[ dsr07mm @ 01.08.2016. 22:24 ] @
Ovako, citam dosta o ovom problemu kako na nasim tako i na stranim forumima ali nigde konkretno sa mojim simptomima i problemom.

Pre nekoliko dana je pocela da curi voda iz creva koje ide iz klime kroz rupu napolje do kofe, posto su creva i kablovi namotani u traku u sobi, na tom mestu je crevo izdujeno, pretpostavljam da je tu nastavljano kada su postavljali klimu. Stvara se kap po kap samo na tom jednom mestu ali istovremeno i na klimi na ovom mestu (http://imgur.com/a/mA9n0). Tu se nalazi mala rupa i tu se isto stvara kap po kap svakih 10-15 sekundi.

E sada, to se javlja jednom dnevno, recimo juce kada sam ustanovio da su to ustvari kapi a ne plastika na klimi (jer se uglavnom desavalo nocu ili sam tada nacuo nisam ustajao iz kreveta), pocelo je da kaplje kada je klima radila u toku noci, danas je pocela nakon sto je klima bila ugasena (jedno sat vremena kasnije).

Ne postoji nacin da kisa/voda dospe do spoljne jedinice jer je na terasi koja ima sirok betonski krov tako da nije spoljna voda. Ocistio sam filtere unutra, vakuumom spolja izvlacio vazduh i kompresorom uduvavao dok se na onom otvoru na klimi za grejanje (gde uglavnom ide drugo crevo i gde ne bi trebalo da ima vode osim kada klima greje zimi) javi po neka kap i kada klima hladi. Klima hladi vise nego dovoljno da bih sumnjao da je neki kvar u pitanju. Pa se sada pitam, o cemu moze da bude rec posto problem nije konstantan a klima radi korektno bez obzira na to ?

Jeste da ponekad ostavim otvorena vrata od sobe, gde je u ostatku stana oko 28c ali ne bi se kapljice javljale samo na ta dva mesta ? Ne nalazim nikakvu rupu na crevu, odnosno na traci kojom su umotani kablovi i creva.

[ boree @ 02.08.2016. 07:12 ] @
Isto to mi se dešavalo posle "stručnog" montiranjaa klime , crevo što ti ide kroz zid nema pad i tamo se skuplja kondenz, znači moraš da proveriš i da napraviš da ima pad od unutrašnje jedinice ka spolja. Al obzirom da su ti namotali trakom biće veselo...
[ dsr07mm @ 02.08.2016. 08:55 ] @
Ok znaci necu da se cimam uopste, zovem ih danas pa neka regulisu to s obzirom da je tek pola godine pod garancijom.
Mada postoji blagi pad, jedino ako ga nisu u toj traci nesto zabrljali. Mada radilo je lepo bez toga 3 meseca konstantnog rada manje vise.
[ gti2 @ 02.08.2016. 09:26 ] @
Proveri da nije mozda kraj creva pod vodom (u kofi).Da li su filteri cisti?
[ dsr07mm @ 02.08.2016. 13:30 ] @
Sve pomenuto gore u postu, cisti filteri, creva produvana imaju protok vazduha/vode.