[ pisac @ 17.08.2015. 22:51 ] @
Gde da nađem termostat za Obodin frižider (onaj stari dobri što će pre da ceo istruli nego što će motor da mu crkne)?

[ gilopile @ 18.08.2015. 05:12 ] @
Imas po radnjama elektro materijala. Najbitnije je da obratis paznju na duzinu zice sa sondom, da ne bude prekratka, a ostalo je manje vise nebitno, Naravno, gledaj i da bude slicnih dimenzija i to je to.


Recimo, http://www.elektrospektar.rs/e...05saiglicomfrizider-detaljnije
[ pisac @ 18.08.2015. 08:48 ] @
Pa ne može to da se upakuje u kućište ako nije identično, ovaj termostat ima rupe sa strane u koje ulazi pleh koji drži i kućište sa sijalicom i termostat. Mora da bude identično ili ništa od zamene.
[ gilopile @ 18.08.2015. 13:59 ] @
Ma sve to moze itekako lako da se nabudzi.

Kako mislis da drzi kuciste? Valjda kuciste ima one dve zabice sa prednje strane koje udju, a pozadi jedan sraf i to drzi celo to plasticno kuciste. Termostat mozes zasrafiti i sa onim centralnim srafom, kao potenciometar, ako me razumes...

Rodilo da se skarabudzi :)




[Ovu poruku je menjao gilopile dana 18.08.2015. u 15:22 GMT+1]
[ pisac @ 18.08.2015. 22:07 ] @
Žabice su u stvari kukice koje su deo lima koji se šrafi na kućište i drži termostat za kućište. No svejedno, verovatno može da se nabudži uz manje ili više muke, ali sam ja hteo direktno rešenje sa najmanje muke.
[ gilopile @ 19.08.2015. 05:05 ] @
Ne znam. Potrazi onda po sevisima bele tehnike, treba da imaju, jer se nije tu bog zna koliko promenilo sto se termostata tice. Poneses taj, pa usporedis i uzmes najslicniji ako ne nadjes bas original isti. Nabudzis to z 15 min i to je to. Ja sam ih milion ugradjivao i nikada problem. Naravno, ne moze sada neki duplo veci da se uglavi...

Onaj sa mog prvog linka je istih dimenzija, pa ga mozes fiksirati centralni srafom, a komplet kuciste mozes kako hoces da usrafis. Mozes sa knauf srafovima....nista mu nece faliti...