[ vukcrc @ 04.10.2016. 11:23 ] @
Zdravo svima,

Već godinama pokušavam da nađem rešenje za zamenu postojećeg sistema za grejanje u prizemnoj kući od oko 60-65m2.
Postojeći sistem za grejanje se sastoji od stare kreka veso peći na ugalj koja stoji u trpezariji i ona je sasvim dovoljna za grejanje svih odeljenja osim kupatila, predsoblja i kuhinje. Za vreme ekstremno hladnih dana uključujem malu TA peć od 2.5KW u dnevnoj sobi kao ispomoć. U kupatilu koristim malu grejalicu od 2KW.

Moje pitanje za vas je da li bih ubacivanjem nekog kvalitetnijeg invertera u trpezariju uspeo da zagrejem spavaću i dečiju sobu i trpezariju i eliminišem potrebu za korišćenjem kreka veso peći.

Ukoliko se odlučim za kupovimu klime i njome budem zadovoljan, već sledeće godine bih izbacio staru klimu iz dnevne sobe i na njeno mesto mesto ubacio još jedan inverter posle čega bih iz dnevne sobe mogao da izbacim i malu TA peć.
Molim vas za savet da li ima smisla ovo ulaganje kao i koju klimu mi preporučujete.
Vidim da su svi članovi koji koriste Fujitsu zadovoljni pa verujem da ćete mi preporučiti neki od njihovih modela ali bih voleo da čujem i preporuku za neki Mitsubishi model jer bih nju mogao da uzmem sa nekim manjim popustom na MP cenu.

Što se tiče planiranog budžeta, naravno voleo bih da prođem što jeftinije i voleo bih da mogu da uzmem nešto za npr. 80000 ali bih za nešto stvarno kvalitetnije i isplativije bio spreman i na nešto veći trošak.

Da napomenem još da sam iz Beograda, da je kuća sasvim pristojno izolovana i da su svi prozori osim kupatilskog PVC.

Postojeća peć za celu grejnu sezonu potroši neverovatnih 1500kg uglja pa i nešto manje od ovoga (oko 20000 din) i njenom potrošnjom sam i više nego zadovoljan ali zbog povremenog ispuštanja izduvnih gasova ume da bude vrlo neprijatna za korišćenje.

Hvala unapred na odgovorima.