[ Filip0110 @ 10.11.2015. 14:37 ] @
Pozdrav, jel ima neko neku ideju kako zaraditi sa 16 god, ono ne treba meni nesto puno tu oko 5000-6000 mesecno, za sebe. Daju meni roditelji ali mi je glupo da im trazim kad mi treba za nesto, da hocu da izadjem u grad, castim devojku i tako, mislim razumete me :)

Pa jel se seca neko kako je on to radio ili jel treba nekome neki radnik naravno vikendom jer ne bih zanemarivao skolu, ajde pomozite :)
[ anon142305 @ 10.11.2015. 14:55 ] @
Pa ideju nemam, ali predlazem da izguglas omladinske zadruge, pa da vidis sta ti od ponudjenih poslova odgovara.
[ Filip0110 @ 10.11.2015. 15:37 ] @
To sam prvo uradio, nema nista, ili traze studente ili je posao na duze vreme sa svakodnevnim radnim vremenom :)
[ dusanboss @ 10.11.2015. 16:16 ] @
Glupu ti je da tražiš pare od roditelja sa 16 :) . Daj bože da ne saznaš kako je glupo sa 30 :). Ja sa tim nisam imao prblem do 20-22 g. Sad mi je svake godine sve teže.
Radim ja sa ćaletom ali kod njega je kasa i imam taj glupi osećaj svaki put kad uzmem keš.
Sa tvojim pitanjem ne mogu da ti pomognem. Ja mislim da se to svaka osoba pita više puta na dan "kako zaraditi ?". Ti si skroman 5-6000. Malo se vreme promenilo pa je sve teže za poso pogotovo radno vreme koje tebi odgovara. Šta znam probaj nemoj da odustaješ možda nadješ nešto. Ako ne tražiš nećeš naći sigurno.
[ Filip0110 @ 10.11.2015. 18:05 ] @
Znam kakva je ovo drzava, ali bas kao sto kazes ako ne trazim sigurno necu naci :)
[ bachi @ 10.11.2015. 18:27 ] @
Ja sam u tvoje doba zarađivao tako što sam rezao muzičke CD na želje i prodavao za 120 dinara. A i sređivao se po koji komp po kućama za 10 - 20 maraka.
[ Filip0110 @ 10.11.2015. 18:40 ] @
Nije to losa ideja, cak je i veoma dobra ali danas svako moze da skine ono sto mu treba, mada vredi raspitati se :)
[ bachi @ 10.11.2015. 19:04 ] @
Da, ali ne može svako da popravi računar.
[ Filip0110 @ 10.11.2015. 19:08 ] @
Ahahaha to jeste
[ gilopile @ 10.11.2015. 19:27 ] @
Moze :D Kada zapne, ti priupitaj ovde, pa ce neko od iskusnijih da pomogne :) Eto, easy money :D
[ Filip0110 @ 10.11.2015. 19:53 ] @
To bi bilo lepo, ali ja sve sto sam naucio o kompovima sam naucio džarajući svoj komp i sumnjam da bi mene neko pozvao sa mojim nedovoljnim znanjem, a svojim drugarima ja uvek pomazem ali ne mogu da im naplatim....
[ gilopile @ 10.11.2015. 20:44 ] @
Ma salim se ja malo :) Najbolje je da se raspitas u krugu prijatelja i blizih poznanika, uvek se nadje neko ko ima svoju neku firmicu, pa tu uletis kao neka vrsta ispomoci u nekim poslicima...
[ Filip0110 @ 10.11.2015. 21:05 ] @
Raspitacu se i tu :)
[ Aleksandar Đokić @ 10.11.2015. 21:31 ] @
To su super godine za poceti nesto cime ces se u buducnosti baviti ozbiljno. Nemoj raditi za novac u tim godinama.
[ Filip0110 @ 10.11.2015. 21:53 ] @
U buducnosti bih voleo da se bavim programiranjem, i naravno radio u microsoftu :) ali do tada treba necim platiti izlazak :)
[ dusanboss @ 10.11.2015. 23:47 ] @
Ma volontiraj. Pare ljude kvare. Šta će ti to zlo u životu
[ Filip0110 @ 11.11.2015. 00:05 ] @
Ahahahaha ma u pravu si
[ 2015 @ 11.11.2015. 00:08 ] @
Citat:
Filip0110:
U buducnosti bih voleo da se bavim programiranjem, i naravno radio u microsoftu :) ali do tada treba necim platiti izlazak :)

Bolje valjaj neku gudru, i manje zlo i vise se isplati.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.11.2015. 06:43 ] @
Pocni da ucis da budes djubre,posle ce biti kasno.

[ bachi @ 11.11.2015. 07:14 ] @
Ajde ne delite svoje frustracije sa klincem.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.11.2015. 07:24 ] @
Ja sam daleko od frustracije samo mu ne treba deliti savete sa poravkama RACUNARA i ostalim glupostima.

Proslo je vreme kada su mladi ljudi mogli da zarade.Danas ni odrasli ne znaju kako da prezive a ne klinac sa 16.

Prvo i osnovno je da roditelji ne dozvole da mora da radi sa 16,zbog nekih tricavih 6k.

Sto se tice ucenja da bude djubre od coveka,pocetak je da kao omladinac ode u neku od stranaka i vezba.Vecu ce imati korist,a za ubuduce

da ne pricamo.
[ bachi @ 11.11.2015. 09:27 ] @
Prvo i osnovno jeste da roditelji DOZVOLE da radi sa 16 godina jer je to normalna stvar! Nije normalna stvar da konji od po 30, 40 i 50 godina moljakaju matore roditelje da im udele koji dinar!

Dečko ispravno razmišlja. Ne razumem se u palete poslova, ali pretpostavljam da može da raznosi pice, konobariše u kafiću, volontira negde gde može imati bakšiš, popravlja komšiluku i okolini računare u smislu instalacije OSa i programa i uzme neku dodatnu kintu i tako zaradi sebi za džeparac. Možda i bude pomoćnik nekog majstora u radionici i tako dobije bakšiš i usput kupi zanat.

Kamo sreće da više klinaca razmišlja poput njega!

Moji su imali solidnu kintu kad sam bio klinac, pa su mi davali 50 dinara za užinu, a pljeskavica 60! I sad zamisli kako je lep osećaj kada narežem 1 audio cd sa muzičkim željama i prodam ga za 120 dinara. 20 dinara je bio prazan disk, 100 dinara zarade!!!

A još kad uzmem 10 - 20€ za popravku kompa, pun pogodak! Sa 15 godina sam se osećao kao čovek!
[ jovajovic100 @ 11.11.2015. 11:14 ] @
Citat:
bachi:  I sad zamisli kako je lep osećaj kada narežem 1 audio cd sa muzičkim željama i prodam ga za 120 dinara. 20 dinara je bio prazan disk, 100 dinara zarade !!!


Sigurno si plaćao autorska prava i softver za to što si narezivao . To mu dođe nekako kao i ova zarada .
http://www.alo.rs/resources/im...%20kriminalci_6b5d_850x850.jpg
[ grujicd @ 11.11.2015. 11:18 ] @
Nauči osnove HTML, CSS, Wordpress, ako imaš sklonosti kreni i sa JS. Nije trivijalno ali nije ni preterano teško. Solidno znanje engleskog se podrazumeva, ako to nemaš to bi trebao da ti bude prioritet ako želiš iole dobar posao u budućnosti. Dobro je što može brzo da se krene, makar i to što napraviš ne bilo po profesionalnim standardima. Za početak možeš da praviš sajtove za bližu okolinu, kad se malo ispraksuješ moći ćeš da se okušaš i po freelance sajtovima, ili da se zaposliš kao junior front end developer.

Najbitnije je da je ovo dobro ulaganje u budućnost, daleko bolje od toga da razvoziš pice. HTML, CSS i JS ne idu nigde i to znanje ćeš moći dugo da eksploatišeš.
[ član @ 11.11.2015. 11:36 ] @
Citat:
bachi:Ja sam u tvoje doba zarađivao tako što sam rezao muzičke CD na želje i prodavao za 120 dinara. A i sređivao se po koji komp po kućama za 10 - 20 maraka.

podseti me sad na studentske dane :) to sam i ja radio, samo sto sam rezao u pocetku programe za ucenje stranih jezika, a posle sam presao na filmove u vreme kad je bilo popularno "6 na 1" (6 filmova na 1 DVD). jeste bilo nelegalo to sve, ali nije bilo neke prevelike kontrole, ponekad se desavalo da komunalci nahvataju nekog ko na ulici prodaje filmove, zaplene mu, pa uzmu za sebe da gledaju, ali posto sam ja prodavao preko neta i slao pouzecem delovalo je kao da je bilo potpuno bezbedno. uglavnom, imao sam kolekciju od oko 3000 naslova, koju sam dobro unovcio. zarada je bila solidna jer DVD koji platim 10-15 din. prodam za 200 din. kasnije "kada se razradio pos'o" desavalo bi se ponekad da zaradim za mesec dana vise nego sto mi je kasnije bila pocetna plata.
prestao sam time da se bavim kada sam zavrsio fax i zaposlio se jer jednostavno nisam imao dovoljno slobodnog vremena da se time zanimam, uzasno mi je mnogo vremena odlazilo na sredjivanje kataloga, rezanje, stampanje omota, slanje itd. a i dosla je ona era brzog interneta, od kada svako moze da skine film za par min. pa bi verovatno i interesovanje opalo.

pored toga, neko vreme sam na Limundu (pre)prodavao robu porucenu iz Kine. pisao sam vec o tome ovde na forumu u nekoj temi za internet zaradu. to je donekle legalniji "posao" bio, pa i nas postavljac teme moze da razmisli o tome. ja sam prodavao posrebreni nakit, kineske mobilne telefone, GPS uredjaje, .mp3 playere, itd. zarada bi isto ponekad bila sasvim solidna.
[ Filip0110 @ 11.11.2015. 11:39 ] @
Grujicd upravo to i pokusavam da naucim :) dobro engleski danas skoro svako zna, to se podrazumeva

Bachi i sa tobom se slazem :)
[ Filip0110 @ 11.11.2015. 11:43 ] @
Član sto da ne, vredi pokusati :)
[ bachi @ 11.11.2015. 13:20 ] @
Citat:
jovajovic100:
Citat:
bachi:  I sad zamisli kako je lep osećaj kada narežem 1 audio cd sa muzičkim željama i prodam ga za 120 dinara. 20 dinara je bio prazan disk, 100 dinara zarade !!!


Sigurno si plaćao autorska prava i softver za to što si narezivao . To mu dođe nekako kao i ova zarada .
http://www.alo.rs/resources/im...%20kriminalci_6b5d_850x850.jpg

Kako si uspeo da uporediš rezanje diskova sa nošenjem i upotrebom utoke, to samo tvoj mozak zna.
[ 2012 @ 11.11.2015. 14:03 ] @
Da probam da ti dam savet, ali bice malo drugaciji od ovih tipicnih koje si dosad dobio, to sto si do sad procitao to slobodno baci u vodu, nema srece od toga. Ti si pitao sta da radis pocinjajuci od danas 11/2015, a neko ti objasnjava kako je rezao CD-a tamo negde 90-tih, savet samo takav.

Ali da predjemo na posao:

Ako nisi materijalno ugrozen i tvoji mogu da te izdrzavaju, onda nemoj da se zamaras time da trebas raditi. To ti uopste netreba, ali ti treba sledece:

ako imas volje i vremena onda uci matematiku i to tako da je naucis bas dobro. Uci engleski i to tako da ga naucis dobro, ne kao za odlazak na more, vec dobro (za 5), uci da budes odlican.
Kasnije kad malo porasnes (mozes poceti od III ili IV godine srednje) pocni da ucis statistiku, a polako mozes poceti i sa ucenjem Baze podataka i programiranje u vezi baza i statistike. Buducnost je u analizi podataka u obradi podataka u statistici, sociologiji i psihologiji. Web dizajn i slicna srannja, to batali u sirokom luku, to je nesto sto rade nize placeni, nema u tome sreca. Sto se brzo uci, brzo mu i cena pada.

Ako budes dobar dzak, onda imas negde u IV godini (tako je nekad bilo) mogucnost da odes jednu godinu u USA, obavezno da odes.
Kad budes dosao na fakultet onda svaku godinu pokusavaj da se ubacis za odlazak u USA (Work & Travel USA), zaradices nesto para i pogledaces malo dalje od tvojih komsija.
Uclani se obavezno u British Council i "gutaj" knjige koje tamo nadjes.

Pare mozes zaraditi na mnogo laksi nacin od predloga koje si dobio tako sto ces ako si mene slusao biti bolji od sredine oko sebe, onda svojoj generaciji ili mladjima mozes davati casove i pomagati u ucenju i to naplacuj. Bolje je da dajes casove nego da budes fizikalac.

Ako bas nesto da radis onda se registruj na Elance ili vidi kome iz tvoje generacije ili omladincima medju kojima se kreces kako bi mogao da im nesto prodajes i da im uzimas novac.
[ crvenitornado @ 11.11.2015. 14:06 ] @
Decko kaze da voli programiranje, onda je red da ga usmerimo u tom pravcu. Od ljubavi se ne odustaje lako. Dakle, ako volis programiranje, nauci da razmisljas kao geek.

Prvo pravilo geekovanja je, Ne trebaju ti pare.
Drugo pravilo, sve radiš temeljno i ne hvališ se.
Treće pravilo, posećuješ forume i pomažeš ljudima.
Četvrto pravilo, odjebes sve kvazi drugare iz stvarnog zivota.
Peto pravilo, ne treba ti devojka.

To su neke osnove. A ti nam kazi koliko si ozbiljan. Ja kolko sam procenio klinca mogu reci da nije neki zamlata, da je vredan i radan. Cak je i skroman po pitanju zarade.

Koliko se razumes u kompjutere, u koju srednju ides?

Dakle ovako, prvo napravi sebi sajt. Smisli neki svoj brend-ime pod kojim ces da nastupas. Sto na forumima, sto na krstarici. Maksimalno se posveti onome sto volis. Svi poslodavci vole mlade ljude, vredne, napravi svoj CV u koji ces da stavis svoje vestine sto se tice kompjutera. Usavrsavaj se.

Evo ja nisam planirao, ali bih ti dao da mi odradis neki wallpaper sa mojim logom. Itd... Poslo oko kompjutera i interneta ima kolko hoces... Samo se obrati na prave adrese..
[ 2012 @ 11.11.2015. 14:23 ] @
@ crvenitornado

Sta je to geekovanje, ja za takvo nesto jos nisam cuo?

Nije mi jasno ni peto pravilo, cemu to sluzi?

Ja sam ga takodje usmerio na programiranje, ali na ozbiljno bavljenje naukom, a ne da pravi banere ili loga za 10 US$ .

Nije vazno sta vole poslodavci detetu od 16 godina, dok stigne do zaposljavanja, a ne bi trebao da razmislja o tome pre 25 godine, njemu CV ima znacaj onako bas do kurrca.
[ član @ 11.11.2015. 14:46 ] @
@2012

kolega postavljac-teme je pitao kako da zaradi sad-odmah 5-6.000 din da ne bi uzimao od roditelja, nije trazio savete za profesionalno usmeravanje.
[ Homer J. Simpson @ 11.11.2015. 14:47 ] @
Citat:
Filip0110:
U buducnosti bih voleo da se bavim programiranjem, i naravno radio u microsoftu :) ali do tada treba necim platiti izlazak :)

Kako znas da bi voleo time da se bavis ?
Jesi nesto programirao ili bar gledao kako neko to radi ?
[ Filip0110 @ 11.11.2015. 14:57 ] @
@2012 ehh ta matematika uvek pravi probleme :) a engleski naravno nema problema.
Ovo sto si ti napisao je sve jako dobro ali dugo traje :). Ne znam da li i dalje postoji ta mogucnost da se ide u ameriku ako si dobar djak, mozda i ima ali ne u mojoj skoli koja nema nikakve veze sa programiranjem i kompjuterima ali naravno da bih isao, pa to je logicno :)
A taj British council, sta je to?
[ Filip0110 @ 11.11.2015. 15:06 ] @
@crvenitornado
S nekim pravilima se slazem a sa nekima nje, ali ovo prvo i peto ahahahaha ne mogu sa razumem :)
Znanje kompjutera mi nije ogromno kao nekima, ne bih da lazem, ali znam osnove pa i vise od ortaka sa kojima se druzim. Napravio sam ja svoj sajt odavno ali nije to nista specijalno, sluzi za interno koriscenje i zabavu sa poznanicima. A sto se tice logo-a nije problem ali bi morao da saceka novi komp jer ovaj vise ne vredi popravljati :)
[ Filip0110 @ 11.11.2015. 15:11 ] @
@ Homer J. Simpson
Nisam nista programirao, ali puno sam citao i gledao kako se to radi, iskreno nisam ni pokusavao ali ako bih se malo zainatio sigurno bih nesto napravio :)
[ crvenitornado @ 11.11.2015. 16:25 ] @
Ako ti bas trebaju pare, sa toliko godina, ako si vredan, pitaj da radis honorarno u nekoj perionici auta, recimo svake subote, to ti je 4 subote po hiljadu 4 000 dindzi. Nije neka para, ali ti je mirna glava i oni primaju raznorazne. Pogotovu ako si iz nekog grada, u drugom slucaju nema vajde. Ugrabi dok je jos toplo vreme ;)
[ Filip0110 @ 11.11.2015. 16:33 ] @
Iz Beograda sam, ima ih svuda ali sad bas po zimi... To je mnogo bolje leti :)
[ crvenitornado @ 11.11.2015. 16:56 ] @
Ja ne vidim da je zima. Evo ide subota. Sutra podrani i u obilazak, pa vidi jel mozes negde da se prisljamcis... ajde ajde, nemoj da si lenj. Dok meni ne padne na pamet neka druga ideja.
[ crvenitornado @ 11.11.2015. 17:00 ] @
A ako hoces laku paricu mozes da osnujes fejsbuk stranicu ili grupu. Izaberi neku temu koja ti je slicna, koju poznajes, pa idi u tom smeru. I ono najvaznije skupi sto vise clanova. Kad postane popularna ta tvoja stranica, mozes da reklamiras drugare :)

Ili jos bolje, sto je sad u trendu, pravi jutjub klipove. Mora da ima nesto sto ti lezi. Pa pricaj ili pevaj, ili pokazuj kako se sta radi. Internet ti je cudna sprava, najbitnije je steci popularnost, posle pare dolaze same.
[ 2012 @ 11.11.2015. 17:06 ] @
Citat:
Filip0110:
@2012 ehh ta matematika uvek pravi probleme :) a engleski naravno nema problema.
Ovo sto si ti napisao je sve jako dobro ali dugo traje :). Ne znam da li i dalje postoji ta mogucnost da se ide u ameriku ako si dobar djak, mozda i ima ali ne u mojoj skoli koja nema nikakve veze sa programiranjem i kompjuterima ali naravno da bih isao, pa to je logicno :)
A taj British council, sta je to?



Traje, ali donosi rezultate u kojima se posle dugo i dugo uziva. Nije poenta u zivotu raditi, a jos manje mnogo raditi, umetnost je pametno raditi. Svako mze da bude fizicki radnik ili da ostane na dnu drustvene lestvice, poenta je biti gore, biti uspesan.

Moj predlog svim mladim ljudima je da na vreme pokusaju da se odlepe od fizikalisanja i osoba koje takav posao usrecuje ili im je to plafon u zivotu. Ako ti se ne uci, onda batali servisiranje kompjutera, to je slabo placen posao, izumrece vremenom, idi na zanat i to za elektroniku na vozilima ili idi na grejanje i hladjenje, tamo su pare.
E, umalo da zaboravim, ako hoces programiranje, a ne lupa ti se glava statistikom onda mozes pokusati da naucis programiranje CNC masina, to je ozbiljan posao.

Program za odlazak u USA ne ide preko skole vec preko ambasade.

British council je bibljoteka pri Engleskom kulturnom centru.

P.S. za "engleski nema problema" pokusaj da resisi TOEFL ili IELTS i javi koliko si problema osvojio.



[ crvenitornado @ 11.11.2015. 17:17 ] @
Zbog takvih kao sto si ti @2012 nam odlaze mladi, bruko jedna. Sta mu pricas u svakoj tvojoj poruci da ide u inostranstvo? Sto na primer, ako vec treba da ide sto ne ide u Rusiju ili u Kinu. Nego tako otvoreno propaGIRAS zaspadne vrednosti. Ako su tebi samo pare u glavi, ne moras i druge da ucis tome, sto mu nisi rekao da ode na selo, mozda ima babu i dedu pa da im pomogne nesto, to je najsladja para.

Gnjido...!
[ 2012 @ 11.11.2015. 17:48 ] @
Citat:
ako vec treba da ide sto ne ide u Rusiju ili u Kinu. N


decko mi zvuci dobronamerno, ne vidim razloga zasto bi ja prema njemu bio zlonameran i ponaso se prema njemu kao prema idiotu davajuci mu tako glupe predloge. Moze on kasnije da ide u Rusiju kao poslovan covek koji je prethodno iskolovan kako treba.
Normalno je da propagiram nesto sto je dobro, napredno, a da li su to zapadne ili severne vrednosti nema znacaja za diskusiju.
Slo mu ne mogu preporuciti jer mislim da to nije dobra ideja za mladog coveka, moze kasnije kad ostane u penziji ili ajde neka bude kad zavrsi fakultet, ai opet ima problem sto decka ne zanima voznja traktora vec programiranje.
[ Filip0110 @ 11.11.2015. 18:18 ] @
@crvenitornado
Nisam ja lenj, ahahahah ajde raspitacu se :) a sto se tice youtube-a nije losa ideja, ljudi snimaju i gledaju razne gluposti tamo.


@2012
Naravno da sam ovo dobronamerno pitao bez ikakve lose namere, a mislim da niko ne voli da fizikalise i radi :) a ovo sto si mi ti napisao je veoma korisno. Nekako je bolje klasicno programiranje i pravljenje programa od programiranja CNC masina, bar mi tako zvuci :) Naravno da se vredi pomuciti za nesto sto vredi i sto ce se isplatiti.

Javljam za testove :)
[ Aleksandar Đokić @ 11.11.2015. 21:39 ] @
Moj savet je da se ipak drzis sajtova ako te to interesuje, i gledas da udjes sto dublje u problematiku. PHP obavezno jer sa njim vrlo brzo mozes poceti da zaradjujes. I sto je najvaznije bices srecan jer ti donosi pare ono sto volis da radis, a to onda preraste u strast i tada je nebo granica. To je bitno jer ti onda nije problem da se vratis s posla, ili zavrsis posao, i nastavis iz svoje volje da istrazujes dalje, citas o tome i kako to drugi rade itd. Ako budes radio ono sto ne volis toga nema, jer ces zeleti sto pre da zavrsis i radis nesto drugo.
[ Lavlja_Jazbina @ 12.11.2015. 05:25 ] @
Filip0110....Budi spreman na surovu istinu,a onda pocni da pravis reklame.

[ Filip0110 @ 12.11.2015. 09:40 ] @
@Aleksandar Đokić
Naravno, uvek je lakse raditi ono sto volis.

@Lavlja_Jazbina
Ahahahah ma daj nije sve bas toliko crno :)
[ Lavlja_Jazbina @ 12.11.2015. 09:42 ] @
.
[ Aleksandar Đokić @ 12.11.2015. 21:20 ] @
Citat:
@Aleksandar Đokić
Naravno, uvek je lakse raditi ono sto volis.


Pa sta je onda problem? Za html i css treba obican notepad, za php dva klika da instaliras XAMP. Wordpress skines, otpakujes (promenis 2 linije u config-u za bazu) - kraj. Administracija Wordpress-a se dosta trazi, pravljenje tema (za npt themeforest) kao i gotovi sajtovi.

Ajde nemoj da te mrzi.
[ Filip0110 @ 12.11.2015. 23:09 ] @
Mene nista ne mrzi, nisam od takvih ljudi ali trenutno nemam uslova za to. Cim budem mogao poslusacu vas sve i videti sta mi najbolje lezi :)
[ dusanboss @ 12.11.2015. 23:44 ] @
Ne znam Filipe koliko je pametno da slušaš sve nas ovde na forumu pošto mislim da barem redovni posetioci imaju višak slobodnog vremena. Ima i radnih ljudi i ja radim ponešto mada nisam zadovoljan postignutim. Pokušavam sebe da natreb da se probudim i da se borim za nešto u životu. Što je kod mene najvećo problem rekao bih.
Vidim da se skrenulo. Ti si pitao kako da zaradiš neku kintu a mi ti planiramo budućnost .
Šta znam ne živim u BG i ovde kod mene gotovo da nema mogućnosti da se zaradi keš. Verujem da je u BG situacija koliko toliko bolja i da ćeš naći nešto ako si uporan.
[ grujicd @ 13.11.2015. 07:42 ] @
Zašto je bitno da samo u Beogradu ima para? Svetsko tržište ti je na raspolaganju, ako radiš nešto što iole može da se završi digitalno. Čak i da si ekspert za cveće, možeš da pišeš tekstove na tu temu, da praviš ebook "kako da procveta moja Petunija" i slično. Naravno engleski se podrazumeva. To možeš da radiš i sa Stare Planine, nije bitno gde živiš.

Citat:
Filip0110:
Mene nista ne mrzi, nisam od takvih ljudi ali trenutno nemam uslova za to. Cim budem mogao poslusacu vas sve i videti sta mi najbolje lezi :)


Zašto? Šta ti fali od uslova da ispeglaš malo HTML/CSS/Wordpress i da probaš da zaradiš nešto od toga? Imaš li pristup bilo kakvom kompjuteru? Za to ti ne treba bog zna kako jaka mašina, bar ne za početak. Samo vreme i dobra volja.
[ Filip0110 @ 13.11.2015. 09:36 ] @
@dusanboss
Ahahaha najteze je probuditi se . Bitno je da su ljudi hteli da pomognu, i stvarno hvala im, a ovo sto su mi predlagali stvarno i nije toliko lose, cak su mi i dali nekoliko ideja kojih se nisam ni setio

@grujicd
Sta mi fali? Fali mi komp ahahahah . Trenutno nemam pristup ali nadam se da za jedno mesec dva ce se skupiti za jedan solidan (prosecan)
[ dusanboss @ 13.11.2015. 11:51 ] @
Za programinje ti je dobra i neka kanta od 15g al kad već kupuješ kupi neki nov, prosečan da može po neku igricu da igraš kad ne praviš pare.
[ Aleksandar Đokić @ 13.11.2015. 14:13 ] @
Citat:
Ne znam Filipe koliko je pametno da slušaš sve nas ovde na forumu pošto mislim da barem redovni posetioci imaju višak slobodnog vremena. Ima i radnih ljudi i ja radim ponešto mada nisam zadovoljan postignutim


Molim te bavi se temom a ne drugim forumasima jer ne znas nista o nikome (ili mozda znas?).

@ontopic

Za html, css i wordpress zavrsava posao bilo koji komp.
[ Filip0110 @ 13.11.2015. 15:25 ] @
@dusanboss
Ahahaha podrazumeva se
[ OlimpS @ 04.12.2015. 17:45 ] @
Proveri Ipsosov sajt. Tražili su ljude koji mogu da rade od kuće. Samo ti treba računar, slušalice i mikrofon.
[ damso @ 18.01.2016. 17:08 ] @
kupuj bitkoin
[ AstralPro @ 18.01.2016. 22:12 ] @
Citat:
Filip0110:
Pozdrav, jel ima neko neku ideju kako zaraditi sa 16 god, ono ne treba meni nesto puno tu oko 5000-6000 mesecno, za sebe. Daju meni roditelji ali mi je glupo da im trazim kad mi treba za nesto, da hocu da izadjem u grad, castim devojku i tako, mislim razumete me :)

Pa jel se seca neko kako je on to radio ili jel treba nekome neki radnik naravno vikendom jer ne bih zanemarivao skolu, ajde pomozite :)


Ja sam u gimnaziji prodavao opravdanja. Bila je dosta dobra zarada.