[ inobradovic @ 14.11.2016. 20:58 ] @
Bmw serija 3 e90 318i 2007 95kw imam nekoliko pitanja u vezi ovog modela,

1. nisam nasao merac temperature motora , (da li ima, sta i kako oko temperature)

2. gledao po nekim sajtovima oko svecica sve neke razlicite te jedna te dve elektrode te razmak 0.75 , 0.80... i sve tako do 1,1

3. resio da izmerim antifriz ono neki zut ja znam za plav i crven hahah

nebi bilo lose ako bi neko imao neki sajt gde bih mogao da pogledam sve te osnovne info tipa koliko ulja koje ulje koje svecice...

za pocetak toliko ;-)
[ Lavlja_Jazbina @ 14.11.2016. 21:02 ] @
Imas katalog http://bmwfans.info/parts-catalog,kucaj sasiju i trazi.

Sto se tice antifriza,sunoco je zut ( skoro fluo).
[ inobradovic @ 15.11.2016. 18:46 ] @
Izgleda niko sa foruma nema iskustva sa ovim modelom ?
[ damic @ 16.11.2016. 06:06 ] @
http://www.bmwclubserbia.com/f...hp?/forum/24-pitajte-majstore/
[ inobradovic @ 11.12.2016. 19:13 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Imas katalog http://bmwfans.info/parts-catalog,kucaj sasiju i trazi.

Sto se tice antifriza,sunoco je zut ( skoro fluo).


Hvala na ovome ali ovo je toliko preopsirno da nisam uspeo da nadjem koliko litra ulja ide i koje i koliko i koje svecice ?
[ Lavlja_Jazbina @ 11.12.2016. 19:22 ] @
Dobro,bmw 3 e 90 koji motor,ima 20?

IZVINI,nisam video pocetak.

4,25l ulja sa filterom,0w/30 norveska i hladna podrucja,5w/30 za nase podneblje.

Svecica dvostruka platinska 12 12 0 032 135 bmw broj,Bosch 0 242 235 776

Iridijum ,za plin,zamena 30.000km, bosch broj 0 242 240 653 .



[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 11.12.2016. u 20:38 GMT+1]


[ Lavlja_Jazbina @ 11.12.2016. 19:44 ] @
U onom katalogu sa sasijom ides to grupe za elektriku i trazis davac.Ima sve i najtacnije.
[ sasa022 @ 11.12.2016. 19:46 ] @
318i E90 N46 motori 95kW


svecice Bosch FR7KPP332 ili NGK IZFR6H11

motorno ulje 5W30 - 4,25l sa filterom
[ inobradovic @ 11.12.2016. 20:36 ] @
Ja kupio 5/40 ulje, nisam jos sipao dal je ok ili da trazim 5/30 ?

Svecice nisam kupio koliko treba 4 ili 6 ?


Ne razumem ove slike sto je lavlja j. Stavio
[ Lavlja_Jazbina @ 11.12.2016. 20:49 ] @
Citat:
Svecice nisam kupio koliko treba 4 ili 6 ?

Ti to onako,otpozadi.Ja treba da ti kazem da tvoj auto ima 4 cilindra a ne 6.

I trazio si senzor temperature,na slici ti je omsko merenje da bi ispitao davac.Ali zaboravi,sto se mene tice.

Ako sale ima zivaca neka ti speluje sta ti jos treba.
[ inobradovic @ 11.12.2016. 20:53 ] @
Nisi me razumeo za temperaturu, nisam naso merac temperature, ne znam kad je motor vruc tj kolka mu je temperatura.
Recimo ko benzin pogledam u merac i vidim a za temperaturu nema ili ja ne umem da nadjem .

Sta mislis za ulje ?
[ Lavlja_Jazbina @ 11.12.2016. 21:05 ] @
.

Mozda kao opel ima samo lampicu.Kada das kontakt pogledaj koja lampica pokazuje temperaturu.I to ti je to.

Kod opela moze da se prekodira da na bordu pokazuje temperaturu,kod bmw,?.

Neki servis,Sasa Ćurcic na tosinom bunaru,Katalinic na auto komandi,Ostoja u Preljinama (kod Cacka).
[ sasa022 @ 11.12.2016. 21:08 ] @
Citat:
inobradovic:Ja kupio 5/40 ulje


Moze da prodje ako je full synthetic po BMW Longlife-04 (BMW LL-04) standardu.

Svecice sam prebroji.....

Ako ga nema na tabli - pokazivac temperature je izbacen.Nije BMW jedini koji je to uradio.
[ inobradovic @ 11.12.2016. 21:08 ] @
Jesi li me razumeo ? Ja kolko sam gledo nema pokazivac temperature, skroz glupo, a i sipku nema za merenje ulja neko na bord ocitava po meni glupo.
Ovo za svecice je ok modeli i 4 kom , hteo sam da izbrojim svecice ali ima neka plastika a ne znam kako se skida ;-)
[ Lavlja_Jazbina @ 11.12.2016. 21:21 ] @


[ sasa022 @ 11.12.2016. 21:23 ] @
Savremeni trendovi.... Nemoj da te za par godina iznenadi zapecacen motorni prostor , koji mogu da otvore samo ovlasceni serviseri.
[ inobradovic @ 11.12.2016. 21:30 ] @
Super probacu ovo kod mene je ovaj drugi sat . Hvala
[ inobradovic @ 12.12.2016. 15:48 ] @
Kupio sam danas 5/30

[ inobradovic @ 29.12.2016. 19:12 ] @
Koliki bi trebao da bude zazor na svecici nisam uspeo da nadjem tu informaciju ?
[ inobradovic @ 16.02.2017. 08:07 ] @
Primetio sam na autu kada je hladan i kada krecem auto se ceo trese , kada se zagreje jedva da se oseti.
Znaci samo kad je hladan kada polazim dok popustam kvacilo ima li ko ideju sta bi moglo biti ?
[ sasa022 @ 16.02.2017. 10:42 ] @
Daj mu malo gas ( kao sto si kod starih auta regulisao saug ) dok se motor umiri i onda kreni.
[ inobradovic @ 16.02.2017. 16:36 ] @
Ista prica je, pricao sam sa mehanicarem kaze da je zamajac . ;-(
[ Bradzorf012 @ 19.02.2017. 00:36 ] @
Pomešaj pola kila šećera, još bolje kilo dva sa desetak litara vode, ušpinuj to lepo i sipaj u rezervoar da razbije nečistoće u gorivu i motor više neće trzati, niti će auto da se trese.
[ Bradzorf012 @ 19.02.2017. 12:38 ] @
Citat:
Ovo za svecice je ok modeli i 4 kom , hteo sam da izbrojim svecice ali ima neka plastika a ne znam kako se skida ;-)


Stručnjače, pošto su ti rečenice konfuzne i prilično nepismene, nisam u prvi mah uspeo da protumačim šta si želeo da kažeš, ali sada shvatam. Otvorio si haubu, pa pošto nije u pitanju gnoj dva, motor je zatvoren plastikom i nisi uspeo da prebrojiš koliko ti je svećica potrebno. Ako nisi znao, maloletni klinac, koji još nije počeo da se brije a koliko juče je počeo da čita auto časopise, zna koji model ima koliko "kubika", broj cilindara(2, 3, 4, 5, 6, 8, 12) vrstu motora(redni, V, bokser,...), koliko ulja ide u taj motor, snagu i obrtni moment, broj ventila po cilindru, vrstu ubrizgavanja, tip menjača, vešanje, kočnice, performanse... To sve čak spada u osnovnu vozačku kulturu. Ako nisi znao, ovo znanje čak i da je savršeno, nije dovoljno da sam čačkaš oko auta iz razloga koje nije potrebno posebno navoditi. Upravo zato i postoje majstori. Vidim da na forumu ima i majstora ili bar hobista koji imaju alat, ali i iskustvo da rade sami neke stvari oko auta. Guraš se u to društvo ni kriv ni dužan. Ti bi samostalno da menjaš ulje, antifriz i svećice, a o kolima izgleda da nemaš blage predstave, čak ni na nivou prosečno lošeg vozača. Kako si siguran da ćeš odviti svećice i staviti nove dobro, ako nemaš odgovarajući alat i ako to nikad nisi radio? Misliš li da je dovoljno da ih zaviješ tako da ne ispadnu iz ležišta ili ćeš kao sivonja da zapneš dok ne pokvariš lozu?

Citat:
Hvala na ovome ali ovo je toliko preopsirno da nisam uspeo da nadjem koliko litra ulja ide i koje i koliko i koje svecice ?


Ma budale bre, pusti to. Evo, ja sam pre neki dan komšiji Peri vadio slepo crevo. Uzo sam kuhinjski nož i malo oprao i sve je išlo kao podmazano, ali sam se malo zbunio kad sam ga otvorio. Nisam nikako mogao da nađem gde mu je slepo crevo, pa reko da pogledam u udžbeniku anatomije, ali preopširno do bola, ko će ono da čita. Na kraju sam nešto skarabudžio, mislim da će živeti još nekoliko dana.
[ inobradovic @ 19.02.2017. 13:03 ] @
Ti decko trebas da ides na neki pregled, izgleda imas neki problem.
[ Bradzorf012 @ 19.02.2017. 13:59 ] @
Čekaj, ja te ovde savetujem kako da rešiš problem sa autom, a ti mi kažeš da idem na pregled. Toliko o tvojoj zahvalnosti za moje najbolje namere i utrošeno vreme. Sipaj šta god hoćeš u rezervoar i motor, ne zanima me više.

Inače, ja kad kupim auto, kupim ga sa promenjenim antifrizom i uljem tako da ne moram o tome da brinem. Isto, kupim auto sa punim rezervoarom, ne volim da idem na pumpe da točim gorivo. Nego, ne reče mi kada si toliko pametan, kako to da si promenio nekoliko sitroena i ni jedan nije valjao? Mislim, posle prvog, eventualno drugog si mogao da promeniš marku.
[ inobradovic @ 19.02.2017. 14:09 ] @
Kad ti neko savetuje da sipas secer u rezervoar u ozbiljnoj diskusiji taj je ili zloban ili za pregled.
Sto se tice citroena menjao sam modele i godine c4 c3 pikaso ksara c5, i zakljucio sam da za moj kriterijum je citroen bezveze, zato sada vozim druge marke i sve su razlicite
[ Bradzorf012 @ 19.02.2017. 14:41 ] @
Hm da, a moje pitanje i diskusija na temi o polovnjacima su bili neozbiljni, šta li? Kada ti neko savetuje da kupiš primerak modela čija je cena pedesetak posto niža od uobičajene za taj model, koji je na oglasima jedan jedini u tom cenovnom rangu od stotinak ili dvesta primeraka, taj nije zloban i nije za pregled.

Inače, ja sam ovo sa šećerom probao dva tri puta, uvek je ispalo dobro, svakom bih preporučio. Da nije valjalo, ne bih čekao kao ti sa sitroenom, da četiri pet puta pogrešim, pa onda savetujem ljudima da to ne rade.