[ alexey123 @ 21.10.2016. 11:27 ] @
Da li mozda neko zna u cemu je caka kvaka.
Imam ves masinu Gorenje WA583, pri startu centrifuge toliko se zatrese bubanj levo desno da imam osecaj da udara u samo kuciste.
Menjao sam amortizere. Da li je caka u kolicini vesa, dali treba nesto zategnuti, promeniti.
Svaka sugestija dobro dosla.
Unapred hvala clanovima foruma.
[ mugi junuzovic @ 21.10.2016. 17:03 ] @
Je su li adekvatni amortizeri da nisi stavio mažda tvrde amortizere (crvena plastika)?? Kakvi su ležajevi na mašini?
[ alexey123 @ 21.10.2016. 21:04 ] @
Pazi jedino sta sam imao zbun kada sam kupio amortizereje da su bile krace sipke, pa sam ostavio originalne... a nisam obracao paznju na boju. pokusacu da nadjem slike,, mislim da sam fotkao. Mislis na lezaj od bubnja? Radi kao singerica, ne cuju se. Cuo sam da ta masina ima trip ako ima malo vesa ne valja, ako se stavi puno vesa opet ne valja, ne ispire dobro.
Razmisljam se da ugasim centrifugu (taster) pa da isprobam.
[ alexey123 @ 21.10.2016. 21:11 ] @
Otvoricu masinu da vidim da li su sa belom plastikom.
A ovo je razlika u sipkama (fotka). Zuckastija sipka je original(stara i ostavljena)

[ mugi junuzovic @ 22.10.2016. 14:44 ] @
Sada maortizeri dolaze sa kračim klipovima pa se mora ostaviti stari klip. Da te mašine hoće malo da zatresu kada je malo veša unutra ali i većina drugih mašina to rade.
Mašina mora biti dobro nivelisana i to je to nemaš šta drugo da mjenjaš, ležajevi dobri amortizeri novi ...
[ alexey123 @ 22.10.2016. 19:18 ] @
Pretpostavio sam da nema spasa, da je takva kakva je...
Danas sam je napunio skroz, ni malo da zatrese.
Zeznuto kada se napravi lopta od posteljine i ostalog vesa, tada ga isto zatrese sto mi i nekako sasvim normalno.
Znas onu oprugu koja drzi buban zategnut napred, nazad?
Ima li smisla staviti drugu oprugu sa vecom tenzijom?
Uzgred, MJ, hvala ti puno za vreme i savet.
[ mugi junuzovic @ 22.10.2016. 21:33 ] @
Možeš je zategnuti za rupu dvije sa obje strane, ali to neće nešto promjeniti značajno..