[ Lavlja_Jazbina @ 19.08.2015. 07:08 ] @
Biseri Srbije,mada sa ovim sljamom uskoro cemo preci u okvire kratkih smesnih prica,moze za stand up comedians.




Ovi ljudi (ako jesu ljudi) nikada nisu ni imali kompas ali su sada definitivno napravili zonu sumraka,onima kojima bi trebali da daju energiju

da svetle.

Citat:
BEOGRAD - Elektroprivreda Srbije planirala je da potroši 43 miliona evra na savetnike kada se znalo da će struja morati da poskupi i da će manjak biti veći od 10 milijardi dinara.

Direktor EPS Aleksandar Obradović namerio je da nagažuje čak 27 konsultanata u oblasti kadorva, finansija, proizvodnje, bezbednosti... a tričavih 5,2 milijardi dinara platićemo naravno mi, žitelji Srbije.
Savetnici za Kostolac koštali bi nestvarnih 1,7 milijardi dinara, a ono što posebno bode oči je činjenica da tokom prve faze izgradnje novog bloka u Kostolcu nije bilo stručnih savetnika, već je to radio čovek iz EPS za sovju redovnu plati, pišu mediji.
Nameće se pitanje zbog čega su sada potrebni savetnici, odnonso da li su ljudi koji rade u EPS nestručni kada je neophodno angažovati konsultante za neke detaljnije analize.

[ Lavlja_Jazbina @ 19.08.2015. 07:14 ] @
Citat:
Merima odnela WC šolju i sijalice iz državnog stana!

Iako godinama nije plaćala kiriju, estradna umetnica se razbesnela što je posle 19 godina izbacuju iz bjekta koji je u vlasništvu „Diplomatskog stambenog preduzeća“. Ponela je radijatore, sijalice i delove mokrog čvora

S druge strane, Merima Njegomir je potvrdila da je iznela radijatore iz stana jer ih je ona i kupila, a kako kaže, „ovakvim stvarima žele da je blate“.
- Niko ne stoji iza mene, pa mi nalaze šolju i sijalice! Šolja se polomila i zato su je radnici izneli. Bivši direktor „Diposa“ izbacio me je uz policiju. Žuč mi je proradila sada kada ste mi ovo rekli. Svi su mogli da otkupe, ali meni nisu hteli da daju. Toliko sam valjda zadužila ovu zemlju, a provlače me kroz blato - kaže umetnica.


Kompasi,kooompasi.Prodajemo kompase,ugrozenim poklanjamo.
[ Miroslav Jeftić @ 19.08.2015. 07:16 ] @
Ima se, može se. A i beg nije cicija.
[ Lavlja_Jazbina @ 26.08.2015. 12:43 ] @
GREHOTA DA SE BACI: Propalo 50 tona deterdženta, prodaju ga po 10 dinara

Citat:
GORNJI MILANOVAC - U robnim rezervama opštine Gornji Milanovac ima 47 tona deterdženta kome je istekao rok, zbog čega je Opštinsko veće odlučilo da se kilogram proda po 10 dinara.

Kako je objasnila načelnica za privredu i finansije Katarina Čuljković, u pitanju je devet vrsta deterdženata od pet različitih proizvođača, koji se više ne proizvode, zbog čega je nastao problem i dilema šta raditi sa tolikim količinama deterdženta.

Zatražene su analize od Instituta za opštu i fizičku hemiju u Beogradu odakle je preporučeno da se preradi i koristi za ručno pranje rublja ili kao dodatak u određenom procentu deterdžentu kome rok nije istekao.

"Kontaktirali smo više proizvođača i poslali dopis na 11 adresa, a osam je odgovorilo i napovoljnija ponuda je od Hemoprodukta iz Kruševca koji nudi otkup po deset dinara za kilogram", rekla je Čuljković.

Član Opštinskog veća Desimir Jovanović pitao je kako se dozvolilo da rok istekne tolikoj količini deterdženta i zašto se nije blagovremeno reagovalo, jer je šteta ogromna.

"Bolje da je deterdžent podeljen socijalno ugroženim porodicama, a ne da se sada prodaje po najmizernijoj ceni. I gde je tu odgovornost?", rekao je Jovanović.

Na sednici opštinskog veća rečeno je da takav tip deterdženta po zakonu treba da bude uništen pod posebnim uslovima ili recikliran.

"Uništavanje nije moguće u Srbiji već u specijalizovanim firmama u inostranstvu, što bi bilo izuzetno skupo zbog dobijanja neophodnih dozvola i troškova transporta", izjavila je Katarina Čuljković.

Zbog toga je odlučeno da se sve količine daju "Hemoproduktu" u Kruševac koji će ga, kako su naveli u ponudi, "otkupiti za sopstvenu proizvodnju".

Na taj način deterdžent će biti prodat po ceni nižoj i 20 puta nego u trgovini, ali se nameće pitanje da li će taj novi proizvod od takvog deterdžena biti bezbedan za dalju upotrebu.


Naravno,odgovornost ne postoji.Sta zna dete sta je 47 tona praska.
[ Lavlja_Jazbina @ 02.09.2015. 05:19 ] @
He ovo je dobro.A da li bilmez zna da ne moze ni bez licne karte da se seta ulicom.

Veovatno bi bila ista fora,znas li ko sam ja.


Citat:
NISU PREPOZNALE MINISTRA: Radnice pošte nisu htele da isplate novac Vujoviću bez lične karte

BEOGRAD - Upravnica pošte na Dedinju, kao i jedna šalterska službenica premeštene su u Mladenovac jer nisu prepoznale ministra finansija Dušana Vujovića, koji je tražio da mu se isplati novac bez lične karte, pišu beogradski mediji.

Naime, Vujović je u pošti od službenica zatražio da mu isplate novac, a kada mu je službenica zatražila ličnu kartu, on je uvređeno pitao "Znate li vi ko sam ja?". Kako radnica to nije znala, zatražio je da dođe upravnica, ali ga ni ona nije prepoznala. Zbog toga ih je na drugo radno mesto premestio direktor Pošte Srbije, Milan Krkobabić, što je izazvalo buru nezadovoljstva kod zaposlenih. Oni su naveli da je "njihov direktor spreman zarad opstanka u fotelji da proda i svoje najbolje radnike".

- Radi se o dve uzorne radnice koje su postupile u skladu sa procedurom. Novac se nikome ne može isplatiti bez validnog dokumenta, ali je ministar finansija Vujović mislio da je izuzet iz toga - ispričao je izvor "Blica".

Kako mediji prenose, u "Pošti Srbije" nisu negirali da su dve radnice premeštene u Mladenovac. U ovoj firmi im je rečeno da ne mogu da daju podatke o kome se konkretno radi, kao i da direktor RJ "Beogradski venac" Goran Paunović mora da organizuje nesmetan rad u periodu godišnjih odmora.
[ branko tod @ 08.09.2015. 06:12 ] @
Pismeni zadatak

"Ujak ubio rodu, branila se ka’ čovjek" je autentično delo učenika šestog razreda na Cetinju, koji je radio pismeni zadatak na temu "Jesen na Cetinju". Sastav je ocenjen nedovoljnom ocenom ali je, ipak, doživeo uspeh
Nasmejao je svaku osobu koja ga je pročitala.

"“Počela je jesen u našem gradu. Umrlo je više ljudi, kao i u svakoj jeseni. Meni ih je ža, ali Živku Orlandiju baš i nije. On često kaže da tako mora i treba… Ali, kad mu je brata majka gađala među rogove nije tako mislijo.
Domaćice spremaju zimnicu. Ja sam srećan. Grad je pun lišća a tata kaže da bi smećari trebali da idu u ku*ac jer evo već treća jesen kako ništa ne čine. Od ove jeseni nam strašno fali struje u kuću, pa mama kaže za elektrodistributere da su to jedna go*na, a nije mislila na taj način kad nam je kuća bila puna struje.

Ove jeseni i ja sam kao i mnogi drugi drugovi smo se zaljubili u istu curu. To je ona mala od tatinog pašenoga – Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od društva.

I ove jeseni ptice su pošle prema jugu. Rode, vrpci i slavuji su ostali. Meni ih je ža jer su one male i nezaštićene, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo. Đed kaže da su one ptičiji proletarijat, a nije tako mislio kad nam se roda posrala na “fiću”, pa je fata do špadijerskog vrha. Đed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijem rukama. On kaže da se branila ka čovjek.

Meni je bilo ža a ža mi je i đeda koji je slomio nogu. Ali mi je žalije na rodu jer je đed živ, a roda ne. A mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu a da je ona ubila đeda pod špadijerski vrh. Mada bi meni bilo mrznije. Ja isto mislim da bi najbolje bilo da se ujak Vlado posra đedu na “fiću” i da ga je đed ubio sjekirom, ka što je htio babu jedan put, a da se roda nemiješa. To je radi toga što me je ujak Vlado (rak ga izijo) ćlepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom “Oboda” pa ga je bilo stid od mene. Od kad je ubio rodu još mi je mrzniji.

Brat od tetke mi Vojo je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevića u Donje Polje. Oni nemaju para za ljeb pa prodaju petarde. Meni ih je ža. Baba kaže da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garažu đe je đed i njegovi penzioneri igra fricik u pare. Jesen mi je još draga radi strika Želja što dolazi sa broda. On je bogat čovjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod…

Poslije ih mi teško izbacimo iz kuće. Nešo kaže da te žene šiljemo kod njega jer mu ih je ža da se svade s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad su mu na kocku u pećinu pošle tri plate pa je ijo u našu kuću. Ne znam što bi još pisa od jeseni. Još sem da je volim i njeni plodovi nama đacima daju vitamine da bi smo postali jaki."

http://webapp.kurir-info.rs/za...apalio-internet-clanak-1922075
[ zica49 @ 22.09.2015. 18:24 ] @
http://www.avaz.ba/clanak/1965...ajednice-uveo-bi-porez-na-seks
[ branko tod @ 22.09.2015. 21:38 ] @
-
[ ŽIKI @ 23.09.2015. 00:50 ] @
Citat:
Naime, psi su mu krajem avgusta podavili 15 ovaca rase virtemberg, a kada je on upucao razjarenog pitbula, koji je i na njega kidisao, završio je sa prijavom za ubijanje i zlostavljanje životinja. Sada mu preti čak i kazna zatvora.


link
[ zica49 @ 23.09.2015. 10:27 ] @
Bloger "Krule" o jucerasnjem padu interneta i karticnog placanja u HR..

'Odem danas do kauflandare... uzet paradajz i mlijeko. Kako sam uša, tako mi mrak naoči pao kad vidjeh kolko ljudi unjem... reko neš do Božića do kase. Odma sam se uzje*o kod paradajza sa nekve 3 babe... nas četvero na paradajzu ka prasci na koritu... taj paradajz ne prebirem nikad... uzmem naoko koji mi se lajka... al ove 3 kruteje*o, uzmu ga pa ga okreću na svjetlo sa plafona... ka da vide dubinski unjeg. I onaj što valja, nakon luster svjetlosnog pregleda, ma kakvi, za njih ne valja. Netko ko gleda sa strane, reka bi da babe žongliraju paradajzima, jer u jednom trenutku bude po 10tak paradajza u zraku. Kad zavuče ruku u onu kutiju, ka da izvlači pisma za nagradnu igru... imam osjećaj da tolko duboko gurne ruku, da prođe u etažu ispod, ravno u kotlovnicu i ugasi grijanje. Uglavnom... rovamo nas 4ero... kad sa zvučnika čuješ:

- Obavijest kupcima. Poštovani, zbog tehničkih problema nije moguće plaćati karticama. Dok se kvar ne ukloni, moguće je samo gotovinsko plaćanje. Hvala.

Ja sam taman pozdravlja kotlovničara kroz rupu u paradajzu i armirano betonskoj ploči koju je baba rukom napravila. Kako sam diga glavu, pogledam oko sebe... mislio sam da sam u nekvom filmu... oko mene kolica a ljudi nigdje... ni baba nema. Reko koja je ovo pi*ka materna, da negdje ne gori pa ja jedini ne znam... izgorću ka Indira Gandi. Zamaknem vamo kod smrznutog povrća... kolica kolko oš... al jedva 5ero ljudi sve skupa. Odem do kase, kad zamisli, ja prvi na redu!!! Znaš ono kad pomisliš:

- Je*o majku... da nije kaki rat počeo!?

Dođem kući... čujem... pao nekav sistem u cijeloj državi i nitko kartice nije moga provlačit... i onda se sjetim... pa kruteje*o... narod na karticama u minusu do ibera... nije ni čudo što pustiše kolica i krenuše bježat... i sam bi... al srećom ban Jelačić u džepu, ima sam za paradajz i mlijeko.

O je*em te standarde mili... da te je*em...'
[ jovajovic100 @ 23.09.2015. 10:38 ] @
kade nasrata ova ne go razbiram
[ zica49 @ 24.09.2015. 20:54 ] @
[img][/img][att_img]
[ R1A1 @ 25.09.2015. 16:19 ] @
Orao pao, orao pao:

[ zica49 @ 25.09.2015. 16:41 ] @
Sto ti je reci majstor judo-a uopste se nije polomio,steta!
[ branko tod @ 01.10.2015. 23:41 ] @


Tekst govora za malog Slobu.
[ Lavlja_Jazbina @ 02.10.2015. 05:46 ] @
Interesantno da li je During procitao kao ĐURING?!
[ anon142305 @ 02.10.2015. 09:07 ] @
Ovaj tekst mora da je neka sprdnja??
Mada, nista me ne bi cudilo
[ branko tod @ 02.10.2015. 09:26 ] @

Sami zaključite da li to ustvari podmeće podla opozicija ili ne

http://mondo.rs/a835174/Info/S...vica-Dacic-prica-engleski.html
[ Urkelele @ 02.10.2015. 10:10 ] @
a tekst je mogao naknadno da se napise, posle njegovog govora... a i odakle njemu Galenikova hemijska?
[ Java Beograd @ 02.10.2015. 12:47 ] @
Kao glavni patron ("kum" "don") svih onih koji su direktorovali u Galenici dugi niz godina (neprekidno, još od vremena Zlobe), i iz Galenike izvukli (procenjuje se) preko 200 mil € ja mislim da bi 'ladno mogao da ima nekoliko šlepera galenikinih hemijskih.
[ superbaka @ 02.10.2015. 13:35 ] @
mozda je istina, mozda i nije, ali su se mnoge ovakve stvari pokazale kao fejk...


[ branko tod @ 02.10.2015. 20:32 ] @
Pa normalno da je lažnjak, jer da mu je neka podguzna muva pisala ne bi mu se onakvim
tonom obraćala. Najbolje je ono : ugasi mikrofon na kraju.
Ali taj lažnjak prilično odgovara realnom stanju znanja stranog jezika vođinog pomoćnika.
Ako odslušate govor stvarno će te se uveriti da je kake govor.
[ Aleksandar Đokić @ 02.10.2015. 21:17 ] @
Nebitno je da li je slika lazna ili ne, svejedno je govor/izgovor za plakanje.
[ SlobaBgd @ 02.10.2015. 21:24 ] @
Srpski priča sasvim pristojno.
Engleski priča mnogo slabije, ali opet bolje nego što mnogi Englezi govore srpski.
Tako da je zapravo sve u redu, sa tačke gledišta nekog Srbina.
Što se tiče tačke gledišta nekog Engleza, ko mu ebe mater?!
[ Otto23 @ 05.10.2015. 18:37 ] @
Citat:
NATO traži da Rusija prekine vadušne operacije u Siriji

http://www.novosti.rs/vesti/pl...ine-vadusne-operacije-u-Siriji

LOL. Pokidao sam se od smeha.

[ crvenitornado @ 05.10.2015. 19:03 ] @
Jedan moj biser:

Isao sam u prodavnicu, trazim ko po obicaju ps cigare i dajem 500 dinara. Ona mi vraca 500 dinara i jos 320. previdela je. Mislila da sam oj dao hiljadu. I ja mahinalno uzmem pa zguzvam pare i na ulici vidim da mi dala vise. Ja se vratim i reklamiram. :) jesam konj.
[ Otto23 @ 05.10.2015. 19:23 ] @
Nisi konj... zato sto bi njoj to verovatno skinuli od plate, i to one bedne.

Btw. karma je cudo.
[ crvenitornado @ 05.10.2015. 19:24 ] @
Ma da, al kad sam se vec vratio mogao sam i da je pitam za brojjj :D
[ la.linea @ 06.10.2015. 13:08 ] @
Borac MMA uneredio se u ringu:

[ bachi @ 06.10.2015. 13:14 ] @
Ahahahahahhahahaha. :D :D :D :D :D: D
[ Lavlja_Jazbina @ 09.10.2015. 06:55 ] @
Bas je MMA kenjac.:).
[ zica49 @ 13.10.2015. 11:19 ] @
Mozda je vec vidjeno ali uvijek nasmije :)
http://www.ekskluziva.ba/SMIJE...glas-na-PIK-u-ikad-/63321.html
[ Lavlja_Jazbina @ 16.10.2015. 06:34 ] @


Bas Biser.samo u Srbiji.

Citat:
EVO KOLIKO ZARAĐUJU SVETSKI LIDERI: Jednoj ženi iz Srbije i Putin gleda u leđa, pogodite ko je!
Kuća gori, temelji se ljuljaju, ali nema zime za ovu Srpkinju. Čitave plejade svetskih moćnika gledaju joj u leđa

Stoji i Srbija rame uz rame sa najmoćnijim ljudima planete. Jedna naša državna službenica inkasira više para od desetina svetskih predsednika i premijera, ali i od predsednika Rusije Vladimira Putina, hrvatskog premijera Zorana Milanovića, naravno i od pape Franje, koji ne zarađuje ništa.

Kuća gori, temelji se ljuljaju, ali nema zime za direktorku Politike Miru Glišić Simić. U samom je vrhu, ali i iznad brojnih svetskih lidera. Njena mesečna plata od 1,4 miliona dinara, preračunata u stranu valutu iznosi oko 11.660 evra. Čak 800 evropskih novčanica više od predsednika najveće zemlje sveta, Vladimira Putina, pokazuje lista sajta Mywage.org...

Miru mogu samo da mrze plejade najviših funkcionera širom sveta, i to bez godišnjeg bonusa od šest miliona dinara i skupocenog terenca "mercedes ML", kojeg je dodelila samoj sebi. Iza direktorke Politike ostale su takve veličine, kao što je predsednik Kine Si Đinping sa svojih 1.615 evra mesečno, prvi čovek Zimbabvea Robert Mugabe sa "bednih" 1.327 evra, a u leđa joj gledaju i najviši funkcioneri Portugala, Mađarske, Bugarske, Perua, Indije, Bangladeša, Hondurasa...
Raduj se Srbijo!
[ dusanboss @ 16.10.2015. 09:02 ] @
Citat:
la.linea:
Borac MMA uneredio se u ringu:



Hahha ko je pobedio ? :)
[ Otto23 @ 18.10.2015. 02:22 ] @
Citat:
Obama: Rusija ne može bombama da nameće mir u Siriji

Američki predsednik Barak Obama upozorio je večeras Rusiju da mirno rešenje konflikta u Siriji ne može da bude postignuto "bombama" i ocenio da je ruska podrška sirijskom predsedniku Bašaru el Asadu "osuđena na neuspeh".

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...bombama-da-namece-mir-u-Siriji

Al' zato Ameri izgleda mogu i to sa startom ~1 godinu pre Rusa, u istoj toj Siriji...
Da ne govorimo o ostatku sveta ukljucujuci i Srbiju - i nekim tamo bombama, i kolateralnoj stetici. LOL.

Mislim da ovo prevazilazi normalan stepen licemerja. Mozda cak i nivo bisera.
[ bachi @ 18.10.2015. 10:11 ] @
Amerikanci licimuri? Ma nemoguće!

Svako ko posle devedesetih veruje nešto Amerikancima i Britancima, tom nisu sve daske na mestu.
[ Shadowed @ 18.10.2015. 11:43 ] @
Cuj Amrikanci. Svi su oni licemeri.
[ bachi @ 18.10.2015. 11:49 ] @
Jesu, ali se te dve navedene nacije najviše izdvajaju i najviše mi se gade.
[ Lavlja_Jazbina @ 10.12.2015. 07:06 ] @
Dokle ce ovi vise prodavati maglu?!

Citat:
Međunarodna obaveštajna kompanija Stratfor objavila je novi izveštaj u kom su izneli nekoliko više nego zanimljivih predviđanja o tome

kako bi svet mogao izgledati za 10 godina.

Prema njima, Rusija će se raspasti. Odnosno, država će se rasuti na čitav niz manjih regija, dok će SAD biti odgovorne za osiguranje ruskih nuklearnih bombi.

Nemačka će patiti zbog evropske krize, a zahvaljujući takvom razvoju događaja Poljska će porasti i postati jedan od evropskih lidera.

Postojaće četiri Evrope: skandinavska (kojoj će se pridružiti Velika Britanija i Irska); sredozemna - koja će se sastojati od Španije, Portugala, Italije i Grčke; zapadne Evrope - koju će činiti Nemačka, Češka i Austrija, te istočna u koju će se ubrajati Mađarska, Slovačka, Rumunija, Bugarska, Poljska, Ukrajina, Belorusija, Litvanija, Letonija i Estonija.

Turska i SAD će biti bliski saveznici, budući da će Turcima biti potrebna pomoć da Ruse drže na sigurnom odstojanju. Postojaće 16 mini Kina, pa će se njihov ekonomski rast usporiti. Proizvodnja će migrirati u države poput Meksika i Etiopije, prenosi Biznis insajder.

Japan će postati vodeća pomorska sila u Aziji, iako će Kina pokušavati da kontroliše ture od kojih će zavisiti Japanci. Japanci će se morati da se pouzdaju u sebe i svoj napredak, pogotovo nakon što im SAD odbije da im pomogne.
Amerikanci će se naime sve manje mešati u međunarodne veze i poslove na drugom kraju sveta, na veselje mnogih.
[ Ivan Dimkovic @ 10.12.2015. 09:42 ] @
Jel mozes link prema originalnom izvoru?

Tzv. "obavestajne kompanije" poput doticnog Stratfora zive na prodaji "proricanja" koja su verovatno pouzdana koliko i bilo koje drugo proricanje u kafani (slicno "analiticarima" u tehnologiji), ali nesto mi ovo tvoje citirano proricanje "Stratfora" zvuci suvise sumanuto cak i za taj standard. Obicno se u tom biznisu stvari ne "predvidjaju" sa takvom "sigurnoscu" kako ne bi bilo ocigledno da si ispao glup kasnije, nije dobro za biznis.

Nije nemoguce, ali bih voleo da vidim original.

Hvala unapred.
[ Shadowed @ 10.12.2015. 10:40 ] @
To je iz knjige Next 10 years (ili Next decade, tako nesto) koja je objavljena pre 5god. Mozda su samo radili reviziju knjige :)
[ Lavlja_Jazbina @ 10.12.2015. 19:31 ] @
Citat:
Jel mozes link prema originalnom izvoru?

Iskreno.vise sam zainteresovan za neko tvoje misljenje,poseobno ovo za poljake.
[ Ivan Dimkovic @ 10.12.2015. 19:41 ] @
Nemam neko misljenje o hrpi g*vana, Nemam vremenplov i nemam ni najmanjeg pojma na sta ce liciti svet za 10 godina. Ako nastave ovako kako rade, zemlje poput Ceske i Poljske ce svakako jos vise prosperirati i mozda postati regionalni lideri, to nije bog zna kakva pamet.

Ako neko tvrdi da ima i to jos prodaje kao "analizu" - curan je onaj k'o to plati, osim ako to ne sluzi kao pokrice za neku akciju (to je ujedno razlog zasto menadzeri po firmama placaju kojekakve skupe "analize" - ne zbog toga sto one imaju bilo kakvu vrednost u predvidjanju, vec zato sto predstavljaju pokrice za akcije menadzera).
[ vladd @ 10.12.2015. 22:40 ] @
Vec sama pomisao da im Milan Tarot da "pokrice za akcije" mi izaziva smeh
[ Ivan Dimkovic @ 10.12.2015. 22:52 ] @
Ako se Milan Tarot zove Gartner ili Informa i sl. ne bi verovao sta sve prolazi.

"Gartner predvidja" dodje jako dobro kad treba da ubedis nadredjene u neko tvoje s*anje, i jako dobro dodje kao opravdanje kad ti i Taroti omasite :)

Ne znam kako je u svetu politike / "bezbednosti" ali mogu da pomislim da Stratfor ima svoju slicnu klijentelu na nekom nivou.

Doduse predvidjanja gore citirana zvuce suvise sumanuto i za taj bsht nivo ali nista me ne bi iznenadilo...
[ vladd @ 10.12.2015. 22:59 ] @
Stratfor je poceo da naplacuje odredjene usluge. I trazi cak i pretplatu za odredjene clanke.

Kao analiticari, besplatne analize dele u cilju toniranja misljenja javnosti, razradjivanje opcija i "provlacenje kroz usi" potencijalnih akcija, cisto da izmere odziv.

Ozbiljnu analizu, bez para, tesko da ce neko dobiti...a za pare, pa jos dovoljno para, moze sve da se preuredi i modeluje.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.12.2015. 08:56 ] @
Ovi naplacuju svoju glupost,debelo.Ali odvojiti ovoliki novac je stvarno biser.

Drugovi,ako hocete i volite zemlju lepo od plata odvajajte za stranku,a ne drpanjem.

Citat:
z budžeta za 2016. godinu za partije se lako našlo više para, dok Vlada štedi na kulturi, poljoprivredi... Najviše para dobiće ona stranka koja ima najviše parlamentaraca - SNS

BEOGRAD - Parlamentarne stranke dobiće gotovo 70 miliona dinara više u sledećoj godini, sudeći po Predlogu zakona o budžetu za 2016. godinu, o kojem se juče raspravljalo u Skupštini Srbije.

Za SNS Aleksandra Vučića, SPS Ivice Dačića, DS Bojana Pajtića, SDS Borisa Tadića i koalicije oko njih u sledećoj godini biće izdvojeno čak 871 milion, dok su u 2015. godini stranke primile 802,4 miliona dinara!

I dok političare svrbi levi dlan, poljoprivrednici će u narednoj godini izvrtati džepove jer je budžet resornog ministarstva umanjen za gotovo milijardu dinara. Iste će sudbine biti resor kulture i informisanja.
[ Ivan Dimkovic @ 11.12.2015. 11:04 ] @
Pa i njihove plate su isto tako nezaradjena lova, mogu da promene zakon - povecaju sebi plate za isti taj iznos i onda "pomognu" svoje stranke.

Tudje pare se najlakse trose. Jedino resenje je da se kolicina love dostupne za bacanje smanji, ali puno srece sa secom budzeta i poreza.

Meni je i dalje neverovatno glupa ta "analiza" i deluje mi bizarno da neko kupi takvu hrpu djubreta, ali kada su politicari u pitanju nista nije nemoguce.
[ niki212 @ 11.12.2015. 15:40 ] @
Kolke su plate po evropskom parlamentu?
[ Ivan Dimkovic @ 11.12.2015. 16:03 ] @
Vrlo visoke, posto oni imaju prilicno finu kolicinu love sa kojom mogu da se razbacuju.
[ jovajovic100 @ 17.12.2015. 20:53 ] @
SAPLEO SAM SE I SLUČAJNO UŠAO U NJU: Sud odlučio da saudijski milioner nije kriv za silovanje tinejdžerke

http://www.telegraf.rs/vesti/1...-kriv-za-silovanje-tinejdzerke
[ zica49 @ 17.12.2015. 21:24 ] @
Umalo da osude nevinog covjeka... :)
Posto je u pitanju S.Arabija po serijatu (ode glava) ali izgleda da je serijat za sirotinju a bogati kupe zivot,slobodu,slucajno spoticanje sa penetracijom i ejakulaciom,drogu i ostalo.
Sve je otislo u 3pm.

http://www.24sata.hr/show/glum...uta-izbo-svoju-djevojku-190371
[ jovajovic100 @ 17.12.2015. 22:20 ] @
Citat:
zica49: Umalo da osude nevinog covjeka... :)
Posto je u pitanju S.Arabija po serijatu (ode glava) ali izgleda da je serijat za sirotinju a bogati kupe zivot,slobodu,slucajno spoticanje sa penetracijom i ejakulaciom,drogu i ostalo.


Nije to u SA , to je u kolevci demokratije .
[ Lavlja_Jazbina @ 28.12.2015. 05:32 ] @


Citat:
Farkunda Malikzadi je ubijena u martu ove godine zbog lažnih optužbi da je spalila Kuran. Istraga avganistanskih vlasti je došla do zaključka da nema nikakvog dokaza da je spaljivanje Kurana zaista počinjeno


Citat:
Na Jutjubu se može videti užasni snimak ubistva 27-godišnje Avganistanke koju je podivljala gomila ubila bacanjem kamenja, pošto su je prethodno mučili noževima. Snimak je urađen mobilnim telefonom, a navodno su ga na internet postavili same ubice. Avganistanske vlasti su za nenu smrt optužile više od 40 osoba.


Idiotluk je kada onaj moron prelazi kolima preko devojke.

Zakon copora.
[ Lavlja_Jazbina @ 28.12.2015. 05:39 ] @
.

Citat:
Slavni italijanski pisac Roberto Savijano, koji je razotkrio napuljsku mafiju Kamoru, u svojoj novoj knjizi tvrdi da na pogrešan način gledamo na trgovinu drogom.

Citat:
"Kapitalizmu su potrebna kriminalna udruženja i crna tržišta. To je najteža stvar koju pokušavam da prenesem ljudima. Ljudi često ne vide tu činjenicu, čak i oni koji prate šta se događa u organizovanom kriminalu, pa se insistira na odvajanju crnog tržišta i legalnog tržišta. Taj mentalitet tera ljude u Evropi i Americi da o mafijašima razmišljaju kao o gangsterima. Međutim, oni su biznismeni, a njihov biznis - crno tržište - postalo je najveće tržište na svetu", tvrdi on.
[ Lavlja_Jazbina @ 28.12.2015. 17:40 ] @
Ovo je krucijalno za situaciju uopste.Koji moroni>

Citat:
KRAJ PROHIBICIJE Ukinuta zabrana prodaje alkoholnih pića od 22 do 6 sati!

M.T. | 28. 12. 2015 - 18:28h | Foto: RAS Srbija
Skupština grada Beograda danas je odlučila da ukine zabranu alkoholnih pića, piva i pirotehničkih sredstava od 22 sata do 6 sati ujutro.
Alkoholno piće će ponovo moći da se kupuje posle 22 sata

Alkoholno piće će ponovo moći da se kupuje posle 22 sata

Usvajanjem Odluke o izmeni i dopuni odluke o radnom vremenu zanatstva i trgovine na teritoriji Beograda izbrisan je član 11. ove odluke koji je sadržao ovo ograničenje. Takođe, izmenom odluke utvrđeno je i da na Badnji dan, 6. januara dežurni prodajni objekti nespecijalizovanih trgovinskih formata pretežno prehrambenog asortimana moraju da rade najmanje od 9 do 18 sati, dok na Božić, 7. januara mogu biti zatvoreni.

Odbornici su usvojili i Program uređivanja i dodele građevinskog zemljišta za 2016. godinu, kao i Odluku o izmenama i dopunama odluke o pravima i uslugama socijalne zaštite.

[ Lavlja_Jazbina @ 29.12.2015. 05:25 ] @
E,400 KINTI ZA STA.I tata bi sine takve poslove.

Citat:
Naime, uprkos postojanju čipa, na karticu se lepi papir na kome je ispisan broj zdravstvenog kartona!

Šabić je fotografisao svoju zdravstvenu karticu i fotku postavio na svoj Tviter nalog, što je probudilo želju u brojnim korisnicima zdravstvenog sitema u Srbiji da podele svoje iskustvo sa ovim "beskorisnim novitetom".



[ Lavlja_Jazbina @ 29.12.2015. 20:24 ] @
Citat:
PRAVILA ISLAMSKE DRŽAVE O SEKSU SA ROBINJAMA


Citat:
- Nije dozvoljeno da vlasnik robinje ima snošaj s njom pre nego što joj završi menstrualni ciklus, odnosno dok se ne pročisti.

-Ako je trudna i nema menstruaciju, vlasnik ne sme imati snošaj s njom dok se ne porodi.

- Nije dozvoljeno izazvati abortus.

- Ako je vlasnik pusti, samo on sme imati snošaj s njom i nikome ne sme dozvoliti da ima odnos s njom.

- Ako vlasnik robinje, koja ima ćerku pogodnu za snošaj, ima odnos s ćerkom, on više ne sme imati odnos s njenom majkom. Majka mu više nije dostupna. Ako

on ima odnos s majkom, ne smije imati odnos s kćeri. Ona mu više nije dostupna.

- Vlasniku dve sestre nije dozvoljeno imati snošaj s obe, nego samo s jednom. Drugu sestru može prodati, pokloniti ili osloboditi.

- Ako je robinja u vlasništvu oca, njegov sin ne sme imati snošaj s njom, i obrnuto. Osim toga, snošaj s robinjom u vlasništvu supruge takođe nije dozvoljen.

-Ako je otac imao snošaj s robinjom koju je potom dao ili prodao sinu, više nema pravo na opštenje s njom.

- Ako ropkinja zatrudni s vlasnikom, on je ne sme prodati i ona je slobodna nakon njegove smrti.

- Ako vlasnik oslobodi svoju robinju, on više nema pravo na snošaj s njom jer je ona postala slobodna i više nije njegovo vlasništvo.

- Ako dvojica ili više njih kupe ropkinju, niko od njih nema pravo na snošaj s njom jer je ona zajedničko vlasništvo.

- Nije dozvoljeno imati snošaj sa ženom koja ima menstruaciju.

- Nije dozvoljeno imati analni seks sa robinjom.

- Vlasnik robinje mora pokazati saosećanje prema njoj, biti dobar prema njoj, ne ponižavati je niti joj davati zadatke koje ne može obaviti.

- Vlasnik ne smije prodati robinju nekom za koga zna da će se loše odnositi prema njoj ili joj učiniti nešto što je Alah zabranio.
[ Java Beograd @ 30.12.2015. 08:01 ] @
Prilično savremena shvatanja za srednji vek. Bitno umanjuju mogućnost prenosa polnih bolasti.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.01.2016. 15:54 ] @
Ako ce nesto unistiti ljude na zemaljskoj kugli onda je to DEMOKRATIJA.

Citat:
EVO ZAŠTO JE GADAFIJU DOŠAO KRAJ: Pisma Hilari Klinton otkrivaju prave motive intervencije u Libiji


- Pisma Klintonove potvrđuju rezultate istrage koji su počeli da se pojavljuju posle intervencije u Libiji, koju je organizovala Francuska uz podršku SAD - objasnio je politički analitičar
Hilari Klinton, Muamar Gadafi Foto: Tanjug /AP, Wikipedia/Antonio Milena
Američki Stejt department objavio je nedavno mejlove bivše američke državne sekretarke i sadašnje kandidatkinje za predsednika SAD Hilari Klinton. U njima je otkriven obim zlatnih rezervi nekadašnjeg lidera Libije Muamera el Gadafija.



Rezerve su bile toliko velike da su mogle da postanu osnova za stvaranje panafričke valute koja bi mogla da konkuriše dolaru u tom regionu, kako se navodi u ovim dokumentima. Velike naftne rezerve Libije i jačanje francuskog uticaja u Severnoj Africi se navode kao razlozi za intervenciju.

Ipak, 2011. godine lideri zapadnih zemalja pozdravili su svrgavanje režima Gadafija kao demokratski korak.
[ cika dacha @ 14.01.2016. 17:48 ] @
http://www.021.rs/story/4/1263...ljen-uz-dogovor-sa-RTV-om.html

i sad dva dana kasnije

http://www.021.rs/story/4/1264...tiene-zgrade-kod-Banovine.html




HAHAHAHA :-)
[ Lavlja_Jazbina @ 18.01.2016. 20:47 ] @
Ode ceo svet u persun..

NJUJORK DOBIO PRVU ULIČNU MASTURBAONICU

http://www.telegraf.rs/zanimlj...arce-oslobadja-od-stresa-video
[ branko tod @ 29.01.2016. 17:29 ] @




Svečano otvaranje P(r)okopa
[ Otto23 @ 05.02.2016. 18:12 ] @
Citat:
Šef odborničke grupe socijalista u Svrljigu Radovan Mitić izazvao je salve smeha na jučerašnjoj redovnoj 31. sednici Skupštine opštine Svrljig, kada je govoreći o poseti austrijskog ministra ovoj opštini apelovao na funkcionere da se “ne otimaju oko primanja Kur*ca već da ga prime na dostojanstven način i da ga prime etno”
...
-Ako zaista dođe do posete mlađanoga Kur*ca ja bih zamolio da onaj ko ga primi, a to će ga primiti predsednica opštine i nardoni poslanik, da se ne otimaju oko primanja Kur*ca, već da ga prime na dostojanstven način i neka ga prime etno. Neka bude u narodnoj nošnji. Mislim da će Kur*c to dobro da zapamti i možda ćemo preko Kur*ca da dobijemo i donaciju. Sebastijan je dosta toga doprineo, doprineo je i pećini Rajkovoj u Majdanpeku. Da li su oni sa Kur*cem imali neke druge dogovore, ja ne znam, ali treba iskoristiti sve što je moguće, sa dobrim belmužom biće još i bolje, rekao je Mitić za skupštinskom govornicom, dok su se neki od odbornika sve vreme glasno smejali.

www.blic.rs/vesti/politika/urn...e-otimajte-se-oko-primanja-kur*ca/brw547n

(izbaciti * i spojiti za link, ES ima blokadu reci :))

Nego, samo dostojanstveno i naravno etno... primanje.


Edit: dodao sam nastavk na link

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 05.02.2016. u 19:50 GMT+1]
[ gilopile @ 05.02.2016. 18:20 ] @
Nece ni tako. Kaze greska...

Hoce ovako, ali falilo je jos po koje slovo na kraju linka...

http://goo.gl/zzFPhP
[ Lavlja_Jazbina @ 07.06.2016. 08:35 ] @
PKB nude za 90 miliona evra, koliko košta 0,7 odsto njegove zemlje

Citat:
Bagatela: Hektar zemljišta državnog preduzeća procenjen je na 700.000 evra, pa bi novi vlasnik prodajom 128 od ukupno 17.776 hektara brzo povratio novac uložen u kupovinu


http://www.kurir.rs/vesti/bizn...-njegove-zemlje-clanak-2296959

A ni prosli nisu radili u interesu.

Dilas.
Citat:
Prvi čovek Beograda predložio da zaposleni u PKB podele 653.868 evra na ime nagrada, petoro menadžera hteo da časti sa 369.378 evra zbog uspešnog poslovanja; Svom prijatelju Rajku Mandiću, sada već bivšem generalnom direktoru, namenio neverovatnih 110.813 evra


Citat:
Poljoprivredna korporacija „Beograd“ dovedena je na rubu egzistencijer jer prošla vlast, na čijem čelu je bio Dragan Đilas, potpisala je sumnjiv ugovor o izgradnji farme za krave muzare. Ugovor je glasio na 3.4 miliona evra a plaćeno čak deset miliona! Objekat u Vrbovskom ni posle godinu dana nema upotrebnu građevinsku dozvolu.


http://www.lobi-info.rs/pkb-di...i-pljackanja-najveceg-giganta/

[ član @ 07.06.2016. 09:32 ] @
hektar zemljista procenjen na 700.000e!
da se nije procenitelj za koju nulu zabrojao?!
[ Lavlja_Jazbina @ 07.06.2016. 16:24 ] @
Jeste preterano,sto bi rekao i tata bi sine.Ali u Ovci se ar kretao od 1500-5000€ na nekim mestima.
[ član @ 07.06.2016. 18:28 ] @
preterano i to mnogo! sve i da je bilo nekih lokacija koje vrede toliko, svakako nisu svih 17000 hektara na takvom mestu i sa takvom cenom.
da je tako kao sto se kaze u tekstu, samo zemljiste PKB-a bi vredelo oko 13 milijardi €
svakako jedan biser koji zasluzuje svoje mesto u ovoj temi! :)
[ Lavlja_Jazbina @ 10.06.2016. 17:16 ] @
Citat:
Nišlija star 46 godina koga je juče ujela zmija u rejonu sela Gornji Matejevac, sa sobom je u kesi poneo i zmiju koja ga je napala.

Univerzitet Educons: Poslaćemo guvernerkin doktorat, a ne dozvoljavamo političke obračune preko nas

Pošto se radilo samo o ujedu smuka nakon primanja antitetanusa i antibiotika pušten na kućno lečenje. Prethodnog dana, građani su na ovu kliniku doneli zmiju u flaši, koju su potom ostavili – ispred ulaza u zgradu!? Nije poznato da li je zmija bila živa ili mrtva, ali je flaša uklonjena kako se ne bi uznemiravali i pacijenati i osoblje.

- Nema potrebe da građani donose zmije sa sobom jer se mi lekari ne razumemo se u to koja je zmija otrovnica a koja nije - kaže direktor Infektivne klinike prof. dr Žarko Ranković.

Od početka godine zmije su ujele četvoricu Nišlija.

(Espreso.rs / Alo)


Pa na osnovu cega onda daje antibiotike?Tetanus lupaju po difoltu.Pa zar ne treba lekar biti upoznat koja je zmija da bi dao

odredjen serum ili se ide na to da se podrazumeva sta ima kod nas od zmija?
[ ŽIKI @ 10.06.2016. 23:40 ] @
Pa u principu kod nas samo šarka i poskok, serum bi trebalo da je isti za oba ujeda...
[ 3way @ 10.06.2016. 23:46 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Pa na osnovu cega onda daje antibiotike?


Po osnovu toga sto su zmije i ostali gmizavci jako prljava stvorenja.
Ujed neotrovne zmije uopste nije bezazlen, kako to moze da izgleda. Neotrovne zmije u ustima imaju dovoljno raznoraznih bakterija da ti naprave poprilican problem.
[ superbaka @ 11.06.2016. 00:23 ] @
jednom prilikom sam uhvatio smuka koji mi je cesto ulazio u ambulantu i plasio stranke, i planirao sam da ga preselim, ali je bio nestasan pa sam ga vratio na njegovo mesto...
pre mesec dana moja cera (ima 9 godina i obozava zivotinje) krenula da juri da uhvati smuka na jednom izletistu, na sta su zene koje su se tu nasle krenule da vriste... cera se odsekla, pomislila je da se nesto strasno dogodilo :D




[ Lavlja_Jazbina @ 11.06.2016. 08:27 ] @
Interesantno kako se moze biti samouveren.Pojavljuju se novi insekti,zasto ne i zmije.

Ali mi je ipak nejasno da lekar koji radi na infektivnoj klinici bude toliko neobavesten kako koja zmija izgleda.

3way...dobro.Za krpelja ces dati isti?Ipak lekar treba da ima neku sirinu a ne tupost.Da ne razglabam o svoja 2 licna primera

i bas po pitanju te banalnosti a ne posebno pri ujedu neke zmije.U BG sam uveren da veci broj ima diplomu na neku foru.
[ 3way @ 11.06.2016. 10:25 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
3way...dobro.Za krpelja ces dati isti?Ipak lekar treba da ima neku sirinu a ne tupost.


Stvarno ne znam. Jedino je sigurno da su usta gmizavaca prljava za sve pare i davanje antibiotika je po meni sasvim opravdano.
[ branko tod @ 11.06.2016. 13:03 ] @
Citat:
član:
hektar zemljista procenjen na 700.000e!
da se nije procenitelj za koju nulu zabrojao?!



Evo ga taj hektar. Na lakat, izlazi na put za Zrenjanin i Borču III.
Skoro da je gotov još jedan veliki tržni centar za odliv novca.


[ član @ 11.06.2016. 14:42 ] @
pa rekao sam da ne iskljucujem mogucnost da je neki hektar i kostao toliko, ali ni u kom slucaju ne vredi svih 17.000 ha toliko, pa ni blizu!
[ Lavlja_Jazbina @ 12.06.2016. 18:15 ] @
Evo jednog regionalno-evropskog bisera ili kompleksa.Definitivno neke nacije imaju opasan problem.

Citat:
ZA DOM SPREMNI ODZVANJA PARIZOM: Hrvatski navijači vređali Srbe pred duel sa Turcima


Citat:
TURCI PROVOCIRAJU SRBE, A POŠLI NA MEČ S HRVATIMA: A gde vam je Marko Ivković?


A igraju turska-hrvatska a medjusobno nista.
[ Lavlja_Jazbina @ 06.07.2016. 18:38 ] @
Gorka istina.

Citat:
MATIJA BEĆKOVIĆ: Jedino zaostali imaju budućnost

Citat:
Zaostalost je postala jedna vrsta mode. Pomodno je i popularno biti zaostao… Civilizovani sa zavišću gledaju na zaostale. Zaostali su postali nosioci napretka, sinonim zdravlja, avangarde.

Iz zaostalosti se ne može nazad. Zaostalost zna samo za napred. Danas samo zaostalost može da korača krupnim koracima.

Jedino zaostali imaju budućnost.

Samo još gladni imaju nade da će biti siti. Siti su već siti.

Kao što pocepani imaju lepši san od elegantnih, samo još porobljeni mogu sanjati slobodu.

Otuda superiornost zaostalih leži na čvrstim osnovama. Njihova budućnost je sasvim izvesna. Od istorije civilizovanih oni će krojiti sebi budućnost. Nemaju razloga da ponavljaju očigledne greške i gluposti.

Citat:
Gladni i bosi, puni snova, nade i snage, zaostali će tek doživeti nostalgične trenutke naše lepe prošlosti. Naše najlepše uspomene tek treba da budu njihova stvarnost.
Njihovoj dokolici nije potrebna naučna fantastika. Oni sanjaju viljuške, točkove, pegle, prve novine, pronalazak filma, radija i televizije.

Oni su gladni naše sitosti.

Divnog li uzbuđenja, veličanstvene li gladi i radoznalosti.

Blago zaostalima, teško onima koji to nisu!

Blago još uvek željnima pravde, slobode i jednakosti! Jedino oni imaju za šta i živeti i umreti. Jedino će još oni biti hrabri, časni, slavljeni. Oni će tek imati svoje pesnike!

Poučeni iskustvom već sitih i civilizovanih, oni će podizati blistavije revolucije i voditi spektakularnije ratove.

Njihov Napoleon biće viši. Njihov Aleksandar Makedonski živeće duže. Njihov Brut neće ubiti Cezara.

Teško onima koji su na cilju. Oni su bez cilja. Oni koji su ostvarili svoje snove, nemaju više šta sanjati. Slobodni će trunuti u nepromenljivosti slobode. Siti sreće, oni će se okrenuti nesreći.

Tako, dok ideal primitivnih ostaje dobro, emancipovani blazirano traže promenu u zlu.

Citat:
Civilizovani pune svoja groblja samoubicama, zaostali – gladnima.
Siti bi hteli da doviknu gladnima, da nije sva sreća ni u sitosti, ali ih gladni ne čuju. Odeveni se skidaju, postaju nudisti, a goli kradu njihova odela, hladno im je i željni su elegancije.

Zaostali svaki zalogaj proglašavaju praznikom, svaki dan korakom ka sreći.

Civilizovani gledaju zaostale na malim i velikim ekranima, ne mogu da se načude toj hladnokrvnosti koja nikuda ne vodi. Kaju se za svoju radoznalost i nestrpljenje, rado bi iz gledališta utrčali na teren da sami sudeluju u igri.

Međutim, kasno je. Svako samo jedanput prolazi svoj put. Unazad se ništa ne može ispravljati. Unapred može, i to će zaostali učiniti.

Budimo dobri sa zaostalima, možda će nam pokloniti koji zalogaj svoje gladi i koji gutljaj svoje žeđi.
[ branko tod @ 06.09.2016. 14:33 ] @
Ko je od vas vanzemaljac?

[ Lavlja_Jazbina @ 06.09.2016. 18:52 ] @
Procitao i kada sam dosao do dela upoznavanja u autobusu ( tekstualni deo ) tu sam odustao pa nisam ni video odgledao.

---------------------------------

Meni je ovo sokantno da ajde prevario devojcicu ali da se i keva skida,to je vec ludilo kako nekima mozak percepira.

Citat:
BEOGRAD - Internet pedofil, koji je pre nekoliko meseci uhapšen u akciji "Armagedon", prisilio je maloletnu devojčicu sa kojom je komunicirao preko Fejsbuka da se obnaži pred web kamerom.

Nakon toga, pedofil je i njenu majku naterao na da se skine pred kamerom, ucenjujući je da će u suprotnom snimke ćerke poslati njenom mužu.


http://www.kurir.rs/crna-hroni...prijavila-majci-clanak-2431367
[ dusanboss @ 07.09.2016. 02:13 ] @
Čitao sam ovu vest danas. Meni deluje neverovatno. Da nisu i mama i ćera samovoljno radile to pa se posle se na ovaj način opravdale kod tate? Mislim stvarno zar nije malo glupo ovo što piše tu?
Uceni klinku. Ajde to razumem. Dodje mama da mu očita bukvicu, a završi se tako što se i ona skine. Ne znam, nije nemoguće, ali ova priča deluje jako malo verovatno.
[ Java Beograd @ 07.09.2016. 07:30 ] @
Citat:
branko tod: Ko je od vas vanzemaljac?

Nije čudo što ima psihijatrijskih slučajeva. Neverovatno je da takve dovuku pravo pred kamere na Pinku.
[ Lavlja_Jazbina @ 28.09.2016. 16:15 ] @
Jedan od jacih bisera zbog toga sto je luksuz koristiti metar,a mozda se nije naucilo ni kako se koristi ili su

bili inch-i .

http://www.kurir.rs/vesti/drus...-4-miliona-evra-clanak-2464165

Citat:
dva tunela kod Ljiga praktično su neupotrebljiva i šleperi kroz njih mogu da prođu samo po sredini!

Time je, kako saznajemo, napravljena šteta od najmanje četiri miliona evra!

Zbog ovih neverovatnih zavrzlama, na kojima bi im pozavideli i autori filma „Ko to tamo peva“, Koridor 11 kasni dva meseca, a apsurdno u celoj priči jeste to što se deonica gradi kako bi „olakšala“ saobraćaj, prevashodno teretnjacima. Kako bi se ispravila ova kriva Drina, moraće da se dovlače specijalne mašine iz Rusije!
[ Lavlja_Jazbina @ 25.01.2017. 18:37 ] @
Mislim da ce za ovu zemlju serovanje automobila biti daleka buducnost posto ce se ovde

vrlo brzo izgubiti pravo na zivot.


Citat:
STIŽU NOVI POZIVI MINISTARSTVA ODBRANE Ko ne upiše automobil u vojnu evidenciju PLATIĆE KAZNU 50.000

Citat:
Tek što je objavljen javni poziv za uvođenje u vojnu evidenciju rođenih 1999. godine i onih koji iz određenih razloga nisu to do sada učinili, usledila je još jedna objava iz Ministarstva odbrane.

Na adrese širom Srbije upućeni su pozivi iz regionalnih centara Ministarstva odbrane da se građani jave, kako bi njihova vozila bila uvedena u vojnu evidenciju. Ovi pozivi su usledili, nakon što je Ministarstvo odbrane objavilo opšti poziv za uvođenje u vojnu evidenciju građana Srbije koji u ovoj godini pune 18 godina..

Na dokumentu, koji je upućen na kućne adrese pojedinih građana, stoji da su pozvani da se jave u regionalne centre Ministarstva odbrane, kako bi njihovo vozilo bilo bilo uvedeno u evidenciju stvari Centra MO.

Na pitanje, upućeno Ministarstvu, šta je razlog slanja poziva građanima, nadležni su odgovorili da je uvođenje vozila u evidenciju stvari deo materijalne obaveze koja je Zakonom o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi određena kao pravo i dužnost građana Republike Srbije, privrednih društava, drugih pravnih lica i preduzetnika, čije je sedište na teritoriji Republike Srbije.

Prema tom Zakonu, oni kojima je poziv upućen, su dužni da pokretne i nepokretne stvari kojima raspolažu, a koje su određene kao stvari posebne namene za potrebe odbrane, Vojske Srbije i civilne zaštite, ustupe na privremeno korišćenje uz naknadu državnim organima, Vojsci Srbije i civilnoj zaštiti.

- Evidencija se vodi radi organizovanog i pravilnog izvršavanja navedene obaveze - stoji u odgovoru iz Ministarstva.
Imajući u vidu da se taj zakon u pravnom sistemu Republike Srbije primenjuje od 5.11.2009. godine, kako bi se efikasnije obezbedilo funkcionisanje vojne, radne i materijalne obaveze, jasno je da pomenuti pozivi nisu u vezi sa bezbednosnom situacijom u regionu, dodaju nadležni.

Takođe, kako su nam rekli, u slučaju neodazivanja pozivu isti zakon predviđa novčane kazne od 10.000 do 50.000 dinara za vlasnika stvari.


Autor: Foto: Profimedia
[ berazorica @ 25.01.2017. 19:56 ] @
^ Totalno besmisleno i bespotrebno. Ako se svako vozilo registruje svake godine i zna se koliko je registrovanih vozila, onda valjda već postoji baza podataka o vozilima. Takođe, ako svako lice sa navršenih 16 godina mora da ima ličnu kartu, valjda onda MUP raspolaže podacima o licima koja podležu regrutaciji. Za šta im služe sve ove nove isprave i umreženi sistemi, ako opet moramo peške da odemo i damo im dokumentaciju?
[ Lavlja_Jazbina @ 02.02.2018. 20:49 ] @
Kad se setim
Citat:
,70-ih sam crtao na pausu kartu sveta,matematika kod danasnjih klinaca u osnovnoj lomi ove sa 16 godina vec u 5 razredu.

I sada su izmislili rupu na saksiji.OOOooo evropo,"savremena".

Citat:
NEMA VIŠE MATEMATIKE, GEOGRAFIJE, ISTORIJE: Ova zemlja ukida sve školske predmete
Šef Kancelarije za obrazovanje u Helsinkiju, Marjo Kilonen, izjavio je da veruje da je postojeći način podučavanja dece utemeljen
na modelu koji je koristio studentima i učenicima na početku 1900-ih, ali da sada više nije relevantan, ni koristan.


http://www.kurir.rs/planeta/29...lja-ukida-sve-skolske-predmete

Avaz.ba