[ shgtm @ 17.01.2017. 15:45 ] @
Planiram da iznajmim sef u jednoj domaćoj banci i u ponudi su sefovi sa mehaničkim bravama i sa tzv. elektronskom kontrolom pristupa. Ova druga varijanta se predstavlja kao "poslednja reč u tehnologiji korišcenja sefova". Da li neko ima iskustva sa ovakvim sefovima? Svaki savet i informacija je dobrodošla.
[ Bik Koji Sedi @ 17.01.2017. 20:37 ] @
Pre no što se upustiš u razmišljanja ove vrste, raspitaj se prvo da li uopšte banka ima ikakvih slobodnih sefova, i kakvih. Potražnja je velika.
[ madamov @ 18.01.2017. 08:44 ] @
I cene su veće nego ranije ...
[ shgtm @ 18.01.2017. 15:58 ] @
Bili ste u pravu, upravo sam dobio odgovor banke da su svi kapaciteti popunjeni (odnosi se na sefove sa elektronskom bravom koje trenutno u Beogradu nudi samo jedna banka). Inače najam nije preterano skup, najam najmanjeg sefa u domaćim bankama je oko 30 evra na godišnjem nivou. Bez obzira na sve i dalje me zanima, sada više informativno, da li sefovi sa elektronskom bravom imaju prednost u odnosu na one sa mehaničkom po pitanju bezbednosti? Pitam jer je u cenovniku pomenute banke navedeno "Zamena izgubljene-oštećene kartice za pristup elektronski kontrolisanim sefovima - 200RSD". Dakle ako ja izgubim karticu oni mogu za manje od 2 evra da ištancuju novu?? Možda plitko posmatram celu stvar, ali meni to ne uliva poverenje. Jako malo informacija mogu da nađem na internetu, a znam da ovde ima mnogo stručnih ljudi pa sam zahvalan za bilo kakvu informaciju i savet jer pretpostavljam da će u budućnosti ovakva vrsta sefova biti sve više u ponudi.
[ Java Beograd @ 18.01.2017. 20:45 ] @
A kad izgubiš ključ oni rade - šta ?

a) Plaču jer taj sef do vjek-i-vjekov nikad više neće moći da koriste
b) Naštancaju novi ključ za 100 din.