[ Alex Kish @ 31.10.2015. 10:45 ] @
Poštovani, imam navedenu sudo moašinu, ali i veliki problem sa njom. Naime potrebna mi je gornja rotaciona prskalica sa dihtungom. Cela prskalica se drži za fijoku sa samo tri mala plastična zuba, od kojih je jedan polomljen i sada jednostavno en može da se navrti an fijoku. Praktično zbog tog parčeta plastike od 2x2 mm mašina postaje neupotrebljiva.
Gde mogu da nadjem tu prskalicu ili makar celu gornju fijoku sa njom?
[ Alex Kish @ 31.10.2015. 12:45 ] @








[ mugi junuzovic @ 04.11.2015. 08:29 ] @
Mislim da paše i od Gorenja sudo mašina, prskalicu u ruke pa u Gorenje servis..
[ test1234 @ 04.11.2015. 08:34 ] @
U Gorenje servisu (a i u ostalim servisima)rade po code broju, ne rade po uzorku, tako da slaba vajda.
[ bakara @ 04.11.2015. 09:46 ] @
Peneses celu korpu i nadjes odgovarajucu prskalicu u prodavnici.
[ test1234 @ 04.11.2015. 17:10 ] @
Situacija povodom delova za Mideu (za pranje sudova) i ostale srodne modele poprilično zamršena i da nije tužna bila bi smesna.

Mideina fabrika je proizvodila istovetne modele za Gorenje, Indesit, Elin, Fox, Vox, Candy i još duplo toliko raznih drugih poznatih firmi. Ovi modeli se sa malim modifikacijama proizvode oko 15 godina. Vise od 90% delova je potpuno isto. Svaka firma ima svoj sistem označavanja rezervnih delova koji su potpuno različiti. Procena je da je od ukupnog broja prodatih modela za poslednji 15 godina 65% su ove "Midee"

Problem nastaje kada recimo, kao u gornjem slučaju, dodjete sa gornjom korpom od Midee i tražite istu takvu ili neki deo. Trgovac odma po automatizmu traži code broj ili nešto na osnovu čega bi otvorio Aswo , Euras ili neki drugi katalog. Posto za Mideu po tim brojevima uglavnom nema ništa, neko vam usput kaže da je takva ista mašina Gorenje. Odete u Gorenje oni vam tamo opet traže code brojeve, vi ih naravno nemate i tu je kraj. U magacinima naravno leže bas ti delovi sto vama trebaju ali niko od prodavaca ne može/ne zna/nije stručan/neiskusan/kratko radi/ne poznaje robu/ da vam pronađe bas taj deo.

Običnog coveka čeka ovakav scenario.

Ja odavno slikam sve modele koje radim (one nalepnice sa code br.) i tu se nekako snalazim, ali jedva, za običnog coveka, za*ebancija samo takva.
[ mugi junuzovic @ 04.11.2015. 20:49 ] @
Potpuno se slažem sa Branislavom zaboravi je ono i "ne želi", jedino dobra volja prodavača je da malo potraži po magacinu dio koji vam treba inače traže br. artikla (piše na naljepnici )..
[ bakara @ 05.11.2015. 06:52 ] @
Pa onda je jos logicniji moj savet da ode sa celom korpom i velika je verovatnoca da ce iskusniji prodavac naci prskalicu.
[ opusdei @ 26.09.2018. 18:32 ] @
Dali neko ima uputstvo za tu masinu..ubih se da trszim na net. nista.
Kod mene je problem sto pocne da radi super j stigne do drugo crveno svetlo i radi jos neko vreme pa pocne da trepti i pusta zvuk i stane.
pisite mi dali neko zna u cemu je problem i onaj manual kk ima akk moze da mi posalje.hvala unapred
[ bakara @ 26.09.2018. 21:45 ] @
Ne treba tebi uputstvo vec da ti neko rastumaci koju gresku prikazuje.
[ test1234 @ 27.09.2018. 09:21 ] @
@opusdei

Jel to tvoja mašina pa se pokvarila ili si dobio/kupio polovnu?
[ opusdei @ 27.09.2018. 10:27 ] @
Dobra primedba test1234.
Kupio sam namesten stan u kojem je bila i ta masina.
Godina ima ali mnogo malo koristena. Na pocetku je radila dva tri puta OK.
Pet sest puta zaredom se pojavio taj error code gde trepte prva tri crvene (nisam siguran dali je druga samo ili su tri, mozda se preliva a sveti samo druga) ledice propraceno zvukom zatim stane sve.
To se desi na normal programu (2) posle sat, do sat i nesto normalnog rada.
Eto sad mi rekla supruga da je sinoc isprala kako treba do kraj.
Jos ovde na forumu sam primetio da se razlikuje moja prednja ploca WQP8 9001 od vasih ovde??.
By the way.. ovo je kupljeno u Makedoniji gde i zivim.
Jos trazim ono uputsvo ako neko ima da mi posalje.
Pokusacu da stavim kratki video.
Error code
Pozdrav svima i hvala sto ste azurni.
[ test1234 @ 27.09.2018. 10:46 ] @
Moguće je da su crkli termostati ili sam grejač, u svakom slučaju ti treba neko ko se razume.