[ meldonijum @ 14.12.2016. 23:06 ] @
Zamislite fudbal u Srbiji bez nameštanja rezultata, bez prevara sa transferima igrača,
zamislite prepune stadione kao u vreme SFRJ, zamislite da su vam utakmice zanimljive kao da gledate englesku, špansku, italijansku, nemačku, francusku ili portugalsku ligu,
zamislite da imate platu i posao kao nekad i da subotom žurite u Zagreb ili Split na utakmice Zvezde, Partizana, Dinama i Hajduka,
zamislite da klubovi plaćaju porez i druge obaveze prema državi.

Znam da vam je teško da zamislite nešto tako
ali ako je on protiv to mora da je dobro za Srbiju!

Citat:
Vučelić protiv regionalne: Bolje Niš nego Široki

Predsednik FK Partizan Milorad Vucelić ne podržava regionalnu ligu iz dva razloga – bezbednost i razvijanja drugih sredina umesto domaćih.


Citat:
Regionalna liga u fudbalu se sve više spominje kao realnost, podrška stiže i iz UEFA, a pre dva dana na sastanku sedam Saveza u Zagrebu (Srbija, Hrvatska, Madjarska, Slovenija, BiH, Crna Gora i Makedonija) dogovoreno je da uskoro počne takmičenje za mlađe kategorije u muškoj i ženskoj konkurenciji.
[ žutokljunac @ 14.12.2016. 23:13 ] @
Vučelić ne podržava jer toj lopuži nije u interesu, kao što nije i ostalim lopužama koji sede po tim klubovima i prodaju igrače kao belo roblje, taleći se sa kriminalcima, nameštajući utakmice za kladionice, perući lovu od kokaina, ne plaćajući poreze, a sa druge strane dobijaju lovu iz budžeta za ništa. Ova država je mnogo propala. Ali mnogo! Dovoljno je da čovek ode u jedan beogradski tamvaj i da se malo provoza pa da skapira gde živi. U svakom tramvaju po par beskućnika koji tokom zime ulaze da spavaju i da se ugreju. Bolnice nam kao štale, u školama lupaju šamare profesorima, deca od 12 godina pale beskućnike, posao se dobija isključivo preko veze, proizvodnje nema, na sve strane korupcija, sudstvo na nivou Kolumbije u vreme Eskobara, beda, besparica, prljavština, nemoral na sve strane, starlete, tv voditeljke, pevačice, Kuriri, Informeri, Blicevi, Farme, Parovi, Grandovi... pa ko još ozbiljno razmišlja o fudbalu.
[ Radgosta.6 @ 14.12.2016. 23:33 ] @
@žutokljunac

pravo zboris. tuzno ali istinito :(
[ dusanboss @ 14.12.2016. 23:58 ] @
Tako je žuti! Sve sem ovog paljenja beskućnika. Da nije bio toliko užego možda ne bi planuo od jednog upaljenog svežnja nivina ;)

Stavarno mi nije jasno kako je moguće da neko nekog upali na taj način??? Daleko od toga da podržavam te klince ali stvarno mislim da ovde nije sve jasno.

Neka mi neko objasni kako je čoveka moguće zapaliti sa svežnjem novina? Ništa više. Ne stajem ni načiju strano samo želim kvalitetnije informacije.

[ Java Beograd @ 15.12.2016. 06:12 ] @
Jes Vučale vnogo, ali je regionalna liga još veće. Realno.
[ gilopile @ 15.12.2016. 06:25 ] @
Neko u nekoj normalnoj drzavi, kada bi procitao post @zutokljunca, mislio bi, `ma da, prenaduvano`, ali najcrnje je to sto je sve to 100% tacno, a i jos gore. Kakav sljam nam vodi drzavu, u sta smo se pretvorili, neka nam je Bog u pomoci.
I da se ozbiljno poradi na svemu tome, tek bi se rezultat video za jedno 50 godina. Tamo neka sledeca generacija bi zivela normalno i dostojanstveno...Zatrovan narod i tu pomoci nema.
[ vladd @ 15.12.2016. 07:37 ] @
Citat:
Java Beograd:
Jes Vučale vnogo, ali je regionalna liga još veće. Realno.


Ma samo sviraju u izduvane diple. Stari udbas koristi stare metode,
Evropa ionako razmislja o nekoliko regionalnih lia, posto je kupsampiona postao besmislen.Nekoliko timova je upucalo milijarde u igrace i nehumano deru sve ostale.

Zutokljunac je u pravu, ali nazalost, u slicnoj formi je i EU. Korupcija i pljacka. Regulisali bi oni fudbal da nisu lopine. Kao sto su regulisali krivinu banane, mogu i da naprave evropsku ligu sampiona.

I to jednm potezom. Da ne mogu kupljeni stranci, makar i sa lokalnim drzavljanstvom(koje se dobija kao pakla cigara na trafici) da igraju. Ali bi im to smanjilo priliv mafijaskog novca, pa i ne razmisljaju u tom smeru.

Ali bi malo povecalo interesovanje, igra ravnopravnijih klubova u nekim regionalnim takmicenjima.

E za te price stari udbas zna, pa daje prorocke izjave "ispred vremena"..
[ Java Beograd @ 15.12.2016. 07:58 ] @
Donekle si u pravu.
Ali, pazi nije to samo krađa, korupcija i lopovluk. Mislim, naravno da ima toga oho-ho, ali nije u tome stvar.

Fudbal nije igra već veliki biznis.

Ima tu mnogo više legalnih para velikih investitora nego nelegalnih para.

Dakle, investitor ima para, ulaže u Merceds benz, u Microrsoft i u FC Barselona. I šta on hoće ? Profit.
Dakle, Mercedes mora da smišlja nove modele i da prodaje, Microsoft slično, a FC Barcelona mora da pobeđuje, da puni stadion, da prodaje prava na prenose, reklamni prostor, dresove

Nema tu mnogo filozofije tipa "ko bi bio bolji kad ne bi igrali stranci, ravnopravniji klubovi ...." WTF ? Onaj ko je uložio kintu u Barselonu, Bajern, Mančester ne misli o ravnopravnosti klubova.

Kome treba ravnopravnost klubova ? Onaj koji plaća 100 mil dolara za igrača želi pun stadion i skupa TV prava. Nije u pitanju igra već profit. Isti investitor će da uloži i u Real i u Bajern. Znaš koliko će da se nasekira kad igraju jedan protiv drugog ? On će da kalkuliše profit od prodatih prava na prenos.



Korupcija i pljačka je moguća kad su u pitanju fudbalske insititucije, tipa UEFA i FIFA. Kad jedan, izabrani majmun raspolaže i upravlja silnim milionima tuđih para. U klubovima toga nema. (mislim na klubove u zapadnim zemljama, koji su zapravo firme, tj. kompanije) Privatan klub, privatne pare, niko nije lud da troši neracionalno. Menadžerisanje igrača ? OK, naravno, ali u privatnom klubu to ide tako, tako i tako. Znaju se pravila poslovanja.

Naravno, odma' se naslućuje kako i zašto Zvezda i Partizan nikako da se privatuzuju, već decenijama nekako ostaju u "društvenom" vlasništvu.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 15.12.2016. u 09:12 GMT+1]
[ žutokljunac @ 15.12.2016. 08:49 ] @
- 1999. ubijen Petar Milošević, predsednik FK Bežanija
- 2000. ubijen Radoslav Trlajić ( Bata Trlaja ), predsednik FK Bežanija
- 2006. ubijen Goran Mijatović ( Mita ), predsednik FK Bežanija

- 1995. ubijen Miodrag Nikšić ( Miša ), predsednik FK Zvezdara
- 2000. ubijen Branislav Trojanović ( Trojke ), predsednik FK Zvezdara

- 1998. ubijen Jusuf Bulić ( Jusa ), predsednik FK Železnik

- 2000. ubijen Željko Ražnatović ( Arkan ), vlasnik FK Obilić

- 2000. ubijen Branislav Lainović ( Dugi ), predsednik FK Slavija

- 2004. ubijen Branko Bulatović, generalni sekretar FSSCG

- 2005. ubio se Goran Gubić, predsednik FK Proleter

- 2006. ubio se Miko Brašnjević, predsednik UO OFK Beograd

Slažem se sa Javom. Da su najveći klubovi privatne firme, ko bi doveo i postavio jednog Vučelića ili Čovića da oni raspolažu parama, a ti likovi očigledno se tale sa svojom ekipom iz politike koja ih je tu i postavila, i sad zamisli da oni sami odlučuju o privatizaciji tih klubova ili koju će ligu igrati. Pa nisu ludi da nekome poklone svoje unosne biznise samo da bi neko gledao kvalitetan fudbal. Njima ovaj kriminal i odgovara.

A mafijaška FIFA i UEFA to je tek prava krimi priča.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 15.12.2016. u 10:00 GMT+1]
[ Java Beograd @ 15.12.2016. 09:39 ] @
FK Bežanija vodi na tabeli !

Mašala ! Samo tako ! Napred Bežanija !
[ žutokljunac @ 15.12.2016. 15:13 ] @
Nego šta.

Fudbaleri, navijači i švaleri koji jure qrvice. 3 u 1

[ vidan kv @ 15.12.2016. 21:55 ] @
......trebalo bi da se oformi ta regionalna liga jer ovako Hrvati nemaju kome da skandiraju "za dom spremni","ubij,zakolji da Srbin ne postoji","Srbe na vrbe",itd......
[ dusanboss @ 15.12.2016. 22:12 ] @
Niko da ogovori uvezi paljenje ovog čoveka u NS.

Čitam vesti danas i ništa mi nije jasnije. Kako je moguće da neko uz pomoć par listova novina zapali čoveka tako da ovaj izgori na smrt ???

Pritom je drugi beskućnig bio pored njega. Ako neko sumnja u apsurdnost ove vesti neka proba sam sebe da zapali pa da vidi koliko da li je to lako ili komlikovano. Možda ćeš i uspeti da se upališ ali da izgoriš na smrt ??? Bez neke pomoći zapaljive materije to je jako teško.

Ovo pišu u novinama danas. :)

Citat:
Ključno pitanje ovde je, naravno, zbog čega su deca bila u četiri ujutru na ulici


Ne! to je apsolutno sporedno pitanje. :) Ključno pitanje je zašto i na koj način su spalili čoveka na smrt.
[ SlobaBgd @ 15.12.2016. 22:41 ] @
Ključno je da se ti baviš načinima i analizom samog čina, a u prethodnoj poruci se sprdaš sa spaljenim nesrećnikom da je bio užegao. Ključno je da si bezosećajna mrcina kojoj je i konkretno ubistvo i stanje društva koje je dovelo do takvog ubistva sporedno, a važno ti je kako čovek može da izgori.Ključno je da imaš empatiju i svest razvijenu do nivoa paramecijuma. I ključno je šta deca od 12 godina rade u 4h ujutru na ulici, posebno onaj bizgov koji je navodno u domu. Ima li taj dom vaspitače i znaju li oni gde su im štićenici? Ili nema više vaspitača kao što je bio Munižaba?
[ meldonijum @ 15.12.2016. 23:11 ] @
O vaspitačima možete otvoriti temu i tamo diskutoavai.

A ovo je tema o fudbalu i regionalnoj fudbalskoj ligi.
[ dusanboss @ 15.12.2016. 23:24 ] @
Grešiš Slobodane. Nisam ja bezosećajan čoevek i svakako da je takav način užasan da neko umre.

Govoreći realno, bez uvijanja i stvaranje lažne slike, ne mogu da kažem da mi je nešto mnogo žao. Svakako da mi nije prijatno kada pročitam tako nešto, ali ne mogu da žalim svaku osobu na ovoj planeti. Siguran sam da većina normalnih ljudi ne radi to. Nema veze da li je u pitanju beskućnik ili milioner. Bitno je da je to osoba koju nikad nisam sreo i verovatno ne bih ni zno da postoji da nije bilo ovog nesrećnog dogadjaja. Da glumim neku lažnu tugu neću. Ljudi koji govore "jadan čovek" itd. samo kopiraju obrazce ponašanja kako bi stekli ličnu korist i podršku okoline. Malo to veze ima sa empatijom.

Ako bi se ne daj bože tebi Slobo ili nekome sa ovog forum desilo nešto to bi već bilo drugačije. Vi ste ljudi sa kojima i ako vas ne pozanjem imam kontakt tako da bi se ematija javila. Osećanje bi izraženije bilo u slučaju ličnih poznanika. Mnogo jače ako su pitanju ljudi koji mi znače u životu itd. Ovako sem što je to užasan način da neko umre glupo bi bilo očekivati od nekog da bude lično pogodjen.

I da, ključna činjenica jeste na koji način i zbog čega se to desilo. Apsolutno nema veze sa stanjem u drštvu. Kako si to povezao? Pa nije to peti takav slučaj pa da se kaže kako nešto u društvu izaziva takvo ponašanje. Imamo mi dosta probelema ipak ne bih rekao da se ovaj slučaj može povezati sa tim.

Mislim da je kjučno da se utvrdi kako je nesrećni čovek izgoreo. Ukliko je upaljena prostirka na kojoj je ležao to jeste velika glupost sa jako lošim ishodom , ali se ne može reći da je postojala namera da se čovek spali živ. To se može zaključini ukliko je on poliven nekom zapaljivom tečnošću, a zatim upaljen.

Nešto se tu ne uklapa. Jednostavno nije moguće da odeća plane tom brznim da čovek nije u stanju da je skine ili ugasi vatru sem ako je bez svesti. Da li je empatija da prihavtim to kao činjenicu i ako prkosi zdravom razumu? Da li je empatija da se ne postavljaju piatnja? Ne bih rekao. Mislim da je najempatičnije što može prema tom čoveku to da se slučaj ispiat do kraja.
[ payge @ 15.12.2016. 23:48 ] @
Citat:
dusanboss:  Nešto se tu ne uklapa.


Al' si se primio na problematiku, samo tako,
konacno, desilo se nesto u vašem domenu;
Vas, wannabe sataniste je šokirao dvanaestogodisnjak, za takvu tehnologiju spaljivanja tvoj seoski mracni guru nema znanje i objasnjenje.

Da znate kako, do sad bi spržili pola Vojvodine i dobar deo Madjarske...



[ dusanboss @ 15.12.2016. 23:51 ] @
Haha. Dobar si payge :) Vidiš, nisam se setio toga da možda u ovome ima elemenata ritualnog ubistva.

https://www.youtube.com/watch?v=K10qPyFHpGQ
[ meldonijum @ 16.12.2016. 00:13 ] @
E da, jasno je.
Ti si u panici da će uvodjenje regionalne fudbalske liga
smanjiti količinu kokaina na tržištu?
Koliko si dana žalosti proglasio kad su omutavili onog razbojnika što je glumio vodju navijača
a u stvari je bio narko diler?

Kakva su tvoja saznanja o vezi omutavljenog i ovih koji se protive regionalnoj fudbalskoj ligi?

Kako si payge-u uspeo da nalupaš dva plusa za komentar koji nema blage veze sa temom?

Imaš otvoreno više naloga, zar ne?

Da li odjednom kontrolišeš sve naloge ili po sistemu "Dr. Jekyll and Mr. Hyde"?
[ vladd @ 16.12.2016. 06:38 ] @
Citat:
Java Beograd:
Donekle si u pravu.
Ali, pazi nije to samo krađa, korupcija i lopovluk. Mislim, naravno da ima toga oho-ho, ali nije u tome stvar.

Fudbal nije igra već veliki biznis.

Ima tu mnogo više legalnih para velikih investitora nego nelegalnih para.

Dakle, investitor ima para, ulaže u Merceds benz, u Microrsoft i u FC Barselona. I šta on hoće ? Profit.
Dakle, Mercedes mora da smišlja nove modele i da prodaje, Microsoft slično, a FC Barcelona mora da pobeđuje, da puni stadion, da prodaje prava na prenose, reklamni prostor, dresove

Nema tu mnogo filozofije tipa "ko bi bio bolji kad ne bi igrali stranci, ravnopravniji klubovi ...." WTF ? Onaj ko je uložio kintu u Barselonu, Bajern, Mančester ne misli o ravnopravnosti klubova.

Kome treba ravnopravnost klubova ? Onaj koji plaća 100 mil dolara za igrača želi pun stadion i skupa TV prava. Nije u pitanju igra već profit. Isti investitor će da uloži i u Real i u Bajern. Znaš koliko će da se nasekira kad igraju jedan protiv drugog ? On će da kalkuliše profit od prodatih prava na prenos.



Korupcija i pljačka je moguća kad su u pitanju fudbalske insititucije, tipa UEFA i FIFA. Kad jedan, izabrani majmun raspolaže i upravlja silnim milionima tuđih para. U klubovima toga nema. (mislim na klubove u zapadnim zemljama, koji su zapravo firme, tj. kompanije) Privatan klub, privatne pare, niko nije lud da troši neracionalno. Menadžerisanje igrača ? OK, naravno, ali u privatnom klubu to ide tako, tako i tako. Znaju se pravila poslovanja.

Naravno, odma' se naslućuje kako i zašto Zvezda i Partizan nikako da se privatuzuju, već decenijama nekako ostaju u "društvenom" vlasništvu.



Fudbal je drugacija vrsta biznisa. I postoji neko svetsko, evropsko, ili kontinentalno privenstvo na kojem ucestvuju nacije a ne biznismeni, marke ili brendovi. Tipa ramadani protiv osmanija, ili adidas priotiv najketa..

I tu je krucijalna i najveca razlika, sto predstavljaju naciju, a ne bord direktora. I zive od navijaca.
Neka krenu da zive od sponzora, pretezno,i od kup takmicenja, slicno tenisu, formuli jedan..pa da ih vidimo koliki je "biznis"...
Inace se sve moze nazvati biznisom, i poslovati po nekim manitim pravilima,

Zatoi treba praviti male lige, da se zabavi sirotinja, a biznismeni neka biznisuju na visem nivou, prave ugovore i peru pare.

Necu da me nacionalno predstavlja kolicina novca nekog biznisa, vec vestina pikanja lopte..
[ žutokljunac @ 16.12.2016. 06:53 ] @
@ vladd

Koliko znam UEFA je zabranjivala osnivanje regionalnih liga. Sada je šatro dala zeleno svetlo pa je zato ovo pitanje i aktuelno.
A u bivšoj SFRJ su se borili da nam bogati zapadni klubovi ne uzmu igrače tako što su uveli zabranu odlaska, do valjda 28-me godine, pa su vremenom tu granicu smanjivali.
[ Java Beograd @ 16.12.2016. 07:43 ] @
Citat:
vladd: Fudbal je drugacija vrsta biznisa.
Jeste, karakterističan je biznis.
Citat:
vladd: I postoji neko svetsko, evropsko, ili kontinentalno privenstvo na kojem ucestvuju nacije a ne biznismeni
... koje je nekad služilo svrsi da se nacije odmere ko je bolji u "pikanju lopte", a sad služi za svetsku promociju robe koja se prodaje: igrača. Zato menadžeri širom sveta iz sve snage vrše pritisak na selektore ne bi li baš njegovu robu stavili u izlog - u reprezentaciju.
Citat:
vladd: ... I zive od navijaca.
Navijači jesu jedan oblik prihoda, ali ne jedini.
Citat:
vladd: Necu da me nacionalno predstavlja kolicina novca nekog biznisa, vec vestina pikanja lopte..:)
Jbg, kapiram ja tebe, ali toga više nema. Svako bi voleo da se vrate šezdesete i sedamdesete u fudbalu kad su milioni ljudi uživali u driblinzima, pasovima. U igri ! Ali, igra je sada i drugom planu. I sami konzumenti fudbala (da ne kažem gledaoci i navijači) više znaju o transferima nego o igri. Fudbalska roba - igrači su postali manekeni, zvezde, selebritiji. Moja žena zna i za Mesija i za Ronalda, a nikad ni jednu utakmicu nije gledala. Niti zna u kom klubu igraju. Zna ih kao ličnosti, kao "muške stralete", jer su vesti o njima u svim novinama.



I uostalom, čemu ova regionalna liga, nego promocija "robe koja se prodaje" široj publici i većem broju potencijalnih kupaca. Očekivani veći prihodi od prodaje TV prava, skuplji reklamni minuti, skuplji reklamni prostor na stadionima. Igra, tj. pikanje lopte ? WTF ? Onog koji ovo organizuje igra najmanje zanima.
[ meldonijum @ 16.12.2016. 15:14 ] @
Iz "keca u dvojku"

Citat:
Sumnjivo i u Novom Pazaru

Za sada je pod sumnjom utakmica između Novog Pazara i Spartak Ždrepčeve krvi (2:4) iz 19. kola, a već su preduzete i određene istražne radnje.

Povodom ovog slučaja ispitani su igrači Novog Pazara (neki su se hvalili tiketima na društvenim mrežama) i članovi stručnog štaba, a ukoliko bude dokazano da je pomenuta utakmica zaista i nameštena, nema sumnje da će se u čitav slučaj umešati i Disciplinska komisija FSS i novoformirani Etički komitet.
[ vladd @ 16.12.2016. 17:00 ] @
Iskreno receno ne znam odgovor zasto su sada okrenuli curak naopako i dozvolili regionalnu ligu.
Sumnjam da je zbog manje dosadnosti, sumnjam da je kladionicarima bitnija neizvesnost, nego siguran gubitak kada igra barsa sa nekim sirotima...
A siguran sam da se 60-70-e nece vratiti, ni u jednoj formi..planetarno..
[ dusanboss @ 16.12.2016. 17:04 ] @
Kako to da se naš ekspert ne uključi u priču o kladonicama?
[ meldonijum @ 12.01.2017. 17:14 ] @
Da li UEFA treba da zavodi red po Srbiji?
Citat:
Partizan ne može u Evropu!

UEFA je zabranila Partizanu da igra u Ligi šamiona i Ligi Evrope u prvoj od naredne tri sezone u kojoj se kvalifikuje za neko takmičenje


Kako se navodi u dokumentaciji UEFA, Partizan je imao oko 2,5 miliona evra neplaćenih dugova zaključno sa septembrom 2016. godine.

Najveći deo tog novca je na ime poreza i doprinosa, koji su crno-beli obavezni da plate državnim organima u Srbiji.

Gde je na sva usta deklamovana nezavisnost, sloboda, bla, bla...


I odmah počinje izvrdavanje
Citat:
Samo smo upozoreni da platimo

"Samo je saopšteno da do kraja januara moramo da platimo 360.000 evra", rekao je za B92 predsednik Partizana Milorad Vučelić.


Kako će gradjani Srbije sakupiti tih 2,5 miliona evra i spasiti Vučelića da ostane na čelu Partizana?

[ meldonijum @ 12.01.2017. 17:35 ] @
-
[ vladd @ 12.01.2017. 19:47 ] @
Sto bi ti Java rekao BIZMIS, ali balkanski.

Sa da se daju pare klosarima, kada treba tolike sojke o pevaljke platiti, kupovati merdze, viskije i tompuse, a sada i otkup dedinjskih vila...jel' ta FIFA normalna?
[ anon70939 @ 12.01.2017. 22:19 ] @
Citat:
žutokljunac:
- 1999. ubijen Petar Milošević, predsednik FK Bežanija
- 2000. ubijen Radoslav Trlajić ( Bata Trlaja ), predsednik FK Bežanija
- 2006. ubijen Goran Mijatović ( Mita ), predsednik FK Bežanija

- 1995. ubijen Miodrag Nikšić ( Miša ), predsednik FK Zvezdara
- 2000. ubijen Branislav Trojanović ( Trojke ), predsednik FK Zvezdara

- 1998. ubijen Jusuf Bulić ( Jusa ), predsednik FK Železnik

- 2000. ubijen Željko Ražnatović ( Arkan ), vlasnik FK Obilić

- 2000. ubijen Branislav Lainović ( Dugi ), predsednik FK Slavija

- 2004. ubijen Branko Bulatović, generalni sekretar FSSCG

- 2005. ubio se Goran Gubić, predsednik FK Proleter

- 2006. ubio se Miko Brašnjević, predsednik UO OFK Beograd

Sve sam pošten narod :D
[ Bradzorf012 @ 12.01.2017. 22:54 ] @
Mislio sam da je sport dobar za zdravlje, kako sad ovo?