[ Bora_Radar @ 13.10.2015. 21:18 ] @
Potrebno mi je da hidrostat da elektroventilu kontakt da se otvori da voda ulazi u reyevoar.Kada se reyevoar napuni da isključi elektroventil. Potom da uključi termostat,el.grejač i elektropumpu.
Očekujem odgovor.
S poštovanjem,
Krajčinmović
[ test1234 @ 14.10.2015. 11:16 ] @
Evo skice koja radi:





Ispravka, umesto na 23 treba zica da ide na 22 od presostata/nivostata, kada nivo padne na minimum da ukljuci rele K1 a ovaj ventil.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 14.10.2015. u 16:10 GMT+1]
[ Bora_Radar @ 20.10.2015. 22:22 ] @
Poštovani Branmislave,
Hvala Vam na skici nisam siguran da sam razumeo.
Potrebno mi je da hidrostat kada se napuni rezervoar isključi eketroventil za dotok vode,a uključi električni grejač.
Kada nivo vode u rezervoaru padne na minimum da hidrostat isključi elektrilčni grejač,a uključi elektroventil za dotok vode u rezervoar.
S poštovanjem.Bora Radar.
[ branko tod @ 21.10.2015. 00:18 ] @
Citat:
Bora_Radar: Poštovani Branmislave,
Hvala Vam na skici nisam siguran da sam razumeo.
Potrebno mi je da hidrostat kada se napuni rezervoar isključi eketroventil za dotok vode,a uključi električni grejač.
Kada nivo vode u rezervoaru padne na minimum da hidrostat isključi elektrilčni grejač,a uključi elektroventil za dotok vode u rezervoar.
S poštovanjem.Bora Radar.


Rezervaru ili bojleru?
[ Bora_Radar @ 23.10.2015. 10:37 ] @

Poštovani g. Branislave,
Pošto ne poznajem dobro rad hidrostata nisam dobro razumeo vašu šemu rada hidrostata,pa Vas molim da mi opišete.
Kako membrana kod maksimuma nivoa vode podigne-isključi prekidač da prestane dotok vode u rezervoar.
Takođe i obratno kada padne nivo vode ispod minimuma kako membrana uključi elektroventil da pusta vodu u rezervoar.
Opis mi je veoma potreban da bi razumeo rad hidrostata po vašoj šemi.
Uskoro očekujem Vaš cenjeni odgovor.
S poštovanjem.
Bora Radar.
[ test1234 @ 23.10.2015. 15:34 ] @
Ovako Ja isprobavam:


[ test1234 @ 23.10.2015. 15:37 ] @
A ovako izgleda i ovo mu je elektricnasema:





Ovaj sto sam ja nacrtao ti je ovaj "levi" sa dva kontakta.

Ni ja nisam razumeo oko grejaca.

Ona sema sto, sam crtao rukom, je samo za Odrzavanje nivoa u rezervoaru, znaci kod donjeg nivoa ukljuci ventil za vodu i kada se rezervoar napuni do gornjeg nivoa, prekine dotok vode preko elektro ventila ka rezervoaru. I tako reverzibilno.

Ako bi hteo jos i da grejes vodu u tom rezervoaru bilo bi potrebno umesto dvostrukog presostata postaviti trostruki plus radni i sigurnosni termostat. Treci nivo (minimum) bio specavao da seukljuci grejac bez vode, radni termostat bi regulisao temperaturu a sigurnosni bi stitio rezervoar od pregrevanja.

Ako sam dobro razumeo zahtev?

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 23.10.2015. u 16:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 23.10.2015. u 16:58 GMT+1]
[ test1234 @ 23.10.2015. 16:03 ] @
Evo i detalji presostata :


[ Bora_Radar @ 27.10.2015. 14:33 ] @
Poštovani g.Branislave
[ Bora_Radar @ 27.10.2015. 14:37 ] @
Poštovani g.Branislave,
Ne mogu da Vam se javim,imam problem sa registracijom,čas sam ulogovan VIŠE nisam,zavitlava me administrator skoro godinu dana.Bora Radar.
[ gilopile @ 27.10.2015. 14:47 ] @
Da, sigurno Gojko i Dimke sede i cekaju da se ulogujes, pa te izloguje ko prvi dohvati :D Obrisi cookies pa probaj da se logujes. Verovatno nisi cistio history folder 100 godina, pa se nagomilalo svega i svacega, a u kolacicima 100 naloga ES-a...:)
[ crvenitornado @ 27.10.2015. 15:38 ] @
a toooo je bora radar... :) drago mi je :)
[ Bora_Radar @ 27.10.2015. 16:04 ] @
Treći pokušaj slanja poruke, jer ometaju administratori..
Poštovani g.Branislave,
Hvala Vam na slanju slike i delova hidrostata,želeo bih pročitati vaš opis rada hidrostata sa slike. Na slici sa leve strane je mali rezervoar iz koga teče voda u veliki rezervoar,da li je tako.Čemu služi cev između malog i velikog rezeroara.Molim Vas objasnite rad hidrostata u veš mašini gde je rezervoar otvoren.
S poštovanjem,Bora Radar.

[ Trick__Fix @ 27.10.2015. 17:13 ] @
Citat:
Bora_Radar[/url]: Kako poveyati hidrostat

Citat:
Bora_Radar[/url]: čas sam ulogovan VIŠE nisam

Citat:
Bora_Radar[/url]: Treći pokušaj slanja poruke, jer ometaju administratori.

Boro,
-popij malo vode i šećera,
-pod hitno popravi pravopis,
-pažljivo čitaj i pokušaj da razumeš ono što ti članovi foruma savetuju

i uozbilji se za te tvoje godine:
Citat:
gilopile[/url]:nisi cistio history folder 100 godina


Niko te ne ometa, osim što ti ometaš samog sebe.

pOz

[ Bora_Radar @ 12.02.2016. 20:48 ] @
Poštovani g.Branislave B Rakić

Molim Vas da mi nacrtate hidrostat sa dva nivoa sa objašnjenjem kako se šta priključuje-povezuje i kako radi. Takođe,molim objasnite rad releja i štaće ono na tom mestu. Prekidači K 1 da li su to dva prekidača ili samo jedan. Dugo se mučim da hidrostat radi automatski pa ne ide.Planirao sam sa plovcima sa plutajućim magnetima ali i to ne ide.Sada se ponovo vraćam na hidrostat sa novim rešenjem,nada se da će biti uspeha makar da radi poluautomatski.

Uskoro očekujem Vaš cenjeni odgovor
S poštovanjem,
Bora Radar.
[ Keez-a @ 13.02.2016. 18:43 ] @
Dobro, bre, Boro, koliko ti plaćaš ljude daodrade posao za tebe?
Posle silne smaračine koju si svimanama priredio očekuješ da ti neko pomogne bez $u$ke?
Gde li ti živiš, čoveče.
[ ivan_sim @ 14.02.2016. 15:18 ] @
Izvolte

[ Bora_Radar @ 18.02.2016. 17:54 ] @
Poštovani Branislave B Rakiću,

Molim Vas javite naslov knjige gde se opisuje rad hidrostata, ili par stranica o radu hidrostata iz te vaše kmjige pošaljite preko foruma.

S poštovanjem,
Bora radar.
[ ivan_sim @ 19.02.2016. 01:01 ] @
Citat:
ivan_sim:
Izvolte


[ ctrl alt del @ 19.02.2016. 06:05 ] @
Boro ostavite se tog EZVa ako boga znate. Očigledno se razumete u materiju ko Pera Kojot, a igrate se sa strujom i vodom... Da ne bude na kraju: "Al ga je opravio..."
[ Bora_Radar @ 13.11.2017. 22:10 ] @
Test1234-Branislav B.Bakic

Molim Vas javite mi naslov knjige,čiju stranicu ste mi poslali 23.X.2015 sa dva modela

presostata i rezervoarima za vodu i vazduh sa tekstom na engleskom jeziku-

Da li možda možete da opišete rad duplog hidrostat sa relejom za punjenje i pražnjenje

rezervoara sa vodom

zahvalan

Bora Radar.
[ Living Light @ 14.11.2017. 17:36 ] @
Boro,
Tebi knjige ne pomazu, kad NE citas ni ove sažete savete
voljnih clanova da ti pomognu.

..tek ces u knjigama da se zapletes,

-pa ces imati jos 200-300 pitanja.

Radiš li Ti uopšte nešto ?

Ili pola veka spajaš jedan jedini nivostat/presostat/hidrostat ?
...i nikako da radi po tvojoj želji.

Nije tebi lako "sam sa sobom".

Hidrostat ce glave da ti dodje, ako nastavis ovako,