[ source3 @ 26.12.2016. 19:55 ] @
Pozdrav,

od skoro sam počeo da koristim Intesinu kreditnu karticu, međutim nigde ne mogu da nađem šta tačno predstavlja početno stanje na online bankingu. Na njihovom sajtu nema nikakvo objašnjenje, iako postoji u jednom od pdf dokumenata ova slika:



Moja predpostavka je da to predstavlja ukupan dug sa kamatom, ali da ne lupam da li bi neko mogao da pojasni ?

[ Dexic @ 27.12.2016. 02:01 ] @
Pocetno stanje je stanje na pocetku meseca, iznosi koji su dospeli za naplatu i kamate ako ih ima.
[ anon115774 @ 27.12.2016. 09:54 ] @
@Dexic

Pocetno stanje nisu iznosi koji su dospeli na naplatu vec jednostavno stanje duga na pocetku obracunskog perioda.
[ Dexic @ 27.12.2016. 16:33 ] @
Ako me i ovde cimas nepotrebno za precizan termin, nemoj, molim te, shvatice svi na sta se misli.
To jeste ono sto je stiglo za naplatu, ali ne i ceo dug. Taj iznos, koji je stigao, imas do 10. u mesecu rok da platis.

Imas i nedospele obaveze, koji ne ulaze u pocetno stanje na pocetku obracunskog perioda, ali jesu deo duga, u sustini.


Ja uvek imam transakcije krajem meseca, koje nikada skoro ne udju u pocetno stanje na pocetku sledeceg meseca. I ne dospevaju za naplatu sve do 10. tek mesec posle njega.