[ tihi2 @ 21.01.2016. 23:27 ] @
Kako se proverava ispravnost automatskog odzračnog lončeta? Na odvrnutu kapicu ne izlazi vazduh a ni voda. Star je 3 godine.
[ zoxor @ 22.01.2016. 08:16 ] @
Tankim srafcigerom kroz tu rupicu nezno gurni plovak ako ti potece samo voda onda je ispravan i nemas vazduha u instalaciji ako ti izlazi vazduh onda zameni ili probaj da ga ocistis skidanjem poklopca.
[ zoxor @ 25.01.2016. 15:51 ] @
@tihi2

Radi li ozraka?
[ tihi2 @ 25.01.2016. 18:50 ] @
Ne znam.
Nisam smeo da guram. Uzeo sam iglu za pletenje i gurnuo u rupicu ali se ništa nije desilo. Plašio sam se da ne upropastim stvar pa da ostanem bez grejanja. Možda nisam dovoljno jako gurnuo, ipak je tu pritisak od oko 1.5bar.
Inače, ispustio sam vazduh iz sistema (na radijatoru) i nema više klokotanja. Posumnjao sam jer sam upalio kotao na loženje (baba kuka kako nisam ložio 3 godine pa više ne može da uđe u šupu od granja i orezane vinove loze) i pojavio se vazduh. I ako ga je bilo u kotlu, ja kotlom grejem rezervoar (a na njegovom vrhu se nalazi automatsko lonče) pa tek odatle voda ide u radijatore. Vazduh bi morao izaći na automatskoj odzraci.
Lonče je ovakvo http://www.etazgrejanje.com/ka...cni-loncici-5024-5025-robocal/ samo što ima kapicu gore i kapica je ista kao kapica na gumama od kola. Gurnuo sam malo na dole i nisam smeo jako. Inače je na nezgodom mestu, jedva dohvatim (na vrhu rezervoara i ima do plafona 10cm pa samo mali kratki šrafciger bi pomogao). Očekivao sam ili šištanje ili vodu kao kad se gurne ventil na gumi ili ekspanzionoj posudi, ali se ništa nije desilo. Moram probati sa merdevina i da malo bacim pogled kako to izgleda. Ovih dana sam zauzet a i forum je pao.
Hvala na predlogu.
Lonče mi izgleda od nekog mesinga iz jednog komada, ne znam kako bi poklopac skinuo...
[ zoxor @ 25.01.2016. 21:16 ] @
Neki mogu da se rasture kao na slici ali neki i ne mogu.

Proveri ga na kraju sezone.

Inace kapica treba da bude nezategnuta (pretpostavljam da znas) da bi vazduh mogao izaci.

[att_img]
[ tihi2 @ 25.01.2016. 21:23 ] @
Jeste, liči na moju ali mislim da nema ove recke sa strane za lakše skidanje kape. Šta se vidi od gore kad se skine kapica? Ne mogu da zavučem toliko glavu a nisam poneo mobilni da slikam.
[ zoxor @ 26.01.2016. 12:59 ] @
Treba da se vidi gornji kraj ventila koji podize plovak kada nema vazduha i voda ga digne u gornji polozaj.
[att_img]
[ tihi2 @ 26.01.2016. 15:42 ] @
Hvala ti, nisam stigao danas da išta vidim a sad je već mrkli mrak. Videću ovih dana a verovatno bih na leto ugradio i onaj ventil sa tvoje šeme (da mogu da ga menjam na živo).
[ zoxor @ 26.01.2016. 18:18 ] @
Retko kad se ugradi zaustavni ventil ispred ozrake a nije lose. Zatvoris ventil i skines ozraku koja ume i da procuri

a ventilom moze i da se ozraci ako mora dok ne stavis novu ozraku.