[ alex @ 24.12.2001. 15:55 ] @
Ako ima nekog ovde ko igra ili je zainteresovan da igra Diplomatiju, neka mi se javi, ili na ovu temu, ili na mail, jer bih okupio ekipu voljnu za igranje Diplomatije preko emaila.

Poz, alex.

[Ovu poruku je menjao secret dana 26.11.2004. u 14:54 GMT+1]
[ Vojislav Milunovic @ 24.12.2001. 16:10 ] @
wtf?
[ Dragoslav Krunić @ 24.12.2001. 16:19 ] @
Samo sto cu ja malo bolje to reci :)

O cemu se zapravo radi i sta je to Diplomatija? Mozda bih i bio zainteresovan kada bih znao o cemu se radi, zaista.
[ B o j a n @ 24.12.2001. 16:45 ] @
I ja sam isto zainteresovan, jer sam cuo preporuku za tu igricu da je keva u strategijama ....sad, koliko je tacno ostaje mi da vidim ..,,...
[ alex @ 24.12.2001. 16:49 ] @
Diplomatija je igra za 7 igraca, igra se na tabli koja predstavlja Evropu kakva je bila pre prvog svetskog rata.. Igraci vode svaku od velikih sila tog vremena, Englesku, Francusku, Italiju, Austrougarsku, Nemacku, Rusiju i Tursku.

Igraci kontrolisu dva tipa svojih jedinica, armije i flote. Igra je poteznog tipa, gde svakom potezu prethodi period dogovaranja, odnosno Diplomatije, gde igraci sklapaju saveze, dogovaraju se o zajednickim akcijama i koriste razne vestine kako bi zavarali protivnike. Nakon tog perioda, odigrava se potez, gde igraci pisu naredjenja svojim jedinicama i ta naredjenja se izvrsavaju u isto vreme (glavni igrac, tzv. GameMaster obradjuje naredjenja), nakon cega, posle pregleda table, ide ponovo period diplomatije.

Cilj igre je osvojiti Evropu, sto je veoma tesko ukoliko igrac ne koristi svoje diplomatske sposobnosti, jer je skoro nemoguce da se pobedi koriscenjem samo svojih jedinica.

Elem, ukoliko ne znate sta je diplomatija, postoji veliki broj sajtova gde mozete naci pravila igre, mape i upustva kako se igra Diplomatija.

Evo i linka: http://www.diplom.org/

Na tom sajtu mozete naci sve sto vas zanima o igri.

Inace, pitanje koje sam postavio bilo je upuceno ljudima koji vec igraju diplomatiju.
[ Dragoslav Krunić @ 24.12.2001. 16:58 ] @
Pa dobro, mozemo da naucimo
[ alex @ 24.12.2001. 17:05 ] @
Citat:
Ixqq:
Pa dobro, mozemo da naucimo :)


Pa jel ti brani neko da naucis?
[ Dragoslav Krunić @ 24.12.2001. 17:14 ] @
Ne razumem cemo to tvoje i takvo pitanje. Ja sam samo rekao da mozemo da naucimo pa da se prikljucimo ekipi koju ces oformiti jer si ti rekao da tebi trebaju ljudi koji vec poznaju pravila igre. Nisam ja trazio nikakvu dozvolu od tebe da naucim.
[ shiggy @ 24.12.2001. 17:32 ] @
Citat:
alex:

Ako ima nekog ovde ko igra ili je zainteresovan da igra Diplomatiju, neka mi se javi, ili na ovu temu, ili na mail, jer bih okupio ekipu voljnu za igranje Diplomatije preko emaila.

Cool ja sam na neki nachin zainteresovan. Samo me interesuju pojedniosti tipa :
Tempo igre!
Iskustvo ostalih igracha
Godine ostalih igracha
Ko bi bio Game master?


Pozdrav
[ alex @ 24.12.2001. 18:48 ] @
Citat:
shiggy:
Cool ja sam na neki nachin zainteresovan. Samo me interesuju pojedniosti tipa :
Tempo igre!
Iskustvo ostalih igracha
Godine ostalih igracha
Ko bi bio Game master?


Wow, wow - slow down.. Tek pokusavam da okupim ekipu, nakon cega cemo se dogovoriti oko detalja same igre. Za sada se niko nije prijavio, tako da od odgovora na tvoja pitanja jos nema nista.

Osim odgovora na zadnje pitanje - GM je automatizovan, odnosno program koji trenutno pravim (mastering je odradjen, samo fajli pravljenje mapa, ali i to je uskoro gotovo).

Poz, alex.
[ madman @ 24.12.2001. 21:32 ] @
Igra deluje zanimljivo, jel ima sanse kad se nauci da se prikljuci,
koliko dugo traje partija (u danima ili mesecima).
[ Milos Vujovic @ 24.12.2001. 22:23 ] @
Mene zanima da li to ide neki mala igra ili samo text preko mail-a,posto znam za jednu malu igru (1.5mb) na isti fazon.
[ madman @ 24.12.2001. 22:27 ] @
http://solair.eunet.yu/~yudip/
ima ovde neki nasi.
Zanima me samo da li je ova tvoja diplomatija
na srpskom, da li ima neko upustvo za komande,
ili je standardno engleski?
[ Marko Stankovic @ 24.12.2001. 23:43 ] @
Diplomacy???
he igrao sam tu igricu jos na starom dobrom C64, igrica je boli glava, kasnije je igrao i na PC-u, mada mnogo mi se vise svidjala na C64. Uvek pobedjivao komp, ali sam retko igrao protiv zivih igraca, a i sa kompom je lako, zato sto uvek ispunjava dogovore:))
Evo mozete i mene da racunate, iskustva sa igrom imam dovoljno. Tako da ono count me in.

[ alex @ 26.12.2001. 22:27 ] @
Ovde je rec o PBEM Diplomatiji, odnosno diplomatiji koja se igra preko emaila, i to tako sto se naredjenja i sve ostalo salju Game Masteru.

Na sledecem linku

http://solair.eunet.yu/~mogar/

Imate i Skolu Diplomatije, odnosno upustva za PBEM diplomatiju na srpskom jeziku. Slobodno mozete ignorisati deo o judge-u jer ce se
partije koje bih ja organizovao igrati preko web interfejsa (umesto
slanja emaila).

Pozdrav,
alex.
[ frenne @ 27.12.2001. 17:54 ] @
igrao sam ranije na commodoru i mnogo mi se dopala igra.Inace bio sam raspolozen da nabavim diplomacy set za kucno igranje.
zainteresovan sam za igru, tako da idem da citam onaj manual. :)

[ Ivan Tanasic @ 29.12.2001. 09:44 ] @
A kakve su sanse da se jos neko prikljuci posle popunjavanja 7 mesta, evo j bi bio zainteresovan da vodim Srbiju
[ frenne @ 29.12.2001. 12:18 ] @
ne moze naknadno da se ubace novi igraci jer moze da igra samo 7 igraca,jer to je broj evropsih sila u prvom svetskom ratu.
Jedino sto je moguce da se nova partija otpocne...

Ako se igra ... ja nisam Turkey .. .samo ne Turkey :)
[ BORG @ 29.12.2001. 13:01 ] @
hmmm...i ja sam zainteresovan,pa ako ima mjesta....
[ H203 @ 11.07.2018. 13:22 ] @
Izgleda da link ne radi :(