 2. policija šamara) ne postoji neka sredina koja se zove sistem, red i zakon i koja ne zavisi od trenutnog raspoloženja policije.
[ vilil1 @ 22.05.2015. 21:24 ] @
Citat:
bakara: Ma u pravu si, nego se mi bunimo sto ga je osamario, trebao je da ga upuca, pa posle nek se parkira gde `oce ;)

Ma ne, nego je policajac trebao da se sagne i pokupi zapisnik sa ulice i usput da se izvinjava barabi sto mu je pisao kaznu.
[ bakara @ 22.05.2015. 21:48 ] @
Sta je resio samarom?
I sto samarom, a ne pendrekom, pesnicom, drskom pistolja?
Sto se njega tice on je zapisnik urucio i dalje ga se ne tice...ako je vec video da je ovaj bacio zapisnik zove komunalce da mu napisu kaznu za bacanje smeca po ulici.

Ovako je doslo do toga da sad policajac treba da odgovara zato sto je nekog tukao, i po meni taj vise ne bi trebao da radi u policiji.
[ fanfon @ 22.05.2015. 21:54 ] @
Citat:
vilil1:
Koliko vidim na snimku, gulanfer je verovatno bacio na zemlju zapisnik, jer ga je policajac na kraju snimka naterao da podigne nesto. Ruku na srce, steta sto je samo kresavac bio, trebao je da mu zavali takvu dandaru da mu usi tri dana zuje.

Stvarno smo cudan narod. Kada ovakvi i slicni bahati vozaci gaze gde i koga stignu, kada parkiraju po sred trotoara da ne moze pesak da prodje...onda svi redom kukamo na policiju, te ovakvi su, te onakvi, gledaju kroz prste bahatim vozacima...a kada baraba dobije zasluzeno po tamburi, ni to ne valja. Pa sta mi hocemo?



Drugar koji je snimio dogadjaj isti je odlicno snimio-trenutak kad ga policajac samara. Mozda se i desilo to sto tvrdis pre samara, ali na policajcu je da to dokazuje. Fizicko kaznjavanje koje smo videli-to nikako ne sme da se desava. Po tebi ispada da ako neko parkira na trotoaru policija treba da ubije boga u njemu? Ovakve sluzbena lica koja primenjuju fizicku prinudu kako im se cefne niko ne zeli. Procedura mora da se postuje ako hocemo pravno uredjenu drzavu. Da se policajac kontrolisao i odradio sve po pravilima sluzbe do svega ovoga ne bi doslo, a ovaj bi vec bio u proceduri kaznjavanja. A slike sa fejsbuka gde se bahati sluzbenim oruzjem u toku radnog vremena ne vredi ni komentarisati. Neizivljeni napaljenik koji ne bi prosao psiholosku procenu.
[ payge @ 22.05.2015. 22:06 ] @
Citat:
hotchimney:
Prodjem ulicom, dasa sedi ispred ulaza i huška kera na komšije.
Prodjem pored škole, maturanti se dernjaju "nema više učenja" - da znaju šta ih čeka u životu ponavljali bi I razred sto puta.
Prodjem pored kafane, neko ostavio eksplozivnu napravu, prijavim policiji - "nemoj da nas smaraš".
Prodjem pored apoteke, neko istresao čoveku 5 kila šita pred vrata, još se puši na jutarnjem povetarcu.

Revnosni pandur šamara ko neće da se potpiše.

Hebiga, objašnjenje je jednostavno - Srbija u akciji!




Opet ti... i tvoja ekipa..

Pretpostavljam da ces posle proslomesecnog predloga za ukidanje vojske, u sledecem postu traziti da se zbog ovog incidenta ukine i policija?

Lepo si se uhlebio u Srbiji i ušemio na ovom forumu a opet, lose se osecas, stalno ti nesto smeta.
Profesore: Ne valja ti algoritam. Usao si na tudja vrata a hoces da izadjes na svoja.

To nece da moze.


[ anon142305 @ 22.05.2015. 22:50 ] @
Citat:
vilil1:
Stvarno smo cudan narod. Kada ovakvi i slicni bahati vozaci gaze gde i koga stignu, kada parkiraju po sred trotoara da ne moze pesak da prodje...onda svi redom kukamo na policiju, te ovakvi su, te onakvi, gledaju kroz prste bahatim vozacima...a kada baraba dobije zasluzeno po tamburi, ni to ne valja. Pa sta mi hocemo?

Pa onda je najbolje da svako uzima zakon u svoje ruke, pa da se obracunavamo k'o mafija.
To ce da resi probleme se bahatim prakiranjem i uspostavice pravdu dok reknes keks.
[ anon142305 @ 22.05.2015. 23:03 ] @
Citat:
llux:
I onaj sto je ubio provalnika nije postupao po zakonu, pa su ga neki branili, nisu slepo verovali u zakon.

Poredjenje nije adekvatno.


Citat:
llux:
Olos i sljam se mnogo opustio i nakotio, i mislim da su potrebne drasticne mere kao sto je ova. Da li je to delotvorno, ne znam, ja mislim da jeste.

Pa s obzirom na to da se policija ovako ponasao poodavno, a olosa i sljama ima, kako kazes, mnogo,
upravo si sam sebi odgovorio koliko je to delotvorno.
[ Lacika.1991 @ 22.05.2015. 23:10 ] @
Ima seljaka koji se bahate u saobraćaju..ima i policajaca koji misle da su uhvatili boga za muda..koliko god ja opravdavao policajca i njegovu reakciju..setim se samo da i ja u nedostatku koncentracije i u žurbi znam da napravim neku sitnu glupost...samo mi je žao jer da je dečko na primer imao crni mat bmw sa zatamljenim prozorima i ko zna kakvom tablicom,još bi ga pandur odveo na piće..tako to ide kod nas :D
[ vilil1 @ 22.05.2015. 23:47 ] @
Citat:
fanfon: Po tebi ispada da ako neko parkira na trotoaru policija treba da ubije boga u njemu?

Kako si dosao do tog zakljucka? Zaista? Koliko shvatam ovaj skraceni snimak, policajac mu je pisao kaznu po propisu, nije ga tukao. Samar je dobio zato sto se mangupirao, verovatno je bacio zapisnik jer se nakon samara sagnuo da pokupi to sa ulice.

Citat:
fanfon: Procedura mora da se postuje ako hocemo pravno uredjenu drzavu.

Kakva je procedura u slucaju da ti bahati vozac kome si napisao kaznu, istu baci na ulicu? Hajde molim te napisi proceduru. Siguran sam da nije onako kao sto je @bakara napisao, da zove komunalce i slicno.

Ja ne znam proceduru ali sam gledao snimke iz policijskih kamera smestenih u patrolnim kolima u USA. Napise coveku kaznu, ovaj baci tu kaznu na zemlju, policajac mu par puta kaze da to podigne, ovaj nece, e onda sledi bacanje na tlo, onako kako njihova policija radi, nimalo nezno, stavljanje lisica i privodjenje. A samo ako slucajno pokusa da digne ruke, onda sledi pendrecenje.

Citat:
IUOP_1: Pa s obzirom na to da se policija ovako ponasao poodavno, a olosa i sljama ima, kako kazes, mnogo,
upravo si sam sebi odgovorio koliko je to delotvorno.

Gde si ti video da se policija ovako ponasa? I to poodavno. Da zavali nekoga iz cista mira, ono, doslo mu?! Nema toga kod nas. Nijedan nije dobio po nosu bez razloga. Fakat.

Licno, imam animozitet prema policiji ali realno nasa policija je najbolja u Evropi. Tvrdim da ukoliko se normalno covek ophodi prema policajcu, znaci bez nekog padanja u nesvest zbog uniforme i slicno, vec sasvim obicno...Dobar dan - Dobar dan. Isprave - Izvolite. Napravili ste prekrsaj, izvolite kaznu, zapisnik...Vazi, kriv sam. Dovidjenja - Dovidjenja. Tu se prica zavrsava i niko nece imati nikakve neprijatnosti od strane policajaca.

Nego se to kod nas osililo, misle ljudi da je ceo svet njihov kada sednu za volan. Pa parkiraju gde stignu, pa gaze ljude po pesackom, pa crvena svetla... a kada ih savataju jos se i guzice bez potrebe, onda kad malo dobiju po nosu kukaju do neba. Bas kao i ovaj se*onja. Ako si mangup, budi mangup do kraja ili nemoj da se kurcis kad ne znas da letis.

If you can't do the time, don't do the crime.
[ Sceka @ 23.05.2015. 00:39 ] @
Citat:
Samar je dobio zato sto se mangupirao, verovatno je bacio zapisnik jer se nakon samara sagnuo da pokupi to sa ulice.

Samar je izivljavanje i ne spada u nesto sto po duznosti ima pravo da upotrebi sluzbeno lice, ma koje je sluzbeno lice u pitanju i ma kakva da je situacija u pitanju. Cisto bahacenje/mangupisanje koje mora da se sankcionise otkazom.

Ne postoji situacija radi koje sluzbeno lice moze/sme da upotrebi silu ako nije sila primenjena. A samar cak ni nema ni u jednom prirucniku niti bilo gde kao neka mera koja je dozvoljena.


Pozdrav!
[ anon115774 @ 23.05.2015. 01:30 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
Informer:

Citat:
bakara: Nepotpisivanje zapisnika je u stvari neslaganje sa zapisnikom.


Jel? Gde to pise?

Moja percepcija je bila da potpisivanje zapisnika znaci da si bio tu prisutan i da si dobio primerak i ni na koji nacin ne utice na to da li se ti slazes ili ne.

Pise na kraju zapisnika da se slazes, i da nemas primedbe na isti, i to je tvoje pismeno priznanje na sudu.


Zapisnik se sastavlja na osnovu clana 64 Zakona o upravnom postupku. U samom zapisniku nigde ne pise ovo sto si izmislio niti se u Zakonu pominje da potpisivanje zapisnika znaci priznanje. U Zakonu cak kaze da je dozvoljeno osporavanje zapisnika.
[ anon115774 @ 23.05.2015. 01:47 ] @
Citat:
vilil1:
Koliko vidim na snimku, gulanfer je verovatno bacio na zemlju zapisnik, jer ga je policajac na kraju snimka naterao da podigne nesto.


Cuje se kako pada olovka.

Citat:
Stvarno smo cudan narod. Kada ovakvi i slicni bahati vozaci gaze gde i koga stignu, kada parkiraju po sred trotoara da ne moze pesak da prodje...onda svi redom kukamo na policiju, te ovakvi su, te onakvi, gledaju kroz prste bahatim vozacima...a kada baraba dobije zasluzeno po tamburi, ni to ne valja. Pa sta mi hocemo?


Imao sam ja ovde jednog klinca u komsiluku pre petnaestak godina. Mali je svake nedelje imao privodjenje zbog raznih gluposti (obio trafiku, ukrao kombi, razbio izlog...). I tako oni njega privedu, sve po proceduri, puste ga kuci i tako to funkcionisalo lepo. Dok im se jednom nije smucilo da ga privode pa su malo porazgovarali nasamo - u tri oka. Od tada nije vise napravio ni jedno sr*nje.

Kod nas je problem sto se bahato ponasanje toliko odomacilo da ljudi uopste ne shvataju da to njihovo ponasanje nije normalno. Pusaci ne shvataju da ne mogu da bacaju pikavac gde god im padne na pamet (a 99% njih to radi), ovi sto parkiraju i smetaju pesacima, blokiraju kapije i slicno uopste ne kapiraju zbog cega to sto rade nije normalno.

Meni lik parkirao na kapiju, nisam mogao da izadjem autom iz dvorista, ja zvao pauka, pauk ga odneo, dolazi lik posle dva sata i kad sam mu rekao da mu je pauk odneo auto on kaze "Stvarno? A sto???". Bio lik totalno sludjen, i kad sam mu objasnio zasto (da, zaista sam morao da mu objasnjavam) on je bio u fazonu "pa sto me nisi trazio okolo po komsiluku ili me nisi cekao"? I takvih slucajeva sam imao milion. U fazonu "pa sta?".

Znaci, toliko je to bahato ponasanje uzelo maha da uopste vise ne postoji svest o tome kao o nekoj nekulturi i nevaspitanju nego takvi ljudi one kojima naprave problem gledaju kao nenormalne. U fazonu "ko te j*be sto sam ja tebi napravio problem - vazno da sam ja svoj problem resio".

Tako i ovaj lik. Jel neko citao tekst? "Znate, ja sam zaustavio auto, onda je policajac pisao kaznu za nepropisno zaustavljanje, a ja sam mu rekao da sam bio pored auta i zamolio sam ga da ne pise kaznu i onda sam odbio da potpisem zapisnik". Helooooo? Gde je mozak?? Jel neko vidi problem u mentalnom sklopu ovog lika?
[ vladd @ 23.05.2015. 08:15 ] @
Citat:
Informer:
Citat:
bakara:
Citat:
Informer:

Citat:
bakara: Nepotpisivanje zapisnika je u stvari neslaganje sa zapisnikom.


Jel? Gde to pise?

Moja percepcija je bila da potpisivanje zapisnika znaci da si bio tu prisutan i da si dobio primerak i ni na koji nacin ne utice na to da li se ti slazes ili ne.

Pise na kraju zapisnika da se slazes, i da nemas primedbe na isti, i to je tvoje pismeno priznanje na sudu.


Zapisnik se sastavlja na osnovu clana 64 Zakona o upravnom postupku. U samom zapisniku nigde ne pise ovo sto si izmislio niti se u Zakonu pominje da potpisivanje zapisnika znaci priznanje. U Zakonu cak kaze da je dozvoljeno osporavanje zapisnika.



Nemoj, zivota ti, da si ovako bahat sa "analiziranjima" zakona, posto je previse ocigledno da nemas dodira sa pravom, nego imas neku svoju "pravicnu" ideju kako tofunkcionise.

Pa da te obavestim, za potrebe pravosudja postoje, osim samih zakona, i uputstva za tumacenja zakona, bas da ne bi svako sticao utiske kako mu dune.
Pa ako nesto ne pise konkreto u paragrafima, postoji uputstvo za postupanje u odredjenim situacijama.

A ti pitaj advokata ako ne verujes, posto ne vredi da ti dajem link, potrebno je da si registrovani pretplatnik za pregled pravnih dokumenata.

Sto seove situacije tice, bahati smrlja jedan protiv bahatog smrlje dva, svaki treba da dobije kaznu srazmernu brljotinikoju je napravio..
Policajcic opomenu i ukor, a osamareni da plati kaznu.

Ako se pretera sa isterivanjem visokih principa zamisljene pravde...nece valjati ni za jedne ni za druge...od pucanja u sitnog prestupnika, do gradjanskih nemira i pobune.

Pa zar primer iz USA ostaje magareci primer, koji cemo samo da zanemarimo i da im se smejmo...
Ovi samarcici su pocetak sleda dogadjaja koji vode scenariju koji se odigrava u USA
[ 3way @ 23.05.2015. 08:17 ] @
Citat:
fanfon:Po tebi ispada da ako neko parkira na trotoaru policija treba da ubije boga u njemu?


Da, ovi sto parkiraju po trotoaru su zasluzili jednu dobru poklapacu. Ponajvise zbog cistog bezobrazluka, a onda zbog "ja sam sam na minut" i zbog "a gde drugo da parkiram". Vise puta sam se svadjao sa tim moroncinama, kada sam morao da nosim kolica ili bicikl preko trave ili preko zardinjera, a majmuni uopste nisu kapirali o cemu se radi.

Potpuno druga stvar su oni ljudi koji naprave glupost, svesni su sta su uradili i spremni su da snose posledice.
[ anon142305 @ 23.05.2015. 08:32 ] @
Citat:
vilil1:
Gde si ti video da se policija ovako ponasa? I to poodavno. Da zavali nekoga iz cista mira, ono, doslo mu?! Nema toga kod nas. Nijedan nije dobio po nosu bez razloga. Fakat.

Koji si ti lik! Jel se zezas ili stvarno ne znas?
Jel sad trebam da ti kacim linkove o prebijanjima - u stanicama prilikom isledjivanja i na otvorenom?
Jel treba da kucam o liku koga je interventna izvadila iz auta i ispalila metak u glavu?
Bez da ih je on napao ili tako nesto. Tad se na ES-u javila gomila (da ne psujem sad) koji su pricali "ako ga je upucao, ko zna kako se ovaj mangupirao".
Jel treba da ti kucam o prebijanjima zena?
Jel treba da ti pricam kako je bilo u Milosevicevo vreme? Ili treba da idemo jos ranije?

Znas sta je najzanimljivije? To ko je kriv za to?
Jel bi te iznenadilo kad bih ti rekao da ste krivi vi koji branite policiju kada ona krsi zakon?!

Citat:
3way:
Da, ovi sto parkiraju po trotoaru su zasluzili jednu dobru poklapacu. Ponajvise zbog cistog bezobrazluka, a onda zbog "ja sam sam na minut" i zbog "a gde drugo da parkiram". Vise puta sam se svadjao sa tim moroncinama, kada sam morao da nosim kolica ili bicikl preko trave ili preko zardinjera, a majmuni uopste nisu kapirali o cemu se radi.

Niko ne spori da je nas takve stvari sve nerviraju i da ovi sto to cine moraju biti kaznjeni.
Stvar je u tome ko to treba da kaznjava - pravna drzava ili kako se kome cefne...
[ payge @ 23.05.2015. 08:59 ] @
Pravna drzava, demokratija, Milosevicevo vreme...
cista kenjaza i jalovo foliranje sorosevih petokolonasa.
[ adzo_ @ 23.05.2015. 09:03 ] @
Nikad ovde nece biti bolje
[ kalimero 011 @ 23.05.2015. 09:51 ] @
Citat:
vladd: Nemoj, zivota ti, da si ovako bahat sa "analiziranjima" zakona, posto je previse ocigledno da nemas dodira sa pravom, nego imas neku svoju "pravicnu" ideju kako tofunkcionise.

Zašto ovako? Ovo što je @Informer napisao:
Citat:
Informer: Zapisnik se sastavlja na osnovu clana 64 Zakona o upravnom postupku...

je sasvim tačno (ja bih samo dodao da se na zapisnik odnose članovi 64-69 Zakona o opštem upravnom postupku). Pogledati član 322 Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima. Ovaj deo:
Citat:
Informer: U samom zapisniku nigde ne pise ovo sto si izmislio niti se u Zakonu pominje da potpisivanje zapisnika znaci priznanje. U Zakonu cak kaze da je dozvoljeno osporavanje zapisnika.
jeste diskutabilan i zapisnik ne treba potpisivati ukoliko se ne dozvoli unošenje primedbi u isti.

Što se događaja iz naslova teme tiče (ukoliko nekoga zanima pravno stanje stvari), pogledati Zakon o policiji ("Sl. glasnik RS", br. 101/2005, 63/2009 - odluka US i 92/2011) i Pravilnik o tehničkim obeležjima i načinu upotrebe sredstava prinude ("Sl. glasnik RS", br. 19/2007, 112/2008 i 115/2014).
[ vilil1 @ 23.05.2015. 09:57 ] @
@IUOP_1

Dobro si citirao ali tvoj odgovor nema veze sa mojim pitanjem.

Ti hodas trotoarom, gledas izloge i pridje ti policajac i nalupa te? Ma nema toga. Svi koji su dobili po nosu su to zasluzili na ovaj ili onaj nacin. Da li ima policajaca koji glume Dok Holideja ili Divljeg Bila Hikoka... ima naravno i oni treba da snose konsekvence zbog toga. Ali to ne znaci da ovakva baraberija nije zasluzila dobre batine.

Znajuci policiju i znajuci ovakve bahate vozace, u ovom konkretnom slucaju 100% ali zaista 100% sam siguran da je momak bio jako bezobrazan i uradio je to sto je uradio cime je zasluzio vaspitnu.

Problem kod nas je sto iz medija i od raznih NVO-a "ucimo" istinu. Bombasticni naslovi, jos gori tekstovi od strane "novinara" i masa se lako nalozi na neke stvari. Onda krecu silni komentari po medijskim forumima tipa Blic, Kurir...bukvalno mediji prave hajku na nekoga bez ikakvog, makar pokusaja, iznosenja cinjenica. Pa se zato i desava da recimo onaj lik sto je ubio provalnika 'ladno prica da nije ubica i da ne zna zbog cega ce da mu sude, a pritom mediji, konkretno Blic, odluku da mu se sudi za ubistvo nazivaju "skandalom" -

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...-Bogeskom-ipak-sude-za-ubistvo

I svi objavljeni komentari u vezi tog slucaja su u stilu "Pustite coveka, on nije ubica". Pa je li to normalno? Naravno, komentare kako on ipak jeste ubica, jer je ubio coveka, nece da objave.

Pocinjem da mislim da narod kod nas stvarno ima samo onu zicu u glavi i nista drugo.
[ anon115774 @ 23.05.2015. 10:02 ] @
Citat:
vladd: Nemoj, zivota ti, da si ovako bahat sa "analiziranjima" zakona, posto je previse ocigledno da nemas dodira sa pravom, nego imas neku svoju "pravicnu" ideju kako tofunkcionise.


Sto? Sta je problem? Covek je izmislio da na zapisniku pise da svojim potpisom kontrolisano lice stavlja saglasnost na ucinjeno i da nema primedbi. Moja analiza kaze da ne zapisniku to ne pise niti da se u celom tom zakonu (od prve do poslednje recenice) bilo gde pominje takva formulacija da se popisivanjem zapisnika daje saglasnost ili priznanje.

Ako tvrdis da to nije tacno a ti izvoli pa nas uputi gde tacno da pogledamo i koje to uputstvo za tumacenje zakona ce da uspostavi nesto sto apsolutno nigde nije napisano i na osnovu cega?
[ anon142305 @ 23.05.2015. 10:14 ] @
Citat:
vilil1:
Ti hodas trotoarom, gledas izloge i pridje ti policajac i nalupa te? Ma nema toga.

Ma jok, ja to izmisljam da bih pobedio u ovoj diskusiji:
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...arkodilera-a-pretukli-ucitelja
[ vladd @ 23.05.2015. 10:39 ] @
Citat:
Informer:
Citat:
vladd: Nemoj, zivota ti, da si ovako bahat sa "analiziranjima" zakona, posto je previse ocigledno da nemas dodira sa pravom, nego imas neku svoju "pravicnu" ideju kako tofunkcionise.


Sto? Sta je problem? Covek je izmislio da na zapisniku pise da svojim potpisom kontrolisano lice stavlja saglasnost na ucinjeno i da nema primedbi. Moja analiza kaze da ne zapisniku to ne pise niti da se u celom tom zakonu (od prve do poslednje recenice) bilo gde pominje takva formulacija da se popisivanjem zapisnika daje saglasnost ili priznanje.

Ako tvrdis da to nije tacno a ti izvoli pa nas uputi gde tacno da pogledamo i koje to uputstvo za tumacenje zakona ce da uspostavi nesto sto apsolutno nigde nije napisano i na osnovu cega?



Zakon mozes prosto da procitas.ali ne treba da izvodis zakljucke ako nisi procitao malo vise od doticnog zakona..

Da te zanimalo, procitao bi i uputstva, i zakon o prekrsajima, ne samo zakon osaobracaju...itd..sve ono sto je bar osnova za donosenje nekog stava

Citat:
Ovlašćeni organi - su organi uprave, ovlašćeni inspektori, javni tužilac i drugi organi i organizacije, koje vrše javna ovlašćenja u čiju nadležnost spada neposredno izvršenje ili nadzor nad izvršenjem propisa u kojima su prekršaji predviđeni.

Prekršajni nalog se sastoji od originala i dve kopije. Original se uručuje licu protiv koga se izdaje prekršajni nalog, a kopije zadržava organ koji izdaje prekršajni nalog.

Prekršajni nalog se uručuje - prisutnom licu, za koga se smatra da je učinilo prekršaj, u momentu otkrivanja prekršaja, a lice protiv koga je izdat prekršajni nalog - svojim potpisom (na odgovarajućem mestu u nalogu) potvrđuje njegov prijem.


Ako prisutno lice protiv koga se izdaje prekršajni nalog - odbije da primi nalog, službeno lice će ga upozoriti na posledice odbijanja prijema, uneti u nalog zabelešku o odbijanju prijema, dan i čas kada je prijem odbijen - čime se smatra da je prekršajni nalog uručen.

http://www.propisi.com/novi-za...njujete-kaznu-za-polovinu.html

Tako da "potpisivanje" zapisnika nije nikakvo "slaganje" sa navodima prekrsajne prijave, vec cin priznavanja ucinjenog prekrsaja, sto omogucava neke pogodnosti(predvidjene zakonom) tipa beneficirane kazne(pola kazne u roku od osam dana)..

Ritanje i odbijanje "potpisivanja" omogucava sudiji da odredi PUNU kaznu, i sudske troskove...posto je "sluzbeno lice", i naravno prekrsajna imperativ za sudiju...
http://www.mup.gov.rs/cms/resursi.nsf/Zakon%20o%20prekrsajima.pdf

[ vladd @ 23.05.2015. 10:49 ] @
Ili drugacije receno, nije prekrsajna prijava ugovor ili punomoc, pa da nas potpis znaci da smo nesto "saglasni"...zabole ih organ za nasu "saglasnost".
Vec je poenta da li smo ucinjeni prekrsaj priznali ili ne, a sa te tacke gledista je nepotpisivanje i preporuka za nepotpisivanje magareca usluga..
Verujem da nepotpisivanje prekrsajne prijave preporucuju zaposleni u pravosudju..njima se slivaju parice od drakonskih kazni.

Priznanje, tj potpis na prekrsajnu prijavu, donosi neke "povlastice".
[ kalimero 011 @ 23.05.2015. 11:01 ] @
^
Brkaš zapisnik (iz člana 322, stav 1, tačka 3 ZOBS-a) i prekršajni nalog (član 313, stav 2 ZOBS-a, članovi 168-185 Zakona o prekršajima).
[ anon115774 @ 23.05.2015. 11:22 ] @
@vladd

A ko ovde prica o prekrsajnoj prijavi???
[ vilil1 @ 23.05.2015. 11:40 ] @
Citat:
IUOP_1: Ma jok, ja to izmisljam da bih pobedio u ovoj diskusiji:
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...arkodilera-a-pretukli-ucitelja

Zasto "pobeda"? Pa valjda nije ovo nekakvo takmicenje, nego razmena misljenja. Bar ja tako shvatam ovu pricu. Mozda gresim?!

Inace...koliko vidim, tip nije imao sa sobom licnu kartu, koju je po zakonu obavezan da nosi. Znaci...krsenje zakona. Njegov maler je sto se nasao na pogresnom mestu u pogresno vreme, kada su jurili dilere. Pritom, mi ne znamo kako je tekao razgovor kada su mu trazili licnu kartu. Da li je tip bio kulturan, bezobrazan...

A, kao sto rekoh...Blic..."Policajci jurili narko-dilera, a pretukli učitelja"

Sta ovo treba da znaci, ako je ucitelj, onda sigurno nije diler ili ako je diler onda sigurno nije ucitelj i nema smetnji da ga prebiju?!

Citajuci komentare tacno se vidi koliko ljudi ne razmisljaju nego prihvataju vest kao neosporno tacnu, bez ikakve sumnje da je to bas tako bilo. Iako je preneta izjava samo tog tipa, iako se u startu moze staviti pod sumnju to sto prica, jer..."nije nista bez nista", narod kao po komandi skace da lincuje.

I onda dodje sudjenje, na kome se predocavaju cinjenice, pa kada padne neka blaga presuda za okrivljene ili cak oslobadjajuca, e tada zapocinje hajka na drzavne organe, na drzavu...u stilu - Ovo moze samo u Srbiji, Srbistan...

Jednostavno, medijima se previse veruje.



[ 3way @ 23.05.2015. 12:26 ] @
Najgore od svega je sto je ovaj majmun sto staje gde on misli da treba u ocima javnosti - u pravu, a policija ce biti ta koja ugnjetava "ovaj napaceni narod" zbog pisanja kazni za parkiranje ( umesto da jure "prave" lopove ).
[ bakara @ 23.05.2015. 13:34 ] @
Citat:
vilil1: @IUOP_1

Dobro si citirao ali tvoj odgovor nema veze sa mojim pitanjem.

Ti hodas trotoarom, gledas izloge i pridje ti policajac i nalupa te? Ma nema toga. Svi koji su dobili po nosu su to zasluzili na ovaj ili onaj nacin. Da li ima policajaca koji glume Dok Holideja ili Divljeg Bila Hikoka... ima naravno i oni treba da snose konsekvence zbog toga. Ali to ne znaci da ovakva baraberija nije zasluzila dobre batine.

Znajuci policiju i znajuci ovakve bahate vozace, u ovom konkretnom slucaju 100% ali zaista 100% sam siguran da je momak bio jako bezobrazan i uradio je to sto je uradio cime je zasluzio vaspitnu.

A kako si ti siguran da je ovaj bio bezobrazan, kada se na snimku vidi samo da mu je zavalio samarcinu?
Predpostavljas?

E tako pandur sutra moze da pretpodstavi da si i ti bezobran pa i da tebi zavali samarcinu.

Citat:
vilil1:

http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...-Bogeskom-ipak-sude-za-ubistvo

I svi objavljeni komentari u vezi tog slucaja su u stilu "Pustite coveka, on nije ubica". Pa je li to normalno? Naravno, komentare kako on ipak jeste ubica, jer je ubio coveka, nece da objave.

Pa diskutabilno je da li je ubica neko ko ubije naoruzanog provalnika u svom stanu u mnogim zemljama. To bas nije tako crno - belo.

Citat:
Informer: Sto? Sta je problem? Covek je izmislio da na zapisniku pise da svojim potpisom kontrolisano lice stavlja saglasnost na ucinjeno i da nema primedbi. Moja analiza kaze da ne zapisniku to ne pise niti da se u celom tom zakonu (od prve do poslednje recenice) bilo gde pominje takva formulacija da se popisivanjem zapisnika daje saglasnost ili priznanje.

A sta je problem?
Jel pise da je obavezno potpisivanje zapisnika, i da se to smatra mangupiranjem?
Koja kazna je za nepotpisivanje?
Samaranje?

Sta da radim ja kad policajac nece moju primedbu da unese zapisnik i ako je duzan?
Da samaram ja njega?

Citat:
vilil1: Inace...koliko vidim, tip nije imao sa sobom licnu kartu, koju je po zakonu obavezan da nosi. Znaci...krsenje zakona. Njegov maler je sto se nasao na pogresnom mestu u pogresno vreme, kada su jurili dilere. Pritom, mi ne znamo kako je tekao razgovor kada su mu trazili licnu kartu. Da li je tip bio kulturan, bezobrazan...

I sta...?
Ne pise ovde da je dobio kaznu za nenosenje LK, vec da je dobio batine...
Da li je bio kulturan ili bezobrazan?
Policajci trebaju da budu kulturni cak i kad se obracaju nekulturnima.



[ 3way @ 23.05.2015. 13:40 ] @
Citat:
bakara:A kako si ti siguran da je ovaj bio bezobrazan...


Bezobrazan je samim tim sto se parkirao tu gde se parkirao.
[ bakara @ 23.05.2015. 13:41 ] @
Ne sporim, zato je i dobio kaznu za parkiranje.
[ 3way @ 23.05.2015. 13:45 ] @
Onda bi trebalo kao svaki odrastao i normalan covek da prihvati tu kaznu, a ne da se kerebeci i "izigrava besne gliste".
Ovde ( na Balkanu ) je problem u tome sto ljudi ne shvataju da kad je nesto zabranjeno, da je to zabranjeno. Da nije malo zabranjeno, ni mozda zabranjeno, ni ponekad zabranjeno, nego zabranjeno i tacka...Posledica je upravo ono sto se desava - kuknjava na kaznu, ja sam samo ovo, ja sam samo ono...

Ne mogu da pravdam postupak pandura, jer se gnusam bilo kakvog nasilja, ali ne mogu da kazem da mi nije milo sto je doticni popio samar...
[ bakara @ 23.05.2015. 13:51 ] @
Citat:
3way: Onda bi trebalo kao svaki odrastao i normalan covek da prihvati tu kaznu, a ne da se kerebeci i "izigrava besne gliste".

Trebalo je, ali nije, nisu svi lepo vaspitani i kulturni, jer da jesu ne bi nam policija ni bila potrebna.
A tako je i u drugim zemljama, nije samo kod nas.

Citat:
3way:
Ne mogu da pravdam postupak pandura, jer se gnusam bilo kakvog nasilja, ali ne mogu da kazem da mi nije milo sto je doticni popio samar...

Meni ce biti najmilije da obojica budu kaznjeni.
Ovde svakako vece posledice treba da snosi pandur koji sebi ne sme da dozvoli da se spusta na nivo lokalnog dripca.
[ Ivan Dimkovic @ 23.05.2015. 13:53 ] @
Privatno lice moze da se kerebeci i mangupira, ali sluzbeno lice ni u kom slucaju nema pravo da mu lupi samar.

Moze da ga uhapsi, ako ima osnova.

Moze i da ga baci na pod i veze lisicama ako ima osnova.

Moze cak i da ga upuca na licu mesta, ako ima osnova.

Ali lupanje samara je povreda discipline i ne govori nista dobro o tom sluzbenom licu. Fakat da neko moze da ga isprovocira do te mere da krsi disciplinu na takav nacin moze samo da bude razlog za zabrinjavanje i pitanje da li takva osoba treba da ima uniformu i znacku.

Nije uopste pitanje da li je neko baraba, mangup (sto se ne moze utvrditi na osnovu ogranicenih informacija i ovako i onako) - i da li je takvo ponasanje za osudu ili ne, da li bi neko od nas isamaralo takvu osobu ili ne.

Nista od toga ne moze biti razlog za lupanje samara od strane policajca. Tako nesto mu nije u opisu posla i ne bi smelo da se desava.

Citat:
vilil1
Licno, imam animozitet prema policiji ali realno nasa policija je najbolja u Evropi.

Tvrdim da ukoliko se normalno covek ophodi prema policajcu, znaci bez nekog padanja u nesvest zbog uniforme i slicno, vec sasvim obicno...Dobar dan - Dobar dan. Isprave - Izvolite. Napravili ste prekrsaj, izvolite kaznu, zapisnik...Vazi, kriv sam. Dovidjenja - Dovidjenja. Tu se prica zavrsava i niko nece imati nikakve neprijatnosti od strane policajaca.


Ne znam da li je policija u Srbiji najbolja u Evropi ili ne, ali tvoj primer bi se zavrsio sa identicnim tretmanom bez ikakvih neprijatnosti i na ostatku kontinenta.

Mozda u nekim drugim okolnostima policija u Srbiji radi profesionalnije / bolje od policija drugih zemalja Evrope, ali u slucaju civilizovanog razgovora i prihvatanja propisane procedure razlika bas i nema.
[ DaliborP @ 23.05.2015. 14:31 ] @
100 puta sam rekao da je Srbija policijska drzava, i vecina komentara na ovoj temi upravo to potvrdjuje.
I treba da vas samaraju i maltretiraju, sa razlogom ili bez, cim opravdavate primenu sile bez validnog razloga.
[ vilil1 @ 23.05.2015. 14:49 ] @
Citat:
bakara: Pa diskutabilno je da li je ubica neko ko ubije naoruzanog provalnika u svom stanu u mnogim zemljama. To bas nije tako crno - belo.

Ne mogu da verujem da si ovo napisao!!! Po tebi je diskutabilno da li je neko ubica ako ubije nekoga?! Nije crno - belo? Pa je l' ga ubio ili nije?

Bez obzira na razlog, bez obzira da li je ubistvo opravdano ili ne, bez obzira da li ce covek biti osudjen za ubistvo ili ne, on ga je ubio, lisio zivota, spakovao pod zemlju, poslao da mirise cvece odozdo...on je ubica!!!

I po tebi je to diskutabilno i nije crno belo? Mozda ga je samo malo ubio, ili ga je ubio do pola...

LOOOOL


Da se razumemo, policajac neka snosi posledice zbog ovog samara, (ocekujem suspenziju od mesec dana, za to vreme manja plata, i tu se zavrsava) ali ja, licno, samo zalim sto mu nije zavalio bas pravu samarcinu, da mu vise nikada ne padne na pamet tako nesto da radi.


[ anon115774 @ 23.05.2015. 14:58 ] @
Citat:
bakara:
A kako si ti siguran da je ovaj bio bezobrazan, kada se na snimku vidi samo da mu je zavalio samarcinu?


Pa bas zato sto se ne vidi ceo snimak. Da je bio kulturan sigurno bi objavio ceo snimak.
[ vladd @ 23.05.2015. 15:51 ] @
Citat:
Informer:
@vladd

A ko ovde prica o prekrsajnoj prijavi???



Pa vidim da ste se zabalabuckali u nekom "kezual pravu", pod ruku sa nepismenim novinarom telepromptera, koji je srocio "potpisivanje kazne"...

Potpisuje se prekrsajni nalog..precizno pravno receno, ili prekrsajna prijava, kolokvijalno(posto se ne realizuje kazna trenutno), pa se naknadno uplacuje...tamo gde se uplacuju novcana sredstva..ili ide na sud, pa se uplacuju jos veca sredstva...


Tako da je, odgovor na tvoje pitanje(mada je tuzno da je nastalo pitanje, kao odraz neobavestenosti, uz veliku zelju za diskusijom), SVI pricamo o "prekrsajnoj prijavi", samo je neprecizno(a neki i netacno) nazivamo

Naravno, i o bahatosti, kako policajca, tako i drugog ovna na brvnu...
[ Java Beograd @ 23.05.2015. 16:40 ] @
Ma trebao je da ga išamara čim se bahato parkirao, da mu ne padne na pamet više da se bahati, ni pred ljudima ni pred policijom.
[ anon115774 @ 23.05.2015. 18:23 ] @
Citat:
vladd:
Citat:
Informer:
@vladd

A ko ovde prica o prekrsajnoj prijavi???



Pa vidim da ste se zabalabuckali u nekom "kezual pravu", pod ruku sa nepismenim novinarom telepromptera, koji je srocio "potpisivanje kazne"...

Potpisuje se prekrsajni nalog..precizno pravno receno, ili prekrsajna prijava, kolokvijalno(posto se ne realizuje kazna trenutno), pa se naknadno uplacuje...tamo gde se uplacuju novcana sredstva..ili ide na sud, pa se uplacuju jos veca sredstva...:)


Potpisuje se Zapisnik o kontroli ucesnika u saobracaju.
[ bakara @ 23.05.2015. 18:49 ] @
Citat:
vilil1:
Citat:
bakara: Pa diskutabilno je da li je ubica neko ko ubije naoruzanog provalnika u svom stanu u mnogim zemljama. To bas nije tako crno - belo.

Ne mogu da verujem da si ovo napisao!!! Po tebi je diskutabilno da li je neko ubica ako ubije nekoga?! Nije crno - belo? Pa je l' ga ubio ili nije?

Bez obzira na razlog, bez obzira da li je ubistvo opravdano ili ne, bez obzira da li ce covek biti osudjen za ubistvo ili ne, on ga je ubio, lisio zivota, spakovao pod zemlju, poslao da mirise cvece odozdo...on je ubica!!!

Dobro bre, malo sam se nespretno izrazio
Naravno da je ubistvo, ali i njih ima vise vrsta i ne vuku sve vrste jednake posledice.
[ kalimero 011 @ 23.05.2015. 19:25 ] @
Citat:
vladd: Potpisuje se prekrsajni nalog..precizno pravno receno, ili prekrsajna prijava, kolokvijalno...

Ono što se kolokvijalno zove "prekršajna prijava" je ustvari zahtev za pokretanje prekršajnog postupka. Prekršajni nalog je nešto drugo.
Citat:
Informer: Potpisuje se Zapisnik o kontroli ucesnika u saobracaju.

Zakonom je predviđeno potpisivanje oba dokumenta - i zapisnika o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju i prekršajnog naloga. Može se odbiti potpisivanje i jednog i drugog.
[ X Files @ 23.05.2015. 19:27 ] @
Ko zna, možda ga je ovaj lik lepo zamolio za šamar u zamenu za kaznu?! :)

Šta reći, opet na delu dva kretena, pa se treba opredeliti kog više simpatišem:
1. službeno lice koje nije naučilo da se kontroliše
2. vozač koji nema osećaja za ostale učesnike u saobraćaju

Izgleda da su oba dobila ono što zaslužuju.
[ Java Beograd @ 23.05.2015. 20:00 ] @
Ako se malo bolje pogleda snimak, vozač vozi kamion. Kaže, u onom drugom spotu, "uključio sam sva četiri žmigavca ... "

Valjda misli, ako je uključio "sva četiri", onda je OK. Zato što je tako u mogućnosti. Nema veze što je u užem gradskom jezgru, on je kamionom stao i uključio "sva četiri", a vi ostali, ko vas hebe, zaobilazite me. Može mi se.

A onda ne da nije 'teo da potpiše, nego je zapisnik iz ruku policajca izbacio na zemlju. Mislio je da je "tako u mogućnosti".

A onda se policajac setio da je i on u mogućnosti da ovom opali šamar. Vaspitni. Kad ga već otac i majka nisu vaspitali, onda mora neko drugi.

Mislim, kad se dva jarca nađu na brvnu, šta očekivati.
[ Sceka @ 23.05.2015. 20:29 ] @
Kako god da se desilo (ili bilo na snimku) ako je policajac nekoga osamario treba ga kazniti po zakonu.

Ja licno bih ga izbacio glavacke iz policije sa preporukom da ne moze da se zaposli na slicnom radnom mestu nikada vise u zivotu. Samaranje je nasilnicko ponasanje svojstveno nasilnicima, grubijanima, "lokalnim frajerima", siledjijama, kriminalcima ... svim negativnim likovima u zivotu normalnog coveka. Bilo da je kriminalac ili Gazda restorana, ili "Direktor" i "Sef" ili "Vozac Predsednika Opstine"... svima je svojstveno sebi dato pravo da nekome zviznu samar.

Pa stavite se u polozaj da vama neko odvali samar. Sta bi stge pomislili za tog coveka? Ma sta da uradite ili kazete - samar je odraz nasilnika prema vama i nema sanse da predjete preko toga (osim ako se neko uplasi, neka zentara...) i reagujete istom merom ili grublje.

Policajac nema pravo da bude nasilnik ni po kom osnovu. Ivan je lepo objasnio pa da ponovim jer je to jedino tacno i bitno na celoj temi:

Citat:
@Ivan Dimkovic
Privatno lice moze da se kerebeci i mangupira, ali sluzbeno lice ni u kom slucaju nema pravo da mu lupi samar.

Moze da ga uhapsi, ako ima osnova.

Moze i da ga baci na pod i veze lisicama ako ima osnova.

Moze cak i da ga upuca na licu mesta, ako ima osnova.

Ali lupanje samara je povreda discipline i ne govori nista dobro o tom sluzbenom licu. Fakat da neko moze da ga isprovocira do te mere da krsi disciplinu na takav nacin moze samo da bude razlog za zabrinjavanje i pitanje da li takva osoba treba da ima uniformu i znacku.

Nije uopste pitanje da li je neko baraba, mangup (sto se ne moze utvrditi na osnovu ogranicenih informacija i ovako i onako) - i da li je takvo ponasanje za osudu ili ne, da li bi neko od nas isamaralo takvu osobu ili ne.

Nista od toga ne moze biti razlog za lupanje samara od strane policajca. Tako nesto mu nije u opisu posla i ne bi smelo da se desava.

Sve ostalo je mlacenje prazne slame. Kakve veze ima sta je uradio/rekao taj neko, i da li je kabadahijski parkirao? Policajac je mogao da ga uhapsi i privede, da ga obori ako se opire... sve sto je Ivan naveo - sve je imao pravo jer po Zakonu to ima pravo i to mu je "sredstvo rada". Ali samar je nasilnicki akt. Tacka.

Niti opravdavam niti ulazim u to sta je uradio taj mladic. I meni se smucilo kabadahisanje i bezobrazluk vozaca, i ja imam i to mnogo problema sa onima koji mi parkiraju ispred garaze, i ja sam po nekada (bas retko ali se desi) nalupam po neki samar idiotu koji parkira ispred moje garaze i ode na piće i klopu i jos se iscudjava gde je pogresio i "pa doci cu cim zavrsim klopu" (?!) i pri tome sam nasilnik i znam i priznajem to ali nisam sluzbeno lice!!! ... - ali Policajac to ne sme da uradi, nikada, nikada i nikada. To je znak da nije za tu sluzbu. Tacka.


Pozdrav!

EDIT
Java, pa nije Policajac ni cale ni keva ni ujak ni strina da vaspitava bilo koga! Nije mu to ni Duznost ni Obaveza i nema prava da sebi daje za pravo da edukuje i vaspitava, kao sto ne moze da sudi i kaznjava - tacno se zna sta mu je posao na radnom mestu!

Kao kad bi neki radnik Cistoce nalupao samare nekome ko baci nesto na ulicu. Jel' to njegov posao?! - a kladim se da bi svi osuli drvlje i kamenje kako na ulici tako i na forumu kad bi neki koji cisti ulicu samarima regulisao vaspitavanje bezobraznih prolaznika.


[Ovu poruku je menjao Sceka dana 23.05.2015. u 22:07 GMT+1]
[ vlada131 @ 23.05.2015. 23:42 ] @
U svakom slučaju, nije smeo da ga šamara.

Ne znam koja je procedura ako neko odbije da potpiše zapisnik i baci ga na ulicu, ali nešto sumnjam da je lupanje šamara uz "Nemoj da mi se mangupiraš, bre!". Ako treba, lepo lisice na ruke i u stanicu, a ne ovako debilno da izigrava facu čisto jer mu se može.
[ anon115774 @ 24.05.2015. 00:58 ] @
Citat:
Kao kad bi neki radnik Cistoce nalupao samare nekome ko baci nesto na ulicu. Jel' to njegov posao?! - a kladim se da bi svi osuli drvlje i kamenje kako na ulici tako i na forumu kad bi neki koji cisti ulicu samarima regulisao vaspitavanje bezobraznih prolaznika.


A jel mozes da zamislis koliko bi ulice bile cistije kad bi svaki pusac dobio jednu vaspitnu svaki put kad baci pikavac na ulicu?

Evo ja ne bih osuo drvlje i kamenje kada bi tako pocelo da se resava to pitanje a mogu sa cime hoces da udjem u opkladu da bi se na taj nacin resilo pitanje cistoce za tri dana.


http://www.blic.rs/Vesti/Drust...role-vrebaju-turiste-iz-Srbije

A evo ga jos jedno pomucenje svesti.

Lik napravi prekrsaj, policija ga izuje za 175 evra i onda on kuka medijima. Onda, sto je jos gore, ti mediji to tako prenose iako ne vidim sta je ovde vest ali novinari su po definiciji glupi tako da njima ne moze to da se uzme za zlo.

I sta je ovde problem? Problem je sto je baja navikao da ovde moze da eskivira na sve moguce nacine placanje kazni. I onda se prosto nasao u cudu kad je shvatio da za prekrsaj koji je napravio zaista mora da plati jer se dogodila situacija koja u njegovom mozgu nije predvidjena jer nije vaspitan na odgovarajuci nacin. Po njegovom razmisljanju policija treba da se skloni sa puteva da bi on mogao neometano da prodje.
[ Sceka @ 24.05.2015. 01:54 ] @
Bravo ti ga.

Ma da... sad se sve uvodi... "zelje i pozdravi"... samo da je mir na Zemlji... spasite kitove... i foke... pikacvi su bitni... pederofobicari... pravda za samaranje... ... ... ima li jos nesto da se spinuje? Samo jos fali da se ubace Jugonostalgicari i Cetnici vs Partizani kao i neosvojeno prvo mesto na Evrovoziji verovatno nama uinat a radi Djokovica koji je nezasluzeno prvi na svetu a iz Srbistana je u kome se gasi analogno emitovanje TV signala da bi Drzava pljackala narod a narocito jadne prosvetne radnike... ... ... i svi likovi su tu.

Tema je samar koji je pandur zveknuo.

Laku noc svima.


Pozdrav!
[ bakara @ 24.05.2015. 10:04 ] @
Citat:
Informer:
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...role-vrebaju-turiste-iz-Srbije

A evo ga jos jedno pomucenje svesti.

Lik napravi prekrsaj, policija ga izuje za 175 evra i onda on kuka medijima. Onda, sto je jos gore, ti mediji to tako prenose iako ne vidim sta je ovde vest ali novinari su po definiciji glupi tako da njima ne moze to da se uzme za zlo.

I sta je ovde problem? Problem je sto je baja navikao da ovde moze da eskivira na sve moguce nacine placanje kazni. I onda se prosto nasao u cudu kad je shvatio da za prekrsaj koji je napravio zaista mora da plati jer se dogodila situacija koja u njegovom mozgu nije predvidjena jer nije vaspitan na odgovarajuci nacin. Po njegovom razmisljanju policija treba da se skloni sa puteva da bi on mogao neometano da prodje.

Kako ovo ima nesto zajednicko sa samaranjem?
Mislis pored kazne je trebao da ga i osamari?

Kad tebi policajac napise kaznu jel ti lupi vaspitni samar?
[ vladd @ 24.05.2015. 10:39 ] @
Citat:
kalimero 011:
Citat:
vladd: Potpisuje se prekrsajni nalog..precizno pravno receno, ili prekrsajna prijava, kolokvijalno...

Ono što se kolokvijalno zove "prekršajna prijava" je ustvari zahtev za pokretanje prekršajnog postupka. Prekršajni nalog je nešto drugo.
Citat:
Informer: Potpisuje se Zapisnik o kontroli ucesnika u saobracaju.

Zakonom je predviđeno potpisivanje oba dokumenta - i zapisnika o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju i prekršajnog naloga. Može se odbiti potpisivanje i jednog i drugog.



Eto, sakupljamo sve vise pravnih termina...
Moze se odbiti, i tone znaci nikakvu "saglasnost"(posto nisu ugovori u pitanju), vec priznavanje ili nepriznavanje ucinjenog prekrsaja...sto implicira daljne konsekvence, u stilu nepotpisano=skuplje

Samo sada JA da pitam, ako se mali bahatista nepropisno parkirao, i kako nepismeni novinari prenose, odbio da "potpise kaznu", o kakvom "zapisniku o kontroli saobracaja " pricamo...

To stoje dobio za (bahato) nepropisno parkiranje se zove prekrsajni nalog, i da, dobio je i samarcinu od koje se tesko povredio.

Ja sam za primerno kaznjavanje oba magarca, i bahatog sluzbenika drzave koji je iskocio u emocije direktno iz pravila sluzbe, i bahatog gradjanina koje se ponasa u stilu "zabolemeonozasvevas", cisto zbog bobanja petlica na javnom mestu, a u vaspitne svrhe..
[ 3way @ 24.05.2015. 11:04 ] @
Citat:
bakara:
Kako ovo ima nesto zajednicko sa samaranjem?
Mislis pored kazne je trebao da ga i osamari?


Ima veze sa bezobrazlukom.
[ bakara @ 24.05.2015. 11:07 ] @
Kakav bezobrazluk kada je covek platio svoju kaznu?

Pravljenje prekrsaja nema veze sa lepim ponasanjem.
Ako bude ponovo napravio prekrsaj platice ponovo kaznu.
[ 3way @ 24.05.2015. 11:13 ] @
Platio je zato sto je morao i zato sto su ga uhvatili mucki i iz zasede.
Da je kojim slucajem bio u Srbiji kukao bi kako je on pravu jer je MORAO da vozi brze i bez pojasa i da je on apsolutno u pravu, a policija ga ugnjetava i sprovodi diktaturu.
[ kalimero 011 @ 24.05.2015. 11:23 ] @
Citat:
vladd: ...Moze se odbiti, i tone znaci nikakvu "saglasnost"(posto nisu ugovori u pitanju), vec priznavanje ili nepriznavanje ucinjenog prekrsaja...sto implicira daljne konsekvence, u stilu nepotpisano=skuplje...

`Ajde kad smo već počeli... Elem:

1) prekršajni nalog izdaje ovlašćeno lice (pandur ;) kad su ispunjeni uslovi za to - predviđena samo novčana kazna u fiksnom iznosu i ne radi se o maloletniku, inače se podnosi zahtev za pokretanje prekršajnog postupka. Prekršajni nalog potpisuje i onaj kome je izdat, ali to ne znači priznavanje učinjenog prekršaja, ukoliko se odbije potpisivanje smatra se da je prekršajni nalog uručen. Ukoliko se u roku od 8 dana od izdavanja naloga ne plati polovina predviđene kazne ili ne podnese zahtev za sudsko odlučivanje (dostavljanjem sudu potpisanog prekršajnog naloga) prekršajni nalog postaje izvršan. Do pokretanja postupka izvršenja može se platiti pun iznos kazne.

2) zapisnik o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju sačinjen u skladu sa Zakonom o opštem upravnom postupku sačinjava ovlašćeno lice (opet pandur ;) i isti predstavlja verodostojnu ispravu o prekršaju (član 322 ZOBS-a) i u skladu sa odredbama Zakona o opštem upravnom postupku (čl. 64-69) predviđeno je potpisivanje svih lica koja učestvuju u sačinjavanju zapisnika. Predviđena je i mogućnost stavljanja primedbi na zapisnik i ukoliko ovlašćeno lice koje sačinjava zapisnik to ne uradi bolje je ne potpisivati zapisnik iako se on kasnije u toku prekršajnog postupka može osporavati, odnosno dokazivati netačnost.
[ bakara @ 24.05.2015. 12:45 ] @
Citat:
3way: Platio je zato sto je morao i zato sto su ga uhvatili mucki i iz zasede.

Pa naravno da je platio zato sto mora...mislim, zar bi neko nesto placao ako ne mora? :)

Tako je to u celom svetu, verovao ili ne.
[ dr0id @ 24.05.2015. 12:46 ] @
Meni je saobracajac nudio da potpisem zapisnik (zuto-beli formular) koji je popunio, rekao da nije obavezno i ja odbio. Posle cujem od sudije da na prekrsajnom nalogu (ne zapisniku) pise da sam odbio da primim (sto mi nije ni ponudjeno!), tako da ima svega.
[ 3way @ 24.05.2015. 12:50 ] @
Citat:
bakara:
Pa naravno da je platio zato sto mora...mislim, zar bi neko nesto placao ako ne mora? :)
Tako je to u celom svetu, verovao ili ne.


Pa da, s tim sto to kod nas ne funkcionise najbolje...

I da je kojim slucajem ovaj dogadjaj protekao bez incidenta, majmun bi dosao na ES da pita sta da radi da izbegne kaznu...
[ kalimero 011 @ 24.05.2015. 13:44 ] @
Citat:
dr0id: Meni je saobracajac nudio da potpisem zapisnik (zuto-beli formular) koji je popunio, rekao da nije obavezno i ja odbio. Posle cujem od sudije da na prekrsajnom nalogu (ne zapisniku) pise da sam odbio da primim (sto mi nije ni ponudjeno!), tako da ima svega.

Nešto si pogrešno razumeo.
[ bakara @ 24.05.2015. 13:50 ] @
Citat:
3way:
Citat:
bakara:
Pa naravno da je platio zato sto mora...mislim, zar bi neko nesto placao ako ne mora? :)
Tako je to u celom svetu, verovao ili ne.


Pa da, s tim sto to kod nas ne funkcionise najbolje...

I da je kojim slucajem ovaj dogadjaj protekao bez incidenta, majmun bi dosao na ES da pita sta da radi da izbegne kaznu...

U prirodi svakog svesnog i razumnog bica je da izbegne kaznu.
Drzava je ta koja mora da napravi mehanizme za naplatu kazni.
[ 3way @ 24.05.2015. 13:52 ] @
Dok drzava ne reaguje, dobra je i pljuska.
[ dr0id @ 24.05.2015. 15:25 ] @
Citat:
kalimero 011:
Citat:
dr0id: Meni je saobracajac nudio da potpisem zapisnik (zuto-beli formular) koji je popunio, rekao da nije obavezno i ja odbio. Posle cujem od sudije da na prekrsajnom nalogu (ne zapisniku) pise da sam odbio da primim (sto mi nije ni ponudjeno!), tako da ima svega.

Nešto si pogrešno razumeo.

Sta sam pogresno razumeo?!
1. Policajac uzima dokumenta i upisuje podatke i opis prekrsaja u zapisnik (zuto-beli formular).
2. Pita da li zelim da potpisem zapisnik, uz opasku da nije obavezno, ja odgovaram da necu ako nije obavezno. Pruza mi dokumenta (i nista drugo) uz dovidjenja, prijatno.
3. Mesec i po, dva kasnije stize mi resenje da se novcana kazna zamenjuje zatvorskom, s tim da se to stavlja van snage ako pre izvrsenja uplatim iznos kazne (tako nesto).
4. Kontaktiram sud, razgovaram sa sudijom koji nadje predmet, potvrdi da su oba primerka prekrsajnog naloga (ne zapisnika!) kod njih i da pise da sam odbio da primim nalog. Na pitanje da li mogu da se zalim odgovara da mogu na konkretnog policajca u MUP-u i na resenje o zameni vrste kazne ali je to besmisleno posto bih samo dobio ono sto vec imam - mogucnost placanja novcane kazne.

Znaci policajac je to prepisao u prekrsajni nalog i dopisao da sam odbio da primim (ne znam iz kog razloga, da ne bi morao da mi salje ili da bih morao da platim punu kaznu). Cuo sam za slicne situacije (od identicnih do onih da odmah popunjavaju prekrsajni nalog ali ga ne daju prekrsiocu, potpisao on ili ne) u nekoliko gradova tako da pocinjem da sumnjam u neku namernu zloupotrebu kako bi se naplatio pun umesto iznosa sa popustom.
[ ventura @ 24.05.2015. 16:15 ] @
@dr0id:
A da se nisi ti slučajno pravio pametan pa odbijao plave koverte koje su ti stizale?
[ dr0id @ 24.05.2015. 16:48 ] @
Nista nije stizalo tj. kad napisu da je 'odbio da primi' ni oni ni sud ne moraju da salju (tako bar kazu i u policiji i u sudu). Potvrdjeno mi je da nista nisu ni pokusali da posalju.
[ kalimero 011 @ 24.05.2015. 17:38 ] @
Citat:
dr0id: Sta sam pogresno razumeo?!

Pogrešno si razumeo saobraćajca da popunjava zapisnik ili sudiju da se radi o prekršajnom nalogu. O kom se prekršaju radi i kada si ga napravio?
[ dr0id @ 24.05.2015. 18:00 ] @
Gledao sam dok je popunjavao a sudija je dvaput ponovio da je u pitanju prekrsajni nalog a ne zapisnik (posto sam se ja zalio da uopste nisam nikad ni dobio isti). Pojas, pocetkom godine.
[ kalimero 011 @ 24.05.2015. 18:13 ] @
^
Za nevezivanje pojasa predviđena je kazna u fiksnom novčanom iznosu od 5.000 dinara (član 333, stav 1, tačka 7 ZOBS-a) i za taj prekršaj se ne može podneti zahtev za pokretanje prekršajnog postupka. Trebalo je da uzmeš prekršajni nalog i u roku od 8 dana platiš pola kazne ili zahtevaš sudsko odlučivanje.
[ dr0id @ 24.05.2015. 18:48 ] @
Da mi je ponudjen ja bih uzeo. Ovako je bas zgodno ispalo - napise se kazna ali se ne dostavi, onda to malo stoji u policiji dok ne prodje rok za placanje ili zalbu i onda ide u sud koji samo preinaci kaznu. Tu postoji mogucnost zalbe samo na to preinacivanje (zapravo besmisleno, bez ikakvog efekta) ali ne i na propuste u postupku pre toga.
[ kalimero 011 @ 24.05.2015. 20:16 ] @
Citat:
dr0id: Da mi je ponudjen ja bih uzeo.
Citat:
dr0id: Meni je saobracajac nudio da potpisem zapisnik (zuto-beli formular) koji je popunio, rekao da nije obavezno i ja odbio.

Meni je prosto neverovatno da znaš razliku između zapisnika i prekršajnog naloga, a ne znaš da se u navedenom slučaju izdaje prekršajni nalog. Koji je uopšte razlog tvog odbijanja, bio si vezan?
Citat:
dr0id: Tu postoji mogucnost zalbe samo na to preinacivanje (zapravo besmisleno, bez ikakvog efekta) ali ne i na propuste u postupku pre toga.

Koji su to propusti na koje bi se žalio?
[ dr0id @ 24.05.2015. 20:33 ] @
Citat:
kalimero 011: Meni je prosto neverovatno da znaš razliku između zapisnika i prekršajnog naloga, a ne znaš da se u navedenom slučaju izdaje prekršajni nalog. Koji je uopšte razlog tvog odbijanja, bio si vezan?

Ja nisam ni znao sta je prekrsajni nalog ni koja je razlika dok mi nije stiglo resenje iz suda i dok nisam popricao sa sudijom (a zapisnik sam video samo kod rodbine i drugara). Svi su mi govorili kako nema veze sto mi nije nista dao na licu mesta, da ce mi poslati na kucnu adresu itd. Razlog nepotpisivanja zapisnika je to sto mi je saobracajac rekao da nije obavezno.
Citat:
kalimero 011: Koji su to propusti na koje bi se žalio?

Naknadno prepisivanje iz zapisnika u nalog, dopisivanje lazi da sam odbio da primim (i samim tim uskracivanje mogucnosti placanja u roku), neupoznavanje sa pravima (nije ni pomenuo placanje, popust, nacin urucivanja, rokove, nista).
[ kalimero 011 @ 24.05.2015. 21:00 ] @
^
Šta da ti kažem, ubuduće ako praviš prekršaj budi siguran da dovoljno poznaješ zakon (a i ako ne poznaješ, ja i dalje ne vidim razlog odbijanja da potpišeš papir koji ti saobraćajac nudi, kad si već napravio prekršaj. Trebalo je da uzmeš i pogledaš šta tamo piše.) Ako je tačno sve što pišeš, saobraćajac je namerno izbegao da ti uruči prekršajni nalog, a bio je dužan da ti predoči posledice odbijanja da ga preuzmeš, ali je to nedokazivo, a i nema jasnog razloga zašto bi on to radio.
[ dr0id @ 24.05.2015. 21:16 ] @
Pa ili ga je mrzelo da salje ili je to sema povecanja prihoda (da se plati pun iznos a ne samo 50%), ne znam sta bi jos moglo biti. Cuo sam i da znaju da upisu podatke u svesku i izreknu opomenu (bez kazne) pa onda naknadno salju ako ne ispune kvotu. Ja sam svakako naucio da odmah na licu mesta trazim svoj primerak (pa bio zapisnik ili nalog) i to savetujem svima.
[ AstralPro @ 24.05.2015. 21:43 ] @
Citat:
kalimero 011:
^
Šta da ti kažem, ubuduće ako praviš prekršaj budi siguran da dovoljno poznaješ zakon (a i ako ne poznaješ, ja i dalje ne vidim razlog odbijanja da potpišeš papir koji ti saobraćajac nudi, kad si već napravio prekršaj. Trebalo je da uzmeš i pogledaš šta tamo piše.) Ako je tačno sve što pišeš, saobraćajac je namerno izbegao da ti uruči prekršajni nalog, a bio je dužan da ti predoči posledice odbijanja da ga preuzmeš, ali je to nedokazivo, a i nema jasnog razloga zašto bi on to radio.


I ti si policajac izgleda.
[ anon115774 @ 25.05.2015. 01:00 ] @
Citat:
bakara:Kad tebi policajac napise kaznu jel ti lupi vaspitni samar?


Ne, zato sto ja, kad mi policajac kaze "Napravili ste prekrsaj" kazem "U redu, dajte sta treba da se potpise pa da idem".

A to takodje ima veze sa tim da se nikad ne protezem vise nego sto sam dugacak odnosno nekad mozda svesno napravim prekrsaj za koji sam spreman da platim ali ne bilo sta preko toga. Znaci, ako vozim zenu i decu na letovanje u maju zato sto nemam para za sezonu i nemam u dzepu budzet za placanje bilo kakvih kazni onda se ne ponasam kao maloumnik.
[ anon115774 @ 25.05.2015. 01:01 ] @
Citat:
AstralPro:
Citat:
kalimero 011:
^
Šta da ti kažem, ubuduće ako praviš prekršaj budi siguran da dovoljno poznaješ zakon (a i ako ne poznaješ, ja i dalje ne vidim razlog odbijanja da potpišeš papir koji ti saobraćajac nudi, kad si već napravio prekršaj. Trebalo je da uzmeš i pogledaš šta tamo piše.) Ako je tačno sve što pišeš, saobraćajac je namerno izbegao da ti uruči prekršajni nalog, a bio je dužan da ti predoči posledice odbijanja da ga preuzmeš, ali je to nedokazivo, a i nema jasnog razloga zašto bi on to radio.


I ti si policajac izgleda.


I? Sta ako jeste?
[ vladd @ 25.05.2015. 07:21 ] @
@kalimero011

Mozda je tvoje tumacenje propisa logicno, i direktno sam po toj osnovi saglasan sa tobom, medjutim, u realnoj situaciji, nikakav kalimero 011 mi nece odredjivati kaznu, tumaciti zakon i praviti probleme...

Vec tumacenje zakona vrsi ono ovlasceno drustvance, a kako ga tumace, i sta im sve te baljezgarije i suvoparni termini znace, dao sam ti na linku, pa citaj..

Nece se oni prilagodjavati "nasoj logici".

Oni kazu da je potpisivanje= priznanje(i pokrece se mehanizam novoproklamovanog "priznanja krivice"), a posto vole pare, imas i popust(nagradu za priznanje, ako vec neces da budes svedok saradnik) ako uplatis kaznu sto pre..
[ Java Beograd @ 25.05.2015. 07:40 ] @
Potpisivanje jeste jednako priznanje.

Ukoliko si napravio prekršaj, policajac to napisao u zapisniku, ti pročitao, onda si činom potpisa priznao da si uradio to šta piše. Sledeći korak je samo plaćanje mandatne kazne, i čičamiča gotova priča.

Ako misliš da nisi učinio prekršaj - ne potpisuj. Ili traži da se unese takva i takva napomena, pa ako je dobro uneta, onda potpiši.
[ kalimero 011 @ 25.05.2015. 09:09 ] @
Citat:
vladd: Oni kazu da je potpisivanje= priznanje...

Ko kaže i gde? Pričaš o zapisniku ili o prekršajnom nalogu?
Citat:
Java BeogradPotpisivanje jeste jednako priznanje.

Isto pitanje - pričaš o zapisniku ili o prekršajnom nalogu?

Jeste li vas dvojica pročitali ovu moju poruku? Ja mislim da sam jasno napisao koja je razlika između ta dva dokumenta...
[ Java Beograd @ 25.05.2015. 09:25 ] @
Ko se obraća tebi ? Kakve veze ti imaš sa mojom porukom ?

Uzgred, potpisivanje zapisnika je zapravo priznanje.
[ kalimero 011 @ 25.05.2015. 09:47 ] @
Citat:
Java Beograd: Ko se obraća tebi ? Kakve veze ti imaš sa mojom porukom ?

Nema potrebe da se brecaš. Pitao sam te na šta misliš zbog ovoga:
Citat:
Java Beograd: Ukoliko si napravio prekršaj, policajac to napisao u zapisniku, ti pročitao, onda si činom potpisa priznao da si uradio to šta piše. Sledeći korak je samo plaćanje mandatne kazne, i čičamiča gotova priča.

Mandatne kazne za saobraćajne prekršaje više ne postoje. Umesto toga izdaje se prekršajni nalog o kome sam pisao. Elem:
Citat:
Java Beograd: Uzgred, potpisivanje zapisnika je zapravo priznanje.

Formalno nije, ali u prekršajnom postupku se po pravilu tumači da samim tim što je zapisnik potpisan bez primedbi okrivljeni priznaje navode iz istog. Kao što sam napisao, čak i tada se može osporavati zapisnik, ali je bolje ne potpisivati ga ukoliko policajac ne unese primedbe u isti.
[ bakara @ 25.05.2015. 10:49 ] @
Citat:
Informer:
Citat:
bakara:Kad tebi policajac napise kaznu jel ti lupi vaspitni samar?


Ne, zato sto ja, kad mi policajac kaze "Napravili ste prekrsaj" kazem "U redu, dajte sta treba da se potpise pa da idem".

A to takodje ima veze sa tim da se nikad ne protezem vise nego sto sam dugacak odnosno nekad mozda svesno napravim prekrsaj za koji sam spreman da platim ali ne bilo sta preko toga.

Potpises, a da i ne procitas?

U ostalom nemam nista protiv da ti tako radis, i da "svesno" pravis neki prekrsaj.

Ja prekrsaj mozda napravim greskom, nikad svesno i namerno, ali trazim da procitam zapisnik ili da unesem primedbu.
Za zadnje 23 godine samo mi se jednom desilo da je policajac uneo primedbu i to ne onako kako sam mu rekao vec je izvrnuo smisao recenice.

Citat:
kalimero 011: Formalno nije, ali u prekršajnom postupku se po pravilu tumači da samim tim što je zapisnik potpisan bez primedbi okrivljeni priznaje navode iz istog. Kao što sam napisao, čak i tada se može osporavati zapisnik, ali je bolje ne potpisivati ga ukoliko policajac ne unese primedbe u isti.

Naravno da se moze osporavati i potpisani zapisnik, ali onda treba da se pravis lud, i da ispadas blesav sto si potpisao nesto za sta nisi kriv, a to su vec komicne situacije kod sudije koji to vidja svaki dan i koji po ceo dan slusa kako niko nije kriv.




[ vladd @ 25.05.2015. 15:09 ] @
Citat:
kalimero 011:
Citat:
vladd: Oni kazu da je potpisivanje= priznanje...

Ko kaže i gde? Pričaš o zapisniku ili o prekršajnom nalogu?
Citat:
Java BeogradPotpisivanje jeste jednako priznanje.

Isto pitanje - pričaš o zapisniku ili o prekršajnom nalogu?

Jeste li vas dvojica pročitali ovu moju poruku? Ja mislim da sam jasno napisao koja je razlika između ta dva dokumenta...



http://www.propisi.com/novi-za...njujete-kaznu-za-polovinu.html

Eto ti jos jednog odgovora na pitanje. Mislim da si uvideo da nisi u pravu, posto smo pokusali da ti objasnimo da u startu nisi u pravu ako proizvoljno tumacis neke situacije.
Postupak ne definise niko od nas na forumu, vec konstatujemo kako ga (s)provode sluzbena lica.
[ kalimero 011 @ 25.05.2015. 15:54 ] @
^
Vidi, @vladd, ja stvarno ne razumem zašto često imaš potrebu da samouvereno nastupaš kod rasprave o stvarima o kojima znaš jako malo. Elem, da si se potrudio da pročitaš (i razumeš) tekst sa linka koji si ostavio (ovog: http://www.propisi.com/novi-za...njujete-kaznu-za-polovinu.html) video bi da te upravo taj tekst demantuje. Elem, još jednom, ovaj put konkretno - gde u tekstu koji si linkovao (ovom: http://www.propisi.com/novi-za...njujete-kaznu-za-polovinu.html) piše ovo:
Citat:
vladd:Oni kazu da je potpisivanje= priznanje...
[ vladd @ 26.05.2015. 13:30 ] @
Zato sto samouvereno vladam Srpskim jezikom, citam i razumem kako je napisano

Citat:
PRIHVATANJEM ODGOVORNOSTI ZA PREKRŠAJ - SMANJUJETE KAZNU ZA POLOVINU


U naslovu.

Zatim u tekstu

Citat:
Lice protiv koga je izdat prekršajni nalog - može prihvatiti odgovornost za prekršaj i nakon isteka roka od osam dana od prijema prekršajnog naloga, ako pre postupka izvršenja dobrovoljno plati celokupan iznos izrečene novčane kazne.


Citat:
NEČINJENJE (nepreuzimanje naloga, neplaćanje, nepodnošenje zahteva za sudsko odlučivanje...) NE OPRAVDAVA, odnosno ne doprinosi izbegavanju odgovornosti i kazne - NAPROTIV, UVEĆAVA JE.


Ako iz ovih delova i celog teksta ne moze da se zakljuci da je potpisivanje -priznanje, postoje dopunski tekstovi, koji ce preciznom forumskomtroloanju razbiti iluzije da "sve sto nije sitnicarski precizno receno u stvari nije tako"

Citat:
Videti
Zakon o prekršajima
Pravilnik o obrascu prekršajnog naloga
Prekršajni nalog - Tekst - komentar
Prekršajni nalog - OBRAZAC - Prilog 1
Prekršajni nalog za prekršaj učinjen motornim vozilom u saobraćaju - OBRAZAC - Prilog 2


Tako da cu LICNO iskustvo ovog puta izbeci da prezentujem, potpuno je iluzirno, iako seslaze sa mojim navodima i zakljuccima...

Citate sa doticnih linkova ne mogu da prezentujem, posto su u pitanju autorizovani tekstovi sa pretplatnog portala(a ne bih da ulazim u prekrsaj i foruma i mesta sa kog mogu da pristupim pravnim dokumentima), ali se delovi pravilnika mogu naci i besplatno...na netu.

Tako da je u pitanju prosta(i detaljna) obavestenost o "situaciji" kroz koju sam i licno, nekoliko puta prosao...sto je i za ocekivati nakon 37 god ucesca u saobracaju u Beogradu...
[ kalimero 011 @ 26.05.2015. 15:39 ] @
^
Znači, konstatujemo da ovo:
Citat:
vladd:Oni kazu da je potpisivanje= priznanje...

ne piše nigde u tekstu. Dalje, nema potrebe da mistifikuješ, sve ovo:
Citat:
Zakon o prekršajima
Pravilnik o obrascu prekršajnog naloga
Prekršajni nalog - Tekst - komentar
Prekršajni nalog - OBRAZAC - Prilog 1
Prekršajni nalog za prekršaj učinjen motornim vozilom u saobraćaju - OBRAZAC - Prilog 2

osim komentara (treći po redu) su javni dokumenti, okačiću ih uz poruku, pravilnik (drugi po redu) je ogroman tekst:
Citat:
PRAVILNIK
O OBRASCU PREKRŠAJNOG NALOGA
("Sl. glasnik RS", br. 13/2014)
Član 1
Ovim pravilnikom određuje se obrazac prekršajnog naloga koji izdaje ovlašćeni organ, odnosno ovlašćeno lice u skladu sa zakonom.
Član 2
Obrazac prekršajnog naloga sadrži podatke u skladu sa zakonom kojim se uređuju prekršaji.
Na poleđini obrasca prekršajnog naloga nalaze se pouke i upozorenja licu protiv koga je izdat prekršajni nalog.
Član 3
Obrazac prekršajnog naloga odštampan je uz ovaj pravilnik (Prilog 1 i Prilog 2) i čini njegov sastavni deo.
Član 4
Obrazac prekršajnog naloga se štampa na formatu A4.
Član 5
Ovaj pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije", a primenjuje se od 1. marta 2014. godine.

čiji prilozi 1 i 2 su obrasci (četvrti i peti dokument). Lično iskustvo od 37 godina učešća u saobraćaju ti kod prekršajnog naloga ne pomaže, pošto je isti uveden počev od 1. marta 2014. godine.

Elem, za one koje zanima - potpisivanje PREKRŠAJNOG NALOGA nije priznavanje krivice, niti to iko od organa uprave ili sudstva tako tumači, šta više - potpisivanje i prijem PREKRŠAJNOG NALOGA je uslov da se kod sudije za prekršaje izborite za svoja prava ukoliko prekršaj zaista nije učinjen.
[ anon115774 @ 26.05.2015. 17:54 ] @
Citat:
Dostavljanje prekršajnog naloga
Član 172

Stav 2.
Prekršajni nalog se uručuje prisutnom licu za koga se smatra da je učinilo prekršaj u momentu otkrivanja
prekršaja. Lice protiv koga je izdat prekršajni nalog svojim potpisom na odgovarajućem mestu u nalogu
potvrđuje njegov prijem.


Znaci, potpisom potvrdjujem da sam nalog primio. Isto kao i kada mi postar donese na kucnu adresu potpisom potvrdjujem da sam primio posiljku a ne da sam priznao krivicu.

Citat:
Ako lice protiv koga se izdaje prekršajni nalog izjavi da će zahtevati sudsko odlučivanje o nalogu, organ
koji izdaje nalog može u dogovoru sa nadležnim sudom, prilikom izdavanja naloga odrediti datum
pretresa.


Znaci, ako sam na licu mesta rekao da hocu sudsko odlucivanje i potpisem i uzmem nalog to ne znaci da idem na sud uzaludno jer sam vec priznao krivicu. Sigurno kolega vladd ima neko genijalno objasnjenje za ovakvu situaciju.

Citat:
Lice protiv koga je izdat prekršajni nalog prihvata odgovornost za prekršaj plaćanjem polovine izrečene
kazne u roku od osam dana od dana prijema prekršajnog naloga, čime se oslobađa plaćanja druge
polovine izrečene kazne.


Znaci, nije prihvacena odgovornost sve dok ne platim pa sve i da sam stavio tri potpisa na prekrsajni nalog.

Citat:
Ako lice protiv koga je izdat prekršajni nalog u roku od osam dana od dana prijema prekršajnog naloga ne
plati izrečenu kaznu ili ne podnese zahtev za sudsko odlučivanje o izdatom prekršajnom nalogu, smatraće
se da je prihvatilo odgovornost
propuštanjem, a prekršajni nalog će postati konačan i izvršan.


Znaci, u roku od 8 dana imam opciju da prihvatim odgovornost (platim ili ne platim kaznu) ili da trazim sudsko odlucivanje. E sad, verovatno kolega vladd ima jos objasnjenja zasto bi bilo omoguceno da trazim sud ako sam potpisom prihvatio odgovornost? :)
[ vladd @ 27.05.2015. 14:46 ] @
NE nemam objasnjenje niti mi treba, niti zelim da ga formiram..

Ja se trudim da kaznu platim istog dana da ne bih potpao pod tumacenje termina "osam dana", da li je kalendarskih, da li je radnih da li je "u roku od" ili "u roku do"...

Posto se nisam susreo sa situacijom da se pravilno parkiram a da mi neko naplati kaznu. A nepravilno parkiranje je prekrsaj.

Ne vidim sta ja tu ima da "priznajem" ili glumim pravnog filozofa, kada je prekrsaj vise nego jasan.

Po meni je besmisleno "priznavanje" ili "nepriznavanje" toliko ociglednog prekrsaja.

Sto se prava tice sam izneo svoj stav, koji je proveren vise puta u praksi, a ko zeli da ukrsta filozofiranje sa konkretnim uputstvima, neka se upusti u pravosudnu avanturu...samo za taj noac je bolje otici u Grcku na 7 dana nego inkasirati pravosudju 200 evra..ili neki zatvorski period, za one jos vise filozofski nastrojene, koji bi da "ne plate"..:)

I da podsetim, sudije imaju prava u nasem pravosudju da sude po licnom utisku(ma osnovu znanja i iskustva), tako da tekstualne ratolomije mogu da budu zanemarene , na sudu.
[ kalimero 011 @ 27.05.2015. 15:30 ] @
^
Potpuno se slažemo da svako treba da plati kaznu za prekršaj koji je napravio. Samo par napomena:
Citat:
vladd: Ja se trudim da kaznu platim istog dana da ne bih potpao pod tumacenje termina "osam dana", da li je kalendarskih, da li je radnih da li je "u roku od" ili "u roku do"...

Zakon o prekršajima koji sam okačio gore:
Citat:
Rokovi

Član 136

Rokovi predviđeni ovim zakonom ne mogu se produžiti, osim kad je to zakonom izričito dozvoljeno.
Kad je izjava vezana za rok, smatra se da je data u roku ako je pre nego što rok istekne predata onom ko je ovlašćen da je primi.
Kad je izjava upućena preko pošte preporučenom pošiljkom ili telegrafskim putem, dan predaje pošti smatra se danom predaje onome kome je upućeno.
Okrivljeni koji se nalazi u zavodu za izvršenje kazne zatvora ili maloletničkog zatvora može izjavu koja je vezana za rok dati i na zapisnik ili predati upravi zavoda. Dan kad je sastavljen takav zapisnik, odnosno kad je izjava predata upravi zavoda smatra se danom predaje organu koji je nadležan da je primi.
Ako je podnesak koji je vezan za rok, zbog neznanja ili očigledne omaške podnosioca, predat ili upućen nenadležnom organu pre isteka roka, a stigne nadležnom organu posle isteka roka, smatra se da je podnet na vreme.

Računanje rokova

Član 137

Rokovi se računaju na časove, dane, mesece i godine.
Čas ili dan kada je dostavljanje ili saopštenje izvršeno, odnosno u koji pada događaj od kada treba računati trajanje roka ne uračunava se u rok, već se za početak roka uzima prvi naredni čas, odnosno dan. U jedan dan računa se 24 časa, a mesec se računa po kalendarskom vremenu.
Rokovi određeni po mesecima, odnosno godinama završavaju se protekom onog dana poslednjeg meseca odnosno godine koji po svom broju odgovara danu kada je rok otpočeo. Ako nema tog dana u poslednjem mesecu, rok se završava poslednjeg dana tog meseca.
Ako poslednji dan roka pada na državni praznik ili u nedelju ili u neki drugi dan kada sud ne radi, rok ističe protekom narednog radnog dana.

Citat:
vladd: I da podsetim, sudije imaju prava u nasem pravosudju da sude po licnom utisku(ma osnovu znanja i iskustva), tako da tekstualne ratolomije mogu da budu zanemarene , na sudu.

Ovo nije tačno. Zakon o sudijama ("Sl. glasnik RS", br. 116/2008, 58/2009 - odluka US, 104/2009, 101/2010, 8/2012 - odluka US, 121/2012, 124/2012 - odluka US, 101/2013, 111/2014 - odluka US, 117/2014 i 40/2015):
Citat:
Član 1

Sudija je nezavisan u postupanju i donošenju odluke.
Sudija sudi i presuđuje na osnovu Ustava, zakona i drugih opštih akata, potvrđenih međunarodnih ugovora, opšteprihvaćenih pravila međunarodnog prava.

[ vladd @ 27.05.2015. 16:00 ] @
Propustio si deo clana oko sudijsog odlucivanja prema utisku "na osnovu licnog iskustva, znanja"... ,ali nije ni bitno, bolje je ne stici do sudije. Kada je visina kazne visestruko manja od sudskih troskova

Preciznije bi bilo da kaznu treba platiti u roku od osam dana, u pola cene, a potpisivanje ili nepotpisivanje nije nikakav specijalan cin, posto prekrsajni nalog moze da stigne i postom, recimo, narocito kada se dogodi prekrsaj snimljen kamerom..

Tako da je mistifikacija "potpisivanja" prakticno recidiv nekih drugih vremena, i sama prica ili ponasanje po toj "legendi" ne donosi nikakav povoljniji polozaj prekrsiocu.

Niti citiranjenje delova teksta izvucenih iz konteksta diskusije mogu da sluze kao informacija, stav ili...sta god

Kao sto ni
Citat:
ekrš
ne znaci nista...niti se moze nadograditi neki zakljucak...
Da li je neki specijalni e-krs, ili krs sa greskom e...ili deo reci prekrsaj...

Isto vazi i za delove posta.

PS.

Precizniji termin je "subjektivna procena" sudije, akoju donosi na osnovu znanja, isustva...i tu se nase sudstvo znacajno razlikuje od drugih pravosudja.

[Ovu poruku je menjao vladd dana 27.05.2015. u 17:12 GMT+1]
[ shadow-bg @ 27.05.2015. 16:49 ] @
Kao neko ko je kod sudije za prekrsaje bio nebrojeno puta, mogu samo da potvrdim da je bolje ne doci do sudije uopste. Kad sam bio mlad i zelen vozac, ja sam te zapisnike koje je pisao policajac potpisivao jer sam mislio da je obavezno. Posle par puta sam resio da odem kod par advokata, i svi su mi odmah rekli da ako sam potpisao zapisnik da je to izgubljena bitka, da lepo platim kaznu i da sledeci put ne potpisujem zapisnik. To su mi i sudije koje su me saslusavale isto rekle, potpisao si zapisnik, ostaje samo da sudija odredi visinu kazne. Vi sad mozete u zakonima da nadjete da to nije priznanje, ali moje iskustvo me je naucilo drugacije. Cak i ako ne potpisete zapisnik, i dodjete kod sudije, rec policajca je prakticno neoboriva. Dolazio sam i sa 4 svedoka da svedoce protiv policajca, ali uzalud. Cak sam jednom i cuo sudiju u hodniku kako kaze "dobili smo naredbu da svi moraju da budu kaznjeni". Kakvo nezavisno sudstvo, kakvi zakoni, price za malu decu sto se mene licno tice. E onda sam se naucio pameti i shvatio da treba da izbegnem da uopste ceo slucaj dodje do sudije. A prvi uslov je nepotpisivanje zapisnika. Ali obavezno ga uzeti.
[ kalimero 011 @ 27.05.2015. 17:09 ] @
^
To smo se svi uglavnom složili, ako si pratio temu. Bitno je napraviti razliku između zapisnika i prekršajnog naloga (vidi ovu poruku), pošto se nepotpisivanjem (i nepreuzimanjem) prekršajnog naloga sebi po pravilu pravi veći problem.
Citat:
vladd: Propustio si deo clana oko sudijsog odlucivanja prema utisku "na osnovu licnog iskustva, znanja"...

OK, zato ću okačiti i taj zakon ovde, pa koga zanima nek čita (a ti možeš da citiraš taj "deo člana" koji sam propustio ;).
[ vladd @ 27.05.2015. 21:14 ] @
Clan tri...

Znacim nije samo "sudija sudi poparagrafima", kako kaze clan 1 vec si propustio da citiras i clan 3

Citat:
Sudija je dužan da nepristrasno vodi postupak po svojoj savesti, u skladu sa vlastitom procenom činjenica i tumačenjem prava, uz obezbeđenje pravičnog suđenja i poštovanje procesnih prava stranaka garantovanih Ustavom, zakonom i međunarodnim aktima.


A to nudi siri aspekt...

Navedene "pravicnosti" se ticu procedura, rokova, obavestenja o pravima zalbi...

Ali samo odrapljivanje kazne je na osnovu licne odluke, "u skladu sa zakonom", odnosno uz poziv na paragraf, ali pri odluci moze, recimo zanemariti sve prilozene, olaksavajuce cinjenice(i dokaze), kao da ih nema...

I to je sustinska razlika domaceg pravosudja u odnosu na anglosaksonsko..nama mnogopoznatije, bar iz filmova..
[ kalimero 011 @ 27.05.2015. 21:25 ] @
^
A ja ću da boldiram nešto drugo iz tog člana:
Citat:
Sudija je dužan da nepristrasno vodi postupak po svojoj savesti, u skladu sa vlastitom procenom činjenica i tumačenjem prava, uz obezbeđenje pravičnog suđenja i poštovanje procesnih prava stranaka garantovanih Ustavom, zakonom i međunarodnim aktima.

Ako znaš nekog ko se bavi npr. krivično procesnim pravom, taj ti može detaljno objasniti razliku između "sudi", "presuđuje" i "vodi postupak". Sudi se i presuđuje isključivo u okviru zakonskih normi. Ovo:
Citat:
...ali pri odluci moze, recimo zanemariti sve prilozene, olaksavajuce cinjenice(i dokaze), kao da ih nema...

ne dolazi u obzir, niti je moguće, čak i u ovakvoj Srbiji.
[ Java Beograd @ 28.05.2015. 07:18 ] @
^ osim u praksi.
[ kalimero 011 @ 28.05.2015. 07:48 ] @
^
Znaš kako, u praksi se svašta dešava, ima sudija koji su korumpirani, bude ih i umešanih u visoki kriminal, poneki strada zato što nije hteo da bude umešan...
[ anon142305 @ 28.05.2015. 08:06 ] @
Dobro ljudi, usaglasiste li se na kraju?
Jel potpisivanje znaci priznavanje krivice ili ne?
[ Java Beograd @ 28.05.2015. 08:44 ] @
Da li možeš da složiš rogove u vreći ?!
[ anon115774 @ 28.05.2015. 09:41 ] @
Citat:
IUOP_1:Jel potpisivanje znaci priznavanje krivice ili ne?


Ne znaci. Procitaj delove zakona koje sam citirao na prethodnoj strani. Vrlo je nedvosmisleno napisano i nema potrebe za bilo kakvim posebnim tumacenjem.

Potpisivanjem znaci samo da si bio prisutan i da si preuzeo.
[ vladd @ 29.05.2015. 11:06 ] @
Potpisivanje prekrsajnog naloga, koji je dominantan u temi.

Niko ne pita prekrsioca da li zeli ili ne zeli da "prizna", niti je bitno. Bitne su proceduralne radnje kojih se treba drzati u roku.
[ anon115774 @ 29.05.2015. 13:58 ] @
@vladd

Znas, uopste nije tesko reci "ok, pogresio sam". Veruj mi. A ni ne boli.
[ Homer J. Simpson @ 29.05.2015. 17:23 ] @
I jeste se dogovorili , sta je na kraju bilo:
1) ne mora se potpisati zapisnik a mora prekrsajni nalog
ili
2) ne mora ni jedan da se potpise (ali nalog mora da se uzme) ?
[ kalimero 011 @ 29.05.2015. 19:25 ] @
^
Ni 1) ni 2) već:

3) ne mora ni jedan ni da se potpiše ni da se uzme.

Ukratko (a ne mogu da verujem da iz dosadašnjeg pisanija nije odavno sve jasno) - zapisnik treba uzeti u svakom slučaju, a ne potpisivati ukoliko se u isti ne unesu primedbe (ako ih ima). Prekršajni nalog treba potpisati i preuzeti.
Citat:
IUOP_1: Jel potpisivanje znaci priznavanje krivice ili ne?

Prekršajnog naloga - ne. Zapisnika - formalno ne, faktički da.

[ branko tod @ 29.05.2015. 20:27 ] @
A sada pitanje: zna li se zašto je onaj organ zviznuo šamar
i šta je bilo na kraju sa organom?
[ Homer J. Simpson @ 29.05.2015. 20:47 ] @
Citat:
kalimero 011:Prekršajni nalog treba potpisati i preuzeti.

Sta znaci to 'treba' , preporucuje se ili je obavezno ?
Ili aj' ovako , da li prekrsajni nalog daju i bez potpisa (kao zapisnik) ili ne ?
[ kalimero 011 @ 29.05.2015. 20:52 ] @
^
Nije obavezno, napisao sam. Bolje je za tebe da ga uzmeš pošto onda imaš više opcija, uključujući i onu da u roku od osam dana platiš pola kazne. Neće ti ga dati ukoliko ne potpišeš, ali će se smatrati da ti je uručen.
[ Homer J. Simpson @ 30.05.2015. 00:11 ] @
Znaci ipak jeste obavezan potpis da bi ti ga urucili ? Ili ipak nije (posto ja imam takav info) ?
I cemu sluzi ovo 'urucenje putem poste' ako ne salju ?
I ko se tu drogira , samo zakonodavci ili i oni i saobracajci ?
[ kalimero 011 @ 30.05.2015. 10:12 ] @
^
Pošto mi je potpuno neverovatno da ozbiljno pitaš, posle svih objašnjavanja, 'ajmo ovako: uz ovu poruku sam okačio važeći Zakon o prekršajima. Pročitaj bar članove 168-178, pa da pričamo dalje...
[ vladd @ 30.05.2015. 10:39 ] @
Citat:
Informer:
@vladd

Znas, uopste nije tesko reci "ok, pogresio sam". Veruj mi. A ni ne boli.


Pogresio sam, ali ne tamo gde ti mislis

Pokusao sam da objasnim delu mentaliteta, koji zivi u dilemi "priznati-nepriznati" da mogu to da lakse shvate kao potpis=priznanje, i da nadalje, neoptereceno dilemom, prosto preduzmu radnje..

Sustina je u onome sto kalimero rece "ne jedno ni drugo ni trece"...niko i ne trazi "priznanje"...vec PARE...za kaznu, pa i stimulativno i sa popustom, samo da se DAJU PARE

A "priznanje" se ne jede,ne puni se budzet i ne dobijaju se regresi....

A greska je ocevidna, takvu interpretaciju ne treba raditi, vec u startu odbaciti pojam dileme "priznanja"
[ Homer J. Simpson @ 31.05.2015. 19:16 ] @
Citat:
kalimero 011:
^
Pošto mi je potpuno neverovatno da ozbiljno pitaš, posle svih objašnjavanja, 'ajmo ovako: uz ovu poruku sam okačio važeći Zakon o prekršajima. Pročitaj bar članove 168-178, pa da pričamo dalje...

Procitao sam ja zakon nego tamo pise jedno a 1 saobracajac (6-7 godina staza) , 1 bivsi saobracajac (sad neki sef foteljas) i 1 riba (referent ili sekretar prekrsajnog suda , jbm li ga) kazu da prekrsajni nalog ne mora da se potpise a mora da se uzme (svejedno da li hoces da platis ili da se zalis) ...
Tako da me uopst ne cudi @droid i njegov slucaj
[ shadow-bg @ 02.06.2015. 20:30 ] @
Citat:
kalimero 011:

ne dolazi u obzir, niti je moguće, čak i u ovakvoj Srbiji.


Ne zadugo...ovo ce uskoro da udje u zakon...

[ kalimero 011 @ 02.06.2015. 21:41 ] @
^
Tamo smo pričali o sudijama, suđenju i presuđivanju. Ovo što si citirao je nacrt Zakona o opštem upravnom postupku koji je na javnoj raspravi (i koji tretira potpuno drugu problematiku - upravni postupak). Ekvivalentne odredbe u sada važećem zakonu ("Sl. list SRJ", br. 33/97 i 31/2001 i "Sl. glasnik RS", br. 30/2010) glase ovako:
Citat:
Načelo ocene dokaza

Član 10

Koje će činjenice uzeti kao dokazane odlučuje ovlašćeno službeno lice po svom uverenju, na osnovu savesne i brižljive ocene svakog dokaza posebno i svih dokaza zajedno, kao i na osnovu rezultata celokupnog postupka.

Načelo samostalnosti u rešavanju

Član 11

(1) Organ vodi postupak i donosi rešenje samostalno, u okviru ovlašćenja utvrđenog zakonom, odnosno drugim propisom.

(2) Ovlašćeno službeno lice samostalno utvrđuje činjenice i okolnosti i na osnovu utvrđenih činjenica i okolnosti primenjuje propise na konkretan slučaj.
[ dusanboss @ 11.06.2015. 19:03 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
Informer:
Nevezano za celu pricu, jel moze neko da mi objasni kakva je fora sa tim nepotpisivnjem zapisnika?

Nepotpisivanje zapisnika je u stvari neslaganje sa zapisnikom.

U praksi okrivljeni bi trebao da stavi primedbu u zapisnik (naravno ako ima primedbu) ali je policajcima ispod casti da primedbu unesu pa najcesce napisu odbio da potpise ukoliko se ne slazes sa zapisnikom.

U svakom slucaju potpisivanje zapisnika nije nikakva obaveza ukoliko se ne slazes sa istim, niti je to nekakvo mangupiranje. (ako je to ovde u opste razlog samaranja)
Citat:
Ali ovaj na snimku nije dobio slucajno samar, nego ko zna sta je pricao, mozda je vikao na policajca, mozda ga je gurnuo, pljunuo, pocepao kaznu, psovao, lupao po kamionu!? Jel da?? Ne vidimo ceo snimak.

Sta god da je ovaj radio, policajac ne sme da samara nikoga, on je to sluzbeno na zadatku u koji ne sme da unosi emocije, niti da dozvoli da ga neko izvede iz takta.
Ocigledno obuka policije nije nikakva posto vec vise puta vidimo neprofesionalnost.

Hahaha kako to lepo zvuči , a da vidiš kad krenu da šamaraju sa ili bez emocija ali definitivno bez prava i ne izprovocirani, i ne mozeš im ništa.
[ dusanboss @ 11.06.2015. 19:23 ] @
Aman ljudi (ne svi ali ovi koji tako misle ) " pa kao to je normalno da policija šamara ljude " , " najverovatnije je i sam kriv " . nisam pročitao celu temu ali sam se iznervirao pa moram da odgovorim. Čemu onda taj zakon ako će policajac da odluci da treba da dobijes koji šamar ili pendrek ili mnogo gore. Verujem da dosta ljudi ovde nije često privodjeno . Ja jesam , dosta puta , nisam kriminalac ,bio sam zavisnik ,ranije sam mislio da su to neka prosla vremena dok nisam na svojoj kozi izkusio milovanja naše i vaše milicije . Sve ja razumem , i traba da opendrči krtena koji glumi ludilo ,provocira ih itd, čak i u ime neke istrage i to razumem , ali ljudi dobijao sam batine bez ikakvog razloga. Čast izuzetcima još uvek mislim da iza te uniforme ima i ok momka koji moraju da se jako trde da ustanu takvi jer u našuj policij vlada takva klima u kojoj što si gori bolje napreduješ. zatim valiki je uticaj atoriteta ,čin je sve , i šev ti je šev i kući . nastaviću ovu temu sad moram da idem neka se neko uključi.
[ 2012 @ 11.06.2015. 22:06 ] @
Citat:
dusanboss: Sve ja razumem , i traba da opendrči krtena koji glumi ludilo ,provocira ih itd, čak i u ime neke istrage i to razumem , ali ljudi dobijao sam batine bez ikakvog razloga.


Da se nadovezem na ovo sto si napisao, mislim da je potpuno ispravno da se dozvoli policiji da u pojednim slucajevima ima pravo da "opandrci" gradjanina, ali mislim da to treba uspostaviti na fer i demokratskim osnovama uvodeci osnovni model, model reciprociteta.
Sta bi to znacilo u praksi.
Na primer dodje neko ko ne zeli da saradjuje sa policijom (kako sam kazes "u ime neke istraga") i policajci ga "opandrce" ili vise puta ponove istu radnju, zavisno od potrebe. To je korektno i nema zasto prigovarati.
Ali vodjen istom tom logikom treba i gradjanin da dobije svoje pravo da "opandrci" policajca po potrebi. Recimo dodje gradjanin i zatrazi uvidjaj o saobracajnoj nesreci, policajac kaze "nije gotov", gradjanin kaze "kako nije gotov, rekli ste da ce biti gotov jos pre nedelju dana", ako na to policajac odgovori "rekli smo, ali nije gotov", da gradjanin ima pravo da "opandrci" policajca, ne zbog neceg drugog, vec samo u cilju ubrzanja postupka. Verujem da ce policajac koji je vise puta "opandrcen" dosta brze raditi svoj posao.

Ako se ti slazes da se se pod ovim uslovima uvede / dozvoli pravo da neko nekoga "opandrci", ja bih se slozio i podrzao inicijativu. Nisam pristalica za uvodjenje jednostranog prava, ili da to pravo bude dato samo policiji.
[ dusanboss @ 12.06.2015. 00:15 ] @
Bilo bi lepo da se uključi neko iz policije.
[ dusanboss @ 12.06.2015. 00:17 ] @
Haha Zanimljivo 2012. Da se razumemo ja sam difinitivno protiv pendrecenja bilo kakve vrste , narvno sem u samoodbrani. Medjutim policajci su zasticeni kao pande, probaj da ga opendrečiš pa ćes videti kako ces da se provedes :) . Pa pogledajmo Šta se dešava u najveć svetskoj "demokratiji" SAD . Više i nebrojim ali mislim da dvaput mesečno ubiju nenaoruzanog crnca. I to je ono sto dospe do javnosti , a gde je ono sto se zataška.
Inače mislim da je naš zakon što se toga tiče sasvim ok sad sto to nema veze sa praksom to je druga stvar. Strašno je koliko prava policija ima kada si priveden na saslušanje ili u istrizi . nisam bio u istraznom ali sam cuo da je gadno , jako. Batine kao batine i nisu tako strasne ,ipak uglavnom vode racuna da ne ostane vidljivih tragova. Ali psihička tortura je mnogo gora , to je toliko ponizavanje , toliko lisavanje svakih ljudskih prava da je to strašno. I sto je najgore od svega , sve to u cilju čega ? Lečenja ličnih frustracija organa reda ? Ja i dan danas imam ruzne snove sa tom tematikom , bez izmisljanja , traume su mi ostale. Ne znam koliki procenat drustva je svestan sta se desava u tim policijskim stanicama koje su tu zbog nas. stalno slusam po nekim navodnim anketama da ljudi nijavise poverenja imaju u policiju :). Ne znam to mi zvuci tako neverovatno . Vama ?

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 12.06.2015. u 15:16 GMT+1]
[ dusanboss @ 12.06.2015. 00:24 ] @
Mislim da svako osti to prilikom rutinske provere isprava i vozila . Ne mogu da gresim tu ima krektnih momaka koji samo rade svoj posao čak uspiju i ljubazni da budu , medjutim kada vas privedu , jedan dzoint da je u pitanju . situacija se drastično menja .
U današnje vreme kada sa kamere uvode na svaki korak, policijske stanice ce ostati zadnja oaza bez video zapisa.Predpostavljate to neide vama u prilog .
[ 2012 @ 12.06.2015. 01:41 ] @
@dusanboss

Ako si dobro razumeo moju poruku/komentar, ja se zafrkavam i kazem da bih se slozio za uvodjenje prava na pendracenje samo ako je dozvoljeno obema stranama. Kako do toga nema nista, onda se ne slazem da samo policija ima to pravo.

Nemam licnog iskustva u vezi privodjenja ili hapsenja, imam iskustvo sa informativnih razgovora, ali je atmosvera bila krajnje korektna i opustena, bio sam ponudjen i kafom. Ali to su razgovori neke druge prirode, nije osnova razgovora ucinjeno krivicno delo ili prekrsaj. Ali bih dodao sledece, ja nisam ostajao u USA duze od vaznosti vize i nisam trazio produzetak dozvole boravka, ali su mi pricali da je razgovor sa nadleznim oficirom zaguljen do krajnosti. Ja sam u Srbiji (tada Jugoslaviji, SRJ) boravio kao stranac i trazio sam dozvolu privremenog boravka duzeg od 90 dana i niasam imao uopste nekih problema ili neprijatnih razgovora.

Tako da o torturi policije nemam nekog svog iskustva. Inace engleska je mnogo slobodnija i demokratskija drzava od USA, to budi siguran.
Ako si za dzoint, onda je za tebe London, nesto najblize raju. Ako se uvalis negde u centru, mislim da to i ne predstavlja nesto o cemu bi neko razmisljao, a ne da te neko zbog toga privodi. Samo nemoj da vuces vecu kolicinu da ne pomisle da si diler.

Englezi nemaju licne karte, ali imaju obicaj da se petkom i suboom opijaju i drogiraju do iznemoglosti. Onda ih pokupe po ulicama i neke odnose kuci, neke na ciscenje, a neke u policiji. U jednom takvom "sakupljanju" sakupe i neku curu koja je bila u oblacima i cura da pogresnu adresu stanovanja. Kad dan da kasnije kod jednih mojih prijatelja dolazi policajac i socijalni radnik da razgovaraju. Ljudi nemaju pojma o cemu se radi, ali policajac nosi sliku te cure. Sta je zanimljivo, cura stvarno zivi tu u blizini i nije slagala za ulicu, ali verovatno je bila bas dobro u oblacima da nije mogla da se seti broja gde stanuje.
[ niki212 @ 12.06.2015. 13:40 ] @
2012 znači u Engleskoj duvaš non stop
[ dusanboss @ 12.06.2015. 14:03 ] @
U svim normalnim evropskim zemljama je tako , u vecini se ne privode ljidi sa manjim količinama,(bar sam tako čuo ispravite ako grešim) tako je i kod nas bilo kod Slobe , uzmu ti "robu" udare šljagu i pošalju kući. Danas dobijas koju sljagu više i krivičnu prijavu. Kazu političari da je sve to u cilju da se drogi stane na put ! Samo sto ne pamtim da je droge ikad bilo više nego sada. Šta ceš u normalnim zemljama legalizuju marihuanu i liberalizuju zakone tog tipa a kod nas ih pooštravaju. I too je samo jedan segment zivota . da imam mogućnost danas bih se spakovo i otišo negde. A prekoglave mi je priče od naših ljudi koji su tamo koji kazu " ni tamo ne cvetaju ruze" a njedan se nije vratio.
[ dusanboss @ 12.06.2015. 14:05 ] @
Citat:
2012:
@dusanboss

Ako si dobro razumeo moju poruku/komentar, ja se zafrkavam i kazem da bih se slozio za uvodjenje prava na pendracenje samo ako je dozvoljeno obema stranama. Kako do toga nema nista, onda se ne slazem da samo policija ima to pravo.

Nemam licnog iskustva u vezi privodjenja ili hapsenja, imam iskustvo sa informativnih razgovora, ali je atmosvera bila krajnje korektna i opustena, bio sam ponudjen i kafom. Ali to su razgovori neke druge prirode, nije osnova razgovora ucinjeno krivicno delo ili prekrsaj. Ali bih dodao sledece, ja nisam ostajao u USA duze od vaznosti vize i nisam trazio produzetak dozvole boravka, ali su mi pricali da je razgovor sa nadleznim oficirom zaguljen do krajnosti. Ja sam u Srbiji (tada Jugoslaviji, SRJ) boravio kao stranac i trazio sam dozvolu privremenog boravka duzeg od 90 dana i niasam imao uopste nekih problema ili neprijatnih razgovora.

Tako da o torturi policije nemam nekog svog iskustva. Inace engleska je mnogo slobodnija i demokratskija drzava od USA, to budi siguran.
Ako si za dzoint, onda je za tebe London, nesto najblize raju. Ako se uvalis negde u centru, mislim da to i ne predstavlja nesto o cemu bi neko razmisljao, a ne da te neko zbog toga privodi. Samo nemoj da vuces vecu kolicinu da ne pomisle da si diler.

Englezi nemaju licne karte, ali imaju obicaj da se petkom i suboom opijaju i drogiraju do iznemoglosti. Onda ih pokupe po ulicama i neke odnose kuci, neke na ciscenje, a neke u policiji. U jednom takvom "sakupljanju" sakupe i neku curu koja je bila u oblacima i cura da pogresnu adresu stanovanja. Kad dan da kasnije kod jednih mojih prijatelja dolazi policajac i socijalni radnik da razgovaraju. Ljudi nemaju pojma o cemu se radi, ali policajac nosi sliku te cure. Sta je zanimljivo, cura stvarno zivi tu u blizini i nije slagala za ulicu, ali verovatno je bila bas dobro u oblacima da nije mogla da se seti broja gde stanuje.
. Razumeo sam proslu poruku .Ne razumem ovu sad .Ti se slazes da policija ima pravo da bije ljude po svom nahođenju? Imao sam i ja korektnih odnosa sa policijom ali i dovoljan broj nekorektnih da primetim da kad policija tuče nekga nije izolovan slučaj već ustaljena praksa.Normalno nece niko da te bije ako si pozvan u svojstvu svedoka a nemas nikakve veze sa slučajem.
[ dusanboss @ 12.06.2015. 14:33 ] @
Sto se tiče orginalne teme sad sam pogledo snimak. Pise da je protiv nasilnika pokrenut postupak , kakv ? Disciplinski. Za ovo dotični ce da dobije veliko no no od nadređenog uz opomenu da to ne radi više tok ga snimaji i na javnim mestima. Zanimljivo dobro je prošao ortak što je snimo. Mora da ga nije video.
[ 2012 @ 13.06.2015. 03:47 ] @
Citat:
dusanboss:
Citat:
2012:
@dusanboss

Ako si dobro razumeo moju poruku/komentar, ja se zafrkavam i kazem da bih se slozio za uvodjenje prava na pendracenje samo ako je dozvoljeno obema stranama. Kako do toga nema nista, onda se ne slazem da samo policija ima to pravo.

Nemam licnog iskustva u vezi privodjenja ili hapsenja, imam iskustvo sa informativnih razgovora, ali je atmosvera bila krajnje korektna i opustena, bio sam ponudjen i kafom. Ali to su razgovori neke druge prirode, nije osnova razgovora ucinjeno krivicno delo ili prekrsaj. Ali bih dodao sledece, ja nisam ostajao u USA duze od vaznosti vize i nisam trazio produzetak dozvole boravka, ali su mi pricali da je razgovor sa nadleznim oficirom zaguljen do krajnosti. Ja sam u Srbiji (tada Jugoslaviji, SRJ) boravio kao stranac i trazio sam dozvolu privremenog boravka duzeg od 90 dana i niasam imao uopste nekih problema ili neprijatnih razgovora.

Tako da o torturi policije nemam nekog svog iskustva. Inace engleska je mnogo slobodnija i demokratskija drzava od USA, to budi siguran.
Ako si za dzoint, onda je za tebe London, nesto najblize raju. Ako se uvalis negde u centru, mislim da to i ne predstavlja nesto o cemu bi neko razmisljao, a ne da te neko zbog toga privodi. Samo nemoj da vuces vecu kolicinu da ne pomisle da si diler.

Englezi nemaju licne karte, ali imaju obicaj da se petkom i suboom opijaju i drogiraju do iznemoglosti. Onda ih pokupe po ulicama i neke odnose kuci, neke na ciscenje, a neke u policiji. U jednom takvom "sakupljanju" sakupe i neku curu koja je bila u oblacima i cura da pogresnu adresu stanovanja. Kad dan da kasnije kod jednih mojih prijatelja dolazi policajac i socijalni radnik da razgovaraju. Ljudi nemaju pojma o cemu se radi, ali policajac nosi sliku te cure. Sta je zanimljivo, cura stvarno zivi tu u blizini i nije slagala za ulicu, ali verovatno je bila bas dobro u oblacima da nije mogla da se seti broja gde stanuje.
. Razumeo sam proslu poruku .Ne razumem ovu sad .Ti se slazes da policija ima pravo da bije ljude po svom nahođenju? Imao sam i ja korektnih odnosa sa policijom ali i dovoljan broj nekorektnih da primetim da kad policija tuče nekga nije izolovan slučaj već ustaljena praksa.Normalno nece niko da te bije ako si pozvan u svojstvu svedoka a nemas nikakve veze sa slučajem.


Ne, ne zalazem se za pravo policije da bije ljude, vec kazem da ako neko daje pravo policiji da bije ljude, da treba dati pravo i ljudima da povremeno prebiju nekog policajca jer nije redak slucaj da policajci svojim ponasanjem zasluzuju da budu prebiveni. Kako se ovakve pravo sigurno nece dozvoliti gradjanima, onda mislim da ni policija ne bi trebalo da ima pravo da bije gradjane.
Verujem da ti je sada jasnije. Znaci da ne prihvatam jednostrano pravo.

Primer za Englesku sam naveo da bi pokazao ono sto sam vec naveo. Kada nekoga uhvate sa malom kolicinom ili ga uopste ne diraju i ne obracaju paznju na to ili jedino diranje se svodi na pruzanje ponude za pomoc. Ako je neko zavisnik, onda sistem pokusava da mu pomogne, ali ne tako sto ce ga tuci i maltretirati, jer to sigurno ne daje rezultate. Mozda i druga vrsta pomoci ne da rezultate, ali batine sigurno nece pomoci.
Inace da ti kazem da sam cuo da je poneki dzoint i sasvim normalna stvar medju ekipom koja radi u centralnom delu londona (banke, finansije, osiguranje), ja sam malo mator za takvo nesto, tako da mi ne lici da se sada na 50 godina zajebbavam sa duvanjem. A da, ja nisam iz ekipe iz The City-ja (The City of London), ja sam jos uvek mali nezavisni trgovac na berzi. Ako nekad uspem da se ubacim medju ekipom iz "centra" napisacu svoja iskustva.
[ dusanboss @ 13.06.2015. 13:52 ] @
Pre koka-kola , trava onemoguci da funkcionisu normalno , Ovo im daje samopouzdnje i energiju. Ne znam koliko je ustaljeno da firme testiraju zaposlene .
[ Ivan Dimkovic @ 13.06.2015. 15:14 ] @
Sumnjam da bi dugo opstali da im brokeri konzumiraju vutru, posto usporava i menja tok misli ne nuzno na produktivan nacin (da se tako izrazim ;-). Kokice su druga prica, istini za volju sa takvim lifestyle-om posle 35-te mozes u djubre da bacis te ljude ali to nije problem poslodavca :-)

Investitorske kuce / banke nemaju problem drzavnih sluzbi - brokeri mogu da finansiraju svoje lose navike od svojih primanja komotno bez da im to ukvari kucni budzet. Za ljude koji su manje placeni i rade, recimo, u drzavnoj sluzbi je bilo kakvo drogiranje veliki rizik za drzavu zato sto mogu da postanu duzni nekome (dileru i sl.) ko bi to mogao da iskoristi za dobijanje specijalnog tretmana od strane drzave. Zbog toga drzavne sluzbe po UK/USA redovno teraju svoje radnike da pisaju u flasu.
[ dusanboss @ 13.06.2015. 15:55 ] @
Adiministartor se slaže samnom :). Lep osećaj . Ne verujem da posle 35. nisu za ništa. Naravno sve zavisi od tempa korišćenja. Pričam iz ličnog izkustva od skoro 10 g opijatske zavisnoste, sem povremene jake zelje da ponovo uzmem ne vidim da je ostavilo nekih tragova. Sad, stvar je u tome što sam nakako uspevao da budem umeren
sve te godine , količina sa kojom sam krenuo bila je odprilike ista sa onom na kojoj sam bio pri kraju.
NARAVNO OVO NIJE POZIV LJUDIMA DA UZIMAJU TEŠKE DROGE, ZEZAJTE SE SA HEROINOM I IMATE VEOMA , VEOMA VELIKE ŠANSE DA ĆE TE TOTALNO ZEZNUTI SVOJ ŽIVOT. Mozda ovo nije tema ali ka tome se tema razvila.
[ Ivan Dimkovic @ 13.06.2015. 18:45 ] @
Off topic, ali mislim da pricamo o razlicitim stvarima - koliko vidim ti pricas o opijatnoj zavisnosti (svakako nije nesto za pohvalu, ali ima ljudi koji zive ceo zivot sa tim iz legitimnih zdravstvenih razloga tipa jaki hronicni bolovi pa su pod terapijom ceo zivot), cenim da je kod UK berzasa omiljeniji kokain (nemam pojma licno, niti sam berzas niti mirisem kokain ali sam video vise dokumentaraca o dilerima koji rade po City-ju u UK i tvrde da se ubijaju od posla).

Ukombinuj to sa ogromnim radnim vremenima u finance-u sa puno stresa - dakle tobogan adrenalina i stresa po ceo dan, stetnoscu kokaina po srce - i dobijas individuu koja vec sa 35-40 zivcano i zdravstveno izgleda kao osoba vise decenija starija ako ima srece da je ziv uopste posto srcani udar kao mlad tesko prezivljavas.
[ dusanboss @ 14.06.2015. 14:06 ] @
Opiatska i kokainska zavisnost su sličnije nego sto ljudi misle , heroin u manjim dozama deluje stimulativno "podize" .Obe supstance preplavljuju telo dopaminom, naravno postoje razlike . Naveo sam moj primer jer su obe takodje slične po šteti koju ostavljaju posle dugoročnog uzimanja.
Sad , sa njhovim primanjima čisto sumljam da su umereni u bilo čemu, plus njihov lifestyle koji si naveo, 35 godina ne znam to je baš malo ali posle 45 sigurno da imaju problema. Zavisno od staža .
I da mnogo se priča o tome tako da je najverovatnije istina. nezive svi tako ali dobar procenat. U ostalum kad pogledas logički ne moze neki student ili radnik na benziskoj da finansira kokainsku zavisnost . To su ovakvi likovi o kojima pričamo , poznate ličnosti, dileri, ili bilo ko sa parama i željom da to radi .
Što se tiče legitimnog uzimanja ovo sto se sad radi u americi je smesno .Video si sigurno da imaju masa " pain clinics" - privatnih zdravstvenih klinika čija je jedina funkcija " lečenje bola " . Odu ljudi fino sa 300- 400 $ . Pozale se na nesnosne bolove i doktor im bez ikakvog prgleda prepiše količinu opijata koju kod nas ne bi ni da su u zadnjem stadiumu raka.
I tu su se liberalizovali . Plus ona "medicinska" marihuana koja je zaživela, mislim velikom broju drzava (SAD). Dok su kod nas i po tom pitanju pooštrili kontrolu pa sad doktor kad nekume prepiše trodon duži ga kao da je obogaćeni uranijum.
Jedino sto su pre koju godinu ubacili na listu subutex (opijat koji se koristi u lečenju zavisnosti , koji je meni pomgao mnogo)
Neću više o tome , pokrenuću novu o temu sa tom tematikom a mozda vec i ima .Nisam "prelistao" forum .
[ anon142305 @ 15.11.2017. 22:59 ] @
Da ne otvaram posebnu temu, video sam da ih ima dosta, pa cu u ovoj ostaviti vest.

Citat:

Milan Savić i Andrijana Pantić iz Kraljeva su dobili nekoliko udaraca od policajca, samo zato što su se zatekli u pogrešno vreme na pogrešnom mestu.

Na pogrešnom mestu u pogrešno vreme - batine od policije


Elem, dok sam trazio gde ovo da okacim, prosao sam kroz neke teme i video da stvari ne menjanju, nemaju ovakvi slucajevi veze sa tim ko je na vlasti. I sto se policije tice, ma svaka cast, izudarajte ovakve devojke! Ma sta devojke, sledeci put udrite i po zeni u poodmakloj trudnoci, sta ima veze! Ionako je kazna za tako nesto samo suspenzija na par meseci, a na internetu ce se uvek naci neko ko ce prebijanje podrzati recima ko zna sta ja taj/ta uradila...
[ Lavlja_Jazbina @ 16.11.2017. 06:31 ] @
Ma, znas li ti gde ima da se nadju jeftino kavurma i cvarci?!