[ sinissa @ 11.01.2017. 17:03 ] @
Evo ovako, pokusacu da budem sto precizniji mogu. Imam Gorenje ves masinu WA50080, staru oko 10 godina. Masina je vec toliko puta imala kvarove da mi dodje da je razlupam...Ali to nekom drugom prilikom. Sada para za novu nemam. Evo u ceju je problem:

Masina pri pocetku pranja puni vode koliko treba, i pocinje ciklus. Cuje se voda, napuni bubanj (negde pri dnu se samo vidi voda) i krece da okrece. I to tako radi neko vreme. Onda u jednom trenutku, masina primi jos vode a ne izbaci onu prethodnu, i napuni se skoro do vrha bubnja, i krene da curka pomalo na samom bubnju. Ako je pustim tako da zavrsi ciklus, ona izbaci samo deo vode, i to ostane tako. Nekada se pojavi dijagnosticko svetlo koji blinka 3 puta, ali ne uvek. Kada rucno zadam da isprazni vodu ona to uradi. Prvo sam posumnjao na nivostat, (mada klikce pri duvanju) i kupio novi...rekoh...650 kinti, nije strasno. Zamenio nivostat i opet imam isti problem. Zvao sam jednog majstora, on kaze da ne zna, sumnja na elektroniku ako nije nivostat, pokusao sam i drugog majstora, ni on nije imao da mi da bolje resenje. Ima li neko ideju?
[ test1234 @ 11.01.2017. 19:16 ] @
Zameni crevce od nivostata, veovatno je šuplje.
[ gilopile @ 11.01.2017. 19:18 ] @
Duni u crevce i zacepi prstom i slusaj da li ce posle nekog vremena da cakne, sto bi znacilo da je suplje. Nije lose i da iseces krajeve creva po 1cm i ponovo gurnes, jer i tu zna da pusta...

Mozes i istestirati duvanjem dok masina radi i videti kako se ponasa nivostat, tj. da li funkcionise...
[ sinissa @ 11.01.2017. 20:04 ] @
Hvala, pokusacu sutra ujutru pa javljam.
[ sinissa @ 12.01.2017. 14:46 ] @
Skinuo sam crevo, i negde na polovini se jasno vidi ostecenje, kao da je nagnjeceno i puklo. Otici cu do grada za par sati da uzmem i zamenim crevo, ali me zanima kako je do toga doslo (predpostavljam da je bubanj pri centrifugi prignjecio crevo) i kako da to izbegnem da se ponovi?
p.s.
Hvala svima na pomoci.
[ Living Light @ 12.01.2017. 14:58 ] @
Citat:
gilopile: Mozes i istestirati duvanjem...

Punoletan Si,
Kako mozes coveku da dajes ovakve savete ?

Dragane,....daj se uozbilji,
Postavljac pitanja ima ozbiljne probleme, a Ti mu savetujes...to sto si napisao..

Gilopile, mis'im stvarno, , kako te nije sramota,
na "Kukuruz da klekneš" --dva dana i dve noći,...



(Naravno da je šala)


[ gilopile @ 12.01.2017. 15:07 ] @
Ja se izvinjavam na prostakluku :D
Klekn`o sam :)

Sto se nagnjecenja tice...Mozda je jednostavno ispalo iz drzaca. Treba da ima na 1 ili 2 mesta drzac gde se `utakne` crevo da ne landara okolo...Gde bubanj, tu mora i crevce sa njim i nema problema...

Kada uzimas, gledaj da ga skrojis da nije predugacko ni prekratko. Ako je pretkratko, izvuci ce se kada bubanj `poludi`, a kada je predugacko, desice se isto - nagnjecice se negde...

Kada ga skrojis i postavis, uzmi bubanj pa rukom ga pomeraj na sve strane i gledaj da li ce crevo negde da kaci/ udara.



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 12.01.2017. u 16:22 GMT+1]
[ sinissa @ 13.01.2017. 10:48 ] @
Zamenio crevce i resio problem. E sada, tacno vidim gde je bubanj udarao u stranicu masine malo je ulubljeno. Ne postoje nikakvi drzaci, ili bilo sta slicno cime bih moglo da se fiksira crevo, medjutim na starom, oreginal crevu stoji parce selotejp trake, kao da je bilo zalepljeno time za stranicu! Ako jeste, nemam reci za gorenje. Inace, mnogo sam kvarova i problema imao sa ovom masinom, tako da je to poslednji gorenje proizvod koji sam ikada kupio.
[ Living Light @ 13.01.2017. 10:51 ] @
Sinisa,
Treba da vidis kakvih Fušeracija ima u BEKO masinama,
pa to je tek ruzno za videti...
[ sinissa @ 13.01.2017. 11:35 ] @
Zato cu da kupim neki polovni bosh ili Mile (uskoro kupujem sudomasinu) pa da probam svoju srecu.
[ Living Light @ 13.01.2017. 17:32 ] @
Bosch i Siemens masine moras da kupis
na prostoru Nemacke,

..ove ostale masine imaju istu oznaku (razlika je u SUFIXU)

Ali NISU ISTE MAŠINE !!!

Ja, teglio mašinu BOSCH, za pranje sudova iz Nemačke, autobusom,

Kad je došao "Bosch" servis iz taj Beograd,

---Čudili se ! Odakle tak'a mašina OVDE ???
.....sa istim brojem,....a sa Različitim "Cod"-om posle Modela,

Tako da, Ne Brigaj,
Nemci su jedno, a Balkan je Drugo !!!

Nije To ISTA GHHOLOGUZIJA !!!
[ sinissa @ 14.01.2017. 18:03 ] @
Imam poznanika koj dovlaci te masine iz Nemacke, daje garanciju na rad 6 meseci, sto je objektivno sasvim OK kao garant da prodaje ispravnu stvar.