[ milomirp @ 10.01.2016. 08:38 ] @
Opet kritike i samo kritike.Ovoga puta u oitanju je kanal 9 Tv Kragujevac.Meni licno nije toliko vazan ali ako ga vec imam u popisu kanala logicno bi bilo da radi ispravno sto u ovom slucaju nije to to a evo o cemu se radi.Jos od pocetka decembra 2015 god. taj isti kanal imao je sliku ali tona nide.Mislio sam da ce da se samo od sebe popravi jer do sada je situacija bila bezbroj puta ista ali nazalost do dana danasnjeg a verovatno i dalje opet nista.Mislim da cu pozivom direktorice tog studija resiti problem ali ona je brze bolje dala slusalicu nekom drugom navodno iz tehnike koji nije bas imao veza sa problemom uz objasnjenje da je kod njega sve u redu itd.....Danas je 10.01.2016 i situacija je ista nema promene a sto je najgore tamo u studiju nema nikog ni u marketingu ni u tehnici niti bilo gde.Oni jednostavno puste neku emisiju i kud koji mili moji dok to traje.Sve ovo pisem TEK DA SE ZNA KAKO NE TREBA RADITI.
Mozda je kod tog dezurnog sve OK ali an Crnom Vrhu kod Jagodine postoje antene koje salju signal u raznim pravcima i verovatno da na nekoj postoji problem (prekid) audio signala ali ko ce time da se bavi!
[ hotchimney @ 10.01.2016. 09:11 ] @
Pa ako je u pitanju bandera
onda više bandera bojkotuje K9.

Ili je primenjen sistem kodiranja koji kineski revolucionarni prijemnici ne prepoznaju.
Sad, pitanje je u kojoj karici je "puko lanac"
jer u digitalizaciji "na srbijanski način"
se više puta vrši konvertovanje signala
tako da utvrdjivanje izvora problema i nije baš jednostavno.
Tim pre kad se ima na umu nestručnost partijskih kadrova.
[ SlobaBgd @ 10.01.2016. 09:14 ] @
Isti je slučaj (ima slike, nema tona) i sa Moja TV preko SBB-a.
Javašluk.
[ Sceka @ 10.01.2016. 14:44 ] @
Citat:
milomirp:
...Danas je 10.01.2016 i situacija je ista nema promene a sto je najgore tamo u studiju nema nikog ni u marketingu ni u tehnici niti bilo gde.Oni jednostavno puste neku emisiju i kud koji mili moji dok to traje.Sve ovo pisem TEK DA SE ZNA KAKO NE TREBA RADITI.
Mozda je kod tog dezurnog sve OK ali an Crnom Vrhu kod Jagodine postoje antene koje salju signal u raznim pravcima i verovatno da na nekoj postoji problem (prekid) audio signala ali ko ce time da se bavi!

Nedeljom je uglavnom samo dezurno ljudstvo prisutno (u svim TV stanicama/kucama je tako, oduvek). Nepravilnosti se mogu javljati i povremeno/retko i javljaju ali se to brzo otkloni jer ne postoji ta varijanta "puste emisiju pa kud koji" zato sto je monitorisanje konstantno radi korekcija koje se vrse u ril tajmu a za to je potrebno da neko uoci i da reaguje/izvrsi korekciju.

U svakom slucaju, ne treba traziti odgovor od TV stanice jer je tacno ono sto kazu - kod njih na izlazu je ok, ima signal (u ovom slucaju Audio signal) i to je sve sto je u njihovoj sferi interesovanja i odgovornosti. Nemaju veze niti odgovornosti za bilo sta posle njihovog OUT-a.

Neke TV kuce (pojam kao firme) imaju svoju distribuciju po raznim pitanjima ali to sve spada u poseban deo sa svojim obavezama i odgovornoscu. Nazalost, nedostupni su stanovnistvu, korisnicima, pa je jako tesko ili skoro nemoguce da se kontaktiraju ili utice na bilo sta sa strane korisnika.

Samo objasnjavam ko je za sta odgovoran.


Pozdrav!
[ hotchimney @ 10.01.2016. 15:13 ] @
Kako si to lepo sročio
prosto čovek da se rasplače nad surovom sudbinom TV stanica.
Ajde da im svima plaćamo TV taksu, za svaku TV posebno, a oni ništa da ne rade
a mi ćemo sa rikordera puštati filmove i emisije na TV.

Citat:
U svakom slucaju, ne treba traziti odgovor od TV stanice jer je tacno ono sto kazu - kod njih na izlazu je ok, ima signal (u ovom slucaju Audio signal) i to je sve sto je u njihovoj sferi interesovanja i odgovornosti. Nemaju veze niti odgovornosti za bilo sta posle njihovog OUT-a.

To se kaže "brigo moja predji na drugoga!".

Medjutim, odgovorna firma će reagovati na pritužbu klijenta i preuzeće na sebe dalji postupak.

Ovako "kod njih na izlazu je ok" je otresanje klijenta. Tako ne postupaju ozbiljne i odgovorne firme.

Ali, kao što znamo,
u TV kućama je ionako angažovana partijska stoka koja i ne ume drukčije da se ponaša osim da "prevrće valov",
ako ni zbog čega drugog a ono iz inata što ste ih prozvali.
[ Sceka @ 10.01.2016. 15:19 ] @
Opet pricas samo da bi bio kontra. Nikakve koristi od toga.

Izgleda da si za varijantu koju neki zagovaraju "svi rade sve i svi odgovaraju za sve"? Komunizam, SFRJ, Tito i Radnicko Samoupravljanje, Zakon O Udruzenom Radu, OUR-i, Umesto Direktor uvesti Inokosni Poslovodni Organ... to ti je srcu priraslo?

Samo u RTS-u je varijanta "partijska stoka" jednim jako malim delom prisutna. Svi ostali su privatnici kojima je iskljucivo profit bitan.


Pozdrav!
[ hotchimney @ 10.01.2016. 15:43 ] @
Pusti sada priču o komunizmu, SFRJ, Tito i radnicko samoupravljanje. To nije tema već
to je tvoj pokušaj da zadimiš temu (i odgovornost).

Naravno da TV stanica treba da preuzme sve što može da se problem otkloni.
A prvi korak je da sa klijenta preuzme obavezu kontaktiranja i alarmiranja odgovornih
a sa tim procedurama je daleko bolje upućena TV stanica nego klijet.

Citat:
Svi ostali su privatnici kojima je iskljucivo profit bitan.

Kako im je "profit bitan" kad otresaju klijenta?

Pre će biti da i kod tih "privatnika"
"partijska stoka" je osnov delovanja
i reprezentativan primer kako se (ne) ponašati i ophoditi sa klijentima.

[ Sceka @ 10.01.2016. 15:59 ] @
Pa ti si jos u tom vremenu "kolektivne odgovornosti", nisam ja to pomenuo.

Profit je jedino bitan. Sporadicni slucajevi u odnosu na globalno stanje su irelevantni. To sto neko nema Audio signal je zanemrljiva cinjenica za sveukupno poslovanje. Pa i da nije rec o pojedinacnom slucaju nego o grupi, velikoj grupi... to je opet za zanemarivanje u sveukupnom radu.

Kod privatnika ne postoji "partijska stoka" u smislu koji ti prezentujes na svakoj temi. Kod privatnika se niko ni za sta ne pita osim vlasnika. Vlasnik moze da bude, i uglavnom jeste, naklonjem pa cak i poslusnik neke partije, struje, stranke... ali zaposleni kod njega ne uticu po tom pitanju ni na sta, ni u vezi cega... nego samo i jedino vlasnik.

Bice da si ti jedan od onih koji se u sve razumeju pa ti je sve jasno isko nemas pojma koliko ne znas. Nema veze, forum je, svako ima pravo da pise sta hoce.


Pozdrav!
[ hotchimney @ 10.01.2016. 17:15 ] @
Citat:
Sceka:

Profit je jedino bitan. Sporadicni slucajevi u odnosu na globalno stanje su irelevantni. To sto neko nema Audio signal je zanemrljiva cinjenica za sveukupno poslovanje.

A, ne!
Ti si u fazi "kolektivne odgovornosti".

U tržišnoj ekonomiji bitni su svi slučajevi
pa i oni sporadični.
Tržišna ekonomija podrazumeva razmatranje svakog slučaja. Nema "irelevantnih" slučajeva jer se takve situacije po pravilu "obijaju o glavu". I svaki "pojedinačan slučaj" je ZNAČAJNA činjenica u sveukupnom poslovanju.

U suprotnom imaš otresanje sa pozicija sile a što nikako nije ponašanje u smislu "tržišne ekonomije" gde je osnovni cilj profit.


Citat:
Sceka:

Kod privatnika ne postoji "partijska stoka"

Pazi, govorimo o TV kućama.
Ko danas drži TV kuće u Srbiji?
Neki privatnici koji su stekli imovinu rintajući kroz generacije?
Ili se možda radi o slizavanju partijsko-komesarskog tipa?


Najmanje dve osobe na ovoj temi
su prijavile problem sa zvukom na K9.
Što je dobar indikator da je problem negde "s one strane" TV antene.

A i dalje se ništa ne čini.

Kako će K9 ostvariti profit ako ne može da dopre do svojih klijenata?
A ako im nije bitno da li su ili nisu dospeli do svojih klijenata
šta je to drugo nego partijska raspodela (varovatno opštinskih u svakom slučaju nezaradjenih) sredstava?
[ Sceka @ 10.01.2016. 20:13 ] @
:) Pa kako te ne mrzi? Zar ti nije dosadno da razvijas nesto sto je nebitno?

Ja sam napisao nesto sto znam iz "nulte" ruke jer sam i sam jednim delom svog posla deo tog pojma "TV stanice/kuce".

Potpuno je nebitno sta ti mislis o tome, ja sam napisao cinjenice pa kome te informacije nesto znace i ako znace dobro je. Ako ne znace, kao tebi, opet dobro. Nekome ce znaciti informacija koja je iz ne prve nego "nulte" ruke.



Pozdrav!
[ hotchimney @ 10.01.2016. 23:34 ] @
Pišeš ko muva bez glave.
Usput si originalno izumeo "nultu ruku".

Trubio si o profitu kao jedinom bitnom elemntu poslovanja TV kuća.
A sada spinuješ po "rukama", usput se hvališući kako si i ti "delom svog posla deo tog pojma".

Aj još jednom probaj da se izvučeš: kakva je to privatna profitabilna TV kuća koju nije briga što im klijenti nemaju ton?
Pa zar oni ne ostvaruju profit od svojih klijenata (recimo putem reklama)
ili od koga dobijaju novac?
Da li im neko plaća da bi se slikao na televiziji?
Ako im neko plaća za slikanje na TV da li on to radi zbog svojih klijenata ili jednostavno "ima para za bacanje"?
[ anon115774 @ 11.01.2016. 12:40 ] @
To je kao ono sa Mujom i Hasom kad jedan kopa kanal a drugi zatrpava... a treci koji je trebalo da postavlja kabl nije dosao. Ali koga briga? Bitno je da svako radi samo svoj posao.
[ Sceka @ 11.01.2016. 14:14 ] @
@hotchimney

Ne citas nego i dalje pises radi svadjanja. Covek je lepo napisao:
Citat:
milomirp:
...Danas je 10.01.2016 i situacija je ista nema promene a sto je najgore tamo u studiju nema nikog ni u marketingu ni u tehnici niti bilo gde.Oni jednostavno puste neku emisiju i kud koji mili moji dok to traje.Sve ovo pisem TEK DA SE ZNA KAKO NE TREBA RADITI.
Mozda je kod tog dezurnog sve OK ali an Crnom Vrhu kod Jagodine postoje antene koje salju signal u raznim pravcima i verovatno da na nekoj postoji problem (prekid) audio signala ali ko ce time da se bavi!

Ja sam jednostavnim recima objasnio kakva je situacija na licu mesta i zasto je to tako. Cisto objasnjenje jer to znam licno a zato sto je deo mog posla i aktivna saradnja sa TV kucama po raznim pitanjima, skoro mogu da kazem svakodnevna.

Te varijante mlacenja prazne slame tipa "kakva je to privatna profitabilna TV kuća koju nije briga što im klijenti nemaju ton?" i slicno su nepotrebne stvari vrlo kafanskog tipa - a ti to uvodis ne samo u ovu temu nego gde god se javis, na bilo kojoj temi i bilo o cemu da se radi. Zato i kazem, kako ti ne dosadi?



Pozdrav!

[ hotchimney @ 11.01.2016. 19:11 ] @
Citat:
Informer:

To je kao ono sa Mujom i Hasom kad jedan kopa kanal a drugi zatrpava... a treci koji je trebalo da postavlja kabl nije dosao.

Izgleda da je tako nešto.
S tim što u ovom konkretnom slučaju dodatno
se ubacuju partijski komesari
koji sve "nuluju rukom".

Zadatak tih partijskih komesara je da uguše, suzbiju i obezvrede svaku kritiku i poziv na odgovornost.


Pozdrav!
[ Sceka @ 11.01.2016. 20:55 ] @
:) Pa jedino ti sebe istices po pitanju kolektivne odgovornosti boreci se protiv dekadentnih vlasnika TV kuca/stanica, burzuja, kapitalista... :) Obnevideo si od toga pa i druge poistovecujes sa nakaradnim delom sebe... :) Zbogom pameti... :)


Pozdrav!

[ hotchimney @ 11.01.2016. 23:55 ] @
Pišeš mizeriju od budalaština.

A u stvari treba da odgovoriš:
Kakvi "su privatnici kojima je iskljucivo profit bitan" a nisu zainteresovani da dospeju do svojih klijenata?

Budalaština je pomisliti da se tu radi o "kolektivnoj odgovornosti".
[ Sceka @ 12.01.2016. 00:48 ] @
Potpuno nebitno. A nemam nameru da zadovoljavam tvoju zelju i trud da temu spinujes na nesto drugo.

Napisao sam sve sto se ima napisati. Postaje dosadno, smara, tvoje ucesce i nastojanje da se raspravlja o nebitnim stvarima. Ende.


Pozdrav!
[ hotchimney @ 12.01.2016. 01:40 ] @
Pa ti si prvi zapazio da je "isključivo profit bitan". Čestitam!

Kako sad da ti je to rasprava o "nebitnim stvarima"?

[ gilopile @ 12.01.2016. 02:04 ] @
Ja komsijama to resim...`Desni klik LOL`audio` stream/left chanell i proradi, tj, radi. Postoji Audio kanal, samo ga treba naci/izabrati.

Uostalom:

@digisat
@DvbT-manijak
@zilenk
I poslednji na listi, drugovi i drugarice:

@Miladinovic

Hvala!

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 12.01.2016. u 03:33 GMT+1]
[ hotchimney @ 12.01.2016. 07:37 ] @
Ako je tako onda je
izostalo "obrazovanje potrošača".

Neverovatno je da osoblje K9 (iz tehnike) sa kojim je razgovarao @milomirp
nije umelo ili nije htelo da to objasni.

Da rezimiramo: imamo "HD" ali je zvuk mono.
[ Java Beograd @ 12.01.2016. 08:33 ] @
Citat:
Sceka:
U svakom slucaju, ne treba traziti odgovor od TV stanice jer je tacno ono sto kazu - kod njih na izlazu je ok, ima signal (u ovom slucaju Audio signal) i to je sve sto je u njihovoj sferi interesovanja i odgovornosti. Nemaju veze niti odgovornosti za bilo sta posle njihovog OUT-a.


Malo se kasno uključujem u temu, ali sam pregledao sve postove. Generalno, sa citiranim nikako ne mogu da se složim.

Da je TV Kragujevac u mom vlasništvu (ili u vlasništvu bilo kog odovornog i domaćinskog lica) sfera interesovanja nikako ne bi prestala na OUT-u. Možda nije moja odgovornost, ali bih i te kako "kopao i rukama i nogama" da nađem gde je problem, da nađem odgovornog da otkolni problem / kvar - sve u cilju da do gledaoca stigne kvalitetan i potpun signal.

Razloga je puno. Ako sam pravio program, uložio rad i stvaralačku energiju, nikako nema logike da me baš briga da li će to neko čuti ili ne. Takođe, oglašivač, koji je platio reklamu, kad skapira da gledaoci ne čuju reklamnu poruku, neće više ni oglašavati na mojoj TV stanici. Njega ne interesuje ko je kriv, ko je odgovoran, gde prestaje čija "sfera interesovanja i odgovornosti".

Dakle, sfera odgovornosti TV Kragujevac možda prestaje na OUT-u ali sfera interesovanja - nikako ! Mislim, bar bi tako trebalo da bude. A ako zaposlene boli tuki, to samo govori o tome koliko su motivisani za rad.
[ Sceka @ 12.01.2016. 20:00 ] @
Pa nisam ni rekao o odgovornosti u tom smislu nista. Ne ulazim u odlucivanja vlasnika nikada jer to nti imam pravo niti me interesije osim kad sam po nekim pitanjima pitan ili licno angazovan/odgovoran.

Pazi, dok sam bio u Pinku znao sam od kuce u 4 sata ujutru da se spremim, isteram kola iz garaze pa ma kakvo je vreme odem do televizije zato sto je nesto lose u slici ili tonu (iako Video deo nije u mojoj nadleznosti), bez obzira koliko mala greska bila i bez obzira sto to niko nije ni primecivao u to doba noci. Ali sve sto nije moja stvar ne zelim nikako da se petljam ali ni da teoretisem o tome jer, bukvalno, dok nisi u tom polozaju (narocito u polozaju vlasnika TV stanice/kuce) jednostavno nemas dovoljno informacija da bi izvlacio neke zakljucke.

Ja sam objasnio cinjenicnu situaciju i zasto nema smisla/koristi zvati telefonom TV stanicu. Znam da se informacije o grskama/poteskocama/nepravilnostima... redovno evidentiraju i da se uvek radi sve sto moze po tom pitanju, to je cinjenica. Ali, ko je odgovoran van TV stanice i kakve su raspolozive komunikacije po tim pitanjima van TV stanice pa dalje to ne znam niti imam uvid u to. U to uvid ima vrlo mali broj ljudi i u samoj TV stanici, to znam kao cinjenicu. A od vrste komunikacije (prava i obaveze strana u lancu signala od izvora do krajnjeg korisnika...) sve zavisi. Nekada je lako i otkriti gresku i locirati mesto greske i popraviti/regulisati, nekada to traje cak i nedopustivo dugo a u zavisnosti od mnogih faktora.

Kako god, ne moze se bazirati nista na malom broju slucajeva/prijava sto se tice reakcije TV stanice. Jos ako fizicki nisu u istom podrucju onda to i nema mnogo smisla jer je verovatnoca da je lokalnog karaktera velika. Mislim, nije bas ni tako jednostavna problematika a sasvim sigurno je nedovoljno informacija koje ima clan foruma (bilo kog) da bi mogao da izvlaci zakljucke dovoljno realne za bilo sta.

Ukratko koliko se moze.


Pozdrav!
[ milomirp @ 16.01.2016. 16:32 ] @
Svako radi po svome i nikom nista odgovornosti nema!
[ milomirp @ 31.01.2016. 09:21 ] @
Interno reseno ali u globalu ne!