[ nixx.. @ 27.02.2016. 08:55 ] @
Nosio sam TV i slučajno mi ispao na afvalt i ogulio se. kako da saniram posledice?
http://prnt.sc/a8ikpo
http://prnt.sc/a8ikuj

[ bachi @ 27.02.2016. 13:06 ] @
Obzirom da je u pitanju zadnja strana - ignorišeš problem? :D
[ nixx.. @ 27.02.2016. 14:48 ] @
prednja je strana
[ oPEN @ 27.02.2016. 18:45 ] @
imas vise opcija, steta sto nije slika celog tv-a, da se vidi model i koliko je to primetno.

mozes da nadjes takav pokvaren i prepakujes u kuciste ili da kupis kit za plastiku ili neki drugi.. prvo osmirglas pa onda iskitujes, posle ton kartom utvrdis najslicniju nijansu pa farbas... mozda neka vec odgovara a moze po uzorku da ti smiksaju u farbari za autolakove i stave u bocu pod pritiskom. mozes isto da rasklopis tv... pa da vidis koja je plastika u pitanju PP,ABS,PET,PVC... pa na osnovu toga da trazis kit... a mozes da vidis i sa ovima sto vare auto branike... a vidjao sam vec tako oguljene monitore i televizore na buvljacima i internet aukcijama i nikada mi nije bilo jasno zasto bi neko to vukao po asvaltu jer takva ostecenja bas na to i lice :D
[ gilopile @ 27.02.2016. 19:15 ] @
Zeznuto...

Mislim da je najbolje da nadjes plastiku iste/ slicne boje ( debljina nebitna ), iskrojis po meri i zalepis komplet preko te. Moze cak biti i drugacije boje/nijanse i nece niko primetiti da nije original.
[ nixx.. @ 28.02.2016. 14:21 ] @
mislio sam da nekako ošmirglam samo, nikakvo farbanje. TV ne može da se nadje, retki su, nema šanse da prepakujem, ipak je previše posla. donja je ivica, ako ide na milje neće se ni primećivati :)
A pao mi je sa 5cm kad sam hteo u kolica da ga ubacim pa sam ga oddigao i skliznuo mi jer ima 35kg
[ bakara @ 28.02.2016. 17:40 ] @
Osmirglaj to lagano vodenom smirglom i zaobli tu ivicu i nece nikome da bode oci.
[ dusanboss @ 28.02.2016. 20:04 ] @
I po meni obično šmirglanje će rešti stvar. Ako nisi zadovoljan možeš da zalepiš neku ukrasnu lajsnu.
[ branko tod @ 29.02.2016. 08:25 ] @
Citat:
nixx..:
prednja je strana

Da li si slomio ram ili ga probio do kraja negde? Ako nisi što sitniju šmirglu u ruke i lepo
poravnjaš i ujednačiš celu ivicu. A zatim polir pastu i vunenu krpu i izvučeš bez problema
visoki sjaj. Polirao sam baš razne materijale, pored plastika čak i prava stakla na satovima.
Važno je samo imati dobru polir pastu. Ako uradiš kako valjaneće se ni primetiti.
Ja sam skoro izvukao izgoretinu od cigarete na veš mašini.
[ nixx.. @ 07.03.2016. 09:50 ] @
Generalno, ne vidi se puno jer je donji deo TV. Sedeće možda na nekom miljeu pa neće se ni videti