[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 06:31 ] @
cao momci, dal je neko video kod nas kvalitetne, profi pistolje za vrucu plastiku, svuda vidim ove hobi krs raspad sistema varijante, ja sam uspeo jedan profi da izgubim i jedan da unistim a treba mi non stop te ne bi kupovao ove za decu :(

[ bakara @ 04.05.2016. 08:30 ] @
Bilo je u wobyju neki bosch i nekih skupljih pistolja.
[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 08:59 ] @
gledao sa bosch, prilicno tuzan, fixna temperatura (200C), onako, jadnjikav :( .. gledao sam i dremel, koji dinar skuplji, 195C fixno, isto jadnjikav .. ne mogu da verujem da nema ozbiljnijih kod nas :( ... ja sam izgubio neki "noname" profi sa 2-3 izmenjive nozle na vrhu, sa motorom koji gura plastiku i digitalnom regulacijom temperature (120 - 300C), i unistih pre neki dan isto neki noname sa izmenjivom nozlom (doduse imao sam samo jednu i nemam pojma gde bi mogao da kupim drugu) i analogni pot za setovanje temperature (150-250C) .. ocu se pojedem, pri tome sam ih platio nesto relativno smesno (tipa po 50eur) pre 10tak godina na kipru .. ja ovaj sto sam sje123o i bacio neki dan, bolje je radio tako pokvaren nego ovo sto se valja po radnjama za 2k din :(

to u woby sto sam video je nesto ovako (ovo je na kp)


osim sto pise bosch .. ne vidim gde je znacajno bolji od onih od 300din kineza :(
[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 09:03 ] @
neki koji bi mogao da setujem izmedju 180 i 230C bi mi bio idealan, ona mekana super lepljiva plastika na 195-200C curi ne moze sa njom da se radi i treba joj 180-185C da bi mogla lepo da se koristi, sa druge strane PP/PE traze nekih 210-215C da bi isli glatko a za ABS mi treba 230 (do 250C al aj 230C cu se zadovoljim) ... isto tako varijanta da moze da prima 1.75mm i 3mm materijal je pozeljna, 7mm i 11mm je ok ali ne toliko bitno
[ vladd @ 04.05.2016. 16:20 ] @
A mozes da koristis i regulator svetla sa triakom, npr, pa da podesis kada je viskoznost najbolja, odnosno po zelji
[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 16:22 ] @
nema sanse sa snagom da regulisem precizno temperaturu, tj mogu, to rade
ovi za 200 dinara, precizni su oko 50C gore dole sto je smesno (nekad ni
toliko) bez senzora, a ja da glumim pid regulator i vrtim dugme tamo
vamo nece da bidne... no svejedno nemam zelju da pravim pistolj za
plastiku, dovoljno stvari pravim vezano za to necu pravim ono sto mogu
da kupim gotovo napravljeno za mnogo manje para nego sto mi treba
vremena da napravim
[ gilopile @ 04.05.2016. 16:29 ] @
Imao rodjak tog Bosh-a i nije uopste los.

Rabili ga u nekoj stamparskoj firmi bas dugo. Doneo mi da pogledam i kabel je samo bio u prekidu. Oni cackali i pukla zica direkt iz grejaca i popravke nema.

Kao sto rekoh, bas su ga dugo koristili i nisu imali problema.

Ja imam nekog kineza, ubi Boze koji krs. Neke plastike jednostavno nece da topi, ne moze da nabije temperaturu i onda potpomognem sa duvalicom ili lemilicom kad se iznerviram :)

Sto se rada sa njim tice, isto tako, krs krseva, oroz/ dozer ne radi kako treba...

Ako nadjes povoljno tog Bosh-a, uzmi, mislim daleko je bolji od kineskih i plastika je kvalitenija...

Te sa regulacijom nisam imao prilike da koristim, ali se ne cini kao lose.

[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 16:32 ] @
ma ima bosch-a i dremela i po oglasima i po radnjama ali to je hobi alatka (te kineze ne racunam, to je cisto bacanje para), ja sam hteo profi ili poluprofi spravu posto ja to "bas arcim" ... no ako nema ovde moracu da pojurim preko :(
[ gilopile @ 04.05.2016. 16:37 ] @
Ok, ako bas arcis, onaj rad, ukljucis pa ne gasis po cele dane i sl. onda ti ne gine profi alatka.

Ja kada sam kopao da sebi kupim neku polu profi, nisam nasao nista. Sve ovi kinezi od 300 din :D

Meni to treba jednom mesecno, otprilike.

Kinezi, mislim kakvo bacanje para, pakla cigareta :D Ali, jbg, ne vredi ni za te pare. Ako ga oni prodaju za 250 din sa sve patronima, onda ga nabavljaju za 50 din max, hehee. Sacuvaj Boze sta sve ne prodaju...

Ako kupujes, onda moras od preko, a i izacice te dosta povoljnije, sto je sigurno.
[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 16:39 ] @
sad mislim ne trazim bas ovakav: http://www.orbi-tech.de/shop/Drader-Injectiweld:::5.html

ali ... ne bi bas ni ove pateticne :(

[ gilopile @ 04.05.2016. 16:42 ] @
Auu, kako su skupe te profi alatke, majku mu.

Za te pare, brat - bratu ladno 2 slepera ovih kineza :D
[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 16:44 ] @
a vidi, kad ga koristim, mnogo ga koristim, znaci mogu da utucem 2 kile plastike za dan bez problema .. onda moze da bude da ga ne pipnem 2 meseca .. onaj sto sam "izgubio" sam uzajmio jednom sto opravlja plasticne branike i pravi se lud vec 3-4 godine kaze "vratio" :( .. a ovaj se raspao posle 10 godina arcenja .. ja gledam spravu negde do 20k to su te neke poluprofi, ove sad vec od 200+k to ne dam to ne moze mi se isplati do kraja zivota.. cu platim cigane da mi tope i zalivaju :D ...
[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 16:46 ] @
pogledaj ove
http://www.orbi-tech.de/shop/M...Brush-type-drives:::42_48.html

ili jos bolje ove
http://www.orbi-tech.de/shop/M.../Brushless-drives:::42_49.html

ali to vec mora ti pravi pare da bi ti se isplatilo, ko sto rekoh, ja bi do 20k :D
[ gilopile @ 04.05.2016. 16:48 ] @
Mene je jedan frend 300x pitao da li mi je uzajmio neku aku srafilicu. 300x sam mu rekao da nije, ali on ne odustaje da pita. Verovatno mu mnogo krivo sto je nekom uzajmio, a ne zna kome :) I to se ponavlja iz meseca u mesec, iz godine u godinu...Potpuno ga razumem.

Ne vredi, druze. Sto kazes, neces je otplatiti ceo zivot da radis sa njom.

To mogu sebi da priuste neke firmetine koje 24/7 neki djavo lepe plastikom, a posao im cveta.
[ bogdan.kecman @ 04.05.2016. 16:54 ] @
ma vidi, za 4k eura cu ga pravim sam :D al nit mi treba takva sprava nit
cu je otplatim :D a nije mi zabavno da je pravim napravio sam i
izdizajnirao tih razlicitih extrudera za razlicite plastike jedno 30
komada do sada, upucao cudo para, uopste mi to vise nije zanimljivo, sad
samo ocu da mogu da odradim posao :D ... realno taj nabudzeni od 4k eura
napravis u kucnoj radinosti ako imas mali strug i mali cnc za aluminijum
da moze uvati 20x20x5cm, platis tu i tamo waterjet za oko soma .. +
naravno vreme .. kome treba ...
[ zica49 @ 04.05.2016. 18:55 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
.. onaj sto sam "izgubio" sam uzajmio jednom sto opravlja plasticne branike i pravi se lud vec 3-4 godine kaze "vratio" :(


Heh.. gledao sam a nekom flmu gdje komsija komsiji posudjuje onu testeru za zivu ogradu. Kaze drzi to u rukama i gledaj u mene te klik. Fotka na mjesto u garazi gdje je bila ta testera i nema problema :) Kad vratis dobijes fotku za uspomenu. Nema natezanja jest ili nije vraceno.


[ gilopile @ 05.05.2016. 00:36 ] @
Bogdance, za sta se god odlucis, javi.


Fora je u tome sto bi se mozda moglo naci i ovede...

Ali kako da guglas? Upises `pistolj` na KP i izadje 100 strana...

Zato kazem, mozda i ovde neko da prodaje pro. masinu, ali treba iskopati.

Kupis ovo za bebu :D:

https://www.kupindo.com/Ostalo...olj-2-kom-i-pistolj-na-kapisle



EDIT:

Nasao sam grejac/ utrobu iz Bosh i da uporedimo kineza...

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.05.2016. u 02:07 GMT+1]





Vidi se koja je razlika, bmlga. Deluje Bosh mnogo bolje :)

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.05.2016. u 03:14 GMT+1]
[ bogdan.kecman @ 05.05.2016. 02:37 ] @
@zica, ma vidi, ne bi da ulazim sad u tu pricu jer nisam ni ja cvecka tu
:( ... godine, rasejanost, neodgovornost, zovi ga kako oces, evo pre par
meseci sam vratio coveku spravu koja je bila kod mene 2 godine, a uzeo
sam na 2 dana .. bio sam ubedjen da sam mu vratio, kupio sebi drugu
spravu koja radi istu stvar... njega bilo blam da mi trazi, ja mislio da
sam vratio i jbg .. sto je najbolje, da me pitao ja bi mu na keca reko
da sam mu vratio... slucajno u nekom tumbanju naletim i odma mu odnesem
ali mogao sam da ne naletim .. znam uzas, ali jbg, zato ne bi da
optuzujem nikoga ... desilo mi se takodje da sam ubedjen da mi je neko
nesto mazno, posebno sad u zadnjoj selidbi, brdo nekog alata mi je
falilo koji je iz radionice treba da dodje u ovaj stan, bio sam ubedjen
tacno i ko su ljudi "kod kojih je svaki komad tog alata" da bi posle 2
godine pronasao medju zeninim kutijama celu jednu moju kutiju (veliku
bre 90x60x60cm!!!) neotvorenu, sa alatom za koji sam mislio da mi je
neko apio... i ovaj pistolj sto mi fali sam isto zadnji put video u
radionici staroj, ko zna, ne bi da gresim dusu .. mada sam ubedjen da je
kod nekog al opet ..

@gilopile, a vidi, razmisljam se da uzmem ovaj bosch dok ne nadjem nesto
bolje, cisto da imam nesto posto sad nemam nijedan pa cu videti u
sledecoj turi kad odem malo na zapad sta se nudi.. posto ovde kod nas
izgleda kupiti kvalitetan profesionalni alat ... ma .. nebitno.. za 2k
din i ako ne valja nije neka prevelika steta
[ gilopile @ 05.05.2016. 02:53 ] @
Pa to ti kazem, razlika izmedju kineskog i Bosh je ocigledna. Kineski vise lici na neku deciju pusku ili da su ugradili zvonce pa kad ne topis, da ga stavis na bajs... Nisam zavirivao u ove skuplje/pro/ polu pro, ali kazem, vredi ovaj Boshic. Istopice ti brdo plastike, sigurno.

Bar je njima radio ihaha, 100 godina, a rajbili su ga tamo u stampariji non-stop za neki djavo.

Ne znam, ako si ga nasao za tu lovu ( bosh ), uzmi. Bar neka ti odradi posao dok ne uzmes neki u fulu, a i da ga imas u rezervi ako taj od 20k crkne, ne daj Boze - pomerih se :D
[ bogdan.kecman @ 05.05.2016. 02:54 ] @
ide mi na .!. ova promena na es-u da kad kliknes na sliku salji ti je da je skines umesto da je otvori u browseru :(

inace sto se ovih slika tice, grejac od bosch-a je veci ali nista to realno ne znaci, to sto je veliki je lose :( .. sta je fora, kada se plastika greje prolazi kroz "glass transition" temperaturu i onda posle toga postane "tecna" .. ti ovde imas na oba (i kinez i bosch) vrlo dugacak grejac i Tg ce biti tu bar 2 cm, na Tg temperaturi plastika nema cvrstinu da je "gurnes" i da napravi pritisak da bi onaj "tecni" deo izasao napolje kroz nozlu vec se nabija u zidove i ti onda mora stiskas ko sivonja onu rucicu da bi uspeo da naguras plastiku u grejac da bi izaslo bilo sta na nozlu ... ono sto ti je "tesko da gurnes" nema veze sa tim da plastika nece izadje iz nozle, pritisak potreban za to je patetican, problem je savladati taj inicijalni problem sa plastikom koja se lepi za zidove u prvom delu grejaca ... zato je bitno da taj tranzitioning deo izmedju hladne plastike i tecne plastike bude sto kraci a to sa grejacem od 5cm nema sanse :D .. dodatno kad pogledas ovog gineza vidis onaj silikonski izolator na ulasku koji jos otezava stvar jer ne dozvoljava da se plastika hladi te vremenom postaje sve teze i teze zato sto imas propagaciju temperature kroz 10mm debeo komad plastike ... i tako dalje i tako dalje .. sve u svemu osim sto je ovaj bosch grejac masivniji pa moze da odrzi temperaturu kada brze guras plastiku kroz njega (posto extruzija plastike vrlo brzo moze da "odnese" toplotu sa grejaca) i odrzi neki konstantan temp to je to, nista sam taj grejac nije mnogo bolji :(... e sad, ono sto jeste ogromna prednost ovde bosch-a je sto ima izmenjivu nozlu, taj spoj uopste nije lako napraviti (plastika pod pritiskom curi i prolazi kroz sve zivo a rucno poliranje spojke nije bas jeftin proces za jeftinu masinu) pa su kinezi napravili grejac i nozlu iz komada ..

a za odrzavanje temperature i taj bosch i taj kinez rade na isti nacin, obican termoosigurac koji otkaci grejac na zadanoj temperaturi i to je to, nista pid, nista pametni drajver nista ... sad, za 1 temperaturu i jeftine ove plasticne patrone to je ok, tu ti precizna temepratura ne znaci nista, da je 190 ili 210 nema neke razlike veca je razlika kojom brzinom ti stiskas rukom nego dal je 10C tamo vamo tako da kapiram zasto tu nisu trosili pare ... ne bi ni ja to drugacije pravio za te debele glue gun stapice

a sto se tice kp/limundo i ekipe, valja se dremel i bosch od ovih skupljih, nisam video nista drugo kvalitetnije u ponudi ... doduse ja ni ne znam kvalitetnije marke tih pistolja!!! ove sto sam uzimao kvalitetnije su bile neka bez veze imena, ovi full kvalitetni, njih znam, ali video si cene, to me ne zanima :D

[ bogdan.kecman @ 05.05.2016. 02:58 ] @
Citat:
gilopile:
Pa to ti kazem, razlika izmedju kineskog i Bosh je ocigledna. Nisam zavirivao u ove skuplje/pro/ polu pro, ali kazem, vredi ovaj Boshic. Istopice ti brdo plastike, sigurno.

Bar je njima radio ihaha, 100 godina, a rajbili su ga tamo u stampariji non-stop za neki djavo.

Ne znam, ako si ga nasao za tu lovu ( bosh ), uzmi. Bar neka ti odradi posao dok ne uzmes neki u fulu, a i da ga imas u rezervi ako taj od 20k crkne, ne daj Boze - pomerih se :D


http://www.kupujemprodajem.com...634-oglas.htm?filter_id=159785
http://www.kupujemprodajem.com...762-oglas.htm?filter_id=159785

u stampariji oni ih koriste verovatno da zalepe ploce za podlogu

evo ovaj mi recimo deluje kvalitetan, samo je ovak ko zna koliko star, tesko cu nadjem nove nozle .. (ove marke je bio onaj moj sto ne znam gde je)
http://www.kupujemprodajem.com...0-oglas.htm?filter_id=71703544
[ gilopile @ 05.05.2016. 03:07 ] @
Citat:
sve u svemu osim sto je ovaj bosch grejac masivniji pa moze da odrzi temperaturu kada brze guras plastiku kroz njega (posto extruzija plastike vrlo brzo moze da "odnese" toplotu sa grejaca) i odrzi neki konstantan temp to je to


Pa da, to je to, naravno.

Ne kazem ja da je taj Bosh cudo, vec da je mnogo bolji od ovog kineza od 250 din.

Upravo to, masivnija utroba i bolje ce da topi.

Kinez, jadan, ne moze da postigne da istopi plastiku ako ti treba veca kolicina per min. Stiskas, a ne ide....Dok ce ovaj da otopi vecu masu u rezervi ( veca zapremina )

Nema tu nikakav termostat. Grejac u oba slucaja radi na toliko i toliko stepeni i to je to. Proracunato gowance, radi na 200c i to je to...

P.S. Cek da vidim linkove.

PPS, al ti brzo pises, covece :)


EDIT:
Ne znam, Ovaj Dremel mi nikako ne deluje da je bolji od kineza - mozda gresim.

Pre bih kupio polovan Minimatic, jer mi deluje mnogo kvalitetno. Pogledaj samo taj kabel...Ma vidi se da nije krs. Ko bi ga znao...
Aha, sad procitah da si imao slican :)

Valjda ces da se setis kome si uzajmio...Ali ne deluje uopste lose.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.05.2016. u 04:17 GMT+1]
[ bogdan.kecman @ 05.05.2016. 03:24 ] @
nema tu sta da se proracunava, ako guras plastiku i ako ne guras razlika je ogromna da bi to moglo se proracuna :D .. ima mali termo osigurac unutra :)

dremel je lep ali je realno uzasan kvalitet, a koliko znam kupio ih je bosch pre nekog vremena .. naravno cuvaju brend ..

minimatic taj deluje previse staro, ne vidim uopste kako mu radi mehanizam za guranje plastike, deluje da je slomljen, taj lik prodaje krs koji dovlaci verovatno sa zapadnih otpada ili tako nesto (obzirom na ostalu njegovu ponudu) a ja vec imam losa iskustva sa tim polovnim krsem .. za marku nisam cuo osim sto sam imao jedan te marke (jedno 4x veci od ovog sa kp)
[ gilopile @ 05.05.2016. 03:42 ] @
Mozda ima termo osigurac, ali ga ja nisam video unutra. Mozda se nalazi u samoj utrobi/ grejacu, ali on ako okine na neku odredjenu temp. tu se prica zavrsava - nema zamene/ ne moze da se pristupi:)

U oba ova krsa sto sam imao idu samo dve zice unutra na grejac i to je to. Radi/ greje ili ne.

Da, ovaj minimatic stvarno nema onaj oroz, mozda je puko :( Steta. Lik to nije naveo u oglasu, ccc

Ma guras brze ili sprije, ako guras brze, nema vremena da otopi novodoslu plastiku....

Isto kao kad sa kineskom lemilicom krenes da odlemljujes 150uF 400V. Nece da ide :) pa bila ona i od 60 ili 100W ili brener :)
Pre ce ova da odlemi: :D
https://www.kupindo.com/Lemili...emilica-6-volti-8-wati-raritet

P.S.

Bas sam sad malo gledao na Aliexpress, nista ne mozes normalno da nadjes, 10 strana izvrteh i sve kinesko njesra.

Vidi ovo, zivote te...:
http://www.aliexpress.com/item...1a-9790-4bf8-a93a-20783447ba24

Minimatic sa KP je jos najbolji. Mozda da kontaktiras coveka pa da pitas...da li je to isprvano...bmlga


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.05.2016. u 05:09 GMT+1]
[ bogdan.kecman @ 05.05.2016. 04:33 ] @
bem li ga sve koje sam ja otvarao, u rangu kvaliteta 700-2000din imaju
mali onaj termo prekidac unutra, zovu ga osigurac ali on otvara/zatvara
kolo na nekoj temperaturi (nazivnoj za sam deo), cesto ih stavljaju i u
laminarnice i skoro uvek su u tim pistoljima ..
[ bogdan.kecman @ 05.05.2016. 04:38 ] @
ovakvi (ovaj je iz baterija ali ista prica, u zavisnosti od temperature ima ih raznih oblika i materijala, live zicka prolazi kroz njega i pravo u grejac)


[ gilopile @ 05.05.2016. 04:46 ] @
Znam, ali u ovim pistoljcicima ih nema. Greje ili ne i to je to. Da li grejac radio 18min ili 18h, sve jedno, on greje koliko greje. Zbog toga znatno sporije postignu radnu, tj. neradnu temepraturu.

Druga je prica sa ovim skupljim koji imaju regulaciju...Bar ova dva sto imam nemaju cak ni termo zastitu. Dve kineske licnaste zice do grejaca i cao-dovidjenja.

Evo, ovaj smedji isprdak je grejac i on se samo prislanja na ovaj jadni cilindar koji je sacinjen od nekog nama nepoznatog materijala...koji god, ali je definitivno bezvredan.. Grejac drzi jedan lim...Znaci, da nepoverujes. Zastita i termostat, hehhe, pa onda bi ovo sokocalo kostalo 400din, a ne 200 :)

Bosh je druga prica. On ima veci cilindar i grejac se nalazi unutra. Ma spejs satl za ovo. Bosh cilindar ima i tezinu...Ovo je neka legura, pitaj Boga od cega...Cak nije ni izliveno, vec vareno sa dve strane...:) Ustvari, obican lim tube oblika.




[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.05.2016. u 06:17 GMT+1]
[ bogdan.kecman @ 05.05.2016. 05:23 ] @
svi ovi sto imaju "set temp" tipa ovaj bosch ili onaj dremel imaju ovaj
mali prekidac unutra, a ovi od 200din, dobro da se ne samozapale, no sta
je za ocekivati za 200din :D ... ovaj bosch ima cudan spec, pise 200W
dok ne dodje do zadate temperature i onda 20W (ili tako nesto) kada
dodje... ja bi reko ima 2 grejaca, jedan preko ovog termoprekidaca gasi
tamo negde oko 200C (ili tacno na 200C) a onda mali grejac od 20W radi
non stop ... ili su izracunali da ovaj veliki na on/off trosi 20W sto mi
je sumnjivo posto ovi prekidaci imaju dosta veliku histerezu .. bem li
ga .. videcemo, narucio sam jedan bosch za prvu pomoc pa cu izmeriti sta
radi :D
[ gilopile @ 05.05.2016. 05:30 ] @
Bosh sigurno nema 2 grejaca. Idu 2 zice unutra na grejac 100%. Ne verujem da ima nekakav termo switch i da salta izmedju 2 grejaca :)
Popodne cu da ga rastvorim komplet ako treba pa cemo da vidimo :) Morace sekac da radi.
Ako si ga uzeo, mislim da je bar 5x bolji od ovih od 200din. :D A da ce da ti koristi, hoce - de ne.

Aj, pa javi da li si zadovoljan kad stigne.
Pozz!
[ veselinovic @ 05.05.2016. 06:09 ] @
Vecina pistolja nema radni termostat nego koristi PTC kao grijac.
Ako ima termostat on je iskljucivo zastitni.
[ bogdan.kecman @ 05.05.2016. 06:19 ] @
e, vidis, sa ptc je jasnije kako mu radi 200W vs 20W :D ima smisla ..
[ branko tod @ 11.05.2016. 07:51 ] @
Au, Bogdane, ala ti komplikuješ. Eno ti Woby pištoljče za 500 din,
ja ga kupio prošle godine. Radi odlično, i ima PTC grejač.
[ SlobaBgd @ 11.05.2016. 09:06 ] @
E, a što meni neki kineski pištolj (marka Lifetime Tools) od 600 dinara (dakle u rangu tog Woby od 500 dinara) neće da istiskuje silikon? Jedan štap je regularno istopio do pola, ali ostatak tog štapa neće. Po zagrejanosti tela pištolja i vrha, zaključujem da grejač sasvim solidno greje, ali iako onim orozom lagano guram štap silikona ka napred, na vrhu ništa ne izlazi. Kada odvrnem i skinem taj vrh, u njemu ima istopljenog silikona, kao i u rezervoaru u telu pištolja.
Pada mi na pamet da rasklopim pištolj i da nekim fenom zagrejem rezervoar sa silikonom, ali em nemam pištolj za skidanje farbe, em ne znam koliko to ima smisla jer sam pištolj dovoljno greje silikon. Problem je, kako ja vidim, u tome što slikikon ne izlazi iz dizne na vrhu pištolja.
[ bogdan.kecman @ 11.05.2016. 09:24 ] @
@branko, meni te od 600din traju oko 2-3 dana kada ih intenzivno koristim

@sloba, dugo ti je i trajao :D, inace ne znam zasto ljudi onu plastiku zovu silikon, silikon se ne topi ni na 300C i daleko je od ove lepljive plastike koja se topi oko 200

inace, stigo je bosch i za sada sam zadovoljan, daleko je to od profi pistolja ali imam osecaj da ce ovaj trajati :) bar kada su ove obicne 11mm patrone u pitanju
[ iculibrk @ 11.05.2016. 16:45 ] @
Ja sam na doradi parketa radio sa slicnim kao i ovaj:

Od stapnih bili su jedino neki koliko se secam nemacki koji su imali regulator do 230 stepeni C i jedino su oni mogli da izdrze vise od dve nedelje bez pustanja vazduha i ostalih kvarova koje su drugi imali.
Ovaj sa snimka jeste da je glomazniji, ali ima regulator pritiska, a regulator temperature je na njemu. Jeste da je malo vise skuplja varijanta i da zahteva vazduh pod pritiskom, ali uz redovno odrzavanje i ciscenje nismo imali nikakvih problema sa njim. Svi pistolji su radili 24h svaki dan i ovi stapni i ovaj na kome mozete koristiti ili granule hot melta ili iseci stapove.
Pronasao sam slican stapni na kome sam radio (Model HMS-HD3 Hot Melt Glue Gun)
[ bogdan.kecman @ 11.05.2016. 17:02 ] @
takav bi ja ali ne za 4k eura :D
a ovaj sumbels sa kontrolom je slican kao ovaj koji se meni rasturio posle 10 godina trosenja
[ iculibrk @ 11.05.2016. 17:21 ] @
Ma taj sa snimka jeste skup. Gledao sam da li ima slucajno polovnih, ali nisam pronasao.
Taj stapni sa slike je bio najbolji. Videcu ako se slucajno setim ko je ostao u nabavci, pa cu proveriti odakle ih kupuju ako i dalje nabavljaju takve. Mislim da su ih uvozili, ja sam svojevremeno hteo da kupim jedan da pokrpim rupe od cvorica u parketu, ali sam isto samo nalazio na amaterske varijante kod nas. Nisam pronasao ni u Hrvatskoj, slicna roba kao i ovde.
[ bogdan.kecman @ 11.05.2016. 21:07 ] @
ma znam, te sto gutaju 1.75mm zicu, pelete, abs, pp, hdpe, ldpe... sa
motorom i regulatorom bi ja rado ali 4cifre je mnogo ali ovakav sa
regulacijom, to je ta neki poluprofi varijanta koju trazim ali to ovde
niko kao da ni ne zna da postoji, uzas :( ... aj pls ako cujes gde ima
se kupi javljaj obavezno :D
[ iculibrk @ 12.05.2016. 06:41 ] @
Sad sam video ovaj hrvatski sajt. Proveri kakvi su, pa ako ti odgovara mogu im poslati upit za cenu kada se vratim sa posla.
[ branko tod @ 12.05.2016. 09:37 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
@branko, meni te od 600din traju oko 2-3 dana kada ih intenzivno koristim


Onda si pogrešno nazvao temu: pistolj za plastiku (glue gun) - (polu)profi! Trebao si da
temu nazoveš: Murtaljez za plastiku. Samo onda bi naslov odgovarao tvojim potrebama.
Ispada da ti dnevno proguraš deset kila plastike kroz diznu. Ako je tako onda ovo nema
nikakve veze sa poluprofesionalnim pištoljima.
[ bogdan.kecman @ 12.05.2016. 10:08 ] @
@iculibrk, ovaj prvi je losiji od ovog bosch-a sto sam uzeo, ovaj drugi
(BeA 285) mi deluje zanimljiv ima kontrolu temperature, aj baci im upit
za cenu pls pa cemo dalje na PP .. hvala unapred


@branko, pa vidi, kada ih koristim, potrosim lagano ~2kg za dan a da,
nekad i 10 .. kilo plastike na sat rada je neki optimum kada se koristi
... "kolicina" je od popunjavanja, mnogo mi je brze da stampam model sa
10% popunjenosti, samo kao popunu imam mrezicu i onda napunim rupe sa
hot glue, nije ni blizu cvrst kao abs ali bude mnooogo cvrsci komad nego
supalj a da ga ja punim abs-om sa 80% trajeeeeeeeeeeeeeee satima .. a i
kosta .. ovo mi je mnogo jeftinije ... a posebno ovi koji mogu razlicite
temperature u njih mogu da gurnem i ozbiljniju plastiku, npr ovaj BEA285
moze 220C gornja granica, to je dovoljno za PP/HDPE (jedva, jos 10C bi
znacilo al..) a to je vec ozbiljan kvalitet plastike ..
[ Lavlja_Jazbina @ 26.05.2016. 06:26 ] @
Parodija na kontu pistolja.

[ bogdan.kecman @ 04.06.2016. 21:59 ] @
samo da kazem da je ovaj bosch go*no neopevano, ku...na .. ovo je alatka za domacice ne moze ovim nista ozbiljno da se uradi :( .. nema nikakav senzor, naravno pregreva se kao i oni najgori kinezi, nema nikakve kontrole nad radom .. sra... bacene pare ..
[ botr @ 05.06.2016. 11:53 ] @
https://www.amazon.de/Klebepis...keywords=Hei%C3%9Fklebepistole


https://www.amazon.de/RAP-EG36...;sr=8-30&keywords=glue+gun
[ bogdan.kecman @ 05.06.2016. 12:03 ] @
hvala botr, nasao mi iculibrk u lokalu bea sa kontrolom, cekam da stigne .. nego sam juceo morao nesto da radim i raspad sistema, bosch se ponasa ko kinez :(
[ Rendisha @ 05.06.2016. 12:17 ] @
Ovi BeA su rebrandirani - isto sto i ovaj Bühnen. Ima i grdji http://www.buehnen.de/en/hb-230-e-detail . Da l' je ispod 300evrica pitam se...?
[ bogdan.kecman @ 05.06.2016. 12:23 ] @
http://www.alati.co.rs/bea-pistolj-za-lepak-285
[ gilopile @ 05.06.2016. 13:04 ] @
Hehhe, alat za domacice :D.
Bogdance, nadam se da se ne ljutis na mene :)

Ipak si mnogo zahtevan i treba tebi bas profi alatka. Vidim da ti to na kile topis :)
[ bogdan.kecman @ 05.06.2016. 13:29 ] @
sto ba da se ljutim :D

ovo mi naso kolega link, nije mi palo na pamet uopste kod ovih maas da
gledam a cesto me iznenade ovako ... narucio pa videcemo kako ce se
ponasa ... elem, uzeo sam od kolege nemca mnogo dobru nozlu tvrdo
lemljenu (gore mesing dole celik) pa cu pravim sebi pistolj po meri, bem
ti ove sve kalak... ne moze covek bre nista kvalitetno da kupi :( ...
elem super je ova nozla, 3mm ulaz skroz cool, samo jos da vidim nemam
vise one kantal zice izolovane staklom ona mi je idealna samo namotam na
nozlu direkt i zalijem samotom, sad mora izvodim neke kalamudarije da bi
na malom prostoru napravio grejac :(
[ iculibrk @ 05.06.2016. 21:42 ] @
Ja sam bezuspesno trazio kvalitetniji od tog bea, ali nisam pronasao kod nas.
[ bogdan.kecman @ 05.06.2016. 21:51 ] @
radice valjda taj meni za ove debele stapove a za tanku zicu cu napravim
[ Lavlja_Jazbina @ 06.06.2016. 22:49 ] @
Ovaj je bio danima zaboravljen da je upaljen,lepio stosta,plastika ne curi.Kupljen u Conradu ili Radio Rimu

pre 30 godina.Sljaka i danas.

Nisam siguran koja je poenta zalivanja tih komponenti,valjda da se sacuva od kopiranja i citanja vrednosti elemenata.Pretpavljam.

Ako je tako.Zar nema neki sprej kojim bi se sve ofarbalo a da se ne skida?!


[ bogdan.kecman @ 07.06.2016. 07:31 ] @
taj je super, imao sam ja takav, dobio od caleta pre sto godina, trajao je decenijama, verovatno je i sad ispravan ali mislim da je kod matorih kuci, na njega sam skroz zaboravio :D :)

ne znam ko zaliva komponente, kada je plastika u pitanju ja mogu da pipnem ono kond ili nesto slicno da mi se ne pomera ali ne zalivam ja elektroniku sa njim, ja najvise plastike trosim na punjenje i lepljenje plastike.. nikakve elektronike nema tu u prici ... nego kad mi treba "jaca" komponenta, umesto da je stampam sa 100% infill-om ja je stampam sa 10% infill-om i onda je napunim plastikom .. mnoooogo brze dodjem do cilja .. takodje za spajanje vise komada plastike, no tu mora se koristi ista plastika kojom je i stampano, ovi klasicni stapovi za gluegun se ne lepe ni za abs ni za pla ni za pp ni za pe tako da su sto se toga tice potpuno beskorisni.. tu je bitno da postoji regulacija jer pp/pe guras na 210-220C, abs na 230C, pla na 200-210C, akril na 250C, peek na 300C..
[ Lavlja_Jazbina @ 07.06.2016. 14:38 ] @
Onda smisli modifikaciju pegle za cevi.Ona ima regulaciju temperature.
[ bogdan.kecman @ 09.06.2016. 14:05 ] @
ovaj BAE je skroz ok sprava!!! .. videcemo koliko ce da traje ali ovako sto mogu da kazem posle malo koristenja - bice ovo lepo druzenje :D ..

cisto da se vidi razlika u odnosu na bosch i zasto je bosc "pistolj za domacice"

jedan preko drugog radi lakse uporedbe velicine:


jedan pored drugog:


aj sad sto bae dolazi u lepom plasticnom koferu (prijatno iznenadjenje, doduse mogli su u koferu da naprave mesto i za one malo duze sipke za plastiku) ali ostale razlike su bas bas velike
- robusniji (bar tako deluje, videcemo za par meseci koristenja)
- ima odlicnu ovu metalnu zastitu (znacajno bolje od one pateticne zicke na bosch-u)
- ON/OFF taster !!!!!!!!!
- nikakva PTC kombinacija "ugasice se grejac sam kad se zagreje", imas lepo da podesis od 140 do 220C (na zalost ovo deluje vrlo "flimzi" i nema lepo kapicu nego mora srafcigerom, prilozenim uz njega, da se setuje temp, i ovako pod prstom mi deluje ad je to ispod neki mali pot mada ko zna .. mozda se samo pomera jezicak od mehanickog termostata..
- 2 nozle, "veca" i "manja"

sve u svemu, ja sam za sada zadovoljan, bito / mass me prijatno iznenadio po vise ni ja ne znam koji put, a g. Ćulibrku jos jednom hvala sto mi je iskopao link na bito-u ja se nikad ne bi setio tamo da gledam :D (stvarno mi nije jasno, vec treci cetvrti put mi neko nalazi ono sto trazim kod njih, za super cenu, oni isporuce super brzo, i ja sutra opet zaboravim da gledam tamo) ... javljam kako sam zadovoljan dalje kroz koristenje, deluje da je ovo bas dobar pistolj
[ vladd @ 10.06.2016. 15:51 ] @
Ne znam kada ce te da prevazidjete blebetanja sus majstora i shvatite da "bosch" nije alat..
[ iculibrk @ 11.06.2016. 08:36 ] @
U zdravlju ga koristio.
Jedini nedostatak je bas to stelovanje temperature i meni nije jasno zasto ne stavljaju tu kapicu, mnogo je jednostavnije sa njom, pogotovo za korisnike koji cesto menjaju namenu (temperaturu).
[ mnn @ 11.06.2016. 12:10 ] @
Koristim relativno dosta ovu spravu. Izmenjao sam ih par i na kraju kupio ovaj sa alija poštolj za plastiku mogu reći da sam zadoljan i uzet ću još jedan za svaki slučaj ako otkaže. Ima regulaciju temperature tako da može doći veći izbor plastike koja se topi na raznim temperaturama.
U potrazi šta bi kupio video sam i ovo čudo pištolj za plastiku


[ vladd @ 11.06.2016. 13:49 ] @
To je neko industrijsko cudo koje koristi granule?
[ gilopile @ 11.06.2016. 13:53 ] @
Moze i stapice kada se iseckaju :)

https://www.youtube.com/watch?v=pJDhOWK9eCw#t=48
[ bogdan.kecman @ 11.06.2016. 14:01 ] @
@mnn taj sa alija deluje extra, steta sto ga nisam video ranije ...

sto se tice ovog na pelete, ima tih velikih profi pistolja za varenje brdo raznih, problem je sto su im cene uglavnom dosta iznad 200eur ... tj uglavnom krecu od 500 i zavrsavaju sa 10k za pistolj .. npr onaj koji sam linkovao od 4keur od orbi-tech-a je vrlo popularan u nemackoj .. no za tu kolicinu para ipak ..
[ Rendisha @ 11.06.2016. 14:48 ] @
Za te pare uzmes lepo polovnu kantericu, pa zavatis kasikom - k'o covek :D

Elem, jos nesto teresantno mada ide kao do 200C
http://www.aliexpress.com/item...un-400w-1-Pcs/32617646694.html
http://www.ecvv.com/product/3997315.html
[ iculibrk @ 11.06.2016. 17:14 ] @
Kvalitetan alat se tesko moze naci jeftino, a da valja. Kinezi pojeftinjuju svoje proizvode sa losim materijalima i obradom. Jedna od bitnijih stvari je npr. strujni kabel. Ko je ikada od njih uzimao bilo sta elektricno sam je svestan nekvaliteta istog. Ostale nedostatke njihove robe govore slike.
Opet to je samo moje misljenje i iskustvo. Sa druge strane uvek volim da kupujem od nekoga cija firma nije udaljena nekoliko hiljada kilometara od mene :-)


[ mnn @ 11.06.2016. 18:38 ] @
Nije meni ovo prvi pištolj za plastiku. Kupio sam ja njih više , ali se ovaj pokazao najefikasniji. Koristim ja i još jedan pijačar već godinama ali nema regulaciju. Bitna stvar je regulacija temperature. Kabal na ovom mom je sasvim korektan. Mehanizam za potiskivanje je dobar i nema problema kada treba dodati novu plastiku. To su inače jako bitne stvari. U tehničkim karakteristikama vidimo ima li regulaciju ili ne , dok mehanizam za potiskivanje vidimo kakav je tek kad probamo. Meni se to desilo na jednom malo skupljem da je ovaj mehanizam bio loš i zato je rashodovan. Također bitna je i snaga tako da ne moramo da pravimo pauze.
[ bogdan.kecman @ 11.06.2016. 18:43 ] @
meni iskreno zao sto si tek sad stavio tog kineza, nisam naleteo na
njega, uzeo bi ga rado umesto ovog bosch-a, ovaj bea je svakako za klasu
bolja sprava ..
[ Lavlja_Jazbina @ 11.06.2016. 19:05 ] @
Ili modifikujes peglu za cevi.Nesto sto ce gurati plastiku a izlazni deo se napravi kakav je kod pistolja.Ako trosis kilo na dan plastike,

vredi onda i napraviti stabilni pistolj.Recimo potisni deo kao kod pistolja za silikon.Ustalom,nisi bea platio 100 dukata.

Kupi sa alija onu spravu i resi konacno problem.
[ bogdan.kecman @ 11.06.2016. 19:13 ] @
ne znam kako da modifikujem peglu za plastiku koja ima 2+ kilograma i
samo je jedan veliki grejac sa budzom za cev ?

BEA mi skroz radi posao sada, ja sam problem skroz resio!!

samo rekoh, da sam video ovog kineza ranije uzeo bi njega umesto bosch-a
(uzeo bih ovaj bea svejedno), em jeftiniji em bolji od bosch-a .. no
problem je resen nema tu sta, ovaj bea skroz radi posao .. 2 velicine
nozle mi pokrivaju skroz sve potrebe, temp raspon je dovoljan, snaga
dovoljna, prijatan u ruci, on/off taster .. ja sam 1/1 zadovoljan uopste
ne trazim dalje .. sto se kupovine tice, ja zavrsio :)
[ Lavlja_Jazbina @ 11.06.2016. 19:34 ] @
Kao model stubne busilice.Stabilno postolje sa rucicom za nalivanje.

Ali ako si resio problem,meni je drago,nego poceo si da ponovo jadikujes pa sam zbog toga pomenuo.

Naravno,nisi kriv ako nesto ne znas ili nemas ideju.Samo neka te sluzi taj stoljpi.
[ bogdan.kecman @ 11.06.2016. 22:42 ] @
ma nema jadikovanja :D nismo se razumeli, svidelo bi mi se da sam uzeo
tog kineza umesto bosch-a posto sam bas nezadovoljan bosch-om no sta je
tu je, ono tipa dobio bi jeftinije a bolje, posto kontam da je kinez
bolji ili isti, gori tesko da je, a kosta znacajno manje .. ali ova bea
radi mega ultra sam zadovoljan, vrlo slican kao onaj sto mi je trajao
deceniju .. necu kupujem drugi podugo prilicno sam siguran :D
[ scoolptor @ 11.06.2016. 22:45 ] @
Sta vi ljudi lepite sa tom plastikom da vam je potreban polu-profi alat?
[ pajapop @ 30.07.2016. 11:57 ] @
Da ne otvaram novu temu...Jedno pitanjce, pre svega sa Kecmana, posto vidim da je strucnjak za lepljenje plastikom...Naime, culi ste za izvlacenje limarije (ulubljenja) pomocu "tabseva" koji se PDR lepkom ( i pistoljem za plastiku) lepi za lim, pa se "kliznim cekicem", koji se zakaci za Tabs, izvlace ulubljenja na karoseriji...E sad glavno pitanje...Taj PDR lepak, (koji mi deluje skupo i komplikovano za nabavku,... bar meni), da li je isto sto i stapic plastike koji se koristi u pistolju, ili samo lici na to a po sastavu je drugaciji??? Jer, ako je to isto, onda je problem nabavke lako resiv...Takodje, drugo pitanje...Taj PDR lepak se sa karoserije skida pomocu rastvaraca...I njegova nabavka je skupa i komlikovana...MOze li se mesto originalnog rastvaraca koristiti neko drugo "prirucnije" sredstvo (a u stvari je isto to..)...
[ bakara @ 30.07.2016. 12:27 ] @
Taj PDR je definitivno drugacijeg sastava od obicnih stapica.
[ bogdan.kecman @ 30.07.2016. 13:02 ] @
vrlo drugacije (mnogo se bolje hvata za taj lak na karoseriji), obican lepak skines tako st malo zagrejes karoseriju i ogulis ga, pdr mora rastvaras...
sad dal bi moglo da se obicnim lepkom to ispravlja zavisi od tipa stete .. ako moze (gledam po yt cesto) sa malo leda i fenom za kosu, verovatno moze i sa obicnom plastikom :D samo nece biti tako jednostavno ..

sta je fora, ta "pdr plastika" je "taman jaka" .. ti imas one "kegle"/"tabove", kako ih vec zovu, koje ti vuce "full snagom dok ne otkines", ono sto ce da spreci da ti sad ne izvuces lim previse prema sebi je snaga tog lepka, ako je lepak prejak, ti kad povuces onim klestima ima izvuces prema tebi da naravis vecu stetu nego sto je bila .. tako da je fora da se kegla otkaci od lima na nekoj sili .. ona fora sa tackastim zavarivanjem je npr na drugi fazon, tu se tab nikad ne otkida (otkidas ga ti posle rucno) ovde se kegla otkaci kad preteras.. e sad, ovi obicni lepkovi, imas one zuckaste mekane i one mlecne malo tvrdje i one jos providnije bas bas tvrde klasicne 11mm stapice, razlicito se hvataju za razlicite povrsine, oni najjeftiniji kineski zuti bi ti mzoda bili za taj posao i najbolji .. ali to mora probas ne moze ovako napamet da se prica .. uzmes malo kegli, izlepis po nekom limu pa probas .. ako pusta pre pdr plastike mozda mozes da odradis posao iz vise puta ..

nisam vidjao te kegle uzivo, samo na slici, meni deluje da su hdpe .. ako imas pogledaj dal negde imaju oznaku koja je plastika u pitanju (onaj trougao sa brojem)

inace meni bi bilo logicnije da se "prekid vuce" nalazi u samim klestima te da klesta "preskoce" kad dodju do neke max sile, ali mi drugar koji je sa tim radio kaze da klesta vuku koliko oces .. mozda ima i klesta koja umeju da puste na silu, proveri, sa takvim klestima bi verovatno mogao da koristis bilo kakvu plastiku samo bitno da moze dovoljno da uvati


[ pajapop @ 30.07.2016. 13:17 ] @
Da, ono sto ja znam, je da se taj PDR lepak (stapici) razlikuju po boji, sto se tice sile otkidanja...Beli je najjaci, a ima jos crna, crvena, plava, zelena boja...mozda jos neka...Ne, sve je to u redu sto kazes, ali zbog prakticne nabavke sam mislio da je to mozda nesto "prostije"...U redu je kad se covek time bavi profesionalno, onda ima svoje kanale nabavke i neki kontinuitet...U ovakvim uslovima, meni bi bila "skupa igracka"...Znaci, klasika, radi ce cekic i "babice"...*ebi ga, a ne ostecuje mi se boja... Ali, proba cu i onu foru sa vrucim vazduhom i hladjenjem sa CO2..
[ bogdan.kecman @ 30.07.2016. 13:23 ] @
kazem ti najlakse da probas ovako napamet bem li ga .. vrlo malim
promenama u hemiji tog lepka oni prave razliku u jacini .. pritom kontam
da prave razliku koliko se dobro vata za keglu a ne koliko se vata za
lim ..

nego, imas ti vec ona klesta za vucenje (cekic) i kegle ili razmisljas
da kupis tek? posto ako imas moze se proba tu kako to funkcionise sa
razlicitim dostupnim plastikama, ali ako tek razmisljas da kupis onda
jedino da vidis sa tima sto prodaju dal imaju i repromaterijal
[ veselinovic @ 30.07.2016. 14:03 ] @
Radi to dobro i sa obicnom plastikom za pistolj.
Ovdje ima neka crvena koja se pokazala OK.
Skida se plasticnom spahtlom ( naostrenom) i acetonom.
Poprska se malo acetona i zapne plastikom.
Ako treba postupak se ponavlja vise puta.
Ona povrsinski velika udubljenja na ravnim povrsinama ( vrata, hauba, krov...) izvlaci prefektno.
Sitna duboka udubljenja kada je lim zguzvan vrlo tesko.
[ pajapop @ 30.07.2016. 14:29 ] @
Citat:
bogdan.kecman:


nego, imas ti vec ona klesta za vucenje (cekic) i kegle ili razmisljas
da kupis tek?


Ovako, "klizni cekic" ili slide hammer ili "inercioni cekic" imam..sa prikljucnim nastavcima, naravno...Iskustva sa njim..onako...do sad sam uvek sve odradjivao, ali to su bila i inace veca ostecenja sa ostecenjem farbe...E sad imam neka ulubljenja bez ostecenja farbe, pa sam mislio da probam sa ovim "tabsevima"...Medjutim, tabsevi su prilicno skupi i koliko vidim prodaju se samo po oglasima...Isto tako i PDR lepak i rastvarac...Danas sam po podrumu malo preturao, i nasao sam nesto sto bi uz malu modifikaciju mogao da iskoristim kao "tabs"...da probam...E sad je problem jedino taj lepak...ali cu u svakom slucaju probati i sa obicnom plastikom...nece mu provaliti creva...Snacicu se...
[ botr @ 30.07.2016. 16:58 ] @
Nije to skupo, nego su preprodavci alavi :)

Oko 50 evra je kompletan set u Nemackoj, klesta, oni nastavci, pistolj i rastvarac i lepak. Da smo normalna drzava, neko bi to uvozio u vecim kolicinama i ne bi bil problema sa nabavkom. Posto nismo, ni normalnu auto kozemtiku ne mozes da kupis, a kamo li nesto ozbiljnije.

BTW, cime zalepiti PUR gumu za plastiku? Probao ovom topljenom plastikom, lepak se drzi za plastiku, ali za PUR gumu, ne.
[ vladd @ 30.07.2016. 17:28 ] @
Ovi poliuretanski za drvo su se pokazali kao dosta dobri, naravno kao specificna solucija.
Naravno, 3M u spreju je onako, skupo a profi resenje..
[ bogdan.kecman @ 30.07.2016. 18:57 ] @
Citat:
pajapop:
nasao sam nesto sto bi uz malu modifikaciju mogao da iskoristim kao "tabs"...da probam


aj vidi danas sutra dok sam jos tu dal ti to radi ili ne, ako ne uspes, mogu ja ti printnem par tih kegli od abs-a samo da mi kazes kakve bi ti mere radile posao za ta tvoja klesta (cekic, kako to vec zovete) al to mora narednih par dana da resimo posto ce za par dana pored printera biti samo moja zena i dete (ja odo u ladnije krajeve) a oni mogu samo tuzno da ih gledaju :(

[ bogdan.kecman @ 30.07.2016. 19:02 ] @
Citat:
botr:
BTW, cime zalepiti PUR gumu za plastiku? Probao ovom topljenom plastikom, lepak se drzi za plastiku, ali za PUR gumu, ne.


koju plastiku? imas brdo poliuretanskih lepkova svi ce se uvatiti ok za poliuretan gumu, ali za plastiku zavisi .. za klasicnu "inzenjersku" PP/HDPE/LDPE nece nijedan, za abs i slicno mozes da koristis ove cianoarkilne ... vrlo su razliciti materijali, tesko ce jedan univerzalan da se uvati idealno za oba ..

ja sam imao uzasno dobra iskustva sa nekim mega smrdljivim kineskim dvokomponentnim cianoakrilatom .. otvoris i umres koliko smrdi, nikako ne koristiti u zatvorenim prostorijama, ja bi reko da ima i hloforila unutra kako bazdi ... ali vata se nehumano dobro za sve zivo (guma, metal, plastika ..) a smesno je jeftin .. pogledaj kod kineza dvokomponentne jeftine.. ne znam sta je unutra al kad uvati ne pusta :D
[ pajapop @ 30.07.2016. 19:38 ] @
Kecmancicu, ajde jedna molbica...pliz,pliz,pliz.....Ajd` posto ti vec imas pistolj i plastiku, ajd`, probaj da na pr., cep od koka=-kole zalepis za nesto (metalno), pa probaj da ga odlepis...Ako ne uspes, ili ide tesko, bice onda to dobro...ajde...pliz,pliz,pliz...pa javi...
[ bogdan.kecman @ 30.07.2016. 19:54 ] @
tesko je vrlo subjektivan pojam ali cep od kokakole je koliko ja znam
"Amorphous Polyethylene Terephthlate" a ne verujem da su kegle te od
AP-a, verovatnije su HDPE a hot glue se vrlo razlicito lepi za jedno i
za drugo (sa hdpe se prilicno lako skine) .. u svakom slucaju cep od
soda boca se dobro hvata hot glue-om.. aluminijumska konzerva "onako",
mora dobro zagrejes plastiku inace se mnogo brzo ladne na alu pa ne
stigne dobro da se zalepi .. ova low temp mekana najbolje radi (ona
najjeftinija zuta kineska)
[ gilopile @ 30.07.2016. 19:57 ] @
Pokusao ja cep od Minaqua-e i ni da cuje :D Prebrzo se plastika stvrdne kad prineses na metal. Mora tu da radi i fen na vruc vazduh :)
[ bogdan.kecman @ 30.07.2016. 20:02 ] @
imas onu jeftinu zuckastu kinesku za buvljaka? sto "curi" .. ja sam tom
probao uvatio kako oces .. samo mora prvo na cep pa na konzervu
[ pajapop @ 30.07.2016. 20:17 ] @
OK..probacu tu...nego, sad sam izguglao, jednu radnju na Labudovom brdu...drze opremu za auto servise...za mehanicare, elektricare, limare..vulkanizere...Ima sve i svasta...Otici cu i do njih, da vidim sta sve imaju...Evo kod njih aparat za vakuumsko izvlacenje limarije na akciji...120evra...a po oglasima nema ispod 250 evra...Ima skidac lepka za 15 evra...I nije u spreju, sto je bolja varijanta...A komplet sa tabsovima je od 180-300evra..sto nije dobra varijanta...

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 30.07.2016. u 23:24 GMT+1]
[ iculibrk @ 28.12.2016. 08:56 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
BEA mi skroz radi posao sada, ja sam problem skroz resio


Kako se BEA pokazala od kupovine do sada? Da li je bilo problema sa njom?
[ bogdan.kecman @ 28.12.2016. 10:10 ] @
vrlo zadovoljan
[ Stefan_92 @ 07.02.2017. 20:07 ] @
Pozdrav, kupio sam woby pistolj (500 din) racunajuci da mi treba ponekad u kuci i za posao al vec vidim kolika je to glupost. Ljudi promenio sam 3 razlicita lepka (plastike) ali svaka bukvalno curi iz pistolja dok stoji zagrejan, za 30 sekundi se napravi poprilicna barica i tegli se iz njega lepak. Vise lepka bacim nego sto uradim sa njim (elektronika je u pitanju). Prvo oni uz njega stapici, pa u farbari i na kraju "najbolji" SMA neki fino zapakovani sa uputstvom. Imate li neko resenje, bolje i gusce plastike ili da bacam glupi pistolj, ocigledno se pregreva?
[ Lavlja_Jazbina @ 07.02.2017. 20:57 ] @
Kod losih pistolja jedino resenje da izbegrnes gravitaciju i okrenes pistolj na ledja.

Kako ce izbaciti plastiku pri koriscenju i u kojoj kolicini,to ne znam.
[ Stefan_92 @ 07.02.2017. 21:49 ] @
Upravo probao, manje curi ali opet ide napolje, valjda vruca plastika po prirodi ide gore pa krene i napolje polako. Ima li neki da preporucujete za koriscenje recimo jednom, dvaput u 7 dana da to pristojno radi i ne curi sam od sebe, sto mi je izgleda najvaznije. SMA, Dremel, Steinel, Metabo? To je do nekih 3500 din. sto bi mi odgovaralo, ili neki jos kvalitetniji ali opet preporuka koji, do nekih 50-60e. Ovo sa kinezcicima nema smisla.
[ bogdan.kecman @ 07.02.2017. 21:54 ] @
i ti skuplji isti imaju prilicno losu regulaciju i curi iz njih .. ne mnogo ali iz svakog curi... curi i iz onog od 150eur .. bez obzira da li se pregreva ili ne, sva plastika koja ti je u "heated chamber-u" kada on dostigne temperaturu topljenja iscuri napolje... imas one sa regulacijom temperature pa mozes da namestis da bude temperatura grejaca takva da plastika nikad ne dodje u tecno stanje vec da zadrzis u onom "mecavom" tako da ti treba malo vise snage da istisnes, malo losije lepi ali je lakse za rad ..

za 2x u sedam dana taj os 200din kinez radi ok, kad zavrsis povuces rukom nazad malo plastiku i napravis vakuum i ugasis ga, sledeci put kad upalis nece curiti ...
[ Stefan_92 @ 07.02.2017. 22:12 ] @
Hvala na savetima, potrazicu sa regulacijom nesto onda. Iako koristim relativno malo volim da to pristojno radi jer kad ga ukljucim po 2,3 sata mi treba zagrejan i ovaj za to vreme potpuno napuni poklopac tegle od 700 gr, cini mi se da previse to curi, aljkavo deluje. Pogotovo kad istiskam pa pustim, tad u naletu proleti jedna dobra sklupcana glista...
[ bogdan.kecman @ 07.02.2017. 22:30 ] @
Citat:
Stefan_92: Hvala na savetima, potrazicu sa regulacijom nesto onda. Iako koristim relativno malo volim da to pristojno radi jer kad ga ukljucim po 2,3 sata mi treba zagrejan i ovaj za to vreme potpuno napuni poklopac tegle od 700 gr, cini mi se da previse to curi, aljkavo deluje. Pogotovo kad istiskam pa pustim, tad u naletu proleti jedna dobra sklupcana glista...


ja mnoooogo rabim te pistolje .. i za sada mi ovaj BEA do jaja! radi 1/1 .. onaj bosch curi, nece sigurno nikad napuniti sam od sebe poklopac od konzerve, iscuri recimo kolicina zrna pasulja .. BEA je jos bolji, mnooogo bolji, regulacija, on/off taster, prijatan u ruci, nesto veci ali .. ubija kako je dobar, imas ga na alatima na do jaja popustu, ja sa njima bas imam do jaja srece, sve sto sam kupio do sada od njih je bilo vrh kvalitet i bas sam bio zadovoljan :D tako da moja preporuka ... http://www.alati.co.rs/bea-pistolj-za-lepak-285
[ Stefan_92 @ 07.02.2017. 23:04 ] @
BEA mi izgleda preskupo sada, a opet odlicno s'obzirom na popust i da ta prava cena govori kakva je stvarcica to. Mozda je kupim jednom, kad se spremim i odvojim toliko za alat koji ne koristim svakodnevno. Verujem da je prava preporuka! :)
[ bakara @ 07.02.2017. 23:19 ] @
Pistolj iz wobi hausa je ocajan...promenio sma nekoliko malih i nekoliko velikih u garanciji, svasta im se desavalo, crkavali, eksplodirali, pucali im prekidaci...

Na kraju sam otisao kod kineza i kupio kod njih najkvalitetniji koji sam nasao (500din), ima prekidac na sebi i za sad radi OK.

Ovo je prvi da se nije raspao.
[ Lavlja_Jazbina @ 08.02.2017. 05:39 ] @
Ajde sad kazi kod kog kineza si na platom spisku za reklamu..Nece ti Djura nista.

Kako eksplodirali,sta tu ima da eksplodira?

p.s.U wobiju stoji tvoja slika sa velikim Achtung za prodavce.


[ iculibrk @ 10.02.2017. 06:49 ] @
U Srbiji ta BEA je po meni jedini pištolj koji je isplativ za kupiti. Sve te kineske izvedbe su dobre ako vam treba da odradite posao nekoliko puta i onda pravac na đubre. Onaj kome treba često jednostavno ne može naći ništa povoljnije i kvalitetnije.
A kineskim jeftinim "alatima" treba zabraniti uvoz jer em su krševi, a em su opasni i nekvalitetni.
[ bogdan.kecman @ 10.02.2017. 21:43 ] @
Citat:
iculibrk: U Srbiji ta BEA je po meni jedini pištolj koji je isplativ za kupiti.


moram priznati da je onaj bosch pkp18e prilicno dobar ... ako se koristi ona "standardna" plastika, ona ne curi iz njega, lepo drzi temperaturu, i za hobi potrebe je po meni zadovoljavajuc... sad, ja to vise gledam kroz "koliko kg plastike gurnes kroz njega" nego "koliko puta ga uvatim dnevno/nedeljno" .. ako ga uvatis i 3x dnevno za po 3 tackice da nesto zalepis bosch je dovoljan :D, ako gurnes kilo plastike kroz njega mesecno BEA je jedini koji moze da prismrdi takvom poslu od ovih sto valjaju kod nas ... dalje ako neces da koristis samo onaj klasicni stap vec i jos po neki, i ako hoces da malo modifikujes ponasanje BEA opet dodje jedini koji odradjuje posao... moja preporuka jos jednom :D + obzirom na kakvom je sada popustu (ako sam dobro skontao - to traje dok ih ima na zalihama i kraj), po meni ne treba propustiti :D ja sam presrecan sa njim

Citat:
iculibrk:
Sve te kineske izvedbe su dobre ako vam treba da odradite posao nekoliko puta i onda pravac na đubre. Onaj kome treba često jednostavno ne može naći ništa povoljnije i kvalitetnije.
A kineskim jeftinim "alatima" treba zabraniti uvoz jer em su krševi, a em su opasni i nekvalitetni.


HAUG!
[ Stefan_92 @ 12.02.2017. 18:52 ] @
Koje su Vam se plastike najbolje pokazale i gde ih kupujete jer vidim da i njih ima više, prozirnih, mutnih, žućkastih, ređih? Sve zavisi gde kupim al prilično se razlikuju.
[ bogdan.kecman @ 12.02.2017. 19:31 ] @
ja ih kupujem "gde stignem", KP, uradi sam, woby, buvljak bgd, najlon,
pancevo .. uvek kupim po 10-20 dugackih sipki od iste vrste .. nema
pravila, fora je samo da od tih 10-20 koje kupim odjednom u 99.9%
slucajeva se sve ponasaju isto, pa onda znam da "onaj paket" curi i topi
se na nizoj temperatur i lepi za sve zivo, onaj je tvrd moze i da se
lepo sece posle, onaj moze i da se smirgla, onaj nece se lepi za glatko
uopste etc etc ..
[ Lavlja_Jazbina @ 02.01.2019. 13:44 ] @
Bogdane,ovo mi je delovalo ozbiljno.Bili su u Franfurtu na sajmu i zbog zurbe nesto se nisam interesovao na standu

ali mi deluje kao ozbiljna spravica koja je tebi potrebna.

https://www.heissklebepistole.de/index_en.html

Pogresan link ali nije na odmet i ovi iznad.Evo linka.

https://automechanika.messefra...html/hotery-products-corp.html

https://automechanika.messefra...a-s-exclusiv-ruediger-rom.html
[ scoolptor @ 02.01.2019. 13:56 ] @
Hot gluing je sinonim za propust u dizajnu i izradi proizvoda. Nije da nisam koristio ranije, ali sada obicno izbegavam.
[ Lavlja_Jazbina @ 02.01.2019. 14:45 ] @
Ako mozes da pojasnis propust u dizajnu.Stvarno me zanima na sta si mislio.
[ bogdan.kecman @ 02.01.2019. 15:17 ] @
@lavlja, sad cu pogledam hvala :D

@scoolptor, pretpostavljam da mislis na varijante "zaboravio sam da
napravim bracket da zakacim ovo, ko ga %$#^ samo ga zalepi hotsnotom" ?
... ja pravim prototipove, hotsnot je tu nezamenjljiv alat, korisniji je
od 3d printera... a dodatno, lepljenje je kao i srafljenje vrlo
regularan nacin spajanja elemenata i moze biti deo dizajna...
[ scoolptor @ 02.01.2019. 21:19 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ako mozes da pojasnis propust u dizajnu.Stvarno me zanima na sta si mislio.


Ono kad prodas nekom, nesto sto si skarabudzio sa toplim lepkom, umesto da si upotrebio, recimo, srafove.