[ DusanSukovic @ 10.01.2017. 09:19 ] @
U ovoj zemlji postoji "Registar Humanih Homeopatskih Lekova" :-))))) Koliko mi je poznato, Hoemopatija je manje vise psudonauka, nadrilekarstvo, ali kod nas postoji kod oficijelne drzavne "Agencije za lekove i medicinska sredstva Srbije" mesto i za njih? :D


http://www.euprava.gov.rs/eusl...ar-homeopatskih-humanih-lekova

Boze sacuvaj..


kako je krenulo, ubrzo ce biti i registar ovakvih likova na primer:


http://www.vreme.com/cms/view.php?id=882066


[ Radgosta.6 @ 10.01.2017. 19:52 ] @
https://www.gov.uk/guidance/re...homeopathic-medicine-or-remedy

Evo i Englezi imaju isti takav drzavni registar.



Boze me sakloni, a ja mislio Srbi najgori, kad ono i Englezi u istom kosu.
[ perkom @ 10.01.2017. 20:16 ] @
Citat:
DusanSukovic:
Koliko mi je poznato, Hoemopatija je manje vise psudonauka, nadrilekarstvo.
..

Očigledno da ti je nepoznato. Proguglaj i možeš naći odgovor zašto je galenska proizvodnja lekova proglašena korisnom a homeopatska nadrilekarstvom.
Naravno, naći ćeš i odgovor kome je to bilo u interesu.
[ Living Light @ 10.01.2017. 20:56 ] @
Citat:
DusanSukovic:....ali kod nas postoji kod oficijelne drzavne "Agencije za lekove i medicinska sredstva Srbije" mesto i za njih? ..Boze sacuvaj...

Citat:
Radgosta.6: i Englezi imaju isti takav drzavni registar.
Boze me sakloni, ...


Evo Spasitelja:
Citat:
perkom: Očigledno da ti je nepoznato. Proguglaj i možeš naći odgovor


Co'ek, na SVE ima odgovor, od kad je novo registrovan na ES-u,...




[ perkom @ 10.01.2017. 21:06 ] @
@Roberte,

kako bi bilo da mi se malo skineš sa.....?
[ DusanSukovic @ 10.01.2017. 21:11 ] @
Jasan je stav WHO - World Health Organisation da homeopatski tretman nista nije bolji od placeba, kuda ovaj svet ide? Sutra ce Dr.Roso i njemu slicni imati registar ? Ne u policiji vise, vec na pravom mestu uz DISCLAIMER sitnim slovima? :P

[ perkom @ 10.01.2017. 21:23 ] @
WHO finansira farmaceutski lobi!
Razmisli zašto su toliko protiv proizvodnje i prodaje ulja od kanabisa?
Zašto im smeta ako je placebo?
[ berazorica @ 10.01.2017. 22:03 ] @
U apotekama 'ladno nude homeopatske lekove i onda, kad im kažeš da ne veruješ da voda pamti i da te ne interesuje taj način "lečenja", gledaju te kao što gledaju ateiste u ovoj nazovisekularnoj državi.
[ perkom @ 10.01.2017. 22:16 ] @
Citat:
berazorica: U apotekama 'ladno nude homeopatske lekove i onda, kad im kažeš da ne veruješ da voda pamti i da te ne interesuje taj način "lečenja", gledaju te kao što gledaju ateiste u ovoj nazovisekularnoj državi.

Pretera ga!
Interesantno, meni nikada ni u jednoj apoteci nisu nudili bilo kakve lekove sem ako ih ne pitam za savet?
Neki od naslova kada se na preporuku lekova progugla:
Farmacija i korupcija
Lekari dobili po 10.000 evra da prepišu lekove
Farmaceuti milionima podmićivali lekare KCV
Farmaceuti odveli lekare u Dubai
Farmaceuti odali nova imena lekara kojima su davali mito
[ član @ 11.01.2017. 06:30 ] @
ja ne verujem u izlecenje homeopetskim lekovima, ali mi nije jasno zasto su mnogi koji veruju u "narodnu medicinu" u isto vreme protivnici homeopatskih lekova... pa to je isti k*rac - travke, cajevi, melemi u formi tableta!?
[ perkom @ 11.01.2017. 06:37 ] @
Top sedam "goriva" koji hrane kancer i mutiraju ćelije:

Fluorisana voda iz česme
Genetski modifikovana hrana
Veštački zaslađivači
Vakcine i godišnja vakcinacija protiv gripa – često sadrže živu, aluminijum, formaldehid i MSG
Farmaceutski lekovi
Lekovi protiv prehlade, alergija, glavobolje i groznice – često sadrže otrove teških metala, veštačke zaslađivače i toksičnu boju za hranu
Hemoterapija i zračenje
[ DusanSukovic @ 11.01.2017. 06:43 ] @
Citat:
perkom:
Vakcine i godišnja vakcinacija protiv gripa – često sadrže živu, aluminijum, formaldehid i MSG


Reci to familijama umrlih od svinjskog gripa ili onima koji su poluogluveli od njega, nekompetentni smo mi "vakcinisani"...
[ perkom @ 11.01.2017. 06:49 ] @
Citat:
DusanSukovic: Reci to familijama umrlih od svinjskog gripa ili onima koji su poluogluveli od njega, nekompetentni smo mi "vakcinisani"...

Na veliku žalost, ti bi promašio go i sa jednog metra!
Stavi prst na čelo pa razmisli ko eksperimentiše sa mutacijama virusa?
Odakle se pojavio AIDS, Ebola, ptičiji, svinjski i svi ostali virusi gripa?

Ko zgrće milijarde i milijarde dolara na tome?
Zašto se upiru po svaku cenu da se svi vakcinišu?
Jel ti to veruješ da je farmaceutskoj industriji stalo do tvog zdravlja više nego tebi?
Pa šta bi nam prodavali kada bi svi bili zdravi?
[ DusanSukovic @ 11.01.2017. 06:52 ] @
Citat:
perkom: Na veliku žalost, ti bi promašio go i sa jednog metra!
Stavi prst na čelo pa razmisli ko eksperimentiše sa mutacijama virusa?
Odakle se pojavio AIDS, Ebola, ptičiji, svinjski i svi ostali virusi gripa?

Ko zgrće milijarde i milijarde dolara na tome?
Zašto se upiru po svaku cenu da se svi vakcinišu?
Jel ti to veruješ da je farmaceutskoj industriji stalo do tvog zdravlja više nego tebi?
Pa šta bi nam prodavali kada bi svi bili zdravi?



Prijatelju, prisiljen sam da verujem farmaceutskoj industriji - jer bolje nazalost - nema. Oh da i AIDS su izmislili Ameri u laboratoriji, jel?
[ perkom @ 11.01.2017. 06:58 ] @
Citat:
DusanSukovic: Prijatelju, prisiljen sam da verujem farmaceutskoj industriji - jer bolje nazalost - nema. Oh da i AIDS su izmislili Ameri u laboratoriji, jel?

I od tebe nešto pametno?!
Da, prisiljeni smo svi da budemo pacijenti i dobri konzumenti!
Zašto onda pljuješ alternativu?
Ok, ti si čovek kome je svest davno oduzeta, po onome što si u stanju da napišeš, ali probaj da shvatiš da ima ljudi koji se bore da ne budu kao ti, da ne kažem zombi!
[ DusanSukovic @ 11.01.2017. 07:05 ] @
Citat:
perkom: I od tebe nešto pametno?!
Da, prisiljeni smo svi da budemo pacijenti i dobri konzumenti!
Zašto onda pljuješ alternativu?
Ok, ti si čovek kome je svest davno oduzeta, po onome što si u stanju da napišeš, ali probaj da shvatiš da ima ljudi koji se bore da ne budu kao ti, da ne kažem zombi!


Dobro, ti si ovako covek nacitan, da ne recemo intelektualac, reci ti meni koga su Homeopati i Travari izlecili? Znas li ijedan slucaj da je npr dete obolelo od leukemije izlecio homeopata ili travar? Licno alternativu vezujem za umetnost, a ne za ozbiljnu nauku..






[ perkom @ 11.01.2017. 07:08 ] @
Citat:
DusanSukovic: Dobro, ti si ovako covek nacitan, da ne recemo intelektualac, reci ti meni koga su Homeopati i Travari izlecili? Znas li ijedan slucaj da je npr dete obolelo od leukemije izlecio homeopata ili travar? Licno alternativu vezujem za umetnost, a ne za ozbiljnu nauku..

Način na koji ti komuniciraš podseća me na pijacu?!
Na takvu vrstu "razgovora" mogu ti samo uzvratiti pitanjem, koga je to izlečila hemoterapija?
[ Java Beograd @ 11.01.2017. 08:08 ] @
Citat:
berazorica:U apotekama 'ladno nude homeopatske lekove i onda, kad im kažeš da ne veruješ da voda pamti i da te ne interesuje taj način "lečenja", gledaju te kao što gledaju ateiste u ovoj nazovisekularnoj državi.
U koje ti to apoteke zalaziš ?
[ Java Beograd @ 11.01.2017. 08:16 ] @
Uzgred, dokazano je da placebo leči. U ne-zanemarljivom procentu.

Naravno, neće da izleči zapalenje slepog creva, prelom kostiju i kancer, naravno. (Ovo pišem da ne bi neko banalizovao )

Ali, u priličnom broju slučajeva placebo leči nesanicu, bol, simptome prehlade i slično.

Kako, zašto ? Zato što čovek nije mašina. Mentalni procesi u značajnoj meri utiču na fizičke procese u telu.

Dakle, ako leči placebo - leči i homeopatija. Isto ono šta može da izleči placebo, može i homeopatija.
[ DaliborP @ 11.01.2017. 08:49 ] @
[ berazorica @ 11.01.2017. 08:57 ] @
Citat:
Java Beograd: U koje ti to apoteke zalaziš ?


"Državna" apoteka u mom mestu, tj. Apoteka Novi Sad, PJ ... Mislim da su bile u pitanju neke kapi za nos, tako nešto.

Inače, meni nije jednako neprihvatljiva narodna medicina i homeopatija. Nije mi isto ako stavim punu kašiku majčine dušice, bosiljka, ili čega već u par dl vode i napravim čaj, koji ima boju, miris i ukus, da ga pijem ili se njime inhaliram ili kad mi neko tvrdi da će voda zapamtiti informaciju, čak i kad je rastvor razblažen milijardama puta.

Citat:
Java Beograd: Uzgred, dokazano je da placebo leči. U ne-zanemarljivom procentu.

Naravno, neće da izleči zapalenje slepog creva, prelom kostiju i kancer, naravno. (Ovo pišem da ne bi neko banalizovao )

Ali, u priličnom broju slučajeva placebo leči nesanicu, bol, simptome prehlade i slično.

Kako, zašto ? Zato što čovek nije mašina. Mentalni procesi u značajnoj meri utiču na fizičke procese u telu.

Dakle, ako leči placebo - leči i homeopatija. Isto ono šta može da izleči placebo, može i homeopatija.


Placebo se upravo koristi da bi se s druge strane ispitala delotvornost nekog leka ili postupka. Besmisleno je reći da placebo leči. Mentalni procesi i vera pacijenta u delotvornost nečega (šta god to bilo) može da pomogne. Ali ta vera je neophodan uslov i ne biva uvek dovoljan.

Osoba koja se bavi Bahovim kapima (što je za mene samo za mrvicu manje neprihvatljivo od homeopatije) kaže da postoje čitave grupe zdravstvenih problema u kojima homeopatija daje podjednake, a i bolje rezultate od zvanične medicine, alergije npr. Što se mene tiče, ako će nekom da pomogne nacrtan leptir, neka mu ga nacrtaju, ali meni ne treba da ga crtaju, a naročito ne treba da mi ga prodaju, jer sam sigurna da mi neće pomoći.
[ DaliborP @ 11.01.2017. 09:06 ] @
Bas te Bahove kapi su prisutne u apsolutno svim apotekama, a radi se o apsolutnoj prevari. Mada apoteke i nisu duzne da lece ljude, vec doktori. Problem je ako apotekari pocinju da uvaljuju te gluposti ljudima, mada ako nesto moze da se uzme bez recepta, obicno i nije nista ozbiljno.
[ berazorica @ 11.01.2017. 09:36 ] @
Otprilike, suština lečenja Bahovim kapima je da smatraju da su sve bolesti psihosomatske, pa onda Bahov praktičar, koji je najčešće psiholog, kroz višesatni razgovor sa pacijentom raslojava njegove probleme i onda zaključuje koja je to podesna kombinacija i u kom odnosu. Kombinacija se pravi izborom nekih od tridesetak biljaka, čije tinkture Bahov praktičar nabavlja iz Velike Britanije, a da bi postao praktičar prošao je kroz niz kurseva, od kojih je svaki platio par stotina evra i dobijao sertifikate... što sve ne mora da daje na težini i pouzdanosti dotičnoj metodi lečenja, ali svakako govori o tome da Bahove kapi, ako uopšte deluju, treba da budu spravljene pacijentu lično, a ne da se prodaju na polici u apoteci - ovo je za prehladu, a ovo za žuč.
[ R A V E N @ 11.01.2017. 15:02 ] @
Kvantna medicina!?

http://poliklinika-irac.ba/odjeli-i-usluge/kvantna-medicina/

Arhivirano
[ DusanSukovic @ 13.01.2017. 22:31 ] @
Citat:
DaliborP:
Problem je ako apotekari pocinju da uvaljuju te gluposti ljudima, mada ako nesto moze da se uzme bez recepta, obicno i nije nista ozbiljno.



Zabelezeno je masa trovanja sa homeopatskom medicinom...


Citat:

Some homeopathic preparations involve poisons such as Belladonna, arsenic, and poison ivy, which are highly diluted in the homeopathic preparation. In rare cases, the original ingredients are present at detectable levels. This may be due to improper preparation or intentional low dilution. Serious adverse effects such as seizures and death have been reported or associated with some homeopathic preparations


https://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy

[ DusanSukovic @ 13.01.2017. 22:35 ] @
Citat:
perkom:
Citat:
DusanSukovic: Dobro, ti si ovako covek nacitan, da ne recemo intelektualac, reci ti meni koga su Homeopati i Travari izlecili? Znas li ijedan slucaj da je npr dete obolelo od leukemije izlecio homeopata ili travar? Licno alternativu vezujem za umetnost, a ne za ozbiljnu nauku..

Način na koji ti komuniciraš podseća me na pijacu?!
Na takvu vrstu "razgovora" mogu ti samo uzvratiti pitanjem, koga je to izlečila hemoterapija?



Prs'o si :-)

Koliko mi je poznato, hemoterapija je posebno uspesna kod dece gde je recimo u UK udvostrucena sansa za uspesno prezivljavanje bolesti tokom desetogodisnjeg perioda zadnjih 40 godina 36 % na 76 %

http://www.cancerresearchuk.or...-cancers/survival#heading-Zero


Tom statistkom se sigurno ne mogu travari i homeopati pohvaliti, ne?


[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 13.01.2017. u 23:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 13.01.2017. u 23:48 GMT+1]
[ payge @ 06.02.2017. 19:52 ] @
Kao i obicno Rusi opet prave probleme, nisu se konsultovali sa nasim Expertima:

Komisija za borbu protiv lažne nauke pri Ruskoj akademiji nauka obratila se javnosti memorandumom.
Upozoravaju građane na opasnost od korišćenja lažnih i neefikasnih medikamenata...

http://www.novosti.rs/vesti/pl...ka-nauka-protivnik-homeopatije
[ DusanSukovic @ 06.02.2017. 21:45 ] @
Svakom imalo informisanom bilo je jasno da je Homeopatija pseudonauka, nadrilekarstvo..
[ 3way @ 06.02.2017. 22:28 ] @
Tako je.
Problem je u tome sto to znaci da vecini to nije jasno.