[ eeestablishment @ 30.12.2016. 18:00 ] @
Ako moze Donald Tramp zasto ne bi i srbski tajkun Miroslav Mishkovic postao predsednik ?

Ukoliko je ova vest tacna eto nama novog kandidata

http://tanjuginfo.rs/poslednja...ti-odstetu-dve-milijarde-evra/



[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 30.12.2016. u 19:17 GMT+1]
[ Sarastro @ 31.12.2016. 12:50 ] @
A smejali smo se Ziki Obreckovicu kada je hteo da se kandiduje?
[ anon70939 @ 02.01.2017. 14:36 ] @
Je l' to znači da sada svaki stanovnik Srbije (i deca i penzioneri i nezaposleni) treba da izdvoje po 250€ iz svog džepa za ovu glupost. Verovatno i više je će nam trebati i krediti, kamate i koješta da bi se to isplatilo.
[ Bojan Basic @ 02.01.2017. 14:45 ] @
A koliko je teško proveriti izvor teksta?

https://stanjestvari.com/2016/...in-odsteta-dve-milijarde-evra/
[ anon70939 @ 02.01.2017. 19:13 ] @
Pa ni taj tvoj link ne kaže ništa drugačije :)
[ ademare @ 02.01.2017. 19:44 ] @
Bez obzira sto je vest Fantazija, valjda niko ko razmislja svojom glavom , nema Sumnje da su ova dvojica sa slike Od Pocetka u Dilu !

To " hapsenje" se toliko medijski Eksploatisalo da je SNS na osnovu toga dobio dva puta Izbore, izmedju ostalog , ali to je bio Glavni Adut.

Ko se ne seca izjava " Hocete li da vam vlada Miskovic , ili ... "
[ seaboy @ 02.01.2017. 20:04 ] @
ademare, potpisujem sve sto si napisao.


sve je jedna predstava, i to ne obicna, jedna fantasticna predstava, bez protivotrova. citav koncept vladavine, ekstremna zloupotreba medija, prezasicenost informacijama i dezinformacijama, je toliko perfidan i evoluirao ovo sto imamo. ogromna vecina nemocno bleji sludjena sta se desava, i jedna manjina koja nesto i shvata ali apsolutno nemocna da promjeni bilo sta. ovo se svakako ne odnosi sam na srbiju.. poz
[ Ivan Dimkovic @ 02.01.2017. 20:27 ] @
Citat:
seaboy
ekstremna zloupotreba medija, prezasicenost informacijama i dezinformacijama


Mislim da je stanje manje-vise isto kao i ranije, jedina razlika je sto sada prosecan covek svoju dozu dezinformacija dobija na Facebooku umesto u lokalnoj kafani. Sve ostalo je nepromenjeno.

Npr, ovakvu dezinformaciju bi ranije cuo dok ispijas pivo sa ekipom za sankom, danas je cujes tako sto dobijes od nekog link. Bas kao sto bi mase ranije prepricale tu pricu u sledecoj iteraciji u kafani, tako sad lajkuju, re-tvituju ili sta god.

Rezultat je isti, mozda jedino ljudi izlaze u kafanu manje :-)
[ meldonijum @ 02.01.2017. 20:36 ] @
Mislim da on nema uda da se žali Strazburu. Tamo bi bio pre osudjen nego u Srbiji.
Ne zaboravite domaća kuhinja, domaći kuvari, sve domaće, sve srpsko i "pod kontrolom".
Zašto rizikovati sa sudijama koje niste "podmazivali"?

Koga baš zanima može da pretura po dokumentaciji:

http://hudoc.echr.coe.int/eng#{%22fulltext%22:[%22srbija%22],%22documentcollectionid2%22:[%22GRANDCHAMBER%22,%22CHAMBER%22]}
[ seaboy @ 02.01.2017. 21:39 ] @
Ivan Dimkovic

Dobrim dijelom se slazem sa tobom, medjutim dodao bih jos nesto. Situacija je s jedne strane slicna a sa druge prilicno razlicita. Primajuci informacije, dezoinformacije u kafani nije bas potpuno isto kao primati informacije na fejsu. Sasvim sigurno da je dostupnost informacija kao i brzina protoka neuporedivo brza i laksa nego nekada. korak dalje, logicno bi bilo pomisliti da je danas mnogo teze provuci neku fals informaciju nego ranije, upravo zbog tolike dostupnosti internetu bibliotekama obrazovanju itd. ali, zapravo jedno veliko ALI, dok mi sada ovo kucamo, mi de facto ucestvujemo u raspravi, nas mozda par stotina recimo, i mi sjedimo u sobama, kazemo svi sta imamo i to je to. primjecujemo li danas ekstreman zamor za bilo kakvom akcijom? apatija? usudicu se i reci, da je nivo zaglupljenosti danas, obzirom na svu dostupnost informacija nikad veca. mase uz ovu hrpu medija su toliko bezlicne, da mozes im mozes p...ti po glavama, oni ce da cute. daj im nekoliko stotina eura, pink, i ostalo smece i bog te veselio.. vladaces sto godina :D


skrenuo sam sa teme, mozda otpoceo neku drugu, ali ipak mobilnost covjeka, i zelja da uzme stvari u svoje ruke, ipak bila ranije izrazenija nego danas.

panem et circenses - hleba i igara... sta dodati vise.. :)
[ dejanet @ 02.01.2017. 22:28 ] @
^ Stos je sto su oni(vlast) doveli ljude ovde do bede, pa je par stotina evra u nekoj drzavnoj sisi bingo, dok su pinkovi, beba-cheda, blicovi, informeri i sl. djubre dekoracija. Ne bi ja tu krivio raju, mnogo pametniji od average Joe-a, ne mogu da smisle alternativu, pa cak ni da pobroje 15-20 stavki koje treba menjati, a da ne pripucaju sebi u nogu, tako da... , opozicija nudi isto to, cak ni pakovanje ne nude drugacije.

Eh da, dobra stvar za vlas' ovde, je sto mladji ljudi, koji u principu donose promene, imaju opciju da polazu nemacki B2 i via brale.
[ Ivan Dimkovic @ 02.01.2017. 23:40 ] @
Citat:
seaboy
korak dalje, logicno bi bilo pomisliti da je danas mnogo teze provuci neku fals informaciju nego ranije, upravo zbog tolike dostupnosti internetu bibliotekama obrazovanju itd. ali, zapravo jedno veliko ALI, dok mi sada ovo kucamo, mi de facto ucestvujemo u raspravi, nas mozda par stotina recimo, i mi sjedimo u sobama, kazemo svi sta imamo i to je to


Psihologija ljudi je nesto sto se daleko sporije menja nego tehnologija. "Echo chamber" ponavljanje stvari sa kojima se slazes i koje zelis da cujes nije nastalo sa Facebookom, samo je tehnologija omogucila da se to ponavljanje indeksira, analizira i da ti se serviraju adekvatne reklame :-)
[ seaboy @ 02.01.2017. 23:46 ] @
^ Ovo poslednje je najteze oboljenje drustva. Odlazak mladih, uz to valja reci odlazak najkvalitetnijeg sloja drustva, ce se jako lose odraziti po buducnost drzave. Imas opcije da guras kamen, mijenjas krivu drinu i boris se za bolju drzavu, ili da prosto promjenis drzavu za nekoliko sati voznje. ovo drugo zvuci jednostavnije. a prvo nemoguce.

Nisam pristalica da za sve krivim vlast, odnosno da nuzno odvajam vlast i narod. to je neodvojivo. vlast i politicka scena su najneposredniji pokazatelj stanja u drustvu i opste kolektivne svijesti u datom trenutku. Istina, moze da se pojavi patoloska licnost, psihopata i sl. koji moze donekle da zavede uslovno receno naciju, ali i to tesko ako uglavnom ne artikulise i uzima u obzir tok zelja jedne populacije. a ako to traje recimo 25 godina u nekoj nama poznatoj drzavi, i ako su i vlast i opozicija isto s...nje, i ako na svakim izborima izadje vise od 50% ljudi i time potrvrdi legitimitet izabranoj vlasti, o cemu dalje pricati. za neke stvari je prosto potrebno vrijeme. samo vrijeme i razvoj svijesti. kolektivne svijesti. uz mnogo truda 40 - 50 godina je potrebno da se izgradi solidna demokratija.

[Ovu poruku je menjao seaboy dana 03.01.2017. u 03:26 GMT+1]
[ Living Light @ 03.01.2017. 00:47 ] @
Citat:
seaboy:  Odlazak mladih, ....ce se jako lose odraziti po buducnost drzave.

Ne želim teske teme, u ovo praznicno raspolozenje,...

Samo zelim da dodam,
da iz jednog (mog) rodnog sela od "pišljivih" 2500 stanovnika,

--je prosle godine OTIŠLO oko 300 mladih dusa u beli svet !

Selo je momentalno postalo STARO,
kad se smrkne, nema žive duše na ulici,

u kaficima nema nikog, prodavnice jedva opstaju,

a i lokalna pekara jedva uspeva,

Eto... to je istina,...
[ pisac @ 04.01.2017. 16:04 ] @
Nemoj ništa da brineš, doći će stanovništo nazad.

Doduše, nosiće burke, pričaće Arapski i imaće neke druge običaje i malo više dece, ali svejedno, dok odumiru razmažene/nesposobne/neplodne grane evolucije/kulture, druge manje razmažene grane popunjavaju nastale praznine i život ide dalje.
[ žutokljunac @ 05.01.2017. 11:44 ] @
Citat:
pisac:

nosiće burke, pričaće Arapski i imaće neke druge običaje i malo više dece


Šta se sa tobom desilo u međuvremenu? Prvo praviš neke bezvezne pravopisne greške ( koje pismenom čoveku odmah pale alarm jer vidi sa kim priča ), a potom i taj stav o Arapima da će naseliti Evropu i slične gluposti. Zar stvarno veruješ u takvu budalaštinu. Znaš li npr. kako su Nemci pre 20 godina rešavali problem izbeglica sa ovih ex yu prostora? Prvo su ih primili, dali neku pomoć, puštali da rade, a potom, kada je rat stao, svi su dobili šut u dope. Dali su im izbor, ili da odu u treće zemlje ( USA, Kanada, Australija ) ili da se vrate kući gde su im davali neku novčanu pomoć. Sve su lepo sračunali. Uzeli samo one visokoobrazovane, ovi ostali, zbogom. Zar stvarno misliš da će sa izbeglicama iz npr. Sirije ili Iraka biti drugačije. Zar ne vidiš da oni imaju rekordno nisku nezaposlensot i da su čak i profitirali od ove krize, bez obzira što su primili masu izbeglica. Pa prijatelju moj, ti očigledno ne poznaješ dobro zapadnu logiku, čim tako nešto pišeš.
[ Aleksandar Đokić @ 05.01.2017. 11:59 ] @
Slazem se, znaju oni (zapad) dobro sta rade. Ponovo na drugoj strani, ovi su malo za'ebaniji od ex-yu izbeglica.
[ Bradzorf012 @ 05.01.2017. 15:47 ] @
Aha,tako dakle, a kada počnem da pišem tako o nekim stvarima, prilepe mi etiketu "teoretičar zavere".


[ Otto23 @ 05.01.2017. 17:46 ] @
Imho, ovo sto se sada desava je pravljenje nove Jugoslavije, ili ti tacnije receno Bosne od EU.

1) Prvi talas je povecavanje muslimanskog stanovnistva (kako god, imigracijom, ilegalinm ulascima, razmnozavanjem itd.)
2) Drugi talas je aktiviranje relativno malobrojnih extremnih elemenata (terorista u pravom smislu reci, 1 od 100 od ovih koji se dosele). Pritom se to radi tek posto se uspostavi kriticna masa muslimanske populacije (zbog faze 3)
3) Pocinje policijska i drustvena represija nemuslimanske populacije, nad muslimanskom (po sistemu, svi su oni teroristi). Provere, gledanje ispod oka, dalja segregacija, strah... to onda proizvodi dodatno nezadovoljstvo kod muslimana, i okrece ih ka radikalizmu.

Pritom je bitno da postoji kriticna masa, koja se sada stvara ovim "seobama" -> inace stvar nece funkcionisati. Zato ni nema mnogo teroristickih napada od strane ekstremnih muslimanskih imigranata, jer ne zele da prekinu i poostre uslove pre postizanja mase koja ce da izazove haos.

4) Nastaje Bosna x3000, raspad EU, policiska drzava, diktatura... a sve to da bi se ocuvala "bezbednost".

Btw. sve to svesno radi USA, jer joj odgovara slaba Evropa koja je poslusna i zavisi od njene pomoci (vojne, obavestajne itd.)


[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 05.01.2017. u 19:43 GMT+1]
[ 7.scena @ 05.01.2017. 18:02 ] @
Bosanski muslimani veze nemaju, bar pre 27 godina veze nisu imali sa bliskoistočnim muslimanima i bliskoistočnim narodima, to je bio narod koji se sem po religiji nije razlikovao od Srba, Hrvata i ostalih južnih Slovena.

Pa tako paralele između bosnskih muslimana i azijskih muslimana ne stoje.

Današnja Bosna je zvanično protektorat odnosno kolonija kojom upravlja visoki predstavnik, narod nema efektivnu vlast.

Kad smo kod Bosne, jedan od prvih komunističkih/postkomunističkih tajkuna, Abdić, bio je omiljen političar skoro svim narodima, tridesetak godina pre tajkuna Trampa u USA. Abdić koji je bio antiratna opcija, iako izabran od većine, skrajnut je sa vlasti.
[ meldonijum @ 05.01.2017. 18:18 ] @
Ma šta ćete radikalnije od Srbije i tzv. republike srpske?
U nedostatku plata i penzija najomiljeniji sport podriglog političara je mešanje u unutrašnje stvari susednih država.

Pričanje o muslimanima da su oni ono ili ovo nije ništa drugo nego prisilno svojatanje i odbijanje da se prihvati stvarnost takva kakva jeste. Pomenuti podrigli političari su svetski šampioni u ignorisanju realnosti. Ali to je njima za dobrobit a na štetu njihovih podanika.

Turska je uticala i utiče na Balkan poslednjih 1000 godina. Za Balkan Turska je velesila. Sada proteže svoj uticaj preko Makedonije, Srbije, Kosova i BiH.

Ko hoće može ignorisati te činjenice ali će mu se glupost višestruko olupati o tintaru.

Muslimani u BiH, Srbiji, Kosovu itd. su svojevoljno izabrali veru i šutnuli hrišćanizam. To je njihovo pravo i slobodna volja. Tzv. hrišćanima ostaje da se pomire sa tom činjenicom ili kao do sada da lupaju glavom o kamen.
[ perkom @ 05.01.2017. 18:35 ] @
Citat:
meldonijum:  hrišćanizam.

Šta reći?
[ Otto23 @ 05.01.2017. 18:39 ] @
E da, prijatelj koji vuce korene iz Bjelog Polja (mislim da je bas taj grad, nisam 100% siguran - ali bitna je sustina njegove price), mi je pricao sta tamo rade muslimani. Kad se povecao broj, prvo je pocelo terorisanje stanovnistva gradnjom dzamije sa minaretom i emitovanjem svakodnevne molitve preko razglasa. Ok, reci ce neki... onda je pocelo potplacivanje stanovnistva da se "konvertuju". Tj. po njegovoj prici davali su porodici 300 Evra mesecno, ako predju u muslimane i pocnu da se ponasaju kao muslimani (molitve, pustanje brade, umotavanje u marame i nacin oblacenja, da deca idu gde treba na radikalizaciju, ovaj, pardon, versko obrazovanje). Zatim prave zatvoren ekosistem, tj. ako ti treba majstor za kola... pa ti ne ides kod Srbina, Crnogorca ili nekog treceg, nego se zna da treba da odes kod muslimana koji drzi automehanicarsku radnju. Posao dobijas kod muslimana, ako si vernik, i postujes pravila, radjas decu (ili se "konvertujes"). Tako i za sve ostalo, od dnevne kupovine, do svega sto ti treba (bira se po veri - "kod svojih" za "svoje").

Sad' ce mnogi da kazu kako ja to sve izmisljam, kako je ovo 2017, ali na zalost tako je. Postavljaju se pitanja: Zasto to oni rade? Sta im je interes? Ko to finansira? Zasto se o tome cuti?
A za to vreme, neka se u Srbiji i EU igraju "bratstva i jedinstva br. 2"... "jednakosti" i gluvih telefona.




[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 06.01.2017. u 14:11 GMT+1]
[ pisac @ 05.01.2017. 19:00 ] @
Citat:
žutokljunac:Šta se sa tobom desilo u međuvremenu?

Ako mi kažeš na koji međuperiod misliš, možda ti kažem.

Citat:
žutokljunac:Prvo praviš neke bezvezne pravopisne greške ...

Uh, što volim ta sitničarenja sa pravopisom. Šta konkretno ti bode oči?

Citat:
žutokljunac:, a potom i taj stav o Arapima da će naseliti Evropu i slične gluposti. Zar stvarno veruješ u takvu budalaštinu. Znaš li npr. kako su Nemci pre 20 godina rešavali problem izbeglica sa ovih ex yu prostora?

Naravno da će naseliti, ukoliko ih ne oduva neka jača desnica dok još može da ih oduva.
[ meldonijum @ 05.01.2017. 19:11 ] @
Citat:
Otto23

Tj. po njegovoj prici davali su porodici 300 Evra mesecno, ako predju u muslimane i pocnu da se ponasaju kao muslimani (molitve, pustanje brade, umotavanje u marame i nacin oblacenja, da deca idu gde treba na radikalizaciju, ovaj, pardon, versko obrazovanje).

Dobro, pretpostavimo da je to tačno tako.
I šta ćeš ti učiniti po tom pitanju?

Imali nešto loše u tome što je neko za 300 evra mesečno prešao u muslimane umesto da plaća da bude pravoslavac i da bude bez posla, plate i penzije?

Ko je tu pametan a ko glup?
[ dejanet @ 05.01.2017. 19:22 ] @
^ Sta znam, mozda neko čeljade, sa iq-om od dve i tri cifre, pita i za sitna slova u toj to-do listi od 300 EUR.
[ žutokljunac @ 05.01.2017. 19:24 ] @
@pisac

Nisam očekivao takve pravopisne greške od tebe, a ni takvo naivno razmišljanje.
Za Arape se ne boj. Lako će Nemci sa njima. Jedan deo obrazovanih će biti integrisan jer od toga ima koristi nemačka privreda ( dobiti obrazovanog radnika skroz besplatno ), a oni ostali će proći kao i izbeglice iz Jugoslavije. Dakle, šut karta. Osim ako ne navijaš da oni prođu kao jevreji u Drugom svetskom ratu.
[ pisac @ 05.01.2017. 19:58 ] @
Ja nisam ni pomenuo nemačka sela nego naša.

A preskočio si odgovor za pravopis.
[ Otto23 @ 05.01.2017. 20:02 ] @
Citat:
Dobro, pretpostavimo da je to tačno tako.
I šta ćeš ti učiniti po tom pitanju?

Trenutno - nista (pritom gledajuci sta rade, bez guranja glave u pesak -> politicki podrzavajuci opciju koja tu ekspanziju prepoznaje i zeli da spreci). Dugorocno, kad to postane problem -> emigriracu tamo gde znaju da citaju izmedju redova i cuvaju svoju zemlju (sigurno ne u pravcu Brisela). Ako ne budem mogao da emigriram, pa onda cemo da razgovaramo na nekom drugom jeziku... sto bi nas narod rekao, 'ce da se prebrojimo.

Citat:
Imali nešto loše u tome što je neko za 300 evra mesečno prešao u muslimane umesto da plaća da bude pravoslavac i da bude bez posla, plate i penzije?

Imali nesto loshe u pristupanju sektama, nekakvim bratstvima i sl. organizacijama (?) koje ne zele da budu jednaki i integralni deo drustva iz koga su potekle, vec da upravljaju svojim clanovima, vrshe opstrukciju svih onih koji im ne "pripadaju" -> i na kraju sebe postave kao grupaciju, na vodece mesto, sa koga i "nevernicima" mogu da postavljaju uslove i kroje zivot (istim onim nevernicima koji su im verujuci u jedinstvo i toleranciju, pravo na zajedncki, razlicit i dostojanstven zivot, dozvolili da se kao rak rana prosire i propagiraju svoju verziju realnosti i silom nametnu pravila pod kojima svi treba da zive).

Citat:
Ko je tu pametan a ko glup?

Vrlo je jasno ko je glup. Glup je narod, koji tolerise politiku koja unistava njihovo bolje sutra, tj. drzavu, kulturu i uredjenje u kome zive.



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 05.01.2017. u 21:20 GMT+1]
[ Bradzorf012 @ 05.01.2017. 21:03 ] @
Ako smem da pitam, kako su to prošli jevreji u wwii?
[ Aleksandar Đokić @ 05.01.2017. 21:33 ] @
Kazu srbi "kao bosi kroz trnje".
[ bananaphone @ 06.01.2017. 02:04 ] @
@Otto23 - da li zaista verujes u price o 300e mesecno - da predjes u muslimansku veru??? Pa nigde Srbina ne bi bilo u Srbiji :)


Za ostale koji se pitaju sta je tu lose - i gde su sitna slova - mogu npr. da krenu od ovog: https://en.wikipedia.org/wiki/...am#Apostasy_in_the_recent_past
[ plus_minus @ 06.01.2017. 06:52 ] @
Citat:
Bradzorf012:
Ako smem da pitam, kako su to prošli jevreji u wwii?


Jevreji su u wwII prošli isto kao deda mraz, kroz dimnjak.
Sa tom razlikom da je deda imao prava da se kreće u oba smera ... i valjda još ima.
[ Sceka @ 06.01.2017. 10:50 ] @
@Otto 23 - To sto ti je pricao prijatelj je tacno, osim tih pomenutih 300€. Ta cifra je pomenuta verovatno kao banalizacija, nesto kao „za par dukata” fraza, a ne kao cinjenicna. Sve ostalo je bas tako kako si preneo da je rekao. To znam iz prve ruke jer imam rodjake tamo pa to bas tako slusam vec neko vreme.


Pozdrav!
[ Otto23 @ 06.01.2017. 13:15 ] @
@Sceka
Mislim da mi je to rekao u kontekstu pomoci. Tj. oni daju pomoc porodici od 300 Evra (ili neke slicne sume), dok joj nenadju posao medju "svojima". Tako privlace ljude da se konvertuju, jer im obezbedjuju sigurnu egzistenciju. Sve sto se trazi je da budes "primeran" musliman (pravis decu, oblacis se, ides u dzamiju, postujes pravila). Kapiram ja da oni od prve generacije (koja je prodala veru za veceru) nemaju nista, ali od njihove dece i njihovih potomaka vec imaju...
[ vladd @ 06.01.2017. 14:21 ] @
Sta ce ljudi u zapostavljenim sredinama. Negde menjaju veru, negde se iseljavaju a negde se uclane u stranku i napuste ljudske principe.

Ucesce drzave je presudno, odnosno cinioca vlasti. Decenijama je sljam na vlasti, koji jednostavno nema nikakve drzavnicke osecaje.
[ Sceka @ 06.01.2017. 15:30 ] @
Citat:
Otto23:
@Sceka
Mislim da mi je to rekao u kontekstu pomoci. Tj. oni daju pomoc porodici od 300 Evra (ili neke slicne sume), dok joj nenadju posao medju "svojima". Tako privlace ljude da se konvertuju, jer im obezbedjuju sigurnu egzistenciju. Sve sto se trazi je da budes "primeran" musliman (pravis decu, oblacis se, ides u dzamiju, postujes pravila). Kapiram ja da oni od prve generacije (koja je prodala veru za veceru) nemaju nista, ali od njihove dece i njihovih potomaka vec imaju...

Nisam cuo za tu „pomoc”, ne kazem da nije tako nego ja nisam cuo (cuo sam za druge stvari... nebitno).

Na tom prostoru su uglavnom poturice, najvecim delom. Svojevremeno je bilo daleko izglednije da se prezivi na taj nacin pa je, sa jedne tacke gledanja na to, i sasvim razumjivo. Na tom prostoru se Muslimani nisu ponasali u skladu sa Verom, vecina stvari je zanemarivana, spontano. Uglavnom su bili uklopljeni u sredinu i to toliko da neko sa strane nije mogao da uoci razliku dosta dugo. Negde od frke sa raspadom Jugoslavije se situacija drasticno menja. Mladji su naprasno poceli da insistiraju na razlikama dok su stariji negodovali u vezi tih promena (i danas stariji negoduju ali ko ih pita...). Nekada nije bilo separatisanja u druzenju i inace u svim drustvenim aktivnostima ali ni privatno a danas je sasvim dugacije. Samo da kazem jos jednu stvar, nema pritisaka za koje smo culi (i proverili i potvrdjeno nebrojenim primerima) sa KiM, ni blizu!, ali nije bas dobra situacija.

Samo toliko sam hteo da kazem o tome.


Pozdrav!
[ dr killer @ 08.01.2017. 07:52 ] @
Sceka sta znaci na turskom shçek?