[ Darko Nedeljković @ 27.01.2017. 08:15 ] @
Hteo bih da namestim paljenje automobila na taster, pa me zanima kako da izbegnem zakljucavanje volana. Svi smo videli u filmovima da se volan samo malo jace cimne i nema vise zakljucavanja, ali da li je to stvarno tako? I da li postoji kulturnije resenje, da ako se jednog dana predomislim mogu ponovo da osposobim zakljucavanje?
[ sasa022 @ 27.01.2017. 15:05 ] @
Na kom auto to zelis da izvedes ?

Ako je brava po sistemu kao sa slike , izvadi se samo "klin".
[ bakara @ 27.01.2017. 16:05 ] @
Citat:
Darko Nedeljković: Svi smo videli u filmovima da se volan samo malo jace cimne i nema vise zakljucavanja, ali da li je to stvarno tako?

To samo "cimne" podrazumeva da se fizicki polomi brava, bolje da je na neki drugi nacin onesposobis.
neki automobili imaju elektronske brave a neki mehanicke.
[ Darko Nedeljković @ 27.01.2017. 18:44 ] @
Nisam rasklapao bravu, pa ne znam za to kako izgleda unutra. Vozim Mitsubishi star 15 godina i sve sto znam je da ima kod kljuc koji mora biti u vozilu da bi mogao da upali. Ali, generalno me zanima kako to ide, mozda cu uskoro da menjam auto, svejedno nece biti nrsto sto se rado krade, a nisam bas u fazonu nosenja kljuceva okolo.
[ Lavlja_Jazbina @ 27.01.2017. 19:12 ] @
Ili kupis elektricni deo koji ti je crko, gresim ?
[ sasa022 @ 27.01.2017. 21:02 ] @
Potrazi

Steering wheel lock / Ignition lock - Mitsubishi Space Star

Pogledaj npr. i ovo

https://www.youtube.com/watch?v=Kwrgru6JHPQ
[ Darko Nedeljković @ 27.01.2017. 21:17 ] @
Lavlja, automobil je u perfektnom stanju, nista nije crklo, diskutujemo o eventualnim modifikacijama u skladu sa zeljama i potrebama korisnika.
[ pajapop @ 27.01.2017. 23:38 ] @

S obzirom na vase zelje i potrebe...to ni Japanac ne moze da osmisli..