[ negeru @ 03.06.2016. 19:14 ] @
Pozdrav ljudi.
Imam problem sa samsung klima uređajem. Model je Samsung AQ18FCN. Turbina ventilatora konstantno radi. Nema veze da lije upaljena ili isključena. Nemam mnogo iskustva sa elektronikom od klima uređaja ( pošto je to naš kolega uvek radi, al je sad na letovanju ), ispratio ploču pa shvatio da je motor konstantno pod naponom a komandu za rad dobija od linije VCC i Minusa ( ispravite ako grešim ) a preko Vout napona ( smatram to motor generiše ) zna ploča koliko brzo vrti turbinu. Taj džek sam odvojio od ploče a ništa mi nije pomogo. Motor vrti dalje ko nenormalan. Šta sada učiniti i molim ljude da me isprave ako grešim jer, kao što rekoh sa ovim uređajima nemam mnogo iskustva.

Hvala svima unapred...
[ negeru @ 04.06.2016. 11:38 ] @
Eh, moj neiskustvo. Što sam gore naveo zaboravite. Problem je sa solid state relej-om koja se veže za nogicu ventilatora a ja umoran loše ispratio situaciju mislio da j zajednička tačka sa nulom. A pored toga solid state relej isto izgleda kao grace i tek danas kad sam krenuo da povadim element, da vidim šta piš na njemu i tek onda sam svatio da je on u kratkom spoju.

Izvinjavam se, i eto još jedan iskustvo :)
[ negeru @ 04.06.2016. 19:21 ] @
Opet ja po treći put ( razgovor sam sa sobom ). Da li neko zuna sa čim bi mogao SSR SQG22212 rele da zamenim, pošto tu kod nas nema. Našo sam neke zamene za ovoga tipa npr.: Lomex: SSR 2A 240VAC 12 VDC G3MC-202PL-12DC (OMR) [42-16-37] ali ni jedan ne može kod nas da se nabavi.

Hvala . . .
[ negeru @ 07.06.2016. 18:59 ] @
Rešeno je. Našo sam rele za zamenu, PANASONIC ELECTRIC WORKS AQG22112J Solid State Relay. Hvala svima na pomoći :D :D :D :D :D