[ DusanSukovic @ 24.12.2016. 21:30 ] @
U cemu je finta, je li trazim nesto sto je tajna?
[ pajapop @ 24.12.2016. 22:10 ] @

Bilo bi logicno da si nakon iskaza procitao zapisnik, potpisao...cime potvrdjujes da si saglasan sa cinjenicama koje su zapisane i koje potvrdjuju tvoj iskaz...Bilo bi logicno da si dobio i kopiju zapisnika...Nesto je tu sumljivo...
[ DusanSukovic @ 24.12.2016. 22:22 ] @
Sasvim logicno, jos me 45 minuta ubedjuje da sam zaboravio da zakljucam vrata, a ignorise cinjenicu da je cilindar izbijen :-) Jel on misli da sam ja sasav? Znaci zvao sam ga na telefon, odbija da mi preda izvestaj o uvidjaju, uz reci da je to poslato javnom tuziocu?
[ pajapop @ 24.12.2016. 22:50 ] @
Citat:
DusanSukovic:.... jos me 45 minuta ubedjuje da sam zaboravio da zakljucam vrata, a ignorise cinjenicu da je cilindar izbijen :-)


Kakve to veze ima...Ti na tvojoj kuci mozes i da nemas vrata...Cinjenica je da si ti prijavio kradju, tj. obijanje...NJegovo je da ustanovi cinjenicno stanje, bez komentara,..i da postupi po propisima...Ovako, izgleda, kao da stiti provalnike i da pokusava da minimalizuje stetu...
[ Predrag Supurovic @ 24.12.2016. 23:01 ] @
Jedan imejl u Ministarstvo čuda čini. Probao više puta.
[ DusanSukovic @ 24.12.2016. 23:03 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Jedan imejl u Ministarstvo čuda čini. Probao više puta.




Kad si sad zadnji put slao mail ? Znaci zvao sam MUP u petak, takva neprofesionalnost na delu da je to cudo, email sam mislio ni da ne odgovaraju..
[ anon70939 @ 24.12.2016. 23:03 ] @
Ja imam u telefonu kontakt unutrasnje kontrole.
Prosli put kad sam imao problema sa bahatošću inspektora, da vidiš posle mog maila, kako su bili manji od makovog zrna, od komandira do tog inspektora...

[email protected]
[ DusanSukovic @ 24.12.2016. 23:06 ] @
Citat:
CoyoteKG: Ja imam u telefonu kontakt unutrasnje kontrole.
Prosli put kad sam imao problema sa bahatošću inspektora, da vidiš posle mog maila, kako su bili manji od makovog zrna, od komandira do tog inspektora...

[email protected]



Thanks, pokusacu ovaj mail. Pa javljam sta je bilo. Iskreno nije mi jasno kakvo je to ponasanje, u ovoj situaciji imao sam vise utisak da imam posla sa tajnim drustvom nego servisu gradjana u nevolji za koji svi placamo porez..
[ perkom @ 24.12.2016. 23:12 ] @
Meni pade na pamet nešto iz moje "prakse" ili iz iskustva.
Pre desetak godina, narkoman koji je poznat policiji i pravosuđu, oteo je tada mojoj maloletnoj ćerki mobilni telefon iz ruku dok je čekala autobus.
Pošto sam poznavao inspektora u policijskoj stanici na N.Bgd gde se sve desilo, otišao sam do njega i ispričao šta se desilo. On mi je odmah rekao da pretpostavlja ko je to uradio ali da ne može ništa da uradi!?
Na moje zaprepašćenje i pitanje, zašto, odgovorio je da niko sa narkomanima neće da se bakće?
Drugi slučaj. U Šumatovačkoj na Južnom bulevaru, uska ulica, ganci sa sklepanom napravom na četiri točka udara u auto moje kume i pri tome i prilično oštećuje auto.
Pošto je bilo leto, a mi sedeli u dvorištu i sve videli, izletimo na ulicu i "uhapsimo" gancija.
Uredno pozovemo policiju koja je brzo došla i odmah pustila gancija?!
Na naše zaprepašćenje odgovorili su nam da je privođenje istog gubljenje vremena jer ga sud neće procesuirati, štetu mu ne mogu naplatiti tako da je sve besmisleno.
Jedino su nam "diskretno" rekli da nismo trebali da zovemo njih nego da ga propustimo kroz ruke tako da više u tu ulicu ne zalazi.
Možda je i taj inspektor, u tvom slučaju, prepoznao ručni rad nekog njemu poznatog a protiv koga je pisanje prijave presipanje iz šupljeg u prazno?

[Ovu poruku je menjao perkom dana 25.12.2016. u 00:37 GMT+1]
[ Living Light @ 24.12.2016. 23:55 ] @
EBT, u kakvoj MI Tunguziji živimo ??!!! ....Strašno !!!
[ dusanboss @ 25.12.2016. 00:46 ] @
Koliko mi je poznato ima razlike ukoliko je stan obijen i ako si ti sotavio otkljčano pa neko ušao. Ponašanje inspektora je čudno.
[ Living Light @ 25.12.2016. 01:23 ] @
Ponašanje inspektora je čudno, naročito, ako :

- "ako si ti sotavio otkljčano"

Ti da ides kod Mire Adanje-Polak,... Za Lako Popodne..
[ dusanboss @ 25.12.2016. 01:24 ] @
Ebg :)
[ DusanSukovic @ 25.12.2016. 01:48 ] @
Citat:
dusanboss:
Koliko mi je poznato ima razlike ukoliko je stan obijen i ako si ti sotavio otkljčano pa neko ušao. Ponašanje inspektora je čudno.



Nemam pojma, izgleda inspektor prihvata navode ostecenog gradjana jedino ako je delovano na ulazna vrata protivoklopnim sredstvom BUMBAR ili slicno, drugog objasnjenja nemam za to, da zaboravio sam, snimke sa sigurnosne kamere koja nadgleda ulazna vrata zgrade nisu ni pogledali..

[ dusanboss @ 25.12.2016. 01:54 ] @
Kolika je šteta? Mislim da li su ti odneli nešto vredno? Ukoliko nisu vrlo je moguće da policija ne želi da se bakće sa tim. Zvuči bez veze, ali to je naša realnost,
[ Living Light @ 25.12.2016. 02:05 ] @
Citat:
DusanSukovic: snimke sa sigurnosne kamere koja nadgleda ulazna vrata zgrade nisu ni pogledali..

Srbija ON-LINE !
...na zalost !
[ DusanSukovic @ 25.12.2016. 03:34 ] @
Citat:
dusanboss:
Kolika je šteta? Mislim da li su ti odneli nešto vredno? Ukoliko nisu vrlo je moguće da policija ne želi da se bakće sa tim. Zvuči bez veze, ali to je naša realnost,



Steta je oko 500 EUR, nije mi jasno zasto nece da se bakcu sa time, a u drugim prilikama iskacu sa svojim kineskim uniformama i kacketima iz sacekusa na putu vec od 1 km prekoracenja brzine? Zar ne vidis nebalans situacije? Ili im je glupo prekidati tok novca - jer narkomani treba da kupuju dope, a za to treba novac, a ako uzmes da je velika (Hint, niska cena opijata) kolicina droge u opticaju treba li ti da saberes dva i dva ? Novac ne smrdi sto kaze nemacka poslovica?


[ pajapop @ 25.12.2016. 08:25 ] @
Citat:
perkom:
ganci sa sklepanom napravom na četiri točka udara u auto moje kume i pri tome i prilično oštećuje auto.


E ovoga se uzasavam, i nikako mi nije jasno, (zapravo, jasna mi je pozadina), kako je moguce, da tu nema nikakve pravne regulative...Ja razumem da ta vozila ne mogu da se registruju, ali sta sprecava da se ta lica koja njima upravljaju, osiguraju, pa da osiguranje regulise stetu...A ovamo, ako za jedan dan prekoracis rok registracije...nadrljao si...Bolje je biti ganci...Jednom sam jednom rodjaku, koji je u nekom gadnom socijalnom bedaku, u sali rekao, da mu je bolje da se u sledecem popisu izjasni kao Egipcanin...
[ whitie2004 @ 25.12.2016. 10:35 ] @
Taj auto , a verovatno i taj stan su osigurani! Steta se moze naplatiti samo sa tim papirom iz MUPa i oni ga moraju izdati. Trazi napismeno na salteru. To dali ce oni nekoga juriti, mozes li ti nesto naplatiti, sta tuzilastvo misli o tome ... sve skupa nema veze sa njihovom obavezom da ti izdaju taj zapisnik.
[ dusanboss @ 25.12.2016. 14:39 ] @
Citat:
DusanSukovic:

Steta je oko 500 EUR, nije mi jasno zasto nece da se bakcu sa time, a u drugim prilikama iskacu sa svojim kineskim uniformama i kacketima iz sacekusa na putu vec od 1 km prekoracenja brzine? Zar ne vidis nebalans situacije? Ili im je glupo prekidati tok novca - jer narkomani treba da kupuju dope, a za to treba novac, a ako uzmes da je velika (Hint, niska cena opijata) kolicina droge u opticaju treba li ti da saberes dva i dva ? Novac ne smrdi sto kaze nemacka poslovica?



Verovatno ima svega toga po malo. Deo tog novca odlazi i u džepove nekih policajaca mada ne verujem da je to razlog što ne žele da se aktiviraju više. Koliko sam primetio kod njih se radi kampanjski tj. kad ih neko pritisne od gore onda hapse po svaku cenu možda i ljude koji nisu odgovorni za to delo samo da bi se oprvdali kako eto, oni rade svoj posao.

Isto, uticaja na to što ne žele da se "bakću" ima i u tome što je poprilično "nezahvalno" delo da bi se radilo na njemu. Nije baš jednostavno da se uhvati počinilac, a inspektoru koji to reši na sleduje neka velika nagarda i zahvalnost kao što bi da je rešio neko drugo delo. Tako da imamo slučaje da policija kada uhvati nekog provalnika nakači mu još desetak provala bez ikakvih dokaza samo na osnovu "priznanja okrivljenog :)".

Problem je dublje prirode i policiju je potrebno reformisati iz korena. U medijima se stalno gura priča kako gradjani imaju mnogo poverenja u policiju, a malo u sudstvo i kako policija radi svoj posao, a sud ne. Što nije istina. Sudstvo ne radi ili policija radi još manje i lošije.

Ipak to što ti nisu dali zapasnik nije uobičajno. Toliko se i oni reskiraju da urade. U glavnom se završi na tome, ali se to barem odradi.

Dusane da li si video da je pravljen zapisnik?



[ DusanSukovic @ 25.12.2016. 15:01 ] @
Citat:
dusanboss: Verovatno ima svega toga po malo. Deo tog novca odlazi i u džepove nekih policajaca mada ne verujem da je to razlog što ne žele da se aktiviraju više. Koliko sam primetio kod njih se radi kampanjski tj. kad ih neko pritisne od gore onda hapse po svaku cenu možda i ljude koji nisu odgovorni za to delo samo da bi se oprvdali kako eto, oni rade svoj posao.

Isto, uticaja na to što ne žele da se "bakću" ima i u tome što je poprilično "nezahvalno" delo da bi se radilo na njemu. Nije baš jednostavno da se uhvati počinilac, a inspektoru koji to reši na sleduje neka velika nagarda i zahvalnost kao što bi da je rešio neko drugo delo. Tako da imamo slučaje da policija kada uhvati nekog provalnika nakači mu još desetak provala bez ikakvih dokaza samo na osnovu "priznanja okrivljenog :)".

Problem je dublje prirode i policiju je potrebno reformisati iz korena. U medijima se stalno gura priča kako gradjani imaju mnogo poverenja u policiju, a malo u sudstvo i kako policija radi svoj posao, a sud ne. Što nije istina. Sudstvo ne radi ili policija radi još manje i lošije.

Ipak to što ti nisu dali zapasnik nije uobičajno. Toliko se i oni reskiraju da urade. U glavnom se završi na tome, ali se to barem odradi.

Dusane da li si video da je pravljen zapisnik?




Kapiram sve. Da je recimo rekao "Znate sta, to je za nas relativno bagatelna suma, i ne mozemo da zrtvujemo mnogo resursa na Vas slucajm imamo urgentnije stvari, savet Vam bih dao da kupite sigurnosna vrata i neki alarm da se osigurate dodatno itd" . Pa bih ja kupio pricu, mislim zivimo u nesigurnim vremenima, ne ovako pravi budalu od mene na amaterski nacin, ubedjuje me 45 minuta da sam zaboravio da zatvorim ulazna vrata i ostale gluposti postovane pre plus ne da mi da kopiju dokumenta o onome sta je zapisao? Naravno, pravljen je zapisnik..


O reformi policije najdraza mi je Ceska prva reforma policije 1989 godine (posle je bilo vise sukcesivnih, neke su jos u toku ) gde je skoro kompletni aparat dobio nogu u dupe osim pozornika na ulici, pa je posle radjena provera svakog pripadnika MUP, sta je radio za vreme komunizma, i slicno, da li se ogresio o gradjane batinjanjem, torturom, glumljenjem "isukanog macha u rukama proleterijata" itd. Ko je bio cist taj je vracen, ostali cao. Zato Cesi danas imaju profesionalnu policiju, a mi policiju vladajuce trenutne partije na vlasti. Da je to isto kod nas uradjeno odmah posle 05. Oktobra, mnoge stvari se ne bi desile i da se danas desavaju u ovoj zemlji - nazalost. Zato je danas Beograd drugi najnesigurniji grad u Evropi, i nikoga nije briga. A znamo riba smrdi od glave. Mislis ti da bi se ovaj iz policije usudio da vodi pozorisnu predstavu sa mnom da zna da bi imao konsekvensi? Tesko.Ovako imamo stanje priblizno anarhiji manje vise...

[ dusanboss @ 25.12.2016. 15:32 ] @
Čou sam priče da su za vreme inervencije policije na Kosovu 98.-99. kroz činuve napredovali ljudi koji su bili korumpirani, pokvareni i koji su trebali da lete van, a ne da napreduje. Predpostavljam da je to radjeno (ako je radjeno, a u nekoj meri verovatno jeste) kako bi se imal apsolutna kontrola nad tim policajcima sa činovim. Tj. na naj način neko bi lako moga da ga ucenjuje i komromituje. Ne znam koliki je ova praksa primenjivana i da li se još uvek primenjuje .
[ Java Beograd @ 25.12.2016. 16:03 ] @
Čisto kao napomena: pre par godina odem da prijavim da mi je ukraden novčanik sa dokumentima. Dakle, klasičan razgovor sa inspektorom. Niti očekujem da se nešto reši, samo eto, prijavljujem nestanak dokumenata. Inspektor pravi zapisnik, daje mi da potpišem, sve regularno, lepo je zapisao šta sam rekao, i kaže: zapisnik je u 5 primeraka, jedan ostaje meni (tj. njemu, inspektoru), jedan za arhivu i tri za tužilaštvo. Pitam " A meni primerak ?", kaže "Nije predviđeno propisima". WTF, nije mi ni trebao, ali svarno glupo.
[ DusanSukovic @ 25.12.2016. 16:17 ] @
Citat:
Java Beograd: Čisto kao napomena: pre par godina odem da prijavim da mi je ukraden novčanik sa dokumentima. Dakle, klasičan razgovor sa inspektorom. Niti očekujem da se nešto reši, samo eto, prijavljujem nestanak dokumenata. Inspektor pravi zapisnik, daje mi da potpišem, sve regularno, lepo je zapisao šta sam rekao, i kaže: zapisnik je u 5 primeraka, jedan ostaje meni (tj. njemu, inspektoru), jedan za arhivu i tri za tužilaštvo. Pitam " A meni primerak ?", kaže "Nije predviđeno propisima". WTF, nije mi ni trebao, ali svarno glupo.




Pricao sam sa advokatom, imam pravo na zapisnik.
[ meldonijum @ 25.12.2016. 19:15 ] @
Ma advokat će ti obećati šta god poželiš.

Što se tiče zapisnika naravno da imaš pravo na zapisnik jer je dokument koji se tiče tvojih prava.

Ali problem je što niko konkretno nije odredjen da ti izda taj zapisnik. Kao što je Java napisao inspektor je obavezan da pripremi 5 kopija i tačno se zna kome idu te kopije. Ti nisi medju njima.

Tako da ostaje ti poverenik pa ako preko njega šta iščupaš.
[ Lavlja_Jazbina @ 25.12.2016. 19:50 ] @
Da li ima neko adresu Barona Minhauzena ?
[ dusanboss @ 25.12.2016. 20:07 ] @
Moguće da nije predvidjen zapisnik za oštećenog. Deluje bez veze, ali ko zna.
[ dejanet @ 25.12.2016. 20:16 ] @
Pa kako onda naplatiti osiguranje (ako postoji)?

Za stetu na kolima(kasko) uredno se dobija kopija zapisnika, sa kojim se ide u osiguravajucu kucu.
[ whitie2004 @ 25.12.2016. 21:02 ] @
Procunjao sam malo po netu i popricao sa ljudima i .... kazu da nema nekog striktnog pravila. Negde je praksa da to inspektori sami odrade, negde posalju u tuzilastvo i peru ruke od svega. Ako tuzilac proceni da ima uslova za krivicnu odgovornost pokrece tuzbu i onda i ti kao osteceni imas pravo uvida u komplet predmet pa mozes kopirati i taj zapisnik. To trazis od tuzioca i normalno platis ...
[ Java Beograd @ 25.12.2016. 21:10 ] @
Samo da se razumemo: ništa je ne tvrdim, niti znam ko ima pravo na šta. Samo iznosim lično iskustvo.
[ DusanSukovic @ 26.12.2016. 08:57 ] @
Citat:
dejanet:
Pa kako onda naplatiti osiguranje (ako postoji)?

Za stetu na kolima(kasko) uredno se dobija kopija zapisnika, sa kojim se ide u osiguravajucu kucu.




Sta mislis sta je pomislio sluzbenik osiguravajuce kuce u inostranstvu kad je video moj zahtev za odstetu, kad sam napomenuo u web formularu da inspektor nece da mi preda zapisnik o slucaju? Ono tipa, ovaj covek je sasav, ili laze ili je mucenik zaglavio u neku Azijsku despotiju, a ne zemlju koja je oficijelno kandidat za EU?


[ DusanSukovic @ 26.12.2016. 09:01 ] @
Citat:
whitie2004:
Procunjao sam malo po netu i popricao sa ljudima i .... kazu da nema nekog striktnog pravila. Negde je praksa da to inspektori sami odrade, negde posalju u tuzilastvo i peru ruke od svega. Ako tuzilac proceni da ima uslova za krivicnu odgovornost pokrece tuzbu i onda i ti kao osteceni imas pravo uvida u komplet predmet pa mozes kopirati i taj zapisnik. To trazis od tuzioca i normalno platis ...



Posebna je iritacija kada napises mail drzavnim institucijama, tu niti dolazi potvrda da je primljen mail, niti odgovor - nista. Znaci zalio sam se ministarstvu pravde povodom jednog slucaja, niti potvrde da je primljen mail, niti odgovora, postupili smo po vasoj zalbi/nismo postupili - elem ova zemlja je goli spoIni organ MHO, izvinite na psovci, ali to je cinjenica...
[ DusanSukovic @ 26.12.2016. 09:05 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Da li ima neko adresu Barona Minhauzena ?


Nemanjina 11 ? Uocena sposobnost da raspale ruske muzejske primerke MIG29 usminka za iste pare po komadu koliko kosta novi Svedski JAS 39 ?
[ anon142305 @ 26.12.2016. 12:46 ] @
Citat:
DusanSukovic:
Posebna je iritacija kada napises mail drzavnim institucijama, tu niti dolazi potvrda da je primljen mail, niti odgovor - nista. Znaci zalio sam se ministarstvu pravde povodom jednog slucaja, niti potvrde da je primljen mail, niti odgovora, postupili smo po vasoj zalbi/nismo postupili - elem ova zemlja je goli spoIni organ MHO, izvinite na psovci, ali to je cinjenica...


Ne znam kako se sa MUPom, ali moje iskustvo u drugim sektorima je ovakvo.

Tri puta sam se zalio. Prva dva puta mejlom, ali isto kao kod tebe - nista.
Treci put sam izguglao neke zakone i evo sta sam uradio.

Poslao sam pismenu prituzbu. Nju sam poslao preporuceno i sa povratnicom.
U prituzbi sam naveo da sam tako poslao, a onda se pozvao na clan zakona po kojem
ako ja naglasim da zahtevam pismeni odgovor, oni su duzni da mi ga posalju.

Kao da postoji zakonska mogucnost da, ako direktno ne zatrazis odgovor, onda oni nisu duzni da ti odgovore.
A tek ako ne posaljes pismeno, nego mejlom, pa tvojoj prituzbi ne moze da se dodeli delovodni broj, nema sanse da ce nesto javiti.

U svakom slucaju, u zakonskom roku su mi pismeno odgovorili i
rekli da ce kazniti drzavnog sluzbenika kojeg je mrzelo da radi
(na koga sam se u prituzbi zalio) i to premestanjem na drugo radno mesto.
To ne verujem da se i desilo, al ajd sad... :)
[ Java Beograd @ 26.12.2016. 13:37 ] @
e-mail komunikacija se u Srbistanu tretira kao novotarija kojom se bave ona deca koja se razumeju u one kompjutere i igrice i tako to. Savremena tehnologija koja još nije u potpunosti zaživela i ne zna se kad će biti realno prihvaćena.
[ bakara @ 26.12.2016. 16:19 ] @
Nista bez pecata :)

Elektronske poruke bilo koje vrste se ovde ne priznaju ...
[ dusanboss @ 27.12.2016. 01:07 ] @
To oko koršićenja mejla u Srbiji je stvarno smešno ukoliko nisi Srbin :)

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 27.12.2016. u 02:58 GMT+1]
[ djura63 @ 27.12.2016. 16:52 ] @
Citat:
DusanSukovic:
Novac ne smrdi sto kaze nemacka poslovica?



Otkud to nemacka poslovica ? Poslovica je latinska
PECUNIA NON OLET
[ R A V E N @ 28.12.2016. 14:30 ] @
DusanSukovic, ovdje imamo samo tvoju stranu priče. Možda ima neki opravdan razlog zašto neda.

Ali ako nema ili ti nije dao razlog, imaš ovo: http://www.OmbudsMan.org.rs/ Treba da tu ima obrazac za prijavu, odštampaj ga i popuni. Ili ga ne moraš popunjavati, samo mu ga odnesi i pokaži da vidiš kako će reagovati.

Znam za slučaj osobe koja je bila hospitalizovana neko vrijeme i kad je doktora pitala da li može dobiti kopiju svoje medicinske dokumentacije, ovaj je hladnim glasom odgovorio "Ne možeš." Što se tako ponaša, ne znam. Možda je razlog u ovome "Ko si ti i šta si ti da to tražiš od mene i da otvaraš usta zahtijevajući nešto nakon ozdravljenja koje sam ti JA dao. Ja sam tebe izliječio, ima da mi i ti i ti svoji preci budu zahvalni."

Ili ga je strah partijskih batinaša, bilo sa ljevice (Partizani 2016. Enterprise Edition), bilo sa desnice (EU-Liberomuslimani), odnosno mislim na onoga koji ga je postavio tu, na to radno mjesto. Dosta je tu servilno-birokratskog mentaliteta, odnosno doktorske kancelarije su dobrim dijelom birokratski uredi gdje se procesira dosta papira. Samo što medicinski tehničar ne vozi onaj mali kamiončić sa papirima kroz čekaonicu.

Ima ova izreka:

Počesto kod doktora nećeš naći zdravlja niti kod sudije pravde niti kod profesora mudrosti.


Dosta je strahovanja zbog mogućeg gubitka posla, te niže birokratske instance u državnim institucijama se boje viših iz razloga da ih ne naljute, pa te šalju tamo na neka vrata i onda obiđeš 15 vrata, a da nisi ništa postigao. A tu je djelomičan razlog i to da njih niko ne kontroliše u smislu efikasnosti posla.

Dijelom je tu razlog i to da se oni smatraju dijelom "svete, 1000 godina opstojne" države, pa rade neki "jako važan posao", "jako bitan za društvo".

I ako postoji neka komisija za kontrolu rada, ona je nepotizirana, odnosno u njoj sjede njihove supruge, braća, djeca, vanbračna djeca, djeca njihove braće i(li) sestara itd. Ili A drži u šah-matu B na taj način što zna da je ta i ta "uspješna i perspektivna" mlada studentica položila kod B Anatomiju ili Rimsko Pravo sa nogama u zraku ili na koljenima. Naravno, nije pala na koljena od premorenosti držeći knjigu u rukama niti se prevrnula na leđa zbog iste te premorenosti.

Odnosno, šta hoću da kažem:navodne "javne" institucije koje "štite" javni interes su u suštini rođačko-prijateljske kompanije gdje se namiruju rođaci i prijatelji, a ostalima ako šta ostane, ostane. Ako ne ostane, ne mora.

Ako je već neoliberalni kapitalizam takva babaroga (i dijelom vjerovatno jeste), jese li vi bolji? Niste, nego ste u suštini isti, odnosno državne institucije se ponašaju kao kapitalističke kompanije. Kod nekog bogatog kauboja-primitivca iz Teksasa ću radije da čistim kokošiju kaku, nego da mi vi date platu, koju ste posudili od tog istog kauboja, da bi održali balon zvani "socijalna pravda", pa kad dođu dugovi na naplatu, stani-pani.("Ovo su nam sve stranci napakovali!")

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 28.12.2016. u 16:32 GMT+1]
[ R A V E N @ 28.12.2016. 15:18 ] @
S tim da moraš imati na umu da se u policijskim strukturama nalaze ponegdje kriminogeni elementi i to jako visokog kalibra, što znate i vi Srbiji, ako se prisjetite kraja 90-ih/početka 2000-ih.

Ja sam vršio "detektivski posao" nad pojedinim našim ovdje u Bosni à la Facebook i vidjelo se da su proto-ISIL plus što im je "ručka" obima sekvoje, pa sad...
[ perkom @ 28.12.2016. 15:39 ] @
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Da li ima neko adresu Barona Minhauzena ?


Nemanjina 11 ? Uocena sposobnost da raspale ruske muzejske primerke MIG29 usminka za iste pare po komadu koliko kosta novi Svedski JAS 39 ?

Tebi stvarno nije dobro?

NVO u Srbiji plaćaju NATO botove.
Poslednjih nedelja dobili su nalog da intenzivno prate sve vesti o Rusiji, Vladimiru Putinu i srpsko-ruskim odnosima i da odmah deluju. To je naročito došlo do izražaja posle kupovine borbenih aviona MIG 29. Prisutni su na gotovo svim info portalima, pa tako i na vašem, ali su najagresivniji na sajtu B92, a zatim na Blicu i Kuriru
http://srbin.info/2016/12/27/o...ikad-jaca-hajka-protiv-rusije/
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 15:50 ] @
Citat:
perkom: Tebi stvarno nije dobro?

NVO u Srbiji plaćaju NATO botove.
Poslednjih nedelja dobili su nalog da intenzivno prate sve vesti o Rusiji, Vladimiru Putinu i srpsko-ruskim odnosima i da odmah deluju. To je naročito došlo do izražaja posle kupovine borbenih aviona MIG 29. Prisutni su na gotovo svim info portalima, pa tako i na vašem, ali su najagresivniji na sajtu B92, a zatim na Blicu i Kuriru
http://srbin.info/2016/12/27/o...ikad-jaca-hajka-protiv-rusije/




A koji je tvoj interes u celoj ovoj prici? Pre nego sto se bacimo kome je dobro/ili nije?


Analogija je losa ali donekle moze: Kada bi kupovao auto, sta bi pre kupio za iste pare: usminkanu ragu, ili najnoviji model top proizvodjaca?
Treba da znas da Rusi (koliko ja znam) nikada ne isporucuju najnoviju opremu ni svojim veoma vernim vazalnim klijentima za koje vise mare i imaju mnogo vise interesa, pa zasto bi suprotno uradili Srbiji koja im je manje vise zadnja rupa na svirali ?
I za kraj, ne brini za Ruse, brinu oni dovoljno za sebe...






[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 28.12.2016. u 17:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 28.12.2016. u 17:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 28.12.2016. u 17:11 GMT+1]
[ perkom @ 28.12.2016. 16:11 ] @
Interes je da ne zagađuješ temu koliko god bila tvoja!
Kakve veze imaju migovi sa "provalom" tvoje kuće?
Ako si tako nastupao i sa inspektorom, dobro te nije i šutnuo?!
Izvini što si "provaljen".
Ali, ako si palćen, kao što se navodi, ok, pošteno radi!
[ perkom @ 28.12.2016. 16:15 ] @
Pošto si dva puta menjao poruku, dok sam pisao odgovor na prvu verziju, da ti kažem da nemaš pojma!
Ne rusi nego niko ne isporučuje opremu koja je rezervisana isključivo za sopstvenu armiju!
Tako ni ameri nikome nisu prodali avione sa paketom opreme koju oni koriste!
Ostala oprema je po principu, koliko para toliko muzike (to znaš, jer si izgleda dobro plaćen kada i u ovoj temi pišeš o migovima).
Uzgred, te "stare kante" su i dan danas strah i trepet na nebu za NATO!
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 16:25 ] @
Citat:
perkom:
Interes je da ne zagađuješ temu koliko god bila tvoja!
Kakve veze imaju migovi sa "provalom" tvoje kuće?
Ako si tako nastupao i sa inspektorom, dobro te nije i šutnuo?!
Izvini što si "provaljen".
Ali, ako si palćen, kao što se navodi, ok, pošteno radi!


Provaljen sam druze desetaru, priznajem :-) Ubuduce da uzmes nadimak MilivojeVatrogasac jer od mnogo ucesnika ti si jedini uspeo da provalis da sam ja placeni spijun NATO, alal vera majstore...

[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 16:26 ] @
Citat:
perkom:
Uzgred, te "stare kante" su i dan danas strah i trepet na nebu za NATO!



Videli smo nazalost 1999 kako su bili strah i trepet...
[ perkom @ 28.12.2016. 16:31 ] @
Da, videli smo u odnosu 100:1 plus avaksi!
Ja tebe razumem, moraš da opravdaš pare koje si dobio ali bar ne lupaj gluposti!
To što pišeš uvreda je i za inteligenciju kišne gliste!

P.S. Ti nisi plaćenik, ti si paćenik! Pa više zemalja je učestvovalo u NATO agresiji nego što smo imali aviona!
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 16:44 ] @
Citat:
perkom:
Ne rusi nego niko ne isporučuje opremu koja je rezervisana isključivo za sopstvenu armiju!
Tako ni ameri nikome nisu prodali avione sa paketom opreme koju oni koriste!



Druze Botko za tvoju informaciju:


The USAF operates 1,245 F-16s with 701 with active forces, 490 with Air National Guard and 54 with Reserve. These are broken down to 1 F-16A Block 15, 197 F-16C/D Block 25, 350 F-16C/D Block 30, 51 F-16C/D Block 32, 222 F-16C/D Block 40, 174 F-16C/D Block 42, 198 F-16C/D Block 50, 52 F-16C/D Block 52.[1]


Citat:
Despite a strong challenge by the BAe/SAAB team, Poland purchased 48 F-16C/D-52+ aircraft.



https://en.wikipedia.org/wiki/...F-16_Fighting_Falcon_operators


http://www.codeonemagazine.com/article.html?item_id=23

Citat:

Building Blocks

Keeping up with all the varieties of the F-16 is no small task. The job is simplified, though, because most changes to the F-16 are made in groups, or blocks, to track items on the production line. Whenever a new-production configuration for the F-16 is established, the block number increases.




I na kraju imamo F-16E Block 60 koji je prodat Ujedinjenim Arapskim Emiratima:


Citat:

The most advanced F-16s in the world aren’t American. That distinction belongs to the UAE, whose F-16 E/F Block 60s are a half-generation ahead of the F-16 C/D Block 50/52+ aircraft that form the backbone of the US Air Force, and of many other fleets around the world.



http://www.defenseindustrydail...-60-desert-falcon-fleet-04538/












[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 16:45 ] @
Citat:
perkom:
Da, videli smo u odnosu 100:1 plus avaksi!
Ja tebe razumem, moraš da opravdaš pare koje si dobio ali bar ne lupaj gluposti!
To što pišeš uvreda je i za inteligenciju kišne gliste!

P.S. Ti nisi plaćenik, ti si paćenik! Pa više zemalja je učestvovalo u NATO agresiji nego što smo imali aviona!



Druze Botko :D


[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 16:49 ] @
Citat:
perkom:
Da, videli smo u odnosu 100:1 plus avaksi!
Ja tebe razumem, moraš da opravdaš pare koje si dobio ali bar ne lupaj gluposti!
To što pišeš uvreda je i za inteligenciju kišne gliste!

P.S. Ti nisi plaćenik, ti si paćenik! Pa više zemalja je učestvovalo u NATO agresiji nego što smo imali aviona!



Druze Botko, rasterali ste sve sto ste mogli takvi kao Vi radi Vasih sitnih prljavih interesa, nastavi sa radom, veceg saveznika neprijatelji Srbije ne mogu pozeleti od idiota tvog kalibra..




[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 16:51 ] @
Citat:
perkom:
Da, videli smo u odnosu 100:1 plus avaksi!
Ja tebe razumem, moraš da opravdaš pare koje si dobio ali bar ne lupaj gluposti!
To što pišeš uvreda je i za inteligenciju kišne gliste!

P.S. Ti nisi plaćenik, ti si paćenik! Pa više zemalja je učestvovalo u NATO agresiji nego što smo imali aviona!


Kakav je Mig-29 strah i trepet kad nije uspeo da obori ni jedan protivnicki avion sa Zapada?







[ perkom @ 28.12.2016. 16:53 ] @
Hahahahaha...
Što šeniš i peniš što sam te provalio?
Jbt, pa ti si ovu temu postavio sa ciljem da opravdaš pare koje si primio?
Da nisam u pravu, ne bi se ovako ražestio do mere da gubiš kontrolu?
Ako Jelena Milić ovo prati, ostade ti bez kinte!
Precenio si svoje "kvalitete"!

P.S. Pa tvoje pisanje ne bi podržao ni Zoran, 2012, student.... Posle tvog lupetanja, postao bi rusofil!
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 16:56 ] @
Citat:
perkom: Hahahahaha...
Što šeniš i peniš što sam te provalio?
Jbt, pa ti si ovu temu postavio sa ciljem da opravdaš pare koje si primio?
Da nisam u pravu, ne bi se ovako ražestio do mere da gubiš kontrolu?
Ako Jelena Milić ovo prati, ostade ti bez kinte!
Precenio si svoje "kvalitete"!



Citat:

Balkanski Spijun najbolji delovi




https://www.youtube.com/watch?v=tHuMJ4GNJEg
[ nato_bot @ 28.12.2016. 16:56 ] @
Citat:
perkom:

NVO u Srbiji plaćaju NATO botove.
Poslednjih nedelja dobili su nalog da intenzivno prate sve vesti o Rusiji, Vladimiru Putinu i srpsko-ruskim odnosima i da odmah deluju. To je naročito došlo do izražaja posle kupovine borbenih aviona MIG 29.

Dobro da ste me aktivirali, već sam totalno zadremao.

Dakle, Bing hoće da vam uvali zardjale konzerve. Ništa novo.
I za to će vam uzeti svega 200 miliona evra?
Ako i treba, ovce su za šišanje a koze za mužu.

A kako će se podeliti tih 200 miliona?

Paaaaa, deo ide organizatoru "za troškove",
deo ide za nameštanje predsedničkih izbora
a ostatak nama NATO botovima putem NVO organizacija.

[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 16:59 ] @
Citat:
nato_bot: Dobro da ste me aktivirali, već sam totalno zadremao.
Dakle, Bing hoće da vam uvali zardjale konzerve. Ništa novo.
I za to će vam uzeti svega 200 miliona evra?



Nemoj da si na kraj srca, dobicemo jos gomilu T-72 tenkova :D

[ perkom @ 28.12.2016. 16:59 ] @
Au brate, šta ja uradi?
Otvorio sam septičku jamu?!
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 17:04 ] @
Citat:
perkom: Au brate, šta ja uradi?
Otvorio sam septičku jamu?!



Pa ako su ti obecali da budes komunalni policajac, na vreme da se vezbas..

EDIT:

Slabo se nesto razumes u avione, septicke jame mozda budu isle bolje?
[ perkom @ 28.12.2016. 17:11 ] @
Ni komunalna policija ne može ništa da uradi posle bačenih stotina tona osiromašenog urana na Srbiju!
http://www.telegraf.rs/vesti/2...-lokacije-udara-iz-1999-godine
I da, stvarno, oni su nam sve to besplatno "dali" i ruski tenkovi kao poklon, po ceni ne mogu ni prići NATO poklonu. Em što su poklanjali em nisu ni štedeli i svima su na teritoriji Srbije isporučivali taj poklon.
Evo, stvarno me je sramota što nisam uporedio vrednost tih poklona.
NATO poklon će sigurno pamtiti još mnoge generacije u Srbiji, ako ih bude bilo!

P.S. Što se tiče aviona, neću da se spuštam na nivo bota! Već sam ti odgovorio, nemaš pojma! Moraćeš više da se potrudiš i Jeleni Milić da opravdaš uložen novac!
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 17:23 ] @
Druze Botko, nije Kosovo problem od juce, zna se ko je federalizovao Srbiju i ko ga je instalisao na vlast u Beogradu 1944, je li tako?

[ perkom @ 28.12.2016. 17:26 ] @
Kakve veze ima federalizacija i bačeni uranijum?
Ajdem stavrno si....?
Pa ti bi i rođenu majku prodao za sendvič!
Beži bre, bruko jedna. Nemaš savesti ni u tragovima. Koliko treba biti ....pa sebi dozvoliti da pišeš to što ti pišeš?
Moralna propalice, nisi vredan više ni slova, čak ni X!
[ dusanboss @ 28.12.2016. 18:11 ] @
Da se ne zalećemo sa pričom oko tih migova, mnogo toga je tu još nejasno. Koliko će mo tačno platiti remont? U kakvom su stanju dati avioni? Šta će tačno staviti na njih prilikom remonta. Nisam uspeo da pronadjem pouzdane odgovore na ovo. Ako neko zna nek rekne.

Avioni su nam potrebni, tankovi apsolutno ne. Naš M-84 je bolji tenk od T-72, a već ih imamo više nego što nam treba.

Mig-29 je još uvek kavliten i uptrebljiv avion u zavisnosti šta je na njimu od opreme. Ako je istina da smo za cenu remonta mogli da kpimo nove avione onda je to katastrovalan potez.

Još ne znamo koliko je ova druga cena koju plaćamo, a koja nije u dolarima. Samo se bojim da ne bude previsoka te da nam migovi izadju na dupe ;)

Ako će već da budemo Ruski satelit daleko u neprijateljskoj teritoriji neka nam barem daju kvalitetno oružije i malo djenge, a ne da mi još njima plaćamo za to.
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 19:43 ] @
Citat:
perkom: Kakve veze ima federalizacija i bačeni uranijum?
Ajdem stavrno si....?
Pa ti bi i rođenu majku prodao za sendvič!
Beži bre, bruko jedna. Nemaš savesti ni u tragovima. Koliko treba biti ....pa sebi dozvoliti da pišeš to što ti pišeš?
Moralna propalice, nisi vredan više ni slova, čak ni X!



Druze Botko, batali pricu, ne ide ti :)
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 19:46 ] @
Citat:
dusanboss:
Da se ne zalećemo sa pričom oko tih migova, mnogo toga je tu još nejasno. Koliko će mo tačno platiti remont? U kakvom su stanju dati avioni? Šta će tačno staviti na njih prilikom remonta. Nisam uspeo da pronadjem pouzdane odgovore na ovo. Ako neko zna nek rekne.

Avioni su nam potrebni, tankovi apsolutno ne. Naš M-84 je bolji tenk od T-72, a već ih imamo više nego što nam treba.

Mig-29 je još uvek kavliten i uptrebljiv avion u zavisnosti šta je na njimu od opreme. Ako je istina da smo za cenu remonta mogli da kpimo nove avione onda je to katastrovalan potez.

Još ne znamo koliko je ova druga cena koju plaćamo, a koja nije u dolarima. Samo se bojim da ne bude previsoka te da nam migovi izadju na dupe ;)

Ako će već da budemo Ruski satelit daleko u neprijateljskoj teritoriji neka nam barem daju kvalitetno oružije i malo djenge, a ne da mi još njima plaćamo za to.



A reci mi koji su razlozi da budemo Ruski satelit? Ima li neki racionalan? Ili ako se nacepimo Amerima na palac, uzece nam i Vojvodinu, tu nece trulih 6 migova 29 resiti stvar cak i da drug Botko pilotira sa njima, duboko uveren da upravlja najmocnijom masinom na planeti. Da, ali neko ce se uvek snaci i u takvoj situaciji, dok masa bude cucala u rovu, da se ugrabi dobar stan na primer..:) Summa summarum,m tih 6 muzejskih primeraka ne cine nista, kao sto ni 16 komada Mig-29 nisu cinili 1999 nikakvu razliku, osim sto su piloti bili vecinom glineni golubovi. A tih 180 miliona EUR se moglo pametnije utrositi, na primer obnavljanjem bolnica u provinciji, da ne lice na lazarete, jel tako druze Botko? Slazete li se?


[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 28.12.2016. u 21:02 GMT+1]
[ DusanSukovic @ 28.12.2016. 20:11 ] @
Druze Botko, ima jos spijuna NATO - nisam samo ja, ne spavaj :-) Evo ovi NIN-ovci oni svi imaju kontrolera u NATO :D

[ dusanboss @ 29.12.2016. 00:24 ] @
Citat:
DusanSukovic:


A reci mi koji su razlozi da budemo Ruski satelit? Ima li neki racionalan? Ili ako se nacepimo Amerima na palac, uzece nam i Vojvodinu,



Sam si naveo jedan dobar razlog.


[ DusanSukovic @ 29.12.2016. 10:36 ] @
odosmo u zesci off :)
[ djura63 @ 29.12.2016. 11:43 ] @
Citat:
perkom:
Pošto si dva puta menjao poruku, dok sam pisao odgovor na prvu verziju, da ti kažem da nemaš pojma!
Ne rusi nego niko ne isporučuje opremu koja je rezervisana isključivo za sopstvenu armiju!
Tako ni ameri nikome nisu prodali avione sa paketom opreme koju oni koriste!
Ostala oprema je po principu, koliko para toliko muzike (to znaš, jer si izgleda dobro plaćen kada i u ovoj temi pišeš o migovima).
Uzgred, te "stare kante" su i dan danas strah i trepet na nebu za NATO!

Vidim da se i ti razumes u avione kao i onaj tvoj av. S tim sto se on razume i u doktorate, otimanje penzija, pitanja trudnica i u ko zna sta jos
[ DusanSukovic @ 29.12.2016. 11:55 ] @
Citat:
dusanboss:
Citat:
DusanSukovic:


A reci mi koji su razlozi da budemo Ruski satelit? Ima li neki racionalan? Ili ako se nacepimo Amerima na palac, uzece nam i Vojvodinu,



Sam si naveo jedan dobar razlog. :)





A Rusi ce da pokrenu WWIII radi nas ili?
[ dusanboss @ 29.12.2016. 17:45 ] @
Mislim da polako shvatamo da trećeg svedskog rata neće biti. Barem ne u obliku u kakvom su vodjena prva 2.

Ko će počeiti neki eventalni sukob postaće irelevantno. Već danas možemo da biramo kakvu realnost želimo da vidimo i kave vesti da pročitamo. Pogotovo u zadnjih 5 godina. Možeš na interenetu izabrati vest koju god hoćeš bez obzira na istinitost. Za svakog ima po nešto.
[ Java Beograd @ 30.12.2016. 07:26 ] @
Citat:
dusanboss:Mislim da polako shvatamo da trećeg svedskog rata neće biti. Barem ne u obliku u kakvom su vodjena prva 2.

Trećeg švedskog rata neće biti. Definitivno.
[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 07:40 ] @
Citat:
Java Beograd: Trećeg švedskog rata neće biti. Definitivno.



:P Nije vise Svedska velesila, da je trn u oku Petra Velikog :P
[ perkom @ 30.12.2016. 08:16 ] @
Citat:
DusanSukovic: :P Nije vise Svedska velesila, da je trn u oku Petra Velikog :P

Zašto trn u oku Petra Velikog ako su ratovi između Švedske i Rusije vođeni vekovima?
https://sh.wikipedia.org/wiki/Rusko-%C5%A1vedski_ratovi
Koliko si ostrašćen rusofob ili dobro plaćeni bot, ne znam, ali vidim da lupaš samo tako!
[ Java Beograd @ 30.12.2016. 08:50 ] @
Pa bilo bi malo nerelano da je Švedska vodila ratove sa Grcima.

Zna se ko s' kim ratuje: košija sa komšijom. Englezi sa Francuzima, Grci sa Turcima, Rusi sa Šveđanima i td. i td.
[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 11:05 ] @
Citat:
perkom:
Citat:
DusanSukovic: :P Nije vise Svedska velesila, da je trn u oku Petra Velikog :P

Zašto trn u oku Petra Velikog ako su ratovi između Švedske i Rusije vođeni vekovima?
https://sh.wikipedia.org/wiki/Rusko-%C5%A1vedski_ratovi
Koliko si ostrašćen rusofob ili dobro plaćeni bot, ne znam, ali vidim da lupaš samo tako!



Sta cu, nisam intelektualna velicina kao ti :)
[ perkom @ 30.12.2016. 11:12 ] @
Citat:
DusanSukovic: Sta cu, nisam intelektualna velicina kao ti :)

Pa probaj da nađeš neki pošten posao a ne da te plaća Milićka za pisanje totalnih gluposti.
Koliko treba biti jadan pa raditi to što ti radiš?
Pokrenuo si temu sa jednim sadržajem a onda istu počeo da koristiš za klasičnu rusofobsku histeriju?!
Šta ti je to Rusija toliko loše uradila pa da je toliko mrziš a klanjaš se onima koji su te bombardovali, trovali zemlju otimali?

[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 11:35 ] @
Citat:
perkom: Pa probaj da nađeš neki pošten posao a ne da te plaća Milićka za pisanje totalnih gluposti.


Ti ovo radis dobrovoljno ili imas neki interes ?

Po cemu je rusofobska histerija ako postavljam znak upitnika oko kupovanja zasterelih aviona a kad se za iste pare moze kupiti novi, bolji?


Sta je tebi toliko Rusija dobrog uradila da se penis tako?
[ perkom @ 30.12.2016. 11:42 ] @
Citat:
DusanSukovic: Ti ovo radis dobrovoljno ili imas neki interes ?

Imam interes a on je da oladiš od botovskog pisanja!
Postavio si temu "Provala u stan, inspektor nece da mi dade zapisnik sa uvidjaja?" a onda u istu trpaš migove, Petra Velikog...?
Pa šta reći nego, jesi li ti normalan ili si stvarno ortodoksni rusofobski bot?
da nije Petar Veliki na migu uleteo u tvoj stan a inspektor naklonjen Rusiji pa te otkačio?
Jedino tako mogu videti vezu između naslova i kasnije tvog trolovanja.
[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 11:57 ] @
Citat:
perkom: Imam interes a on je da oladiš od botovskog pisanja!
Postavio si temu "Provala u stan, inspektor nece da mi dade zapisnik sa uvidjaja?" a onda u istu trpaš migove, Petra Velikog...?
Pa šta reći nego, jesi li ti normalan ili si stvarno ortodoksni rusofobski bot?
da nije Petar Veliki na migu uleteo u tvoj stan a inspektor naklonjen Rusiji pa te otkačio?
Jedino tako mogu videti vezu između naslova i kasnije tvog trolovanja.



Ja ne pisem nista kao bot, nego kao ja svojim imenom i prezimenom, tako da batali tu trulu pricu koja ide u stilu secikese "Drzte lopova" :-D Pre ces biti ti da si freelancer za prorusko trolovanje IMHO, jer da nisi to realno bi sagledao moje postinge i pogledao izvore sto sam postirao i doneo zakljucak, a ne pao u delirium tremens, jer eto ugled Rusije je povredjen na tvoju veliku zalost, jer Rusija pokusava da uvali prastare avione Srbiji za velike pare :)

Sta su tebi svi gradjani Srbije Ruski antibotovi ako kritikuju nesto, a avionski ekspertu?

[ perkom @ 30.12.2016. 12:01 ] @
Citat:
DusanSukovic

Sta su tebi svi gradjani Srbije Ruski antibotovi ako kritikuju nesto, a avionski ekspertu?

Pa otvori temu sa takvim naslovom i piši koliko ti je volja!
Ne znam šta ti nije jasno?
Moje obraćanje je bilo u kontekstu ove teme i tvog botovskog pisanja baš kada je o njemu bilo reči, odnosno, da ste dobili dobre pare da baš krenete u pisanje o tim avionima?
Slučajnot ili ne, ne znam, ali znam da migovi nemaju dodirnu tačku sa naslovom teme!

[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 12:06 ] @
Citat:
perkom: Pa otvori temu sa takvim naslovom i piši koliko ti je volja!
Ne znam šta ti nije jasno?
Moje obraćanje je bilo u kontekstu ove teme i tvog botovskog pisanja baš kada je o njemu bilo reči, odnosno, da ste dobili dobre pare da baš krenete u pisanje o tim avionima?
Slučajnot ili ne, ne znam, ali znam da migovi nemaju dodirnu tačku sa naslovom teme!



Nisi mi jasan - ti.
Ajde moze ovako, da otvoris temu da li sam ja bot ili spijun koji radi za neku tajnu sluzbu ili Jelenu Milic?
Sta si ti moderator pa si se zapenio zato sto sam ja en passe komentarisao pricu o Migovima?

Nesto te mnogo zasvrbela moja jedna recenica da si napisao x postova o njoj, zar ne? E sad koji je razlog za to?
Ili imas debeo interes u prici ili si moron, druge nema..:) Ne verujem da ti neko na autpijac moze da uvali stari krs za iste pare koje za koje mozes u autosalonu da dades pare za novi?

[ dusanboss @ 30.12.2016. 16:00 ] @
Aman botovi ! Jel su obećali trinaesti sendvič ako se potrudite?
[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 17:16 ] @
Citat:
dusanboss: Aman botovi ! Jel su obećali trinaesti sendvič ako se potrudite? :)



Dolazi kolega, ne plasi se, sigurno je na vise frontova, treba ubediti tupav narod kako je nasminkana raga bolja od novog proizvoda :D Tezak to je zadatak :D
[ perkom @ 30.12.2016. 17:29 ] @
Prema rečima analitičara Miroslava Lazanskog, kada se porede karakteristike miga 29 i švedskog gripena, prednost je na strani ruskog lovca.

– Pre svega, švedski lovac je jednomotorac, a u ratu svi vole više avione s dva motora, jer su se pokazali mnogo žilavijim. I tehnički uslovi za „gripena“ su vrlo složeni i potrebno je mnogo više vremena između dva leta da tehničke ekipe obave sve neophodne pripreme. U tom smislu je „mig 29“ mnogo lakši za održavanje. Što se tiče opreme, ona koju ćemo mi imati na našim letelicama je u najmanju ruku jednaka ili bolja od one kojom raspolaže „gripen“

http://www.alo.rs/srpski-migovi-ruse-hrvatske-lovce/88941

Nadam se da nećeš reći da si bolji vojni analitičar od Lazanskog, bez obzira koliko ti veruje Milićka?
[ djura63 @ 30.12.2016. 18:16 ] @
Citat:
perkom:
Citat:
DusanSukovic: Sta cu, nisam intelektualna velicina kao ti :)

Pa probaj da nađeš neki pošten posao a ne da te plaća Milićka za pisanje totalnih gluposti.
Koliko treba biti jadan pa raditi to što ti radiš?
Pokrenuo si temu sa jednim sadržajem a onda istu počeo da koristiš za klasičnu rusofobsku histeriju?!
Šta ti je to Rusija toliko loše uradila pa da je toliko mrziš a klanjaš se onima koji su te bombardovali, trovali zemlju otimali?


A ko tebe placa, Putin, Karic, Nikolic, Vucic ? A sta je Rusija za nas dobro uradila, osim sto nam je sacuvala Karica i sto nam cuva Miru i Marka. I tebe vidim cuvaju, a mi moramo na ,,truli zapad,,
[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 18:19 ] @
Citat:
perkom: Prema rečima analitičara Miroslava Lazanskog, kada se porede karakteristike miga 29 i švedskog gripena, prednost je na strani ruskog lovca.

– Pre svega, švedski lovac je jednomotorac, a u ratu svi vole više avione s dva motora, jer su se pokazali mnogo žilavijim. I tehnički uslovi za „gripena“ su vrlo složeni i potrebno je mnogo više vremena između dva leta da tehničke ekipe obave sve neophodne pripreme. U tom smislu je „mig 29“ mnogo lakši za održavanje. Što se tiče opreme, ona koju ćemo mi imati na našim letelicama je u najmanju ruku jednaka ili bolja od one kojom raspolaže „gripen“

http://www.alo.rs/srpski-migovi-ruse-hrvatske-lovce/88941

Nadam se da nećeš reći da si bolji vojni analitičar od Lazanskog, bez obzira koliko ti veruje Milićka?




Pusti Lazu, tako se svojevremeno sprdao sa nastojanjem Albanije da udje u NATO, secam se vrlo dobro negde 1998 bio njegov tekst u "Politici" utipa "Oni kao sanjaju da udju u NATO hahaha, hahaha " Cije je hahakanje bilo zadnje - vrlo dobro znamo a to je da Edi Rama ulazi na Kosovo kad mu se cefne a moze i da ostane koliko mu se cefne, dok nas zvanicnik ulazi na dozvolu ili kao svercer. Toliko o mudrosti Lazanskog.

Elem da predjemo na stvar, ko je bolji analiticar ja ili Laza cuveni:

Citat:

During the Cold War, the Swedish Armed Forces were to be ready to defend against a possible invasion. This scenario required combat aircraft to be dispersed in order to maintain an air defence capacity.[138] Thus, a key design goal during the Gripen's development was the ability to take off from snow-covered landing strips of only 800 metres (2,600 ft);[139] furthermore, a short-turnaround time of just ten minutes, during which a team composed of a technician and five conscripts would be able to re-arm, refuel, and perform basic inspections and servicing inside that time window before returning to flight



Filozofija i zahtevi nasledjen iz doba hladnog rata RV Svedske je da operise sa malih rasprsenih aerodroma, a u slucaju potrebe i da koriste autoputeve za sletanje/uzletanje. Tako da su mi upitne Lazine teorije "mnogo više vremena između dva leta da tehničke ekipe obave sve neophodne pripreme" osim ako MIG-29 je spreman za 5 minuta za ponovan let, a pored toga "Gripen" ima jedan od najnizijih operativnih troskova od modernih aviona a to je 4700 dolara po casu, dok troskovi F-16 su 7700 dolara po casu koriscenja. Sto je priznaces vrlo bitno za siromasnu i sukcesivnim "burazerskim" privatizacijama opljackanu zemlju?




Citat:

A 2012 Jane's Aerospace and Defense Consulting study compared the operational costs of a number of modern combat aircraft, concluding that Gripen had the lowest cost per flight hour (CPFH) when fuel used, pre-flight preparation and repair, and scheduled airfield-level maintenance together with associated personnel costs were combined.



MIG-29 ima vek proizvoda 2000 casova, i evo vec 30 godina posle, 29tke koji su uvezene 1987 godine sluze samo za jednostavan nadzor neba, i nisu nikakva vise ozbiljna pretnja :) dok SAAB Gripen ima projektovani vek proizvoda oko 50 godina, naravno uz remont i popravke, nista tu nije dzabe, kao sto nije ni kod "majke" Rusije.



Citat:

In order to enable the Gripen to have a long service life, projected to be roughly 50 years,it was designed to have low maintenance requirements



https://en.wikipedia.org/wiki/Saab_JAS_39_Gripen



[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 30.12.2016. u 19:34 GMT+1]
[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 18:32 ] @
Citat:
djura63:
Citat:
perkom:
Citat:
DusanSukovic: Sta cu, nisam intelektualna velicina kao ti :)

Pa probaj da nađeš neki pošten posao a ne da te plaća Milićka za pisanje totalnih gluposti.
Koliko treba biti jadan pa raditi to što ti radiš?
Pokrenuo si temu sa jednim sadržajem a onda istu počeo da koristiš za klasičnu rusofobsku histeriju?!
Šta ti je to Rusija toliko loše uradila pa da je toliko mrziš a klanjaš se onima koji su te bombardovali, trovali zemlju otimali?


A ko tebe placa, Putin, Karic, Nikolic, Vucic ? A sta je Rusija za nas dobro uradila, osim sto nam je sacuvala Karica i sto nam cuva Miru i Marka. I tebe vidim cuvaju, a mi moramo na ,,truli zapad,,



Rusija, majka je to, a nekad i maceha :)
[ perkom @ 30.12.2016. 20:15 ] @
Citat:
djura63:
Citat:
perkom:
Citat:
DusanSukovic: Sta cu, nisam intelektualna velicina kao ti :)

Pa probaj da nađeš neki pošten posao a ne da te plaća Milićka za pisanje totalnih gluposti.
Koliko treba biti jadan pa raditi to što ti radiš?
Pokrenuo si temu sa jednim sadržajem a onda istu počeo da koristiš za klasičnu rusofobsku histeriju?!
Šta ti je to Rusija toliko loše uradila pa da je toliko mrziš a klanjaš se onima koji su te bombardovali, trovali zemlju otimali?


A ko tebe placa, Putin, Karic, Nikolic, Vucic ? A sta je Rusija za nas dobro uradila, osim sto nam je sacuvala Karica i sto nam cuva Miru i Marka. I tebe vidim cuvaju, a mi moramo na ,,truli zapad,,

Koliko treba biti bolestan i ovo napisati?
Zar ti je zapad miliji posle bombardovanja, ubijanja nedužnih ljudi, trovanja i nerođenih osiromašenim uranijumom, otimanjem zemlje, istorije, jezika...
U ruskom oku vidiš iver a u zapadnom ne vidiš ne drvo nego šumu.
Samo, ne tangiran se ja previše zbog takvih kao što si ti i pokDušan, zašto bi? Vazda je bilo, na žalost, poturica i biće i ubuduće.
[ DusanSukovic @ 30.12.2016. 20:18 ] @
Citat:
perkom: Koliko treba biti bolestan i ovo napisati?
Zar ti je zapad miliji posle bombardovanja, ubijanja nedužnih ljudi, trovanja i nerođenih osiromašenim uranijumom, otimanjem zemlje, istorije, jezika...
U ruskom oku vidiš iver a u zapadnom ne vidiš ne drvo nego šumu.
Samo, ne tangiran se ja previše zbog takvih kao što si ti i pokDušan, zašto bi? Vazda je bilo, na žalost, poturica i biće i ubuduće.



NE K-A-K-I, kratko i jasno, drugacije ocito ne razumes.