[ Dikavac67 @ 07.01.2016. 12:14 ] @
Poštovani,

septembra sam kupio kotao na pelet, marke Marelli 30kw. Grejem oko 200 kvadrata i nisam zadovoljan potrošnjom. Za period od dvanaest sati rada, potrošim 45kg peleta, što je previše za moj budžet. Zvao sam servisere, oni su mi naštelovali parametre, ali ništa nije promenjeno, u režimu modulacije mi troši 3.2kg na sat. Pošto vidim da ovde ima dosta stručnjaka, da li biste mogli da mi date savet, kako da podesim parametre i smanjim potrošnju?

Hvala unapred!
[ deki2free @ 26.01.2016. 13:06 ] @
Ista prica. Ferolli sun P7 na kotlu ABC Uzice od 30kw, regulisano sa sobnim Wireless Termostatom Cothermo. Grejem oko 180kvadrata. Zavisno od spoljne T, potrosnja ide kada je T spolja vise od 5C = 2dzaka peleta (30kg), od 0 do 5C = 3dzaka (45kg), ispod 0C oko 4dzaka (60kg). Mislim da mnogo zavisi od T koju zelis da imas u prostorijama, zavisi da li drzis na 21C ili 22C ili 23C (na 23C je potrosnja najubedljivija). Moje pitanje je da li grejes i nocu od koliko do koliko sati su ti razliciti T rezimi grejanja? Da li si proveravao da li ima vazduha u sistemu, odnosno pritisak na manometru? Gde ti se nalazi kotao (u podrumu ili izdvojen objekat pored)? Da li imas termoglave na ventilima radijatora, mesni ventil...?