[ perkom @ 09.11.2016. 08:47 ] @
Posle najprljavije i najneizvesnije predsedničke kampanje, pobedio je takozvani "nezavisni" kandidat Donald Tramp.
Koliko on zaista može biti nezavisan i koliko će se i da li će se bitnije promeniti spoljnja politika SAD-a?
Naslušali smo se svega i svačega, tokom kampanje, od Donalda Trampa samo što je pitanje da li je bio iskren i ako jeste, da li sve što je rekao može sprovesti u delo s obzirom na mnogo toga što zaista kreira američku spoljnju politiku?
[ bananaphone @ 09.11.2016. 09:02 ] @
Cekaj - spoljnja politika, promene? Pa ostace ista kao i pre: https://youtu.be/NR3RqMMIwD4

Ali ce biti samo mnogo vise zabave :D
[ dejanet @ 09.11.2016. 09:07 ] @
Lepe vesti.
Ne moram da kupujem brasno i konzerve.
[ član @ 09.11.2016. 09:13 ] @
meni nije samo jasno zasto se ovome sada daje toliki znacaj kad medju vecinom vlada misljenje da je to sve jedna predstava za narod i da Amerikom vladaju ustvari "mracni vladari iz senke", a ne tako neke marionete?! ako se ne varam, ti isti "mracni vladari iz senke" je trebalo da nameste izbore pa da pobedi njihov covek, tj. zena, trebalo je da nameste i Brexit, pa se nista od toga nije izrealizovalo?!
voleo bi da mi dezurni forumski paranoici objasne sta se to u poslednje vreme desava sta tim svim zaverama i namestaljkama? ne prolaze vise ili je sve ovo samo deo jedne jos vece zavere!? :) samo ilustracije radi, dokle doseze ljudska masta, primer jednog pacijenta od juce koji se javio na temi o Novaku Djokovicu i napisao da veruje u zaveru svetskih mocnika koji su resili da Novaka izbace iz TOP10! :)

[ Sarastro @ 09.11.2016. 09:28 ] @
Ipak je izgleda istina da je Putin namestao izbore, kako bi Tramp drugacije pobedio? Do sada su Ameri namestali garniture na vlasti u banana drzavama a sada krenulo obrnuto.
[ žutokljunac @ 09.11.2016. 09:56 ] @
Citat:
član:
ako se ne varam, ti isti "mracni vladari iz senke" je trebalo da nameste izbore pa da pobedi njihov covek, tj. zena, trebalo je da nameste i Brexit, pa se nista od toga nije izrealizovalo?!
voleo bi da mi dezurni forumski paranoici objasne sta se to u poslednje vreme desava sta tim svim zaverama i namestaljkama?


Dobar si, mračni vladari iz senke ali pod navodnicima. Šatro, to nije istina, sve su to teorije zavere. Ti za sebe verovatno misliš da si mnogo pametan i inteligentan a da su svi ostali budale.
Naravno da su američki izbori samo predstava za narod. Jesi se ikada zapitao zašto najmoćnija država na svetu uvek ima samo dve ozbiljne stranke ( demokrate i republikance ) i zašto se trka vodi samo između dva kandidata. Kako to da u nekim manjim i siromašnijim zemljama imaš mnogo veći izbor, a u jednoj tako slobodnoj i demokratkoj i,zbor ti je tako sužen i uvek se svodi samo na demokrate i republikance. Zato što je mnogo lakše i JEFTINIJE krupnom kapitalu koji je režiser te predstave, da finansira i kontroliše samo dva konja, nego da mora da troši novac, vreme i energiju na njih 10 koji imaju podjedanke šanse. To puno više KOŠTA i teže je kontrolisati.
Na kraju uvek dobije njihov konj, jer su oba konja njihova, samo što jedan nosi smešnu kapu i glumi pajaca, dok je drugi ozbiljan. Ovaj prvi obećava, i uvek igra na kartu patriotizma i ulaguje se sirotinji, predstavljajući se da će on nešto promeniti, dok je drugi za malo obrazovanije, bogatije i liberalnije. Zamisli, u zemlji gde određena interesna grupa kontroliše preko 90% medija, ceo bankarski sektor, vrši kontrolu cena na globalnom nivou ( kotroliše od cena nafte, zlata, hrane ), kontroliše filmsku industriju, kotroliše im bre šta će da misle, kako će da rade, gde će da troše, šta će da slušaju, šta će da gledaju...
Pa oni više ni ne kriju kada pričaju o Novom svetskom poretku. Više se ni ne trude da sakriju. Hilari javno kaže kako će uništiti Siriju jer želi veliki Izrael, i ti tu nešto pametuješ o pravdi, demokratiji, izboru.
[ perkom @ 09.11.2016. 10:06 ] @
[ student_apsolvent @ 09.11.2016. 10:52 ] @
Citat:
žutokljunac:
Citat:
član:
ako se ne varam, ti isti "mracni vladari iz senke" je trebalo da nameste izbore pa da pobedi njihov covek, tj. zena, trebalo je da nameste i Brexit, pa se nista od toga nije izrealizovalo?!
voleo bi da mi dezurni forumski paranoici objasne sta se to u poslednje vreme desava sta tim svim zaverama i namestaljkama?


Dobar si, mračni vladari iz senke ali pod navodnicima. Šatro, to nije istina, sve su to teorije zavere. Ti za sebe verovatno misliš da si mnogo pametan i inteligentan a da su svi ostali budale.
Naravno da su američki izbori samo predstava za narod. Jesi se ikada zapitao zašto najmoćnija država na svetu uvek ima samo dve ozbiljne stranke ( demokrate i republikance ) i zašto se trka vodi samo između dva kandidata. Kako to da u nekim manjim i siromašnijim zemljama imaš mnogo veći izbor, a u jednoj tako slobodnoj i demokratkoj i,zbor ti je tako sužen i uvek se svodi samo na demokrate i republikance. Zato što je mnogo lakše i JEFTINIJE krupnom kapitalu koji je režiser te predstave, da finansira i kontroliše samo dva konja, nego da mora da troši novac, vreme i energiju na njih 10 koji imaju podjedanke šanse. To puno više KOŠTA i teže je kontrolisati.
Na kraju uvek dobije njihov konj, jer su oba konja njihova, samo što jedan nosi smešnu kapu i glumi pajaca, dok je drugi ozbiljan. Ovaj prvi obećava, i uvek igra na kartu patriotizma i ulaguje se sirotinji, predstavljajući se da će on nešto promeniti, dok je drugi za malo obrazovanije, bogatije i liberalnije. Zamisli, u zemlji gde određena interesna grupa kontroliše preko 90% medija, ceo bankarski sektor, vrši kontrolu cena na globalnom nivou ( kotroliše od cena nafte, zlata, hrane ), kontroliše filmsku industriju, kotroliše im bre šta će da misle, kako će da rade, gde će da troše, šta će da slušaju, šta će da gledaju...
Pa oni više ni ne kriju kada pričaju o Novom svetskom poretku. Više se ni ne trude da sakriju. Hilari javno kaže kako će uništiti Siriju jer želi veliki Izrael, i ti tu nešto pametuješ o pravdi, demokratiji, izboru.



I poslije svega što si napisao, što trebamo zaključiti? Trebamo li u savez sa njima, da li bi ti radio za Amerikance ili bi pošao raditi za Ruse ili Sirijce za koje si zabrinut?
[ perkom @ 09.11.2016. 10:57 ] @
Citat:
student_apsolvent: I poslije svega što si napisao, što trebamo zaključiti? Trebamo li u savez sa njima, da li bi ti radio za Amerikance ili bi pošao raditi za Ruse ili Sirijce za koje si zabrinut?

Kako odmah unosiš ličnu komponentu u raspravu?!
To što si ti verni poltron nema veze sa temom.
Reč je o tome, da li će se i koliko promeniti spoljnja politika pod "rukovodstvom" Trampa.
Ne moraš baš na svakoj temi da prosipaš tvoje provokacije, prostakluk i besmislice.
[ Java Beograd @ 09.11.2016. 11:10 ] @
Ja predlažem da otvorimo još jednu temu oko Trampa i Klintonove.
Možda će tako pucanje među preponama da se promeni.
[ eeestablishment @ 09.11.2016. 11:11 ] @
Zamislite da u Srbiji na predstojecim predsednickim izborima pobedi kandidat koji ( kao Tramp ) nije politicar ( ili se bar profesionalno ne bavi politikom i zivi od iste )
Sta bi tu bilo lose ?
Amerikanci su svojim izborom glasali za promenu a da li ce je i u kojoj meri biti i u spoljnjoj politici videcemo .
Prvenstveno se to odnosi u njihovom stavu prema rusima za koji vec govore da duvaju neki drugi vetrovi .
Sad sto se nas tice , jeb.mliga , to zavisi od nase vlasti , ako po obicaju opet nesto z.seru , promenice oni (amerika ) stav od loseg ka gorem .
[ student_apsolvent @ 09.11.2016. 11:14 ] @
Citat:
perkom: Kako odmah unosiš ličnu komponentu u raspravu?!
To što si ti verni poltron nema veze sa temom.
Reč je o tome, da li će se i koliko promeniti spoljnja politika pod "rukovodstvom" Trampa.
Ne moraš baš na svakoj temi da prosipaš tvoje provokacije, prostakluk i besmislice.


Ne sećam se da sam tebe štogod pitao.

Čovjek je napisao svoj stav, svoje mišljenje, ja ga samo pitam što trebamo zakljućiti iz toga i da li bi on radio ili sarađivao sa takvima.

Ne vidim ni trag nekog mog poltronstva, samo pitam čovjeka što nam predlaže, što nam valja činiti.
[ student_apsolvent @ 09.11.2016. 11:16 ] @
Citat:
eeestablishment:
Zamislite da u Srbiji na predstojecim predsednickim izborima pobedi kandidat koji ( kao Tramp ) nije politicar ( ili se bar profesionalno ne bavi politikom i zivi od iste )
Sta bi tu bilo lose ?



Pokušao je Karić, no je kao rezultat dobio protjerivanje iz zemlje.
[ perkom @ 09.11.2016. 11:28 ] @
Citat:
student_apsolvent:Ne sećam se da sam tebe štogod pitao.

Čovjek je napisao svoj stav, svoje mišljenje, ja ga samo pitam što trebamo zakljućiti iz toga i da li bi on radio ili sarađivao sa takvima.

Ne vidim ni trag nekog mog poltronstva, samo pitam čovjeka što nam predlaže, što nam valja činiti.

Ne pitam ni ja tebe nego konstatujem da si težak smor, smor koji je banovan xy puta i nanovo se vraća i gnjavi i davi.
Prosto mi je muka od tvog blebetanja.
[ nato_bot @ 09.11.2016. 11:31 ] @
Citat:
perkom

Posle najprljavije i najneizvesnije predsedničke kampanje, pobedio je takozvani "nezavisni" kandidat Donald Tramp.

Naravno da Tramp nije nezavisan. On je pod kontrolom Vladara iz Senke. Ukoliko pokuša nešto "na svoju ruku" progovoriće Svetski Moćnici i izneti sve detalje "prljave kampanje".
Trapm će morati da se povinuje diktatima sa Zapada inače će završiti u kanti za smeće.
Zato će Tramp nastaviti sa pritiscima i ucenama na Putina.
Posle noćašnjeg pada berzi koji je izrežiran dolar će nastaviti da raste a rublja da pada radi slamanja Rusije.
Politika prema Srbiji se neće značajnije menjati nego će porasti pritisci da Srbija poklekne i postane deo NATO pakta.

U smislu navedenog angažovana je reka NATO botova koja se razmilila po internetu i šireći dezinformacije vodi propagandni rat u cilju slamanja volje slobodarskih naroda.
Obruč oko Rusije i Srbije će sve više da se steže a dobro plaćeni vernici širom sveta mole BOGA da NATO stisne Rusiju u Sibir.



[ perkom @ 09.11.2016. 11:38 ] @
Republikanci su zadržali kontrolu nad oba doma Kongresa SAD i raspršili su nade demokrata da će barem u Senatu uspeti da povrate većinu, pokazuju preliminarni rezultati izbora.
Iako se u još nekoliko država prebrojavaju glasovi, prema projekcijama američkih medija, demokrate mogu da računaju da će republikancima preoteti samo jedno, eventualno dva mesta u Senatu. Na izborima u utorak, na kojima su Amerikanci birali predsednika, kompletan Predstavnički dom Kongresa, kao i trećinu Senata, demokrate su doživele debakl na sva tri polja, napominje AP.
[ Sarastro @ 09.11.2016. 11:43 ] @
@nato_bot

Mani dolar i rublju, nego ima li nekih informqacija kakvi ce vam sada biti sendvici?
[ perkom @ 09.11.2016. 12:29 ] @
Donald Tramp je u propagandnom spotu optužio Đukanovića da je uključen u aktivnosti kao što su šverc i da je deo međunarodne mafijaške organizacije, koja organizuje trgovinu narkotika i oružja.



Da vidimo šta će biti sledeće godine kada Tramp zvanično preuzme predsedničku fotelju.
[ student_apsolvent @ 09.11.2016. 17:13 ] @
Citat:
perkom:
Citat:
student_apsolvent:Ne sećam se da sam tebe štogod pitao.

Čovjek je napisao svoj stav, svoje mišljenje, ja ga samo pitam što trebamo zakljućiti iz toga i da li bi on radio ili sarađivao sa takvima.

Ne vidim ni trag nekog mog poltronstva, samo pitam čovjeka što nam predlaže, što nam valja činiti.

Ne pitam ni ja tebe nego konstatujem da si težak smor, smor koji je banovan xy puta i nanovo se vraća i gnjavi i davi.
Prosto mi je muka od tvog blebetanja.


Viđi, većini je muka od tvog lupetanja, tebi je muka od mog pisanja. Što se veli, ko te j***, ako ti smeta nemoj čitati.

Nemoj mene da pitaš što si banovan, ti bi trebao da znaš koji su bili razlozi. Lupetao si sigurno, to i sad činiš.
[ Binary Mind @ 09.11.2016. 17:30 ] @
SPOOF: Obamina reakcija na Trampovu pobedu.

[ SlobaBgd @ 10.11.2016. 09:21 ] @
SAD na nogama: Protesti protiv Trampa, gore zastave
Citat:
Kako javlja Raša tudej, na protestima od jedne do druge obale SAD bilo je zapaljenih zastava, vandalizma, a ima i uhapšenih.

Protestuje se u Vašingtonu, Njujorku, Atlanti, Ostinu, Bostonu, Čikagu, Denveru, Filadelfiji, Portlandu, San Francisku i Sijetlu.

CNN javlja da se po policijskim procenama u Njujorku okupilo oko pet hiljada ljudi koji uzvukuju parole protiv novog predsednika Trampa.

U Njujorku su se demonstranti, za koje se navodi da su mladi ljudi, okupili oko Trampove kule, a čuju se povici „Nije moj predsednik“ i „J**** Trampa“, kao i povici protiv prekomerne upotrebe policijske sile.

Demonstranti uzvikuju i parole o imigrantima, abortusu i drugim kontroverznim temama iz Trampove predizborne kampanje.

Ha ha ha! Čuj, "nije moj izbor"!? Pa šta treba, raznažena nacijo/generacijo, da svako ima svog predsednika i da se svakom ispunjavaju želje? I da se popi$ate na odluku i izbor većine jer vašim nedoraslim i razmaženim guzzicama ne valja ono što većina hoće? I posle kažu - Amerika i nove generacije mladih, obrazovanih ljudi su budućnost sveta i demokratije. Jesu, što bi rekao moj imenjak i veliki demokrata, malo morgen!
[ perkom @ 10.11.2016. 09:50 ] @
[ Java Beograd @ 10.11.2016. 12:15 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Kako javlja Raša tudej, na protestima od jedne do druge obale SAD bilo je zapaljenih zastava, vandalizma, a ima i uhapšenih.

Protestuje se u Vašingtonu, Njujorku, Atlanti, Ostinu, Bostonu, Čikagu, Denveru, Filadelfiji, Portlandu, San Francisku i Sijetlu.

CNN javlja da se po policijskim procenama u Njujorku okupilo oko pet hiljada ljudi koji uzvukuju parole protiv novog predsednika Trampa.

U Njujorku su se demonstranti, za koje se navodi da su mladi ljudi, okupili oko Trampove kule, a čuju se povici „Nije moj predsednik“ i „J**** Trampa“, kao i povici protiv prekomerne upotrebe policijske sile.

Demonstranti uzvikuju i parole o imigrantima, abortusu i drugim kontroverznim temama iz Trampove predizborne kampanje.

Ha ha ha! Čuj, "nije moj izbor"!? Pa šta treba, raznažena nacijo/generacijo, da svako ima svog predsednika i da se svakom ispunjavaju želje? I da se popi$ate na odluku i izbor većine jer vašim nedoraslim i razmaženim guzzicama ne valja ono što većina hoće? I posle kažu - Amerika i nove generacije mladih, obrazovanih ljudi su budućnost sveta i demokratije. Jesu, što bi rekao moj imenjak i veliki demokrata, malo morgen!

Jer, kao što znamo, (kako smo videli i u Srebrenici), kad pobede "naši" to jeste demokratija, a kad pobede "njihovi" to je nije demokratija.
[ SlobaBgd @ 10.11.2016. 12:42 ] @
Tako je. Samo, nama (i BiH i Srbiji i svuda po "jugoistočnoj Evropi") to isto zameraju upravo ovakvi koji kod kuće pale slike i gađaju zgrade u vlasništvu demokratski izabranog predsednika najdemokratskije zemlje sveta koja je čuvar demokratije na svim ratištima na planeti!
Da se čovek zapita...
[ Java Beograd @ 10.11.2016. 13:49 ] @
Zato što su tako u mogućnosti.
[ pisac @ 10.11.2016. 17:19 ] @
Ja ću da vam kažem šta se desilo i šta će dalje da se dešava.

Američki establišment nije monolitna organizacija već skup interesnih grupa, od kojih su neke moćnije od drugih a verovatno neke međusobno i sarađuju. Eventualni vladari iz senke možda i jesu vladari ali nisu ni svemogući ni svevideći već se trude da to postanu.

Teorija koja trenutno važi za "fenomen" Trampa je da je Hilari (izbor najšireg i najpsihopatskijeg dela establišmenta koji živi da bi ratovao i gledao krv) u početku medijski pogurala trampa da bi kasnije kao predstavnik svoje stranke lakše pobedila na izborima protiv autsajdera iz suprotne stranke (jer je ona prilično omražena - sa razlogom), a sa Sandersom se unutarstranački izborila drugim prljavim metodama (za koje su svi čuli preko vikiliksa) i time u stvari u sopstvenoj stanci potukla kandidata koji bi 'ladno pobedio Trampa na izborima samo da bi ona imala neke šanse. Još dok se Sanders borio da postane kandidat demokratske stranke a Tramp već bio viđen kao najverovatniji kandidat republikanaca se znalo da Tramp ne bi imao nikakve šanse protiv Sandersa dok protiv Hilari ima veće šanse, ali se nastavilo sa podmetanjem klipova Sandersu. Sanders nije po volji establišmenta, on je socijalista, i kao takav je čak i manje poželjan nego Tramp. Sve u svemu, desilo se to što se desilo. Da li je to sve predstava za narod nemam pojma, možda nekoj interesnog grupi (a interesi ne moraju biti samo novčani) i odgovara da napravi haos u društvu/svetu/gdegod, pa je dotična grupa pogurala Trampa i mimo znanja Klintonove, ili šta god bio razlog tu smo gde smo.

Šta će dalje biti? Pa ako je Tramp zaista autentični kandidat koji je svoje realne stavove i planove iznosio tokom kampanje sa namerom da bar nešto od toga i sprovede u delo a ne samo da (kao Vučko) dođe na poziciju sa koje će da radi nešto suprotno od toga, a ako to zaista ne odgovara najmoćnijem establišmentu koji je pokušao da postavi Hilari pa nije uspeo, onda će biti ovako: Psihološki profajleri su već počeli temeljne psihoanalize i projektovanje planova kako da novoizabranog predsednika uvuku i usklade sa šablonom po kome treba da funkcioniše. Američki predsednik je mašinovođa lokomotive koja ide po šinama i skreće tamo gde mu skretničari odrede. On kao pojava ima neku više simboličnu ulogu, svojim delovanjem može da ubrzava ili usporava voz ali nema dozvolu da samostalno skreće tamo gde zaželi. Ukoliko ne uspeju da ubede Trampa da vozi po šinama, i ako Tramp nastavi da pravi štetu želeći da skrene voz na skretnicama koje nisu predviđene pa počne i sam da ih pomera, može mu se desiti da poseti Kenedija. Meni Tramp ne deluje kao osoba koja bi rizikovala druženje sa Kenedijem zbog svojih ideala, već više kao osoba koja bi bez problema prodala ideale za lovu.

[ Java Beograd @ 10.11.2016. 18:21 ] @
Neće ništa da se desi. Pruga je odavno sagrađena, lokomotiva ide pravo. Gotova priča.

Tramp se malo se više zaneo u kampanji, u ponekim nastupima, božemoj, to se svima dešava. Ispljuvao muslimane, Meksikance, imigrante, zato što su glasači iz ciljne grupe to želeli da čuju. Ciljna grupa glasača je očigledno nađena i pogođena.

Kampanja je prošla. Gotovo.
[ Java Beograd @ 10.11.2016. 18:28 ] @
Kučka je bila i ostala. Išla na foru demokratije, umerene levice, ljudskih prava, porodica kao stub društva, ljubav među narodima, mir u svetu - sve suprotno od svega šta je radila u životu. Izvisila. I neka je.

Mada, prosečan USA glasač i nema mnogo predstave o svetskoj politici, ali su skapirali da frustirana, klimakterična matorka nije osoba koja treba da stoji na čelu nacije, i nosi koferče sa dugmićima za atomski rat.

A demokratskoj partiji ostaje nauk da paze sledeći put koga će da nominuju.
[ perkom @ 10.11.2016. 18:33 ] @
Citat:
Java Beograd: Kučka je bila i ostala. Išla na foru demokratije, umerene levice, ljudskih prava, porodica kao stub društva, ljubav među narodima, mir u svetu - sve suprotno od svega šta je radila u životu. Izvisila. I neka je.

Mada, prosečan USA glasač i nema mnogo predstave o svetskoj politici, ali su skapirali da frustirana, klimakterična matorka nije osoba koja treba da stoji na čelu nacije, i nosi koferče sa dugmićima za atomski rat. A demokratskoj partiji ostaje nauk da paze sledeći put koga će da nominuju.

Ako ćemo realno, ona je osvojila više glasova od Trampa.
A da je ne kučka nego zlo neviđeno, ne treba ni pričati.
[ dr killer @ 10.11.2016. 18:46 ] @
Pobeda Trampa, koliko će se promeniti spoljnja politika SAD?

Ovoliko:

[ Otto23 @ 11.11.2016. 00:36 ] @
Citat:
Kučka je bila i ostala. Išla na foru demokratije, umerene levice, ljudskih prava, porodica kao stub društva, ljubav među narodima, mir u svetu - sve suprotno od svega šta je radila u životu. Izvisila. I neka je.


Meni dovoljno sto Shiptari rone suze za Killary (vrlo dobar znak)...
Kao i sto su se uzjogunili ovi Briselski globalisti.
[ bananaphone @ 11.11.2016. 06:38 ] @
Citat:
Java Beograd:
Kučka je bila i ostala. Išla na foru demokratije, umerene levice, ljudskih prava, porodica kao stub društva, ljubav među narodima, mir u svetu - sve suprotno od svega šta je radila u životu. Izvisila. I neka je.

Mada, prosečan USA glasač i nema mnogo predstave o svetskoj politici, ali su skapirali da frustirana, klimakterična matorka nije osoba koja treba da stoji na čelu nacije, i nosi koferče sa dugmićima za atomski rat.

A demokratskoj partiji ostaje nauk da paze sledeći put koga će da nominuju.



Celu Demokratsku Partiju trese hipokrizija, oni su upravo partija koja bi trebala biti protiv Wall Street-a, za socijalnu drzavu i liberalizam

Hillary je isla radikalno sa Wall Street-om iza nje i zato je pukla kod tradicionalnih glasaca DP.

Bill Clinton - srokao socijalna davanja u Americi koja su tu bila od WW2, i pod Nixon-om i pod Bush-om - https://en.wikipedia.org/wiki/...ility_and_Work_Opportunity_Act

Obama - upumpao milijarde u banke.


Tako da je problem DP jos veci od Hillary, ona je samo visnjica na vrhu torte, cela partija treba da napravi radikalni zaokret, posto da su imali bilo koga polu-normalnog kandidata, pobedio bi Trump-a 100:1.

E sad - nas se to ne tice ni malo, nas interesuje spoljnja politika... A tu kao da se presednik nije ni menjao, Amerika je nastavila u istom pravcu i sa istom zestinom bez obzira na predsednika.

[Ovu poruku je menjao bananaphone dana 11.11.2016. u 11:00 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 11.11.2016. 06:49 ] @
Valda će sada da se u USA probudi CPUSA .
[ Windows2 @ 11.11.2016. 12:38 ] @
Pobeda Trampa je trijumf nad mocnim vladarima iz senke iz multimilijarderskih korporacija i vojno industrijskog kompleksa i budi nadu svim slobodoljubivim dobromislecim ljudima da posle visedecenijske politike proizvodnje sukoba po svetu koja je dolazila iz Amerike sada nastupa period mira i boljih odnosa sa celim svetom a narocito sa Rusijom.
Rusiji i Putinu ce biti pruzena ruka prijateljstva i bice priznato pravo naroda Krima na samoopredeljenje i Rusiji ce biti ukinute sankcije. Za nas u Srbiji isto dolaze bolja vremena, Amerika ce shvatiti da je Kosovo deo Srbije i da je politika koja se vodila prema nasoj zemlji bila potpuno pogresna i da je dovela do bombardovanja nase zemlje sto je bila strasna greska i zlocin prema nama kao istorijskim saveznicima SAD.

Ova pobeda radja optimizam da posle visedecenijske teznje za domicijom i gazdovanjem SAD nad celim svetom kao jedine svetske super sile, nastupa period u kom cemo moci da vidimo jedno drugacije pitomije lice Amerike, koja ce se pre svega okrenuti sama sebi i resavanju tinjajucih problema u svojoj kuci. A fokus njene spoljne politike ce biti na postovanju razlicitosti drugih naroda bez zelje za menjanjem njihovih drzavnih uredjenja i kultura i uvazavace se njihova zelja da zive onako kako oni zele.
Milsim da dolaze srecnija, mirnija vremena u kojima cemo ziveti u slobodnijem i boljem svetu : )




░░░░▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄▄
░░░░█░░░░▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒░░▀▀▄
░░░█░░░▒▒▒▒▒▒░░░░░░░░▒▒▒░░█
...░░█░░░░░░▄██▀▄▄░░░░░▄▄▄░░░█
░▀▒▄▄▄▒░█▀▀▀▀▄▄█░░░██▄▄█░░░█
█▒█▒▄░▀▄▄▄▀░░░░░░░░█░░░▒▒▒▒▒█

[ Otto23 @ 11.11.2016. 15:29 ] @
Citat:
Komentar: Šta to nije znala beogradska "elita" iz "Plaze" dok je glasala za Hilari?
Predrag Vasiljević | 11. novembar 2016.

Najvažnije je da su baš oni, koji stalno podučavaju "zaostale" Srbe da biraju budućnost, ovoga puta glasali za prošlost. Za one koji odlaze

DOK je Donald Tramp u utorak uveče u Americi pobeđivao Hilari Klinton, na "biračkom mestu" u beogradskom hotelu "Kraun plaza" trijumfovala je gubitnica.

Tu se, na dočeku izbornih rezultata iz SAD, u organizaciji američke ambasade u Beogradu, okupio šarolik svet - pripadnici nevladinih organizacija, razni evroatlantski mezimci iz kulturnog i javnog života, političari, analitičari, novinari...

I za razliku od više od 90 odsto Srba koji su navijali za republikanca Donalda, elita iz "Plaze" se na improvizovanom glasanju većinski opredelila za Bilovu suprugu (čast izuzecima, kao što je novinarka "Novosti").

Ne pokazuje to samo koliko je jedan medijski istaknuti društveni sloj u Srbiji potpuno otuđen od suštinskog osećanja naroda.

Nije se samo na tom potpuno nebitnom glasanju videlo da su mnogobrojni javni delatnici spremniji da podrže kandidata koji personifikuje izrazitu antisrpsku politiku.

I nije tu jedino bitno to što su mnogi od jastrebova NVO u gostima kod Kajla Skota glasavši za Hilari želeli da "konzerviraju" svoje pozicije, projekte, dnevnice, privilegije.

Najvažnije je da su baš oni, koji stalno podučavaju "zaostale" Srbe da biraju budućnost, ovoga puta glasali za prošlost. Za one koji odlaze.

Nisu shvatili da milijarder Tramp može da se useli u Belu kuću, ne zato što ima zgodnu ženu ili smešnu frizuru, već zato što je simbol promene civilizacijske epohe.

Nisu shvatili da je "bregzit" bio samo početak kraja jednog sveta koji poznajemo i da, kao cunami, nezaustavljivo dolazi novo doba.

Ali izbor "glasača" iz "Kraun plaze" nije ni bitan.

Važnije je da oni koji odlučuju u ovoj zemlji potpuno shvate da je planeta okrenula list.

Narod je shvatio.

http://www.novosti.rs/vesti/na...Plaze-dok-je-glasala-za-Hilari
[ Binary Mind @ 11.11.2016. 19:19 ] @
[ nato_bot @ 11.11.2016. 22:32 ] @
Lepo je videti srdačno oduševljenje Trampovom pobedom.

Tu radost treba krunisati učlanjenjem u NATO da se ovekoveči dolazak 'novog doba'.
[ Binary Mind @ 11.11.2016. 23:05 ] @
^
Konjislave? 'esi li to ti?
[ Sarastro @ 11.11.2016. 23:35 ] @
Citat:
nato_bot:
Lepo je videti srdačno oduševljenje Trampovom pobedom.

Tu radost treba krunisati učlanjenjem u NATO da se ovekoveči dolazak 'novog doba'.

Volonitras, jel da? Znas li da se od januara 2017 ukidaju sendvici?
[ student_apsolvent @ 12.11.2016. 00:48 ] @
Citat:
Sarastro: Volonitras, jel da? Znas li da se od januara 2017 ukidaju sendvici?


Ako mu se ukinu sendviči dobiće bonove ili novac za topli obrok, a možda je položio pripravnički pa dobije platu.

Ne znam što daje Putin svojim botovima, neđe sam pročitao da im daje karinu, no kako sami vele jako su zadovoljni time.
[ Sarastro @ 12.11.2016. 01:14 ] @
Citat:
student_apsolvent:

Ne znam što daje Putin svojim botovima, neđe sam pročitao da im daje karinu, no kako sami vele jako su zadovoljni time.

Opet ti o tvojim mastanjima i vlaznim snovima ...
[ student_apsolvent @ 12.11.2016. 01:27 ] @
@Serasto

Ma biće da je istina, samo ti neprijatno da priznaš.

Ajde onda , ako nije karina, šta dobijate?
[ Sarastro @ 12.11.2016. 06:45 ] @
Djurovicu, nicim pomenut i nigde prozvan upadas sa nekim nebulozama, pominjes Putina, karine i pitas kojesta ... otkud ja mogu da ti odgovorim, pa nisam ja Frojd da znam sta ti je i sta ti se mota u glavi.
[ dusanboss @ 12.11.2016. 10:38 ] @
Kada je počela cela ova zezancija sa Trampom napravili ljudi filtere da ga ne gledaju na inernetu. Mislio sam da je to glupo bilo tada, medjutim ovih dana bi mi stvarno dobro došlo tako nešto. Ne mogu da upalim komp ni TV, a da Tramp ne iskoči od negde.

Dobro je da ima ljudi koji misle da će se sad svari bitno promeniti i to na bolje. Nada poslednja umire. A zar nije crno dete isto trebalo da napravi revoluciju u američkoj politici?
[ Shadowed @ 12.11.2016. 15:19 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Ha ha ha! Čuj, "nije moj izbor"!? Pa šta treba, raznažena nacijo/generacijo, da svako ima svog predsednika i da se svakom ispunjavaju želje? I da se popi$ate na odluku i izbor većine jer vašim nedoraslim i razmaženim guzzicama ne valja ono što većina hoće? I posle kažu - Amerika i nove generacije mladih, obrazovanih ljudi su budućnost sveta i demokratije. Jesu, što bi rekao moj imenjak i veliki demokrata, malo morgen!

Generalno se slazem. Ako je neko izabran, nema sta da se bunis. ALI u ovom slucaju to nije bas sasvim tako jer elektori nisu jos uvek glasali. Teoretski, Tramp ne mora zaista biti predsednik. Doduse, toliki broj elektora koji bi glasalo za drugog kandidata u jednim izborima bi bio veci presedan od toga da ovakav idiot bude predsednik.
[ student_apsolvent @ 12.11.2016. 19:23 ] @
Citat:
Sarastro:
Djurovicu, nicim pomenut i nigde prozvan upadas sa nekim nebulozama, pominjes Putina, karine i pitas kojesta ... otkud ja mogu da ti odgovorim, pa nisam ja Frojd da znam sta ti je i sta ti se mota u glavi.



Kako odakle ti možeš da odgovoriš?

Ti imaš informacije iz prve ruke, ako znaš o ukidnju sendviča, sigurno znaš za ostalo. Kako si kod Putina na platnom spisku, koga ću drugog pitati no tebe.


[ student_apsolvent @ 12.11.2016. 19:30 ] @
A što ne pogledate strukturu onih koji protestuju?

Što se ne zapitate koliko je među njima emigranata bez prava glasa, sirotinje koja je zasegnuta za Obama Care, u sištini niko bitan što ima mogućnost uticaja.
Mitingovaće još par dana i toliko, ako se sami ne raziđu, pomoćiće im policija i vojska u tome.
[ Otto23 @ 12.11.2016. 21:37 ] @
Ocigledno se nisu nadali pobedi Trump-a. Pisac je u pravu... gurali su Trampa kao protiv kandidata koji "nema sanse" (tj. anti-kandidanta) - nadajuci se da ce Killary da ga pobedi 100%. Sada kad se to nije dogodilo - vrshe pritisak kako bi se ovaj "upristojio", da ispuni 101% onoga sto su zacrtali sa Killary (bez da postavlja nezgodna pitanja, ili da misli da moze nasto na svoju ruku da odluci - ma koliko to minimalno bilo).

I da, ko bi drugi orgaizovao demonstracije... nego Soros & Co.
Samo da mu se prikljuci onaj nas sponzorisani jadnik, Srdj0, i sedam patuljaka SKOJ-a iz Otpora i slicnih "NVO"... i 'de ces kraja sreci :)

Citat:
Soroš ruši Trampa uličnim demonstracijama
Novosti online | 12. novembar 2016.

Neke od demonstracija protiv Trampa u SAD organizovale su grupe koje sponzoriše simpatizer Hilari Klinton i milijarder Džordž Soroš


Neke od demonstracija protiv Trampa u SAD organizovale su grupe koje sponzoriše simpatizer Hilari Klinton i milijarder Džordž Soroš. Među imejlovima šefa izbornog štaba Klintonove Džona Podeste, koje je objavio „Vikiliks“, nalazi se strateški dokument u kojem se pominje organizacija „Muvon.org“ (MoveOn.org/Napred), koju podržava Soroš, kao i organizovanje i finansiranje najnižih slojeva te organizacije.

„Muvon.org“ izdala je saopštenje u sredu popodne o protestima, u kojem je pisalo da se „stotine Amerikanaca i desetine organizacija mirno okupilo ispred Bele kuće i u gradovima širom SAD kako bi nastavilo sa borbom protiv mizoginije, rasizma, islamofobije i ksenofobije“.
„Večeras će hiljade Amerikanaca biti na stotinama mirnih okupljanja u gradovima i mestima širom zemlje, uključujući i ispred Bele kuće, nakon rezultata predsedničkih izbora.“

„Okupljanja, koja organizuju ’Muvon.org‘ i njeni saradnici, potvrdiće kontinuirano odbijanje netrpeljivosti, ksenofobije, islamofobije i mizoginije Donalda Trampa i pokazati našu odlučnost da se borimo zajedno za Ameriku, za šta verujemo da je još uvek moguće“, navodi se u saopštenju.

„Oni koji ih raspiruju, a mnogi od njih zaista rade za organizacije koje finansira Soroš, zaista govore tim nevinim demonstrantima, a možda i manje nevinim demonstrantima, da su u opasnosti od Trampa, iako Tramp nije uradio ništa osim propovedanja jedinstva od kada je pobedio na izborima“, smatra Marko Gašić, britansko-srpski politički komentator.

Protivljenje svetske elite novoizabranom predsedniku SAD Donaldu Trampu možda se razlikuje od onog što se govori demonstrantima, rekao je Gašić.

„Ovo su izbori u kojima su oni imali sve medije, moć i novac, a ipak su ih izgubili“, kaže Gašić.

„Sada se odlučuje između stava Klintonove i Soroša da je jedina dozvoljena demokratija jednopartijska demokratija, koja se slaže sa onim što oni kažu, a ukoliko se to ne desi, oni su spremni da naprave kontrarevoluciju i unište demokratiju i demokratsko glasanje.“


Međutim, Gašić ne misli da će oni pokušati da se oslobode Trampa. „Ali želeće da ga zastraše da bi pristao na socijalni mir u kući, sve dok svetska elita može da nastavi da vodi svoje ratove u inostranstvu. Oni žele da Tramp postane neokonzervativac, kao što su oni“, dodaje on.

Od pobede Trampa na izborima u utorak održavaju se protesti u gradovima širom SAD, od kojih su svi uporišta Demokratske partije. Protestuje se tri noći, a više protesta planirano je za petak veče i vikend. Na protestu u Portlandu u četvrtak učestvovalo je više od četiri hiljade ljudi, policija je proglasila nemire i upotrebila suzavac i ispalila gumene metke na demonstrante, nakon što je tvrdila da su ih napali demonstranti.

Uhapšeno je 26 osoba.

SAD Vodeći finansijeri Demokratske partije u Kaliforniji započeli su kampanju pozivom na odbacivanje izbornih rezultata, tvrdeći da oni nisu bili u skladu sa državnim vrednostima. Gašić smatra da je neko „umešao prste“, jer „Amerika nikada tradicionalno nije imala problem sa prihvatanjem izbornih rezultata“.


„Imamo Soroša iza mnogih ’obojenih‘ revolucija u drugim zemljama i finansiranje u suštini poluobojene revolucije u SAD“, kaže Gašić, navodeći kao primer narandžastu revoluciju u Ukrajini.

„Ne znam da li se to svrstava u izdaju. On svakako deluje iz senke. Njegov jedini legitimitet je njegov novčanik. Njegova jedina briga je da stvori vrstu demokratije koju može da podupre i iz koje može da izvuče korist. To je osoba koja stoji iza ovog protesta protiv validnih, legitimnih, slobodnih izbora.“

Među imejlovima Podeste, a koje je hakovao i objavio „Vikiliks“, nalazi se pismo od 9. septembra 2007. godine koje je Podesta poslao ekspertskoj grupi Centra za američki napredak i podelio sa „Muvon.org“. U njemu se kao prilog nalazi strateški dokument u kojem se traži finansijska podrška Džordža i Džonatana Soroša, Pitera i Džonatana Luisa, Herba i Marion Sandler, Stiva Binga i Džona Sperlinga za aktivnosti najnižih slojeva partije.


„Iako su izgledi za dobijanje izbora čvrsti, a imovina progresivnog pokreta daleko bolja nego ranijih godina, ima nekoliko praznina koje treba popuniti. Glavna među njima je bolja veza između terenskih aktivnosti i značajnog sadržaja i obaveštavanja“, napisao je Podesta u dokumentu finansijerima Demokratske partije.

„Da bismo sledeće godine pobedili, moramo da uradimo bolji posao kontrolisanja javnog dijaloga i opšte strukture izbora.“

Dalje se u dokumentu navodi kontrola političkog govora upotrebom „mreže osnovnih organizacija, propagandnih grupa, ekspertskih grupa, rada sa mladima, rada verskih zajednica, grupa usmerenih na pojedince, interneta i blogosfere… da bi se politički sadržaj plasirao kroz jaku ’eho-komoru‘ i sistem poruka“.


„I jasno je da će svako od vas kao pojedinac igrati važnu ulogu u finansiranju preostalih poslova.“

U članku iz 2004. godine „Vašington post“ je otkrio da su Soroš i njegova supruga Suzan Veber Soroš dali 1,46 miliona dolara organizaciji „Muvon.org“.

Kompanija za obradu podataka „Katalist“, koja je specijalizovana za napredne ciljeve, primila je 2014. godine novi krug investicija, uključujući i 2,25 miliona dolara od liberalnog milijardera Džordža Soroša, objavio je tada „Si-En-En“.


http://www.novosti.rs/vesti/pl...Trampa-ulicnim-demonstracijama



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 12.11.2016. u 22:57 GMT+1]
[ anon70939 @ 12.11.2016. 22:49 ] @
http://www.alo.rs/srbi-doneli-pobedu-trampu/81043

Znao sam!!!!
[ Sarastro @ 13.11.2016. 04:38 ] @
Ovo je tek uvertira, cekajte dok stigne zuta patkica.
[ vladd @ 13.11.2016. 10:29 ] @
Meni su interesantni evropski komentatori koji su se uslihtali u demokratski deo administracije, i sada ihh ceka naporan posao slihtanja nanovo.
Cak imaju bezobrazne komentare o odsustvu Trampove strategije, mali zvrndovi prema provereno uspesnom milijarderu, a nisu tako blebetali dok je recimo Bus pravio klanice po planeti. Ili Klintonova. Drska gazenja medjunarodnih prava.
I koliko su bile uspesne? Dovoljno da ojacaju i Rusija i Kina, da spasavaju zivu glavu od globalnog ludila...

Sada cemo da vidimo da li su doticne "demokrate" dovoljno drske da po navici pogaze sopstvena demokratska pravila i aktiviraju soroseve pare i patkice..
[ Shadowed @ 13.11.2016. 10:55 ] @
Jedno od najboljih objasnjenja kako ce se promeniti politika SAD dolaskom Trampa:

[att_img]
[ Sceka @ 13.11.2016. 13:20 ] @
Do sada se pokazalo kao tacno, manje ili vise marioneta. S' tim da je marioneta koja je i inace "na liniji" uvek imala vise uspeha, logicno, mislim na licni uspeh. Poslednja recenica je u stvari sustina...


Pozdrav!
[ Windows2 @ 14.11.2016. 16:04 ] @
Evo sta je onomad tvitovao o Snoudenu: https://twitter.com/realdonaldtrump/status/457314934473633792

Citat:
Snowden is a spy who has caused great damage to the U.S. A spy in the old days, when our country was respected and strong, would be executed
[ dusanboss @ 14.11.2016. 17:46 ] @
Windows2 uhapsiše onog tvog proruskog bradonju Andreja. Pozivao ljude na oružije il tako nešto. :)
[ Windows2 @ 14.11.2016. 18:18 ] @
Ne znam o cemu se radi a i ne znam kakve to ima veze sa ovom temom.
[ dusanboss @ 14.11.2016. 23:39 ] @
Aj šta ne znaš? Nije mu ovo prvi put. Nego ajmo svi braćo Srbi pod oružije i samo čekajmo druga (druga hahaha) Putina da da znak.
[ Windows2 @ 15.11.2016. 20:20 ] @
Ako si hteo da ukazes na neku vezu tvitovanja o Snoudenu i Andrejevog tvitovanja onda kazi jasno sta hoces da kazes. Necu da nagadjam na sta ciljas.
[ dusanboss @ 15.11.2016. 21:29 ] @
Moja greška. Izgleda da je to stara vest. A i nije jedino privodjenje dotičnog.
[ perkom @ 16.11.2016. 18:50 ] @
[ pisac @ 17.11.2016. 17:08 ] @
Stvar sa Amerikom i njenom pozicijom u svetu je dosta komplikovanija nego što je Tramp zamišljao dok je pričao svoje izborne pričice. Deo tih priča je prosut samo radi glasova, ali deo priča je Tramp možda i smatrao ostvarivim, međutim...

On Ameriku ne može da napravi "velikom ponovo" ako ne nastavi politiku osvajanja sveta. Cela Amerika je zasnovana na osvajanju sveta, njihovo enorman unutrašnji dug raste u beskonačnost samo zato što decenijama uspešno parazitiraju na ostatku sveta jer je dolar "svetska valuta", a oni samo zahvaljujući tome žive dobro. Oni vode ratove i istrebljenja da bi dolar ostao svetska valuta. Onoga trenutka kada se to prekine iz bilo kog razloga, nastupa katastrofa za Ameriku a i za sve druge koji su ekonomski vezani za Ameriku odnosno za globalizaciju. Što se duže ostaje u toj priči i okreće pogled od realnosti, posledice će biti sve teže jer dug sve više raste, i nažalost jedini izlaz iz svega toga za Ameriku može biti ili osvajanje celog sveta (što bi trenutni status produžilo za još 5-6 decenija) uz eventualni gobalni rat ili u suprotnom nastupa raspad Amerike. Onoga trenutka kada prestane sposobnost "širenja" amerike odnosno povećanja unutrašnjeg duga na račun ostatka sveta, tog trenutka Amerika implodira sama u sebe i raspada se.

Oni koji su svesni toga upravo grabe sve što mogu dok još traje, i kuju planove da to stanje produže što duže mogu po bilo koju cenu. Obratite pažnju: "bilo koju cenu".

Nisam ja džabe pomenuo Kenedija...
https://www.youtube.com/watch?v=xFt31eijV6Q#t=1152
Skočiti na 19:12
[ student_apsolvent @ 17.11.2016. 23:25 ] @
Taj ti raspad Amerike nastupa više od 70 godina i nikako da nastupi. Bilo je i pre tvoje pojave drugih vidovnjaka koji su vidjeli raspad i propast Amerike, a bogami i Engleske.

No da te pitam kad smo se već ođe susrijeli, jesi li ti od novih vidovnjaka koji uviđa propast Amerike ili pjevaš staru pjesmu o "Americi i Engleskoj"??
[ pisac @ 18.11.2016. 00:25 ] @
Odgovor na tvoje pitanje je već dat ali ga nisi primetio u gomili tebi nerazumljivih pojmova i rečenica
Citat:
Onoga trenutka kada prestane sposobnost "širenja" amerike odnosno povećanja unutrašnjeg duga na račun ostatka sveta, tog trenutka Amerika implodira sama u sebe i raspada se.
[ student_apsolvent @ 18.11.2016. 21:54 ] @
Citat:
pisac: Odgovor na tvoje pitanje je već dat ali ga nisi primetio u gomili tebi nerazumljivih pojmova i rečenica :D



Nije to odgovor, to je uslov koji se mora zadovoljiti. Moje pitanje je što ćemo ako se uslov koji postavljaš nikad ne zadovolji?

Tendencija ukazuje da nema ni govora da se stvari kreću u pravcu zadovoljavanja uslova koje postavljaš.

Zato sam pitao kojim pokazateljima si bio vođen kad si zaključio da se bliži propast Amerike ( i Engleske) ili si samo još jedan iz "hora" pjevača poznate nam pjesme o smaku svijeta?
[ Bradzorf012 @ 18.11.2016. 22:29 ] @
Hajde da stvar malo obrnemo. Kada će konačno slom i propast Rusije? Od natofila i rusofoba na raznim portalima i forumima već godinama slušam jednu istu priču, samo što nije, evo saće, a ono ništa. Ne mogu više da čekam, ovo postaje nepodnošljivo.
[ student_apsolvent @ 18.11.2016. 22:45 ] @
Citat:
Bradzorf012: Hajde da stvar malo obrnemo. Kada će konačno slom i propast Rusije? Od natofila i rusofoba na raznim portalima i forumima već godinama slušam jednu istu priču, samo što nije, evo saće, a ono ništa. Ne mogu više da čekam, ovo postaje nepodnošljivo.


Biće totalnog sloma kad nestane Putina iili kad shvati da mi je politika pogresšna.

No nije poenta priče propast Rusije, posećivao si pogrešne sajtove, radi se o uslovljavanju, pritisku da Rusija promjeni politiku. Mora otvoriti vrata stranim investicijama, otvoriti tržište. Ne sme se ponavljati Yukos.

Nijesam pročitao da neko očekuje propast Rusije, više bih to nazvao "pomoć da razumije kako normalan svijet funkcioniše". Ista je situacija sa Srbijom, niko ne razmišlja o propasti Srbije, jedino što se mora uraditi u Srbiji je promjena načina razmišljanja večeg djela stanovništva.
[ perkom @ 18.11.2016. 23:35 ] @
Citat:
student_apsolvent: Biće totalnog sloma kad nestane Putina iili kad shvati da mi je politika pogresšna.

No nije poenta priče propast Rusije, posećivao si pogrešne sajtove, radi se o uslovljavanju, pritisku da Rusija promjeni politiku. Mora otvoriti vrata stranim investicijama, otvoriti tržište. Ne sme se ponavljati Yukos.

Jel to što živiš u Bugarskoj ujedno i dar za vidovitost pa vidiš slom Rusije?
O kakvom uslovljavanju ti govoriš? Ko će to naterati Rusiju da promeni politiku?
Nedavno sam imao čast da u bolnici u Rusiji upoznam čikicu od devedeset godina. Bio je pilot-lovac u drugom ratu, Korejskom i Vijetnamskom ratu. Na moje pitanje, koliko puta se sukobio sa amerima, tužno je odgovorio, malo, jako malo puta jer su prosto bežali?!
Jednostavno, kako je rekao, bežali su od sukoba sa ruskim lovcima. Jedino gde su se sukobljavali, sukobljavali su se u Holivudu.
Rusija ne mora ništa što nije u njenom interesu!
Yukos se ne sme ponoviti! To je bila brutalna privatizacija (otimačina u vreme Jeljcina) a nadmeni Hodorkovski je mislio da je nedodirljiv i da ne mora nikome polagati račune a još manje plaćati porez.
Završio je u zatvoru a Yukos mu je oduzet i to je sada Rossneft.
Očigledno je da ti crpiš informacije sa pouzdanih sajtova i na osnovu njih pišeš nebuloze.
Rusija će voditi svoju politiku i rukovodiće se isključivo svojim interesima a ne nikakvim pritiscima i ucenama.
Eno, sankcije su je bacile na kolena. Nemaju hleba da jedu a na izborima koji su pojam demokratije za izbore u SAD-u, Putin je dobio apsolutnu podršku naroda.
Nastavite li sa politikom "ucena" Rusije, Putin će vladati do smrti!
Sve dok vas hebe kako voli, za Ruse je najbolji predsednik!
A da vas hebe i zavrće uši, vidi se po kolektivnom, horskom, skičanju zapada.
Iskreno, i ti skičiš i to baš dobro a tek ćeš!
[ Aleksandar Đokić @ 19.11.2016. 01:18 ] @
Meni je bas drago da je bar neko, konacno, zadovoljan.
[ pisac @ 19.11.2016. 02:05 ] @
Citat:
student_apsolvent: više bih to nazvao "pomoć da razumije kako normalan svijet funkcioniše". Ista je situacija sa Srbijom, niko ne razmišlja o propasti Srbije, jedino što se mora uraditi u Srbiji je promjena načina razmišljanja večeg djela stanovništva.




E legendo...

Propast Srbije je neminovna ako uđe u taj sistem.

Vidi ovako, objasniću ti vrlo prosto: Američki/zapadni sistem koji ti eufemistički nazivaš "normalan svet funkcioniše" je sistem za jednokratnu upotrebu. To je sistem koji spinuje samog sebe i svoje stanovništvo, pozajmljuje sam sebi nepostojeće pare dok crpi život sa planete i od toga pravi kompjutere, automobile, i svemirske brodove. Sve "razvijene" zapadne zemlje su do grla (ili iznad glave) u gov... pardon "unutrašnjim dugovima", a svi ti dugovi se moraju vratiti. Te dugove će vraćati ili deca + unuci + praunicu + čukununici ili će ih vraćati crnci iz Afrike, i Balkanci i Rusi i ostali koji dozvole tim zapadnim mrcinama da im kroje sudbinu i pretvaraju ih u svoje robove.

Nisi do sada uspeo da shvatiš da je to čemu se diviš najdalje od "normalnog sveta" a najbliže apokalipsi. Normalni svet je onaj koji ode ujutro da izore njivu i da posle jede hranu koja je rodila zahvaljujući njegovom trudu, a ovo što je sada u tom tvom "normalnom svetu" je obično ludilo koje ne shvata da taj novac koji im stavljaju u ruke i na kompjutere uopšte i ne postoji, i da oni žive samo zahvaljujući širenju piramide tako što se sve više ljudi uključuje u taj "sistem". Taj tvoj "normalni svet" pokušava sav drugi (nenormalni?) svet da uvuče u svoj vrtlog ludila jer je običan parazitski sistem koji može da opstaje samo dok ima koga da od njega uzima, odnosno koga da uvlači u svoje parazitsko postojanje.

Čak ni većina onih koji su uz mene verovatno nisu svesni razmere ponora koji taj "sistem" donosi celom svetu svojim enormnim uvećanjem unutrašnjeg duga i istovremenim prelivanjem tog duga na celu svetsku ekonomiju. Taj unutrašnji dug kao i svaka piramidalna šema mora da pukne jednom i to je neminovno, jer ne postoji nijedan jedini način da se ta kula ne sruši sem da se pod hitno uvedu strahoviti porezi i da se standard desetostruko obori (što opet samo po sebi predstavlja smrtni udarac ekonomiji), a to Amerika niti zapadno razmaženo stanovništvo ne može ni da zamisli. Radije će juriti punom brzinom svojim besnim udobnim luksuznim kolima u ponor nego što će usporiti i reći "hajmo sada da živimo kao siromasi i hodamo peške". E to je bolest ovog čovačanstva. A kad taj unutrašnji dug pukne, raspada se sva ekonomija koja je rasla na tom balonu, i raspadaju se sve države koje je taj bolesni sistem uspeo milom ili mnogo češće silom da uvuče u svoje beznađe.

Svaka država koja uspe da se sačuva od Amerike i njene globalne jednokratne ekonomije, makar to bila i Severna Koreja, je u mnogo boljem položaju od onih koji žive na tom balonu koga sve više naduvavaju.
[ pisac @ 19.11.2016. 02:15 ] @
Ah, da, možda je korisno da dodam: Kada se stanovništvo planete nakon pucanja balona desetkuje i ostane samo milijarda recimo, koja će pri tome silom prilika naučiti da živi u skladu sa prirodom, problem unutrašnjeg duga je samim time rešen. Upravo to je i cilj ovih koji teraju planetu tim putem, gomilaju sebi vrednost i moć dok god mogu spremajući se istovremeno za nastupajuće pucanje balona. To je taj master plan. To je običan sistem za jednokratnu upotrebu koji vodi direktno u propast sve one koji nisu na vrhu sistema.
[ Lacika.1991 @ 19.11.2016. 02:53 ] @
jel ste vi svi toliko kolektivno odlepili ili vam je extra dosadno? :D
[ gilopile @ 19.11.2016. 03:13 ] @
Laci, e nek si ih pit`o!
[ jovajovic100 @ 19.11.2016. 07:44 ] @
Ljiljana Smajlović 11.11.2016

Pobeda Donalda Trampa na predsedničkim izborima u SAD je poraz vladajućeg establišmenta, a bojazan u Evropi proističe iz straha ovdašnje elite za sopstvenu budućnost.
To je za B92.net rekla Ljiljana Smajlović, uz ocenu da je medijska elita proizvela uverenje da će Hilari Klinton da nasledi Baraka Obamu, ali takvog mišljenja nisu bili “svakodnevni Amerikanci“, niti Trampovi glasači kojima se Klintonova podsmehnula kao “gomili žalosnih“.
Naša sagovornica je istakla i da bi se iznenadila kada bi čula da je Tramp uopšte svestan da postoji Srbija, ali i da je ona korišćena u kampanji kao dobar povod za napad na Hilari Klinton, a sve zbog događaja iz finiša 20. veka.

“Klintonovi su toliko dugo na raličitim nivoima vlasti da oni otelovljuju tu takozvanu 'Davos klasu', odnosno krem globalnog, planetarnog društva u kom se prepliću holivudske zvezde, šefovi država, tehnološki i drugi milijarderi... To su umreženi ljudi koji vladaju dobrim delom sveta. Klintonovi u SAD imaju moćnu političku mašineriju, Bil i Hilari su poznati po odanosti svojim prijateljima i političkim operativcima, to je jedan veliki poslovni, politički, kulturni organizam sa mnogo pipaka. Svi su povezani, svi razmenjuju usluge i trguju uticajem, to je elitni klub sa svojim pravilima i poimanjem morala. Bil i Hilari nagrađuju odane i kažnjavaju one koji su ih izneverili, sve pamte i nikad ne praštaju“, kaže Smajlovićeva.

Značajan deo kampanje kandidatkinja Ddmokrata je bazirala je na prozvodnji straha od ruskog uticaju na predsedničke izbore, odnosno ambiciju Moskve da “izdejstvuje“ pobedu Trampa, čoveka koji uživa simpatije ruskog predsednika Vladimira Putina.

“Zabavlja me da čitam kako se američka štampa zgražava nad armijom botova Kremlja, a onda nađete izvanredan ekspozee na portalu Politiko o izvesnom Dejvidu Broku koji za Hilari Klinton angažuje malu vojsku ljudi koji idu u napad protiv svakoga ko kritikuje Hilari na društvenim mrežama... Mladi srpski predavač na Harvardu mi je letos ubeđeno pričao da ne postoje nikakve šanse da Hilari izgubi i da maltene čitav Univerzitet Harvard već godinama radi na projektu da ona postane predsednica. Ona je postigla da je svima bilo logično i očekivano da ona nasledi Obamu, tako da je gotovo neverovatno da nije uspela u tome, to dođe kao neki poremećaj odlično uhodanog sistema“, dodaje Smajlovićeva.

Prema njenim rečima, uloga Vikiliksa i Džulijana Asanža je bila ogromna, zbog niza paketa hakovanih elektronskih pošiljki šefa kampanje Klintonove, Džona Podeste.

“Iz tih mejlova vidi se neko sitničarenje, neka pedanterija, pamti se ko je kome izlazio u susret i ko je kome dužan, to je kao neko računovodstvo veza i protekcija. Neprijatno je kad čitate i vidite da taj krug ljudi nikada nije govorio o tome šta Hilari misli i šta želi da kaže, već su se dogovarali šta bi bilo dobro da ona kaže, kome bi se njene reči dopale i šta bi bilo najisplativije. Vidite u jednom od mejlova da Hilari za tri dana treba da objavi kandidaturu, ali da joj je žao da njen suprug otkaže dobro plaćeno predavanje bankarima, za ne znam koliko novca, iako joj šef kampanje kaže da to nije dobro u trenutku kad nju treba predstaviti kao junakinju običnog čoveka, ženu koja će da se bori za interese “svakodnevnog Amerikanca“. Džon Podesta kaže da zna da su joj se već smučili “svakodnevni ljudi“, ali da makar na početku kampanje treba da kaže nešto u njihovu korist. Klintonovi su stvorili jedan ogroman, ekskluzivni klub zatvorenog tipa“, ističe Smajlovićeva.

Nije se otelo Hilari, dodaje Smajlovićeva, kad je rekla da su birači Donalda Trampa “gomila žalosnih“.

“I ona to govori u Njujorku, pred veoma moćnim i uticajnim ljudima i ona zna da je to javni skup, a njena publika uživa u njenim rečima, iako i oni znaju da će 60 miliona ljudi glasati za Trampa. To se dogodilo i u poslednjoj fazi vladavine Slobodana Miloševića, kada se u DOS nije govorilo kako treba preoteti birače od Miloševića, već se navodilo da su to ljudi kojima se ne može pomoći, da su nepopravljivi i da se ne mogu rehabilitovati. Neko je pitao Bila zašto su belci ogorčeni, odgovorio je da su u takvom raspoloženju jer nekoliko godina nisu dobili povišicu. To je podsmešljivo, ali je i tačno. Oni nisu gladni, ali su ugroženi jer smatraju da su navikli da život treba da im bude sve bolji i bolji. Postoji prezir u Klintonovima prema običnim ljudima, a baš pod navodima 'službe narodu' oni su se obogatili“, ističe Smajlovićeva.

Klintonova je u finišu kampanje regrutovala elite, na završnim konvencijama se družila sa muzičkim i sportskim zvezdama, ali to nije donelo rezultat.

“Slično kao u proleće 2012. u Srbiji. Sve zvezde, filmske, pozorišne, pisci, muzičari, svi su se pojavili u kampanji Borisa Tadića, ali nisu pokrenuli masu, nije bilo naroda na tim mitinzima i tu je stvoren zatvoreni krug. Na reči Klintonove da se ona za nešto bori, Tramp odgovara da se 'bori 30 godina i da se neverovatno obogatila, a da su njeni birači osiromašili' Faktor Trampa joj nije pomogao ni kod Hispanosa. Njih trideset posto ipak je glasalo za Trampa, uprkos efektu 'babaroge' koji je stvaran oko Trampa“, ocenjuje Smajlovićeva.

Istraživači su se posebno obrukali, a kako ističe naša sagovornica, jedino je Nejt Silver 15 dana pre izbora rekao da su Trampove šanse povećane na trećinu.

“Kolege su se ogorčeno digle protiv njega, govorili su da je neznalica, neuk, da ne valja njegov model, da je proračun pogrešan i on je dan pre izbora smanjio Trampove šanse na 25 odsto. To je strašan pritisak i kada to postoji onda oni koji objavljuju svoje procene moraju da se pravdaju, ali i da ustuknu. Sa druge strane, dok se gradio “mit o efektu Tramp na Hispanosima“, tvrdilo se da “tihi glasač Donalda Trampa“, koji će samo da se pojavi na izborima, iako je na to veoma glasno upozoravao između ostalih i reditelj Majkl Mur, rečima da nijedan „besni belac“ na dan izbora neće ostati kod kuće“, kaže Smajlovićeva.

Tramp i Srbija – u domaćoj javnosti se čini da je ta ljubav velika koliko Srbije i Rusije. Srbija je navijala za Trampa, ali pitanje i dalje stoji – da li će Tramp navijati za Srbiju?

“Ja ću biti zaprepašćena ako se ispostavi da je Tramp nešto naročito svestan da mi postojimo, do sada za to nisam videla dokaze, O Srbiji se govori na sajtu Brajtbart, čiji urednik je vodio Trampovu kampanju u finalnoj fazi, ali ne u svetlu brige za nas, već kako bi se izvršio napad na Hilari. Zapamćeno je da su Bil i ona oštrili svoje geopolitičke zube na Balkanu i mislim da smo samo toliko njima ušli u fokus. Iznenadiću se ako čujem da Tramp zna šta je Srbija, ali ljudi koji su ispitivali ranjivost Klintonove su nas imali u vidu zato što smo dobar argument protiv nje“, kaže Smajlovićeva.

U Trampovim rečima naša sagovornica je prepoznala stavove Majkla Flina, bivšeg direktora Vojnoobaveštajne agencije, demokrate koji se odvojio od “establišmenta“ i zauzeo drugačije stavove.

“On govori o izručenju Fetulaha Gulena Turskoj.jer ga vidi kao neku vrstu turskog Homeinija. Tramp je od njega preuzeo i način mišljenja o Rusiji, on je čovek koji smatra da je islamski fundamentalizam veća opasnost od Rusije za Ameriku i da ako imaš nekoga ko ima istog neprijatelja kao ti, pa zašto ti da onda ne koordiniše svoje akcije sa tim rivalom protiv opasnog neprijatelja? Primetno je da je Tramp kroz kampanju ostao dosledan uverenju da sa Rusijom treba sarađivati, uprkos tome što ga je Hilari izlagala hladnoratovskom retorikom na račun animoziteta prema Rusima“, ističe Smajlovićeva.

U tom svetlu se postavlja pitanje da li će Tramp moći da utiče na Pentagon, ali Smajlovićeva ističe da će moći, kao i da, ako se setimo, ni Pentagon ni CIA nisu huškali na rat na Balkanu, to je pre radio Stejt department.

A u Evropi – muk. Bar u onom zvaničnom delu. Krizni alarmi su upaljeni posle pobede Trampa, a naša sagovornica ističe da je u korenu svega “strah za sebe“.

“To je sve isti tip elite, klintonovski... Oni su predstavnici tog istog establišmenta protiv koga se i u Evropi možda diže pobuna. Oni se ne plaše da će da izgube Ameriku kao saveznika, oni brane sebe. SAD su ulagale mnogo više u naoružanje, bila je vojni zaštitnik i EU je zbog toga mogla da se bavi društvenim temama. Ne mislim da će Tramp prepustiti Baltik Rusima, kao što ne mislim ni da će Putin napasti baltičke države. Tramp je Amerikancima rekao ono što žele da čuju i sa čim se slažu, da će Vašington da insistira da Evropljani plate više za odbranu i to je logično, tako bismo se i mi ponašali na mestu Amerikanaca. Ne verujem da će Tramp napustiti NATO, verujem da će navesti evropske države da preuzmu deo tereta“, zaključila je Smajlovićeva.
[ Bradzorf012 @ 19.11.2016. 11:31 ] @
Šta je poenta kopiranja celog teksta/intervjua? Umemo mi da kliknemo i na link, a ako je nešto, neki deo baš zanimljiv nije problem da se kopira. Ovako bačen ceo tekst, bez ikakvog sopstvenog mišljenja na zadatu temu nema ama baš nikakvog smisla.

@pisac
Da, pisao sam i sam o tome, čitava ekonomija je pretvorena u piramidalnu šemu, nešto što ne može da postoji samo kao takvo i nezavisno od usisavanja spoljašnjih resursa: ljudskih, prirodnih, teritorijalnih. Kada spoljašnji izvori presuše, nastaje problem. Pošto je planeta postala mala, a sve je više jakih igrača stvar neminovno mora da udari u zid. Drugačije rečeno, mala bara, buno krokodila.

Jedna mala ispravka u vezi svemirskih brodova. U svemir lete, ali poleću sa ruskog kosmodroma, lete na ruski pogon. Kada stignu na međunarodnu svemirsku stanicu, stigli su na nešto što je napravio Rus.
[ Sceka @ 19.11.2016. 13:22 ] @
Citat:
Kada stignu na međunarodnu svemirsku stanicu, stigli su na nešto što je napravio Rus.



Citat:
ISS je zajednički projekat 16 država i šest svemirskih agencija: SAD-a (NASA), Rusije (FKA), Japana (JAXA), Kanade (CSA), Brazila (AEB) i Evropske svemirske agencije (ESA), to jest, Belgija, Danska, Francuska, Njemačka, Italija, Nizozemska, Norveška, Španjolska, Švedska, Švicarska i Ujedinjeno Kraljevstvo.



Pozdrav!
[ bananaphone @ 19.11.2016. 13:28 ] @
@Sceka - jeste projekat 16 drzava, ali neke daju tehnologiju a neke pare :).

Tehnologija ISS - je ogromnim delom Ruska, i tu su Rusi prvo napravili najveci proboj u tehnologiji, drugo podelili tehnologiju sa celim svetom...
[ vladd @ 19.11.2016. 13:52 ] @
E sto volim kada se javi Smajlovicka kao expert. Eto rece njoj jedan co'ek, i ona napravi filozofski pamflet.
To sto ju je udba postavljala na mesta gde ne treba da bude, to ne znaci da je postala strucna za ta mesta odakle je apanazu primala.

Niko previse nije iznenadjen, sto ih ne sprecava da budu iznenadjeni, niti bi izbor Hilari bio olaksanje bez iznenadjenja.

Jednostavno je politika vladajuce grupe dosla u problema iz kojih slede ozbiljne odluke kako izaci iz njih.

Do sada je funkcionisao sistem miksa propagande, sitnih ili krupnih interrvencija, reziranja dogadjaja uz medijsku artiljerijsku pripremu, obilatu corsima.

Sada su nagazili na interese drugih sila, i odluka ne moze da bude na grupi, koja je metodom sitnih prevara formirala politiku. Morali su da izadju iz rupe, i da puknu po Rusiji, a ta kalkulacija nije bila bezbolna. Sitna kevtanja su malo bolela neke ekonomijice u EU, ali prastanje po Rusima bi imalo malo katastrofalnije posledice.

Na nekoliko prevara i provokacija je Putin odgovorio preozbiljno, i prakticno ih anulirao.

Amerika imadva izlaza, da pukne nuklearni rat, ili da napravi osovinu sa Rusijom i Kinom, eventualno Nemackom u EU, i da oni i njihovi kompanjoni nastave da uzivaju i krljaju po svetu, ili konkretan i skupi prst na obaracu, koji bi Hilari morala da povuce.

To bi zagasilo veci deo EU zemalja, poprilicno ukljucujuci i Veliku Britaniju, a ostala sitna EU boranija bi pala na jos nize grane.

Tako da mislim da ce se tzv "spoljna politika" SAD definitivno menjati, ali u tom smeru, pravljenja apsolutnog "petog rajha", gde bi deo planete poceo da oseca cari loseg zivota..bilo oni clanice NATO ili neutralni..
[ jovajovic100 @ 19.11.2016. 15:28 ] @
Bradzorf012 - kopiranje teksta je želja da jednom dobrom i tačnom analizom probam da izvučem temu iz balege u koju su je raznorazi diskutanti počeli da ubacuju . Samo nedostaju četnici i ustaše , kralj i komunisti pa da tema uđe u unapred programirani stereotip.
Bolje jedna dobra analiza , pa makar i tuđa da se malo bolje sagleda celo stanje . A da se teks dopada ljudima govore plusevi u oceni.
To što se tebi ne dopada to je ipak tvoj problem.
Vladd - ti svugde vidiš kožne mantile udbe . Nemoj uvek da polaziš od sebe .
[ Sarastro @ 19.11.2016. 17:02 ] @
Citat:
pisac:
Čak ni većina onih koji su uz mene verovatno nisu svesni razmere ponora...

Priznajem ti da si najsvesniji medju nama ostalima.
Citat:
pisac:
Normalni svet je onaj koji ode ujutro da izore njivu i da posle jede hranu koja je rodila zahvaljujući njegovom trudu, a ovo što je sada u tom tvom "normalnom svetu" je obično ludilo koje ne shvata da taj novac koji im stavljaju u ruke i na kompjutere uopšte i ne postoji, i da oni žive samo zahvaljujući širenju piramide tako što se sve više ljudi uključuje u taj "sistem". Taj tvoj "normalni svet" pokušava sav drugi (nenormalni?) svet da uvuče u svoj vrtlog ludila jer je običan parazitski sistem koji može da opstaje samo dok ima koga da od njega uzima, odnosno koga da uvlači u svoje parazitsko postojanje.

Nije bas tako, taj "virtuelni" novac ipak postoji jer ocigledno cirkulise kroz ekonomiju, jedino redosled nastajanja vrednosti ide obrnutim tokom - prvo nastaje sam novac a kasnije dobija svoju vrednost kroz plasmane kredita i njihovu otplatu kroz rad (stvaranje realnih vrednosti u cije ime je plasiran virtuelni novac). Alternativa ovom virtuelnom novcu jeste vracanje na zlato ili naturalnu razmenu sto, moraces da priznas, u danasnjem modernom svetu nije moguce.
Nije problem u samom novcu koliko u pohelpi onih koji ga stvaraju i plasiraju. Zbog te pohlepe danas imamo Irak, Libiju, Siriju a od skoro ozvaniceno i Rusiju kao mete za novo oplodjivanje plasiranog novca kroz naftu i rudna bogatstva koje ove zemlje poseduju.

Citat:
bananaphone:
@Sceka - jeste projekat 16 drzava, ali neke daju tehnologiju a neke pare :).

Tehnologija ISS - je ogromnim delom Ruska, i tu su Rusi prvo napravili najveci proboj u tehnologiji, drugo podelili tehnologiju sa celim svetom...

Takodje ne treba zaboraviti da su Rusi vec imali jednu svemirsku stanicu pre ove danas, cak su posle pada SSSR dovodili i strane kosmonaute u goste, ali su kasnije morali da je ugase jer su bankrotirali.
[ vladd @ 19.11.2016. 17:05 ] @
Znas ti predobro ko ima i ko nema veze sa njima.

Nego ovi recidivi koznih mantila su obrnuli curak naopako. Nekadasnji su bar angazovali strucne i sposobne a oni samo nadzirali, a sada su se samoproglasili za strucnjake.

Ja drugaciju formulu ne vidim, kada se marginalizuju strucni a postavljaju diltanti.
[ Bradzorf012 @ 19.11.2016. 20:00 ] @
@Sceka

Banana ti je već objasnio, ne mogu da verujem da je i on nešto pametno napisao.

To je kao kad kažeš da je fijat 500l zajednički projekat države Srbije i fijata. Ono jeste, nije da nije, ali: italijani ga dizajnirali, daju kompletnu tehnologiju, izrađuju sve vitalne komponente(motor, menjač, vešanje,...), a mi učestvujemo kao prosta radna snaga na traci, zavrćemo šrafove, šijemo tapacirung i lijemo plastiku(opet po njihovoj tehnologiji).
[ bananaphone @ 19.11.2016. 21:18 ] @
Citat:
Sarastro:
Takodje ne treba zaboraviti da su Rusi vec imali jednu svemirsku stanicu pre ove danas...


Imali su 6-7 ±uspesnih i nekoliko neuspesnih, pre MIR-a :).
Davno sam citao o tome, ali mislim da su i Ameri su imali jednu ±polu uspesnu. I to su sve svemirske stanice koje su ikad postojale pre ISS-a, tako da je tehnologija (pogotovo ona koja funkcionise) stvarno 95% ruska.
[ vladd @ 19.11.2016. 22:02 ] @
Ostace oni tako ujedinjeni i na povrsini Zemlje. Mozda ce dizajn biti 80 ili 95% americki, a Rusi ce da ucestvuju u maloj meri.
Ali ce mnogi da zapiste od koalicije velesila koje forsiraju sopstvene interese...
[ perkom @ 19.11.2016. 22:10 ] @
Citat:
vladd: Ostace oni tako ujedinjeni i na povrsini Zemlje. Mozda ce dizajn biti 80 ili 95% americki, a Rusi ce da ucestvuju u maloj meri.
Ali ce mnogi da zapiste od koalicije velesila koje forsiraju sopstvene interese...

O kakvom dizajnu i procentu pišeš?
Da su ameri imali takav procenat, nikada ali nikada ne bi ušli u dil sa Rusima!
Stvarnost je sasvim drugačija. Izbor je bio, ili se priključiti Rusiji ili ostati na zemlji!
Priključili su se Rusiji kao što su RD-180 izuzeli iz sankcija jer i dan danas ne mogu tehnološki stići Rusiju iz 70-tih!
[ Sceka @ 19.11.2016. 23:35 ] @
Citat:
Bradzorf012:
@Sceka

Banana ti je već objasnio, ne mogu da verujem da je i on nešto pametno napisao.

To je kao kad kažeš da je fijat 500l zajednički projekat države Srbije i fijata. Ono jeste, nije da nije, ali: italijani ga dizajnirali, daju kompletnu tehnologiju, izrađuju sve vitalne komponente(motor, menjač, vešanje,...), a mi učestvujemo kao prosta radna snaga na traci, zavrćemo šrafove, šijemo tapacirung i lijemo plastiku(opet po njihovoj tehnologiji).

Pa nije isto. Niko ni ne kaze da je Fiat 500 zajednicki projekat Srbije i Italije pa se ni ne moze to uzimati kao primer.

ISS je stvarno zajednicki projekat, i stvarno je rec o zajednickim ulaganjima a kako su rasporedjena nemam pojma ali svakako je tacno da su svi dali ono u cemu su najbolji, ono sto moze da koristi u najvecoj meri. To sto je neko dao "samo kintu" ne treba omalovazavati jer da nije bilo te neke "samo kinte" ne bi moglo da se napravi/izvede/postoji... to sto je neko "samo nacrtao nesto"... ...

Ok, omalovazavanje po svim osnovama je dusevna hrana mnogih danas na nasim prostorima. Kapiram ja to, kapiram da je tako ali ne prihvatam da je to dobro a narocito ne prihvatam potrebu za tim.


Pozdrav!
[ Bradzorf012 @ 19.11.2016. 23:54 ] @
Grešiš, silno grešiš.
[ pisac @ 20.11.2016. 02:21 ] @
Citat:
Sarastro:Nije bas tako, taj "virtuelni" novac ipak postoji jer ocigledno cirkulise kroz ekonomiju, jedino redosled nastajanja vrednosti ide obrnutim tokom - prvo nastaje sam novac a kasnije dobija svoju vrednost kroz plasmane kredita i njihovu otplatu kroz rad (stvaranje realnih vrednosti u cije ime je plasiran virtuelni novac).


Tu je glavna prevara: Ne postoji, ne stvara se (tj. stvara se mnogo manje od rasta kredita), samo se širi piramida!

Da se stvara nova vrednost ne bi se unutrašnji dug uvećavao, a uvećanje unutrašnjeg duga je samo po sebi dokaz da se vrednost ne stvara već se ulazi sve dublje u kredite i pozajmice, odnosno da se širi piramida. Unutrašnji dug je upravo to: uključivanje sve većeg broja ljudi u "ekonomiju" kroz nove kredite a bez stvaranja nove vrednosti, ili kroz sve dublje zaduživanje postojećih dužnika. Krediti se sve više umnožavaju da bi stvorili privid stvaranja nove vrednosti i tako pokrili prethodno date kredite, i sve više ljudi uzima te kredite pod pritiskom i propagandom da bi se održala ekonomija bez recesije i bez drastičnog povećanja poreza i nameta odnosno osiromašenja stanovništva, balon se sve više naduvava i situacija je sve nestabilnija i sve bliža pucanju.

I to se dešava i pored svih tih silnih osvajanja i crpljenja resursa od slabih... Situacija je jako jako bolesna.
[ dusanboss @ 20.11.2016. 02:39 ] @
Ne znam koje to resurse Amerika dobija svojim "osvajanjima". Pa cena ratovanja i održavanje toliki ratne mašinerije je neuporedivo veća od bilo kakvih resursa koje bi eventualno mogli da uzmu. Rat jeste biznis sam po sebi, ali ne na taj klasični način gde se porobi zemlja i uzimaju joj se resursi.
[ nato_bot @ 20.11.2016. 08:23 ] @
Amerika za cilj ima svetsku dominaciju na svim područjima.
Šta ima lepše od osećaja moći
osećaja da ste prvi u sunčevom sistemu
osećaja da vam niko ništa ne može.
To je kao droga, ko jednom oseti nadmoć neće hteti da je prepusti bilo kome drugom.
Zato amerika zajedno sa svojim saveznicima i nepobedivim NATO paktom širi svoja krila po celom svetu i napreduje u svim pravcima - ekonomski, politički, vojno, geografski... kako god poželi.
Senka titanskog orla zaklanja sunce i amerika odlučuje kome će da vedri a kome će oblaci od dana stvarati večno ledenu noć.
Američki orao se visoko podigo nad kuglom zemaljskom i vreba neprijatelja da mu kljunom svojim iskopa oči i polomi tintaru.
Tako nam BOG pomogao!
[ Otto23 @ 20.11.2016. 08:36 ] @
Citat:
dusanboss: Ne znam koje to resurse Amerika dobija svojim "osvajanjima". Pa cena ratovanja i održavanje toliki ratne mašinerije je neuporedivo veća od bilo kakvih resursa koje bi eventualno mogli da uzmu. Rat jeste biznis sam po sebi, ali ne na taj klasični način gde se porobi zemlja i uzimaju joj se resursi.


Pa, da. Opste je poznato, kroz istoriju... da se ratovanje ne isplati. Prosto, svi su bili glupi i upustali se u osvajanja teritorija i ratovanja, zato sto se to na kraju ne isplati. Tj. sami sebi su napravili ciste gubitke, stvarajuci nekakve imperije... mastajuci o "lebensraum"-u...
[ vladd @ 20.11.2016. 08:51 ] @
Citat:
perkom:
Citat:
vladd: Ostace oni tako ujedinjeni i na povrsini Zemlje. Mozda ce dizajn biti 80 ili 95% americki, a Rusi ce da ucestvuju u maloj meri.
Ali ce mnogi da zapiste od koalicije velesila koje forsiraju sopstvene interese...

O kakvom dizajnu i procentu pišeš?
Da su ameri imali takav procenat, nikada ali nikada ne bi ušli u dil sa Rusima!
Stvarnost je sasvim drugačija. Izbor je bio, ili se priključiti Rusiji ili ostati na zemlji!
Priključili su se Rusiji kao što su RD-180 izuzeli iz sankcija jer i dan danas ne mogu tehnološki stići Rusiju iz 70-tih!



Dizajn vladanja svetom. Uzimati sta se zeli, ratovati gde se zeli, osim u svom dvoristu. Taj rad, kojem ce rusi da se pridruze, i donesu recimo 5% modifikacija, imaju i oni neka iskustva u tiranisanju.
[ perkom @ 20.11.2016. 09:27 ] @
Citat:
vladd: Dizajn vladanja svetom. Uzimati sta se zeli, ratovati gde se zeli, osim u svom dvoristu. Taj rad, kojem ce rusi da se pridruze, i donesu recimo 5% modifikacija, imaju i oni neka iskustva u tiranisanju.

Ja sam mislio da ti govoriš o ISS-u.
Što se tiče procenata u vladanju svetom, sve je to relativno. Tvoj protivnik je jak srazmerno tvojoj slabosti.
Koliko se da videti, amerika je posejala toliko zla da je samo pitanje dana kada će svi poželeti da joj sve to zlo naplate!
Pojavio se neko ko je rekao dosta i šta sad?
Čim su videli da batina ima dva kraja, promeniše retoriku?
Svidelo se to nekome ili ne, ovo je početak kraja američke bahatosti, posebno ako se uzme u obzir i sve veća vojna moć Kine a uskoro i Indije.
Kauboji moraju da progutaju gorku pilulu ili da se uguše. Trećeg nema jer im je Rusija već stavila do znanja da se više nikada na njenoj teritoriji neće voditi rat.

Citat:
Rusija se ne može uklopiti u sistem kao potčinjena članica nekakve zajednice. Ona se može tretirati samo kao suorganizator mirovnog procesa. Rusi imaju dve vrednosti od koje se nikada neće odreći: to su bezbednost i suverenitet. <...> Zemlju koja ima takve vrednosti niko ne može potčiniti. U Rusiji je snažno izražena svest o neophodnosti odbrane. Mi treba da budemo spremni na sve. Time se objašnjava i karakter propagande, koja je ponekad masovna. A šta radi Zapad? On samo demonizuje Rusiju, on misli da mi pretimo agresijom. <...> Smatra se da će se zemlje poput Poljske, Litvanije i Letonije osećati bezbednije ako NATO razmesti tamo oružje. Međutim, to njima uopšte ne može pomoći, a mi to ocenjujemo kao provokaciju. Ako dođe do krize, upravo to oružje će biti uništeno. Rusija više nikada neće ratovati na svojoj sopstvenoj teritoriji...

Kompletan tekst
[ bananaphone @ 20.11.2016. 10:46 ] @
Citat:
Sceka:
Citat:
Bradzorf012:
@Sceka

Banana ti je već objasnio, ne mogu da verujem da je i on nešto pametno napisao.

To je kao kad kažeš da je fijat 500l zajednički projekat države Srbije i fijata. Ono jeste, nije da nije, ali: italijani ga dizajnirali, daju kompletnu tehnologiju, izrađuju sve vitalne komponente(motor, menjač, vešanje,...), a mi učestvujemo kao prosta radna snaga na traci, zavrćemo šrafove, šijemo tapacirung i lijemo plastiku(opet po njihovoj tehnologiji).

Pa nije isto. Niko ni ne kaze da je Fiat 500 zajednicki projekat Srbije i Italije pa se ni ne moze to uzimati kao primer.

ISS je stvarno zajednicki projekat, i stvarno je rec o zajednickim ulaganjima a kako su rasporedjena nemam pojma ali svakako je tacno da su svi dali ono u cemu su najbolji, ono sto moze da koristi u najvecoj meri. To sto je neko dao "samo kintu" ne treba omalovazavati jer da nije bilo te neke "samo kinte" ne bi moglo da se napravi/izvede/postoji... to sto je neko "samo nacrtao nesto"... ...

Ok, omalovazavanje po svim osnovama je dusevna hrana mnogih danas na nasim prostorima. Kapiram ja to, kapiram da je tako ali ne prihvatam da je to dobro a narocito ne prihvatam potrebu za tim.


Pozdrav!



Protiv sam omalovazavanja, ali izjednacavanje svih ucesnika svakako naginjanje u pogresnom smeru kao i omalovazavanje...

Bez detaljnjih analiza bilo cega, da Rusija nije u tih 16 zemalja koje ucestvuju u ISS-u, ISS-a ne bi ni bilo, sto nije slucaj ni sa jednim drugim ucesnikom, ukljucujuci i Ameriku, da ne pominjem Dansku itd ;)

Da banalizujem - recimo da je umesto ostalih 15 zemalja, Katar oducio da finansira zajedno sa Rusijom ISS - mislim da bi uspeli da je naprave i lansiraju ;)
[ eeestablishment @ 20.11.2016. 11:12 ] @
Citat:
nato_bot:
Amerika za cilj ima svetsku dominaciju na svim područjima.
Šta ima lepše od osećaja moći
osećaja da ste prvi u sunčevom sistemu
osećaja da vam niko ništa ne može.
To je kao droga, ko jednom oseti nadmoć neće hteti da je prepusti bilo kome drugom.
Zato amerika zajedno sa svojim saveznicima i nepobedivim NATO paktom širi svoja krila po celom svetu i napreduje u svim pravcima - ekonomski, politički, vojno, geografski... kako god poželi.
Senka titanskog orla zaklanja sunce i amerika odlučuje kome će da vedri a kome će oblaci od dana stvarati večno ledenu noć.
Američki orao se visoko podigo nad kuglom zemaljskom i vreba neprijatelja da mu kljunom svojim iskopa oči i polomi tintaru.
Tako nam BOG pomogao!



[ Sceka @ 20.11.2016. 13:27 ] @
Citat:
bananaphone:
Protiv sam omalovazavanja, ali izjednacavanje svih ucesnika svakako naginjanje u pogresnom smeru kao i omalovazavanje...

Bez detaljnjih analiza bilo cega, da Rusija nije u tih 16 zemalja koje ucestvuju u ISS-u, ISS-a ne bi ni bilo, sto nije slucaj ni sa jednim drugim ucesnikom, ukljucujuci i Ameriku, da ne pominjem Dansku itd

Da banalizujem - recimo da je umesto ostalih 15 zemalja, Katar oducio da finansira zajedno sa Rusijom ISS - mislim da bi uspeli da je naprave i lansiraju

Nema "recimo". Uvek je to prisutno kao "cinjenica", nemam pojma zasto... "kao kad bi"... "ako umemo kao primer"... "statistika pokazuje"... sve (a narocito filozofiranje i SBBKBB) samo ne fakat koji je trnutno prisutan.

Cinjenica je da je ucestvovalo 16 zemalja. Cinjenica je da su svi necemu doprineli. Sve ostalo je nebitno jer ni inicijalno nije pominjano vec maliciozno navedena "cinjenica" o Rusima. To je poenta. Jeste glupo sto sam reagovao, a reagovao sam jer mi je bilo smesno potenciranje na osnovu poriva sto je potpuno nebitno, beskorisno, besmisleno... ali vrlo u duhu sveukupnih desavanja u komunikacijama izmedju ljudi kod nas a narocito na ES-u (gde se otislo u ne samo krajnost nego postalo vrlo devijantno "pravilo ponasanja").

Ja toliko o tome.


Pozdrav!
[ bananaphone @ 20.11.2016. 14:20 ] @
Otvorio sam raspravu i video tvoj poslednji post i na njega odgovorio, bez citanja prethodnih postova, tako da sam se nadovezao na samo to sto si ti rekao ali ne na kontekst cele price, tako da jbg. nije mi namera bila da podrzim neciju prethodnu tvrdnju (ni sad nisam procitao o cemu se raspravljalo), nego cisto da stavim stvari oko ISS u perspektivu.

Fakat jeste da se ISS sastoji od dva dela, jedan koji je Ruski, i drugi koji je Internacionalni, a taj Internacionalni deo se sastoji od tipa 2/3 Americkog dela i 1/3 svi ostali. Od x clanova posade x/2 su uvek Rusi itd itd. Mislim opet mrzi me da otvaram i trazim po netu faktualne podatke, pricam po secanju, ali cini mi se da je to sto pricam ±tacno.

Tako da reci - 16 zemalja je ucestvovalo u pravljenju ISS-a, je isto kao kad ja kazem - svi smo mi pravili nasu porodicnu kucu, tata i mama su skupljali pare, kupili plac, platili arhitektu, finansirali ceo projekat, deda je pomogao finansijski i nadgledao gradnju a ja sam okrecio svoju sobu i posadio cvece na terasi :). Toliko od mene - ali samo na temu ISS-a, ostala prepucavanja me ne interesuju :)
[ Otto23 @ 22.11.2016. 03:26 ] @
Citat:
In a video message from president-elect Donald Trump, he has announced that his transition team is putting together a list of executive actions for his very first day as president -- including withdrawing the United States from the Trans Pacific Partnership.

The soon-to-be president explained that one of his biggest efforts will be based on bringing jobs back to the US.


https://sputniknews.com/politi...451-trump-executive-order-tpp/
http://www.washingtontimes.com...ce=RSS_Feed&utm_medium=RSS

Realno, Trump ima sanse da zavrshi kao Kenedi... cenim da se mnogim "liderima" (i interesnim grupama) iza zavese, nece svideti ova ideja.

(citaj: godine finog tkanja, pregovaranja, podmicivanja, ucena, postavljanja pozeljnih kadrova... bacene u vodu. Buduci planovi odredjenih grupacija, stavljeni na 'pause'...)
[ jovajovic100 @ 24.11.2016. 08:14 ] @
Da li je Tramp pobedio , pitanje sad ?

"Hilari Klinton je osvojila 64,2 miliona glasova, odnosno dva miliona više od Trampa, koji će u januaru postati predsednik SAD, piše „Kuk politikal riport“. Brojanje glasova u Americi još nije okončano.
Dva miliona glasova razlike u korist Hilari Klinton potakli su grupu pravnika, stručnjaka za obradu podataka i profesora da pokrenu peticiju kako bi se istražilo da li su „strani hakeri“ možda manipulisali ishodom glasanja.

Njihova sumnja zasnovana je na pretpostavci da je Hilari Klinton imala slabije rezultate u delovima Amerike u kojima su korištene glasačke mašine u odnosu na mesta na kojima se glasalo na tradicionalni način, ubacivanjem listića u glasačke kutije.

Kandidatkinja Zelene partije Džil Stajn prikuplja sredstva kako bi zatražila novo brojanje glasova u Mičigenu, Viskonsinu i Pensilvaniji, gde je pobede odneo Donald Tramp."
http://www.vidovdan.org/2016/1...iliona-glasova-vise-od-trampa/

Sada će se videti demokratija uživo .
[ Java Beograd @ 24.11.2016. 08:48 ] @
Ko gubi taj se ljuti. Ko se ljuti dobije kruti.

Niko im nije kriv što imaju većinski sistem, pa još i elektorski. A imaju puno država sa manje od milion ili oko milion stanovnika, a i jednu Kaliforniju sa 38 miliona. I Teksas sa oko 26 miliona. A broj elektora nije proporcionalan broju stanovnika. A svaka savezna država je ili / ili. The winner takes it all.

Tako, džaba kokoški da se sad koprca. Sve je znala unapred i kako se glasa i kako se bira i ko donosi koliko glasova, i koja država ima koliko elektora i kako se postaje pobednik. Izgubila. Gotovo. Tačka.

Čuj "strani hakeri manipulisali ishodom glasanja". Ha, ha, ha. 'Teli su da kažu Putin ukrao izbore! Brate mili, kakvi su to lakrdijaši.
[ perkom @ 24.11.2016. 11:03 ] @
Interesantno, kada je Buš "pobedio" Al Gora, nikome nije palo na pamet da se naknadno prebrojavaju glasovi?
Znači, sve dok "pobeđuju" odabrani sistem nije sporan?!
[ Java Beograd @ 24.11.2016. 12:06 ] @
Citat:
perkom:Znači, sve dok "pobeđuju" odabrani sistem nije sporan?!
Naravno.
- Dok pobeđuju "naši" to je demokratija.
- Kad je Srbin pobedio u Srebrenici, e, to više nije demokratija nego je diktatura i "prekrajanje izborne volje građana", pa, onda ajde, opet da brojimo glasove i da saberemo 2 i 2 je 5.
- Dok je vlada marionetska i u službi moćnika, ta je država demokratska. Inače je diktatura.
- Dok se piše meni u korist, to je sloboda štampe.


Ali, to je duboko u ljudskoj svesti. Dok imaš dobru platu, i dobijaš povišicu ti, a ne neko drugi, dotle firmu smatraš dobrom i direktor ceni tvoj rad. Inače je firma njesra.
[ Shadowed @ 24.11.2016. 12:14 ] @
Skroz se slazem, licemerje je jedna od osonvnih karakteristika ljudi. No, Hilari i Tramp se tu uopste ne razlikuju. Stavise, Tramp je jos pre samih izbora rekao da priznaje iste samo ako on pobedi.
[ Java Beograd @ 24.11.2016. 12:29 ] @
Razlikuju se. Hilari je to rekla (implicitno) posle izbora, a Tramp pre izbora, eksplicitno.

Kao što reče onaj derpe Mats Vilander, svejedno ako Novak opet bude Nr.1 - za njega je Marej prvi.
[ perkom @ 24.11.2016. 12:52 ] @
Citat:
Shadowed:
Skroz se slazem, licemerje je jedna od osonvnih karakteristika ljudi. No, Hilari i Tramp se tu uopste ne razlikuju. Stavise, Tramp je jos pre samih izbora rekao da priznaje iste samo ako on pobedi.

Ja bih dodao da je teško sresti političara koji nije licemeran, posebno u SAD. Možda se samo razlikuju po količini licemerja?
[ Shadowed @ 24.11.2016. 13:12 ] @
Citat:
Java Beograd:
Razlikuju se. Hilari je to rekla (implicitno) posle izbora, a Tramp pre izbora, eksplicitno.

Da, Tramp je odmah priznao svoje licemerje ali su oboje licemerni. Po tom kriterijumu sam rekao da su isti.

S druge strane, logicnije je da u izbore sumnjas (zaista ili samo politicki) nakon sto se dogode nego ako se jos nisu ni dogodili.
Daleko od toga da branim Hilari, oboje su idioti, samo je on gori. To sto mnogi ljudi ovde mrze Hilari pa ne gledaju na stvari racionalno je druga stvar.
[ perkom @ 24.11.2016. 13:17 ] @
Citat:
Shadowed: Daleko od toga da branim Hilari, oboje su idioti, samo je on gori. To sto mnogi ljudi ovde mrze Hilari pa ne gledaju na stvari racionalno je druga stvar.

A u čemu je on gori ili ona bolja?
Za njega još nema dokaza da je on psihopata dok za nju ima pregršt!
Babuskera je oličenje zla na nogama!
Ne znam ko je normalan u njoj video išta dobro?
[ meldonijum @ 24.11.2016. 13:22 ] @
Citat:
Java Beograd:

Kao što reče onaj derpe Mats Vilander, svejedno ako Novak opet bude Nr.1 - za njega je Marej prvi.

I šta je u tome sporno što je za njega Marej u oba slučaja prvi?
A nebi bio derpe da više preferira Djokovića?
[ Java Beograd @ 24.11.2016. 15:03 ] @
Citat:
meldonijum:I šta je u tome sporno što je za njega Marej u oba slučaja prvi?
A nebi bio derpe da više preferira Djokovića?


Ako neko ima najviše bodova na ATP listi, onda je on prvi. Ako ima malo manje onda je drugi. I za tebe i za mene i za ceo normalan svet. Bez obzira kako se zove.

Da li si toliko glup da ovo ne shvataš ?

Kad je auto trka, ili atletika, prvi je onaj koji prvi prođe kroz cilj, a ne drugi. Jel' treba da ti se crta ?

A Vilander je derpe zato što voli muškarce, a ne zato što je bio prvi Federer, pa Nadal, pa Nole, pa Marej.
[ Sceka @ 24.11.2016. 15:26 ] @
Citat:
Shadowed
S druge strane, logicnije je da u izbore sumnjas (zaista ili samo politicki) nakon sto se dogode nego ako se jos nisu ni dogodili.

Nije logicno odnosno logicnije, u realnom zivotu, jer se provereno i dokazano mali milion puta i svuda u svetu zna da se izbori na ovaj ili onaj nacin namestaju (manje ili vise ali se namestaju). Tako da iskustvo, sirom sveta, govori da je logicno odnosno logicnije da se sumnja u izbore i pre samih izbora jer se nije dogodio samo presedan po tom pitanju nego je redovna pojava.
Citat:
Daleko od toga da branim Hilari, oboje su idioti, samo je on gori. To sto mnogi ljudi ovde mrze Hilari pa ne gledaju na stvari racionalno je druga stvar.

Nisu idioti jer su uspeli da dostignu/postignu veoma mnogo u zivotu (vrednovanje postignutog je kod oboje vrlo moguce, evidentno). Idiot to ne bi mogao.

Postoji mnogo razloga sto ljudi ovde mrze Hilari (ja je ne mrzim, onako kako je to uobicajeno u nasem narodu a pricamo za "ovde", potpuno sam ravnodusan i licno smatram da je odlicno odradila sve cega se uhvatila da radi - samo nije uspela da bude predsednik Amerike, i da dodam bitno > ne opravdavam vecinu njenog rada ali ne mesam to sa onim sto sam napisao od otvorene zagrade do crtice).

Ne postoji razlog zasto da se mrzi Tramp. Ne kazem da nece postojati, nemam pojma sta nosi sutra, ali sada nema razloga. Gledano unazad, sta je to minus sto je uradio Tramp u politici? Zna se svaki minus za Hilari ali sta je to minus koji bi se pripisao Trampu?

Zna se sta bi bilo da je Hilari pobedila, pa sama je dosta toga rekla, i cemu tezi i cemu se zalaze i svoje vidjenje i svoja nastojanja i mnogo toga. Mnogo toga je za osudu, lose, negativno...

Sta je to lose sto je Tramp rekao da ce biti? Ko uopste moze da zna sta ce biti osim da nagadja a narocito sto je Tramp novi igrac na vrhunskom politicnom terenu Amerike (do sada nije ni bio ni blizu predsednikovanja Amerike)?


Pozdrav!
[ meldonijum @ 24.11.2016. 15:56 ] @
Citat:
Java Beograd:

Ako neko ima najviše bodova na ATP listi, onda je on prvi.

Za navijača prvi je onaj za koga navija.

Da li si toliko glup da ovo ne shvataš ?

Citat:
Java Beograd:

Kad je auto trka, ili atletika, prvi je onaj koji prvi prođe kroz cilj, a ne drugi.

Govorimo o tenisu!

Jel' treba da ti se crta ?


Citat:
Java Beograd:

A Vilander je derpe zato što voli muškarce

Hoćeš da kažeš da Djoković nije muško pa ga Vilander ne voli?


Vilander je izjavu dao na skaj sportu a to znači pred britanskim auditorijumom.
Šta si očekivao da kaže da je kraljica kurva?

Ti navijaš za Djokovića i to je tvoje pravo
isto tako je pravo Vilandera da izabere za koga će navijati.

Nemoj da zaboraviš da je sport navijanje i urlanje.
Baš kao i ova tema o "politici".
[ Java Beograd @ 24.11.2016. 17:03 ] @
Citat:
meldonijum: Za navijača prvi je onaj za koga navija.
Jbg kad neko nemože da shvati.
Možda tako i Hilari, misli da je prva. Ali to nije subjektivni osećaj, već objektivna stvarnost.
[ meldonijum @ 24.11.2016. 17:21 ] @
Stvarno ne možeš da shvatiš.

Navijači su jedno a učesnici u dogadjaju drugo.

Komentari su bili na račun navijača. Kako drukčije shvatiti izjavu Vilandera osim kao navijačku?

Što se tiče Hilari konkretno ona je učesnik dogadjaja
ali ne bih da se mešam u politiku.
[ dejanet @ 24.11.2016. 19:02 ] @
Generalno, Bog je pogledao demokrate sa Sandersom, medjutim "zlo" je samo-desktruktivno.
[ jovajovic100 @ 25.11.2016. 00:35 ] @
Hilari se ne da . Zli Putko stoji iza svega , a Tramp ide u istoriju .

"Kandidatkinja Zelenih Džil Stajn prikupila je dva i po miliona dolara potrebnih kako bi zatražila ponovno brojanje glasova u Viskonsinu.

Stajnova je sredstva prikupila dan pošto je objavljeno da je na predsedničkim izborima Hilari Klinton osvojila dva miliona glasova više od pobednika predsedničke trke Donalda Trampa.

Džil Stajn će od Viskonsina tražiti da verifikuje glasove birača, koji su to svoje pravo na dan izbora iskoristili glasajući na mašinama, koje je kandidatkinja Zelenih "veoma osetljivim na hakerske napade i zlonamerno programiranje".

Stajnovoj ostaje još nedelju dana da prikupi dva miliona dolara kako bi zatražila novo brojanje glasova u Pensilvaniji i Mičigenu, državama u kojima je, takođe, pobedu odneo Donald Tramp.

Kako je navedeno na njenom sajtu, za novo brojanje glasova u sve tri "sporne" države, Stajnova će do kraja meseca morati da prikupi ukupno petnaestak miliona dolara, uključujući i honorare advokata i posmatrača. "
http://www.b92.net/info/vesti/...category=78&nav_id=1202909
[ član @ 25.11.2016. 06:10 ] @
Citat:
jovajovic100:"Kandidatkinja Zelenih Džil Stajn prikupila je dva i po miliona dolara potrebnih kako bi zatražila ponovno brojanje glasova u Viskonsinu.

Stajnova je sredstva prikupila dan pošto je objavljeno da je na predsedničkim izborima Hilari Klinton osvojila dva miliona glasova više od pobednika predsedničke trke Donalda Trampa.

kao sto sam ti i na onoj drugoj temi napisao...
Citat:
član:trla baba lan da joj prodje dan!



[ jovajovic100 @ 26.11.2016. 07:24 ] @
Druže članu , šta si mi to pisao ?

[ perkom @ 01.12.2016. 10:33 ] @
Izgleda da Crna Gora nije baš interesantna administraciji u SAD-u kako je to mislio Obama?
Prema pisanju Vašingtonskog Roll Call-a, Obamin predlog o pristupanju Crne Gore u NATO pakt neće baš proći tek tako. Pitanje je da li će je Komitet za spoljne poslove usvojiti.
Predsednik američkog Komiteta za spoljne poslove Bob Korker ne gleda blagonaklono na članstvo Crne Gore u NATO-u, zbog čega se odlaže ratifikacija protokola o pristupanju.

[ jovajovic100 @ 02.12.2016. 12:06 ] @
Spoljna politika će se promeniti drastično , nadajmo se . Ako je verovati Trampu :

TRAMP SAOPŠTIO ONO ŠTO CEO SVET ČEKA I ŽELI: „Amerika više neće smenjivati režime po svetu koji nisu po volji Vašingtona!“
Trampovo obećanje: Amerika više neće RUŠITI VLADE, počinje ERA MIRA

http://www.balkanuzivo.net/tra...koji-nisu-po-volji-vasingtona/
http://www.blic.rs/vesti/svet/...vlade-pocinje-era-mira/0mqsfe2

A kako je definitivno on novi predsednik Amerike , Amerika je otvoreno priznala da žestoko rovari po svetu . Samo me muči da li sve te hiljade žrtava koje je svojom sebičnom polizikom napravila po svetu spadaju pod Haški sud ?
[ Java Beograd @ 02.12.2016. 12:28 ] @
Na sud za ratne zločine idu oni koji izgube rat. Nikad pobednici.
[ perkom @ 02.12.2016. 14:25 ] @
Amerikanci ne priznaju jurisdikciju međunarodnog suda.
[ perkom @ 03.12.2016. 16:56 ] @
Mnogo se prašine diglo oko Crnje i Gore (da ne može biti), pa sad i Džim Džatras u Chronicles piše da NATO paktu nije potrebna malena korumpirana članica poput Crne Gore.
Pre par dana na istu temu pisao je američki Roll Call.
Gde ima dima, ima i vatre?
[ eeestablishment @ 04.12.2016. 15:26 ] @


[ dusanboss @ 04.12.2016. 21:39 ] @
Gledo sam ovaj šou sa Alekom Boldvinom i pre izbora. Dobar je :)


Ako se neko pita gde je naš priijatelj Konjislav, dobio je posao u holivudu. :)

[ SlobaBgd @ 04.12.2016. 21:52 ] @
Ma hebo te on, dosadan si više sa Konjislavom.
A u stvari pojma nemaš o kome se radi.
[ dusanboss @ 04.12.2016. 22:49 ] @
Što sam dosadan? Pa nisam ga pominjao više od mesec dana. Pa jel iza Konjislav i 2012 stoji isti čovek? Da nisi ti Konjislav kad tako sigurno tvrdiš da ne znam ko je on?

Konislav je ko Kajser Soze iz onog fima. :) Možda u opšte i ne postoji.
[ Sarastro @ 05.12.2016. 12:11 ] @
Hebo te Konjislav ...
[ student_apsolvent @ 06.12.2016. 01:48 ] @
Citat:
perkom:
Mnogo se prašine diglo oko Crnje i Gore (da ne može biti), pa sad i Džim Džatras u Chronicles piše da NATO paktu nije potrebna malena korumpirana članica poput Crne Gore.
Pre par dana na istu temu pisao je američki Roll Call.
Gde ima dima, ima i vatre?



Samo čitaš novine i sve znaš ;)))))

Jedini problem je razumijeti pročitano. Ali to tebi i ne treba, to je za tebe luksuz. Ti i onako ništa ne razumiješ.







[ dr killer @ 06.12.2016. 15:00 ] @
Crna Gora sada samo tužna pišti
Dok student konj junački njišti
[ eeestablishment @ 06.12.2016. 15:07 ] @
[ perkom @ 06.12.2016. 21:11 ] @
Sve više se u SAD da pročitati da je članstvo C.Gore u NATO besmislica.
Listi se pridružio i Forbes.
[ ssi @ 07.12.2016. 10:32 ] @
Primili su CG u NATO.



The U.S. Senate Foreign Affairs Committee has unanimously supported a resolution on the ratification of a protocol on Montenegro's' accession to NATO.
[ perkom @ 07.12.2016. 11:52 ] @
Citat:
ssi: Primili su CG u NATO.
The U.S. Senate Foreign Affairs Committee has unanimously supported a resolution on the ratification of a protocol on Montenegro's' accession to NATO.


To je samo spoljnopolitički odbor američkog Senata jednoglasno podržao rezoluciju o ratifikaciji Protokola o pristupanju Crne Gore NATO što ne znači da je još primljena!
Proces prijema bi trebalo da se obavi u prvoj polovini naredne godine. Možda on bude formalan a možda i ne prođe?
To što su jastrebovi iz odlazeće administracije ovo proturili brzinski, govori o tome da Tramp ima sasvim drugačije viđenje.
Sačekajmo proleće pa da vidimo. Možda to bude formalnost a možda i obrt?!

[ jovajovic100 @ 07.12.2016. 12:35 ] @
Citat:
ssi:
The U.S. Senate Foreign Affairs Committee has unanimously supported a resolution on the ratification of a protocol on Montenegro's' accession to NATO.


Po tome ispada da je NATO ustvari samo Amerika i da ona samostalno odlučuje o svemu , a da su ostali članovi samo podguzne muve .
[ perkom @ 07.12.2016. 12:55 ] @
Citat:
jovajovic100: Po tome ispada da je NATO ustvari samo Amerika i da ona samostalno odlučuje o svemu , a da su ostali članovi samo podguzne muve .

Pa...manje više i jesu podguzne muve.
Smešno je govoriti o ravnopravnosti armija C.Gore i...ne mora SAD-a, može i Bugarske.
Koja je korist od takvih članica, poput C.Gore, Litve, Letonije, Estonije, Bugarske...sem da se ameri ponašaju kao da su na svojoj teritoriji. Pri tome traže veća prava nego što ih imaju na svojoj teritoriji. Znači, krivično se ne mogu procesuirati po zakonima zemlje u kojoj se nalaze?!
Samo težak ludak to može prihvatiti kao normalno, pustiti nekoga u kuću i da on ima više prava u tvojoj kući od tebe. Da, "braniće te" od neprijatelja koje će on napraviti svojim bahatim ponašanjem.
Znači, došao kod tebe, provocira ti komšije a onda ti kaže, ne brini, braniću te ja samo ako nešto pokuša. Još te i ubeđuje da ti je komšija loš jer drugačiji ne može biti pošto se usudio da odgovori na provokacije.
Takođe, svi bezpogovorno moraju poštovati nacionalne interese SAD-a jer su oni stariji od bilo koga i bilo čega. Samo SAD ima pravo na nacionalne interese i niko drugi. Ko pokuša da štiti svoje nacionalne interese može biti samo neprijatelj!
[ SlobaBgd @ 07.12.2016. 12:55 ] @
Zar je neko mislio da je drugačije?!
[ Java Beograd @ 07.12.2016. 13:52 ] @
Citat:
perkom:Koja je korist od takvih članica, poput C.Gore, Litve, Letonije, Estonije, Bugarske...sem da se ameri ponašaju kao da su na svojoj teritoriji. Pri tome traže veća prava nego što ih imaju na svojoj teritoriji. Znači, krivično se ne mogu procesuirati po zakonima zemlje u kojoj se nalaze?!
Samo težak ludak to može prihvatiti kao normalno, pustiti nekoga u kuću i da on ima više prava u tvojoj kući od tebe. Da, "braniće te" od neprijatelja koje će on napraviti svojim bahatim ponašanjem.
Znači, došao kod tebe, provocira ti komšije a onda ti kaže, ne brini, braniću te ja samo ako nešto pokuša. Još te i ubeđuje da ti je komšija loš jer drugačiji ne može biti pošto se usudio da odgovori na provokacije.
Takođe, svi bezpogovorno moraju poštovati nacionalne interese SAD-a jer su oni stariji od bilo koga i bilo čega. Samo SAD ima pravo na nacionalne interese i niko drugi. Ko pokuša da štiti svoje nacionalne interese može biti samo neprijatelj!


Nije da jeste, jeste da nije. Nije baš sve tako crno-belo.

Tačno je da Estonija (na primer) ne može da sudski procesuira američkog vojnika, ali je tačno i da je američko vono sudstvo brzo i strogo i respektabilno. Naravno, nisu oni takvo sudstvo napravili zbog Estnaca i Litvanaca, već zbog sebe.
Takođe, ne provocira Amerikanac Rusa kroz Litvaniju i Bugarsku, već se to radi na mnogo višem, globalom nivou.

Naravno da NATO nema posebne koristi od C.Gore i Letonije (na primer), ali, ipak za NATO je bolje da su te državice u njihovom savezu nego u savezu sa Rusijom. Dakle, "ne može da škodi".

Pravo pitanje je da li te male državice imaju koristi od NATO ? O, da ! I te kako. C.Gora (na primer) ulaskom u NATO dobija garantovanu "deklarativnu demokratiju" (kao Hrvati sada) i niko je nikad više ne može da proziva i preispituje da li poštuje ljudska prava, prava manjina, da li su izbori demokratski ili namešteni i slično. Momentom ulaska C.Gore u NATO, svaki pokušaji šiptarskih separatista da se preispita demarkacija granica - pada u vodu. Svaka naredna, u šiptarskim bolesnim umovima smišljena, promena granica - odmah pada u vodu. Dalje, koristi su i finansijske, jer NATO ulaže u restruktuiranje vojnih kapaciteta. Tu je i "NATO kišobran", koji nije previše mnogo realan u globalnom ratu, ali, nikad se ne zna. Postoje i lokalni sukobi. I tako dalje, i tako dalje.

Dakle, NATO prima te male zemlje tek toliko da one ne prebegnu Moskvi, po principu "ne može da škodi". A male zemlje hrle u NATO zarad sopstvee sigurnosti.


[ dusanboss @ 07.12.2016. 14:06 ] @
Pa zar ne bi bilo malo van pameti da jedna Bugarska ima isti uticaj u NATO paktu kao USA? Ipak su oni moćniji mnogo i daju više novca nego svi ostali zajedno. Šta je to toliko čudno što Amerika vodi glavnu reč? Normalno da će njihovi iteresi biti na prvom mestu. E sad budi pametan pa uskladi interese svoje zemlje sa njihovim pa ćeš i ti imati korisi. Ili budi glup ko mi 90ih, teraj im inat, pa ćeš da dobiješ po p.

Baš me zanima kako bi se proveo ostatak sveta da je Slobina Srbija imala moć kao Amerika.
[ perkom @ 07.12.2016. 15:04 ] @
Citat:
Java Beograd:Pravo pitanje je da li te male državice imaju koristi od NATO ? O, da ! I te kako. C.Gora (na primer) ulaskom u NATO dobija garantovanu "deklarativnu demokratiju" (kao Hrvati sada) i niko je nikad više ne može da proziva i preispituje da li poštuje ljudska prava, prava manjina, da li su izbori demokratski ili namešteni i slično. Momentom ulaska C.Gore u NATO, svaki pokušaji šiptarskih separatista da se preispita demarkacija granica - pada u vodu. Svaka naredna, u šiptarskim bolesnim umovima smišljena, promena granica - odmah pada u vodu. Dalje, koristi su i finansijske, jer NATO ulaže u restruktuiranje vojnih kapaciteta. Tu je i "NATO kišobran", koji nije previše mnogo realan u globalnom ratu, ali, nikad se ne zna. Postoje i lokalni sukobi. I tako dalje, i tako dalje.

Dakle, NATO prima te male zemlje tek toliko da one ne prebegnu Moskvi, po principu "ne može da škodi". A male zemlje hrle u NATO zarad sopstvee sigurnosti.

Kada bi stvari posmatrao iz drugog ugla onda bi videli da probleme pravi zapad a onda prodaje dobro umotanu ciglu.
Ta Hrvatska, Slovenija i C.Gora bile su demokratske u Jugoslaviji a sada su samo satrapi u kandžama američkih prevara u vidu MMF-a, NATO-a, EU-a, Dolara i demokratije.
Znači, dobro upakovana cigla za naivne kupce. Ako nisi naivan, postoji i druga opcija kako kupiti ciglu. Prosto, zavadi i vladaj.
Na žalost, ogroman broj ljudi ne želi da vidi istinu nego se ponaša kao stado ovaca dok ih vuk kolje.
Zato nema potrebe da se puno polemiše o tome. Ko veruje u deda mraza neka nastavi da veruje i dalje.
[ eeestablishment @ 07.12.2016. 15:10 ] @
Citat:
Baš me zanima kako bi se proveo ostatak sveta da je Slobina Srbija imala moć kao Amerika.

[ perkom @ 07.12.2016. 15:16 ] @
Kako je pojedincima lako isprati svest?!
[ nato_bot @ 08.12.2016. 00:12 ] @
Pozdrav ruskim botovima klovnovima "ozbiljnih analiza".

Rusi bi da budu sila a nemaju ni običnu sajlu
Citat:
NOVI INCIDENT: Ruski avion pao u more

05. decembar 2016. 11:55

Incident na sletnoj pisti nosača aviona "Admiral Kuznjecov" U Sredozemnom moru. Druga nesreća zbog neispravne sajle za zaustavljanje letelice


Komitet USA senata za inostrane poslove je glasao da se ubrza prijem Crne Gore u NATO
Citat:
Senate Set to Advance Montenegro's NATO Bid

The Senate Foreign Relations Committee voted Tuesday to advance the measure, which would expand NATO eastward in defiance of Russia’s fierce opposition. It would mark the the first expansion of NATO's ranks in ex-communist Eastern Europe since Montenegro's neighbors, Albania and Croatia, joined in 2009.


U medjuvremenu Tramp je spustio kajlu kineskim crvenokožcima
Citat:
China complains over Trump-Taiwan call

China lodges a diplomatic protest after US President-elect Donald Trump spoke by phone with President Tsai Ing-wen of Taiwan, but blames Taiwan for the 'petty' move.


A moskovski pajac se ne pita ništa.
[ student_apsolvent @ 08.12.2016. 09:47 ] @
Citat:
perkom:
Citat:
ssi: Primili su CG u NATO.
The U.S. Senate Foreign Affairs Committee has unanimously supported a resolution on the ratification of a protocol on Montenegro's' accession to NATO.



To što su jastrebovi iz odlazeće administracije ovo proturili brzinski, govori o tome da Tramp ima sasvim drugačije viđenje.
Sačekajmo proleće pa da vidimo. Možda to bude formalnost a možda i obrt?!



Jes vala, pravo veliš, drugačije viđenje. Vidio si ti i Obamu đe dobi Nobelovi nagradu za mir pa si mislio da će se štogod promjeniti, kad ono od promjena nema ni govora.

Samo ti čekaj proljeće i eto tebi Rusa u Srbiji. Mi ćemo na proljeće ponovo postaviti suncobrane i pospremiti plaže, te kad ti dođu Rusi ti ih dovedi u Crnu Goru da vidite kako izgleda sloboda i demokratija.


[ student_apsolvent @ 08.12.2016. 09:56 ] @
Citat:
perkom:
Ko veruje u deda mraza neka nastavi da veruje i dalje.



A ko ne vjeruje u Djeda Mraza vjerovaće u Djeda Putina. Kod Djeda Mraza samo radost i veselje, a kod Djeda Putina samo bijeda, zlo i naopako.


[ student_apsolvent @ 08.12.2016. 10:07 ] @
Citat:
perkom:
Citat:
jovajovic100: Po tome ispada da je NATO ustvari samo Amerika i da ona samostalno odlučuje o svemu , a da su ostali članovi samo podguzne muve .

Pa...manje više i jesu podguzne muve.
Smešno je govoriti o ravnopravnosti armija C.Gore i...ne mora SAD-a, može i Bugarske.
Koja je korist od takvih članica, poput C.Gore, Litve, Letonije, Estonije, Bugarske...sem da se ameri ponašaju kao da su na svojoj teritoriji. Pri tome traže veća prava nego što ih imaju na svojoj teritoriji. Znači, krivično se ne mogu procesuirati po zakonima zemlje u kojoj se nalaze?!
Samo težak ludak to može prihvatiti kao normalno, pustiti nekoga u kuću i da on ima više prava u tvojoj kući od tebe. Da, "braniće te" od neprijatelja koje će on napraviti svojim bahatim ponašanjem.
Znači, došao kod tebe, provocira ti komšije a onda ti kaže, ne brini, braniću te ja samo ako nešto pokuša. Još te i ubeđuje da ti je komšija loš jer drugačiji ne može biti pošto se usudio da odgovori na provokacije.
Takođe, svi bezpogovorno moraju poštovati nacionalne interese SAD-a jer su oni stariji od bilo koga i bilo čega. Samo SAD ima pravo na nacionalne interese i niko drugi. Ko pokuša da štiti svoje nacionalne interese može biti samo neprijatelj!


NATO niđe ne dolazi nepozvan, to je osnovna razlika između NATO saveza i tvojih Rusa.

U NATO savez se aplicira, pa ako te i kad te prime postaješ ravnopravan član društva. Dok su tvoji Rusi ulazili tenkovima, od NATO saveza niko nije kukao, a od Rusa su jedva ćekali da se otarase, svi od rijeda. E, sad, pojavi se tu i tamo po neka budala koja je i dalje zaljubljena u Ruse, ali kao što već rekoh, radi se samo o ponekoj budali.
Pardon, da ne bude zabune, može biti da nije u pitanju budala već o domaćem izdajniku koji radi za Ruse iz koristi. Treća mogućnost ne postoji.
[ plus_minus @ 08.12.2016. 14:17 ] @
Citat:
student_apsolvent: NATO niđe ne dolazi nepozvan, to je osnovna razlika između NATO saveza i tvojih Rusa.

U NATO savez se aplicira, pa ako te i kad te prime postaješ ravnopravan član društva. Dok su tvoji Rusi ulazili tenkovima, od NATO saveza niko nije kukao, a od Rusa su jedva ćekali da se otarase, svi od rijeda. E, sad, pojavi se tu i tamo po neka budala koja je i dalje zaljubljena u Ruse, ali kao što već rekoh, radi se samo o ponekoj budali.
Pardon, da ne bude zabune, može biti da nije u pitanju budala već o domaćem izdajniku koji radi za Ruse iz koristi. Treća mogućnost ne postoji.


U pitanju je ipak budala. Ali, budala koju je tata trebao da izdrka. Ta budala se ovde naziva student_apsolvent.
Zaključak proizilazi samo iz ovog dela: Dok su tvoji Rusi ulazili tenkovima, od NATO saveza niko nije kukao, a od Rusa su jedva ćekali da se otarase, svi od rijeda.

Srbi nisu niko. Kukali su mnogi i Srbi a i Crnogorci. A ti, ako si pravi Crnogorac, a ne šiptarijanski crnogorijanac, i to gore što sam ja podebljao, napišeš, svestan šta si napisao, to znači da ti bale idu na nos i dalje, račune ti plaćaju mama i tata, dakle - jednostavno glup. Lepo uređenog i podešenog `mozga`. Eventualno da si dobro pogođen amnezijom, nešto tako. Ukoliko nisi, već si ili crnogorijanac/šiptarijanac ili totalni retard, itd.. nema šta da se ljutiš i busaš na ovaj post, sve je kako treba. Najbolje bi bilo da te je neko napisao, neki skripting arhitekta ili programer, pa te puštaju da kroz žičke protrčiš sa ostalim ip paketima, pa da "komuniciraš" isključivo na prostorima gde se piše i čita srpskim ili srpsko-hrvatskim jezikom. Da.. to bi bilo najlakše za razumeti.

Šta je od toga? Znaš li ti makar?
[ pajapop @ 08.12.2016. 16:46 ] @
Citat:
student_apsolvent:
.... Mi ćemo na proljeće ponovo postaviti suncobrane i pospremiti plaže, ...


Aaaa, jos ste nesto postavili...Mnogo ste vredni...

[ perkom @ 09.12.2016. 12:35 ] @
Moskva smatra da Crnu Goru pokušavaju da „uvuku“ u NATO pre isteka mandata američkog predsednika Baraka Obame, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov na konferenciji za medije nakon zasedanja Saveta ministara spoljnih poslova OEBS-a u Hamburgu.
„Sada (NATO) grozničavo ’uvlače‘ u svoje redove Crnu Goru. Vidimo kakva je uskomešanost oko ovog procesa. Niko nije pitao narod Crne Gore. Mada smatram da bi o ovom pitanju trebalo da se konsultuje stanovništvo. Imam osećaj da se sada pripremaju da ’uvuku‘ Crnu Goru do isteka mandata Obamine administracije“, rekao je on na konferenciji za novinare.

Ruski ministar je rekao da je državama-članicama OEBS-a predao otkrivene dokumente u kojima su evropski lideri uveravali da nema širenja NATO-a na istok.
„Juče smo podsetili na to, i ja sam, uzgred, predao svojim kolegama dokumente koji su deklasifikovani kada je Mihail Gorbačov razgovarao sa Helmutom Kolom, Eduardom Ševardnadzeom, Hansom Ditrihom Genšerom i (američkim državnim sekretarom) Džimom Bejkerom, u kojima je veoma jasno napisano da su svi oni jasno govorili da neće biti nikakvog širenja NATO-a na istok i da se vojna infrastruktura NATO-a neće približavati granicama naše zemlje“, istakao je Lavrov.

Više: https://rs.sputniknews.com/rus...rov-OEBS-terorizam-1-CrnaGora/
[ jovajovic100 @ 09.12.2016. 13:27 ] @
Ne vjeruj Latinima , ni kad darove nose !
[ perkom @ 10.12.2016. 19:42 ] @
Američki Senat nije ratifikovao Protokol o pristupanju Crne Gore NATO-u na sednici na kojoj je usvojena budžetska rezolucija o finansiranju vlade do kraja aprila.

Dalje: https://rs.sputniknews.com/reg...109197718-senat-crn-gora-nato/
[ student_apsolvent @ 14.12.2016. 09:31 ] @
Citat:
plus_minus:
Citat:
student_apsolvent: NATO niđe ne dolazi nepozvan, to je osnovna razlika između NATO saveza i tvojih Rusa.

U NATO savez se aplicira, pa ako te i kad te prime postaješ ravnopravan član društva. Dok su tvoji Rusi ulazili tenkovima, od NATO saveza niko nije kukao, a od Rusa su jedva ćekali da se otarase, svi od rijeda. E, sad, pojavi se tu i tamo po neka budala koja je i dalje zaljubljena u Ruse, ali kao što već rekoh, radi se samo o ponekoj budali.
Pardon, da ne bude zabune, može biti da nije u pitanju budala već o domaćem izdajniku koji radi za Ruse iz koristi. Treća mogućnost ne postoji.


U pitanju je ipak budala. Ali, budala koju je tata trebao da izdrka. Ta budala se ovde naziva student_apsolvent.
Zaključak proizilazi samo iz ovog dela: Dok su tvoji Rusi ulazili tenkovima, od NATO saveza niko nije kukao, a od Rusa su jedva ćekali da se otarase, svi od rijeda.

Srbi nisu niko. Kukali su mnogi i Srbi a i Crnogorci. A ti, ako si pravi Crnogorac, a ne šiptarijanski crnogorijanac, i to gore što sam ja podebljao, napišeš, svestan šta si napisao, to znači da ti bale idu na nos i dalje, račune ti plaćaju mama i tata, dakle - jednostavno glup. Lepo uređenog i podešenog `mozga`. Eventualno da si dobro pogođen amnezijom, nešto tako. Ukoliko nisi, već si ili crnogorijanac/šiptarijanac ili totalni retard, itd.. nema šta da se ljutiš i busaš na ovaj post, sve je kako treba. Najbolje bi bilo da te je neko napisao, neki skripting arhitekta ili programer, pa te puštaju da kroz žičke protrčiš sa ostalim ip paketima, pa da "komuniciraš" isključivo na prostorima gde se piše i čita srpskim ili srpsko-hrvatskim jezikom. Da.. to bi bilo najlakše za razumeti.

Šta je od toga? Znaš li ti makar?


Nijesi ti ti budala ti si kretten. I što se jadan ovako unerijedi?

Prvo i osnovno, nijesi razumio na šta se komentar odnosi, a onda si takav kretenoidan pošao u izvlačenje nekakvih logičkih zaključaka. Stoga je normalno da se dogodi što se dogodilo, pojeo si govnna koliko si mogao i sad misliš da si pametan.

Krettenu, niije Srbija bila u NATO savezu te je stoga ne možeš stavljati u konteks diskusije / komentara. Moj se odgovor odnosi na kukanje zemalja iz NATO saveza i kukanje zemalja iz Varšavskog saveza. Niko iz NATO saveza nije kukao ili se požalio na ponašanje Amerike, a sve države iz Varšavskog saveza su jedva čekale da se otarase Rusa.
Mada, ne znam što ja tebi ovo objašnjavam, ti si ionako kretten i ne možeš ovo razumjeti.
[ student_apsolvent @ 14.12.2016. 09:43 ] @
Citat:
perkom:
Moskva smatra da Crnu Goru pokušavaju da „uvuku“ u NATO pre isteka mandata američkog predsednika Baraka Obame, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov na konferenciji za medije nakon zasedanja Saveta ministara spoljnih poslova OEBS-a u Hamburgu.
„Sada (NATO) grozničavo ’uvlače‘ u svoje redove Crnu Goru. Vidimo kakva je uskomešanost oko ovog procesa. Niko nije pitao narod Crne Gore. Mada smatram da bi o ovom pitanju trebalo da se konsultuje stanovništvo. Imam osećaj da se sada pripremaju da ’uvuku‘ Crnu Goru do isteka mandata Obamine administracije“, rekao je on na konferenciji za novinare.

Ruski ministar je rekao da je državama-članicama OEBS-a predao otkrivene dokumente u kojima su evropski lideri uveravali da nema širenja NATO-a na istok.
„Juče smo podsetili na to, i ja sam, uzgred, predao svojim kolegama dokumente koji su deklasifikovani kada je Mihail Gorbačov razgovarao sa Helmutom Kolom, Eduardom Ševardnadzeom, Hansom Ditrihom Genšerom i (američkim državnim sekretarom) Džimom Bejkerom, u kojima je veoma jasno napisano da su svi oni jasno govorili da neće biti nikakvog širenja NATO-a na istok i da se vojna infrastruktura NATO-a neće približavati granicama naše zemlje“, istakao je Lavrov.

Više: https://rs.sputniknews.com/rus...rov-OEBS-terorizam-1-CrnaGora/



Ko su ti što pokušavaju da uvuku Crnu Goru u NATO? I što je trebalo učiniti, uvući se u ruski savez?

Odluka o ulasku Crne Gore u NATO savez je odluka naroda Crne Gore, priznajem, zaboravili smo da pitamo Lavrova šta on, kao dio naroda Crne Gore, misli o tome.

Može Lavrov, kad se već zalaže za "mišljenje naroda" da raspiše referendum u Ukrajini sa pitanjem: "Što narod Ukrajine misli o agresiji Rusije na njihovu zemlju?", a vidim i tebi kao dokazanom demokrati ne smeta ruska agresija na Ukrajinu.
[ eeestablishment @ 14.12.2016. 11:01 ] @
Citat:
Niko iz NATO saveza nije kukao ili se požalio na ponašanje Amerike, a sve države iz Varšavskog saveza su jedva čekale da se otarase Rusa.


[ pisac @ 18.12.2016. 11:41 ] @
I šta mislite, hoće li elektori (prvi put u istoriji koliko sam upoznat) odbiti da izglasaju legalno izabranog predsednika pod izgovorom da "nije podoban"?

I ako se to desi, u kakvu eru ulazi Amerika a i ceo svet sa njom?
[ Darko Nedeljković @ 18.12.2016. 13:51 ] @
Mislim da nece. Bio bi to preveliki sunovrat demokratije i uvodjenje principa "ako glasate kako smo planirali onda super, ako glasate drugacije onda - puj, pike ne vazi". Amerika bi svakako imala dosad nevidjene nemire na ulicama, da ne idem tako daleko da kazem terorizam i gradjanski rat. Bilo kako bilo, dobro bi bilo da se taj sistem glasanja malo redefinise do sledeceg puta.
[ jovajovic100 @ 18.12.2016. 14:55 ] @
Elektori ili selektori - pitanje je sutra
[ Shadowed @ 18.12.2016. 22:39 ] @
Citat:
pisac: I šta mislite, hoće li elektori (prvi put u istoriji koliko sam upoznat) odbiti da izglasaju legalno izabranog predsednika pod izgovorom da "nije podoban"?

I ako se to desi, u kakvu eru ulazi Amerika a i ceo svet sa njom?

Ne bi bilo prvi put da neki elektor glasa drugacije. Ali da toliko njih odjednom to uradi.. Sansa je maltene nikakva.
[ Java Beograd @ 19.12.2016. 07:45 ] @
Upavo "na tu loptu" igra baba Klinton. Maltene sve ove godine nismo ni znali kad elektori glasaju, kako glasaju i da je teoretski moguće da ne izglasaju izabranog. Sada baba sa svojim ortacima iz CIA nešto ke nja, smišlja pakostii, podlosti i laži. Naravno ko bi joj drugi bio kriv nego Putin Kao što su 'rvatima vazda krivi Srbi.

Biće malo više prašine, nesumljivo, svakako će poneki elektor da se ističe, ali verujem da nema šanse da Tramp ne postane predsednik. Ne znam da li se to ikad desilo u istoriji SAD.

Jer, onda se realno postavlja pitanje čemu narodno glasanje uopšte ? Ono, ajde vas trista i kusur miliona izađite na izbore, a onda ćemo mi da izaberemo koga mi hoćemo. Nerealno.

Kako će onda da izgledaju sledeći izbori ? Ajde, jopet, ovce na glasanje ...

A kad ga izaberu, već koliko sutra, Tramp će da se nahebe keve hoštaplerima koji mu turaju klipove u točkove svo ovo vreme. Možda i podigne optužnicu protiv babe zarad onih emjlova.

Bilo kako bilo Nobelovac je bio neviđeni bezlični mlakonja i ljigavac, bez petlje da bilo šta makar zatalasa, a kamoli uradi. Osam godina (koliko ? ) ide niz dlaku moćnim finasnijskim lobijima, vojnim, ratnohuškačko-profiterskim centrima moći, velikim korporacijama i slično. Najgora ljiga, smorio i Bogu i narodu. Došao i taj dan da mu vidimo leđa.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 19.12.2016. u 08:55 GMT+1]
[ Braxi @ 19.12.2016. 07:51 ] @
kako rusofili projektuju svoje vizije sveta i demokratije na Ameriku pa to je da se upisas.

A najludje mi je kako je Rusija super zemlja i sve je OK tamo gde jedan KGB batinas sve sam odlucuje (o da podrzava ga 85%-90%), a u Americi ako neka baba prdne kod glasacke kutije to je sigurno propast Amerike, kraj dolara, i nepobitan dokaz da nema demokratije...
[ jovajovic100 @ 19.12.2016. 10:09 ] @
Ovoga nema ni u Rusiji :
Elektori koji danas treba zvanično da izglasaju novoizabranog predsednika SAD Donalda Trampa tvrde da su primili gomile uznemirujućih telefonskih poziva i mejlova punih mržnje, a mnogi od njih su saopštili da su primili i pretnje smrću.
http://www.rts.rs/page/stories...pa-dobijali-pretnje-smrcu.html

Amerika je poznata kao pravedna demokratska zemlja :


[ perkom @ 20.12.2016. 00:18 ] @
Stavljena je tačka na izbor predsednika u SAD.
Donald Tramp zvanično je u ponedeljak postao 45. predsednik SAD, jer je, prema najnovijim podacima, dobio glasove više od 270 članova Elektorskog kolegijuma, prenose agencije.
http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=291771
[ Java Beograd @ 20.12.2016. 07:42 ] @
Zađaba se baba trsila.
[ jovajovic100 @ 20.12.2016. 11:55 ] @
A ja sam se ponadao da će se ameri malo zabavljati drugim građanskim . . . mada nikad nije kasno .
[ Darko Nedeljković @ 20.12.2016. 14:33 ] @
Postavlja se pitanje da li se ista desilo iza kulisa, daleko od ociju javnosti, da li je neko rekao Trampu " ili malo dosteluj stavove, ili nista od fotelje". To bi mogla biti otprilike jedina poenta prasine sa elektorima.
[ dusanboss @ 20.12.2016. 14:45 ] @
Rečeno je to njemu još pre nego što se kandiovao. Zar je neko mislio da će Tramp nastaviti sa tim cirkusom ukoliko bude izabran?
[ jovajovic100 @ 20.12.2016. 16:54 ] @
Ako ne bude dobar vodiće i njega u šetnju po nekom Dalasu :

[ dusanboss @ 20.12.2016. 19:36 ] @
Pa da Melanija mora da traži nekog bogatog Grka. :)
[ perkom @ 24.12.2016. 22:54 ] @
Prema pisanju Foreign Affairs-a, ulazak Crne Gore u NATO zavisi od odnosa Trampa i Putina
Kako navode komentatori, Edward P. Joseph i Siniša Vuković, to će to biti test za Trampov planirani zaokret u američko-ruskim odnosima.

[ jovajovic100 @ 25.12.2016. 09:52 ] @
Izgleda da će biti kukanja po svetu što nije izabrana ona bakica već ovaj Trumpeto .
[ perkom @ 05.01.2017. 16:35 ] @
[ dr killer @ 08.01.2017. 08:03 ] @
Xe, xe ^

[ Lavlja_Jazbina @ 21.01.2017. 19:20 ] @
Malo mi je fensi ovo vreme u washingtonu,ipak je januar a pahuljica nigde.



Da,mahnuo delu gde je ruska zastava.2:10.
[ jovajovic100 @ 22.01.2017. 08:11 ] @
Ništa novo na zapadu :
"Ne možemo dozvoliti drugim zemljama da nadmaše naše vojne kapacitete", navodi se u dokumentu koji je objavila nova američka administracija.
Takođe se obećava da će "ponovo biti izgrađena američka vojska" i da će biti preokrenut trend smanjenja broja američkih vojnih aviona i borodova poslednjih decenija.

[ plus_minus @ 22.01.2017. 10:07 ] @
Pa, sad.. ako ništa drugo, makar ovi amerikanci koji se i dalje čvrsto drže tradicionalnih porodičnih vrednosti (mama, tata i deca na prvom spratu.. eventualno baka i deka u pridzemlju kuće) mogu malo da budu ponosniji što nova prva dama, zapravo jeste prava dama, dakle nije trandža već pravo žensko - 100%. I to je nešto.
[ jovajovic100 @ 22.01.2017. 11:17 ] @
Donald Trump has informed CIA that he may start another Iraq War just to take the oil

https://www.palmerreport.com/o...-re-invade-iraq-take-oil/1079/
[ član @ 23.01.2017. 06:05 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:Malo mi je fensi ovo vreme u washingtonu,ipak je januar a pahuljica nigde.

pa ukljucili malo HAARP pa napravili lepo vreme za inaoguraciju!
[ Otto23 @ 23.01.2017. 17:54 ] @
Citat:
SA REČI NA DELA: Tramp potpisao povlačenje SAD iz Transpacifičkog sporazuma

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp potpisao je danas dokument kojim se ta država povlači iz Transpacifičkog sporazuma.

"Velika stvar koju smo uradili za američkog radnika", rekao je Tramp.

http://www.novosti.rs/vesti/pl...D-iz-Transpacifickog-sporazuma


[ Java Beograd @ 23.01.2017. 20:52 ] @
Da je bilo TPP onda bi ameri bez carina prodavali svoje proizvode. Koliko je zaštitio - pitanje je.
[ Lavlja_Jazbina @ 23.01.2017. 21:27 ] @
KUD KOLO je pocelo da stacionira trupe po NBA manifestacijama.

Ocekuje se da i Srpski jezik bude obavezan na univerzitetima.

[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2017. 08:50 ] @
Citat:
Otto23:
Citat:
SA REČI NA DELA: Tramp potpisao povlačenje SAD iz Transpacifičkog sporazuma

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp potpisao je danas dokument kojim se ta država povlači iz Transpacifičkog sporazuma.

"Velika stvar koju smo uradili za američkog radnika", rekao je Tramp.

http://www.novosti.rs/vesti/pl...D-iz-Transpacifickog-sporazuma




TPP je vec bio mrtav posto nije imao nikakve sanse za ratifikaciju u kongresu. Trump je samo potpisao nesto sto je vec dovedeno u corsokak.

Ta "dela" koja USA predsednici rade prvih dana pred kamerama su laki poeni za pokazivanje. Tipa, da li ce davati pare za abortuse i sl.

Prave teske stvari dolaze kasnije i zahtevaju vise truda od potpisivanja "ukaza".
[ Otto23 @ 24.01.2017. 14:24 ] @
^Naravno. Samo kazem da je mrtav ladan, cim je seo, zabio finalni ekser u TPP. Mislim, onako je i imao neku eventualnu sansu da prodje (u ocima onih kojima je odgovarao, i koji za njega lobiraju) ovako vishe nema nikakvu. Takodje anulirao je Obamacare kao i sto je rekao da ce da uradi (sto smatram loshim potezom, jer ne vidim nista loshe u pravednijem sistemu zdravstvenog osiguranja).

Sa druge strane dosta EU politicara je otvoreno nezadovoljno Trumpom, i smatra njegov dolazak prekretnicom, tj. istorijskom promenom odnosa koji su vladali do sada (neki spominju i krupne reci, kao sto su: tragedija :)). IMHO, pojma nemam da li ce on nesto zaista da promeni, ali vidim po njegovim "neprijateljima" i otporu (placenoj kampanji) u medijima, stavovima politicara koji nisu iz USA... da se svi plase upravo te promene (neki cak javno iznose misljenje da se nadaju atentatu). Cak se i Soros uzjogunio... biznis sa "revolucijama" i rovarenjem po tudjim zemljama je izgleda ugorzen...
[ plus_minus @ 24.01.2017. 15:14 ] @
@Otto23

Citat:
Takodje anulirao je Obamacare kao i sto je rekao da ce da uradi (sto smatram loshim potezom, jer ne vidim nista loshe u pravednijem sistemu zdravstvenog osiguranja).


Protivotrov za slučaj ujeda zmije, average Joe-a, zahvaljujući Obama`care`-u, košta/koštao preko 100.000,00 dolara. Pravedno u P.M. A da tek vidiš komplet cenovnik usluga. Ništa ispod $20.000. Meni nije bilo dobro samo od gledanja narednih sat, sat i po..
[ Otto23 @ 24.01.2017. 15:52 ] @
@plus_minus

Nisam upucen u to koliko su intervencije zvanicno kostale, i ko se sve tu ugradivao :). Ako je tako, a verujem da jeste, onda je trebalo menjati taj cenovnik, a ne skucati ceo zakon. Mislim da je ok da sto vishe ljudi ima barem to osnovno zdravstveno osigurnje. Sama ideja je dobra, zahteva samo bolju implementaciju, tj. eliminisanje cuvenog "kraduckanja".
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2017. 16:02 ] @
Taj cenovnik je tu pre Obamacare-a i ostace i posle. U USA ima situacija (u zavisnosti koje osiguranje/provajder i od situacije do situacije) gde ljudi mogu biti >debelo< odvaljeni od racuna i ta situacija nije nastala juce niti ce nestati nekakvim ukazima predsednika.

Bilo je i situacija gde su ljudi ranije bez osiguranja placali cene visestruko vece od cena koje se racunaju osiguranjima i gde su provajderi ocekivali da ce pacijent nabaviti advokata koji ce mu izboksovati 4x smanjenje. Pisao je Time o tome.

Borba protiv toga bi zahtevala kompletnu promenu zdravstvenog sistema tamo i izbacivanje tone pijavica a to ce da se desi malo sutra.

Trumpov ukaz veze sa svim tim nema, on hoce da se ukine obavezno osiguranje i to je to, klasicna republikanska platforma. To je potpuno ortogonalno pitanje deracini nesrecnika koji su se namestili farma sistemu i mozete se kladiti da se i Trumpu i Obami i kongresima iebe za to.
[ plus_minus @ 24.01.2017. 16:21 ] @
Kako god.. sve u svemu, prelepa amerika.