[ old.man @ 05.10.2016. 07:53 ] @
Pre više godina sam imao moždani udar. Posledica je da desna ruka i desna noga imaju umanjenu pokretljivost. Hodam sa palicom.

Razmišljao sam da nabavim skromno vozilo, automobilčić, prilagodjem mojim vozačkim sposobnostima.
Vozilo bi prvenstveno služilo za prevoz do centra za rehabilitaciju , oko 20 km, uglavnom po ravnici.

Uz svo pretraživanje interneta, nisam našao model koji bi mi odgovarao.
Pošto hodam, ovako nešto je nepotrebno

Mislim da bi najbolje odgovarao BMW Isseta,
ali on ima status oldtimera, pa je u skladu sa tim i cena

Ima li pomoći nama invalidima?
Makar savet?
[ sasa022 @ 05.10.2016. 15:17 ] @
Smart ForTwo

Ima automatski menjac
Pedale gasa i kocnice se prilagode za levu nogu

druga opcija

Piaggio - APE 50
[ old.man @ 07.10.2016. 12:36 ] @
Imaš lično iskustvo ili ...
Za Smart for2 sam čuo ali ovaj APE 50 mi liči da Del Bojev auto ?
[ pajapop @ 07.10.2016. 13:11 ] @

Ma svaki automobil moze da se prilagodi telesno invalidnim osobama. POgledaj ovaj sajt:http://rucnekomande.net/. Pre je pitanje koliko si ti sposoban za voznju, kakvo ti je vidno polje, kakva ti je distribucija tonusa u ruci i nozi, kakva ti je brzina i koordinacija pareticnih ekstremiteta...Kakva je selektivna pokretljivost stopala...Pre tridesetak godina, kad sam pocinjao da radim, takvim pacijentima, jos dok su lezali na rehabilitaciji, ordinirajuci lekar je obavestavao policiju i privremeno ili trajno im je oduzimana vozacka dozvola...Posle rehabilitacije, ko je hteo da nastavi sa voznjom morao je da ide na testiranje da dokaze vozacku sposobnost..Sad je to sve otislo u ...vozi ko hoce i kako hoce...
[ old.man @ 07.10.2016. 13:53 ] @
Pogledao :)
[ sasa022 @ 07.10.2016. 14:48 ] @
Kao sto pajapop kaze , izbor zavisi pre svega od tvojih sposobnosti da upravljas vozilom.

Komande na automatiku se prilicno lako prilagode...

Koliko novca bi mogao da izdvojis za auto ?
[ old.man @ 09.10.2016. 08:18 ] @
Što se tiče sposobnosti, rekoh na početku da hodam uz pomoć palice, počeo sam da podižem "blokirano" stopalo... a evo polako pokrećem prste na ugroženoj strani.
Druga strana je ok.
Ako si "blizak temi" što ti od srca ne želim, onda znaš šta to znači.

Što se tiče cene.. minimumov minimum!
Rekoh na početku
Citat:
Vozilo bi prvenstveno služilo za prevoz do centra za rehabilitaciju , oko 20 km, uglavnom po ravnici.
i da dodam , van gustog saobraćaja, po selu, ne po gradu.

Ali vidim da da i ovaj "DellBoy" - Piaggio nema ne netu ispod 4k eu?
Znači mora se uzeti neki kredit.

Na račun Piaggia : svidja mi se mala kubikaža, samo da nije oblik teretnjaka + još jedno sedište.
Brzina nije bitna... od pre nekog vremena ne žurim nikud

P.S. znate li neki povoljniji auto-plac gde se takva vozila mogu kupiti ?
[ sasa022 @ 09.10.2016. 19:55 ] @
Znajuci koliko je sistem u Srbiji rigidan , narocito sto se tice ljudi sa posebnim potrebama , nabavka "malog" automobila sa automatskim menjacem je najjednostavnija opcija.

APE50 sam spomenuo vise kao ideju zbog male zapremine i snage motora i skoro pa "skuter komandi" , ali nije ga jednostavno nabaviti i cenom prevazilazi npr.Smarta


Nabavka svih ostalih vrsta vozila koja nisu po "standardu srpskog sistema" je ( skoro ) nemoguca misija...


Ponuda u Srbiji

http://www.polovniautomobili.c...5D=2687&origin%5B1%5D=3051

Ponuda u EU
http://suchen.mobile.de/fahrze...nrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED

[Ovu poruku je menjao sasa022 dana 09.10.2016. u 21:07 GMT+1]
[ old.man @ 10.10.2016. 13:44 ] @
Hvala na informaciji .... javiću kako sam prošao