[ argeo @ 08.01.2016. 17:08 ] @
Poštovani,
Posjedujem Bosch 2000 kotao na drva,nadograđen za pelete.Ugradnju ecoM 2 vršio sam Majerić. Kotao malo poboljšan ugradnjom šamotnih cigli u prostor za pepeo odnosno gorenje peleta. Nema turbulatora , serviser i uvoznik ne dobavljaju. Uglavnom sam bio zadovoljan potrošnja kako i Vi navodite cca 5-6 tona, bez zastoja.
No promjenom peleta .crnogorični EN2 Mrkopalj imam problema sa šljakom, stalnim promjenama postotka na fotoćeliji, 2 čišćenja do postizanja prve modulacije na snagu 3 , samim time cca 50 minuta do pokretanja pumpe ( na cca 67 stupnjeva-cijevni termostat ) dok krene već padne na snagu 1 a cca 73 stupnja kotla. Pepeo je crn , šljaka je kao kamenac i treba čistiti rešetku svaki dan četkom i strugalom . Kako nemam uputstva za promjene parametara a ,plamenik je podesio sam Majerić kod ugradnje u kotao, no bio je bukov pelet ,i on pun praha no bio je bijeli pepeo. Lani sam ložio isto Mrkopalj crnogorični En2 ali pakiran za izvoz Gipo i bio je odličan malo praha , malo pepela iako tamnog ali uz čišćenje rešetke svaka 3 dana , kotla 1 tjedno , nikad nije stao. Potrošnja od 2-4 vreće , rad 07 -22.regulacija pumpe i 4 putnog ventila ručna, nema motora ni automatike.
Kuća bez izolacije 80-te, stolarija nova alu i plastika.dve etaže 220m2
Parametri ventilatora su na 1--63, na 2 .-68, na 3--73. i na 4--78. No u odnosu na prošlu godinu čuje se po zvuku da ne gori dobro , čak je imao par puta err pelet ,vjerojatno zbog nečistog peleta ,praha u pužu , to sam očistio . Trebao bih laičke upute koje parametre da mijenjam (doziranje peleta, puž ???) i sam postupak provjere plamena.
Molim za pomoć članove foruma koji posjeduju isti plamenik i samostalno su podešavali parametre. Ponavljam , osim podešavanja sata ,sam plamenik nisam mijenjao parametre , a u samom uputstvu piše samo sitnice- otklanjanje err 2 , -jednostavno. Možda netko posjeduje kakvo servisersko uputstvo, samo da se pokrenem.

Unaprijed zahvaljujem , Argeo