[ Predrag Supurovic @ 25.10.2015. 00:24 ] @
Iščupana je šarka vrata ormara iz drveta (iverica). Da li je doivoljno da rupu ispunim nekim drvofiksom ili tutkalom i ostavim da se osuši da bih mogao da na isto mesto ponovo uvrnem zavrtanj?
[ paterson @ 25.10.2015. 00:50 ] @
Mešaj lepak sa što više iverica i ubaci ga u rupu. A može poslužiti i nekoliko palidrvaca taman da popuni rupu sa lepkom.
[ Java Beograd @ 25.10.2015. 05:27 ] @
Ne. Izbuši rupu dovoljno široku da uđe drvena tipla, dugacka oko 1.5 cm. U rupu obilato ulij drvofix i ubaci tiplu i ostavi da se lepo osuši. (dva dana). Onda novi sraf usrafi u tiplu i to je to.
[ bakara @ 25.10.2015. 08:08 ] @
Javino resenje je bolje ali i to ce verovatno drzati samo neko vreme.

Najbolje resenje je da se napravi na vratima nova rupa za sarku i stavi nova sarka.
[ gilopile @ 25.10.2015. 08:32 ] @
Da, Bakarino resenje je najbolje. Sva ta krpljenja u iverici kratko traju, pogotovo ako su ta vrata masivna. Pomeri komplet sarku za koliko treba da mozes da izbusis nove rupe i usrafis. Stare popuni mesavinom lepka za drvo i iverice i prefarbaj/ prelakiraj ili sta god da se sto manje vidi.

Ako mozes uslikaj da vidimo kako to izgleda. Ako je sarka na vratima skroz na boku, onda moras i tu malo da izdeljas za debljinu sarke...
[ Predrag Supurovic @ 25.10.2015. 10:41 ] @
Pomeranje sarke jeste izvodljivo, posto je to neka zglobna sarka koja se samo zasravi na vrata i na zid ormara. Nadao sam se da to mogu da izbegnem.
[ gilopile @ 25.10.2015. 10:48 ] @
Ma nista lakse od toga. Samo pomeri koji cm na dole/gore, usrafi u zdrav deo i ima da drzi ko novo. Tesko da mozes te rupe da zakrpis, a da to dobro drzi. Da nije iverica moglo bi da se izvede ako su srafovi proklizali...
[ Brodoplovac @ 25.10.2015. 11:45 ] @
Postoje plastični tiplovi za taj problem. Postoje manji biber tiplovi koji se samo gurnu (ja sam ih kupao za 1 dinar) i neki veći tiplovi za koje moraš da proširiš rupu bušilicom:
[ Java Beograd @ 25.10.2015. 13:00 ] @
Citat:
Predrag Supurovic:
Pomeranje sarke jeste izvodljivo, posto je to neka zglobna sarka koja se samo zasravi na vrata i na zid ormara. Nadao sam se da to mogu da izbegnem.

Nisi ti razumeo bakaru. Zglobna šarka za ivericu podrazumeva veliku rupu u vratima koja se buši profi alatima, a u vratima ti ostaje velika stara rupa.

Naravno, to je OK rešenje ako ti stara rupa ne smeta vizuelno, ali samo da znaš da se podrazumeva da sineš vrata potpuno, odneseš u kod prodavaca univera, ili kod nekog stolara koji ima odgovarajući alat, i zatražiš da ti probuše novu rupu za šarku.
[ Predrag Supurovic @ 25.10.2015. 17:50 ] @
Ovo su neke sarke za koje se ne pravi nikakva rupa, samo se usrafe na ravnu povrsinu. I pravo je tu problem . ne postoji mogucnost podesavanja, kao kod sarki gde se jedan deo "ukopa" u drvo a drugi je podesiv), nego ako promasis sa rupama moras da pravis nove.
[ bakara @ 25.10.2015. 18:50 ] @
Daj sliku da vidimo.
[ Java Beograd @ 28.10.2015. 07:43 ] @
Šta bi sa šarkama ? Slike ?

Iskreno me zanima kakve su to zglobne šarke za pločasti nemeštaj od iverice za koje ne treba rupa u vratima.
[ kapa @ 19.10.2016. 20:43 ] @
Citat:
Brodoplovac:
Postoje plastični tiplovi za taj problem. Postoje manji biber tiplovi koji se samo gurnu (ja sam ih kupao za 1 dinar) i neki veći tiplovi za koje moraš da proširiš rupu bušilicom:


A gde si kupio ove plasticne tiplove za devo? Hvala