[ jasamjasam @ 13.11.2015. 20:15 ] @
Pozdrav svima , unapred Hvala ako pomognete i da predjem na stvar :


Vesh mashina Ei "SANDRA" 1255 , radi vec nekih 10-15 god. , ali se u poslednje vreme deshava da voda na donjoj strani vrata - curi i to bash dosta.

Menjana su vrata , staklo , guma , bravica i sharke - ALI , u vecini pranja nema problema , a onda bez nekog pravila - voda je svuda po kupatilu !

Pre nekoliko dana sam sedeo vishe od 2 sata dok je bio pushten beli vesh da se pere od 1-ice , ali se nije nishta desilo ; mada vecheras je opet procurelo...

Deshava se sledece - kao da se u nekom momentu donji deo vrata malo odvoji od gume i pochne da curi , pa na kraju i lije - ALI sam primetio da voda kad se puni ,

u tim momentima curenja ide preko i vishe od srednjeg nivoa vrata = stakla = bubnja , pa mi se chini da vrshi veci pritisak nego shto guma sa
vratima mozhe da izdrzhi i onda napravi rupu izmedju stakla i gume , izgura par kapi i onda pochne da teche kao iz kabla...(ako me razumete)

Orijentaciono ili vizuelno , dok ne curi nishta - voda je u bubnju ispod sredine stakla i takodje ispod "zamishljene" linije u pravcu elektro-bravice , ali kad pochne da se

deshava pomenuti "kvar" , tada primecujem da se voda penje iznad sredine i zamishljene linije koja je na pola bubnja i koja je u pravcu elektro-bravice i tada curi kao luda...


Moje pitanje glasi : Da li je neko vec imao ovakav problem , a ako jeste - kakvo je reshenje u pitanje ? Jer ovako svaki put moram da sedim pored mashine i da guram vrata ,

a podpitanje je - Da nije mozhda nivostat za vishi nivo vode trenutno u nekakvoj "blokadi" , pa dozvoljava da udje mnogo vishe vode od predvidjene kolichine - shto izaziva problem ?



Toliko od mene i nadam se bar nekoj pomoci , Hvala !
[ gilopile @ 13.11.2015. 20:31 ] @
Ne bi trebala toliko vode da prima kada pere, jedino pri ispiranju uzuma vise vode ( to je onaj drugi klik u hidristatu )

Provri to sve, zameni crevo koje ide do njega i proveri amortizere, mozda bubanj ode prenisko i toliko zategne gumu na vratima da se izvitoperi pa curi.
[ jasamjasam @ 13.11.2015. 21:05 ] @
Hvala na brzom odgovoru , pokushacu sve to da isproveravam od navedenog , pa se javljam...