[ moskvich68 @ 18.01.2016. 13:27 ] @
Pozdrav.
Imam masinu za pranje sudja "Siemens Family 30 R", koju sam dobio neispravnu. Citajuci na ovom forumu vjerovatno ima i objasnjenje u nekim od ovih postova. Kod mene je, bar tako mislim, onaj mehanicki programator, e sad kad postavim na pocetnu tacku tj. na "1" ona nesto radi (cini mi se prima vodu, izbacije vodu i sta vec ide uz to) i programator se pomijera, ali kad dodje isored samog podioka "2" jednostavno stane i nevrsi nikakvu radnju, a dotok struje ima jer joj sija ona kontrolna lampica. Ako neko moze, a volio bih gospodina " test1234", da mi pomogne oko rjesavanja ovog problema.
Hvala.





[ mugi junuzovic @ 18.01.2016. 14:27 ] @
Prvo mašina izbaci vodu iz mašine zatim primi novu vodu i onda se uključuje VP pumpa koja tjera vodu kroz brizgaljke. Da li se čuju da rade brizgaljke da li se vrte???
Vjerovatno je od 1-2 samo ispiranje a od podioka 2 pranje sa grijanjem i ispiranjem. Pomjerite programator na 2 i vidite da li će mašina početi raditi...
Može li slika prednjeg panela??
[ moskvich68 @ 18.01.2016. 16:31 ] @
Evo sam nesto malo zbrljao sa ovim slikama, al se nadam da ce pomoci. Masinu sam danas poceo rasklapat pa sam evo ovako to slikao. Posto sam je poce rasklapati, a citajuci na ovom forumu da se nesto ne dira programator, tako ni ja nisam smio da ga pomjerim. Cini mi se da se brizgaljke vrte tj. prscu, a posto sam laik ne bih Vam to smio garantovati. Rekao sam da sam masinu dobio, i predhodni vlasnik mi je rekao da kad pomjeri programator ona nastavi radit. Malo sam mozda zakomplikovao sa objasnjenjem, al eto nadam se dobrom.
[ mugi junuzovic @ 19.01.2016. 14:12 ] @
Da li brizgaljke rade lako se ustanovi. Pustite mašinu da radi otvorite vrata pogledate u kom su položaju brizgaljke-zapamtite, zatvorite vrata pustite mašinu par sekundi da radi zatim ponovno otvorite i vidite njihov položaj. Ako su promjenile položaj znači da brizgaljke rade. Gledajući ove oznake na programatoru trebalo bi biti onako kako sam naveo u prethodnom postu. Pustite mašinu od broja dva i vidite kako će mašina raditi.
[ moskvich68 @ 19.01.2016. 17:19 ] @
Sve sam provjerio. Brizgaljke rade (okrecu se i bacaju vodu). Pomjerio sam programator na 2 i masina je sve odradila do kraja i nije stala, osim sto je ovaj tockic programatora od ove slicice (slicica je u obliku sunca) koja je u sredini sa lijeve strane tockica, se kretala polako prema gornjoj slicici (koja mi lici na neko grijanje ili podgrijavanje hrane i sli.), gdje se nije nije nista culo da radi, znaci samo se tockic polako okretao u smjeruu kazaljke na satu. Kada je dosao do te gornje slicice onda je opet pocela da vrsi neku radnju, gdje se taj tockic-programator poceo opet normalno okretati tj. mic po mic i tako do kraja dosla. Sve mi se cini da je sve uredu kada se programator prebaci na 2 i masina pusti u pogon, samo mi nije jasno, kada se postavi na radnju od 1-2, zasto stane samo za jedan stepen prije same dvojke, a gospodja koja mi je dala tu masinu i koju je ona kupila novu, mi je rekla da je samo zbog toga istu izbacila i da joj se to nije; dok je bila kod nje, nije desavalo. Ja sad ne znam da li se gospodja umislila da to tako nije bilo ili je masina uistinu ispravna.
[ mugi junuzovic @ 20.01.2016. 09:45 ] @
Mašina je ispravna. Od 1 je samo ispiranje i to kratko traje. Od 2 je potpuni ciklus tu ide i ispiranje i pranje suđa. Mašina na tom dijelu mora da zagrijava vodu. Na kraju stoji jedno vrijeme da se okapaju sudovi odnosno tu je sušenje uključuje se pumpa izbaci okapanu vodu i kraj...
[ test1234 @ 22.01.2016. 05:56 ] @
Meni forum nije radio 2-3 dana, vama izgleda jeste, šta to bi? Ako neko zna?

@moskvich
Ubaci sudove i kocku "all in 1" od "3" pa da vidimo. Deluje da ti je mašina ispravna. Ali samo ako opere. Kocku baci na dno mašine.
[ mugi junuzovic @ 24.01.2016. 12:48 ] @
Kod mene nije radio, petak i subotu..pozzz
[ moskvich68 @ 24.01.2016. 19:19 ] @
Citat:
mugi junuzovic:
Mašina je ispravna. Od 1 je samo ispiranje i to kratko traje. Od 2 je potpuni ciklus tu ide i ispiranje i pranje suđa. Mašina na tom dijelu mora da zagrijava vodu. Na kraju stoji jedno vrijeme da se okapaju sudovi odnosno tu je sušenje uključuje se pumpa izbaci okapanu vodu i kraj...

Veliko hvala i nadam se da necu bit dosadan sa jos jednim upustvom. Znaci ja nju svaki put moram sa tog mjesta gdje stane (izmedju 1 i 2) prebacit rucno na 2 i jos nesto sto sam primijetio nisam nijednom primijetio da je izbacila vrucu vodu, da li bi to znacilo da nije uredu grijac ili nesto drugo?
[ mugi junuzovic @ 25.01.2016. 09:10 ] @
Počinješ od 2, od 1 samo ako ćeš da propereš suđe (nema vruče vode, nema deterđenta). provjeri još jednaput da li zagrijava vodu ako ne problem u grijaču ili termostatima, prije da je u termostatu..
[ test1234 @ 25.01.2016. 12:48 ] @
Ako ova mašina ide od "2"do kraja, bez zastoja, znaci da greje i da je ispravna.