[ seaboy @ 03.09.2016. 12:32 ] @
Pozdrav svima.

Imam jedan manji problem pa bih ga podijelio sa vama, jer do sad nisam cuo za nesto ovako, a mozda sam samo lose informisan. Vozim auto na CG table i Cg sam drzavljanin. Cesto idem u bgd i okolinu. Naime, prije neki dan mi je stiglo pismo Lonodona, od odredjene agencije koja je specijalizovana za naplatu potrazivanja parking kazni www.epcplc.com. Poslali su mi ovdje u CG upozorenje da platim parking kaznu u iznosu od 37 eura, kao i opis prekrsaja sa fotografijom da sam bio parkiran u Obrenovcu aprila 2015 bez parking karte. E sad, problem je u tome sto sam siguran da sam platio parking kartu preko SMS, jer uopste nemam obicaj da to izbjegavam, nikad i nigdje. Kako i sta sad?
procitao sam na njihovom sajtu da imaju ovlascenje da vrse potrazivanje od vise stotina parking sluzbi u evropi, ukljucujuci i obrenovacki parking servis. Ima li neko uopste iskustva sa ovim?
[ pajapop @ 03.09.2016. 13:23 ] @

Iako si platio kartu, mozda si se zadrzao neko izvesno (pa i kratko vreme) vreme preko toga? Mozda su te ted "uslikali"??? Ako je vreme parkiranja regularno, a ti sacuvao poruku za parking, onda bi mogao dokazati da je njihova greska...Ali, realno, sumljam...Nema ti druge nego da platis tu kaznu, a u buduce, povedi malo racuna, jer vidis sta se sve dogadja...A i da dokazes, ne znam sad kako ta agencija iz Londona deluje na terenu, kojim mehanizmima, ali dok se pokrene procedura za opoziv, ona je verovatno duza od onog roka u kome ti to treba da platis, da ovi ne bi potegli neke sankcije. Tako da, sad, plati tu sicu i ne razmisljaj mnogo...
[ jooly @ 03.09.2016. 19:22 ] @
Imao sam slican problem preprosle godine. Ignorisao sam njihov zahtijev za naplatu pa su ga poslali ponovo nakon nekoliko mijeseci i to uvecan sa 37 na 50 i nesto eura. I taj sam zahtijev sam ignorisao pa su onda poslali ponovo i to uvecan sa 50 nesto na 80 i nesto eura. Naravno da sam i taj zahtijev ignorisao i evo skoro godinu ipo ne salju nista. U medjuvremenu sam prelazio razne granice, Madjarska,Slovienija,Hrvatska, kontrolisali me u Austriji i nikakvih problema nisam imao. E sad, ja sam imao 5 tih kazni pa bi krajnji saldo bio 400 i nesto eura tako da ne mislim da placam definitivno. Parking servis je prodao svoja potrazivanja toj firmi (pominje se i neki Metro parking iz Svedske) pa nek se oni snalaze kako da mi naplate. Mislim da ne mogu bez sudske presude. Citajuci neke engleske forume na istu temu sticem utisak da se radi o APP firmi(ako prodje prodje).
[ seaboy @ 03.09.2016. 22:29 ] @
A uz sve to namece se i pitanje kako su oni dosli do mojih podataka? Ime i adresa? Parking servis Obrenovac im je mogao samo dostaviti registarski broj auta. Da li oni imaju neki ugovor sa CG mupom o razmjeni podataka, i na osnovu cega tek tako mogu da se daju podaci? ili se koriste ko zna koji izvori informacija. Koliko je sve to legalno?