[ luna83 @ 14.12.2016. 10:29 ] @
Zeleo bih da dogradim novu prostoriju od oko 15 kvadrada, kuca je legalizovana i poseduje svoj projekat. Da li se u tom slucaju mora raditi kompletno novi projekat ili samo neki "dopunski" samo za tu novu prostoriju?
Pitam to pre svega zbog cene, da ne bi ispalo da cena projekta bude skuplja nego sama dogradnja, posto je kuca oko 170 kvadrata.

Da li projektant naplacuje samo novodocrtani deo ili kao da je sve sam radio za kompletnu kucu?
[ veselinovic @ 14.12.2016. 16:38 ] @
Koliko ja znam, moras raditi kompletan projekat ali samo za dogradnju.
Naravno u projektu se mora napomenuti na koji nacin se integrise u postojeci objekat.
Sumnjam da ce neko to raditi po jedinicnoj cijeni E/m2, ali to moras provjeiti kod lokalnih projektanata.
Kod nas je projekat oko 4E/m2, sumnjam da ces skupiti 3 inzinjera i firmu za ovjeru za 60E.
[ luna83 @ 14.12.2016. 16:49 ] @
Znaci radi se projekat samo za dogradnju.

Kakva tri inzinjera? Nisam upucen u ovu oblast pa mi nije najjasnije.
[ botr @ 14.12.2016. 20:29 ] @
Projekat je najmanji problem, trebace ti dozvola za dogradnju, to moze da bude problem. Zavisi od lokacijskih uslova, povrsine placa i izgradjenih objekat na njemu, postoji neki % koji ne sme da se prekoraci, itd. To ce te kostati skuplje nego projekat, a vrlo verovatno i skuplje nego dogradnja 15kvm.
[ Java Beograd @ 15.12.2016. 06:25 ] @
@luna83
Nije loše prodiskutovati na forumu, ali nema od toga neke preterane koristi.

Nego, potraži par projektantskih firmi, obavezno sa ikustvom rada u tvojoj opštini. Lokalni projektanti znaju lokalne opštinske građevisnke zavrzlame i umeju da vode projekat do kraja.
Porazgovaraš sa dvojicom, trojicom, i biće ti sve jasno.