[ petkons @ 16.11.2015. 09:02 ] @
Pozdrav svima,

Prošle nedelje mi je prestao sa radom radio u kolima, koja sam kupio pre šest godina iz inostranstva. Kada sam izvadio stari radio, da bih ugradio novi, iznenadio sam se sa "patentom" koji je prethoodni vlasnik instalirao unutar otvora za radio: pištoljem za toplu plastiku je instalirao šest žileta koji su namešteni tako da se radio može izvući, ali ako se rukama krene unutra da se odvoje kablovi, ima gadno da se izseče... Pošto sam zamenu radija radio po danu, video sam žilete, ali "noćni" majstori ih sigurno ne bi videli i bilo bi krvi.

Mene zanima hipotetički, ako neko stvarno ukrade radio i pusti krv, i hipotetički iskrvari pored kola... koja je onda odgovornost vlasnika kola za ubistvo iz nehata... pa sve i da je to instalirao neko u nemačkoj i da ja nisam imao pojma da je to ugrađeno u vozilo...

Malo sam razmišljao o tome, i uklonio žilete, da ne bude da ovaj post iskoriste na sudu protiv mene i da ne mogu da se branim da nisam znao za instalaciju

Da li je to isto kao kad na ogradi oo kuće postaviš šiljke, pa jedno jutro ugledaš lopova nabodenog na šiljke... Da li je i to ubistvo ili je zaštita privatnosti koje kod nas nema...

Šta vi mislite o svemu tome...


[ Predrag Supurovic @ 16.11.2015. 09:37 ] @
Samo zalepiš na vrata upozorenje: "PAŽNJA! OPASNO! Ulaskom u ovo vozilo bez znanja vlasnika rizikujete život!" Tako posle ne može da te tuži da nije bio upozoren.
[ Au197/79 @ 16.11.2015. 11:06 ] @
Pričao mi je kolega o svom rođaku koji je imao problem sa lopovima u žicom ograđenom voćnjaku. Na kraju je pusto psa u voćnjak i lopov je nagrabusio. Zatim je lopov tužio vlasnika i dobio silnu odštetu. Vadio se na to da je on narkoman i da nije imao pojma kako je došao u tuđi ograđeni voćnjak. E sad da li je na ogradi voćnjaka bila ona tabla „Pas ujeda“ nije mi poznato pa ne znam da li je to imalo nekog uticaja na suđenje. Uostalom ako je ograda duga, znači li to da bi na svaka 2 metra moralo da stoji upozorenje na psa? Lopov ne mora da ulazi na kapiju :)
[ Java Beograd @ 16.11.2015. 11:33 ] @
Gde to ? U Srbiji ili nekoj zemlji sa normalnim sudstvom ?

Ako je u Srbiji, onda ishod parnice zavisi samo od toga koliko je sudija potplaćen. Eventualno neki đavolov advokat može još malo da pripomogne. Ništa drugo. Mislim ono, pravo, pravda i slično. Jok.
S obrzaloženjem koje si naveo, čak i da je tabla "opasan pas" postavljena na svakih 10cm, neko bi rekao da slabo vidi, pa bi sudija opet mogao da presudi onako kako je potplaćen.

Naravno, i vlasnik je mogao da se pravda da je i on narkoman, što da ne ? Ali, jok, nema to veze sa ishodom parnice. Jer, sudija takođe može da pošalje i na obavezno lečenje.


Ali da se vratimo na temu: da sam na mestu postavljača teme, ja bih te žilete ostavio. A sve i kad bi došlo (hpotetički) do suđenja, ti žileti se mogu blagovremeno ukloniti, a na sudu uvek možeš da izjaviš da se lopov posekao na oštre ivice lima, instalaciju i slično. A možda se i nije poseko u kolima, nego negde drugde, pa je sa već zadobijenim posekotinama došao da krade auto radio.
[ dusanboss @ 16.11.2015. 15:38 ] @
Zašto su naši ljudi imaju toliki strah da će lopov na sudu imati veća prava od njih.
Znam da bi mnogi voleli da zakon dozvljava da upucaš svakog ko je neovlašćeno na njihovom posedu, ali to povlači za sobom da ja mogu nekog da pozovem kod sebe i ubijem ga i pritom ne snosim nikakvo odgovornost jer ću reće da je dotični došao da krade.
Ti slučajevi da lopov tuži vlasnika jer se povredio prilikom kradje su retki a još redji oni u kojima sud presudi u korist lopova.
Ne držim ovde stranu lopovima ali, realno , dali je pravedno nekoga izlomiti bejzbol palicom (naneti teške povrede) zato što je ušao da ukrade kesu jabuka.
[ anon142305 @ 16.11.2015. 15:51 ] @
Drustvo za koje privatno vlasnistvo nije svetinja, osudjeno je na propast.

Citat:
dusanboss:
Zašto su naši ljudi imaju toliki strah da će lopov na sudu imati veća prava od njih.

Pa verovatno iz iskustva, ne svog, nego sto su culi, direktno od nekog ili kroz medije.

Citat:
dusanboss:
Znam da bi mnogi voleli da zakon dozvljava da upucaš svakog ko je neovlašćeno na njihovom posedu, ali to povlači za sobom da ja mogu nekog da pozovem kod sebe i ubijem ga i pritom ne snosim nikakvo odgovornost jer ću reće da je dotični došao da krade.

Naravno, to je onda druga krajnost i u pitanju bi bilo izvrdavanje zakona. I to bi, takodje, moralo biti zabranjeno.

Znam da je rasireno misljenje da je u SAD tako, udjes coveku u dvoriste, on te rokne i ne robija,
ali koliko se secam nekih slucajeva iz novina, to uopste nije tako.
Mrzi me sad da guglujem, ali verovatno i oni imaju stepen dozvoljene odbrane i zloupotrebu iste.
[ dusanboss @ 16.11.2015. 16:09 ] @
Varira od države do države. U Floridi imaš onaj zakon da možeš da ubiješ nekako ako ti pridje na ne znam koju udaljenost a, ti ga upozoriš da to ne radi. Nisam siguran ali, nešto tako. I nema veze da li je na tvom vlasništvu ili na ulici.

Citat:
Drustvo za koje privatno vlasnistvo nije svetinja, osudjeno je na propast.


Da nije svetinja malo prejaka reč?

Citat:
Pa verovatno iz iskustva, ne svog, nego sto su culi, direktno od nekog ili kroz medije.


Naravno to što je neko čuo tamo nešto od nekoga i to verovatno pogrešno odmah izazova razne fobije. Samo što svi čuju taj jedan slučaj kad lopov tuži vlasnika a nečuju 1000 drugih de vlasnik izlomi lopova jer to je eto normalno. Ne kažem da nije. Ako ti neko udje u kuću u sred noći, šta drugo. Pojenta je da su ti izolovani slučajevi dobijaju previše pažnje pa se stiče utisak da se to dešava često.
Znam masu ljudi koji su zabrinuti zato što možda neće smeti da izlomi lopova kad ga uhvati

Prvo teli da nam zabrane rakiju da pečemu, pa svinje da koljemo a, sad i lopove da mlatimo. E pa dosta je !



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 16.11.2015. u 17:22 GMT+1]
[ gilopile @ 16.11.2015. 16:30 ] @
Eee, poceo sam neki dan da gledam serijal `FBI istraga` i kada vidim njihove metode pri otkrivanju zlocinca i uporedim sa ovim nasim `forenzicarima` i inspektorima, samo mogu da se slatko nasmejem.

Jos citam u novinama vezano za slucaj Ivana Bakic i iskaza njene majke, da ovi kada su pravili uvidjaj u hotelskoj sobi, nisu uzeli na vestacenje nekakvu bocicu sa anestetikom ili sta vec, da ne kopam sada. Znaci, ne mogu da verujem ako je to istina.

Sta bi tek bilo da je i kod nas donesen zakon da mozes vatrenim oruzjem da upucas nekoga ko ti kroci nepozvan na posjed, sto je vrlo komlikovano za izvestaciti da li je stvarno bilo za nuznu odbranu ili si omlatio nekoga jer ti se nije svidjao....? Kakav smo narod, za godinu dana bi se prepolovili. Jos nam to treba, da svaki psihopata, narkoman, bolesnik ima kuci oruzje i da moze da ga upotrebi.

Da se ja pitam, zabranio bih vatreno oruzje i za posjed i za nosenje. Samo policija i vojska mogu da ga imaju i niko vise. Kome se nadje, kazna zatvora u trajanju od 25 godina.
[ Homer J. Simpson @ 16.11.2015. 16:32 ] @
Citat:
IUOP_1:
Drustvo za koje privatno vlasnistvo nije svetinja, osudjeno je na propast.

A drustvo kome je privatno vlasnistvo svetinja veca od zdravlja/zivota osudjeno je na daleko brzu propast.
[ dusanboss @ 16.11.2015. 17:01 ] @
Nadam se da je radnik ujedno i vlasnik pošto bi u suprotnom, (mada je i ovako) njegova akcija bila totalno iracionalana. Šta je imao unutra? Koliko pazara može da ima trafika da bi se to branilo na ovaj način.
Društvo u kome se takva suma novca brani na ovaj način je čini mi se osudjeno na propast.
Nema sumlje da je čin ovog čoveka izuzetno hrabar. Dafinitivno ne promišljen. Sad sam čitao čovek je vlasnik a lopov je odneo 7000 din.
Znam da ljudima znači svaki dinar ali, rizikovati teže povrede ili nešto gore ,ne znam .

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 16.11.2015. u 18:27 GMT+1]
[ Java Beograd @ 16.11.2015. 17:22 ] @
Poenta je da ovakvi, sve i da su uhvaćeni na delu, ne provode u zatvoru duže od jednog dana. Policija ih pušta na slobodu, "uz krivičnu prijavu". I nikom ništa.

Pazi, kad onog dilera, pravosnažno osuđenog na 8 godina (što je retkost) ne mogu da strpaju iza rešetaka.
[ dusanboss @ 16.11.2015. 17:35 ] @
Takav je zakon. Trebalo bi menjati tako da ako je u pitanju povratnik ide skraćeni postupak. Za dilovanji koliko znam minimum je 5 god. A komšija ubio ženo sa dva metka iz lovacke izašo posle 3 g. Jbg bio čovek pijan.
[ Homer J. Simpson @ 16.11.2015. 17:36 ] @
Covek nije hrabar vec lud. 100%.
Takvima treba staratelj i nadzor a ne radnja.
Eventualno bi mogao da skuplja lisce ili tako nesto , ali ni to bez nadzora.

I takvih je gomila (da ne kazem vecina) samo se razlikuje stepen ludila - ide od rvanja sa naoruzanim razbojnicima-narkomanima preko suprotstavljanja ozbiljnim reketasima , pretnji i pokusaja samoubistava zbog oduzimanja imovine pa do samoubilackog rata protiv pola sveta zbog Kosova ili sl.
[ branko tod @ 16.11.2015. 17:48 ] @
Za ove mlađe da vide kako se to nekad ovde radilo Ludi ili ne ocenite sami.

http://www.politika.rs/rubrike...-na-turskog-ambasadora.lt.html
[ dule_ns @ 16.11.2015. 17:50 ] @
Vidim da je pišanje po sirotinji ovde veoma popularno.
[ branko tod @ 16.11.2015. 17:52 ] @
Citat:
dule_ns: Vidim da je pišanje po sirotinji ovde veoma popularno.


? ? ?
[ Homer J. Simpson @ 16.11.2015. 17:55 ] @
Citat:
branko tod:
Za ove mlađe da vide kako se to nekad ovde radilo :D Ludi ili ne ocenite sami.

http://www.politika.rs/rubrike...-na-turskog-ambasadora.lt.html

Naravno da su ludi , svi civili a mozda cak i taj s Ladom.
A ovaj sto je pucao (bese sa 7.65 i neke vece udaljenosti ?) je jedini normalan (ako u tom momentu nije bilo civila oko begunca).
[ branko tod @ 16.11.2015. 18:23 ] @
Sve se to dešavalo u Tašmajdanskom parku pre podne. Dupke pun naroda.
[ Homer J. Simpson @ 16.11.2015. 18:28 ] @
Jbg 'dupke pun naroda' ne mora da znaci da su bas bili u neposrednoj blizini ili iza atentatora ...
Ali ako jesu , onda je lud i taj sto je pucao
[ gilopile @ 16.11.2015. 18:41 ] @
Citat:
Dvojica atentatora su u prvostepenom sudskompostupku osuđeni na smrt, kasnije im je kazna preinačena na po 20 godina zatvora


Ovo mi nije bas najjasnije. AKo je u medjuvremenu ukinuta smrtna kazna, zar ne bi trebalo da se zameni sa maksimalnom kaznom zatvora?

Ne da su se izvukli, nego, jbmlga.
[ anon142305 @ 16.11.2015. 19:16 ] @
Citat:
dusanboss:
Da nije svetinja malo prejaka reč?

Mozda je neodgovarajuca, ali prejaka - nimalo.
Drzava mora da obezbedi zastitu privatne svojine, a ne kao kod nas - ne sme pojedinac to da radi, ali ni drzava bas nece da kaznjava krsenje toga.
Tipa, ne jure se sitni kriminalci, visok prag za tuzbu po sluzbenoj duznosti, skorasnje smanjivanje penzija itd.

Citat:
dusanboss:
Naravno to što je neko čuo tamo nešto od nekoga i to verovatno pogrešno odmah izazova razne fobije.

Moguce da ime i toga, ali imas i medijske izvestaje.
Oni bi bar za nijansu trebali biti kredibilniji.

Citat:
dusanboss:
Ako ti neko udje u kuću u sred noći, šta drugo.

Bese skoro jedan takav slucaj, u Zarkovu?
Vlasnik stana je bio u pritvoru, dalje nisam ispratio.
Nista ono treba da zaradjuje za porodicu, pa ajd da ga vratimo kuci.

Citat:
gilopile:
Da se ja pitam, zabranio bih vatreno oruzje i za posjed i za nosenje. Samo policija i vojska mogu da ga imaju i niko vise. Kome se nadje, kazna zatvora u trajanju od 25 godina.

Uobicajen odgovor na to je da se time obicni gradjani stavljaju u nepovoljniji polozaj, jer kriminalci nece postovati zakon, kakav god da je.

Citat:
Homer J. Simpson:
A drustvo kome je privatno vlasnistvo svetinja veca od zdravlja/zivota osudjeno je na daleko brzu propast.
/snimak/

Sta si hteo da kazes snimkom?
Covek je reagovao ovako, samo zato sto je znao da, ako bude opljackan, moze da se pozdravi sa imovinom, nece tu drzava nista d'uradi.

Citat:
dusanboss:
Nema sumlje da je čin ovog čoveka izuzetno hrabar. Dafinitivno ne promišljen. Sad sam čitao čovek je vlasnik a lopov je odneo 7000 din.
Znam da ljudima znači svaki dinar ali, rizikovati teže povrede ili nešto gore ,ne znam .

Pazi, moze tebi i meni da deluje nepromisljeno, ali ako on ne zastiti svoju imovinu, sta da radi!?
Cuh na vestima da je u pitanju 10.000 din. Da deci kupi jaknu i cizme ili da ih otme neki idiot...

Citat:
Java Beograd:
Poenta je da ovakvi, sve i da su uhvaćeni na delu, ne provode u zatvoru duže od jednog dana. Policija ih pušta na slobodu, "uz krivičnu prijavu". I nikom ništa.

Tacno tako. Nikom nista.

Citat:
branko tod: Za ove mlađe da vide kako se to nekad ovde radilo

Ja mislim da je nas socijalizam i tu unazadio, jer tu vazi pravilo da drzava brine o svemu, a ne pojedinac.
[ branko tod @ 16.11.2015. 19:21 ] @
Citat:
Homer J. Simpson: Jbg 'dupke pun naroda' ne mora da znaci da su bas bili u neposrednoj blizini ili iza atentatora ... Ali ako jesu , onda je lud i taj sto je pucao

Citat:
gilopile: Ovo mi nije bas najjasnije. AKo je u medjuvremenu ukinuta smrtna kazna, zar ne bi trebalo da se zameni sa maksimalnom kaznom zatvora? Ne da su se izvukli, nego, jbmlga.


Ako si ikada bio u Beogradu, to se desilo na Tašmajdanu na 50 metara od Jatove
poslovnice odakle je kretao autobus za aerodrom, a pored početne stanice šestice
i taksi stanice. Dan je bio lep, a i pešački prelazi su tu, kao i divna staza za mame
sa kolicima.

Pa i jeste maksimalna kazna. U humanom socijalizmu je maksimum bio 20 god.

[ dusanboss @ 16.11.2015. 19:38 ] @
Bilo nekad sad se pripoveda. Da li bi neko danas jurio nekog naoružanog posle slične sačekuše? U većini slučajeva ubjeni bi i zaslužio to. Pa ti sad rizikuj svoj život da bi priveo pravdi ubice nekog teškog kriminalca.
[ Homer J. Simpson @ 16.11.2015. 19:58 ] @
Citat:
IUOP_1:
Sta si hteo da kazes snimkom?
Covek je reagovao ovako, samo zato sto je znao da, ako bude opljackan, moze da se pozdravi sa imovinom, nece tu drzava nista d'uradi.

Da bi se normalan covek radije pozdravio sa lancem kioska nego sa zivotom ...
A svakako ne bi rizikovao ni ubod cackalicom a ne nozem za neku sicu.

E pa s obzirom da ljudi u Srbiji ocigledno svoj zivot vrednuju par hiljada dinara , onda ne znam zasto ocekuju da drugi (lopovi/razbojnici , drzava tj. sudovi i policija i ostali) isti cene vise ?!
Cak bi trebalo ukinuti i ovaj sistem zdravstvene zastite pa nek' placaju punu cenu posledica sopstvenog ludila
Citat:
IUOP_1:
Tipa, ne jure se sitni kriminalci, visok prag za tuzbu po sluzbenoj duznosti, skorasnje smanjivanje penzija itd.

Ne postoji nikakav 'prag za tuzbu' za razbojnistva a za sitne kradje/prevare je valjda spusteno na 1500.
Mada je i onih 5k bilo prenisko posto istraga i postupak kostaju daleko vise
[ Lavlja_Jazbina @ 16.11.2015. 20:27 ] @
Da li bi i elektropastir bio greh ili ne?
[ cika dacha @ 16.11.2015. 21:10 ] @
Au197/79@ ribolovacka prica.


Lavlja_Jazbina@ nE!
[ anon142305 @ 16.11.2015. 21:39 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Ne postoji nikakav 'prag za tuzbu' za razbojnistva a za sitne kradje/prevare je valjda spusteno na 1500.
Mada je i onih 5k bilo prenisko posto istraga i postupak kostaju daleko vise

Druze, nemoj da me zezas, pa policija i ne izlazi na teren kad je neka "sitnica" u pitanju.

Citat:
Homer J. Simpson:
E pa s obzirom da ljudi u Srbiji ocigledno svoj zivot vrednuju par hiljada dinara , onda ne znam zasto ocekuju da drugi (lopovi/razbojnici , drzava tj. sudovi i policija i ostali) isti cene vise ?!

Uf, al gresis...
Ovaj slucaj pokazuje dve stvari:

1. Ljudi u Srbiji su svesni da ako ne zastite svoju imovinu, drzava im tesko moze pomoci.
Koliko je vrednost te imovine, posve je nebitno.
Nekom je nesto sitnica, a nekom mnogo.

2. Cim je neko u stanju da rizikuje svoj zivot zarad "par hiljada dinara",
to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko se lose zivi.

Citat:
Homer J. Simpson:
Cak bi trebalo ukinuti i ovaj sistem zdravstvene zastite pa nek' placaju punu cenu posledica sopstvenog ludila

E sad si ga odvalio, ali bas onako...

Stvar je jednostavna.
Ovako se to radi u zemljama gde sistem cuva privatnu svojinu: Ubila provalnika nakon što je telefonom pitala policiju da li sme

A ovako je kod nas: Branio porodicu, biće mu suđeno za ubistvo!

Sta vam se vise dopada i sta mislite da je bolje za jedno drustvo?
I jos jedno pitanje, kad bi se na globalnom nivou usvojilo ono sto smatra @gilopile, da niko ne sme imati oruzje, sta mislite kako bi se zavrsio prvi slucaj?
[ bakara @ 16.11.2015. 21:59 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:

Da bi se normalan covek radije pozdravio sa lancem kioska nego sa zivotom ...
A svakako ne bi rizikovao ni ubod cackalicom a ne nozem za neku sicu.

E pa s obzirom da ljudi u Srbiji ocigledno svoj zivot vrednuju par hiljada dinara , onda ne znam zasto ocekuju da drugi (lopovi/razbojnici , drzava tj. sudovi i policija i ostali) isti cene vise ?!

Ja ne znam kako je neko drugi doziveo onaj snimak, ali ja ne vidim kako je onaj covek mogao da izbegne sukob sa lopovom koji drzi noz?

Da je moglo da se pobegne pobegli bi i jedan i drugi, ali resetke su bile zakljucane a lopov drzi noz, sta je mogao da uradi nego da se brani?
Nije to bilo zbog para nego zbog frke...


[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.11.2015. u 23:16 GMT+1]
[ Homer J. Simpson @ 16.11.2015. 22:57 ] @
Citat:
bakara:
Nije to bilo zbog para nego zbog frke...

Aha
Citat:
IUOP_1
2. Cim je neko u stanju da rizikuje svoj zivot zarad "par hiljada dinara",
to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko se lose zivi.

Ne , to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko je lose psihicko zdravlje
Citat:

Ovako se to radi u zemljama gde sistem cuva privatnu svojinu: Ubila provalnika nakon što je telefonom pitala policiju da li sme

A ovako je kod nas: Branio porodicu, biće mu suđeno za ubistvo!

Sta vam se vise dopada i sta mislite da je bolje za jedno drustvo?

Uporedi broj ubijenih vlasnika/radnika prilikom razbojnistva u drustvima gde je to dozvoljeno i gde nije pa ces sam videti sta je bolje
[ anon142305 @ 16.11.2015. 23:03 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Ne , to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko je lose psihicko zdravlje

Cije psihicko zdravlje?
[ jnk @ 16.11.2015. 23:03 ] @
A i ovaj trafikant je imao sreće što je lopov sisica i nije smeo da upotrebi nož kako treba, mogao je da prođe neuporedivo gore.
[ dusanboss @ 16.11.2015. 23:04 ] @
Ima i toga što kaže bakara. Čovek je bio u "bori se il beži" modu a nije imao gde da beži. Ne znamo da li su i koje reči razmenjene. Ipak mislim da je malo neoprezno postopio. Na to se verovatno odlučio kada je video da razbojnik nema želju,hrabrost ili šta već da ga ozbiljnije povredi.
Slažem se jnk. Mogao je da prodje mnogo gore. Izgleda da je procenio situciju. Mada nikad neznaš. Moglo je da se sve promeni za čas i da se završi tragično.
Što kaže IUOP_1 čovek branio deci jaknu i patike. Pa šta bi ta deca bez oca? Iracionalno razmišljanje. Pogotovo ako je čovek otac.

Citat:
Druze, nemoj da me zezas, pa policija i ne izlazi na teren kad je neka "sitnica" u pitanju.


Za svaku provalu policija izlazi na teren čak i ako ništa nije uzeto. To sto je civra ranije bila 15 000 a sad spuštena ne znam na koliko dal 5 000 ili 1 500 odnosi se na kradje tipa ako vam neko mazne bicikl na ulici.
Što uvidjaje rade traljavo a, nekad i samo naprave zapisnik to je druga stvar. Bitno da su za pisanje kazni u saobraćaju uvek orni,vredni i spremni za nove radne pobede.
[ Homer J. Simpson @ 16.11.2015. 23:06 ] @
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Homer J. Simpson:
Ne , to je samo jedan od mnogo pokazatelja koliko je lose psihicko zdravlje

Cije psihicko zdravlje?

Takvih kao sto je taj na snimku , ti i vecina ostalih.

Cujem pricu pre nedelju dana kako je neki klosar napao neku babu da joj otme torbu.
I baba ne da , klosar vuce , baba padne ali drzi i dalje i zapomaze , klosar kao odustane i pocne da odlazi medjutim predomisli se , vrati , ugazi (isutira) babu , svu je izlomi i uzme torbu i ode ...
I ja sad razumem da je babi dozlogrdilo da zivi ali sto brate nije otisla da skoci s mosta ili tako nesto , a ne ovako da lezi u bolovima ko zna koliko.
Nema razumnog objasnjenja
[ Svarog @ 16.11.2015. 23:27 ] @
Citat:
Homer J. Simpson: Takvih kao sto je taj na snimku , ti i vecina ostalih.

Cujem pricu pre nedelju dana kako je neki klosar napao neku babu da joj otme torbu.
I baba ne da , klosar vuce , baba padne ali drzi i dalje i zapomaze , klosar kao odustane i pocne da odlazi medjutim predomisli se , vrati , ugazi (isutira) babu , svu je izlomi i uzme torbu i ode ...
I ja sad razumem da je babi dozlogrdilo da zivi ali sto brate nije otisla da skoci s mosta ili tako nesto , a ne ovako da lezi u bolovima ko zna koliko.
Nema razumnog objasnjenja


Budalo nenormalna.
[ dusanboss @ 16.11.2015. 23:35 ] @
Što je Homer nenormalan ? Pusti sad to što je ubio ženu Mradž i izvukao se na sudu . Mislim da ovde govori razumno. Koja je svrha junačiti se kad tome nije mesto.
Pa niko ne voli da bude opljačkan i verujem da je ljudima žao svojih materijalnih stvari ali, toliko da ih brane životom? Ne vidim računicu u tome. I obično to nisu neke velike svote. 5 000 je mala svota novca. Bila ona nečije mesečno primanje ili je neki milioner zaradio za sekundu. To ne menja činjenicu da je to mala svota novca za koju ne vredi rizikovati telesne povrede a komoli život.
[ anon142305 @ 16.11.2015. 23:44 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Takvih kao sto je taj na snimku , ti i vecina ostalih.

Ne secam se da sam te vredjao, pa nisi ni ti mene morao.

Citat:
Homer J. Simpson:
I ja sad razumem da je babi dozlogrdilo da zivi ali sto brate nije otisla da skoci s mosta ili tako nesto , a ne ovako da lezi u bolovima ko zna koliko.
Nema razumnog objasnjenja

Ili trolujes ili si idiot, ali u oba slucaja je rasprava besmislena.

Citat:
dusanboss:
5 000 je mala svota novca.

Ajde nemoj sad i ti da lupetas. Prvo razmisli zasto ljudi kupuju lekove na komad, pa onda procenjuj sta koliko kome vredi.

[ Homer J. Simpson @ 16.11.2015. 23:49 ] @
Ja bih radije kopao po kontejnerima nego izlomljen (ili izboden) lezao u bolnici ...
Mozda sam stvarno ja nenormalan , sta znam.
Mada vidim da vecina civilizovanog sveta ima slicne stavove pa nisam siguran. Ko zna , mozda su i oni budale
[ dusanboss @ 17.11.2015. 00:13 ] @
Citat:
Ajde nemoj sad i ti da lupetas. Prvo razmisli zasto ljudi kupuju lekove na komad, pa onda procenjuj sta koliko kome vredi.


Te ne menja činjenicu da je to mala svota novca. Možda u datom trenutku vremena nekome vredi mnogo više opet nema uticaja na opštu vrednost iste svote.
Ne možeš reći da je to veliki novac ma koliko bio siromašan i ma koliko ljudi (zajedno samnom) nemalo ni pola od te vrednosti u džepu. Jednostavno prema tome šta možeš da kupiš za taj novac to nije velika svota i tačka.
Zašto ljudi kupuju lekove na komad je druga tema skroz.
[ Lavlja_Jazbina @ 17.11.2015. 06:34 ] @
Citat:
Ja bih radije kopao po kontejnerima nego izlomljen (ili izboden) lezao u bolnici ...


Pa mozes i jedno i drugo,u paketu.


[ dule_ns @ 17.11.2015. 07:38 ] @
Citat:
dusanboss:
Što je Homer nenormalan ? Pusti sad to što je ubio ženu Mradž i izvukao se na sudu :). Mislim da ovde govori razumno. Koja je svrha junačiti se kad tome nije mesto.
Pa niko ne voli da bude opljačkan i verujem da je ljudima žao svojih materijalnih stvari ali, toliko da ih brane životom? Ne vidim računicu u tome. I obično to nisu neke velike svote. 5 000 je mala svota novca. Bila ona nečije mesečno primanje ili je neki milioner zaradio za sekundu. To ne menja činjenicu da je to mala svota novca za koju ne vredi rizikovati telesne povrede a komoli život.


To ti može biti mala svota novca samo u 2 slučaja:

1) Zarađuješ mnogo više od toga pa ti taj gubitak neće teško pasti
2) Sponzoruša si pa te zabole, dodaće sponzor koliko treba


Očigledno da ni ta baka ni onaj nesretnik u trafici nisu te sreće. Ti očigledno jesi.
[ dule_ns @ 17.11.2015. 07:41 ] @
Citat:
branko tod:
Citat:
dule_ns: Vidim da je pišanje po sirotinji ovde veoma popularno.


? ? ?


Kad je prva/jedina/najjača reakcija na taj video sledeća:

Citat:
Covek nije hrabar vec lud. 100%.
Takvima treba staratelj i nadzor a ne radnja.
Eventualno bi mogao da skuplja lisce ili tako nesto , ali ni to bez nadzora.

I takvih je gomila (da ne kazem vecina) samo se razlikuje stepen ludila - ide od rvanja sa naoruzanim razbojnicima-narkomanima preko suprotstavljanja ozbiljnim reketasima , pretnji i pokusaja samoubistava zbog oduzimanja imovine pa do samoubilackog rata protiv pola sveta zbog Kosova ili sl.


u mom sistemu ubeđenja to je pišanje po sirotinji.
[ Java Beograd @ 17.11.2015. 07:48 ] @
Citat:
IUOP_1:Stvar je jednostavna.
Ovako se to radi u zemljama gde sistem cuva privatnu svojinu: Ubila provalnika nakon što je telefonom pitala policiju da li sme

A ovako je kod nas: Branio porodicu, biće mu suđeno za ubistvo!

Sta vam se vise dopada i sta mislite da je bolje za jedno drustvo?
I jos jedno pitanje, kad bi se na globalnom nivou usvojilo ono sto smatra @gilopile, da niko ne sme imati oruzje, sta mislite kako bi se zavrsio prvi slucaj?

Prvi slučaj bi bilo teško silovanje, ubistvno, možda i dovstruko. Pljačka još i najmanji problem.

Međutim daleko je Amerika, mene lično mnogo više uzbuđuju domaće teme, pa bih se vratio na domaći slučaj.

Neverovatno je kolikoje tužilac godinama maksimalno blagonaklon prema kriminalcu, kojeg ne optužuje i ne zatvara iza rešetaka godinama, i dozvoljava mu da pljačka i hara po celom naselju, sejući strah svim građanima. Kažu da je imao više od 30 krivičnih prijava. Kakvo je to sudstvo / tužilaštvo koje ne uzima u obzir ponavljanje tj, više struko ponavljanje krivičnog dela i ne preduzima korake da to spreči ? Zna se - korumpirano. Korumpiran do srži.
Zato, prvom prilikom, kad nije dobio očekivano "podmazivanje", trenira strogoću i iz petnih žila se uporno trudi da osudi čoveka koji je branio život trogodišnje ćerke, žene, i na raju krajeva svoj sopstveni.



[ dava @ 17.11.2015. 09:00 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:

Da bi se normalan covek radije pozdravio sa lancem kioska nego sa zivotom ...
A svakako ne bi rizikovao ni ubod cackalicom a ne nozem za neku sicu.

E pa s obzirom da ljudi u Srbiji ocigledno svoj zivot vrednuju par hiljada dinara , onda ne znam zasto ocekuju da drugi (lopovi/razbojnici , drzava tj. sudovi i policija i ostali) isti cene vise ?!



Ne završava se svaka pljačka ubistvom, tačnije rijetko koja pljačka se završi ubistvom na našim prostorima. Svako u takvim situacijama procjenjuje koliko može da pruža otpor, neko uspješnije procjeni, a neko ne. Ne možeš @Homere svakom klincu koji naiđe sa čačkalicom da otvoriš kasu i kažeš izvoli, a ne treba ni braniti sitnicu svojim životom. Teško je donijeti pravu odluku u toj situaciji naročito ako nemaš iskustva u tome. Neko se i totalno pogubi kao ovaj lik, i postane skroz iracionalan. Pored svog gambanja najgluplje mu je kad se dohvatio b. palice pa ga čuka po glavi dok ovaj pokušava pobjeći. Niti zna udariti, samo ga iritira. Iskreno očekivao sam da će ga lopov tada pravo nabosti, ali srećom nije.

[ Darko Nedeljković @ 17.11.2015. 10:43 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
A svakako ne bi rizikovao ni ubod cackalicom a ne nozem za neku sicu.

Da li bi mogao da mi ostavis informaciju gde zivis, da se pojavim sa cackalicom :D

Citat:
E pa s obzirom da ljudi u Srbiji ocigledno svoj zivot vrednuju par hiljada dinara , onda ne znam zasto ocekuju da drugi (lopovi/razbojnici , drzava tj. sudovi i policija i ostali) isti cene vise ?!

Moras da uzmes u obzir i rezonovanje druge strane. Ako moze da se inkasira par hiljada dinara za par minuta bez ikakvih posledica, onda cu ja od sutra da se bavim tim poslom radije nego da ceo dan/vise dana radim za te pare. Ako postoji velika verovatnoca da mi razlupas lobanju ako se pojavim sa "cackalicom", onda cu radije da radim makar i najtezi posao za te iste pare. Sad sve to pomnozi sa milion mojih istomisljenika i shvatices da ako u drustvu nema hrabrih/ludih, danas bi na ulici imao milion tih sa cackalicama koji bi ti trazili tih nekoliko hiljada dinara mnogo puta u toku dana i na kraju bi opet izvukao deblji kraj kad kazes da nemas vise. Imajuci to u vidu, hrabri i ludi su veoma drustveno korisni, to sto neko od njih pogine bice za opste dobro i treba ga slaviti kao heroja. Ako sam ja strana koja "brani svoju imovinu", onda treba da znas da to ne radim iz sebicnih razloga, koliko iz razloga da zastitim zivote i imovinu miliona ljudi oko sebe. Ako poginem, pa sta sad, nista novo, moji preci su takodje ginuli nastojeci da zastite slabije od neprijatelja.
[ Homer J. Simpson @ 17.11.2015. 13:23 ] @
Demantuju te prakticno sve normalne zemlje gde ni milione ne brane tim zarom kao ovde sicu ...
Sto se tice predaka , bice da oni nisu bili bas toliko ludi (islo se u hajduke i sl. , povlacilo pa napadalo iznenada , nije se islo goloruko frontovski na jaceg neprijatelja)
Citat:
dava:Ne završava se svaka pljačka ubistvom, tačnije rijetko koja pljačka se završi ubistvom na našim prostorima.

To mozemo da zahvalimo razbojnicima koji su izgleda i prisebniji i normalniji od 'zrtava' ...
Citat:
dule_ns:u mom sistemu ubeđenja to je pišanje po sirotinji.

U mom sistemu to je najgora sirotinja - sirotinja u glavi
Citat:
Lavlja_Jazbina:Pa mozes i jedno i drugo,u paketu.

Dobro Lave , necemo sad porediti babe i zabe tj. psihopate i pljackase
[ dusanboss @ 17.11.2015. 13:56 ] @
Citat:
To ti može biti mala svota novca samo u 2 slučaja:

1) Zarađuješ mnogo više od toga pa ti taj gubitak neće teško pasti
2) Sponzoruša si pa te zabole, dodaće sponzor koliko treba


Očigledno da ni ta baka ni onaj nesretnik u trafici nisu te sreće. Ti očigledno jesi.


Zanimljivo kako na osnovu jedne izjave procenjuješ moje materijalno stanje i zanimanje.

Ne znam kako neki ljudi ne shvataju šta hoću da kažem. I to je široko rašireno verovanje u našem narodu. "nekom je 1000 din mnogo" ili "kad nemaš mnogo je i 1000 din". Umorio sam se slušajući takve izjave. Matrijalno stanje,trenutna potreba za novcem ili bilo šta drugu ne menja činjenicu da je to mala svota novca.
Ne meni ,ne npr. Miškovići, ne ni ovoj ženi što pretura po kontejnerima.
[ dule_ns @ 17.11.2015. 14:04 ] @
Citat:
Homer J. Simpson:
Demantuju te prakticno sve normalne zemlje gde ni milione ne brane tim zarom kao ovde sicu ...
Sto se tice predaka , bice da oni nisu bili bas toliko ludi (islo se u hajduke i sl. , povlacilo pa napadalo iznenada , nije se islo goloruko frontovski na jaceg neprijatelja)
Citat:
dava:Ne završava se svaka pljačka ubistvom, tačnije rijetko koja pljačka se završi ubistvom na našim prostorima.

To mozemo da zahvalimo razbojnicima koji su izgleda i prisebniji i normalniji od 'zrtava' ...
Citat:
dule_ns:u mom sistemu ubeđenja to je pišanje po sirotinji.

U mom sistemu to je najgora sirotinja - sirotinja u glavi
Citat:
Lavlja_Jazbina:Pa mozes i jedno i drugo,u paketu.

Dobro Lave , necemo sad porediti babe i zabe tj. psihopate i pljackase

To je to, meni je oduvek bilo sumnjivo, ali sam sad konačno i ubeđen da su ustvari razbojnici mentalno i kulturološki najzdraviji deo ovog društva.
[ dule_ns @ 17.11.2015. 14:12 ] @
Citat:
dusanboss:
Citat:
To ti može biti mala svota novca samo u 2 slučaja:

1) Zarađuješ mnogo više od toga pa ti taj gubitak neće teško pasti
2) Sponzoruša si pa te zabole, dodaće sponzor koliko treba


Očigledno da ni ta baka ni onaj nesretnik u trafici nisu te sreće. Ti očigledno jesi.


Zanimljivo kako na osnovu jedne izjave procenjuješ moje materijalno stanje i zanimanje.

Ne znam kako neki ljudi ne shvataju šta hoću da kažem. I to je široko rašireno verovanje u našem narodu. "nekom je 1000 din mnogo" ili "kad nemaš mnogo je i 1000 din". Umorio sam se slušajući takve izjave. Matrijalno stanje,trenutna potreba za novcem ili bilo šta drugu ne menja činjenicu da je to mala svota novca.
Ne meni ,ne npr. Miškovići, ne ni ovoj ženi što pretura po kontejnerima.

A verovatno je to mala svota novca i onom razbojniku koji je zbog nje spreman da nekog prekolje ili fizički obogalji. Pa opet po tebi nije problem on koji je zbog otimanja tuđih 1000 dinara (koji su po tvojim rečima ništa) klao druge ljude nego je problem u ljudima koji su branili svoju imovinu.
[ Homer J. Simpson @ 17.11.2015. 14:51 ] @
Pa naravno da nije problem , 'normalno' je da postoje pojedinci koji ce za sicu da izgube slobodu/zdravlje/zivot , nije normalno da je vecina takva
[ Darko Nedeljković @ 17.11.2015. 16:45 ] @
Citat:
A verovatno je to mala svota novca i onom razbojniku koji je zbog nje spreman da nekog prekolje ili fizički obogalji.

A da ne pominjemo da je ovaj razbojnik mogao da se obogalji i ostane invalid dok je preskakao onu visoku ogradu. Treba zakonom ograniciti visinu ograde. Ili, jos bolje - odrediti da se svakom razbojniku iz sredstava poreskih obveznika isplacuje onoliko para koliko mu treba, a ne da preskace ograde i rizikuje zivot i zdravlje, kako svoj tako i drugih ljudi. Jednostavno dodje, prijavi se da hoce da bude razbojnik i damo mu karticu bez limita, pa nek uzima kolko mu treba sa bankomata. Ovako, danas opljacka njega, sutra tebe, prekosutra mene, niko mu se ne suprostavlja, na kraju i nas sve to ukupno isto kosta i on isto dobije, a i nama i njemu bi bilo prijatnije da uopste ne prolazimo kroz proces pljacke.
[ dusanboss @ 17.11.2015. 17:21 ] @
Citat:
A verovatno je to mala svota novca i onom razbojniku koji je zbog nje spreman da nekog prekolje ili fizički obogalji. Pa opet po tebi nije problem on koji je zbog otimanja tuđih 1000 dinara (koji su po tvojim rečima ništa) klao druge ljude nego je problem u ljudima koji su branili svoju imovinu.


Nemoj da izvlačiš stvari iz konteksta. Neki ljudi izgube i život za manje od hiljadu dinara. To i dalje ne čini to velikom svotom novca već znači da je neko platio previše za dati iznos. Ne znam šta ti je cilj u ovoj raspravi? Ako hoćeš da dokažeš nešto uzmi tih 1000 din pa živi tri meseca sa njom pa se onda javi i pričaj kako je to solidna svota novca od koje pojedinac a, možda i porodica može da živi 3 meseca.
[ gilopile @ 17.11.2015. 17:24 ] @
Ne radi se tu uvek o parama. Neko, bre, neda svoje, pa makar to bilo i 5 para. Dostojanstvo nema cenu. Jednostavno, ne diraj moje i tacka.

U klipu, koliko sam ja procenio, mislim da se ne radi o nekom narkomanu, vec nekom klincu kome `gori pod nogama` i iz nekog razloga upustio se u pljacku misleci `evo meni laka lova da se izvucem iz problema`. Srecom, pa ima savesti, te nije ozbiljno povredio prodavca. Valjda ce iz ovoga izvuci neku pouku...
[ dusanboss @ 17.11.2015. 17:28 ] @
To je već druga stvar. Ja ovde pričam o tome da 1000 din nije velika svota. I to će ti verovatno reći i prosjak na ulici koji je gladan naravno ukoliko je iskren. To što noko
ima čojstvi i junaštvo pa neda na sebe to je druga stvar skroz.
[ gilopile @ 17.11.2015. 17:34 ] @
To je vec individualna stvar. Kao sto rekose, nekom tih 1000 din znaci mnogo, a nekome apsolutno nista.

Naravno, iz drugog ugla posmatrajuci, 1000 din je smesna suma novca danas.
[ Homer J. Simpson @ 17.11.2015. 17:54 ] @
Citat:
gilopile:
Ne radi se tu uvek o parama. Neko, bre, neda svoje, pa makar to bilo i 5 para. Dostojanstvo nema cenu. Jednostavno, ne diraj moje i tacka.

Kazem ja , definicija ludila.
To je ono : 'Pare ili zivot' - 'Uzmi zivot , pare ne dam' ...
Lepo ako pogine na spomeniku da stoji 'Lud covek koji nije cenio svoj zivot' (ili nesto slicno) a ako prezivi naplatiti pune troskove lecenja (ubaciti neku klauzulu u zdravstveno osiguranje , da se ponistava ako se lice ponasa iracionano/samoubilacki) pa ce se mozda neki i opametiti kad vide da to kosta vise od pazara/robe.
[ Zlatko580 @ 17.11.2015. 18:32 ] @
Pare ili zivot? Pare neće dobiti, a ako napadne sa namerom da ubije onda neka je spreman da i sam bude ubijen...
"Samoubilačko" ponašanje nije isto za svaku situaciju i svakog čoveka.
Za tebe Simsone pretpostavljam da bi samoubilačko ponasanje bilo i suprotstavljanje golorukom protivniku, dok bi neki bez puno muke razoružali naoružanog napadača.
Ti Simsone deluješ kao neka žestoka kukavica, a ne kao prosečno hrabar čovek. Mora da si bio pod uticajem i zaštitom roditelja previše dug period pa nisi shvatio da nešto moraš i sam da uradiš, a ne samo da se sklanjaš. Kakav je to život kad si kukavica? Mora da je mnogo zabavan?
Život jeste važan, ali bolje mrtav heroj nego živa kukavica i biti bljuvotina od čoveka. Srećom po društvo velika većina ne razmišlja kao ti, ali ih mrzi da se raspravljaju sa pametnjakovićima i da dokazuju nešto što je opšteprihvaćeno... Na kraju ne znam ni sam zašto sam se uopšte trudio pisati ovoliko... Takve kao ti treba samo ignorisati. Najbolji lek.

[Ovu poruku je menjao Zlatko580 dana 17.11.2015. u 19:43 GMT+1]
[ Homer J. Simpson @ 17.11.2015. 18:35 ] @
Ne znas ti ni sto si pisao ni sta si pisao ni odakle ti takav zakljucak ali si eto imao potrebu da se olaksas pa ti tastatura bila bliza od WC-a ...

Cinjenica je da vecina ljudi (iliti prosecan covek) nema nikakve sanse da se uspesno suprotstavi prosecnom pljackasu , sve ostalo je mlacenje gloginja tudjim qrcem i/ili ludilo
[ gilopile @ 17.11.2015. 18:47 ] @
Citat:
Cinjenica je da vecina ljudi (iliti prosecan covek) nema nikakve sanse da se uspesno suprotstavi prosecnom pljackasu


Potpuno si u pravu sto se toga tice. Zato ih se i nakotilo koliko volis...
Samo, pre ce da se suprostavi neki, da kazem, mlakonja, nego neko ko se qurci u drustvu kako bi on nekoga lomio i tako ti dripci.
[ Homer J. Simpson @ 17.11.2015. 18:54 ] @
Ali isti slucaj je i sa vecinom u civilizovanim zemljama , tamo gde radije daju pare nego zivot.
A ni broj/procenat pljacki tamo nije veci.
Bice da je onda (kod nas) ipak ludilo u pitanju
[ dule_ns @ 17.11.2015. 19:29 ] @
Citat:
gilopile:
Ne radi se tu uvek o parama. Neko, bre, neda svoje, pa makar to bilo i 5 para. Dostojanstvo nema cenu. Jednostavno, ne diraj moje i tacka.

U klipu, koliko sam ja procenio, mislim da se ne radi o nekom narkomanu, vec nekom klincu kome `gori pod nogama` i iz nekog razloga upustio se u pljacku misleci `evo meni laka lova da se izvucem iz problema`. Srecom, pa ima savesti, te nije ozbiljno povredio prodavca. Valjda ce iz ovoga izvuci neku pouku...

Šta ja znam, meni deluje da je razbojnik barem jedno 10 puta nabo žrtvu nožem. Više mi deluje da je bio zbunjen nego savestan. Al' možda i grešim.
[ dule_ns @ 17.11.2015. 19:34 ] @
Citat:
dusanboss:
Citat:
A verovatno je to mala svota novca i onom razbojniku koji je zbog nje spreman da nekog prekolje ili fizički obogalji. Pa opet po tebi nije problem on koji je zbog otimanja tuđih 1000 dinara (koji su po tvojim rečima ništa) klao druge ljude nego je problem u ljudima koji su branili svoju imovinu.


Nemoj da izvlačiš stvari iz konteksta. Neki ljudi izgube i život za manje od hiljadu dinara. To i dalje ne čini to velikom svotom novca već znači da je neko platio previše za dati iznos. Ne znam šta ti je cilj u ovoj raspravi? Ako hoćeš da dokažeš nešto uzmi tih 1000 din pa živi tri meseca sa njom pa se onda javi i pričaj kako je to solidna svota novca od koje pojedinac a, možda i porodica može da živi 3 meseca.


Šta mi je cilj u ovoj raspravi ne znam ni sam, biće da totalno popizdim kad na klip o razbojništvu prvi komentar bude pišanje po žrtvi:

Citat:
Nadam se da je radnik ujedno i vlasnik pošto bi u suprotnom, (mada je i ovako) njegova akcija bila totalno iracionalana. Šta je imao unutra? Koliko pazara može da ima trafika da bi se to branilo na ovaj način.
Društvo u kome se takva suma novca brani na ovaj način je čini mi se osudjeno na propast.
Nema sumlje da je čin ovog čoveka izuzetno hrabar. Dafinitivno ne promišljen. Sad sam čitao čovek je vlasnik a lopov je odneo 7000 din.
Znam da ljudima znači svaki dinar ali, rizikovati teže povrede ili nešto gore ,ne znam .
[ gilopile @ 17.11.2015. 19:38 ] @
@dule_ns
Citat:
Šta ja znam, meni deluje da je razbojnik barem jedno 10 puta nabo žrtvu nožem. Više mi deluje da je bio zbunjen nego savestan. Al' možda i grešim.


Ne znam, ali vidi se da nije hteo da mu nanese teze povrede. Mogao je 100x da ga izbode kako je hteo, ali ipak, na srecu, proradila mu savest, pa je hteo da zrtvu zaplasi sa onim ubadanjima...sto mu nije islo na ruku...Sve u svemu, sreca da je prodavac ostao sa laksim povredama ( koliko to uopste mogu biti lake povrede, da ne racunam psihicke koje je pretrpio...) U svakom slucaju, uzas.
To je samo neko moje vidjenje....
[ BluesRocker @ 17.11.2015. 20:30 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:Jednostavno dodje, prijavi se da hoce da bude razbojnik i damo mu karticu bez limita, pa nek uzima kolko mu treba sa bankomata. Ovako, danas opljacka njega, sutra tebe, prekosutra mene, niko mu se ne suprostavlja, na kraju i nas sve to ukupno isto kosta i on isto dobije, a i nama i njemu bi bilo prijatnije da uopste ne prolazimo kroz proces pljacke.

Ili ako, ne daj bože, nekog ubije, još bi morali da mu plaćamo hotel od 10 miliona evra:
http://www.blic.rs/Vesti/Hroni...vor-zele-SVI-srpski-kriminalci

Svakom po karticu i miline.
[ jnk @ 17.11.2015. 21:04 ] @
@gilopile

ma kakva crna savest, nije imao muda i deluje mi da je početnik u poslu. A i velika je razlika što se tiče robije ako prilikom razbojništva naneseš teške telesne povrede ili smrt nego ako naneseš lakše povrede. Za ovo će dobiti (kad-tad) neke 3 godine i to je to a da ga je ne daj bože ubio ili baš teško povredio mogao bi i do 10 godina da računa.
[ dusanboss @ 17.11.2015. 23:41 ] @
Citat:
Šta mi je cilj u ovoj raspravi ne znam ni sam, biće da totalno popizdim kad na klip o razbojništvu prvi komentar bude pišanje po žrtvi:


U čemu se ogleda to moje "pišanje" po žrtvi ? Čak sam rekao da je čovek hrabar. Ali ne vredi ako se ne slažem sa tim da treba svaki dinar braniti životom i da je 1000 din nekome mnogo automatski znači da sam na strani razbojnika.
Kako god. Jedino me interesuje kako bi se ponašale sve ove junačine na forumu ukoliko bi ne daj bože upale u sličnu situaciju.