[ Markoxxx @ 15.09.2016. 18:39 ] @
Kakva je procedura zamene motora u autu, ako recimo umesto fabrickog 3.0 hocu da ubacim 2.0 motor u odredjeni auto(motor sa domacim papirima ili ocarinjen - sve jedno), ako postoje obe verzije fabricki i sa 2.0 i sa 3.0?

da li je potrebna saglasnost/uverenje uvoznika... ovlascenog servisa ili koga vec?

[ botr @ 15.09.2016. 20:01 ] @
Koliko mi je poznato, a nije puno, potrebno ti je trista cuda da bi to odradio. Motor mora da bude iz istog vozila, npr. 1.9 tdi se ugradivao i u Skodu i u Passat, ali ne mozes da ugradis iz Passata u Skodu, vec iskljucivo iz Skode u Skodu. Trebace ti saglasnost proizvodjaca automobila i atest, verovatno jos nesto.
[ Lavlja_Jazbina @ 15.09.2016. 20:10 ] @
.
[ pajapop @ 15.09.2016. 20:14 ] @
http://www.registracija-vozila...ocedura-zamene-motora-u-vozilu
[ Markoxxx @ 15.09.2016. 21:22 ] @
Gledao sam danas po netu... i zvao 2 tehnicka i dobio neke kontradiktorne informacije...


evo recimo primer, u bmw 530d e39, da ubacim 2.0d motor koji takodje ide fabricki u tog bmw-a...

na linku iz prethodnog posta, deluje da je procedura jednostvna, ali je to ukoliko se menja motor sa istim takvim motorom... ili od istog proizvodjaca, mada nije nista jasno navedeno...




[ Lavlja_Jazbina @ 15.09.2016. 21:59 ] @
Citat:
evo recimo primer, u bmw 530d e39, da ubacim 2.0d motor koji takodje ide fabricki u tog bmw-a...

2.0 ali sa svojim racunarom,instalacijom,menjacem i jos mnogo itd/a.

p.s Posto si u Cacku,sto lupas glavu.Idi do Preljina *Ostoje* i raspitaj se u detalje.
[ Markoxxx @ 15.09.2016. 22:17 ] @
nije problem mehanicki, interesuje me administrativno..


a ostojin servis nije ovlascen ;) a verovatno ima previse obaveza u UO fk partizan :)
[ Lavlja_Jazbina @ 15.09.2016. 22:37 ] @
Pa kakve veze ima ovlasceni servis sa time sto ti hoces?

Po meni skrivena zackoljica je atest gde onaj sa tehnickog moze ako mu se cefne da te zafrkava na 1.
[ Java Beograd @ 16.09.2016. 07:33 ] @
Citat:
Markoxxx:nije problem mehanicki, interesuje me administrativno..
Eto, pajapop ti je postavio link.
[ Markoxxx @ 16.09.2016. 07:43 ] @
znaci za moje pitanje ovaj odgovor

http://www.registracija-vozila...lu-motorom-drugog-proizvodjaca


da je teoretski moguce, a u praksi gotovo da ne... poslao sam mail u medjuvremenu uvozniku delta motors za tu saglasnost, na sta sam dobio odgovor:


Kompanija Delta Motors ne izdaje Saglasnost za zamenu motora s obzirom na nedostatak dokumentacije kojom bi se ta mogućnost utvrdila, kao i uticaj navedene izmene na homologaciju samog vozila.
[ Charlie S @ 27.09.2016. 10:58 ] @
Ako radiš zamjenu slijede se neka klasična pravila. Motor koji ugrađuješ trebao je serijski dolaziti na tim modelima. Motor treba da ima uvjerenje o porijeklu (račun sa autootpada isl..). Trebaš dobrog majstora koji će sve to ugraditi i na kraju trebaš otići na Mašinski (strojarski) fakultet koji je nadležan za provjeru i davanje suglasnosti za homologaciju. Ovlašteni servis sa tim nema nikakve veze. Možda, ako treba fakultetu neka potvrda od njih da je takav motor bilo moguće naručiti i to je to...