[ Sarastro @ 08.01.2017. 10:22 ] @
Nigde nisam uspeo da nadjem, bar priblizno, koje godine je rodjen Isus Hrist. Kako je Vitlejem u to vreme pripadao Rimskom carstvu pretpostavljam da je oficijelni kalendar bio rimski pa me zanima koja je to bila godina?
[ meldonijum @ 08.01.2017. 10:57 ] @
Nećeš ni naći.
Teško da je za kozohebe vodjena bilo kakva evidencija.

Ne znam koliko je precizna metoda izotopa C-14.
Ali ako ima neki predmet koji pripada tom periodu mogla bi se godina utvrditi bar približno.

Problem je što vernici ne priznaju metod izotopa C-14 jer bi onda morali da prihvate da je Zemlja daleko starija od 5000 godina ili ne znam već koliko piše u bibliji.
[ Sarastro @ 08.01.2017. 11:06 ] @
Mani se forenzike. U to vreme vec se koristio julijanski kalendar, ali tadasnje brojanje godina je potpuno izbrisano iz istorijskih podataka posle reseta u 6. veku. Sada svuda imas istorijske podatke tipa xxx godina p.n.e, kao da je svet tada brojao godine unazad.
[ dr killer @ 08.01.2017. 11:49 ] @
Ovo je prosta 7525 godina. To je po jedinom pravom kalendaru.
[ djoka_l @ 08.01.2017. 12:59 ] @
Ako se za godinu rođenja uzmu jevanđelja, onda je po jednom rođen između 6. i 4. godine pre nove ere, a po drugom oko 6. godine nove ere. A rođen je u gradu koji nije postojao u vreme njegovog rođenje jer je Vitlejem razoren 200 godina pre navodnog rođenja, a obnovljen 300 godina posle rođenja I.H.
[ Java Beograd @ 08.01.2017. 13:03 ] @
1. jan. 1. godine je datum kada je Isus obrezan. Jevreji su to radili 7 dana po rođenju. Dakle, Isus je rođen 25. decembra 1. godine BC (pre nove ere).

Naravno, kalendar je resetovan kasnje.
[ meldonijum @ 08.01.2017. 14:52 ] @
Da li je to na osnovu nekih činjenica
ili na osnovu "mame mi" nekog bradatog ili ćosavog popa?
[ Sarastro @ 08.01.2017. 15:44 ] @
Citat:
Java Beograd:
1. jan. 1. godine je datum kada je Isus obrezan. Jevreji su to radili 7 dana po rođenju. Dakle, Isus je rođen 25. decembra 1. godine BC (pre nove ere).

Naravno, kalendar je resetovan kasnje.

To je netacno, kao sto i sam konstatujes u zadnjoj recenici. Resetom kalendara dobijamo 1. jan 0001 god. ali to znamo svi.
Koja je to bila godina po tadasnjem zvanicnom julijanskom kalendaru koji se koristio u rimskom carstvu?
[ Java Beograd @ 08.01.2017. 17:25 ] @
Citat:
Sarastro:Koja je to bila godina po tadasnjem zvanicnom julijanskom kalendaru koji se koristio u rimskom carstvu?

Aha kapiram šta te zanima.

Google sve zna: https://www.google.rs/webhp?so...ount%20years%20before%20christ

Rimski kalnedar je brojao Ab Urbe Condita AUC (Od Osnivanja Grada) Taj kalendar je imao nulu 753 god. pre nove ere (BC)
[ Sarastro @ 08.01.2017. 19:23 ] @
To sam pokusavao da nadjem, hvala.
[ paterson @ 08.01.2017. 20:07 ] @
Citat:
dr killer:
Ovo je prosta 7525 godina. To je po jedinom pravom kalendaru.

Ne, sada je 7526 godina.
[ zica49 @ 08.01.2017. 20:49 ] @
Ne mogu se sloziti s tobom jer je opstina dala silne pare za ovaj display.
Slikano jucer pre podne u Maglaju BiH....tacno se vidi datum ....a tek temperatura :)
[img][/img][att_img]
[ meldonijum @ 08.01.2017. 22:35 ] @
Tako sam i mislio.
Svaki pop ima svoje ekskluzivno vreme.
I sad će me neko ubediti da popovima treba verovati dok pokazuju na nebo.
Budite oprezni u takvim situacijama i držite novčanik podalje.
[ dr killer @ 14.01.2017. 09:18 ] @
Citat:
meldonijum: Tako sam i mislio.
Svaki pop ima svoje ekskluzivno vreme.


Za tebe je ovo 72 godina, jer ti racunas postanak sveta od kada je tvoj tita posto samoproglaseni marshall i precednik Jugoslavije.
[ meldonijum @ 14.01.2017. 14:31 ] @
A za šta je trebalo da se proglasi?
Za generala?
Pa Maršal je generalu smestio medju rogove
zato mora biti više od generala.

Osim toga Maršal je najurio fašiste i fašističke sluge iz Jugoslavije.
Maršal je iskoristio Ruse kao magarce da ginu za njega a onda je i Ruse vratio u Sibir.
A ovi danas "srbopatrioti" podmeću Srbe da se tuku sa NATO paktom za potrebe Rusije.

Maršal je i Staljina naguzio
a oni posle Staljina su mogli samo da mu ga pozdrave.

A ovi danas "srbopatrioti" se guze Putinu i ne samo što se guze nego su i zinuli.

Maršal je napravio državu toliko veliku kakvu Srbi nikad nisu imali niti će ikad više imati.
A ovi danas "srbopatrioti" iz dana u dan obznanuju kako su ih zajebbali "svetski moćnici" pa moraju da deo Srbije ustupe za rad mira.

Maršal je oprao Srbiju, prosvetlio, opismenio, izgradio, oplodio tako da su se Srbi namnožili kao nikad u istoriji.
A danas u vreme "srbopatriota" Srba je sve manje.

Sav novac koji je Maršal stekao ostavio je u SFRJ
za razliku od ovih današnjih "srbopatriota" koji pune Kiparske banke podkradajući Srbijance u Srbiji i šire podkradajući Srbe na teritoriji bivše SFRJ.

Plata (neto)¸ 1980 god. 1500 DEM, sada 300 eura (600 DEM). Danas zaposlenost manja nego 1980.

I sad nije da bude Maršal?

Ne da je Maršal nego je MARŠAL!
[ dr killer @ 14.01.2017. 17:09 ] @
Mladi maršal puca na Srbe u leto 1914

[ sasa022 @ 14.01.2017. 17:31 ] @
A koji je kalendar pravi ???

[ dusanboss @ 14.01.2017. 17:45 ] @
"-Jel nije Njemački?,
-Nije, Ruski.
-E onda može "

Vazda bilo i vazda će biti!
[ Nika Matejic @ 14.01.2017. 22:19 ] @
Citat:
dr killer:
Mladi maršal puca na Srbe u leto 1914




A kongres Centralne otadžbinske uprave je trajao puna tri dana dok nije pronađen najbolji haker za fotošop.


[ R A V E N @ 15.01.2017. 05:21 ] @
Kad odeš na english Wikipedia, tamo gdje piše da je Isus rođen, ako se dobro sjećam, 6-7 YBCE, imaš link u supersriptu na izvor, pa pogledaj tu.
[ paterson @ 15.01.2017. 08:13 ] @
Citat:
dr killer:Ovo je prosta 7525 godina. To je po jedinom pravom kalendaru.


Citat:
paterson: Ne, sada je 7526 godina.


@dr killer,

u pravu si. Ovo je 7525. godina.

Izvinjavam se.
[ miladin2 @ 09.12.2017. 17:23 ] @
Rođen je 0. godine.
[ R A V E N @ 09.12.2017. 21:57 ] @
Ako se ne varam, neki bizantijski monah je u 6.-om st. sređivao bitne datume i pogriješio je kada je sa 1 g.p.n.e. prešao odmah na 1 g.n.e.?

Dakle nije išao unazad po mjesecima, tako da striktno vremenski gledajći 21.-o st. počinje 1.-og januara 2001.-e u 00:00?
[ dusanboss @ 09.12.2017. 22:32 ] @
Da li postoji neki dokaz sem biblije da je Isus zapravo bio pravi čovek od krvi i mesa?
[ ademare @ 09.12.2017. 22:42 ] @
Postoji Kuran

Tamo je prikazan , kao Isa i predstavlja jednog od Alahovih proroka . Ali mu se ne priznaje na primer da je Boziji sin i da ima bozansko poreklo .
[ component @ 09.12.2017. 22:44 ] @
Da li je ovde iko gledao Zeitgeist? Lepo je objašnjeno kada je Isus rođen. To jest kada su rođeni i ostale mesije pre njega i to u raznim religijama.
[ dusanboss @ 09.12.2017. 23:19 ] @
Citat:
Everban:
Postoji bar milijardu svedoka koji bi mogli da potrvde da je Isus pravi čovek od krvi i mesa i da se žrtvovao zbog tvojih grehova!


Na osnovu čega će da potvrde to? Da li je bog sišao na zemlju i rekoa "to je moj sin", da li je bog rekao da će neke bradonje u matijam da govore u njegovo ime? Nije, sa bogom se ne razgovara kao sa običnim čovekom. On priča kroz zagonetke koje ceš ceo život da rešavaš.

Kako je to moguće? Kako neko može da se žrtvuje zbog mojih grehova? Ja odgovaram za svoje grehove i niko drugi, niti ja mogu da odgovaram za tudje grehove.

Ako je to tačno onda su meni svi grehovi već unapred oprošteni tako da mogu da radim šta hoću a? To tako nefunkconiše. Svako pred bogom odgovara za svoje grehove. A grehovi se ne mogu jasno definisati (u jednom slučaju ista radnja predstavlja greh u drugom ne)
[ dusanboss @ 09.12.2017. 23:23 ] @
Citat:
ademare:
Postoji Kuran ;)

Tamo je prikazan , kao Isa i predstavlja jednog od Alahovih proroka . Ali mu se ne priznaje na primer da je Boziji sin i da ima bozansko poreklo .


Sve su to Abrahamske religije koje opet vode poreklo od nekih starijih i mešaju se a paganskim i ostalim verovanjima kako bi smo dobili ovo što imamo danas.
[ R A V E N @ 09.12.2017. 23:53 ] @
Mislim da niko od ozbiljnih istoričara ne osporava realnost Isusa. A to da je liječio slijepog dodirom ruke ili kako već je nešto drugo.