[ dusanboss @ 05.08.2016. 17:07 ] @
Ljudi pa je li to moguće?

Jel moguće da se opet zakuvava sukob Hrvata i Srba? Vidim to u medijima već zadnjih par godina, a sad se dodaje gas.

Da li smo toliki idioti da nas uvuku u još jedan rat?
[ vladd @ 05.08.2016. 18:07 ] @
Mjok, predizborna njihanja..
[ Radgosta.6 @ 05.08.2016. 23:12 ] @
Ekonomija u cabru za obe zemlje, demografska projekcija katastrofalna, a kod nas prvo keramicar pa izgleda i voditeljka za ministra odbrane.



[ deviceplugin @ 05.08.2016. 23:21 ] @
Citat:
Radgosta.6^

kod nas prvo keramicar pa izgleda i voditeljka za ministra odbrane.

Koliko uzimaju keramičari?
[ SlobaBgd @ 05.08.2016. 23:30 ] @
Citat:
vladd:
Mjok, predizborna njihanja..:)

Ma da, hajde da pojednostavimo stvari, da ne podižemo frku, to se samo političari igraju za domaće navijače, a loptu ispucavaju na tuđi teren. Hajde da se pravimo da je fašizoidna desnica interna pojava u pojedinim zemljama, i to više onako za predizborne mitinge i slikanje povodom godišnjica važnih državnih proslava. Hajde da ćutimo o činjenici da je desnica, u svom sve ekstremnijem vidu, preuzela vođstvo u velikom broju država Evrope, i u EU i van nje. Hajde da se čudimo zašto EU ne reaguje na očigledno fašizoidno divljaštvo svojih članica, i političkog vrha i običnog puka, iako znamo da je desno postalo pravac u kojem idu politike mnogih zemalja. I to nije samo reakcija na terorizam, terorizam je samo opravdanje za oživljavanje fašizma. Hajde da se pravimo slepi pred mogućnošću da se u Evropi, posebno na Balkanu, opet zarati, samo da se ugasi EU i da velike sile - vođe EU izgube moć uslovljavanja manjih država.
Hajde da se pravimo ludi. Sve to je samo predizborna predstava.
[ dusanboss @ 06.08.2016. 00:02 ] @
Jeste da ekstremana desnica jača u celoj Evropi pa i šire ali to je na neki način očekivano posle svih ovih dogadjaja.

Zašto se to radi kod nas? Kakvi bre crni politički poeni. Ovo se bre svesno i namerno pumpa medjunacinalna mržnja. A ne treba mnogo.
Umesto da se takvi dogadjaji prikrivaju i potiskuju oni se još bacaju u prvi plan i iniciraju. Pa ko je bre ovde lud?
[ vladd @ 06.08.2016. 08:16 ] @
Odgovoricu vam sa tekstom..
http://www.kurir.rs/region/hrv...ao-sto-ste-i-vi-clanak-2384165

Pa sada vi vidite gde ce eventualni rat da izbije.:) I tamo i ovde..
[ dusanboss @ 06.08.2016. 12:07 ] @
Da. I verujem da ima dosta Hrvata koji ovako razmišljaju, ali se u našim medijima neko ne bi setio da takve stvari prenese već prenose tamo neke pijane idiote koji pale srpsku zastavu. U očima im se vidi preko 3 promila alkohola i IQ ispod 60 i to nekako bude udarna vest u Srbiji. I kada to vidi isti taj deo populacije kod nas šta će drugo nego da okači kokarde i da se lati noževa.

Problem je što se to radi namerno i bojim se da ima nečeg više od političkog populizma. Ako postoji kritična masa gore navedene populacije koja je spremna da opet da ide u rat možda i ne zaslužujemo bolje.
[ payge @ 06.08.2016. 13:31 ] @
Ne izmisljaj,
preneli su mediji "nasi" na vreme i na udarnim stranicama i Vedranu Rudan i lika sa index.hr, samo sto si ti slep po potrebi.

Sta bre kokarde i nozevi i zasto u naslovu Srbiji -1?

Sta smo sad uradili da nam ti dajes -1?

Ili si opet mozda opet imao chat sa onim pajserom vo Makedonia.

Mlatis ovde k'o zadnji autošovinista

...svasta :(
[ Darko Nedeljković @ 06.08.2016. 13:38 ] @
Vecina naroda na svetu mrzi iz dna duse svoje susede i tu i tamo se cuju izjave kako ih treba sve povesati na vrbe, tako da je to po mom mislenju sasvim normalan deo savremenog zivota. Ipak, to u 99% slucajeva ne pokrece nikakav rat, jer jedno je smatrati suseda nizom rasom, a drugo stajati na frontu gde neki zalutali metak moze da te pogodi u glavu. Cak i da pocne rat za sta je verovatnoca manja od promila, mozemo to gledati sa vedrije strane - vecina stanovnistva bi spakovala ranac i uputila se u pravcu u kom idu kolone sirijaca i iracana.
[ dusanboss @ 06.08.2016. 14:09 ] @
Pa da, eto prilike za migraciju. Ovako nemamo skoro nikakve šanse da dobijemo nemački pasoš.

payge ako ne vediš da se u našim medijima vodi politika huškanja protiv Hrvatske ne znam šta da ti kažem. Daleku od toga da su oni zlatni.

Prvo blokiraju poglavlja 23. i 24. . Još kad bi našoj eliti odgovaralo njihovo otvaranje pa da ih i ne volimo zbog blokade.

De nam bre momče Makedonče? Nije valda leba ti opet popio ban?


[ Darko Nedeljković @ 06.08.2016. 14:33 ] @
Nego, nije li jos neko primetio neku vest iz EU da ce politicari u Srbiji uskoro morati da pokazu i dokazu odakle im se stvorio toliki novac na racunima i tolika vlasnistva nad nekretninama? Koincidencija ili ne - kolko sledeceg dana krece medjusobno pluvanje sa hrvatima, dodirujemo temu da nam takva EU nije ni potrebna, zakazujemo vojne vezbe sa rusima... Ja sam nekako stekao utisak da nije problem ni da potpisemo da smo zlocinci, ni da priznamo kosovo, ni da budemo marionetska drzava, sve dok to ne podrazumeva da politicari moraju da pokazu odakle imovina. Ako to mora, onda pisi propalo, ako treba ima da se samoizolujemo kao Enver Hodza, ali suverenitet i integritet novcanika nasih politicara je svetinja u koju niko ne sme da dirne!
[ Bradzorf012 @ 06.08.2016. 15:28 ] @
Citat:
payge:
Ne izmisljaj,
preneli su mediji "nasi" na vreme i na udarnim stranicama i Vedranu Rudan i lika sa index.hr, samo sto si ti slep po potrebi.

Sta bre kokarde i nozevi i zasto u naslovu Srbiji -1?

Sta smo sad uradili da nam ti dajes -1?

Ili si opet mozda opet imao chat sa onim pajserom vo Makedonia.

Mlatis ovde k'o zadnji autošovinista

...svasta :(



Čovek je očigledno bot, animator na forumu čiji je zadatak održavanje privida diskusija, kao i održavanje lažne ravnoteže po bilo kom pitanju u stilu: "mislim da je ova stvar okrugla, mada je ponekad i ćoškasta". Kako drugačije objasniti da mu moderatori ne brišu očigledan spam i zatrpavanje foruma glupostima, a da mnogima ne tolerišu "pogrešne" stavove.
[ dusanboss @ 06.08.2016. 15:53 ] @
Ja bot? Još da mi Dimković pošalje sendvič. Može i vegeterijanski iz Amsterdama.

Darko primetio sam tu vest. Nema ništa od toga kao ni od otvaranja poglavlja 23. Ovo je najbliže EU što će mo ikad biti.
[ SlobaBgd @ 06.08.2016. 16:09 ] @
Evo ga još jedan politički analitičar!
Dobar si ti, Dule! Neki naši analitičari sa foruma analiziraju post festum, i znaju do tančina zašto se nešto odigralo tako kako se odigralo. A ako se nekad zalete pa procene šta će biti, i tu debelo omaše (jer najčešće projektuju svoje vlažne snove), onda su opet majstori da opravdaju svoj zaieb.
[ jovajovic100 @ 06.08.2016. 18:34 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
payge:
Ne izmisljaj,
preneli su mediji "nasi" na vreme i na udarnim stranicama i Vedranu Rudan i lika sa index.hr, samo sto si ti slep po potrebi.

Sta bre kokarde i nozevi i zasto u naslovu Srbiji -1?

Sta smo sad uradili da nam ti dajes -1?

Ili si opet mozda opet imao chat sa onim pajserom vo Makedonia.

Mlatis ovde k'o zadnji autošovinista

...svasta :(



Čovek je očigledno bot, animator na forumu čiji je zadatak održavanje privida diskusija, kao i održavanje lažne ravnoteže po bilo kom pitanju u stilu: "mislim da je ova stvar okrugla, mada je ponekad i ćoškasta". Kako drugačije objasniti da mu moderatori ne brišu očigledan spam i zatrpavanje foruma glupostima, a da mnogima ne tolerišu "pogrešne" stavove.


Niste u pravu , ukrao je neki dinar od roditela pa se napasao trave i sada baljezga .
[ Bradzorf012 @ 06.08.2016. 18:48 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, nije li jos neko primetio neku vest iz EU da ce politicari u Srbiji uskoro morati da pokazu i dokazu odakle im se stvorio toliki novac na racunima i tolika vlasnistva nad nekretninama?

Hm da, a EU političari su sve sama nevinašca, poštenjačine i dobre duše koje brinu da srpski političari slučajno ne opljačkaju sopstvene građane.
Citat:
Darko Nedeljković:
Koincidencija ili ne - kolko sledeceg dana krece medjusobno pluvanje sa hrvatima, dodirujemo temu da nam takva EU nije ni potrebna, zakazujemo vojne vezbe sa rusima...

Odgovorni političari se ne bi previše uživljavali u tu ulogu, tu se slažem, ali ono što se radi u lijepoj njihovoj je otvorena rehabilitacija ustaštva. Možda upućenije to ne iznenađuje, ali tako glasno ćutanje od strane EU je baš indikativno. Da smo mi u pitanju, verujem da bi već u toku bila kampanja bombardovanja. Što se ovog poslednjeg tiče, šta fali Rusima, da nisu šugavi?
Citat:
Darko Nedeljković:Ja sam nekako stekao utisak da nije problem ni da potpisemo da smo zlocinci,

Zar nismo?
Citat:
Darko Nedeljković: ni da priznamo kosovo,

Zar nismo?
Citat:
Darko Nedeljković:ni da budemo marionetska drzava,

Zar nismo?
Citat:
Darko Nedeljković:sve dok to ne podrazumeva da politicari moraju da pokazu odakle imovina. Ako to mora, onda pisi propalo, ako treba ima da se samoizolujemo kao Enver Hodza, ali suverenitet i integritet novcanika nasih politicara je svetinja u koju niko ne sme da dirne!

Greška. Kome da dokažu, EU birokratskoj mašineriji, EU političarima? Zabole njih i za Srbiju i za njene građane dok god mogu ovde da nađu besplatnu radnu snagu za najprostije poslove i da od Srbije, Makedonije i sličnih zemalja naprave tampon zonu prema bliskom istoku. Ako kojim slučajem kažu da su zabrinuti zbog nečega, u ovom slučaju zbog para, to je zbog toga i samo zbog toga što bi hteli deo kolača i za sebe. Naravno, to će se altrustički predstaviti kao briga za Srbiju i njene stanovnike.
[ bachi @ 06.08.2016. 19:25 ] @
Citat:
dusanboss:
Ljudi pa je li to moguće?

Jel moguće da se opet zakuvava sukob Hrvata i Srba? Vidim to u medijima već zadnjih par godina, a sad se dodaje gas.

Da li smo toliki idioti da nas uvuku u još jedan rat?

Sukob ikada prestajao?
[ Darko Nedeljković @ 06.08.2016. 20:05 ] @
Citat:
Hm da, a EU političari su sve sama nevinašca, poštenjačine i dobre duše koje brinu da srpski političari slučajno ne opljačkaju sopstvene građane.

Ne bih rekao. Oni itekako dele plen. Provera imovine nije realan plan, vec idealan nacin da politicarima "stavis jajca u procep" tj. izvrsis nekakav pritisak, pretnju i ucenu. Ta situacija ima dva izlaza - ili ce se EU politicarima dati to sto hoce, pod uslovom da odustanu od provere imovine, ili im se nece dati, a u tom slucaju treba izvrsiti udaljavanje od EU. Verovatnije je ovo prvo a nasi samo tvrde pazar, prete udaljavanjem pokusavajuci da daju manje nego sto se trazi, a da ipak ne bude provere imovine. Plus usput ako pokupe malo glasova ekstremnih nacionalista, to je dodatni bonus.

Citat:
Sukob ikada prestajao?

Jos jednom da ponovim - "sukob" medju susedima nikada nije prestao i nece prestati nigde u svetu, retko gde se moze naci nacija koja ne mrzi susede, prica viceve, vredja, najradikalniji kada se sretnu krenu jedan na drugog pesnicom, kamenom ili cak nozem. To je deo nekakvog medjususedskog folklora svuda u svetu, to treba tako shvatiti i prihvatiti kao nasu buducnost. Ipak, postoji svega par slucajeva u svetu gde se taj "sukob" odvija frontalnim ratovanjem, to je nivo statisticke greske. Tako, kad kazes da "sukob" nikada nije prestajao, verujem da mislis na onaj uobicajeni susedski, a ne na onaj frontalni koji je prestao par decenija nazad?

Potrebno je shvatiti da u savremenom svetu nikakva ideologija ne postoji, postoji samo novac i da li ce politicar na kapi nositi kokardu, slovo U ili polumesec zavisi iskljucivo od toga koji mu znak moze doneti najvise novca. Nedavno je skinuta tajnost sa dokumenata CIA, iz kojih se vidi da su Milosevic, Izetbegovic i Tudjman sva trojica bili na platnom spisku CIA i uradili su ono za sta im je placeno da urade. Nista se tu narod nije pitao oko toga, samo je neko bio glup pa poginuo, a neko pametan pa preziveo. Mislim da je danas tih glupih (spremnih da poginu) sve manje.
[ dusanboss @ 06.08.2016. 20:15 ] @
Da, naravno da je sukob je prestajao. Drugo su sitne čarke i medjunaconalna netrpeljivost pojedinaca, a drugo kada države vojno, organizovano krenu jedna na drugu.

Meni ovo u medijima, a i šira dogadjanja liče kao da neko opet želi lako zapaljivu atmosferu.

I naravno ovi članovi koji se isčudjavaju nad mojim komentarima. Čini mi se da govore nešto kao: "Ko si bre ti da nama pričaš o miru! Ima da mrzimu koga hoćemo i koliko hoćimo. Ma sigurno si drogiran"

Nisam ja nikakv politički analitičar niti znam više od drugih, ali ne mogu da ne vidim da se nešto radi sa namerom. Naivno bi bilo misliti da je sve ovo kulminacija potisnute mržnje.

Dobro je dok se ne volimo onako komšijski (da crkne krava)

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 06.08.2016. u 22:38 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 06.08.2016. 21:03 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Odgovorni političari se ne bi previše uživljavali u tu ulogu, tu se slažem, ali ono što se radi u lijepoj njihovoj je otvorena rehabilitacija ustaštva. Možda upućenije to ne iznenađuje, ali tako glasno ćutanje od strane EU je baš indikativno.

Ovako bi to moglo da izgledalo veoma uprosceno:
EU: hocemo da sto pre brisete kosovo iz ustava, obavezali smo se na to, primili smo od albanaca 50 miliona $
Nasi: moze, ali hocemo mi na onom racunu od prosli put na kajmanskim ostrvima 20 miliona $
EU: sta bre hocete, toliko ste se napljackali, nemojte sad da vam naredimo proveru porekla imovine
Nasi: ako vi necete, nama EU i ne treba toliko, rusi su vec spremili novac za proviziju za nabavku miliona
EU: alo bre, jeste vi normalni, hocete sad da napujdamo hrvate na vas
Nasi: zabole nas cosak i za vas i za hrvate, dajte pare ili nista od kosova
EU: e ajd bas da vidimo
...
par meseci potom
...
EU: e, ajd da vam damo 5 miliona, potpisujte ovo za kosovo
Nasi: dogovoreno
EU (u sebi): kako smo ih zeznuli, hteli 20 a dali smo im 5
Nasi (u sebi): kako smo ih zeznuli, hteli da nam daju sipak, a izvukli smo 5


Citat:
šta fali Rusima, da nisu šugavi?

pa kako sta fali, ako se dobro secam pitanje je bilo da li se njima uvode ili ne uvode sankcije, kad ono ne da se ne uvode nego se kupuje oruzje i prave vojne akcije... to je prst u oko, tj. nasa jedina moguca ucena.

Citat:
Ako kojim slučajem kažu da su zabrinuti zbog nečega, u ovom slučaju zbog para, to je zbog toga i samo zbog toga što bi hteli deo kolača i za sebe.

To i ja kazem. Provera imovine, zaokret ka rusiji, oboje po mom misljenju nisui ozbiljne namere vec sredstvo ucene druge strane.
[ kaćunčica @ 06.08.2016. 21:11 ] @
@dusanboss

Bez obzira na "izčuđavaju" i "koluminacija" potpuno razumem šta hoćeš da kažeš, ali mislim da ne vredi pričati, jer ćemo se na kraju pocepati i lokalnije, pa mi odozgo nećemo biti dovoljno rodoljubi... ...

Evo sutra se jedno dete iz (bombardovane) kolone koja se izvukla iz Siska i uputila u Bosnu, pardon, Republiku Srpsku, udaje za dečka Hrvata. A danas gledam jedno drugo dete, sina bivšeg oficira JNA, nesrpske nacionalnosti, kako se fotografisalo sa kokardom uz "generale, samo reci, letećemo kao meci". Krajnosti u istoj generaciji. Ne sviđa mi se razvoj događaja koji inspiriše ovu drugu krajnost.
[ dejanet @ 06.08.2016. 21:35 ] @
Citat:
...fotografisalo sa kokardom uz "generale, samo reci, letećemo kao meci"..

Sto se ne bi slikao, kada mu je djed bio Srbin.
[ dusanboss @ 06.08.2016. 21:40 ] @
Citat:
kaćunčica:
@dusanboss

Bez obzira na "izčuđavaju" i "koluminacija" potpuno razumem šta hoćeš da kažeš, ali mislim da ne vredi pričati, jer ćemo se na kraju pocepati i lokalnije, pa mi odozgo nećemo biti dovoljno rodoljubi... ...

Evo sutra se jedno dete iz (bombardovane) kolone koja se izvukla iz Siska i uputila u Bosnu, pardon, Republiku Srpsku, udaje za dečka Hrvata. A danas gledam jedno drugo dete, sina bivšeg oficira JNA, nesrpske nacionalnosti, kako se fotografisalo sa kokardom uz "generale, samo reci, letećemo kao meci". Krajnosti u istoj generaciji. Ne sviđa mi se razvoj događaja koji inspiriše ovu drugu krajnost.



IZpravljeno.
[ Miroslav Jeftić @ 06.08.2016. 21:59 ] @
Gotovo je sa ratovima rekao bih, prosečna starost stanovništva je danas solidno preko 40 godina, a oni koji sad imaju 20-ak godina rođeni su posle raspada Jugoslavije i verovatno ih živo zabole za nekadašnje podele.
[ kaćunčica @ 06.08.2016. 22:24 ] @
Citat:
dejanet:
Citat:
...fotografisalo sa kokardom uz "generale, samo reci, letećemo kao meci"..

Sto se ne bi slikao, kada mu je djed bio Srbin.


Deda mu je Slovak. Religija jedna od onih koje Srbi zovu sektom. A ipak kokarda. To me plaši.

Citat:
IZpravljeno.


(da ti šapnem, treba Š)
[ dusanboss @ 06.08.2016. 22:43 ] @
Gle stvarno. Ja sam izgubljen slučaj. Ne vredi. Pa kako bre "iščuđavati se" uopšte ne zvuči prirodno. Šta je sad to? Glasovna promena ?

U stvari za ovo me nije sramota. I pismeniji od mene sigurno greše u ovom slučaju.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 07.08.2016. u 00:01 GMT+1]
[ student_apsolvent @ 06.08.2016. 23:43 ] @
Citat:
payge:

Sta smo sad uradili da nam ti dajes -1?



Dušan je pogriješio, nije treba da daje jedan minus.

Prvi ste rehabilitovali Dražu Mihajlovića, sad će uskoro i rehabilitacija Nedića. To su već dva minusa.

Od Evrope trežite i dobijate kredite, a ližete se sa Rusima, to su vam dodtnih tri minusa.


[ R A V E N @ 06.08.2016. 23:52 ] @
Ako se posmatraju mediji i o čemu ljudi diskutuju preko foruma, moja top-lista najuspješnijih društava nakon Jugoslavije (od najboljeg ka najgorem):

1. Slovenija
2. Hrvatska
3. Crna Gora
4. Srbija
5. Bosna
6. Makedonija
7. Kosovo

[ student_apsolvent @ 06.08.2016. 23:59 ] @
Citat:
kaćunčica:


Evo sutra se jedno dete iz (bombardovane) kolone koja se izvukla iz Siska i uputila u Bosnu, pardon, Republiku Srpsku, udaje za dečka Hrvata. A danas gledam jedno drugo dete, sina bivšeg oficira JNA, nesrpske nacionalnosti, kako se fotografisalo sa kokardom uz "generale, samo reci, letećemo kao meci". Krajnosti u istoj generaciji. Ne sviđa mi se razvoj događaja koji inspiriše ovu drugu krajnost.


Krajnost u istoj generaciji koju nijesi spomenula je što je 80% djece iz (bombardovane) kolone uzelo Hrvatsko državljanstvo, a lažno se kite srpstvom.


[ student_apsolvent @ 07.08.2016. 00:08 ] @
Citat:
R A V E N: Ako se posmatraju mediji i o čemu ljudi diskutuju preko foruma, moja top-lista najuspješnijih društava nakon Jugoslavije (od najboljeg ka najgorem):

1. Slovenija
2. Hrvatska
3. Crna Gora
4. Srbija
5. Bosna
6. Makedonija
7. Kosovo


Trebaš ispraviti redosljed, recimo ja bih ga složio ovako

1. Slovenija
3. Crna Gora
2. Hrvatska (ima veći dug od Crne Gore, ima problema sa nacionalizmom)
4. Srbija
7. Kosovo (ne očekuju se nove teritorijalne podjele i nema većih etničkih sukoba osim sporadičnih na sjeveru)
5. Bosna (tek predstoje sukobi i teritorijalne podjele)
6. Makedonija (tek predstoje sukobi i teritorijalne podjele, po svemu sudeći ne može opstati u ovim granicama)
[ Darko Nedeljković @ 07.08.2016. 00:36 ] @
Citat:
student_apsolvent:
Krajnost u istoj generaciji koju nijesi spomenula je što je 80% djece iz (bombardovane) kolone uzelo Hrvatsko državljanstvo, a lažno se kite srpstvom.

Ja sam objasnio taj fenomen nekoliko poruka iznad:
Citat:
Potrebno je shvatiti da u savremenom svetu nikakva ideologija ne postoji, postoji samo novac i da li ce politicar na kapi nositi kokardu, slovo U ili polumesec zavisi iskljucivo od toga koji mu znak moze doneti najvise novca.

Dakle, isto to vazi za narod - hrvati bi isto zakacili na kapu kokardu i zapevali pesme o djeneralu kad bi im to donosilo nekakvo blagostanje i prosperitet.
[ Nika Matejic @ 07.08.2016. 01:00 ] @

Citat:
Bradzorf012: Odgovorni političari se ne bi previše uživljavali u tu ulogu, tu se slažem, ali ono što se radi u lijepoj njihovoj je otvorena rehabilitacija ustaštva. Možda upućenije to ne iznenađuje, ali tako glasno ćutanje od strane EU je baš indikativno. Da smo mi u pitanju, verujem da bi već u toku bila kampanja bombardovanja.


Kako to misliš?
"Mi" smo još pre nekoliko godina rehabilitovali Dragišu Cvetkovića, predsednika vlade koji je potpisao pristupanje Trojnom paktu. Rehabilitovali smo kneza Pavla. Proces rehabilitacije Milana Nedića, šefa kvislinške vlade je u toku, a nekoliko njegovih ministara je već rehabilitovano i mnogobrojni procesi su još u toku . Rehabilitovali smo Dražu Mihailovića - saradnika okupatora i komadanta vojske (čijih je već na stotine pripadnika takođe rehabilitovano) koja je počinila mnogobrojne masovne pokolje stanovništva. Pre dve godine je sud u Beogradu rehabilitovao jednog ustašu, u Valjevu upravnika logora, u Novom Pazaru je proces rehabilitacije Aćif-efendije u toku ... i tako dalje.
Ono još bitnije od ovih pojedinačnih imena, je to što je "naša" skupština, gotovo jednoglasno, usvojila zakone po kojima je moguće rehabilitovati bukvalno bilo koga bez ikakvih problema.

To je što se tiče sudskih rehabilitacija, a ako si mislio na ... da tako kažem ... opštu nezvaničnu rehabilitaciju - tribine, kojekakva udruženja "građana", crkve, beletristiku, TV serije, publicistiku, kvazi-naučnu istoriografiju, internet forume, "slobodne" medije itd. - "mi" ni tu ni malo ne zaostajemo ni za Hrvatskom, niti za ostalim bivšim socijalističkim državama koje su "oslobođene" i "demokratizovane". Horti je rehabilitovan u Mađarskoj, trgovi i ulice nose njegova imena, Šuhevič i Bandera u Ukrajini, Antonesku u Rumuniji, o onim Baltičkim državama ni da ne pričam itd.
Koncept je svuda isti - ukidanje socijalizma i uspostavljanje državno-tajkunskog liberalno-kapitalističkog sistema koji se zasniva na redistribuciji dobara koje su pola veka stvarale stotine miliona ljudi. Ili narodski rečeno - na pljački ogromih razmera, iza kulisa, dok se "nacionalnim" pitanjima, ideološkim rehabilitacijama i ostalim mantrama na sceni zabavlja pučina-raja ... osiromašena i opljačkana - da li je "komunistički" sud, koji je osudio Stepinca i Dražu, dobar ili loš, ili sa "njihove" strane da li je loš ili dobar. Ili je atentator dobar ili loš ako ubije Ferdinanda ili Rolovića, ili je loš ili dobar ako je obrnuto.
A kad donese pravilan nacionalni zaključak, širi istinu po forumima i pijacama, i menja svest neispravnima.
[ dusanboss @ 07.08.2016. 01:19 ] @
Da pojasnim malo naslov teme.

Nije mi namera bila da brojim loše poteze obe države koji vode ka zahladjivanju (ili zagrevanju) odnosa već da ukažem da se rade loše stvari u tj. negativnom smeru.

Da sam brojao loše poteze rezultat bi ličio na all-star NBA utakmicu. To je ono kada se skupe najbolji igrači istočne i zapadne konferencije pa igraju za publiku skoro bez odbrane tako da bude po 150 poena sa obe strane. Gledam sad u zadnjim godinama i blizu 200.
[ deviceplugin @ 07.08.2016. 01:39 ] @
Citat:
"Mi" smo još pre nekoliko godina rehabilitovali Dragišu Cvetkovića, predsednika vlade koji je potpisao pristupanje Trojnom paktu. Rehabilitovali smo kneza Pavla. Proces rehabilitacije Milana Nedića, šefa kvislinške vlade je u toku, a nekoliko njegovih ministara je već rehabilitovano i mnogobrojni procesi su još u toku . Rehabilitovali smo Dražu Mihailovića - saradnika okupatora i komadanta vojske (čijih je već na stotine pripadnika takođe rehabilitovano) koja je počinila mnogobrojne masovne pokolje stanovništva. Pre dve godine je sud u Beogradu rehabilitovao jednog ustašu, u Valjevu upravnika logora, u Novom Pazaru je proces rehabilitacije Aćif-efendije u toku ... i tako dalje.
Ono još bitnije od ovih pojedinačnih imena, je to što je "naša" skupština, gotovo jednoglasno, usvojila zakone po kojima je moguće rehabilitovati bukvalno bilo koga bez ikakvih problema.
To je što se tiče sudskih rehabilitacija, a ako si mislio na ... da tako kažem ... opštu nezvaničnu rehabilitaciju - tribine, kojekakva udruženja "građana", crkve, beletristiku, TV serije, publicistiku, kvazi-naučnu istoriografiju, internet forume, "slobodne" medije itd. - "mi" ni tu ni malo ne zaostajemo ni za Hrvatskom, niti za ostalim bivšim socijalističkim državama koje su "oslobođene" i "demokratizovane". Horti je rehabilitovan u Mađarskoj, trgovi i ulice nose njegova imena, Šuhevič i Bandera u Ukrajini, Antonesku u Rumuniji, o onim Baltičkim državama ni da ne pričam itd.
Koncept je svuda isti - ukidanje socijalizma i uspostavljanje državno-tajkunskog liberalno-kapitalističkog sistema koji se zasniva na redistribuciji dobara koje su pola veka stvarale stotine miliona ljudi. Ili narodski rečeno - na pljački ogromih razmera, iza kulisa, dok se "nacionalnim" pitanjima, ideološkim rehabilitacijama i ostalim mantrama na sceni zabavlja pučina-raja ... osiromašena i opljačkana - da li je "komunistički" sud, koji je osudio Stepinca i Dražu, dobar ili loš, ili sa "njihove" strane da li je loš ili dobar. Ili je atentator dobar ili loš ako ubije Ferdinanda ili Rolovića, ili je loš ili dobar ako je obrnuto.
A kad donese pravilan nacionalni zaključak, širi istinu po forumima i pijacama, i menja svest neispravnima.

U šta napisa kao da si prepisivao iz zajedničkog dnevnika hotchimney i 2012.
Kad sve to pratiš kako si zalutao na jedan, relativno, tehnički forum?

Uzgred, kad je reč o rehabilitacijama.

Koliko sam čitao u vezi poznatog obračuna u OK koralu, ondašnji sud je oslobodio Erpove od krivice. A potomci Klentonovih (poraženih u obračunu) i dan danas pokreću parnice ne bi li poništili prvobitne presude. To im nikako ne polazi za rukom.

Kako to da se u USA sudske presude tako teško obaraju
a u Srbiji i Hrvtaskoj je to ko dobar dan? Da li je objašnenje zaista prozaično vezano za pljačku dobara koje su stvarale generacije u socijalizmu?
[ Bradzorf012 @ 07.08.2016. 09:10 ] @
Citat:
Nika Matejic:...


Odlično, bravo bravo! Ne nisam sarkastičan, naprotiv, vrlo sam ozbiljan, pogodio si usred srede. Jedino što bih dodao(možda se oko toga nismo razumeli), kod nas ne postoji konsenzus o tome šta se dogodilo u Srebrenici, ali se bar ne slavi zločin na državnom nivou. U tome je "mala" razlika, a time mi ne pada na pamet da na bilo koji način opravdavam aktuelnu vlast u bilo kom smislu.
[ payge @ 07.08.2016. 10:27 ] @
[quote]student_apsolvent:
Citat:


Od Evrope trežite i dobijate kredite, a ližete se sa Rusima, to su vam dodtnih tri minusa.




Konjislave,
uspokoj se vise, Srbima i Rusima mozes samo felacio da odradis, ako ti dozvole
i prestani da vredjas Crnogorce.

@dusmanboos, kacunica i ostali zainteresovani za kokarde: Evo jedna, nadam se da vam je po ukusu, ako nije OK ... ♫ ...zovi samo zovi...♫




Koja ste vi ekipa, dovoljan je samo jedan cetnik pocetnik da stane ispred vas i kaze: Buuu
i eto ga topic o dijareji, ovde, na deset strana.
[ dragoslav.b @ 07.08.2016. 12:36 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:Nista se tu narod nije pitao oko toga, samo je neko bio glup pa poginuo, a neko pametan pa preziveo.


Poznavao sam mnogo ljudi koji su na nesreću poginuli a daleko od toga da su bili glupi...Iz ovakvog komentara se mogu zaključiti dve stvari ili si živeo dovoljno daleko pa ne znaš kako su ljudi odvođeni na front ili si bio dovoljno mlad pa ne pamtiš istu stvar.....
[ Bradzorf012 @ 07.08.2016. 13:11 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Ovako bi to moglo da izgledalo veoma uprosceno:


To je više nego uprošćeno, to je duhovitost na silu, pa samim tim ni na koji način ne odražava ono što sam želeo da kažem.
[ dusanboss @ 07.08.2016. 14:42 ] @
Nemam ja ništa protiv kokarde već protiv konteksta u kome se koristi. Sigurno je i medju čenticima bilo mnogo dobrih i poštenih ljudi (kao i medju ostalima). U ostalom retko ko je imao privilegiju da bira gde će. Koliko mi je poznato to je bilo po sistemu "kod svi Turci tu i mali Mujo". Ako si rodjen u selu gde su svi bili četnici teško da si mogao da budeš partizan.
Problem nastaje kada se poriču zločini ili se na njihov pomen reaguje "A šta su drugi radili".

Nego da ne ulazimo dublje u ovo biće zaključana teme. Nisam je pokrenu da bih bistrio politiku već da bih čuo mišljenje ljudi o očiglednom problemu koji postoji i da bih diskutovao o njogovim uzrocima.
[ dejanet @ 07.08.2016. 15:34 ] @
Citat:
"Mi" smo još pre nekoliko godina rehabilitovali Dragišu Cvetkovića, predsednika vlade koji je potpisao pristupanje Trojnom paktu. Rehabilitovali smo kneza Pavla.

Kamo lepe srece da crveni i ovi sto su radili za Engleze nisu to oborili. Danas bi bilo 3-4 miliona Srba vise.
BTW uslovi iz Trojnog pakta su bili "deklaracija nezavisnosti" u odnosu sta su potpisivali Tadic i Vucic i to za tepsiju ribe.

Citat:
Proces rehabilitacije Milana Nedića, šefa kvislinške vlade je u toku...

Srbija je jedina YU teritorija koja je bila okupirana od strane Nemacke, ostali su dobili svoje drzavice(slicne kao danas) ili bili pripojeni susedima. Znaci u SRB je bila okupaciona uprava sa kojom ide i taj civilni deo, koji je prihvatio Nedic (za preko-drinske Srbe poznatiji i kao "Srpska majka"). Spasao je 700 hiljada ljudi od istrebljenja.

Za Drazu me mrzi vise da pisem... kao i za crvene i njihovih 60-70k streljanja bez sudjenja po Srbiji, posle rata (u miru).
[ pajapop @ 07.08.2016. 15:40 ] @
Citat:
dusanboss:
Nego da ne ulazimo dublje u ovo biće zaključana teme. Nisam je pokrenu da bih bistrio politiku već da bih čuo mišljenje ljudi o očiglednom problemu koji postoji i da bih diskutovao o njogovim uzrocima.


Da si "na vreme otisao u Legiju"..ne bi ti sad brstio visoku politiku..
[ dusanboss @ 07.08.2016. 16:07 ] @
Daće bog da odem pa da me ne zanima toliko politika ove zemlje.
[ Bradzorf012 @ 07.08.2016. 16:10 ] @
Citat:
dusanboss:
Nemam ja ništa protiv kokarde već protiv konteksta u kome se koristi. Sigurno je i medju čenticima bilo mnogo dobrih i poštenih ljudi (kao i medju ostalima). U ostalom retko ko je imao privilegiju da bira gde će. Koliko mi je poznato to je bilo po sistemu "kod svi Turci tu i mali Mujo". Ako si rodjen u selu gde su svi bili četnici teško da si mogao da budeš partizan.
Problem nastaje kada se poriču zločini ili se na njihov pomen reaguje "A šta su drugi radili".

Nego da ne ulazimo dublje u ovo biće zaključana teme. Nisam je pokrenu da bih bistrio politiku već da bih čuo mišljenje ljudi o očiglednom problemu koji postoji i da bih diskutovao o njogovim uzrocima.


Na stranu bućkuriš od prvog pasusa i opravdavanje zločina, sada imamo i eksplicitno priznanje. Kolika je moderatorska plata?


[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 07.08.2016. u 17:31 GMT+1]
[ dusanboss @ 07.08.2016. 16:20 ] @
Sendvič, džojint i put u Amsterdam sa Konislavom jednom mesečno u ulicu crvenih fenjera.

Bradzorf012 o čemu ti pričaš? Možda tebe neko plaća da nas ložiš ovde. Ako znaš nekog ko želi da mi plati za ovo, slobodno me preporuči.

Za zaključavanje teme znam iz iskustva, a znaju i svi koji su ovde duže vreme. Kad diskusija krene u odredjenom smeru tema se zaključava. Ponekad (ne uvek) potpuno opravdanao jer se tem pretvori u nisko prepucavanje političkih neistomišljenika.

U ostalom pravilo je da nema politčkih tema.


[ Bradzorf012 @ 07.08.2016. 16:33 ] @
Ništa onda, zaključaj temu.
[ dusanboss @ 07.08.2016. 16:37 ] @
Zar ti ne deluje malo nelogično da pokrenem temu koju bih posle zaključao?
[ Bradzorf012 @ 07.08.2016. 16:45 ] @
Ti si pun protivrečnosti, ali si i lakomislen i neoprezan, tako da ovo nije ništa čudno. Odao si se dečače.
[ branko tod @ 07.08.2016. 18:18 ] @
Bradzorf012 je forumski jako iskusan, kobajagi glanc novi član. Ustvari, on je
svoje staro ime sakrio iza nove reinkarnacije i vrlo uspešno radi kao:

[ Bradzorf012 @ 07.08.2016. 20:40 ] @
@branko tod

Vidi ovaj, kada su me (moderatori, administratori) trajno banovali zbog toga što nisu mogli(imali snage) da se pogledaju u ogledalo, posle izvesnog vremena sam napravio novi profil. Došao sam na forum i rekao, ja sam član taj i taj, a pošto su me banovali sada sam član taj i taj. U roku od odmah, banovali su mi i novi profil. Nema laži, nema prevare.

Dakle, za sve naše gledaoce kraj malih ekrana svojih tv prijemnika: ako si nezavisan, ako imaš mišljenje i stav, a naročito ako taj stav nije u skladu sa politikom foruma, da ne kažem ideološkim usmerenjem, onda rizikuješ da budeš banovan. S druge strane, ako nemaš stav niočemu, ako ti ništa nije bitno ili sveto, ako imaš opravdanje za mnoge gluposti, nepočinstva i spanja dobrodošao si na forum. Pride, uz malo truda dobićeš i sendvič. Hebiga, vremena su taka.

Zanima li te još nešto u vezi moje malenkosti: broj lične karte, starost, visina, težina, broj cipela?
[ Bradzorf012 @ 07.08.2016. 20:41 ] @
@branko tod

Vidi ovaj, kada su me (moderatori, administratori) trajno banovali zbog toga što nisu mogli(imali snage) da se pogledaju u ogledalo, posle izvesnog vremena sam napravio novi profil. Došao sam na forum i rekao, ja sam član taj i taj, a pošto su me banovali sada sam član taj i taj. U roku od odmah, banovali su mi i novi profil. Nema laži, nema prevare.

Dakle, za sve naše gledaoce kraj malih ekrana svojih tv prijemnika: ako si nezavisan, ako imaš mišljenje i stav, a naročito ako taj stav nije u skladu sa politikom foruma, da ne kažem ideološkim usmerenjem, onda rizikuješ da budeš banovan. S druge strane, ako nemaš stav niočemu, ako ti ništa nije bitno ili sveto, ako imaš opravdanje za mnoge gluposti, nepočinstva i spanja dobrodošao si na forum. Pride, uz malo truda dobićeš i sendvič. Hebiga, vremena su taka.

Zanima li te još nešto u vezi moje malenkosti: broj lične karte, starost, visina, težina, broj cipela?

P.S. Što se tiče tvojih besmislenih optužbi, baš bih voleo da vidim jedan post, jednu jedinu rečenicu koja opravdava ovo što si rekao. Ako nađeš, super, a ako ne, ti si najobičniji lažov i trol.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 07.08.2016. u 22:03 GMT+1]
[ Miroslav Jeftić @ 07.08.2016. 21:26 ] @
Citat:
Bradzorf012:

Na stranu bućkuriš od prvog pasusa i opravdavanje zločina, sada imamo i eksplicitno priznanje. Kolika je moderatorska plata?


[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 07.08.2016. u 17:31 GMT+1]


Koliko plaćaš za tu informaciju?
[ Bradzorf012 @ 07.08.2016. 21:31 ] @
Pelinkovac i dva piva.
[ dusanboss @ 07.08.2016. 23:21 ] @
Bradzorf012 nisam ja pun protivrečnosti već pokušavam da svaku situciju sagledam "van kutije" i bez predrasuda. To nekad može da bude loše jer ostaješ kako ti kažeš bez stava. Nekad je dobro biti malo knzeravativan.
[ Radgosta.6 @ 07.08.2016. 23:46 ] @
Komentar Borisa Malagursog na FB sa kojim se slazem


Citat:

Najstrašnije je što kad bi se zapadu sutra pojavio interes da se ponovo zarati na Balkanu, izbio bi novi rat. Zašto?

Prvo, dvadeset godina zapad ne dozvoljava da ekonomije Srbije, Hrvatske, BiH, Crne Gore i Makedonije značajnije živnu. EU okreči vrtić u nekom gradu i postavi ogromnu tablu sa zastavom EU u fazonu "Pomažemo vam!", a kad država hoće da ulaže u domaću proizvodnju, EU skoči "E, to ne može! Možete i morate samo da prodate sve što iole vredi!" Hrvatska pada na dno razvijenosti zemalja EU, Srbija sedma najbednija ekonomija na svetu u 2016., BiH i Makedonija u rasulu, CG mafijaška paradržava - rezultat dve decenije demokratije i slobode, a tačnije neoliberalizma pod patronatom zapada.

Drugo, pošto je stanovništvo siromašno i beznadežno, zapad finansira NVO koje konstantno terorišu građane o potrebi "suočavanja sa prošlošću!" Kad god neko sanja o budućnosti, zapadne NVO ga bombarduju prošlošću, takođe u fazonu "nema napred, može samo nazad!" Stalna obeležavanja zločina, pokolja i progona postala su deo narodnog folklora. I tako se u našu psihu urezuje shvatanje da je rat deo svakodnevice i kad ga nema.

I treće, upliv zapada u domaće bezbednosne i vojne službe, državne institucije, političke stranke i mejnstrim medije na Balkanu omogućava zapadu da zakuva konflikt u najkraćem mogućem vremenu, a mnogi građani će jedva dočekati da nešto, bilo šta, počne da se dešava, "jer ovako više ne može." Nivo svesti je nizak i teško da bi bilo šta moglo da zaustavi vrtlog nasilja. Možda zvuči smešno, kao što je ideja o ratu zvučila smešno većini i 1988. kad sam se ja rodio, ali ne bi niko više trebalo da se smeje.

Zato prestanite više da gledate u komšije kao u neprijatelje. Nisu oni neprijatelji. Neprijatelji su MMF, mnoge strane banke i određene multinacionalne korporacije, neprijatelji su oni stranci, domaći političari i kriminalci koji nas huškaju jedne protiv drugih, dok svi oni na svojim jahtama jedu kavijar, piju šampanjac i smeju se našoj gluposti i patnji. Niste mnogo mudri ako igrate njihovu igru. Hajde da igramu našu igru, samo za nas, a njima više nikada da ne dozvolimo da nas prevare!

[ anon142305 @ 07.08.2016. 23:52 ] @
Citat:
Radgosta.6: Komentar Borisa Malagursog
Citat:
tačnije neoliberalizma pod patronatom zapada

Koliko ovaj Malagurski pojma nema, to je cudo jedno.
[ Radgosta.6 @ 08.08.2016. 00:08 ] @
@IUOP_1

Cije su banke u Srbiji? I glavno pitanje: ko je bio savetodavac kada se pisao novi zakon o radu?
[ anon142305 @ 08.08.2016. 00:16 ] @
@ Radgosta.6

Neoliberalizam u Srbiji ne postoji.
Ko misli suprotno, veze nema sa ekonomijom (a onda vrlo verovatno gresi i oko drugih stvari).
[ Miroslav Jeftić @ 08.08.2016. 00:34 ] @
Citat:
IUOP_1:
Citat:
Radgosta.6: Komentar Borisa Malagursog
Citat:
tačnije neoliberalizma pod patronatom zapada

Koliko ovaj Malagurski pojma nema, to je cudo jedno.


I nije neko čudo, čovek priča nešto o ratu, a nosio je pelene kad se raspadala Jugoslavija, za očekivati je da nema pojma.
[ Darko Nedeljković @ 08.08.2016. 00:41 ] @
IUOP_1, pre nego sto izjavim da onaj ko kaze da neoliberalizam ne postoji nema veze sa ekonomijom, sta konkretno od odlika neoliberalizma ne postoji?
- Trgovačka liberalizacija to jest ukidanje ili veliko smanjivanje poreza i carina na uvoz?
- Liberalizacija stranih investicija?
- Privatizacija državnih kompanija i usloga?
- Deregulacija to jest ukidanje raznih zakona i drugih mera koje ograničavaju tržišnu utakmicu?

[ anon142305 @ 08.08.2016. 01:01 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
sta konkretno od odlika neoliberalizma ne postoji?

Ne postoji glavna odlika, a to je (ekonomska) sloboda.

Pazi ovako.

Sa jedne strane, imas diplomiranog dramaturga (tesko da na tom fakultetu uce ekonomiju), koji se ubi objasnjavajuci kako Srbija propada zbog neoliberalizma.
S druge strane, imas profesora doktora ekonomskih nauka i predsednika Akademije ekonomskih nauka, koji kaze da u Srbiji neoliberalizma nema.

E sad, sta mislis, ko je od ove dvojice u pravu?
[ anon142305 @ 08.08.2016. 01:09 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
- Trgovačka liberalizacija to jest ukidanje ili veliko smanjivanje poreza i carina na uvoz?

Pogledaj ovde temu o kupovini sa Aliexpresa. Ubise se ljudi da saznaju kako da smanje carinska i druga optercenja, a pritom najcesce kupuju za licnu upotrebu.
Sta mislis, jesu li carinske dazbine kod nas stvarno neoliberalno male i svi ti ljudi su idioti, ili je pak nesto drugo u pitanju?
Recimo, da je carinsko opterecenje povece i da ljudi racionalno razmisljaju, pa hoce da ga izbegnu!?

Citat:
Darko Nedeljković:
- Liberalizacija stranih investicija?

?

Citat:
Darko Nedeljković:
- Privatizacija državnih kompanija i usloga?

Seti se koliko ima sumnjivih privatizacija, to nije (neo)liberalizam, nego pljacka.

Citat:
Darko Nedeljković:
- Deregulacija to jest ukidanje raznih zakona i drugih mera

Ajde reci da me zajebavas!?!

Citat:
Darko Nedeljković:
koje ograničavaju tržišnu utakmicu?

Hoces da kazes da sprovodimo mere koje ogranicavaju trzisnu utakmicu i da su to neoliberalne mere??
Izvini, ali ti se u ovo ne razumes nimalo.
[ bonifacic @ 08.08.2016. 01:37 ] @
sta -1 -1 ?

Hrvatska 5 (1914 1918 1941 1945 1995)
Srbija 1 (1991)
[ Lavlja_Jazbina @ 08.08.2016. 07:57 ] @
Cemu ova tema?!
[ bonifacic @ 08.08.2016. 08:27 ] @
istina je bolna i ne sme se znati. Cenzura kljuc. Fajront.
[ payge @ 08.08.2016. 08:50 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Cemu ova tema?!


Sluzi da ti po 1001 x stavi do znanja da si ti ( to jest svi mi) hurton, i nula od coveka, nula od ljudi i da nisi cak ni 0 nego si "-1".

E kad to skontas i primis k' znanju, kupices sebi kineski borsalino na buvljaku i slikaces se na romskom trosedu za forum, sliku da okacis.
Pa ces na forumu dobiti prava i slobodu da baljezgas sta 'oces.
Tebi prava i baljezgarije a njima sve ostalo.

[ Bradzorf012 @ 08.08.2016. 10:03 ] @
Oće biti i sendviča?
[ jovajovic100 @ 08.08.2016. 10:07 ] @
Citat:
Bradzorf012: Oće biti i sendviča?


Već ih ima , samo što nemam pojma ko ih pravi ?
[ Darko Nedeljković @ 08.08.2016. 10:15 ] @
Citat:
IUOP_1:
S druge strane, imas profesora doktora ekonomskih nauka i predsednika Akademije ekonomskih nauka, koji kaze da u Srbiji neoliberalizma nema.

Ja nisam citao tu knjigu. Imajuci u vidu da sam studirao ekonomiju, mogu sa prilicnom sigurnoscu da stanem iza stava da je u Srbiji proces tranzicije na neoliberalni kapitalizam najvecim delom obavljen, a profesor koji tvrdi suprotno verovatno hoce da kaze da sve dok postoji makar jedno radno mesto koje ne funkcionise po principima neoliberalnog kapitalizma, da proces prelaska na neoliberalni kaptalizam nije jos gotov, pa samim tim onda jelte neoliberalnog kapitalizma nije uspostavljen. To je sad tvrdnja na nivou dileme da li mi uopste postojimo, a sa takvim stavom neoliberalni kapitalizam ne postoji nigde u svetu, niti postoji komunizam, niti je ikad postojalo robovlasnistvo, jer je svaki od tih sistema imao tu i tamo po neki izuzetak od opstih pravila. Ako si vec procitao, prenesi nam jedan primer drzave gde neoliberalnog kapitalizma ima (ako smatras da ga igde ima), pa da uporedimo neke pokazatelje sa Srbijom.
[ bachi @ 08.08.2016. 10:31 ] @
Koje je đubre postao ovaj forum hebote...
[ Bradzorf012 @ 08.08.2016. 10:40 ] @
Citat:
dejanet:
Kamo lepe srece da crveni i ovi sto su radili za Engleze nisu to oborili. Danas bi bilo 3-4 miliona Srba vise.
BTW uslovi iz Trojnog pakta su bili "deklaracija nezavisnosti" u odnosu sta su potpisivali Tadic i Vucic i to za tepsiju ribe.

Srbija je jedina YU teritorija koja je bila okupirana od strane Nemacke, ostali su dobili svoje drzavice(slicne kao danas) ili bili pripojeni susedima. Znaci u SRB je bila okupaciona uprava sa kojom ide i taj civilni deo, koji je prihvatio Nedic (za preko-drinske Srbe poznatiji i kao "Srpska majka"). Spasao je 700 hiljada ljudi od istrebljenja.

Za Drazu me mrzi vise da pisem... kao i za crvene i njihovih 60-70k streljanja bez sudjenja po Srbiji, posle rata (u miru).


Zar su Tadić i Vučić crveni? Koliko hiljada godina je potrebno da prođe, pa da crveni ne budu krivi za sva zla ovog sveta? Kakve veze ima što bi bilo 3-4 miliona Srba više? Zašto ne Portugalaca ili Belorusa? Ljudi uopšte?

Za vreme tih "crvenih" kako ih zoveš, studenti su bili na fakultetima, do diplome se dolazilo učenjem, a ne novcem, radnici su bili u fabrikama, a ne na buvljim pijacama. U to vreme, kriminalci su bili u zatvorima, a pošten svet je bio slobodan. Danas, danas je sve suprotno.
[ Darko Nedeljković @ 08.08.2016. 10:46 ] @
Citat:
?

Izvoli pitaj sta ti nije jasno.

Citat:
Seti se koliko ima sumnjivih privatizacija, to nije (neo)liberalizam, nego pljacka.

Sumnjive privatizacije apsolutno jesu sastavni deo procesa uspostavljanja neoliberalnog kapitalizma i podpadaju pod prvobitnu akumulaciju kapitala, o cemu je mnogo puta bilo reci. Svuda gde je izvrsen prelazak na neoliberalni kapitalizam bilo je i sumnjivih privatizacija, tako da to dvoje ne ide jedno bez drugog. Secam se kad je jedan politicar na pitanje zasto imamo toliko mnogo sumnjivih privatizacija odgovorio da procenat ne odudara mnogo od uobicajenog i konstatovanog u drugim drzavama.

Citat:
Ajde reci da me zajebavas!?!

Ajde ti navedi jedan propis koji nije promenjen. Da li je lakse nama da investiramu u Hrvatsku, ili Hrvatima ovde? Nije neophodno da se razumes kako bi se konstatovale cinjenice. Hocemo da navodimo neke argumente i primere, ili je i ovako dovoljno jasno ko koga ovde to sto ti kazes? Hajde lepo da u skladu sa temom uporedimo Srbiju i Hrvatsku po svim parametrima neoliberalizma, pa da vidimo koji ce biti rezultat.

[ Darko Nedeljković @ 08.08.2016. 10:56 ] @
Citat:
IUOP_1:
Pogledaj ovde temu o kupovini sa Aliexpresa. Ubise se ljudi da saznaju kako da smanje carinska i druga optercenja, a pritom najcesce kupuju za licnu upotrebu.

Slucajno znam kako to izgleda kad neko iz Finske kupuje isto za licnu upotrebu iz Kine i iz USA. Nameti su bili otprilike isti, na sve preko 22 evra se placa carina i porez. Ima vas dosta ovde koji zivite po raznim drzavama EU pa mi recite sta je lakse i jeftinije - izvesti tamosnji proizvod u Srbiju, ili uvesti slican takav poreklom iz Srbije? Sad, da bi nastavili sa razgovorom, ja bih morao da znam stav vas sagovornika - da li smatrate da neoliberalnog kapitalizma ima svuda okolo samo kod nas nema, ili smatrate da ga jos uvek nema nigde na svetu.
[ anon142305 @ 08.08.2016. 11:12 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Hajde lepo da u skladu sa temom uporedimo Srbiju i Hrvatsku po svim parametrima neoliberalizma, pa da vidimo koji ce biti rezultat.

Ne bih vise ucestvovao u offtopic-u, niti sad imam vremena da ti odgovorim na sve sto si naveo,
ali posto si ekonomista, neke osnove bi morao da znas sa fakulteta, a ne iz novina i sl.

Elem, nema potreba da poredimo Srbiju i Hrvatsku, to je vec uradjeno.
Ovde ces naci to sto te zanima, kao i odgovore na vecinu stvari koje si naveo:

http://www.heritage.org/index/visualize?cnts=serbia|croatia&src=ranking

Pozdrav.

EDIT: Link mora sa COPY/PASTE.
[ jovajovic100 @ 08.08.2016. 11:58 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Kakve veze ima što bi bilo 3-4 miliona Srba više? Zašto ne Portugalaca ili Belorusa? Ljudi uopšte?
Za vreme tih "crvenih" kako ih zoveš, studenti su bili na fakultetima, do diplome se dolazilo učenjem, a ne novcem, radnici su bili u fabrikama, a ne na buvljim pijacama. U to vreme, kriminalci su bili u zatvorima, a pošten svet je bio slobodan. Danas, danas je sve suprotno.

Za mene je jako važno to što bi bilo nekoliko miliona Srba više . Možda to tebi nije važno ? Možda bi tebi odgovaralo da nas je još manje !

Za ovaj drugi deo nisi u pravu . Po celoj Evropi radnici su radili u fabrikama , samo za veće plate . Svugde su kriminalci bili u zatvorima , dok se pred kraj XX veka nisu udružili sa političarima . Svi su mogli da studiraju i tamo , jedino što nisu mogli da budu večiti studenti kao ovde i da partiska elita sedi u komitetima i prima debele koverte , kao i vojska koja je maestralno razgradila Jugoslaviju . I sve to od kredita koje još uvek plaćamo .
[ jovajovic100 @ 08.08.2016. 12:27 ] @
Citat:
IUOP_1:
Elem, nema potreba da poredimo Srbiju i Hrvatsku, to je vec uradjeno.
.


Po ovome linku ispada da je ukupno za nijansu bolje u Srbiji nego u Hrvatskoj !

http://www.heritage.org/index/visualize?cnts=serbia
[ Darko Nedeljković @ 08.08.2016. 13:11 ] @
Pa da, nego treba videti kako se to tacno racuna, verovatno drzave clanice EU dobijaju mnogo poena sto su medjusobno natprosecno liberalne, a ako se gleda saradnja sa drzavama van zajednice, moglo bi se doci do zakljucka da je Srbija u samom vrhu po neoliberalizmu. Bilo kako bilo, i nama i Hrvatima je ocigledno da je Srbija visestruko neoliberalnija od Hrvatske i to nikada niko nije probao da spori. Mozemo mi sad da to tumacimo ovako ili onako, naprimer, da li neoliberalizam moze uopste postojati tamo gde se nekim zemljama sankcijama onemogucuje trgovina, takodje i gde se spasavaju banke od bankrotstva... to je i jedno i drugo isto potpuno suprotno neoliberalizmu. Ali, ako neoliberalizam uzmemo takav kakav jeste, sa svim izuzecima od definicija i opstih pravila, onda takav itekako postoji u vecem delu sveta.
[ Nika Matejic @ 08.08.2016. 13:18 ] @

Citat:
jovajovic100: Za mene je jako važno to što bi bilo nekoliko miliona Srba više.


Pa pod terorom zlih crvenih je i bilo. Popoulacija je značajno i konstantno rasla, ne samo srpska, već u čitavoj SFRJ - sa oko 15 mil. (1945) na oko 23 mil. (krajem 80-ih). Broj Srba sa oko 6 mil. na oko 8,5 miliona, u tom periodu.
Prosečni životni vek je produžen sa 45,1 (1939) na 71,5 godina (krajem 80-ih).

Nasuprot tome, otkad su nas četnički i ostali kvislinzi oslobodili - populacija se konstantno smanjuje. Narod stari, izumire. Više ljudi umire, nego što se beba rađa, više se brakova razvodi, nego što se sklapa ... itd.
Potpuno je ista situacija i u Hrvatskoj.

Kako ti, stručnjak, objašnjavaš ova dva trenda?
[ paterson @ 08.08.2016. 13:31 ] @
Citat:
Nika Matejic: ..... Kako ti, stručnjak, objašnjavaš ova dva trenda?

Bravo za pitanje i siguran sam neće ni znati odgovor na tvoje pitanje imajući u vidu da sam pratio tvoje postove na nekoj određenoj temi.
[ deviceplugin @ 08.08.2016. 14:25 ] @
Ma on je dobro pitanje postavio samo treba da ima na umu da se "prepucava" sa partijskim botovima revitalizovanih kvislinga koji ovde rade kako kažu "za sendvič".
A tekstovi mu prilično liče na 2012/hotchimney sarkazme. Zato treba da se pripazi jer moderacija, dal pod pritiskom ili samocenzurom može da preuzme mere koje mu neće odgovarati.
[ paterson @ 08.08.2016. 14:39 ] @
Citat:
deviceplugin: Ma on je dobro pitanje postavio samo treba da ima na umu da se "prepucava" sa partijskim botovima revitalizovanih kvislinga koji ovde rade kako kažu "za sendvič".
A tekstovi mu prilično liče na 2012/hotchimney sarkazme. Zato treba da se pripazi jer moderacija, dal pod pritiskom ili samocenzurom može da preuzme mere koje mu neće odgovarati.

Prvo, "on" je ONA. :)

Drugo, ništa novo što se tiče nečije moderacije. Svaki moderator mora da radi ono što mu drugi diktiraju.
[ deviceplugin @ 08.08.2016. 14:58 ] @
Izvinjavam se. Ja user name posmatram samo kao niz simbola bez konteksta.
[ jovajovic100 @ 08.08.2016. 16:05 ] @
Citat:
Nika Matejic:

Pa pod terorom zlih crvenih je i bilo. Popoulacija je značajno i konstantno rasla, ne samo srpska, već u čitavoj SFRJ - sa oko 15 mil. (1945) na oko 23 mil. (krajem 80-ih). Broj Srba sa oko 6 mil. na oko 8,5 miliona, u tom periodu.
Prosečni životni vek je produžen sa 45,1 (1939) na 71,5 godina (krajem 80-ih).



Teška laž kao i obično iz tvojih usta



Iz ovoga se vidi da broj rođenih kontinualno opada skoro za vreme cele komunističke vlasti i da se nastavlja i dalje posle dolaska njihove dece i unuka u fotelje . Opadao je i za vreme Tadića čiji je otac bio i jedan od pisaca programa SKJ, znači cenjeni član Saveza komunista.

Jako je inerensantno kako uz gnusne laži odmah počinje i leplenje etiketa . Gde sam ja to spominjao da su nas četnički i ostali kvislinzi oslobodili ?
Možda u samo u tvojoj pokvarenoj glavi . Ja sam samo izneo da se jedan opšti Evropski posleratni ekonomski bum prelio delimično i kod nas . To
nije nikako zasluga neke imaginarne crvene ekipe ! Siguran sam da bi taj ekonomski bum bio znatno veći u Srbiji da nije bilo tih crvenih , jer bio je
veći u Sloveniji gde je rukovodstvo očigledno bilo pametnije .

deviceplugin - partijski bot revitalizovanih kvislinga koji ovde rade za sendvič - to misliš na sebe !
[ dusanboss @ 08.08.2016. 16:16 ] @
Citat:
bonifacic:
istina je bolna i ne sme se znati. Cenzura kljuc. Fajront.





Cenzura je odredjenoj meri dobra stvar. Ponekad istina stvarno nije za šire mase.
[ R A V E N @ 08.08.2016. 16:21 ] @
A šta je toliko problematično s neoliberalizmom?
[ deviceplugin @ 08.08.2016. 17:48 ] @
Iz tog dijagrama se jasno vidi da postoji korelacija izmedju broja živorodjenih i umrlih.
Samo što do 1990-tih trend broja umrlih prati trend broj živorodjenih.
A od 1990-tih nadalje naglo opada broj živorodjenih i naglo raste broj umrlih
tako da je sada broj umrlih daleko veći od broja živorodjenih.

A to je problem odnosno od 1990-tih se prvi put javlja negativan prirodni priraštaj.

[ student_apsolvent @ 08.08.2016. 18:51 ] @
Citat:
payge:
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Cemu ova tema?!


Sluzi da ti po 1001 x stavi do znanja da si ti ( to jest svi mi) hurton, i nula od coveka, nula od ljudi i da nisi cak ni 0 nego si "-1".




Nijesi se mogao bolje opisati. Nijesi ti samo nula, zaboravio si da dodaš da si jedna iskompleksirana osoba puna trauma, kojoj je neki Konislav nabio toliko kompleksta te ga sada prepoznajes (priviđa ti se) u svakome od nas.

Ni Jazavac nije nešto bolji od tebe, kod njega je vidljiv i primitivizam neshvatljiv normalnom čovjeku.

Vjerujem da je postavljaču teme dosadilo da živi među sličnima vama te je poželio da o nekim pojavama porazgovara bez laganja i iskrivljenja istine. Vidi se u njegovim komentarima prezir prema primitivizmu i lažnom moralu, lažnom patriotizmu i nastranoj ljubavi prema Rusima koji nam prošlu državu rasturiše.



[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 08.08.2016. u 20:05 GMT+1]
[ dusanboss @ 08.08.2016. 19:42 ] @
Citat:
payge:
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Cemu ova tema?!


Sluzi da ti po 1001 x stavi do znanja da si ti ( to jest svi mi) hurton, i nula od coveka, nula od ljudi i da nisi cak ni 0 nego si "-1".

E kad to skontas i primis k' znanju, kupices sebi kineski borsalino na buvljaku i slikaces se na romskom trosedu za forum, sliku da okacis.
Pa ces na forumu dobiti prava i slobodu da baljezgas sta 'oces.
Tebi prava i baljezgarije a njima sve ostalo.



Ako se ti tako osećaš... Naravno da mi to nije bila namera i naravno da se nadam da u Srbiji nema dovoljno nula od ljudi koji će potrčati na prvo bacanje koske.

U stvari svrha teme je da ukažem na očigledno spinovanje stvarnosti i nečiji pokušaj ponovne destabilizacije regiona.

Ne baš ni da ukažem, nisam ja otkrio neko čudo pa da sad ukazujem dugima na to. Više da vidim koliko ljudi vidi stavari onakve kakve jesu.


[ Lavlja_Jazbina @ 08.08.2016. 20:23 ] @
student_apsolvent..ajde prestani da se proseravas sa tim Crnogorskim,smaras kao smrad u temi septicka jama.

Citat:
U stvari svrha teme je da ukažem na očigledno spinovanje stvarnosti i nečiji pokušaj ponovne destabilizacije regiona.


Da li si ti pao sa marsa ili samo citas novine?Bla bla truc i raja polemise.Poznajes nekog blize vlasti,uopste,bilo koje do sada ?

Beda radja te koji koji sede na nekim majdanima a da nemaju pojma zasto!

Svaki od tih ustasa koji huskaju znaju da su im manjirke bile po putu,ne nekkim drugim putem.Smradovi oficiri su ostavili vojsku jna

preko noci.O cemu pricamo ovde,a posebno ti dajes neke ocene.Programerski legija na jaslama mame i tate!
[ student_apsolvent @ 08.08.2016. 21:30 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina

Beda radja te koji koji sede na nekim majdanima a da nemaju pojma zasto!

Svaki od tih ustasa koji huskaju znaju da su im manjirke bile po putu,ne nekkim drugim putem.



Vjerujem da si mislio na one koji veličaju četnike i okupljaju se na Ravnoj Gori, ali napisa majdani.

No, kad si se već javio za reč, što su to "manjirke"? Na kojem su putu bile manjirke, a koji je to "neki drugi put" na kojem nijesu bile?
[ Bradzorf012 @ 08.08.2016. 22:12 ] @
Citat:
jovajovic100:
Za mene je jako važno to što bi bilo nekoliko miliona Srba više . Možda to tebi nije važno ? Možda bi tebi odgovaralo da nas je još manje !

Ne ne, pogrešno si razumeo, potpuno pogrešno. Dok nismo počeli sa realizacijom politike "svi Srbi u jednoj državi", zaista smo živeli u jednoj državi: SFRJ. Danas, živimo u nekoliko država. Dok nismo počeli sa politikom "da se Srbi slože, obože i umnože", bilo nas je koliko nas je bilo, kako smo krenuli da se "umnožavamo", sve nas je manje i manje, a evo kako smo se "obožili" sve je više narkomanije i prostitucije, sve manje brakova, sve više razvoda istih, sve više socijalnih devijacija.
Problem vas desničara je to, što niste u stanju da mentalno izađete iz sopstvenog tora, a interes zajednice vidite u uskom nacionalnom i verskom ključu. Zato vam je glavna ideologija krv i tlo, osvajanje novih teritorija, a to se skupo plaća. Na kraju, ne samo da nismo osvojili nove teritorije, nego se ispostavilo da nam i ove umanjene nisu od neke koristi jer je očigledno da ne znamo kako da ih iskoristimo. Ko zna, možda jednog dana uvidite, da najveće bogatstvo jedne zemlje nisu teritorije i rude, nego ljudi, njeni građani, bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost.
Citat:
jovajovic100:
Za ovaj drugi deo nisi u pravu . Po celoj Evropi radnici su radili u fabrikama , samo za veće plate . Svugde su kriminalci bili u zatvorima , dok se pred kraj XX veka nisu udružili sa političarima . Svi su mogli da studiraju i tamo , jedino što nisu mogli da budu večiti studenti kao ovde i da partiska elita sedi u komitetima i prima debele koverte , kao i vojska koja je maestralno razgradila Jugoslaviju . I sve to od kredita koje još uvek plaćamo .

Vidi, ja sam se nadovezao na post, u kojem je težište bilo na "crvenima", dakle proticanje vremena, a ti to ovde prevodiš na alokaciju u prostoru. Nema veze, odgovoriću ti. U Evropi, radnici još uvek rade, a kod nas ta društvena grupa više i ne postoji. Sa kojim to političarima pred kraj dvadesetog veka? Zar su danas komunisti još uvek na vlasti? Još ispade da su komunisti rehabilitovali Dražu i Nedića. A što se kredita tiče, pa da uzimani su krediti, ali je bar ponešto od toga i iskorišćeno. Danas je uzeto deset puta više, a da uopšte ne znamo gde je taj novac, tj. kako je utrošen. Znamo da ga nije pojela "partijska elita", jer je više nema. Možda je kod gospode tajkuna i tajkunčića, ali to je tabu tema, zar ne. E pa gospodo, mislili ste da su u kapitalizmu svi gazde, a niko sebe nije video kao radnika i iskorišćenog. Nemojte da se žalite, tražili ste, gledajte.
[ dusanboss @ 09.08.2016. 01:43 ] @
"OVDE ŽIVIMO KAO JEVREJI POD HITLEROM Potresne ispovesti Srba iz Hrvatske"

Ovo je naslov iz blica. Jel autor ovog teksta ima makar osnovno znanje o položaju Jevreja u 40ih u Nemečkoj?

Ovo je najčitaniji portal u Srbiji. Ne neki tamo hotchimney, konislav ili dusanboss sa ES foruma.

http://www.blic.rs/vesti/polit...vesti-srba-iz-hrvatske/4ffbjnd

Neka mi neko kaže kakve paralele mogu da se povuku izmedju ovih priča i sudbine Jevreja pod Hitlerom?
[ dusanboss @ 11.08.2016. 19:30 ] @
Ako neko još sumnja u agendu blica kako evo zvuči naslov za neki novi hrvatski rialiti. Nisam čitao vest pošto me ne iteresuje madjutim naslov upada u oči.

http://www.blic.rs/zabava/vest...liti-bez-vode-i-struje/8zvg5ks
[ jovajovic100 @ 15.08.2016. 14:59 ] @
Evo šta taj podli Blic piskara, mora da je to isti zli autot teksta :

Hrvatski voditelj "upozorio" građane: Pored pravoslavne crkve stoji četnik spreman za klanje
http://www.blic.rs/vesti/svet/...vne-crkve-stoji-cetnik/61vrhsz

U zagrebačkom parku na Savici biće izgrađena crkva Alojziju Stepincu, veličine prestoničkog hotela Esplanada, uprkos protivljenju velikog dela stanovnika tog dela grada.
http://www.blic.rs/vesti/svet/...veni-kompleks-stepincu/6xd94sd
[ letic @ 15.08.2016. 15:37 ] @
nacionalizam je najlaksi nacin da se dopadnes masi na balkanu. sto gora vukojbina, to bolje radi metod.

ali ne treba držati glavu u pesku, hrvat može biti najbolji drug i kum, a hrvati su nam dusmani. svako suprotno mišljenje je idiotluk u rangu stanara zgrade koji žive u prizemlju i boli ih uvo što krov prokišnjava, lift ne radi, stepenište se raspada, jer njih ne pogadja, njima je super, a ovi sa gornjih spratova neka pocrkaju, ovaj iz prizemlja setiće se problema tek kada mu zgrada padne na glavu.

e tako hrvati u kontinuitetu uspesno kolju, proteruju i pokrštavaju srbe na granicama, a srbi daleko od klanja su u fazonu hrvati su nam drugari sve je super mi smo isti.
nije super, nisu drugari i nismo isti.

nikada nismo pravili koncentracione logore za njih, za njihovu decu, nismo ih na stotine hiljada klali i bacali u jame, nismo ih nasilno pokrstavali, a mogli smo u mnogo navrata, nismo imali nacionalnu politiku u jugoslaviji da hrvate proteramo u sibir, u srbiji, bosni i hrvatskoj ne postoje pokrsteni srbi ante horvat, jure franjevic, dok u hrvatskoj dvocifren postotak danasnjih hrvata ima cisto srpsko poreklo i ime, a hrvati su postali kao posledica nasilja...

[ deviceplugin @ 15.08.2016. 15:49 ] @
Kao što reče hotchimney oni koji su tražili na kraju su i dobili ono što su tražili.
Ili kao što reče 2012 treba prikloniti onome koji je u pravu.

Da ste ih poslušali na vreme sada bi Srbija bila u EU i NATO paktu
a oni koji su činili zločine trunuli bi tamo gde su i trunuli.

Medjutim ispljuvali ste dobronamerne savete.
U stanju kakvom ste sada samo možete da gledate šta se dogadja i da ništa ne možete da uradite da bi ste to sprečili.
[ SlobaBgd @ 15.08.2016. 15:54 ] @
A da nas malo povučete i ti i 2012 i hotchimney i sve vaše i njihove inkarnacije? M?
[ deviceplugin @ 15.08.2016. 16:22 ] @
Kako ti kažeš, nek je tako.
Hoćete da se bodete sa rogatim i tu vas niko ne može sprečiti.
Ali onda nemoj da se pekmezi.

Srbija je rehabilitovala Dražu Mihajlovića iako su iz Hrvatske i BiH stizala upozorenja da se to ne čini.
Kad ono medjutim...
I sad Hrvatska vraća istom merom. Rehabilitovan Stepinac, podignut spomenik Barešiću, šuška se o novim rehabilitacijama.

U stvari dalji potezi Hrvatske će biti takvi da se Srbiji EU ogadi do povraćanja.
Na taj način će Hrvatska indirektno da postigne da Srbija nikad ne postane članica EU. A pred Nemačkom Hrvatska će pokazivati "čiste ruke" - eto oni ne blokiraju poglavlje 23.
Jedno od jačih "oružja" koje stoje Hrvatskoj na raspolaganju je katolička crkva. To "oružje" je pokazalo svoju delotvornost tokom proteklih vekova.

Iz godine u godinu jaz izmedju EU i Srbije će se produbljivati. Tako da već sada možemo reći da je Srbija propustila istorijsku šansu.
[ payge @ 15.08.2016. 16:59 ] @

Jedino jace oruzje koje imate je fakat od nekoliko hiljada puta vise pedofila u "vojnickim" redovima, u vas,
dragi nas chimnika,
sve ostalo prdez u prasinu.
[ dusanboss @ 15.08.2016. 17:06 ] @
deviceplugin odakle tebi bre toliko citata od hotchimney i 2012 ? Užasava me pomisao da je to jedna ista osoba.

Što se tiče naših domobranitelja-četnika. Ova tema mi samo pomaže da jasnije i odlučnije prelomim svoju budućnost.
[ Lavlja_Jazbina @ 15.08.2016. 19:12 ] @
Tvoja buducnost bi bila da palis sa ovog foruma,immediately.
[ deviceplugin @ 15.08.2016. 19:45 ] @
Citat:
@dusanboss

deviceplugin odakle tebi bre toliko citata od hotchimney i 2012 ?

Sa ovog foruma, odakle drugde!

Ono što treba da te užasava to je da su vam za sve nedaće krivi drugi.
A posebno što su vam krivi zoran vidic, hotchimney, 2012, konislav i slični virtuelni likovi koji utiču na odnose Srbije i ostatka sveta koliko i komarac na slona.
Od tih nestvarnih likova neki imaju napade toliko da im se isti prividjaju ko pijancima miševi.
Jedino što je zajedničko tim virtuelnim likovima to su zapažanja koja su javno iznosili a dugoročno su se pokazala objektivnim.

No, to je nekima obezbedilo sendvič jer su dobili stalno zaposlenje na forumima da dežuraju i čim im se ne dopadne neki komentar što bi rekao hotchimney horski duvaju u frulu
"zoran vidic, hotchimney, 2012, konislav"!


[ Windows2 @ 15.08.2016. 21:26 ] @
[ Darko Nedeljković @ 15.08.2016. 23:49 ] @
Citat:
letic:
hrvat može biti najbolji drug i kum, a hrvati su nam dusmani. svako suprotno mišljenje je idiotluk u rangu stanara zgrade koji žive u prizemlju i boli ih uvo što krov prokišnjava, lift ne radi, stepenište se raspada, jer njih ne pogadja, njima je super, a ovi sa gornjih spratova neka pocrkaju, ovaj iz prizemlja setiće se problema tek kada mu zgrada padne na glavu.

Pravi je idiotluk ne videti na neprijatelji srbije nisu u hrvatskoj, nego u srbiji. Zbog cega je meni neprijatelj neko ko zivi u zagrebu, koga nikad niti sam video niti sa njim pricao telefonom, a nije mi neprijatelj ekipa koja svake godine ukrade stotine skola, vrtica i kilometara auto puta koje bih ja trebao da koristim? E, to ovi koji kradu (bilo u Srbiji ili u Hrvatskoj) vole da ljudima utuve u glavu misljenje da je neprijatelj negde daleko, pa da oni gledajuci preko granice ne vide neprijatelja koji je tu pored njih. Ali, sta se tu moze, ljudi koji zive u Srbiji i Hrvatskoj nemju taj stepen inteligencije i civilozacijskog razvoja da to ukapiraju i to se po svemu sudeci nece skoro promeniti.
[ Sarastro @ 16.08.2016. 00:21 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: ... ekipa koja svake godine ukrade stotine skola, vrtica i kilometara auto puta koje bih ja trebao da koristim?

Pa jesi li ih prijavio nekom? Ili bi samo komsije prijavljivao ?
[ dusanboss @ 16.08.2016. 00:43 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Tvoja buducnost bi bila da palis sa ovog foruma,immediately.


Lafe. A de se ne "pališ" ti malo na mene a?

Ja bih po svim tovojim porukama zaključio da tu ima nečega, ali ko sam ja da o tome zaključujem?

Da nešto više želiš sa mnom verovatno bi mi do sada poslao PP. Očigledno da nemaš hrabrosti da izadješ iz "ormara".

Ipak moraš da sve te fantazije i frustracije projektuješ na neki način. Uglavnom negativan.


Windows2 svaka čast za post.
[ Darko Nedeljković @ 16.08.2016. 01:09 ] @
Citat:
Sarastro:
Pa jesi li ih prijavio nekom?

Jesam, probao sam sam da opkolim armiju . Jednom predmetu ovih dana istice zastarelost (10 godina). A steta, sve sam dokaze prikupio i dao im "na tacni", ali nije bilo zelje i volje da se nanese udarac kriminalu i korupciji. Znas, korupcija je pojava koja ima izuzetno jake mehanizme odrzanja i gotovo je nemoguce suzbijati, narocitio je nemoguce raditi to individualno. Tu mora neka frontalna borba, svim raspolozivim snagama. Ali, prethodno treba znati gde nam je neprijatelj, ako verujemo da je u hrvatskoj onda nista.
[ Lavlja_Jazbina @ 16.08.2016. 06:43 ] @
Citat:
dusanboss....Windows2 svaka čast za post.


Odnosi se na tebe,a posto slabo kapiras posto si ili naduvan ili imas gej halcinacije,nisi se prepoznao.


Citat:
Jesam, probao sam sam da opkolim armiju . Jednom predmetu ovih dana istice zastarelost (10 godina). A steta, sve sam dokaze prikupio i dao im "na tacni", ali nije bilo zelje i volje da se nanese udarac kriminalu i korupciji.


I kako nisi dobio otkaz,posto po difoltu to bi ti sledovalo.Ne radis svoj posao nego guras nos tamo gde mu nije mesto.

A taj iz zagreba koga ne poznajes,a i mnoge njih,masu ustaskim simbolima tako da jedino ako ih podrzavas ta politika

moze da ti prodje.Moze ovde ali u realnom zivotu ne.
[ Sarastro @ 16.08.2016. 09:30 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Jednom predmetu ovih dana istice zastarelost (10 godina). A steta, sve sam dokaze prikupio i dao im "na tacni", ali nije bilo zelje i volje da se nanese udarac kriminalu i korupciji. Znas, korupcija je pojava koja ima izuzetno jake mehanizme odrzanja i gotovo je nemoguce suzbijati, narocitio je nemoguce raditi to individualno. Tu mora neka frontalna borba, svim raspolozivim snagama.

Tu si apsolutno u pravu, ali bez volje vrha vlasti da se korupcija iskoreni narodni protesti ne mogu mnogo da promene. Mogu eventualno da promene jednu ekipu vlasti sa drugom ali nema garancije da i novi nece raditi isto. A jedino u cemu su sve nase vlasti bile dosledne jos od komunista (a verovatno i mnogo pre, ali se ogradjujem na vreme u kom sam ja ziveo) pa do danasnjih dana je - korupcija.
Citat:
Ali, prethodno treba znati gde nam je neprijatelj, ako verujemo da je u hrvatskoj onda nista.

Moram da te razocaram, na zalost ima ih vise (neprijatelja).

Kada je hrvatska u pitanju uocljiv je kontinuitet njihove politike prema nama. Jos od ujedinjenja KSHS pa do danasnjih dana, politicko - ideoloska linija im je neprekinuta, uz manji ili veci intenzitet delovanja. Ja u tome ne vidim nista prijateljsko.
[ dule_ns @ 16.08.2016. 09:49 ] @
No dobro, da malo trolujem temu:

Koji rezultat cenite da će biti u četvrtfinalu.

Ja tipujem 8 razlike za Srbiju.
[ letic @ 16.08.2016. 10:04 ] @
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
letic:
hrvat može biti najbolji drug i kum, a hrvati su nam dusmani. svako suprotno mišljenje je idiotluk u rangu stanara zgrade koji žive u prizemlju i boli ih uvo što krov prokišnjava, lift ne radi, stepenište se raspada, jer njih ne pogadja, njima je super, a ovi sa gornjih spratova neka pocrkaju, ovaj iz prizemlja setiće se problema tek kada mu zgrada padne na glavu.

Pravi je idiotluk ne videti na neprijatelji srbije nisu u hrvatskoj, nego u srbiji. Zbog cega je meni neprijatelj neko ko zivi u zagrebu, koga nikad niti sam video niti sa njim pricao telefonom...

zivot nije jedna dimenzija, jedna promenjiva i jedna tema. ali ovo je tema o srpsko hrvatskim odnosima, onda dajem komentar na temu.

problem korupcije, problem sa tastom, problem sa parking mestom, problem sa ostavljanjem cigara su ozbiljni problemi i teme, ali ne iskljucuju jedni druge. pa nema potrebe spinovati na drugi problem da bi se pokazalo kako su hrvati cvece. ti spinujes sa hrvata na korupciju, a dacic spinuje sa korupcije na hrvatsku, da biste skrenuli temu obojica.

tvoj stav u vezi hrvatske je stav komsije sa 3. sprata koga boli uvo sto komsiji sa 6. prokisnjava krov, a lift ce da propadne jer voda upada pogonsku kucicu, komsiji iz prizemlja narkomani bleje ispred vrata jer nećete da popravite interfon. vidis to je uredu dok te zivot ne dematuje, pa taj krov dodje na naplatu, a lift u koji udjes propadne, a narkomani ti upadnu u stan, istorija je pokazala da se to uvek desi bez greske i to na isti nacin.

rekoh hrvat moze biti najbolji drug i kum uvek, ali hrvatska drzava, crkva i skola je organizacija koja u kontinuitetu sistemski pokusava da unisti i asimilira srbe, da li klanjem, ubijanjem, deportacijom ili danas diskriminacijom i asimilicijom koju sprovode preko skole, medija, stigamtizacijom jer srbin je pogrdan naziv, uvreda.

vidiš u srpskoj državi jugoslaviji, hrvati su počinili holokaust i genocid nad srbima, jevrejima i romima, ali im srbi ih nisu porterali iz zemlje, nisu zabranili upotrebu jezika, pisma, nisu njihovu decu stigmatizovali u školi, nisu ih nasilno konvertovali u srbe, a to sve danas rade hrvati u hrvatskoj.
kao i mnoge srbe, boli te briga zbog toga, ali onda preskoči temu.
[ Darko Nedeljković @ 16.08.2016. 10:43 ] @
Citat:
dule_ns:
Koji rezultat cenite da će biti u četvrtfinalu.
Ja tipujem 8 razlike za Srbiju.

Iz x u x, igrace se produzeci.

Citat:
problem korupcije, problem sa tastom, problem sa parking mestom, problem sa ostavljanjem cigara su ozbiljni problemi i teme, ali ne iskljucuju jedni druge. pa nema potrebe spinovati na drugi problem da bi se pokazalo kako su hrvati cvece. ti spinujes sa hrvata na korupciju, a dacic spinuje sa korupcije na hrvatsku, da biste skrenuli temu obojica.

Ne bih se slozio, mislim da je ako se govori o nprijateljima sasvim u redu da se uporedi ko je manji a ko veci. Hrvatska kao problem i opasnost u ovom trenutku ne postoji, a korupcija kao problem i opasnost itekako postoji i ja kao savestan gradjanin imam pravo i gradjansku duznost da se opirem programiranju sirokih narodnih masa da veruju suprotno.
[ Sarastro @ 16.08.2016. 10:55 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Hrvatska kao problem i opasnost u ovom trenutku ne postoji

Isto tako su razmisljali srpski komunisti od II sv. rata pa do kraja 80-tih, pristali na bratstvo i jedinstvo posle Jasenovca, prihvatili Ustav iz 74-te, verovali u zajednicke ideale jugoslovenstva ... tada su goruci problemi bili stabilizacija, inflacija i spoljni dug, nestasice kafe i ulja, voznja na tackice ili par-nepar, pa su to i resavali. Hrvati su se bavili nekim drugim stvarima. Rezultati su poznati.
[ Darko Nedeljković @ 16.08.2016. 11:25 ] @
Svaki problem treba posmatrati u kontekstu svog vremena - stradanje srba u hrvatskoj nije se dogodilo 50ih do 80ih dok su bili posveceni normalnim problemima, vec 90ih kada su bili posveceni iznalazenju neprijatelja, otkopavanju davno zaboravljenih kostiju iz jama, naoruzavanju radi odbrane i slicno. Vecina zla na svetu trenutno se desava tako sto neko smisli sebi nekog neprijatelja pa krene da se od njega brani. A upravo istorija je idealan izvor kandidata za neprijatelje. Ja na sukobe srbije i hrvatske gledam kao ulicnu tucu dva delikvenata - oni se dogovore da hoce da se tuku, potuku se, neko dobije manje a neko vise batina, ali svakako nijedan ne prodje bez batina, potom se sloze da im je dosta i treba da nastave dalje, a ne da svakih pola sata ponovo zakazuju tucu.
[ Sarastro @ 16.08.2016. 11:37 ] @
Blago tebi na bezbriznom zivotu.
[ dejanet @ 16.08.2016. 12:16 ] @
Emptiness => Happiness
[ dusanboss @ 16.08.2016. 22:34 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
dusanboss....Windows2 svaka čast za post.


Odnosi se na tebe,a posto slabo kapiras posto si ili naduvan ili imas gej halcinacije,nisi se prepoznao.


Ne znam šta je pesnik hteo da kaže. Mora će sam da napiše da li i mene vidi kao Konjislavskog klona. U savkom slučaju smešno je :)

Nemam ja gej halucinacije već se brinem za tvoje stanje. Daj bože da je samo čudan način da se izrazi gej naklonost, ali ja mislim da je kod tebe neki ozbiljniji problem.




[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 16.08.2016. u 23:53 GMT+1]
[ Windows2 @ 16.08.2016. 23:06 ] @
Citat:
Ne znam šta je pesnik hteo da kaže. Mora će sam da napiše da li i mene vidi kao Konjislavskog klona. U savkom slučaju smešno je :)

Nisam siguran pa ne bih hteo da gresim dusu. A i ne bih da izigravam lovca ili da se bavim krocenjem. Hteo sam samo da okacim nesto smesno i proverim koliko se ceni moj sofisticirani smisao za humor.
[ dusanboss @ 17.08.2016. 00:53 ] @
Meni su sve fore za Horsislava smešne .

Ali isti tako za razliku od mnogih ovde ne mislim da je njegovo prisustvo suvišno na forumu. Možda me zbog toga neki smatraju njegovim klonom.

Njihiihiiisam ja Konjislav.
[ Lavlja_Jazbina @ 17.08.2016. 06:56 ] @
Vidi se da se osecas podsvesno jahan pa je suvise i objasnjavati tvoje opredeljenje.

A sto se tice poslovica,evo tebi jedna .

„Pametni mogu da biraju, da budu i pametni i glupi, kako im više odgovara. Glupi nemaju izbora.”
— Duško Radović
[ payge @ 17.08.2016. 10:32 ] @
Glupi nisu imali izbora i mirovali su u svojoj rupi sve dok im "moderni" poredak nije dao u ruke medije, forume i ostale slobode da svoju glupost sire ko zarazu.
Ovih dana, biti glup znaci biti u trendu, sto gluplji to bolji.

Na ES-u ima hiljade postova umnih ljudi, ali ne, to je bljak i to je dosadno.
Najgluplji i najbucniji junak je glavni baja, njegov zadatak je da sabotira Forum, skupstinu, bilo sta javno i opste.
Njega prati i obozava horda iskompleksiranih palanackih idiota koji misle da su im pametni krivi za tesku i neizvesnu moronsku sudbinu.

Konkretno, seoski sendvic moron je napravio shemu da se mi kao eto primimo na neciju zluradu izmisljotinu da su i Srbi i Hrvati zasluzili -1.
Evo sad cu da mu poverujem samo sto nisam.

Uglavnom, svako cudo za tri dana, glupani se ponasaju i pocrkace ko musice bez glave i sve ce doci na svoje mesto.
[ Darko Nedeljković @ 17.08.2016. 11:30 ] @
Citat:
Uglavnom, svako cudo za tri dana, glupani se ponasaju i pocrkace ko musice bez glave i sve ce doci na svoje mesto.

Da se dodeljuje medalja za optimizam, ti bi sad bio na olimpijadi. Realnost je da doba glupih traje od kad pamtimo, a verovatno i pre toga, oduvek. Ja se naprimer veoma dobro secam devedesetih, dizelasa i plavusa, djoganija i fankija, kleopatri i vidovitih zorki, 4P kao modela zivotnog uspeha (pajero, pistolj, plavusa i pejdzer), situacija kad neko pokaze da je kulturan i obrazovan istog trenutka bude ismejan u drustvu. Da ne nabrajam dalje sve u svemu nivoa gluposti sasvim uporedivog sa danasnjim. Proslo je 25 godina a nista se sustinski nije izmenilo, glupani nisu pocrkali, tako da ovo tri dana mozemo odmah da korigujemo na 3 veka.
[ dusanboss @ 17.08.2016. 11:47 ] @
payge naslov teme je objašnjen u više postova i ako ti i dalje nesvesno mašiš poentu stvarno ne znam koliko si kompetentan da sudiš o nečijoj gluposti ili pameti.

Ukoliko to radiš namerno onda OK, ali oped mislim da je podela ljudi na glupe i pametne veoma plitaka da ne kažem glupa.

Za početak trebao bi da objasniš šta za tebe predstavljaju ove dve reči.
[ Sarastro @ 17.08.2016. 12:05 ] @
Citat:
payge: Uglavnom, svako cudo za tri dana, glupani se ponasaju i pocrkace ko musice bez glave i sve ce doci na svoje mesto.

Voleo bih da si u pravu ali zivot te demantuje.
[ payge @ 17.08.2016. 12:41 ] @
Citat:
dusanboss:
payge naslov teme je objašnjen u više postova i ako ti i dalje nesvesno mašiš poentu stvarno ne znam koliko si kompetentan da sudiš o nečijoj gluposti ili pameti.

Ukoliko to radiš namerno onda OK, ali oped mislim da je podela ljudi na glupe i pametne veoma plitaka da ne kažem glupa.

Za početak trebao bi da objasniš šta za tebe predstavljaju ove dve reči.



Stvarno ne znas i nisi svestan koliko ne znas.
Tebi je u temi u vise postova objasnjeno da palis sa ovog Foruma.

Imas pamcenje k'o musica, ponovo pogledaj na predhodnu stranu, Lavov post,
tu podelu je pre mene napravio jako pametan covek Dusko Radovic (RIP), pa se objasni sa njim...

Truli fazoni sa vasih kurseva kao, sve je isto i svi su isti i sve treba da bude jednako sivilo i svima ista prava... kod mene nemaju prolaz.

BTW jel vi to nama ponovo uvaljujete komunizam samo u drugom pakovanju?



@Darko,@Sarastro,
Poslovica kaze "svako cudo za tri dana" a moja procena je: Jos max tri godine i pasce jedna dobra kisa da spere sav taj olos sa ulica.


[ gost12 @ 17.08.2016. 12:55 ] @
Hrvat sam, pa me možete odmah nekolicina spaliti :)
Svatko tko misli da su Hrvati lošiji od Srba nije ništa bolji od onoga koji misli da su Srbi lošiji od Hrvata i sve je to nacionalizam na svoju stranu. Meni je žao kad vidim što se događa, ali nijedna strana tu nije ni nevina ni bolja, a najgori su novinari koji objavljuju i dodatno potpaljuju atmosferu radi klikova i političari koji tako pokušavaju na primitivan način skupiti poene. Svatko tko misli da jedna strana pretjeruje i to potencira ustvari samo dodaje ulje na vatru. Većina nacije je kontra i ustaša i partizana i četnika i puna im je kapa toga, samo oni neće pisati komentare po portalima. Slika u medijima je jedno, realnost drugo. Pa ja vidim svako malo po hr srpske registarske oznake, isto tako znam čovjeka koji je srbin živi u Rijeci i nije se nešto bunio kako mu je život zagorčan zato jer je Srbin u RH. Extrema uvijek bude, ali takve stvari ne treba potencirati, jer tek onda mogu biti gore.

Najbitnije od svega je da ne možeš narod suditi po postupcima pojedinaca. Idiota ima svuda i ako ti sudiš narod po postupcima idiota onda si i ti idiot.
[ dusanboss @ 17.08.2016. 12:56 ] @
Stvarno čudno što laflja rupčaga stvalja izreke Duška Radovića.

"Bio jednom jedan lav...
Kakav lav?
Strašan lav,
narogušen i ljut sav!"



I ne payge ne smatram da smo svi isti. Samo da pamet i inteligencija nisu tako jednostavni pojmovi za definisanje. Možda je glupost malo lakše definisati.

Zanimljivo kako ljudi lako sebe ubace u kategoriju pametnih, obrazovanih i kulturnih.



[ dusanboss @ 17.08.2016. 13:27 ] @
Citat:
gost12:
Hrvat sam, pa me možete odmah nekolicina spaliti



E baš me zanima reakcija nekih ljudi ovde. Mislim da će se osetiti malo neprijatno i čudno. Zatim ćeš verovatno dobiti pečet Konjislavske reinkarnacije .

Doduše voli on da uzima oblike naroda i narodnosti bivše SFRJ, ali pošto imaš vidljivu hrvatsku IP adresu teško da će moći mnogo da sumnjaju.

Uostalom ljudi pa šta je sa pretpostavkom nevinosti? Niko nije konjislav dok se ne dokaže suprotno (zanimnjivo Konjislav može da bude i ime i opisni pridev )


Da se vratim na temu. Slažem se u potpunosti sa time što si napisao. Mediji izdvajaju postupke pojedinaca i prikazuju to kao sliku nacije, a potezi država čak pomažu da se takva slika upotpuni.

Za nekog ko to ne vidi ili iz nekog razloga čak i kada mu se ukaže na to ne želi da vidi, sa pravom mogu da kežem da je glup.

Uopšte ne bi trebalo da se dikutuje o tome da li se to dešava već zašto.

[ Sarastro @ 17.08.2016. 16:03 ] @
Citat:
gost12:
Hrvat sam, pa me možete odmah nekolicina spaliti :)
Svatko tko misli da su Hrvati lošiji od Srba nije ništa bolji od onoga koji misli da su Srbi lošiji od Hrvata i sve je to nacionalizam na svoju stranu. Meni je žao kad vidim što se događa, ali nijedna strana tu nije ni nevina ni bolja, a najgori su novinari koji objavljuju i dodatno potpaljuju atmosferu radi klikova i političari koji tako pokušavaju na primitivan način skupiti poene. Svatko tko misli da jedna strana pretjeruje i to potencira ustvari samo dodaje ulje na vatru. Većina nacije je kontra i ustaša i partizana i četnika i puna im je kapa toga, samo oni neće pisati komentare po portalima. Slika u medijima je jedno, realnost drugo. Pa ja vidim svako malo po hr srpske registarske oznake, isto tako znam čovjeka koji je srbin živi u Rijeci i nije se nešto bunio kako mu je život zagorčan zato jer je Srbin u RH. Extrema uvijek bude, ali takve stvari ne treba potencirati, jer tek onda mogu biti gore.

Najbitnije od svega je da ne možeš narod suditi po postupcima pojedinaca. Idiota ima svuda i ako ti sudiš narod po postupcima idiota onda si i ti idiot.

Dobro dosao na MZ forum, i dobro sto si se javio jer si "druga zainteresovana strana" u topiku teme.

U principu nema se sta zameriti u ovome sto si rekao ako cemo se baviti pojedinacnim slucajevima i ekstremima. Ali ako se pogleda ucinak vlasti jedne i druge strane/drzave, ne mozes a da ne vidis asimetricnost koja ne potice od pojedinacnih ekstrema vec kontinuiranog vodjenja odredjene politike/ideologije, a to vise ne moze da se relativizuje na nacin koji si ovde izneo.
[ dusanboss @ 17.08.2016. 23:04 ] @
A sto je to tako Sarastro? Da li zato što njihovi političari mrze četnike ili su možda dobili neki nalog? I nemoj da praviš razdor koga nema. Po čemo su naši toliko bolji?
[ Sarastro @ 18.08.2016. 01:11 ] @
Citat:
dusanboss: A sto je to tako Sarastro? Da li zato što njihovi političari mrze četnike ili su možda dobili neki nalog? I nemoj da praviš razdor koga nema. Po čemo su naši toliko bolji?

Prvo mi odgovori sta si shvatio iz mog posta, koji deo se na koga odnosi?
Kako si zakljucio u postu ko je ko, ja nikog nisam izricito imenovao?
[ dusanboss @ 18.08.2016. 08:37 ] @
Zna se vrlo dobro na koga si mislio. Bilo jo dosta reči o tome na topiku, a i dovoljno je da se pogledaju 2-3 tvoja posta u nazat. Ne želm da budem uvučen trik pitanjem u ceo cirkus.

[ Sarastro @ 18.08.2016. 11:37 ] @
Ti ili pokusavas da svedes nivo rasprave na predskolski uzrast, ili pokusavas da temu odrzis aktuelnom pisuci makar sta.
[ Lavlja_Jazbina @ 18.08.2016. 12:51 ] @
Upravo to i hoce.Pocinje mu skola za 15 dana a u frci je zato sto jos nije nabavio knjige.
[ dusanboss @ 18.08.2016. 14:02 ] @
Citat:
Sarastro:
Ti ili pokusavas da svedes nivo rasprave na predskolski uzrast, ili pokusavas da temu odrzis aktuelnom pisuci makar sta.

Samo sam ti odgovorio na pitanje.
[ dusanboss @ 18.08.2016. 15:08 ] @
Srbija - Hrvatska 86 : 83
[ pajapop @ 18.08.2016. 15:41 ] @

Vala,... samo kad smo njih dobili...Sad, ne moramo vise nista ni da dobijemo
[ Lavlja_Jazbina @ 18.08.2016. 19:24 ] @
Nemoj tako,sledi vaterpolo.A odbojkasice su pobedile svetske demokrate..
[ Lavlja_Jazbina @ 19.08.2016. 08:00 ] @
Opa na vezi.Pa ko mi se to nalalao.Ja mislio ti krmeljas do jedno 12.UuuuuAAAA, koliko sati.cAO.
[ dusanboss @ 19.08.2016. 17:51 ] @
Ako misliš na mene spavam ja i preko 12. Danas sam ustao malo ranije jer sam pravio roštilj sa nekim drugarima, a i želim da unormalim san. Inače spavam manje od normalnog sveta, ali spavam u nenormalno vreme tako da patim od horničnog umora. Ovo je za mog prijatelja Lava ma koloko on poricao taj uzajamni odnos.

Po mom shvatanju bolesno je ograničiti ljude od bilo kakvih ličnih osećanja na forumu. Pogotovo što je nekima od nas to dobar deo ličnog života. Kao što sam izneo na drugoj temi.

Naravno treba sprečiti ljude da napadaju nečiju ličnost (pogotovo ako nemaju nikakvih odnosa). Ipak koliko sam primetio kultura na ovom forumu je u smeru totalnog obezličenja osobe koja piše. Ja mislim da je to pogrešno.

Narvano sve to ide pod izgovoronm da je ovo tehnički forum, ali ipak nije. Dovoljno je uporediti broj poruka na tehničkim temama i na MadZone.

Nemam ništ aprotiv kažnjavanja onih koji su to zaslužili, ali nemoj te me terati da budem bezličan niz znakova na tastaturi. Svi smo mi osobe, u stvarnom životu i na forumu.

Ništa protiv uprave foruma. Mislim da nisam nikad ni kažnjen (možda jednom na početku). Ovo se odnosi na kulturu na ovom forumu.
[ 7.scena @ 19.08.2016. 18:17 ] @
Citat:
gost12:
isto tako znam čovjeka koji je srbin živi u Rijeci i nije se nešto bunio kako mu je život zagorčan zato jer je Srbin u RH.

Uh matori, kako su zaebane generalizacije Srbima je super u Rijeci, ekipa developera iz bgd pre dva vikenda u Rijeci. Zasto tamo, jedan ide kod rodbine, ostali da dupe vidi puta.
Smestaj hostel, plan i program, random. Neverovatno kako je grad prazan iako je leto, a mestani otvoreni, inicijativni, bez blama te startuju na ulici i pitaju gde ides, ima li sta veceras i gde je provod :).

Svako vece smo izasli, svako vece obisli nekoliko mesta, da ne tupim mnogo, svako vece smo imali po bar po jednu neprijatnost trigerovanu samo nasim akcentom/nacijom. Ono sto je najcudnije, neprijatnosti su stizale od omladine koja sigurno nije dozivela rat. Nije da smo gadjali mesta gde su klinci, ali deluje da nema drugih mesta /da je normalna muzika, bez seljane i narodnjaka/. Posebno upecatljiva je bila tuca dve grupe pijanih devojaka gde je jedna grupa drugu castila sa kurve srpske.

Sta znam, jake impresije, otvorenosti mestana, lepih devojaka i diskriminacije.

Kako je vama kad posetite bgd, ne znam, interesuje me da cujem, ali meni je poseta Rijeci bila iznenadjenje, pozitivno i negativno.
[ dusanboss @ 19.08.2016. 18:39 ] @
Citat:
svako vece smo imali po bar po jednu neprijatnost trigerovanu samo nasim akcentom/nacijom.


Jel može neki konkretan slučaj neprijatnosti?

Citat:
Posebno upecatljiva je bila tuca dve grupe pijanih devojaka gde je jedna grupa drugu castila sa kurve srpske.


Da niste vi srpski švaleri bili uzrok ovoj tuči ? Zašto bi se inače častile na takav način? Nakako imam osećaj da je jedna od te dve grupe bila u vašem društvu.

[ lazovic2 @ 20.08.2016. 23:22 ] @
11:7
[ dusanboss @ 20.08.2016. 23:39 ] @
Eto, lepo je jako bilo (za drugu stranu nije, ali preboleće). Ponaosan sam bio večeras što sam Srbin.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 21.08.2016. u 00:53 GMT+1]
[ Darko Nedeljković @ 21.08.2016. 00:10 ] @
Interesantno bi bilo znati da li je hrvatska televizija opet cenzurisala dodelu medalja igracima Srbije.
[ jovajovic100 @ 21.08.2016. 11:25 ] @
I ovo spada u ovu temu http://www.novosti.rs/vesti/na...-godina-od-zlocina-u-Jasenovcu
[ dusanboss @ 21.08.2016. 12:45 ] @
Naravno da spada. Pogotovo medijski spin koji ke usledio posle obeležavanja godišnjice.
[ Bradzorf012 @ 21.08.2016. 13:09 ] @
@dusanslugapokorni

Izvini što sam radoznao, ali baš me zanima, koji je konkretno tvoj problem? Imaš krizu identiteta? Ne znaš svoje etničko poreklo? Ne osećaš se lepo u sopstvenoj koži ili u okruženju u kom živiš? Ne razumem šta hoćeš da dokažeš, ne razumem ovo tvoje meko učitavanje, sa sve onim "mi". Pokušavaš ovde na silu da izjednačiš naše(srpske) pojedinačne nacionalističke ispade i njihovu(hrvatsku) državnu politiku. Podsmevaš se zločinima počinjenim nad srpskim stanovništvom, relativizuješ istorisjki potvrđene činjenice. Alo, zemlja zove.

Ne znam ko ti je dodelio moderatorsku palicu, ali se nadam da je bar sendvič ukusan.

P.S. Šta uzimaš od priloga, kečap ili majonez?
[ Darko Nedeljković @ 21.08.2016. 13:30 ] @
Ne bih rekao da je eventualno neznanje plemenske pripadnosti problem, cak naprotiv, covek koji zna svoje etnicko poreklo moze sebi stvoriti brojne probleme. Naprimer, u Hrvatskoj su svi do jednog Seselji Hrvati, dok je ovaj nas istaknuti Srbenda, a svi imaju isto etnicko poreklo. Ne radi se tu o DNK poreklu vec o licnom izboru i osecaju pripadnosti, neko navija za Partizan, neko za Zvezdu, a nekog fudbal uopste ne zanima i ne znam zasto bi to bio problem, pre bi se reklo da problem imaju oni koji suvise vatreno navijaju za svoj klub, zar ne? I dusanboss uopste nije moderator

Dusanboss je cak gore napisao da je ponosan sto je Srbin, sa cim se ja ne bi bas slozio - sta koji moj ti i ja imamo da budemo ponosni sto je neko izuzetnim treningom i naporom postao izuzetan plivac i vaterpolista, dok smo ja i ti i on zavaljeni u fotelji, gledamo TV, jedemo kokice i razvijamo stomacinu?! Nama se vreme preplivavanja olimpijskog bazena meri u minutima, a ponosni smo sto tamo neko mnogo dobro pliva? Daj da pomerimo zadnjicu iz fotelje, naporno treiramo pa tek onda budemo ponosni postignutim rezultatom svog treninga. Momcima svaka cast i kapa do zemlje, ali sve dok tu nema moje zasluge, nemam sta da budem ponosan.
[ dusanboss @ 21.08.2016. 13:58 ] @
Nisam ništa uradio ni devedesetih, ali sam kusao tu zakusku. Ako mogu da budem Srbin tad mogo i kada se osvoji neka medalja. Bez obzira što ja nisam ničime doprineo toj medalji jesam ponosan i nemoj da mi oduzimaš i to malo svetlosti.

Još više bih bio ponosan da smo uspešni i na nekim drugim poljima u nedostatku drugih stavi čovek se hvata za šta može.

@Bradzorf012 Moji lični problemi ne utiču stav koji iznosim ovde. To radim zato što sam patriota i volim Srbiju. Smatram da je to našem najboljem iteresu, a ne nacinalizam koji se dobro prodaje, a posle se obije o glavu.

Ne zanm kad sam ja to relativizovao istorijske činjenice?

Citat:
izjednačiš naše(srpske) pojedinačne nacionalističke ispade


Ako ti misliš da se kod nas dešavaju samo pojedinačni ispadi rakao bih da si u zabludi. Ako neko misli da jedna Hrvatska može da blokira pridruženje Nove članice EU i oni su u velikoj zabludi.

[ dusanboss @ 21.08.2016. 14:04 ] @
Evo sad čitam članak iz blica. Kao da su odgovorali na Darkovo pitanje.

http://sport.blic.rs/brazil-oi...i-bre-cije-je-to-zlato/yxbbv6p
Citat:

Ček, ček... sad neko može da utrči sa onim čuvenim “Koji to ‘mi’, pa to su tamo neki momci koji...”

Mi. Svi oni što su nekad bili mi, i svi ovi sada. I vaterpolisti koji ljube zastavu u vodi. I košarkašice koje kreću po medalju pevajući “Marš na Drinu”. I ekipa iz lože, koju ne vidimo, ali koja vidi sve: profesor Nikolić, Ranko Žeravica... I ovi klinci što su po ulicama igrali kolo, kao košarkašice pred olimpijskim postoljem. I one mame i tate koji su davali više nego što je čovek pozvan da da, samo da bi im deca ostvarila snove.

Da, svi mi. I taj jedan san.

Naspram “tima snova”, kažu.
[ dusanboss @ 21.08.2016. 19:28 ] @
http://www.kurir.rs/sport/rio-...merike-u-finalu-clanak-2408217
[ dusanboss @ 27.08.2016. 02:48 ] @
http://www.blic.rs/kultura/ves...ruku-hrvatima-i-srbima/kqb04tc

Who is gonna be bad girl then?

...: I am !

[ Nika Matejic @ 13.09.2016. 11:36 ] @


Citat:
dejanet: ... Nedic (za preko-drinske Srbe poznatiji i kao "Srpska majka"). Spasao je 700 hiljada ljudi od istrebljenja.


Po popisu iz 1931. i po procenama demografa, jer popis 1941. nije rađen, u NDH (HR, BiH i Srem) je bilo oko 1,9 miliona Srba (tj. "pravoslavnih", jer tada se upisivala veroispovest, a ne nacionalnost).

700 hiljada stradalo u Jasenovcu (neke "procene" idu i do 1,2 miliona), 700 hiljada spasao Nedić i npr. znamo da je preko 120 hiljada Srba sa tih prostora kolonizovano u Vojvodinu neposredno nakon rata ... i već smo stigli do preko 1,5 miliona od ukupnih 1,9?!

A gde su stradali u ostalim logorima?
Gde su oni, kojih je bilo najviše, stradali na kućnim pragovima, šumarcima na obodu sela isl?
Gde su poginuli u borbama, partizanski pokret su većinom činili Srbi sa tih prostora? Poginuli četnici, pa oni koji su uspeli da se domognu Čikaga isl?
Prirodna stopa smrtnosti, tada i na tolikoj populaciji, je bila najmanje 30-40 hiljada ljudi godišnje, a rat je trajao 4 godine?
... I tako dalje?

Ako bi se svi ovi brojevi nekako i nagurali u ukupan broj Srba od 1,9 miliona, to bi značilo da ih na kraju rata nije uopšte bilo u Hrvatskoj i u BiH?!
Neka se i svih 700 hiljada, koje je Nedić spasao, vratilo posle rata nazad na te prostore živo i zdravo, na popisu 1948. ih je prebrojano duplo više?!
Kako su se za tri godine razmnožili na duplo?!

@jovajovic100 čak tvrdi i dokazuje dijagramom, nekoliko strana unazad, da broj Srba "za vreme komunističke vladavine kontinualno opada"?! - http://www.elitemadzone.org/p3690904

Da li se vi četnici, kada otkrivate "istine koje je Tito skrivao", osvrćete makar malo na prostu matematiku?
Vaša istorija je kao onaj japanski kanister koji ima spoljnu zapreminu od 20 litara, ali se uz pomoć specijalnog sistema cevi u unutrašnjosti, u njega može nasuti 35 litara tečnosti?

[ Java Beograd @ 13.09.2016. 12:47 ] @
Citat:
Nika Matejic: Da li se vi četnici ...

Definitvno si prolupala. Šta hoćeš da kažeš ovim etiketiranjem ? Kojim se četnicima na forumu obraćaš ? Da li si možda opis "četnici" iskoristila u afirmativnom ili pežorativnom smislu ?
[ Bradzorf012 @ 13.09.2016. 20:30 ] @
Citat:
Nika Matejic:
Da li se vi četnici, kada otkrivate "istine koje je Tito skrivao", osvrćete makar malo na prostu matematiku?
Vaša istorija je kao onaj japanski kanister koji ima spoljnu zapreminu od 20 litara, ali se uz pomoć specijalnog sistema cevi u unutrašnjosti, u njega može nasuti 35 litara tečnosti?


Upravo to, njihova istorija se svodi na "komunisti pu pu". Hiljadu godina od sada, posle svih zala koja su nas snašla njima će biti krivi komunisti. Rehabilitovali su neke od najvećih zločinaca, uspeli su čak i da osvedočene ubice ubace u crkveni kalendar, vratili su veronauku u škole, vratili "kralja", tj. nekakvu spodobu koja se predstavlja kao prestolonaslednik i od države koja je po ustavu republika napravili polukraljevinu i pravoslavnu džamahiriju. Ne zna se kog prestola je on naslednik, ali ako ništa drugo, dobro dođe kao pokriće za nemalu apanažu koju dobija od države. Kada kažem oni, ne mislim samo na četnike, nego uopšte na hardcore desničarsku ideologiju koja je zavladala na ovim prostorima u poslednjih dvadeset - trideset godina. Izdelili su zemlju na feude, rasprodali u bescenje resurse i privredu i u delirijumu poedelili plen. Srozali su na najniže grane sve ono što su generacije radile i stvarale, a za sve probleme i nedaće sa kojima se građani i zemlja suočavaju imaju jednostavan odgovor: komunisti su krivi za sve.

Dok smo živeli u jednoj velikoj državi, nije im valjala jer je bila "tamnica naroda", naročito srpskog, pa su je razhebali. Zato danas ne živimo u tamnici, nego u slobodi. "Svi Srbi u jednoj državi" bilo je njihovo geslo, ali gle čuda, živeli smo u jednoj državi dok oni nisu krenuli da ostvaruju tu ideju. Kako je ostvariše, živimo u petnaest država. Još jedan njihov moto je bio, "da se Srbi slože, obože i umnože". Kako krenusmo da se "umnožavamo" sve nas je manje. Ta zatvorenost u sopstveni etnički identitet, to insistiranje na kolektivitetu umesto okretanja ka društvu slobodnih pojedinaca, ta ideologija krvi i tla, osvajanja teritorija, a naročito povratak crkve na javnu scenu i njena promocija hrišćanstva u duhu nacije, tj. etnofiletizma nas je skupo koštalo i tek će da nas košta. Tipična slika srpskog vernika je "krsna slava i tri prsta", a da ga pitaš, ne bi umeo da ti nabroji ni imena apostola. Na kraju, kao što već rekoh, borba za teritorije nas je odvela daleko od istine da su najveće bogatstvo jedne zemlje ljudi, tj. njeni građani.

Na kraju bi trebalo reći, da ove ideje koje su nas odvele na dno i u živo blato nisu baštinili samo desničari, a sa njima i njihovi najglasniji predstavnici četnici, nego i mnogi drugi pokreti, partije i ideologije.
[ dusanboss @ 13.09.2016. 21:46 ] @
Cenim ja našeg Bradzia i ako one mene prezire. Sležem se sa svime što je gore napisao i ovom prilikom se zaklinjem (ineče o tome razmišljam u zadnje vreme) da nikad neću podići tri prsta.

Može da mi kaže ko šta hoće ja znam da sam veći Srbin od mnogih što ih dižu i veselo se slikaju sa njima. U ostalom od kad je to znak srpstva?
[ Bradzorf012 @ 13.09.2016. 22:03 ] @
Prvo, nikoga ne prezirem, a tebe sam samo više puta molio da poradiš na nekim stvarima. Drugo, nema nikakve potrebe da diskusiju svodiš na lični nivo.
Najvažnije, upravo je problem u "srpstvu" ili "srBstvu" kako neki kažu. Da li u ovoj zemlji žive samo Srbi? Da li bi ostali trebalo da budu građani drugog reda? Upravo oni, koji nam nude tu ideologiju izabranosti profitiraju na njoj, dok uništavaju one kojima je namenjena. Dobro je rekla Latinka Perović, žrtvovali smo supstancu zarad okvira. Da ne bude zabune, ni jedan narod na prostorima bivše nam države nije ostao imun na te boljke, a braća Hrvati su nas u tome višestruko nadmašili. Na žalost, to nas ne oslobađa odgovornosti za sopstvene greške.
[ dusanboss @ 13.09.2016. 22:10 ] @
Nije lično al nemo' bre da mi oduzimaš i to malo ljudskosti. Kad se dopisujem sa tobom kao da se dopisujem sa sofisticiranim softverom za forumsku komunikaciju.
[ Radgosta.6 @ 13.09.2016. 22:52 ] @
@Bradzorf012

Mislim da pominjanje termina "cetnik" od strane korisnika "Nika Matejic" nije u kontekstu "Cetnici <> Komunisti" vec vise nacionalnog osnova. Niti je prvi put.

Citat:
Glupi i neobrazovani četniku ...

Od 1918. nikakva Srbija nije postojala. Jednostavno tako.


http://www.elitemadzone.org/t489272-27#3656941
[ dusanboss @ 13.09.2016. 23:49 ] @
Četnik, a satanista


[ SlobaBgd @ 14.09.2016. 00:15 ] @
Citat:
Radgosta.6: @Bradzorf012

Mislim da pominjanje termina "cetnik" od strane korisnika "Nika Matejic" nije u kontekstu "Cetnici <> Komunisti" vec vise nacionalnog osnova. Niti je prvi put.



http://www.elitemadzone.org/t489272-27#3656941

Ne bih rekao da Nika koristi taj izraz kao nacionalnu odrednicu. Pre imam utisak da se radi o intelektualnoj karakteristici:
Citat:
Glupi i neobrazovani četniku ...

[ Bradzorf012 @ 14.09.2016. 12:12 ] @
Hm, nebitno je u kom kontekstu je ona na ovoj ili nekoj drugoj temi upotrebila takav(prostački) rečnik. Slažem se da to ne priliči jednoj dami, ali jednostavno, nije se imalo kud, jer dotični ne shvataju ništa dok im ne nacrtaš. Kao što već rekoh, što se mene tiče, to
Citat:
Glupi i neobrazovani četniku....
, moglo je biti napisano i kao
Citat:
Glupi i neobrazovani ustašo....
ili
Citat:
Glupi i neobrazovani balijo....
. Svaki od njih ne vidi dalje od sopstvenog nosa, od sopstvenog tora i preko tarabe. On bi preko te tarabe da gleda samo kroz nišan, pa je glup ili neobrazovan sasvim primeren opis, štaviše nedovoljan da da kompletnu sliku.
[ jovajovic100 @ 14.09.2016. 21:31 ] @
Citat:
Nika Matejic:

@jovajovic100 čak tvrdi i dokazuje
Da li se vi četnici ...
... pomoć specijalnog sistema cevi u unutrašnjosti, u njega može nasuti 35 litara tečnosti?

Poštovana gospođo sada videh da ste me prozvali i zakaliči mi epitet četnika od 35 litara !? Poštovana gospođo da bi bilo lepo kada bi ja vama zakačio epitet na primer ustaške k....e u koju staje 35 metara ? Morate se složiti da bi to bilo baš ruŽno , zar ne ? Čak bi to bilo manje strašno od od onoga što ste meni zakačili jer su četnici bili uglavnom zločinci a k....e su ipak poštovane na jedan način a i 35 metara i nije baš tako puno zar ne ?
[ dusanboss @ 15.09.2016. 01:38 ] @
Sram te bilo Jovo! Žena ti uopšte nije to rekla. Aj, to četničko etiketiranje nije uredu sa njene strene. Mada ne znam zašto bi to nekome toliko smetalo kada u velikom zastupaju tu ideologiju (mislim na neo-četništvo)
[ Bradzorf012 @ 24.09.2016. 19:04 ] @
Misa za ustaške generale u Zagrebu

U devetoj desetini meča, braća postižu autogol i prelaze u vođstvo.
[ DaliborP @ 24.09.2016. 20:27 ] @
Dok kod nas tako nesto nikad se ne bi dogodilo...ili mozda bi, tj vec jeste?

Interesantno je kako Srbija stalno prebacuje Hrvatskoj drzavi sto ne reaguje na ustasku retoriku, pa na sudjenje Glavasu i ostalim zlocincima, pa se pravoslavna crkva zali Vatikanu na Stepinca a mi na drugu stranu radimo bukvalno identicno sto i oni.

Ne mozemo da odradimo jedno sudjenje do kraja dokazanim ratnim zlocincima cak nakom 20 godina, rehabilitujemo cetnike koji su opet dokazano saradjivali sa nacistima a nasa crkva takodjer nema nikakav problem sa jednako kontroverznim Nikolajem Velimirovicom.

Autogol, ali nama.
[ batalale @ 24.09.2016. 20:33 ] @
Od onih koji ne znaju, gori su samo oni koji misle da znaju!
Tako i ti, krenuo u priču o Vladiki Nikolaju Velimiroviću o kome sem imena ne znaš ništa!
O četničkom pokretu, verovatno iz filmova Veljka Bulajića!
Nema veze, mora se zacrtana paralela iz 1945 zadržati za sva vremena. Dokazi? Dokazi nisu bitni, donešena je presuda te nema potrebe više dokazivati.
Evo, i Haški tibunal ne želi da se bakće dokazima. A i zašto bi kada je na samom početku rata određen krivac.

[ Bradzorf012 @ 24.09.2016. 20:52 ] @
Citat:
DaliborP:...


Njihova beda nikako neće pokriti našu, tu se slažemo i o tome sam pisao na topiku. U skladu sa istim, želeo sam reći da su oni ipak u nedostižnom vođstvu.
[ batalale @ 24.09.2016. 21:26 ] @
Posle drugog svetskog rata, novouspostavljena vlast je odlučila da redukuje ustaške zločine a nakalemi četničke i na taj način "donese" mir.
Znači, stavljena je tačka na ustaške zločine, jame u koje su bacani srbi morale su da se zabetoniraju i zabranjeno je stavljanje obeležja, da se Hrvato ne bi osećali loše.
U knjigama iz istorije, ustaški zločini su izjednačeni sa četničkim, mada nigde niko nikada nije uspeo da nađe četnički logor za Hrvate. A i zašto bi, stavljeni su u ustu ravan i svaka rasprava je bila izlišna.
Da bim se Srbima zapušila usta, izrežirano je suđenje Đeneralu Dragoljubu Mihajloviću dok su poglavnika, Antu Pavelića pustili pod pritiskom Vatikana.
Kao što se zna, suđenje je bilo čista farsa i Đeneral je po kratkom postupku osuđen i streljan.
Onda nije čudo što se u Hrvatskoj dešava što se dešava. Generacije su odrasle u lažima i upornom smanjivanju ili potpunom negiranju ustaških zločina!
[ dusanboss @ 25.09.2016. 00:17 ] @
Negira isti tip ljudi koji kod nas negira naše zločene. A ima vas dosta i sa jedne i sa druge strane.
[ Bradzorf012 @ 25.09.2016. 00:29 ] @
Imam utisak da bi želeo nekom lično da se obratiš, a ne smeš. Zašto?

Drugo, te fore "svi su oni isti" ostavi za drugare dok se igrate u pesku, a na forumu bi mogao malo ozbiljnije.
[ dusanboss @ 25.09.2016. 00:43 ] @
Grešiš. Zadnja poruka uopšte nije bila upućena nikome lično.

Citat:
"svi su oni isti"


Nisam to rekao. Verujem da ima dosta razumnih ljudi i kod njih i kod nas, ali tagodje ima ih dosta i sa ove druge strane poimanja ralnosti.
[ bonifacic @ 25.09.2016. 08:00 ] @
Citat:
batalale:
Posle drugog svetskog rata, novouspostavljena vlast je odlučila da redukuje ustaške zločine a nakalemi četničke i na taj način "donese" mir.
Znači, stavljena je tačka na ustaške zločine, jame u koje su bacani srbi morale su da se zabetoniraju i zabranjeno je stavljanje obeležja, da se Hrvato ne bi osećali loše.
U knjigama iz istorije, ustaški zločini su izjednačeni sa četničkim, mada nigde niko nikada nije uspeo da nađe četnički logor za Hrvate. A i zašto bi, stavljeni su u ustu ravan i svaka rasprava je bila izlišna.
Da bim se Srbima zapušila usta, izrežirano je suđenje Đeneralu Dragoljubu Mihajloviću dok su poglavnika, Antu Pavelića pustili pod pritiskom Vatikana.
Kao što se zna, suđenje je bilo čista farsa i Đeneral je po kratkom postupku osuđen i streljan.
Onda nije čudo što se u Hrvatskoj dešava što se dešava. Generacije su odrasle u lažima i upornom smanjivanju ili potpunom negiranju ustaških zločina!


srboslavija je pobila daleko vise Hrvata nego ustase bilo koga, a nisu svi Hrvati bili ustase.

u logoru Banjici, Staro Sajmiste i streliste Jajinci stradalo je vise ljudi nego u Jasenovcu. Jasenovac je zloglasan i cuven po neverovatnoj okrutnosti i izivljavanju nad neduznima, decom trudnicoma i dr.

Najvise su srbi pobili Srba i deda ti to znas i to te boli jer si ceo zivot drzao vodu u ustima zarad polutki i drzavnog stana, a sad si krenuo da se kocoperis.
[ pajapop @ 25.09.2016. 09:00 ] @
Citat:
bonifacic:... srboslavija je pobila daleko vise Hrvata nego ustase bilo koga, ...

....u logoru Banjici, Staro Sajmiste i streliste Jajinci stradalo je vise ljudi nego u Jasenovcu.



[ batalale @ 25.09.2016. 09:22 ] @
Neko je već prokomentarisao da je kao stari forumaš prvi put video sinergiju na es kao što je sad ignosrisanja dotičnog člana.
To i jeste najbolji lek za takve, kolektivno ignorisanje.
Stara izreka kaže: "Ko s go*nima ima posla na kraju i sam smrdi!"
[ bonifacic @ 25.09.2016. 09:42 ] @
na osnovu popisa iz 1938 i 1946 broj Srba se na teritoriji Hrvatske i Bosne popeo za preko 100,000, a broj Hrvata se smanjio za 500,000 ! To su fakti.
[ pajapop @ 25.09.2016. 09:57 ] @
Citat:
bonifacic
.... a broj Hrvata se smanjio za 500,000 ! To su fakti.


Naci cu ja vec nesto....!
[ batalale @ 25.09.2016. 10:03 ] @
Citat:
pajapop: Naci cu ja vec nesto....!

Ne hrani trola!
[ pajapop @ 25.09.2016. 10:06 ] @
Nadjoh...osnovni razlog propasti Hrvata je sto...

[ dusanboss @ 29.09.2016. 02:42 ] @
Šta bre radi onaj Dodik? Jel treba i nas da uvuče u nakava vnago?
[ branko tod @ 29.09.2016. 05:40 ] @
Idi radi štogod, samo kakuriš ovuda. Pretera ga baš.
[ payge @ 29.09.2016. 07:18 ] @

Radi on, ovde, za sendvič.

Prosao obuku kod onog masnog, debelguzog, laznog Crnogorca.
Da nije tužno, bilo bi smešno.
Fukare.

[ dusanboss @ 29.09.2016. 13:43 ] @
Vama ne smeta to što se dešava? Nadam se da će te biti u prvim redovima kad se zarati. Ja nemam nameru da vodim tudje ratuve sem ako sam plaćen za to.

I nemoj debelguzog da mi dirate.
[ payge @ 29.09.2016. 18:12 ] @

Pa uvek ce negde nesto da se desava, nismo u dosadnom akvarijumu k'o one tupave ribice.

A sta je ovde konkretno Vaš problem?
Kako to neprijatelj pred tvojim vratima valja tudji rat?

Imas strah od smrti?


Prodajes defetizam?



Čemu panika?
[ batalale @ 29.09.2016. 18:40 ] @
Citat:
dusanboss:
Vama ne smeta to što se dešava? Nadam se da će te biti u prvim redovima kad se zarati. Ja nemam nameru da vodim tudje ratuve sem ako sam plaćen za to.

I nemoj debelguzog da mi dirate. :)

Šta se dešava?
Policija ti je pretresla brlog?

[ pajapop @ 29.09.2016. 18:55 ] @
Citat:
dusanboss:
.... Nadam se da će te biti u prvim redovima kad se zarati. ..


Pa da...mi u prve redove a Dule...

[ dusanboss @ 29.09.2016. 18:57 ] @
Nisu mi pretresali ništa u skorije vreme .

Čekaj jel sam ja lud što jedini vidima da takvi potezi vode ka destabilizaciji regiona?

Neplašim se ja smrt, Ali bi radije da poginem u pustinji Avganistana ili u afričkoj savani nego na Bosanskim čukama zarad bogaćenja i vlasti bande. I posle će biti kako su nam Amerikanci namestili rat.

pajapop jel to naš čika Zoki dok je radio pri vojsci?
[ batalale @ 29.09.2016. 19:09 ] @
Citat:
dusanboss: Nisu mi pretresali ništa u skorije vreme ;).

Čekaj jel sam ja lud što jedini vidima da takvi potezi vode ka destabilizaciji regiona?

Neplašim se ja smrt, Ali bi radije da poginem u pustinji Avganistana ili u afričkoj savani nego na Bosanskim čukama zarad bogaćenja i vlasti bande. I posle će biti kako su nam Amerikanci namestili rat.

pajapop jel to naš čika Zoki dok je radio pri vojsci? :)

Nije fer što samo ti znaš šta si hteo reći?!
Probaj bar jednom da to objasniš i članovima foruma.
[ pajapop @ 29.09.2016. 19:14 ] @
Citat:
dusanboss:


...pajapop jel to naš čika Zoki dok je radio pri vojsci? :)


Pa, ja mislim...da si na slici ti...posle dopinga...a ne znam na kog Zokija mislis?
[ dusanboss @ 29.09.2016. 19:23 ] @
Mislim na mog prijatelja Zokia 2012
[ jovajovic100 @ 30.09.2016. 13:24 ] @
Citat:
dusanboss:
Neplašim se ja smrt, Ali bi radije da poginem u pustinji Avganistana ili u afričkoj savani nego na Bosanskim čukama zarad bogaćenja i vlasti bande.

Pošto se " neplašiš smrta " , onda brzo u Afriku da pogineš zbog ljubavi Amerikanaca prema demokratskoj nafti .
[ Bradzorf012 @ 30.09.2016. 15:46 ] @
Da da, pa opšte je poznato da se u Avganistanu ili Iraku gine zbog mira u svetu, a bande su na vlasti samo u Beogradu i Rusiji.
[ student_apsolvent @ 30.09.2016. 16:38 ] @
Citat:
Bradzorf012: Da da, pa opšte je poznato da se u Avganistanu ili Iraku gine zbog mira u svetu, a bande su na vlasti samo u Beogradu i Rusiji.


Počni da čitaš komentare prije no što odgovoriš.

Dušan je napisao da ne želi da pogine zbog mira u ratu koji ćete vi zakuvati, a da mi nije problem da pogine u ratu za kojeg ga boli kita, ali je dobro plaćen.

Neka se javi Dušan da nam objasni šta je hteo da nam poruči.
[ Bradzorf012 @ 30.09.2016. 16:52 ] @
Znam ja vrlo dobro šta je on rekao, a što si ti ponovio. Da to ne znam, ne bih vozio porše, mada to nema veze sa temom.
[ jovajovic100 @ 30.09.2016. 21:28 ] @
Citat:
Bradzorf012:  Da to ne znam, ne bih vozio porše, mada to nema veze sa temom.


Pazi u krivini , mada to nema veze sa temom !

[ student_apsolvent @ 01.10.2016. 17:45 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Znam ja vrlo dobro šta je on rekao, a što si ti ponovio. Da to ne znam, ne bih vozio porše, mada to nema veze sa temom.


Nije ni čudo što su ti komentari promašeni, a zaključci pogriješni. Ti si samo još jedan od palanačkih filozova koji je umislio da će manjak u znanju kompenzovati kupovinom materijalnih dobara.
[ dusanboss @ 01.10.2016. 18:00 ] @
Bradzi stvarno voziš Porše?
[ Bradzorf012 @ 01.10.2016. 18:00 ] @
@budući prešjednik
Ne znam kako da ti to kažem, ali kada sam video da ti imaš jahte koje nisu vezane za temu, morao sam i ja da nabavim jedan porše koji nema veze sa temom. Eto, niđe veze.

@dule dudule
Uskoro.
[ student_apsolvent @ 01.10.2016. 20:36 ] @
Citat:
Bradzorf012: @budući prešjednik
Ne znam kako da ti to kažem, ali kada sam video da ti imaš jahte koje nisu vezane za temu, morao sam i ja da nabavim jedan porše koji nema veze sa temom. Eto, niđe veze.

@dule dudule
Uskoro.


A đe si ti "video" da ja imam jahte, takvo što nijesam pominjao.
[ Bradzorf012 @ 01.10.2016. 20:49 ] @
Citat:
student_apsolvent: Nije vrh, to je zajjebancija. To je samo jedan od predmeta i ima ga na skoro svim fakultetima gde se studira menadžment.

Ja sam studirao na Pomorskom u Kotoru. Nije meni problem da postanem direktor u Beogradu, no mi je ljepše na moru. Sad ću opet malo da studiram, a poslije ću otvoriti neku agenciju za špediciju, posrijedovanje ili nešto u vezi sa uslugama oko jahti. Ali to nema veze sa temom.
[ student_apsolvent @ 01.10.2016. 22:02 ] @
@Bradzorf012

Slabo čitaš, još slabije razumiješ, ali ne ispuštaš priliku da lupetaš.

Đe sam ja napisao da su jahte moje?

Ne znaš što trijeba napisati spojeno, što rastavljeno, ne razumiješ što su drigi napisali, a povazdan pišeš metarske komentare u kojima ništa pametno ne rekneš.

To se zove forumska štetočina.
[ Bradzorf012 @ 01.10.2016. 22:34 ] @
Imaš PP.
[ student_apsolvent @ 01.10.2016. 22:45 ] @
Citat:
Bradzorf012: Imaš PP.


Nemaš mi što slati privatne poruke, reci ođe što te muči.

Još će ljudi pomisliti da mi se udvaraš. Bježi, nemoj se zajjebavati.
[ Bradzorf012 @ 01.10.2016. 22:54 ] @
"Njoegoše", imaš PP, a rekao sam ti i zašto je privatna: da ne bih spamovao temu.
[ dusanboss @ 01.10.2016. 22:55 ] @
Citat:
student_apsolvent:
Citat:
Bradzorf012: Imaš PP.


Nemaš mi što slati privatne poruke, reci ođe što te muči.

Još će ljudi pomisliti da mi se udvaraš. Bježi, nemoj se zajjebavati.

Meni je to prvo prošlo kroz glavu . Al reko bolje da ćutim, odmah će Lav da krene da atakuje na moju seksualnu orjentaciju.
[ Bradzorf012 @ 01.10.2016. 22:57 ] @
Dobro onda, neka je sam objavi ovde, otkrijte javno moju keksualnu onijertaciju.
[ student_apsolvent @ 01.10.2016. 23:06 ] @


Dušane, ja nijesam ni čitao poruku, ne znam što je u njoj napisano.



Citat:
Bradzorf012: "Njoegoše", imaš PP, a rekao sam ti i zašto je privatna: da ne bih spamovao temu.


Teme na forumu niko ne smije spamovati, problem je što mnogi troluju. To se mora spriječiti, pod hitno.
[ Bradzorf012 @ 01.10.2016. 23:09 ] @
Dobro, da ne trolujem, svejedno, a sada je objavi, da vidimo kako ti se ja to udvaram.
[ dusanboss @ 01.10.2016. 23:17 ] @
Ma dobo čika Bradzi verujem vam ja da ste strejt. Šalimo se malo.
[ student_apsolvent @ 01.10.2016. 23:18 ] @
Citat:
Bradzorf012: Dobro, da ne trolujem, svejedno, a sada je objavi, da vidimo kako ti se ja to udvaram.


Ne smijem ja to objavljivati javno, sadražaj je opasan. Ima ođe đece, ne valja da to neko pročita. Što si napisao to je ćemo zaboraviti, a ti drugi put pazi.

Onaj pisac nasrće na đecu, ti nasrćeš na studente. Kako se samo sakupiste?
[ Bradzorf012 @ 01.10.2016. 23:18 ] @
Samo neka on objavi ovde poruku koju sam mu poslao.
[ dusanboss @ 01.10.2016. 23:26 ] @
Hahah al smo otišli u off, šta ćeš. Nema nam pisca. Da ga nisu priveli na informativni razgovor pa on pučeo da im objašnjava kao nama ovde kako je to normalnu da devojčice radjaju sa 14, te ga ovi iz predostrožnosti zadržali.

Za ono ratovanje u Bosni u poredjenju sa Afaganistanom. Student je dao približan odgovor šta ja mislim o tome. Da ne širim priču
[ student_apsolvent @ 01.10.2016. 23:29 ] @
Je li Dušane, jesi li i ti student?
[ dusanboss @ 01.10.2016. 23:47 ] @
Jesam. Apsolvent. :) Sledeći mesec završavam. Smer koji si ti naveo. Medjunarodno poslovanje. Al bez zezanja.
[ student_apsolvent @ 01.10.2016. 23:54 ] @
Citat:
dusanboss: Jesam. Apsolvent. :) Sledeći mesec završavam. Smer koji si ti naveo. Medjunarodno poslovanje. Al bez zezanja.


Sad si gotov. Poslaće ti Bradzorf012 privatnu poruku sumnjive sadržine, ako ti već nije poslao.
[ dusanboss @ 02.10.2016. 00:13 ] @
Ne verujem. Više voli Đetiće. Crne, ljepe, visoke. Britka jezika. Misliš da voli studente sve od reda? On barem neće da odgovara za takvo ponašanje kao onaj drugi što se oko osmoljetke muva.

Hahah, a zato on pominje porše . Šta li je bilo u toj PP? Neka nepristojna ponuda da ti plati stan u BG da zavšiš faks?

Mnogo nam je ovaj forum postao gej u poslednje vreme. Sve sami muškarci i samo se zazamo na foru toga. Postaću homovobičan od ESa
[ student_apsolvent @ 02.10.2016. 00:32 ] @
Teši se ti, kad te zaskoči, vidjećeš što če ti ponuditi.

Porše mu je mamac, tako navlaći omladinu. Ne mogu ti Dušane pričati što je bilo u poruci, nije spominjao stan, no je spominjao koncert, neku muzičku grupu.

A vidiš li ti Dušane, najviše je pisao protiv pedera, kad ovamo zavodi studente. Bruka jedna.
[ DusanSukovic @ 09.05.2017. 13:40 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ne bih rekao da Nika koristi taj izraz kao nacionalnu odrednicu. Pre imam utisak da se radi o intelektualnoj karakteristici:


Da, ona intelektulana mucenica iz MNE tumaci sve fenomene Srba kroz "Das Kapital" ili kroz sabrana dela druga Maoa :-D
[ DusanSukovic @ 09.05.2017. 13:42 ] @
Citat:
student_apsolvent
Ja sam studirao na Pomorskom u Kotoru. Nije meni problem da postanem direktor u Beogradu, no mi je ljepše na moru. Sad ću opet malo da studiram, a poslije ću otvoriti neku agenciju za špediciju, posrijedovanje ili nešto u vezi sa uslugama oko jahti. Ali to nema veze sa temom.


To djeticu, ili pukovnik ili pokojnik, ali rad zaobidji u sirokom luku :-D